Чи може податкова запросити (викликати) ФОП — платника ЄП в податкову?
Згідно п. 20.1.1. ст. 20 Податкового кодексу України, Податкова має право запрошувати ФОП з метою перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог законодавства з інших питань, у тому числі законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на ДПС. До прикладу: ФОП приховав дохід, а податковій стало про це відомо, підприємець порушив чинні правила (законодавство) фінмоніторингу.
Звертаємо увагу!
Податківці не можуть просто зателефонувати до ФОП, чи написати на месенджер або електронну пошту і повідомити, що підприємець повинен з’явитися до податкової служби.
Щоб запрошення (виклик) до податкової було чинним самі ж податківці мають дотримуватися норм податкового законодавства. Тобто, офіційне запрошення (повідомлення про виклик) від податкової повинно:
- бути складеним у письмовій формі (з реквізитами ДПС:назва, адреса, №);
- бути надісланим підприємцю за його податковою адресою не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення;
- містити персональні дані підприємця;
- містити підстави запрошення (виклику) підприємця до ДПС;
- містити адресу податкової, куди підприємцю потрібно з’явитися, дату та час;
- бути підписаним та завіреним печаткою ДПС;
- відображатися в електронному кабінеті (у разі, якщо ФОП подавав заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет, з метою листування з ДПС).
Що робити, коли ФОП вже отримав запрошення (повідомлення про виклик) в податкову?
Якщо ФОП отримав на поштову податкову адресу або в Електронний кабінет платника податків офіційний лист про запрошення (повідомлення про виклик) в податкову, він може або реагувати на цей лист, або ігнорувати його.
Якщо ФОП не прибуде в податкову на дату і час, яка вказана в офіційному листі, то і відповідальності він не понесе. Однак, ФОП понесе відповідальність у вигляді штрафу, якщо взагалі жодним чином не відреагує на запрошення (повідомлення про виклик) та не надасть відповідь на таке запрошення, Відтак, якщо буде накладено штраф і такий штраф не буде сплачено на підприємця може очікувати податковий борг, а також, арешт рахунків.
Рекомендуємо реагувати на офіційне запрошення (повідомлення про виклик) від податкової, шляхом:
- подання до ДПС листа відповіді, в якому ФОП надає свої пояснення щодо підстави запрошення (повідомлення про виклик). Це можна здійснити подавши лист у паперовій формі через канцелярію ДПС або надіславши через ВПЗ «Укрпошта» рекомендованим листом з описом вкладення або через Електронний кабінет платника; Рекомендуємо звернутися до юриста з метою написання аргументованої відповіді, яка буде містити у собі посилання на чинне податкову законодавство України;
- відвідування податкового органу на вказану дату та час з метою з’ясування усіх обставин та підстав, що спричинили таку необхідність. Рекомендуємо отримати від податкового інспектора максимально інформації про підставу запрошення, якщо є необхідність подати документи, дізнайтеся, які конкретно документи потрібно ФОПу, Це дасть змогу ґрунтовно підготуватися до наступного відвідування або письмової відповіді.
У разі, якщо ФОП перебуває поза межами території України, він може надіслати лист відповідь через Електронний кабінет платника або укласти договір про надання професійної правничої допомоги з адвокатом.
Звертаємо увагу!
Податківці не мають права вимагати у ФОП надати первинні документи та/або банківську виписку під час запрошення (таке право працівники ДПС мають тільки під час проведення документальної перевірки).
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів