Claude тепер вміє сам підключатись до GitHub, створювати нові репозиторії і генерувати pull request
Anthropic випускає новий стандарт для підключення AI-асистентів до систем, де зберігаються дані. Він називається Model Context Protocol (скорочено MCP) та відучора доступний в open source.
MCP дозволяє моделям — будь-яким, не лише від Anthropic — отримувати дані з таких джерел, як бізнес-інструменти та програмне забезпечення, а також з репозиторіїв контенту та середовищ розробки застосунків.
«Навіть найскладніші моделі залишаються обмеженими через ізольованість від даних — вони ніби „застрягли“ за інформаційними бар’єрами та застарілими системами. Кожне нове джерело даних вимагає індивідуальної реалізації, що ускладнює масштабування дійсно взаємопов’язаних систем», — написала Anthropic у своєму блозі.
MCP вирішує цю проблему за допомогою протоколу, який дозволяє розробникам створювати двосторонні зв’язки між джерелами даних і застосунками на основі штучного інтелекту (наприклад, чатботами). Розробники можуть надавати доступ до даних через «MCP-сервери» і створювати «MCP-клієнти» — наприклад, застосунки та робочі процеси, які підключаються до цих серверів за запитом.
Anthropic повідомляє, що такі компанії, як Block і Apollo, вже інтегрували MCP у свої системи, тоді як компанії, що створюють інструменти для розробників, включаючи Replit, Codeium і Sourcegraph, додають підтримку MCP у свої платформи.
Розробники вже можуть почати створювати конектори MCP, а підписники плану Claude Enterprise від Anthropic можуть підключити чатбот Claude до своїх внутрішніх систем через MCP-сервери. Anthropic надала готові MCP-сервери для корпоративних систем, таких як Google Drive, Slack та GitHub, і заявляє, що найближчим часом запропонує набори інструментів для впровадження MCP-серверів у масштабах цілих організацій.
На відео — коротке демо з використанням десктопного застосунку Claude. В ньому Claude безпосередньо підключається до GitHub, створює новий репозиторій і генерує pull request через просту інтеграцію з MCP.
Поки що не ясно, чи здобуде продукт популярність. Оскільки OpenAI, безумовно, вважатимуть за краще, щоб їх клієнти та партнери використовували їхні підходи та специфікації для підключення даних.
9 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів