Між цифрами і людьми: хто такий IT Recruitment Research Analyst та чому ця роль така важлива для компаній
В ІТ-індустрії постійно з’являються нові виклики, а відтак, виникає потреба в нових фахівцях, які ще не здобули популярності на ринку. Інколи спеціалісти володіють необхідними навичками, але не усвідомлюють, що потрібні компаніям вже зараз. Саме це трапилось з IT Recruitment Research Analyst — посадою, яка хоч вже і набула популярності на американському IT-ринку, але ще не зайняла своє місце на українському ландшафті та в ЄС. Розповідаємо, що це за фахівці, чим займаються та чому вони потрібні сучасним компаніям.
На перетині цифр та людей
IT Recruitment Research Analyst — це людина, яка збирає, опрацьовує та представляє дані про ринок найму кандидатів на технічні посади у певній локації. Їй потрібно орієнтуватися у процесі рекрутменту, розуміти потреби бізнесу та які фахівці можуть відповісти на його запит.
Ці фахівці повинні бути в курсі галузевих тенденцій та вміти проводити паралелі з динамікою ринку, виявляти закономірності та передбачати нові можливості на ринку праці в ІТ. Саме тут вступають у дію аналітичні навички, вміння опрацьовувати великі обсяги даних та правильно їх презентувати клієнтам.
На ринку США, який задає тренди в світі інноваційних технологій, ця роль має трішки іншу назву — ІТ Market Researcher. Згідно з LinkedIn, в США зареєстровано 2300 відповідних фахівців, які орієнтовані суто на сферу ІТ. Зарплатна медіана на американському ринку складає до 75 тисяч доларів на рік, максимальна пропозиція на ринку наразі дорівнює 140 тисячам доларів. Просто зараз в українських талантів є унікальна можливість зловити хвилю та стати першими подібним спеціалістами в Україні.
Поєднання рекрутингу та аналізу даних
Оскільки IT Recruitment Research Analyst повинен добре орієнтуватися в ринку, завданнях, які вирішує бізнес, кваліфікації та навичках технічних фахівців, то попередній досвід у IT-рекрутингу буде хорошим фундаментом для тих, хто хоче розвивати кар’єру у цьому напрямку. Однак в «наборі» повинен йти аналітичний склад розуму та вміння працювати з даними, тому математичні схильності просто must have.
Навчитися основ рекрутменту можна на курсах, але, якщо ви раптом зрозуміли, що цей напрямок не відповідає вашим вподобанням, і любите працювати з цифрами, то саме позиція IT Recruitment Research Analyst може стати чудовим кар’єрним трампліном, який дозволить реалізувати свій потенціал та бути серед піонерів нового напрямку у світі технологій, а така можливість, попри динамічність сфери ІТ, трапляється нечасто.
Можливості — головна цінність для бізнесу
Маючи штатного IT Recruitment Research Analyst, відділ ІТ-рекрутингу сервісної або продуктової компанії може бути впевненим у тому, що при наймі працівника отримає таланта, чиї запити відповідають ринковим реаліям. У кейсі із сервісом цей спеціаліст буде допомагати на початкових етапах спілкування з клієнтом і допоможе підготувати релевантну аналітику по омріяному IT-ринку, статистику за зарплатами та пулу талантів для клієнта.
Бувають випадки, коли для порівняння вивчають кілька локацій, і часто саме вдалий продаж локації і є тим необхідним поштовхом для прийняття рішення. Саме в цьому випадку IT Recruitment Research Analyst відіграє ключову роль.
Дослідження та висновки цих спеціалістів мають великий вплив на розкриття привабливості певної локації для бізнесу. Наприклад, аналітик може визначити, що у конкретному регіоні є великий пул кваліфікованих фахівців у галузі ШІ, але при цьому зарплати нижчі, ніж в інших регіонах. Це може стати вирішальним фактором для компанії, яка планує відкриття нового офісу або центру розробки.
