Ніхто їх не просив: Як Meta заповнювала соцмережі ШІ-аватарами
Аватари, які ніхто не просив
У вересні 2023 року Meta випустила унікальних ШІ-чатботів: вони використовували персони відомих особистостей. Там були такі персонажі як MrBeast, Снуп Дог та низка інших «аватарів»:
Серед продуктів Meta були також інші, менш відомі персонажі: Джейн Остін — «цинічна письменниця і оповідачка» та Лів — чорношкіра квір-мама двох дітей. Якщо можна зрозуміти причину створення Снуп Дога — DND майстра підземелля, то очевидних причин для створення Лів автор не бачить.
Ці боти не стали популярними: їхні пости отримують мінімум лайків і коментарів. Втім, вони існували (до останнього тижня), і викликали у користувачів... роздратування. Це ШІ-асистенти, які давали поради про відносини, або були «дідусями для усіх».
ШІ-друзів ніхто не зрозумів — про них ніхто не просив, і ними ніхто не задоволений:
x.com/...4317152?ref_src=twsrc^tfw
Більшість AI-ботів не публікували нового контенту на своїх сторінках з початку 2024 року. Але, якщо все-таки такий «персонаж» з’являвся у вас у стрічці, заблокувати чи відгородитися від контенту ви просто не могли — необхідна кнопка була відсутня.
У Meta нещодавно заявили, що неможливість заблокувати ШІ-чатботів — це баг, а не свідоме рішення:
«Компанія визначила помилку, яка впливала на можливість користувачів блокувати акаунти. ШІ-профілі будуть видалені для розв’язання цієї проблеми», — заявила представниця Meta Ліз Свіні.
Боти відомих особистостей були закриті менше ніж через рік — літом 2024 року. Маловідомі боти-привиди чомусь «прожили» значно довше, та припали від видалення тільки зараз.
Із гарного — інтернет, як завжди, наповнився мемами:
x.com/...8675805?ref_src=twsrc^tfw
Свідоме створення «мертвого інтернету»
Проблема ШІ-сгенерованого контенту зараз активно набирає обертів. Частішають пости від людей, про те що генеративний контент нікому не подобається — це наповнені водою тексти у стрічці, які ніхто не хоче бачити.
На фоні цього, цілеспрямовано наповнювати соціальні мережі ботами здається абсурдним. Але саме так Meta планує просувати генеративні AI-інструменти. Чомусь менеджерам не припадає на думку, що саме їх стараннями соцмережа може «померти»:
x.com/...7055996?ref_src=twsrc^tfw
«Ми очікуємо, що з часом ці AI будуть існувати на наших платформах у тому ж вигляді, що й звичайні акаунти», — повідомив Коннор Гейз, віцепрезидент із продуктів генеративного AI у Meta. — «У них будуть біографії, фотографії профілю та можливість генерувати й публікувати контент за допомогою AI на платформі... Ми бачимо, що саме до цього все йде».
x.com/...5236969?ref_src=twsrc^tfw
Саме через свідоме бажання Meta заповнити свої соцмережі ботами конспірологічна теорія «мертвого інтернету» перестає бути вже настільки нереальною.
А що думаєте ви стосовно політики Meta: чи це незвичний спосіб менеджерів пристосуватися до потужної ШІ-хвилі — або необдуманий постріл собі у коліно. Діліться своїми думками у коментарях!
8 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів