Як повернути переплату з ЄСВ при закритті ФОП?
Фізична особа-підприємець, у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, має можливість повернути суму надміру сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підставі заяви, яка подається до дати зняття з обліку такого платника.
Органи Державної податкової служби (далі — ДПС) при поверненні помилково та/або надміру сплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) керуються Порядком зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.07.2021№ 417.
Повернення надміру або помилково сплачених сум ЄСВ здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення.
Відповідно до п. 8 розд. IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 підставою для зняття з обліку у контролюючих органах платників податків, державна реєстрація припинення яких здійснюється згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» є надходження відомостей про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
За наявності нарахованих та/або несплачених сум ЄСВ або боргу (недоїмки) з ЄСВ, податковий орган не здійснює подальші процедури щодо зняття платника ЄСВ з обліку до їх сплати (погашення) або списання такого боргу (недоїмки) у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Для повернення ж надміру або помилково сплаченого ЄСВ необхідно подати до податкової служби, на рахунок якої були перераховані кошти, «Заяву про повернення коштів з рахунків 3556» (Додаток 1 до Порядку зарахування та повернення ЄСВ). Для повернення ЄСВ за працівників, надається така ж сама заява.
Заяву можна подати до податкової через електронний кабінет платника податків (у розділі «Листування з ДПС»).
Податкова не здійснить повернення коштів, якщо є заборгованість зі сплати податків або зборів. Доволі часто податкова відмовляє у поверненні надміру сплаченого ЄСВ без проведення податкової перевірки ФОП.
Повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливе лише протягом 1095 днів від дати їх сплати.
Таким чином, фізична особа — підприємець, у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, має можливість повернути суму надміру сплаченого ЄСВ на підставі заяви, яка подається до дати зняття з обліку такого платника.
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів