Готуємося до подання річної звітності по 3-й групі єдиного податку: на що звернути увагу, як уникнути помилок і проблем
Початок року — завжди «гаряча» пора для підприємців, які самостійно ведуть фіноблік, і фахівців, що надають бухгалтерські послуги ФОП, ТОВ та ін. Січень-лютий — це час підбиття підсумків підприємницької діяльності, підрахунку отриманих доходів, аналізу успішності бізнесу за минулий рік, а ще — період обов’язкового звітування перед ДПС.
Вчасно надсилати заповнені декларації та перераховувати у бюджет податки повинні всі українські підприємці, незалежно від режиму оподаткування, на якому перебувають, сфери роботи, обсягів доходів, масштабів бізнесу тощо. І не просто відправляти звіти, але робити це правильно.
Закон встановлює певні правила й вимоги до формування звітів, а в разі їх недотримання ДПС може накладати на підприємця штрафи, позбавляти пільг (анулювати статус платника ЄП, наприклад). Тому цей аспект потребує серйозної уваги з боку підприємця.
Сьогодні поговоримо про подання річних звітів ФОП, що перебувають на 3 групі єдиного податку. Спочатку розкажемо про загальні правила звітування, а потім дамо кілька порад щодо ефективної підготовки до формування річних звітів.
Основні вимоги до звітування ФОПами 3 групи ЄП
Терміни — згідно з п. 296.3 ПКУ, «спрощенці» 3 групи подають до ДПС відповідну декларацію впродовж 40 календарних днів після закінчення податкового (звітного) кварталу.
Наразі закінчився
Важливо пам’ятати, що:
Декларація третьої групи заповнюється наростаючим підсумком, починаючи з початку року. Тобто, це не є власне звітність за кожний окремий квартал — це декларація саме за перший квартал, потім за півріччя, потім — за дев’ять місяців і, нарешті, за рік.
Вірно заповнена річна декларація є результатом ведення діяльності за весь календарний рік, бо наростаючим підсумком містить у собі задекларовані суми доходів та податків за попередні звітні періоди (попередні квартали року).
На що звернути увагу, щоб відзвітувати без помилок і з першого разу отримати «зелену» Квитанцію 2?
1. Заповніть книгу обліку доходів, розрахуйте доходи сумарно за рік та порахуйте податок до декларування, зокрема, за період
2. Переконайтесь, що суми доходів, які внесені до обліку, відповідають первинним документам (інвойсам, актам наданих послуг тощо) та не зменшені за рахунок «втрачених» комісій банків-кореспондентів при отриманні swift-переказів або при переказах коштів з іноземних платіжних систем на підприємницький рахунок ФОП в банківських установах України.
3. Перевірте код ДПІ в електронному кабінеті і за необхідності вкажіть правильний — це зробити треба обов’язково, адже органи ДПС змінили структуру, внаслідок чого в облікових даних може бути змінено код ДПІ, до якої має подати декларацію платник податків.
4. Уважно виберіть Ідентифікатор електронної форми декларації F0103308 «Податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця (для третьої групи — квартал, місяць)». Період — рік 2024.
5. Перевірте облікові дані при заповненні декларації (зокрема, адресу місця реєстрації ФОП, ПІБ, інші відомості).
6. Приділіть увагу Додатку 1, присвяченому відображенню зобов’язань по сплаті єдиного соціального внеску ФОП «за себе».
Додаток 1 подається в складі саме річної декларації. Радимо не забувати про його заповнення, якщо ви не відноситесь до пільгової категорії ФОП, що, згідно ПКУ, мають стале право не сплачувати та не звітувати по ЄСВ. Це пенсіонери за віком, особи з інвалідністю, ФОП, що є офіційно працевлаштовані і за яких ЄСВ в розмірі не менше мінімального сплачує роботодавець.
Алгоритм заповнення також залежить від того, чи користувались ви протягом 2024 року пільгою воєнного часу на добровільну несплату ЄСВ, чи добросовісно сплачували ЄСВ.
7. На етапі підписання декларації перевірте, чи діє ключ КЕП. За потреби згенеруйте новий.
За можливості варто використовувати ключ, яким було підписано попередні звіти. Не потрібно створювати кожен раз КЕП. Адже система не пропустить підпис новим ключем, якщо не був відкликаний або не закінчилась дія ключа, яким було підписано попередню звітність.
Відправте декларацію та дочекайтесь отримання «зеленої» Квитанції 2. Якщо вона прийшла — вітаємо! Ваш річний звіт прийнято і все в порядку.
Якщо ж ні — треба шукати помилки, виправляти та надсилати декларацію повторно, допоки не надійде Квитанція 2, підсвічена зеленим кольором. І зробити це важливо не пізніше 10 лютого 2025 року, адже навіть за день-два протермінування ДПС вже може нарахувати штраф.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів