Навчання й пошук роботи в умовах війни
Привіт)
Протягом останніх двох років (маю 28 років) вивчаю напрямок fullstack. Починав ще в ковідні часи, але через життєві обставини довелось усе поставити на «паузу», а потім й початок війни трохи затормозив. Починав з курсу на GoIT й наразі навчаюсь на магістратурі від тієї ж компанії, очікую на перепройдення react, оскільки трохи підзабув його й планую починати пошук роботи, коли вчитиму ноду.
Щодо курсів, хоч, як я бачу, GoIT мають не найкращу репутацію, але цілком усе, в принципі, добре. Мінус — агресивний маркетинг (прикро було бачити людей, які викладали чималі суми й не до кінця усвідомлювали за що платять. Коли формували групи були й ті, хто вважав, що курси програмування можна буде пройти на телефоні), недостатньо практики. Останнє я компенсую codewars, або ж по кожній темі прошу gpt накидати мені задач по складності.
Загалом, як я бачу, усі курси лише дають базу для навчання й «маршрут», інше вже залежить виключно від студента. Усім обіцяють «привести за руку», втім, це далеко не так.
Що зараз?
Наразі володію HTML5, CSS3, JavaScript, TypeScript й частково React (це мастхев, знаю). Бекенд поки що не вивчав, але це питання часу.
Маю 4 сайти, які ми робили командою під час навчання, два html, один js, третій react.
Англійська — середній рівень. Планую приватні зайняття, як розружу свій графік.
Тепер щодо питання. Усе вище описав, аби було уявлення того, чим я займаюсь та рівень моїх знань. Проблема полягає в тому, що я трохи застопорився, як психологічно, так й практично, оскільки не знаю в якому напрямку рухатись, які технології «мастхев» у верстці, а які «бажано знати». Наразі думаю над ідеєю для петпроєкта, аби була чисто своя робота, якій я бажатиму виділяти якомога більше часу.
Й певно додам, що, можливо, два роки навчання забагато для когось, для когось ні, але вкладаю по максимуму свої час та сили, оскільки в нинішніх реаліях доводиться працювати на двох роботах, аби почувати себе «комфортно» й вивозити витрати на те ж навчання й не тільки.
Питання:
- Можливо, у вас є якісь поради щодо того, в якому напрямку рухатись далі та що вивчати. Коли починати шукати посаду трейні (який рівень знань, мови, бібліотеки та яку загалом базу мати за спиною)?
- Що порадите по літературі, можливо, YouTube-канали, якісь зустрічі чи пресконференції для новачків у Львові;
- Що наразі відбувається на ринку праці саме в Україні й, можливо, ваші прогнози?
- Що думаєте за ШІ? Інколи ним користуюсь замість гугла, якщо треба щось пригадати по теорії, але меми про «кінець епохи програмування» нормально так в душу плюють;
- Де знайти додаткову практику. Можливо, є платформи, де можна приєднатись до чиєїсь команди в роботі над якимось проєктом чи є платформи, де можна вирішувати таски, навіть за безкоштовно.
- Що думаєте за фріланс, чи є наразі сенс шукати неважкі проєкти, аби набити руку та, можливо, трохи заробити;
Сили й бажання рухатись далі є, оскільки мені це подобається, подобається вчитись, подобається злитись, шукати вирішення проблеми й загалом сидіти на дупці цілий день під якийсь лоуфай, але трохи «застряг» й психологічно виснажений. Щиро був би вдячний за поради й уроки з вашого досвіду, панове.
10 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів