Що робить ШІ-агент, коли ніхто не бачить?
Якось я вже згадував про стартап Anthropic. Він заснований у 2021 році колишніми керівниками відділу досліджень OpenAI, братами Даріо та Даніелем Амодеями.
Так от, нещодавно вони представили свого ШІ-агента — Claude, який, так би мовити, сідає за ваш комп’ютер і працює замість вас.
Якщо серйозніше, то агенти такого типу можуть виконувати різні завдання на комп’ютерах так, як це роблять люди, наприклад, бронювати квитки чи керувати офісними додатками.
Це, до речі, дуже цікава тема, і, на мою думку, ШІ-агенти — це наступна сходинка в розвитку ШІ після чат-ботів. Бо вони вже можуть не тільки говорити з вами, а й виконувати певні дії.
Але вся ця інформація так би й залишилася нудною ШІ- новиною, якби не уривок з корпоративного блогу Anthropic. Там розробники скаржилися, що їхній суперагент прямо посеред процесу зупинив роботу і почав переглядати фотки Єллоустоуну.
Ось пряма мова: «Під час запису демонстрацій використання комп’ютера ми зіткнулися з помилками. Спочатку Claude натиснув кнопку зупинки запису екрана, і всі кадри були втрачені. Потім він несподівано перервав демонстрацію кодування і почав переглядати фотографії Єллоустоунського національного парку.»
У ШІ-спільноті досить жваво обговорюють цю новину. Бо тепер у людей виникли справедливі підозри, що «причина, чому штучному інтелекту для роботи потрібна атомна електростанція, полягає в тому, що він таємно витрачає 90 відсотків своїх ресурсів на перегляд котячих відео».
Але, як на мене, то нехай ті розробники з Anthropic скажуть «дякую» своєму ШІ-агенту, що йому закортіло подивитися фотки саме природи, а не погортати сторінки якогось умовного порнхабу 😉.
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів