Розбір WWDC 2024: оновлення в iOS, watchOS, macOS, Siri на стероїдах та впровадження ШІ
З вами Капітан Андрій з каналу «Затишна Галера» та розбір WWDC 2024 від нашої команди.
Ось і минула WWDC 2024, а точніше та частина конференції, яку дивляться всі, і почалася частина, куди приходять тільки розумні програмісти, обговорюючи свою магію. Що ж нам приніс цей івент? А приніс він багато цікавого!
Загальне враження
Із загального зазначу, що в Apple і так завжди презентації з точки зору продакшну на висоті, але цього разу я особисто кайфанув понад міру: всі перебивки від однієї частини презентації до іншої були просто крутезні. Майже в кожному сегменті нам показали якісь класні нововведення і, порівняно з багатьма останніми презентаціями від яблучників, ця виявилася справді крутою. Але про все по черзі.
TV+
Нічого такого, просто статистика про те, які ж Apple молодці та скільки придатного контенту зробили за останні роки. Показали нові скринсейвери, прикольно.
visionOS
Тепер це visionOS 2. Поговорили про 1,5 мільйона вже доступних сумісних застосунків і про 200 нових нативних. Анонсували продажі в нових країнах — Китай, Японія, Сінгапур, Австралія, Канада, Франція, Німеччина і Велика Британія.
Нічого мажорного, тільки мінорні апдейти: нові можливості для роботи з просторовими фото, нові жести, HealthKit, розширений функціонал для вашого віртуального дисплея від маку. Якщо коротко, то найнудніша частина презентації
iOS
Нова iOS 18 тепер не iOS, це тепер Android. Кастомізуй все, як хочеш, від кольору іконок до пунктів управління.
Насправді багато зручного, наприклад, тепер можна на заблокованому екрані поміняти два швидких застосунки й, наприклад, замість ліхтарика поставити щось своє. У центрі управління тепер можна додавати сторонні застосунки.
Прокачали iMessage, оновили гаманець — тепер там більше даних про квитки. Також з’явиться Game Mode, в якому iPhone спрямовуватиме енергію на гру, забиваючи злегка на інші функції, щоб кіберкотлети могли показати все, на що здатні.
З’явилася можливість ховати аплікухи від зайвих очей, трохи прокачали Journal, оновили мапи, тепер можна додавати трейли та хайки. Найбільшим апдейтом, на мій погляд, стало оновлення галереї. Тепер вона перетворилася на Google Photos на стероїдах. Вже цікаво помацати.
Ще класна тема — tap to cash для швидкого розрахунку з друзями за спільні покупки (у нас навряд чи буде працювати). Додали пару жестів для Siri, наприклад, помотати головою, щоб відхилити виклик.
watchOS
Отримала номер 11, що логічно. Тут прямо з козирів пішли — нова метрика готовності до тренувань, можливість виставляти різні цілі на різні дні за рухливістю, можливість ставити свій прогрес на паузу (а то раптом ви зламали ногу і бігати не можете).
Нова аналітика сну, можливість круто підібрати фото під watchface; віджети, які адаптуватимуться під поточні потреби, наприклад, буде у швидкому доступі перекладач, коли ви в подорожі, ну і ще всіляке на дрібниці.
Тут скажу привіт Garmin і Oura Ring — багато фіч, що були у них, тепер будуть з коробки в Apple Watch. Залишилося тільки зробити так, щоб годинник тримав понад 2 днів, і обидва бізнеси будуть знищені.
iPadOS
Теж 18, як і iOS. І ось тут Капітан прозрів, як-то кажуть. Сталася революція — завезли калькулятор, та ще й який. Тепер це не тільки застосунок, а й вбудована можливість прямо у операційну систему. Намалювали від руки рівняння в «Нотатках», поставили знак дорівнює, а вам хоп і відповідь приходить автоматично.
Можна міняти параметри, і відповідь буде перераховуватися, або поставили підсумкову лінію під списком, а вам сума видається. Дуже зручно і, думаю, для якихось студентів чи школярів це величезна знахідка. Якщо буде працювати, як показали, — просто вау.
Тепер можна шерити екран під час дзвінка і навіть дати керування — старше покоління буде в захваті. Ну і звісно ж, усі фішки з iOS, про які я писав вище, теж завезли.
macOS
Отримала назву Sequoia. Після iPadOS Капітан вже був налаштований, що краще не буде, але було. Як і очікувалося, показали сховище паролів — Passwords, зручно. Розповіли про поліпшену підтримку ігор (ха-ха, смішно), показали злегка прокачаний Safari.
Але все це дрібниці порівняно з iPhone Mirroring — новою фічею, яка дає змогу в окремому вікні повністю відображати вміст вашого iPhone, з повною можливістю взаємодіяти з ним, наче ви працюєте з застосунками не з телефону, а прям з вашого Mac.
По-перше, це дуже зручно, тепер усі сповіщення можна отримувати безпосередньо на Mac, відкривати там же застосунки, не чіпаючи ваш телефон. Грубо кажучи, Mac став хабом для обох девайсів. А по-друге, це офігіти як зручно для QA-інженерів, та й для розробників теж. Моя повага. iPhone у цей час буде заблокований, якщо що.
А ще показали можливість автоматично і швидко розставляти багато вікон на екрані (Magnet, прощавай).
AI
І ні, це не Artificial Intelligence, це тепер Apple Intelligence. Показали Siri на стероїдах: та, що на iPhone, починаючи з 15 версії, зможе в офлайні пам’ятати контекст, розуміти розбірливе людське мовлення, взаємодіяти із застосунками й так далі.
Грубо кажучи, Siri схрестили з ChatGPT і тепер вона повинна бути такою ж розумною, водночас маючи доступ до вашої операційної системи для взаємодії із застосунками. А ще з нею можна не тільки говорити, а й листуватися. Це все саме те, чого ми чекали — розумна Siri.
Звичайно ж, підвезли й всі вже відомі ШІ-штучки, на кшталт саморизації нотифікацій чи імейлів, які ви пропустили, можливості перефразувати текст, наприклад, у пошті, генерувати картинки й так далі. Більшість цих функцій буде оброблятися прямо на телефоні та тільки в разі потреби стукатиметься в хмару.
Нюанс, щоправда, в тому, що Siri тепер бачитиме все, що відбувається у вас на екрані для розуміння контексту та частково посилаючи запити до хмари, що, нібито, не має приватного вигляду.
Показали AI Emojis Generator або Image Playground з Gemojis, по суті, скопіювавши та прокачавши функціонал Google Kitchen, де можна комбінувати різні emoji з додатковим контекстом і отримувати абсолютно нові.
Тепер можна видаляти об’єкти на фото (вшануємо хвилиною мовчання Retouch). Безпосередньо із застосунків можна буде викликати ChatGPT та на рівні системи під’єднати свій акаунт з OpenAI. Дуже зручно все виглядає, мені вже не терпиться це спробувати.
Веселе
Весь цей час у паралелі крутився дипфейк Тіма Кука, який розповідав, що Apple вбудують криптовалюти до себе. А акції Apple просіли після презентації, хоч і не сильно.
Залишок
У залишку скажу, що це одна з найкращих (якщо не найкраща) презентація Apple за останні роки. Багато класних і корисних штук показали. Безліч із них уб’ють вже завтра або найближчим часом багато сторонніх застосунків і бізнесів — Retouch, Grammarly, 1Password, Magnet, Garmin, Oura та інші.
Когось це торкнеться швидше, когось через час. Apple, як і завжди в стилі Apple way, підрізали у конкурентів безліч вже обкатаних і хороших ідей і вбудували собі в операційну систему. Це круто. Ну і ChatGPT, звісно ж. Шкода тільки, що Сем Альтман не вийшов сказати кілька слів.
Питання, що залишилися
По-перше, не зрозуміло, що за модель стоїть за Siri тепер, своє власне напрацювання чи це якась колаборація з OpenAI?
По-друге, а за чий рахунок банкет? Такі моделі, коли будуть звертатися в хмару, коштуватимуть грошики та, звісно ж, за це платитимемо ми з вами, як користувачі. Будемо ми платити це з купівлі iPhone і тепер він коштуватиме $2к або ж це буде додано в підписку?
Не вірю я в доброту Apple роздавати такі речі безкоштовно, а тому ставлю на те, що є два варіанти розвитку подій: або Apple скаже, що базові фішки працюють і на минулому iPhone, а ось прокачаний пакет буде працювати тільки на новому, який буде дорожче, або ж вони додадуть це за грань передплати щомісячної. Подивимося вже восени.
По-третє, передчуваю величезне бурління мас про те, що ж тепер робити з приватністю. Маск, от, уже згорів у Х.
Підписуйтесь на канал «Затишна Галера», у нас щодня нові та цікаві пости зі світу IT і Hi-Tech.
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів