Генштаб наказав розформувати «IT-галеру ЗСУ»: там служили близько 1000 айтівців. Що відомо про цей підрозділ
Нещодавно стало відомо, що Генштаб розформував один з IT-підрозділів і наказав розпустити ще один, який називають «IT-галерою ЗСУ». Наразі у його розробці понад 100 проєктів, над ними працювали тисяча айтівців. Про це Forbes анонімно розповіли пʼятеро чинних та колишніх військовослужбовців, які близько обізнані з ситуацією. Зібрали ключові тези зі статті.
Генеральний штаб ЗСУ ще влітку ухвалив рішення розформувати Центр геопросторових даних (ЦГД), який займався аналізом та розробкою технологічних рішень. В ньому служило більше 150 військових-айтівців.
Наказ на розформування також отримав Центр масштабування технологічних рішень, проте його виконання відтермінували до кінця року. ЦМТР був створений з айтівців, що служили в різних фронтових підрозділах від початку повномасштабної війни.
Цей підрозділ називають «IT-галера» ЗСУ, казав у серпні на DOU Day Picnic керівник управління інформаційних технологій Міноборони Олег Берестовий.
«Туди зібрали найбільш тямущих IT-фахівців, які певний час брали участь у бойових діях», — говорив він.
У березні почалися перевірки тилових підрозділів, зокрема створених у
Вже влітку вийшов наказ Генштабу розформувати ЦГД та ЦМТР. «ЦГД таки розформували, а ЦМТР не встигли, — говорить один із них. — Вдалося переконати не розформовувати цей підрозділ». Утім наказ повністю не скасували — кінцевий термін його виконання продовжили до грудня
В «IT-галері» ЦМТР — до 1000 фахівців, кажуть два співрозмовники. Вони уточнюють, що штатний розпис — 3000 айтівців, а отже підрозділ не був заповнений повністю. Айтівців у цей підрозділ збирали з усього фронту.
Відомо, що ЦМТР розробив інформаційно-комунікаційну систему «Імпульс» — вона замінює паперові документи, пов’язані зі стройовою частиною та службою персоналу, на електронні. Також підрозділ тестував прототипи наземних дронів і розробляв близько 100 систем на різних рівнях, казав Олег Берестовий із Міноборони на DOU Day Picnic.
Окрім цього, ЦМТР був долучений до розробки «Армія+».
«Вони розробляють власні проєкти й масштабують наявні», — каже один зі співрозмовників. «Завдяки бойовому досвіду військових ЦМТР підрозділ робив багато важливих і потрібних в армії речей», — каже інший співрозмовник.
Наразі підрозділ продовжує працювати, але перевірки на якийсь час паралізували його роботу, каже один зі співрозмовників. «Через підвішений стан люди почали шукати способи переведення в інші частини або звільнення з армії», — додає інший співрозмовник.
Остаточно невідомо, чи розформують підрозділ до грудня — є ймовірність продовження наказу.
14 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.