IT Recruitment Research Analyst також мають можливість досліджувати та відслідковувати потенціал країн, у яких стрімко розвивається IT сектор. У таких локаціях найм відбувається швидше та є більш cost-effective. Це відкриває нові можливості для бізнесу, дозволяючи ефективніше використовувати ресурси та швидше знаходити потрібних фахівців.
Наприклад, аналітик може виявити, що в країні Х є значний попит на фахівців у сфері FinTech, але конкуренція за таланти дуже висока, тому бюджет найму потрібно збільшити на N%, що вплине на стратегічну візію бізнесу.
Оптимальний бюджет, ефективний рекрутинг та відстеження динаміки тенденцій — це те, що сьогодні потрібно кожній компанії, яка планує масштабування. Завдяки IT Recruitment Research Analyst компанія може швидко реагувати на зміни ринку, коригувати свої стратегії найму та залишатися конкурентоспроможною. Ринкова гонка потребує ефективності на всіх напрямках, тож цілком логічно вкладатися у фахівців, які закривають значну частину цього завдання.
Орієнтація на людей
Data Scientists також опрацьовують великі масиви даних, однак предметом їхніх досліджень є бізнес-метрики. Натомість фокус IT Recruitment Research Analyst полягає в людях, які можуть бути корисними для компанії та власне працювати на виконання цих метрик. Перші зосереджені на встановленні закономірностей у масивах даних, які зможуть допомогти ухвалити правильні рішення, другим важливо виявити тенденції ринку, які допоможуть не просто знайти правильний підхід до пошуку та найму талантів, а й передбачити, які позиції будуть актуальними найближчим часом та розуміти специфіку їх пошуку в певній локації.
Працювати з даними — це робота, але вміти бачити в них закономірності та прогнозувати розвиток подій — це вже щось на грані мистецтва, адже потребує навички дивитися на ситуацію згори, поєднувати орієнтацію на цифри та інтуїцію, бачити цінність фактів там, де всі бачать повсякденність. Якщо врахувати, що йдеться про тенденції найму, то цей виклик дуже й дуже амбітний. І насправді це гарна новина, адже можливість бути в авангарді змін та намагатися випереджати реальність бодай на крок гарантують, що в роботі завжди будуть цікаві завдання, а сягнути «стелі» розвитку навряд чи вдасться.
Над якими hard та soft скілами потрібно працювати
Перелік необхідних технічних навичок виглядає наступним чином:
- аналітичні здібності та вміння працювати з великими обсягами даних;
- володіння інструментами пошуку;
- презентація результатів дослідження та отриманих висновків;
- вміння шукати та верифікувати дані;
- володіння актуальними знаннями про ринок праці ІТ у різних локаціях;
- досвід з інструментами візуалізації та презентації.
Що стосується софт-скілів, то варто зосередити увагу на таких напрямках:
- аналітичне мислення;
- уважність до деталей;
- робота в команді та відповідальність за результат;
- клієнтоорієнтованість;
- високий рівень комунікаційних та організаційних навичок.
Найважчим, як правило, є пошук релевантної інформації, достовірне опрацювання цифр та запитів і допомога клієнтам обрати правильний ринок. Що ж стосується найлегшої частини роботи, то нерідко це створення blind CVs, тобто резюме кандидатів без особистої інформації.
З ким потрібно працювати в команді
IT Recruitment Research Analyst — це не той фахівець, який може виконувати всю роботу самотужки. На кожному етапі дослідження йому потрібно активно співпрацювати з іншими фахівцям, аби обрати правильний напрямок роботи та прийти до бажаного результату. Співпраця з рекрутерами, ресерчерами, Sales Manager/Sales Development Representative допоможе верифікувати зібрану інформацію, доповнити її даними зсередини і ззовні, деталізувати звіти. Відтак, хоча основна частина роботи полягає у зборі, аналізі та візуалізації інформації, комунікативні навички повинні гармонійно доповнювати талант аналітика.
IT Recruitment Research Analyst — це новий виток роботи у сфері рекрутингу. І якщо вам подобається працювати з даними та людьми, представляти результати своєї роботи та розбиратися у тонкощах ринку, то вона дозволить сягнути великих кар’єрних висот.
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів