Улюблені розрекламовані платні ІТ-курси редакції DOU
Привіт! Вчора на DOU вийшло інтерв’ю про розрекламовані платні ІТ-курси Mate academy, де навчання коштує понад $4000.
Для мене це виглядає як прихована реклама платних ІТ-курсів, що суперечить правилам DOU, тому варто розібратися.
Реклама через інтерв’ю
В українській політиці є багато продажних журналістів, які влаштовують «теплі ванни» для політиків. Такі інтерв’ю мають одну особливість: політик говорить маячню, а журналіст забуває задати гостре запитання. Подібне є і в цьому інтерв’ю:
— Які найостанніші тенденції ви помітили на ІТ-ринку України? Яких спеціалістів шукають компанії?
Анна: Усім рекомендуємо йти в UI/UX-дизайн. Декілька років тому це був найменший сегмент у Mate. Зараз тут велика кількість вакансій за місяць, навіть більше, ніж у Front-end, якщо дивитися тренди DOU і Djinni.
Дивлюся тренди DOU та Djinni для UI/UX-дизайнерів. На Djinni тренди для UX/UI без досвіду: 7 вакансій і 657 кандидатів.
На DOU відсутні тренди для UI/UX-дизайнерів, тому будемо дивитися тренди для дизайнерів без досвіду: 18 вакансій за вересень і 105 відгуків на вакансію.
Згідно з трендами за вересень 2024 року, початківцю йти в Java, Front-end, Python, QA та Design — це програшна стратегія.
У тому, що назвали інтерв’ю, вставили посилання на відгуки на DOU про ці ІТ-курси, посилання на відкриті вакансії цих курсів, а також посилання на попередній подкаст та статтю «Edtech-стартап Mate academy відкриває представництво у Бразилії». Загалом більше чотирьох посиланнь, але посилання на тренди, які важливі для початківців, пропустили, як і перевірку інформації, озвученої Анною.
Згадки Mate academy за 8 жовтня
Того ж дня вийшло ще 4 матеріали про Mate academy на інших ресурсах. Це дуже потужне рекламне комбо:- Співзасновниця Mate academy розповіла про різницю між студентами в Україні, Польщі і Бразилії (mc.today)
- «Його не кликали на інтерв’ю, що б ми не робили». Mate academy про дискримінацію кандидатів (mc.today)
- «Усім рекомендуємо йти в UI/UX-дизайн». Співзасновники Mate academy розповіли, які IT-фахи нині користуються найбільгим попитом (dev.ua)
- Mate academy запустила на ринку США мобільний застосунок для вивчення програмування. Нині ним користуються вже понад 1000 юзерів (dev.ua)
Попередні згадки Mate academy на DOU
- Хто видає перепустки в айті? (11 листопада 2022)
- Edtech-стартап Mate academy відкриває представництво у Бразилії (25 серпня 2023)
Друга згадка — це повторення політичної маячні. Коли українські політики кажуть «безкоштовно», то насправді це за рахунок платників податків — нас із вами. Ось цитата з другої статті:
Київський стартап Mate academy, який пропонує безплатне навчання ІТ-професій до моменту працевлаштування
Зробіть Mate academy Bank: «Безкоштовно позичаємо гроші до моменту повернення».
Правильно було б писати: «ІТ-курси з оплатою після працевлаштування», бо слово «безплатне» там очевидно зайве й вводить в оману. Дивно, що редакція DOU повторює цю маркетингову маячню у своїх текстах.
Схожі інтерв’ю про інші платні ІТ-курси
На DOU також знайшов інтерв’ю з розрекламованими платними ІТ-курсами Projector. Якщо знайдете на DOU ще інтерв’ю про платні ІТ-курси, додайте в коментарі.Запитання до редакції й відповідь редакції
В коментарях до інтерв’ю з Mate academy я запитав, чому саме Mate academy та Projector, і ось цитата з відповіді:Чому Mate і Projector? Бо вони великі і впливають на освіту і на те, якими є джуніори в ІТ зараз.
У попередній своїй статті я розглядав платні ІТ-курси, і там є кілька платних ІТ-курсів, які більші за Mate academy та Projector.
Що робити з такими інтерв’ю?
Потрібно або визнати рекламу, або чітко встановити критерії, за якими на DOU публікуються інтерв’ю про платні ІТ-курси, або додати у правила виключення для конкретних шкіл.З правил «Які статті ми НЕ публікуємо»:
1. Рекламний та піарний контент (зокрема, прихований 🙃).
Наприклад, якщо у статті йдеться про один чи кілька платних ІТ-курсів, а стаття подається як досвід джуніора. Або якщо компанія розповідає про свою корпоративну культуру, але це не дає практичної користі читачам.
8. Також не додаємо у статті посилання на платні події, курси чи компанії.
Інтерв’ю про Mate academy та Projector вже суперечать цим правилам, бо це платні курси.
51 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів