Чи здатне ШІ подарувати людству безсмертя?
Люди цілком серйозно обговорюють можливості продовження людського життя за допомогою моделей штучного інтелекту, побудованих на основі великих мовних моделей (LLM).
Спробую коротко розповісти суть цієї дискусії. Зауважте, що це лише переказ ідеї, адекватність якої я прокоментую трохи згодом.
Отже, у генній інженерії є технологія CRISPR (Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats) — метод генетичного редагування, що дозволяє вносити зміни в ДНК живих організмів.
Ця технологія може точно «вирізати» певні ділянки ДНК та замінювати їх новими фрагментами. В її основі лежить фермент під назвою Cas9, який діє як молекулярні «ножиці» та може точно розрізати ДНК у вказаних місцях.
Автор теми розглядає ідею використання CRISPR для модифікації ДНК з метою потенційного подовження життя, адже це може розв’язати генетичні проблеми, пов’язані зі старінням.
ШІ, за його словами, сприятиме створенню детальних симуляцій для тестування таких генетичних змін, що, своєю чергою, дозволить швидше досліджувати потенційні «ліки від смерті».
Що тут скажеш? Це захопливо!
ШІ в цій сфері дійсно можна використовувати для аналізу даних про старіння. Його навіть можна застосовувати для проведення віртуальних експериментів та симуляцій або інтеграції даних із різних досліджень.
Але!
В цьому випадку ШІ буде лише інструментом для обробки великих обсягів даних і проведення складних біологічних симуляцій. Це не розв’яже проблему самостійно.
LLM — це лише генеративний трансформер, натренований на величезних масивах тексту, що дозволяє йому вивчати структуру мови, семантичні зв’язки та шаблони.
Завдяки обробці мільярдів текстових прикладів модель набуває здатності генерувати осмислені та зв’язні речення, спираючись на контекст.
Попри те, що ШІ та великі мовні моделі — це дуже крута технологія, вона не є чарівною паличкою, яка зробить за людей їхню роботу.
Тож будьмо реалістами!)
32 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів