Історія звільнення, хочу поділитись просто
del
del
Друже, відучайся обсирати всіх публічно, нікому крім себе ти цим гірше не зробиш.
Взагалі тиких кіпішних людей як ти я би ні в яку команду не розглядав. Бо такі зазвичай настільки токсіки, що у них є суперздатність за*бати одночасно і людей на чілі, і топ первормерів, і менеджерів. Одним словом раджу попрацювати над бізнес етикетом (купа книжок зараз на цю тему) і бажано сходити до психолога КПТ-шника.
Ефективний програміст не вписався в чілову команду. Все добре, у всіх різний темп. Рекомендую трохи підтягнути софт скіли aka проговорювати очікування з людьми, які вирішують будеш ти надалі працювати в компанії, щоб в майбутньому такого не було. Ну і звичка навалювати в паблік пасажі типу продукт фігня, команда непрофесійні чорти може стати проблемою після виходу на англомовний ринок. На доу бути токсичним можна, це весело і приємно.
Тіп який робив ревю того що могло бути змерджене за 3 хвилини бо не потребувало стільки уваги
Ну слухайте, у вашому досить короткому пості я нарахував купу помилок, наприклад:
— папку (апку)
— пасторі (апсторі)
— джинами (джунами)
— джипі (джирі)
що певним чином наводить на думку, що і в роботі ви можете поспішати більше, ніж вона того потребує, ставлячи на перше місце швидкість, а не якість. А враховуючи відсутність тестів та те, що це банківська сфера, де в принципі поспіх не люблять — я частково можу зрозуміти, чому ви не вписалися в команду.
Навіть те, що ви спочатку написали тему на форум, ще до того, як ситуація остаточно вирішилася (судячи з апдейту вас взяли назад) — також багато про вас каже.
Діагноз — холерик з синдромом дефіциту уваги і гіперактивністю)
Не сприймайте це всерйоз, я не лікар. Але як бекенд розробник і флегматик за темпераментом, скажу що мені б з вами було дуже важко працювати. Ми навіть вживу не знайомі, але одного цього поста вистачило, щоб вже сформувалося певне не дуже позитивне враження, саме за софт скілами.
Обклали лайном продукт, колег, CTO, Райффайзен. Якийсь суцільний емоційний кіпіш. Трохи склалось враження, що з вами буде складно працювати навіть у «чілових-high-перфоменс» командах.
ніколи не довіряв людям, які базуються на кількості комітів, строчок кода або кількості сінків. активність заради активності.
коли це не підкріплюють якимось контекстом, типу кожен коміт містив +1 фічу, або за день реалізовував аутентифікацію з нуля, або за 2 дні і 10 комітів прикручував повний протестований CRUD на нову сутність, то найчастіше це пустозвонство. пофіксити опечатки, десь підрефакторити, винісши щось в окремі функції, розбивши функцію 4 екранів на 4 по 1 екрану і т.п. Це треба робити, але суттєвої бізнес цінності або не приносить, або через якийсь час (рефакторинг).
це все можна робити в рамках важливих MR. Правиш методи навколо доступу БД — підрефакторь те, що зачіпається. Правиш щось на сторінці, де є опечатка — захопи її. На окремий нема сенсу це виділяти, бо це купа адміністративного оверхеду, а занести у MR, який користь несе — можна.
Можливо, я щось не так розумію, але приводити докази власної ПРОДУКТИВНОСТІ, демонструючи діаграму Activity в GitHub («Ви бачили, скільки я коду написав за рік???») — це щось із розряду того, як з’явився «індуський код» кілька десятків років тому: коли програмістам платили за кількість стрічок коду, що вони написали за певний період часу. Чудова метрика, нічого не скажеш (</сарказм>).
Моє бачення: досвідченому розробнику платять за ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ. А такий мега-активний contribution коду дуже часто може сам стати проблемою. Код треба підтримувати, рефакторити, апгрейдити до нових версій бібліотек, слідкувати за залежностями. Неодноразово чув фразу «The best code is the code you never wrote». Платять за вирішення проблеми — і чим менше коду ви напишете для її вирішення, тим краще для усіх.
Ожидал увидеть в конце «И не заплатили за последние два месяца».
Не увидел.
Ну и к чему ты это написал тогда?
Не сошлись характерами, разошлись, делов-то.
Якщо все так погано навколо (якщо припустити, що ви пишете правду).... то як так вийшло, що ви такий «хороший та правильний» туди потрапили?
Імхо, адекватний персонаж сприймає будь-яке «лайно» як певне випробування, професійний виклик, життєвий екзамен або «винагороду» (наслідок), якщо він / вона не може його позбутися з власної волі.
Але якщо ж ви тривалий час (умовно більше 3 місяців) з власної волі сидите / працюєте в умовах умовного «лайна» ... то може щось з вами не так (може у вас якісь недоліки, бо ви ж самі споживаєте умовне «лайно» доволі тривалий період)?
Чи розглядається вами така версія?
Перестав читати після фрази «Smb does not want to apologize [..] for his lies».
Так не розмовляють ні на роботі ні в житті.
Це рівень спліток в курилці (і те може дійти до кого не треба). Ніде більше таке звучити не повинно.
а як би ви перефразували? (опустимо, що той смб в своєму праві не бачити вини)
Smb is a pathetic liar who doesn’t even have the guts to apologize.
Ви мене змусили прочитати перший скрін. Ну і там я не побичив нічого конкретного окрім меседжу що усі русня а автор Дартаньян.
Що він взагалі хотів сказати? Що він від них хоче?
Там явно якийсь конфлікт, який треба обговорювати
Якщо це не допомагає, і конфлікт можна звести до технічного документа — то треба писати документ і презентувати комусь з начальства. Щось накшталт «ось цифри, ось приклади, ось тренд, а робити треба так, так і так, і я готовий очолити цю ініціативу».
Зробити це переконливо — задача дуже нетривіальна, і судячи з того що пише автор йому така задача ще довго буде не по силам.
це недолік ремоута) в нормальному офісі вже б дали в пятак і сидів би собі перформив.
Сиділи би в одній кімнаті і спілкувались в месенджерах один із одним.
Ще Лінус Торвальдс в своїй книзі написав, що типова ІТ команда — то дитячий садочок. Хоча частіше стая гомінідів як на мене, із максимально примітивною поведінкою печерних індивідив та інстинктивним мисленням.
Більше за те — в будь який команді в певних етапах виникає конфлікт, власне дуже часто коли від неї вимагаєються результати.
Сиділи би в одній кімнаті і спілкувались в месенджерах
Ахаха нагадало — коли сидів в офісі прийшов новенький, постійно переписувались у слеку і тільки через місяць виявилось що ми сиділи у суміжних кімнатах і часто пересікались у їдальні :-)
У інших професіях не так. Наприклад тесть працює на заводі постійно розповідає новини типу у троюрідного брата Петровича із другої зміни донька народилась. Пересічний айтішник в обличчя б не знав того Петровича не кажучи вже про такі подробиці його родини
Правильно сделали, что написали на ДОУ, т.к. это даст возможность другим программистам не наступить на те же грабли. У меня была похожая ситуация летом с интернатурой, так буквально на следующий день руководство компании со мной вышло на связь...
Там в пост скриптуме, Тимлид отошел от нервов и пошел решать конфликт в своей команде.
Люди, які критикують наведену кількість комітів, ви ніби перший рік в айті). Якби автор цього не зробив, в коменти прийшов би якийсь менеджер, який сказав би, що автор лоу перформер, який нічого не робив, тільки всім розказував, як правильно, і взагалі такого працівника ніколи в нас не було
Кількість комітів такий собі показник, приблизно як кількість «заделіверених сторіпойнтів», тим не мнеше один із показників, бо якось вимірювати усе таки треба. Хлопець же написав, що усі ті коміти проходили ревью.
Те що написав хлопець то усе ясно, він просто потравив команду яка не відповідає його інженерній культурі, тільки і по усьому. На нижчих посадах нажаль з цим або змиритись, або звільнитись іншого не дано. Продати це нажаль буде дуже дуже важко, бо продавати требе тому хто це купить.
Ну а не критикувати — відверте гімно, просто тому що його роблять вищі по субординації, це нажаль така культура, культура повісточкі із подвійними стандаратми.
.... то он бы спросил: «как вы этого социопата на этапе интервью не отсеяли, куда hr смотрели?»
Мляха — тепер будь якого техліда, який каже що треба дотримуватись технології наприклад Unit тести писати, дотримуватися реквайментів їх описувати, слідкувати за чистотою коду санітайзери і так інше можна записати в закончені токсикі і соціопати, які заважають жити. Це ж бісова повісточка, коли вже в армії дріл сержантів звільняти почали, коли він сказав жінці трейні — «Ану бігом тягни свій жирний зад на початок тренувальної лінії» і вона подає на харасмент.
От що тут бачимо є якийсь програміст який винайнявся в проект болото, і щ рештою з нього звільнився. Просто за досвідом не зумів розпізнати на співбесіді куди найнявся (а досвід це дуже далеко не просто написання коду і знання як швидко на якісь модній штуці щось на лячкати). І от хлопця ціла товпа токсиків починає за це : «От мля понаехали тут, вали вали из ІТ».
А так не дотримуєтесь ті хто думає — що дотримуватись технології із виробництва дорого, спробуйте не дотримуватись технології.
Мляха — тепер будь якого техліда, який каже що треба дотримуватись технології наприклад Unit тести писати, дотримуватися реквайментів їх описувати, слідкувати за чистотою коду санітайзери і так інше можна записати в закончені токсикі і соціопати, які заважають жити.
Еще один. Нет, я такого не говорил. В социопаты записываем только тех, кто не умеет коммуницировать нормально (см. скриншоты) и вываливает внутреннюю кухню в общий доступ, даже не убрав имен.
Для самых одаренных повторю: проблема не в коммитах, нге в использовании ИИ, нев следовании бест практикам. Проблема в неумении коммуницировать тоесть социопатии.
Да тут недавно один гнал так на банк, его поддерживали потому как прокачана тема на ресурсе не любить банк, ибо активно рекламируется конкурирующий. И особо никто не возражал что так нельзя общатся викладивать скриншоти с именами и фамилиями и т.д. куча записей откровенно грубиянского характера, обвинения в вимагательстве без каких либо доказательсвт вообще и т.д. Однако целая толпа — «Да!!! Банк говно !!!». Кстати могут в суд подать если что и запросто віиграют.
Вот потом по аналогии начинают так віражать фрустрацию (хотя да ее при себе надо біло ставить не спорю), ибо так научили. Однако — куче народу не нравятся молодіе конкуренті, что имеем ? Ахаха — молодой гандон, ану давай вали из ІТ и не демпингуй мне зарплату.
Социопатія вообще другоє, скажем разбить телефонную будку и напсать огромними буквами на стене кто ті есть такой, прочее хулиганство и анти общественніе поступки — скажем решать все вопросі через насилие, например кинуть гранату в охрану Верховной Раді из бойцов срочной службі і т.д. і т.п. — как раз социопатия.
куче народу не нравятся молодіе конкуренті, что имеем
Ты хотел написать: куче народу не нравится гандон, который не понимает как надо коммуницировать с коллегами и как внедрять бест практики.
Парень просто отсавил отзів которий можно біло сжать в одно предложениее — в комапании херовіе процесси, вернее их нет, все. Чего стоят для работі і карьєері херовие процесси все кто в теме в курсе. Кстати тут нет не имен не фамилий, не названий компании — вообще ничего кроме самого Original Poster.
Парень просто отсавил отзів которий можно біло сжать в одно предложениее — в комапании херовіе процесси, вернее их нет, все.
Стесняюсь спросить, ты стартпост читал, включая скриншоты?
Сподіваюсь цей ceo не читає dou. Інакше якщо після усього цього цирку тебе взяли назад то там реально щось не так
Ну, може звільнять самого СЕО, а цього умніка поставлять працювати за трьох — він же справляється. )
Нормальний СЕО так би і вчинив, у нього немає і не має бути піїтету до гівнокодерів.
ніколи не довіряв людям, які базуються на кількості комітів, строчок кода або кількості сінків. активність заради активності.
коли це не підкріплюють якимось контекстом, типу кожен коміт містив +1 фічу, або за день реалізовував аутентифікацію з нуля, або за 2 дні і 10 комітів прикручував повний протестований CRUD на нову сутність, то найчастіше це пустозвонство. пофіксити опечатки, десь підрефакторити, винісши щось в окремі функції, розбивши функцію 4 екранів на 4 по 1 екрану і т.п. Це треба робити, але суттєвої бізнес цінності або не приносить, або через якийсь час (рефакторинг).
це все можна робити в рамках важливих MR. Правиш методи навколо доступу БД — підрефакторь те, що зачіпається. Правиш щось на сторінці, де є опечатка — захопи її. На окремий нема сенсу це виділяти, бо це купа адміністративного оверхеду, а занести у MR, який користь несе — можна.
Тіп який робив ревю того що могло бути змерджене за 3 хвилини бо не потребувало стільки уваги
Ну слухайте, у вашому досить короткому пості я нарахував купу помилок, наприклад:
— папку (апку)
— пасторі (апсторі)
— джинами (джунами)
— джипі (джирі)
що певним чином наводить на думку, що і в роботі ви можете поспішати більше, ніж вона того потребує, ставлячи на перше місце швидкість, а не якість. А враховуючи відсутність тестів та те, що це банківська сфера, де в принципі поспіх не люблять — я частково можу зрозуміти, чому ви не вписалися в команду.
Навіть те, що ви спочатку написали тему на форум, ще до того, як ситуація остаточно вирішилася (судячи з апдейту вас взяли назад) — також багато про вас каже.
Діагноз — холерик з синдромом дефіциту уваги і гіперактивністю)
Не сприймайте це всерйоз, я не лікар. Але як бекенд розробник і флегматик за темпераментом, скажу що мені б з вами було дуже важко працювати. Ми навіть вживу не знайомі, але одного цього поста вистачило, щоб вже сформувалося певне не дуже позитивне враження, саме за софт скілами.
Обклали лайном продукт, колег, CTO, Райффайзен. Якийсь суцільний емоційний кіпіш. Трохи склалось враження, що з вами буде складно працювати навіть у «чілових-high-перфоменс» командах.
Такі люди на співбесідах моментально паляться своїми «софтскілами» і отримують реджект в перші 5 хвилин розмови, хоча формально проводять повну співбесіду для адекватного фідбеку. Хоча, можливо, просто написав пост в стані ментал брейкдавн, то ж варто було трішки заспокоїтись та перечитати текст.
Это уже как минимум 3й его такой факап с увольнением только исходя из его творений на ДОУ. Лично мне не сильно понятно, как такой человек умудряется пройти интервью на перегретом рынке.
«Вы получили это письмо, так как моя команда big data проанализировала вашу активность в Jira, Confluence, Google почте, чатах и дашбордах, и пометила вас как невовлечённых и малопродуктивных сотрудников. Иными словами, вы не всегда присутствовали на рабочем месте, работая удаленно»
Цю тему підняв вже Forbes. Так і назвав — «Голі звільнення». Насправді проблема то не стільки у хлопця, скільки в роботодавця. І якщо у випадку меленіалів проблема була — що ми гасали між конкурентами на +500, що було несподіваною проблемою і коштувало грошей. Заміну вже було на ті гроші на які працював минулий співробітник не знайти оскільки ринок показував як працює капіталізм. То зараз проблема, що народ може звалити просто так залишивши вас із своїм лайном сам на сам.
А тут усі прелесті як і в минулому випадку як то Bus Factor, прямим збитки на найм — це приблизно пів року зарплати співробітника і т.д.
Насправді 700 людей на одну посаду не вирішує проблему воно її породжує, це робить сам найм ще дорожчим — а от такі проблеми голих звільнень ще вище. Як тільки ви відбираєте на усі посади кращє що можете знайти на ринку, а не те що вам треба — у вас буде от таке. Тобто людина пройде ту співбесіду як челендж, потім зрозуміє — що в середені насправді зовсім не Big Tech і не олімпійска збірна на яку він готувався а якими убогий супорт який значно нижче за його кваліфікацію і до побачення. Різниця тільки в тому — що меленіали джампали бо могли, а зумери звалюють тому що нафіг треба.
Какое то девиантное поведение топик стартера. Не, возможно там и с процессами все печально и код он пишет лучше чем коллеги, это обсуждать бесполезно без мнения с другйо стороны. Но блин, зачем писать такие простыни в общий чат? Какой результат ожидал топик стратер? По моему за что боролся, того и добился.
Может быть он думает, что так должны вести себя топ-перформеры — ходить и рассказывать всем, какие они лузеры, ничего не могущие. Ломиться к собственнику, чтобы рассказать, что его CTO говно, требовать увеличить нагрузку всем в четре раза при той же зарплате.
.... и потом вывалить все это с именами на публичный ресурс. Продемонстрировал свои навыки социализации по полной и всем — чтобы уже точно не было сомнений :)
Да там забей, полный букет. У него по отзывам о конторах только негатив, увольняют его не в первый раз уже, опять таки судя по отзывам. И главное — он хотел создать КОЛИВИНГ
dou.ua/forums/topic/33613
Это объясняет ВСЁ
Держу пари он его создаст, не факт правда что оно будет приносит желаемую прибыль и т.д. что такой облом для всех шлюпочников.
Когда ловиш единорога сачком, а тут приходят разные : сан станции, участковые и прочие инстанции с проверками и всем дай. А то и просто рейдонут тот бизнес, как санаторий на Днепре решили построить и тут же уголовное дело с масками шоу в офисе ИТ бизнеса. В ИТ может не по спиш и без выходных пару месяцев когда галера и паралельно фриланс какой нибудь, а на выходе такое себе — претензии заказчика фактически с надуманным скандалом который он требует урегулировать ещё расширив фронт работ и ещё и галера меняет условия что «низзя, конфликт интересов». Садишся за калькулятор и рисуется решение, ну его в пень пока что галера — ибо нервов увеличивается в 4 раза, а денег 30% если повезёт и то не всегда кассовые разрывы и т.д. что того не стоит при этом свободного времени так и вообще нет.
Что касается того что парень не в курсе, что на собеседовании надо спрашивать куда и на что ты занимаешься и какие условия сделки и т.д. — так нього все не знают. Писать публично — ну как бы да никто это и не воспринял как однозначно дерьмовое место работы. Написал бы что кинули не заплатили — тут бы был фурор.
Так он коливинг не для заработка хотел сделать, а по велению сердца, чтобы жить вот с друганами и в «игровой зоне» в приставку рубиться. Так шо там полный привет.
Ну так обычно то все и делают бизнес, с блек Джеком и шлюхами.
И тут то как раз реальность выбивает двери с ноги, оказывается административная часть финансы Туда сюда и так далее и несколько часов кайфа следуют за многими часами работы и рутины.
Ключевая разница — несколько часов кайфа (не путать с точки) может оно стоить (не любимая работа приносит только стресс и депрессию, часто гасимую не адекватным поведением особенно часто алкоголь).
Один мой знакомый очень молодой открыл в полу-подвальчике рок клуб. И вот ему пришлось заниматься кучей организации, группы созывать знакомые концерты завоз, вывоз, реклама через сарафанное радио, исполнители и т т.д. Чё вы думаете — унынием страдал парень или его тошнить уже от року стало ? По ходу когда он стоял за пультом — а конферансье об’являл его хозяином клуба где мы сегодня собрались, причем пол клуба народу он знает, для него стоили абсолютно всего того.
Ещё есть у почти всего ИТ знакомая которая организовывала ИТ конференции, там один сплошной геморрой и один наш третий товарищ брал интервью со своей напарницей у многих в том числе и у нее. Так и сказала геморрой организации такого бизнеса того финансово не стоит по ее мнению, однако тем заниматься не перестала и не думаю что ее уже тошнило от конференций.
То есть я правильно понимаю, что тебе не понравилось, что все вокруг тебя не так эффективно, как ты, работают, хотя начальство всё устраивало, и ты решил им всё это высказать с формулировками «Так как Сандро не хочет передо мной извиняться за то, что из-за него у меня был нервный срыв и депрессия»..
Чёрт побери, а ты хорош!!
BTW Як продати комусь методологію розробки ? Насправді це дуже не просто як і продажі взгалі — в цілому усе по класиці це маретинг потрібно — сворити попит Джо Джирард з цього написав книгу, яку собисто я прочитав занадто підзно так і називається «Як продати кому завгодно — що завгодно».
З точки зору керівника наймаючого менеджера, людина винаймається ним зазвичай робити лінейну роботу. Умовно як мізки ви нікому не цікави, так вже влаштовані гомініди — що вважають мізками і розумними тільки себе улюблених. І так ви зумер вам
програла ринкову конкуренцію японцям з тріском. Забули тільки що Джобс як персона далі мінялась і що між піздним Джобсом і раннім, майже нічого спільного це дві різні особистості.
Тепер беремо наш кейс — тереба продати наприклад тестування, від unit тестів до end to end ? Лице яке приймає рішення (начальник, замовник,клієнт і т.д) не хоче бо не хоче і все тут?
Поганий подіхід — колибати мізки начальнику, нічим хорошим не закінчиться. Пдіхід по краще десь якось по тихому розмістити маркетингові матеріали від того же Кнта Бека, які пояснюють навіщо було створенно методолію XP — яка наспарвді на користь замовника, бо довзволяє відносно дешево вносити зміни в софт і вимоги і таким чином мати можливість гнучкіше вибудовувати бізнес серед конкурентів. Щоби не дивувались — що їх клієнти йдуть кудись в банк типу Тінькова де кращій софт. Ну і останній варіант — це джобс, сворити власний банк і викинути динозаврів із ринку.
Занадто багато води, я навіть втратив суть і забув про що тема, поки читав. )))
Не даремно кажуть: стислість — сестра таланту.
В цілому — OP, Перед тим як завалювати — спробуй продати свої ідеї і методології покупцеві, бо так і будеш постійно звалювати. Так є такі яким нема за що купляти і тому вони ніколи і не куплять, бо наприклад перекупи, там без варіантів. В цілому гроші треба щоби на них щось купляти тобто треба знайти ключ до покупця.
Так чиста Індія, в строках коду. Хоча вимірюється зазвичай уведення в експлуатацію потрібного функціоналу в строки та бюджет — як функціональні вимоги, і ще низка не функціональних вимог структурна якість, алгоритмічна і т.д.
Те що пише OP, ну то таке по суті він пише — що у команії відсутні самі процесси, тому на виході те, що дозволяють отримати ті процесси, тобто софт яким би і сам розробник не хотів би користуватись з низьким бізнес валью, не конкуренто здатний.
Це класичний автоваз
Люди демотивавані бо роблять застаріле і застарілим чином, те чим самі би не хотіли користуватись. Тобто вони і знають — що хочуть робити і навіть як, та їм банально бюрократи не дають. СРСР настав кінець він вимер — на місце його товарів прийшли японскі телевізори та авто, китайська одежа — виробництво якої в китаї організували японці, полиці наповнило американске мило, радянькі комьютери Істра та ДВК замінили на IBM та Apple де компанії типу Proctar&Gamble чи Apple впровадили в себе Kaidzen. А СРСР і величезна кількість його індустрій — відсмоктали у ринкової економіки.
Люди демотивавані бо роблять застаріле і застарілим чином, те чим самі би не хотіли користуватись. Тобто вони і знають — що хочуть робити і навіть як, та їм банально бюрократи не дають.
З іншого боку, саме оце старе приносить бізнесу гроші. А нове якщо доводити до такої ж стабільності та функціональності — треба купу років, за котрі і бізнес втратить ринок, і оте нове стане цим старим.
Улюблений приклад — OracleDB news.ycombinator.com/item?id=18442941
Це банальне не вміння оцінити ризики, або не вміння репрзентативно показати це лицю яке приймає рішення. Мав таку проблему і мені це дорогувато коштувало свого часу.
Можна накидати матрицю прийти до умовного CEO і показати, що якщо не буде зроблено відповідних зусиль на покриття ризику, наприклад актуалізації технічної пропозиції послуг до рівня який пропонують конкуренти на ринку, то це вносить волатильність значно більше ніж збереження статус кво. Можна залишитись у розбитого корита. ІТ це індустрія в який треба бігти во всю силу, щоби залишатись на місці. Щоби вигравати конкуренцію треба працювати головою і впроваджувати подорожі швидше за надзвукові. Бо будеш там же де зараз дротовий телефонний зв’язок, пейджери, факси і т.д. Поза ринком.
Там тільки Ржевскій переказував від Пушкіна :) як їх зрозумів.
нікому не всрався твій перформенс, бути середнім по палаті, багато п***іти і мало робити — ось що цінується в наш час, це ще називають софт скілс
Трохи не так. Краще за усіх в колгоспі працює кобила, та вона ніколи не стане головою. Тим не менше якщо перестане працювати отримає батога, а коли фізично не зможе буде забита на ковбасу.
Користуюся трьома банківськими апками і дочитавши до
райфайзенівських незручних апок
далі твій
висєр
не читав, будь чемнішим і може тебе почнуть поважати.
Так, випад в сторону апок не зрозумілий. Я користуюся і цим банком і цією апкою (MyRaif) не бачу незручностей. Є, звісно, свої нюанси та питання, але у кого їх не має?
Друже, відучайся обсирати всіх публічно, нікому крім себе ти цим гірше не зробиш.
Взагалі тиких кіпішних людей як ти я би ні в яку команду не розглядав. Бо такі зазвичай настільки токсіки, що у них є суперздатність за*бати одночасно і людей на чілі, і топ первормерів, і менеджерів. Одним словом раджу попрацювати над бізнес етикетом (купа книжок зараз на цю тему) і бажано сходити до психолога КПТ-шника.
то я маю перестати оверделіверити код з ШІ, який пришвидшує написання проєкту на n відсотків?)))
Так, якщо тебе цього не просили. Прокачуй софт-скіли, поясни СТО чому саме ти хочеш віддавати таку кількість задач на день, як це допоможе бізнесу, ітд. Якщо не зміг домовитись — ну то звільняйся, шукай іншу роботу. Welcome to the real world.
p.s. якби в мене в команді був новенький який х*ячить 10 тасок за день за допомогою «AI» — я б також ревьював всі його пулл реквести
Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.
Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.
Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.
оно не выдаст никогда твой код никому и ни за что и никогда
Пруф: «ну бо вони чесно чесно обіцяли»? Чувак, ти не бачив і не побачиш бекенду того AI що юзаєш. І аудит йому, скоріш за все, ніхто не проводив.
Піди віддай chatgpt всі свої паролі та PII данні, якщо впевнений що все норм
давай я віддам секретне слово всім трьом жпт (клауд, діпсік, чатжпт) і ти спробуєш його отримати?)))))
У мене взагалі нема жодних паролів до проду, а якщо замовник буде надавати я по полісі компанії відмовлюсь і відправлю до менеджера з’ясовувати стосунки.
Давним давно секьюрітв забезпечується не кодом а комплексом заходів. В тому числі і автоматичні перевірки, що в кодовій базі ніякі паролі не захаркоджені у ц данні — Test Data і т.д. Також існує аудит — який перевіряє, що команда цього дотримується в як ні — у тех Ліда та проджект менеджера буде пропістон, після чого він гарантується і команді в певній мірі. Стосовно запитання усієї кодової бази і взагалі кодової бази в AI — це беззмістовна річ, я цього і не роблю. Мені достатньо десь промпт задати, щоби щось дуже низкорівневе не писати руками. Усе що вище — воно не справляється.
Як тут конкретно постер робить — ми не знаємо. Та до банку софт якого не покритий тестами, особисто я би стрімався йти як клієнт — бо там напевно купа багів. Як це взагалі пропустив аудит тих же PCI DSS — гадки не маю, при наймані у мене коли я відповідав за інтеграцію пеймент провайдерів і т.п. були над жорсткі умови щодо секьюріті і покриття тестами більше 80% було вимогою.
Ага, и оставил бы проект на GitHub, билдил чем-то вороде Circke CI і хостил все на AWS.
Как конкретно OP пишет код, вообще не ясно, просто и AI инструменты применяет. Я кстати тоже что может быть иногда существенно удобнее непосредственно какому-то низко уровневому коддированию. Скажем пишу промпт сделать мне формат числа в строку и даю граничные условия, реально делает и делает хорошо. Со всем что имеет низкий уровень формализации, тут ИИ ещё не справляется. Однако как инструмент — очень даже очень, т.е. если понятно что делать, что главная проблематика — то инструмент безусловно поможет.
Як тобі пояснити. Справа не в коді, зовсім. Це бізнес тобто заробляння грошей, ти прийшов із новим підходом до динозаврів і вони тебе вирішили прибрати щоб не заважав. Окрім того не відомо якої якості було те що на генеровано ШІ, якість — це комплексний показник, не плутати із ціновим классом продукції.
Коли би це був твій бізнес — це одна справа, коли це належить комусь іншому (а зазвичай це політика) то так треба мовчати собі і тихенько змінити роботодавця.
розумієш, як би там якість полягала в іншому і якість проєкту була скажімо кхм кхм, не писати автотести юніт тести віджет тести в додатку, це просто сука лол кекч мда
це ж дефолте питання на дзвінках на співбесідах тощо
Да я розумію про що ти, вже більше 15 років в аутсурсі та аутсафі. Тести це частина методологі, конкртетно Extreme Programming про що є книга Кента Бека. А там ціла купа усього що хтось десь виввчив, десь колись впровадив і т.д. Але чомусь після цього опинився не в Big Tech чи стартап почав робити, а потрапив до тих хто має вимерти як не ефективний. Тим не менше воно працює сильно не так, скажімо найпоширеніші організми на Землі — це комахи та пауки, вони виникли ще в Кембрійський період. Комахи зараз живуть навіть в Антарктиді і їх совокупна біомасса переважає усі інші білогічні види.
От ти приходиш такий весь на космічному кораблі і кажеш -що Земля наспправді кругла, що з тобою роблять ? Напевно те саме що із Джордано Бруно, який начитався Миколая Коперника, загрози позбавляються. Кусючого комара — гігантський лінивець, просто прихлопне може не одразу, та бов’язково. І не приємно і малярія може піти.
P.S. Щодо генерацїї коду — я би придивлявся до дого, воно дає як добрі результати так і не дуже, там від самого промпту дуже багато чого залежить бо він і є в цьому випадку кодом.
А ти впевнений, що твій нагенерований код дійсно пришвидшує проект, а не заганяє його в яму технічного боргу і потенційно неправильних рішень?
Ти робив якесь дослідження, метрики, тести і т.д. які б підтверджували твої твердження, а не просто генерити кучу коду?
Від цього посту і твоїх коментарів дуже сильний вайб мема: «Хуяк-хуяк і в продакшн».
Окреме питання, чому СТО мануально рев’ював твій твої коміти? Ти дізнавався причину? Хоча б з кимось із проекту говорив на предмет змін процесів?
чому СТО мануально рев’ював твій твої коміти?
Може в нього такий характер. Я бачив такого СТО, котрий усюди рев’ювить в конторі на 100 людей.
Мікро менеджмент, усі в цьому були я теж ходив колись проміж столами і дивився, хто що робить.
Це доки не стало вже 9 людей і не до ходишся і за делегував квочерити джуніорів певним старшим хлопцям (власне теж не сам придумав пригадав як те робили на моїй першій конторі).
По суті джуніорів так треба саме так і опікувати, бо застрягають.
Щодо вищого керівника який за своїми якостями ще не готовий, а можливо і ніколи не буде готовий до вищої керівної посади, так працює ринкова економіка та бізнес. Може і не готовий — але гроші отримав. А у купи випускників бізнес шкіл, статистика така собі, бо не зуміли монетизувати отриманні знання, напевно через якусь критичну відсутність базового розуміння і самого базового знання, що її не викладає бізнес школа — або навмисно, або просто її не знає бо вона лежить десь в іншій сфері типу психології.
Ранній Стів Джобс був жахливим керівником і усі про це знали, та саме він підняв свій зад організував бізнес із бізнес ідеї та отримав інвестиції. Тобто це був чудовий бізнесмен — але дуже поганий керівник.
В моєму випадку СТО з ранніх програмістів ФААНГ, котрі підняли гроші на акціях і заснували свої хайтех стартапи. Він ніби одною ногою в бізнесі — але інша все ще в програмуванні, і їй там занадто комфортно, щоб висмикувати. Ну і хочеться розуміти, що коїться на твоєму проекті — найочевидніший метод — через рев’ю.
Ну типовой ранній Джобс. Він так перестав робити вже в Next і те не одразу. Загалом бо був зацікавлений японським менеджментом, к також прийняв буддизм де інша філософія від початку. Людині дуже важко прийняти — що вона може бути не сама розумна і взагалі це абстрактне поняття, головне сама ідея — а не персона яка її гереує. Гарні ідеї можуть генерувати абсолютно рандомні люди, і кваліфікація технічного керівника в тому щоби вміти їх оцінити відібрати і впровадити, часто не самому а створюючи систему оцінки з критеріями об’єктивної оцінки і при цьому як не дивно часто і виключно самому приймати рішення. Пізній Джобс став створювати систему стратегічного направлення колективу, пояснювати співробітникам стратегічний напрямок роботи компанії, тобто що він хоче від колективу як керівник. Решту робили самі співробітники, цього вже було достатньо.
А може тому, що топікстартер не сам пише код, а генерує через ШІ? Якщо це бездумно робити, то потім вилізе боком усім, але не тому хто це все сміття закидував, не обдумавши.
Ну ми не знаємо, я от періодично користуюсь ШІ для певної роботи, рутинної. Результат позитивний якщо з мозком підійти до справи. Що там за код хто зна. Коротше інструмент залежить від того як їм користуватись. Хтось нічого крім Vim досі не визнає, то їх питання.
Так в тому ж і суть! Думку СТО ми тут не чуємо, що топікстартер напрацював ми не знаємо! Воно то може і працює на перших порах, але ж потім виходить «індуський код», без стилістики, без структури, який не те що важко, а навіть неможливо буде переробити за потреби. А читаючи топікстартера, я зрозумів, що на місці СТО я б теж все перевіряв, бо працювати треба не швидко і важко, а головою.
Ну ХЗ, на мій погляд коли звичайнісінькій керівник шлюпки має адміральскі погони то там усе ясно і так. На флоті катером командує мічнман, а повний адмірал — це рівень авіанесучої ескадри. При тому що самим флагманский авіаносецем на якому штаб, командує хтось максимум в чині командора, віце адмірал — то як мінімум великі ракетні крейсери прикриття які йдуть поряд і там тисячі людей і вкрай складна і дорога матеріальна частина.
Ще з древніх часів, коли хтось себе називав князем і не зумів захистити те мудрістю багатством і силою, ті хто навпаки зумів це відстояти — живцем спускали шкіру з перших, самозванців.І в цьму був великий сенс — щоби не повадно було знецінювати владу яку виражає цей титул.
Так що тут і справді невідомо ще хто правий. Що точно конфлікт завершився із Loose-Loose результатом, це 100%. І хлопцю погано і CTO — теж буде відповідати з рештою лицю яке приймає рішення, чому в нього не закриті вакансії,чому баги на проді, чому не можливо впровадити необхідні зміни в необхідні для ринку строки та бюджет, чому не актуальний морально застарілих софт гірше ніж у якого небудь Тіньков або Збербанк який зайшов на грузинській ринок і т.д.
тю, ти тільки-но здогадався?) я вже давно скіпаю ці «філософські» простирадла)
Та ні, я давно це знав, і про це казав, просто інколи пан все ж і власноруч щось пише. От тоді дійсно щось корисне можна почитати, а зазвичай: вода води із ракурсом в історію і ніяк не пов’язаними з цим фактами.
Підозрюю, і нього якийсь інший ШІ, бо ChatGPT і Gemini нормально так можуть в тему, вже навчились. )
іноді так, пише сам і це одразу помітно. стисло і суто по темі, а не ось це ось усе на пів екрана)
Ага, я взагалі SkyNet. І з усіх мамкиних CEO — буду пускати з молотка, а потім живцем здирати шкіру :)
А так є по суті от такий вже термін, одн із феноменів сучасного бізнесу і між іншим ринку праці теж en.wikipedia.org/wiki/Job_title_inflation
Особисто я спілкувався із студентами, які без ШІ не можуть нічого зробити. Один навіть тести з англійської мови сам не вирішує, а віддає ШІ. Ви б взяли такого працівника?
Однокласник друкував домашку для пар з англійської на компі, бо розучився швидко писати (та й почерк був не дуже). Викладачка їх не хотіла приймати. В аспірантуру він поїхав до Швейцарії.
І що це показує, що у його батьків просто були гроші на Швейцарію? ))
Писати від руки і друкувати на компі — це одне, а от робити реферати власноруч (на компі чи від руки — не важливо) і просто завантажувати готові з інтернету — це геть інше.
P.S. ШІ я теж використовую, бо це чудовий інструмент.
Принцип Паретто, хто ефективний у того і є ресурс. А так он є феномен культа Карго, коли попуаси стикаються із досягненнями сучасного світу.
А де я казав, що використовувати ШІ це моветон? Я так само ціную нові інструменти, якщо вони полегшують життя, або дозволяють працювати ефективніше і безпечніше. Але скажіть правду, от як ви оцінюєте свої коментарі на ДОУ: вони — ефективні?
Для чого і для кого ? Для побовкати доки якись білд — так. Рефлексія думок — так, тобто, як формувати краще думку. Оцінка як оцінються думки оточуючими і як мислить певна аудіторія так (в тому числі не спілкуватись із певними індивідами). Чи це можна потім буде монетизувати, уникати певних тем і уникання певних точок зору і певних політичних позицій на певних принципових перемовинах — так.
DOU — між іншим став трохи більше конструктивним і менше токсичним, по не політичним темам, бо політика як першопричина забрала на себе те що і мала.
Якщо ви підете зараз в Stack Overflow наприклад, то по певних темах особливо там де легасі, там абсолютна токсика і злоба пре з людей.
що у його батьків просто були гроші на Швейцарію?
Грошей не було, сам собі знайшов грант.
Палка о двох кінцях. Я от теж не буду рахувати зараз число Pi в ручну. Та напевно якщо я не зуміє перевірити що код який виконує алгоритм, що зчинює розрахунок в цілому вірний — то усе напевно погано.
Аналогічно скажімо із автопілотом для автомобілів. Між іншим теж невідомо де краще, п’яний водій взагалі головна причина передчасних смертей в світі.
Ви бачили мій код? Він відповідає усім стандартам розробки, принципам програмування і не несе в собі нічого окрім реюзабельності. Ви просто не вмієте промпти писати, це пришвидшує роботу і я генерував по суті те саме, що написав би сам, але за трохи більший час. Я просто пришвидшив свою роботу. Тачки ревювились людиною і пройшли ревю. Моїх гілок було змерджено 800 задач серед усіх задач на проєкті. І це не було повторення. Зате інша частина команди трекала по
Окреме питання, чому СТО мануально рев’ював твій твої коміти? Ти дізнавався причину? Хоча б з кимось із проекту говорив на предмет змін процесів?
я б теж ревьюїв код чела який робить оверделівері за допомогою AI tbh
Аналогічно.
В той же час, я б припахав такого чела, якщо він вже дійсно хоче кулеметити код, покривати все тестами, документацією, а потім тільки допускати на рев’ю.
І ресурси будуть в порядку і людина буде більше часу витрачати на таску, опрацьовувати її з різних сторін і потенційно видавати краще рішення.
Ну а якщо чел прямо дуже-дуже хоче впроваджувати АІ рішення, то хай би прикрутив АІ рев’ювера до CI/CD який би першим його ж і фільтрував.
чому СТО мануально рев’ював твій твої
коміти?
Та очевидно чому, xуяк-чатгпт-і готово. І пофіг що воно не вписується ні в поточну архітектуру, ні в код стайл, ще й дублювання куча.
А був б адекватним сіньором то за два роки там вже все було б тестами покрите
Єдиний нюанс зафарбований зелений квадратик взагалі не показник продуктивності/якісної продуктивності. Хтось робить гігантські комміти а хтось задротсвує на заміну кольора кнопки робить по 12 комітів щоб той клятий квадрат був темним
Это не в физическом возрасте дело. Так себя могут вести вполне себе взрослые гоминиды, пока на гормонах. Не все научаются держать себя в руках и справляться с эмоциями, разрешать конфликты которые неизбежны и т.д.
19 лет кстати ещё не так плохо, средний психологический возраст Украинца — 11 лет. Тут кстати гештальдт даёт пояснения по лучше от Фрейда с Юнгом.
Бачу комент в топі — це повага. Але маю протилежну думку: хороші спеціалісти виростають саме завдяки тим хто їх відкрито і безтактно мачить носом у лайно. Звісно с купою своїх досягнень, але це — невід’ємна частина розвитку.
хороші спеціалісти виростають саме завдяки тим хто їх відкрито і безтактно мачить носом у лайно
Що це за, пардон, дичина? Хороші спеціалісти виростають там, де ніхто не боїться задавати тупі питання (щоб не макали носом у лайно), де піпл завжди допоможе порадою чи поділиться знаннями. Ні, я звісно розумію що і на купі лайна орхідея може вирости, але в таких умовах це питання ймовірностей десь біля плінтусу. А в нормальних умовах це питання тільки часу.
Якщо пану довелось зростати як спеціаліст в умовах де макають в лайно — щож, повага що вдалось таки прорватись, але це *не* норма і не треба цього нікому бажати.
Ну, норма то у кожного суб’єктивне поняття. Тому згоден що виглядає як дикість. Розкрию свій висір більш етичними словами:
Добре коли є ті, хто говорить про проблеми які бачать — відкрито, не враховуючи як на це будуть дивитися інші. Хай навіть в більшості випадків вони будуть не праві, або роблять це занадто жорстко з точки зору оточуючих. Оточуючі, в свою чергу, майже завжди сприймають це негативно, якщо не брати перспективний проміжок часу.
вы из комента главное потеряли:
відучайся обсирати всіх публічно
миллионы книг и статей написано про то, что критиковать надо
є досить книг і досліджень, де показано, що критика
книг про критику
ну и как же без чата:
С точки зрения доказательной базы, подход «критикуй один на один» имеет больше эмпирических данных из психологии, корпоративного управления и нейронауки. Например:Дэниэл Канеман («Thinking, Fast and Slow») описывает, как люди воспринимают негативную информацию о себе, и подтверждает, что публичная критика вызывает защитные реакции, снижает мотивацию и приводит к избеганию риска.
Эдвард Деси и Ричард Райан (Self-Determination Theory) показывают, что автономия и уважение в рабочей среде важны для внутренней мотивации, а публичная критика подрывает чувство компетентности.
Дэйл Карнеги («Как завоёвывать друзей и оказывать влияние на людей») хоть и не учёный, но основывается на наблюдениях и логике социального взаимодействия.
Исследования Google (проект Aristotle) показывают, что психологическая безопасность — ключевой фактор эффективности команд, а публичное пристыжение разрушает её.Однако у подхода «публичная критика эффективнее» тоже есть некоторые обоснования, хотя они более узкоспециализированные:
Рэй Далио («Principles») и культура Bridgewater Associates утверждают, что публичная критика через радикальную прозрачность приводит к росту компетенций.
Ким Скотт («Radical Candor») указывает, что открытая обратная связь помогает улучшить командные результаты.
Исследования про Peer Reviews в IT-командах показывают, что публичный код-ревью помогает разработчикам расти быстрее.
Спортивная психология (например, тренировки в командах) поддерживает идею публичного разбора ошибок для роста.Итог:
Доказательная база «критикуй один на один» сильнее, так как она подтверждена нейробиологией, психологией и корпоративными исследованиями.
Публичная критика эффективна в специфических средах — в среде с высокой толерантностью к стрессу (финансы, стартапы, спорт, IT). Однако для большинства людей и команд она более разрушительна, чем полезна.
я б ще додав інший кут проблем з публічною критикою, скажімо «технологічний»
— вона руйнує авторитет того кого критикують в очах групи
— вона спотворює авторитет і сприйняття того, хто критикує, навіть коли сприймається групою як справедлива, як ні — то взагалі може мати катастрофічні для групи наслідки
причому ці речі відіграють в «досвідомості», незалежно від того як свідомість і рефлексія відпрацює
іншими словами — вона руйнує спаяність групи і цей ефект зазвичай є небажаним
тому власне «викликання на килим», «то не я вас, то меня в парткоме» і тд було стандартною практикою навіть в автократії, яка нам ближче за часом і відстанню, публічні речі були дуже дозовані, для «спецвипадків»
Власне, у совку ніякої публічної критики не було, все у дуже вузькому колі.
І оця прихована критика, а на позір «все прекрасно, маркізо» і призводить до катастрофічних одномоментних наслідків, коли все було назавжди, поки не закінчилося.
Публичная критика эффективна в специфических средах — в среде с высокой толерантностью к стрессу (финансы, стартапы, спорт, IT)
Слово ІТ у твоєму дописі тобі щось говорить?
Доказательная база «критикуй один на один» сильнее, так как она подтверждена нейробиологией, психологией и корпоративными исследованиями.
Публичная критика эффективна в специфических средах — в среде с высокой толерантностью к стрессу (финансы, стартапы, спорт, IT). Однако для большинства людей и команд она более разрушительна, чем полезна.
Доказова база «проти» — це зі сфери бла-бла-бла. Доказова база «за» — це зі сфери великих грошей та досягнень. Ти яку обираєш?
Важливий досвід, а не тикання в лайно. Досвід може бути отриманий різними шляхами — поступове набуття скилів, змінюючи компанії, відповідальність. Чи вже маючи певний експірієнс, звільняється лід/сто і людину ставлять замість, та вона навчається і тягне.
А то якась «дедовщина» та совок, я страждав та інші повинні страждати. Якась легалізація приниження.
Згоден тільки коли відбуваються технічні «факапи», швидкий ріст користувачів/реквестів — система не тягне, бізнес дає пі*, не задоволений. І ти відповідальний щоб система працювала, чи десь поряд був. Але це зовсім інше ніж якийсь інший дев (хай і сто) «тикає в лайно» (code review з вказанням що можна покращити, то не тиканням).
А що до цієї конкретної теми — не підтримую автора. Якийсь новий хлоп хоче зробити революцію в бізнесі який працює. Може це і непогано та треба, але шлях невдалий.
Я взагалі то, про показову публічність нічого не казав, то вже фантазії моїх опонентів). Звісно це погано, але теж залежить від ситуації. Мене влаштовує так: якщо до мене має хтось робочі претензії і може висловлювати їх особисто
Випадки, в яких очевидно це робиться для показовості я також сприймаю як психологічні ігри а не критику, і звісно категорично проти подібного.
Саме, я «завівся» не від критики АТ (в цілому, я теж проти таких показових методів), а від поняття «краще сиди, мовчи і не воруши».
хороші спеціалісти виростають саме завдяки тим хто їх відкрито і безтактно мачить носом у лайно.
СНГ дєд детектед)
+100000 з мого досвiду токciки це тi, у яких всі навколо винні крім них самих. дуже схоже на топiкстартера
В чому ж я можу бути винуватий коли в соло зробив половину тасок за рік від кількості яку робили 5 людей і викрив те що половина команди трекала по 5 днів за 100 строчок коду))))
В чому ж я можу бути винуватий
В тому що з тобою було так фігово працювати, що тебе звільнили не зважаючи на твій перформанс.
Та твоїх кількох повідомлень вистачає зрозуміти що тіммейт з тебе фіговий
саме так
з життя приклад
колись під час стаффінгу проекту на кілька років підрядник з замовником узгодили таку, специфічну роль адвайзора проекту, людину як вже багато років є шефом подібного в своїй чималій організації (а перед цим у парі інших), пройшла багато проектів з тим самим підрядником (звісно з усіма типовими суперечками, торгами і тп)
тобто такий додатковий місток і якор довіри між партнерами, які ще не співпрацювали (на додаток до проф суджень досвідченої людини і тп)
так от, одна з перших порад від нього була — в жодному разі не ставити молодого, талановитого, працьовитого і амбітного CIO менеджером проекту, з аргументом — «ця людина — конфліктна»
мені тоді (теж молодому як і той CIO) було трохи дивно, я симпатизував CIO, був ближчий до нього «доменово» і тп, але проживши проект зсередини я зрозумів мудрість цього рішення, той CIO зробив потім багато для проекту і його проф внесок жодних питань ніколи не викликав
але під час проекту від нього йшли люди, які акумулували роки локальних знань своєї частини і тп, уявити, що б було з проектом якби це помножити на 10 (в проекті було задіяно більше людей ніж в айті підрозділі і вони до того ж дальші комунікаційно, тому вимагають вміння в софтскілз) не важко — він би просто перейшов у ту третину яку рапортують не «успішний» чи «частково успішний», а яку списують як «неуспішний»
от таке воно життя, і критерій неконфліктності під час стаффінгу є мабуть найпершим, якщо очікується довголіття проекту, команди і тп
якщо це разова річ і всі розбіжаться за півроку — ну тут вже апетит менеджера до ризику і до грошей йому підкаже як обирати
Чудово! Підходьте до керівництва, розповідайте це все — нехай звільняє тих всіх нероб, а вам віддає їхню роботу. Керівництво буде тільки за! Це ж яке скорочення витрат чудове вийде! ))
Ця вся історія мені нагадала фільм «Солодкий листопад» (Sweet November), де головний герой Нельсон Мос (в ролі Кіану Рівза) настільки захопився роботою та своєю професійною неперевершеністю, що втратив все, в тому числі і роботу. Раджу глянути перші 30 хв фільму.
Як казав мій батько: «Сильно добре — це теж не добре.»
Ефективний програміст не вписався в чілову команду. Все добре, у всіх різний темп. Рекомендую трохи підтягнути софт скіли aka проговорювати очікування з людьми, які вирішують будеш ти надалі працювати в компанії, щоб в майбутньому такого не було. Ну і звичка навалювати в паблік пасажі типу продукт фігня, команда непрофесійні чорти може стати проблемою після виходу на англомовний ринок. На доу бути токсичним можна, це весело і приємно.
Іноді не розумію суті таких претензій.
Ну така культура розробки у компанії, які і вимоги від бізнесу. Райффайзен хороший банк не зважаючи на його деревʼяні апки — інші бізнесу не потрібні.
Так само і тут — щось робиш а запитай чи просив хтось тебе про це? Тобто треба витримувати перформенс команди інакше так — тебе звільнять бо ти поганий командний гравець. І не важливо працюєш ти краще чи гірше команди. Якщо ти працюєш не так як команда це не відповідає вимогам до спеціаліста і тебе цілком законно скіпають як професійно непридатного для цієї посади. А команда працює так, як потрібно бізнесу і не треба намагатись зробити її кращою якщо про це ніхто не просить
Ну або ти сам чесно кажеш що не можеш тут працювати і йдеш. Це нормально, але не треба ниття на dou про контору яка не терпить розробників із шилом у дупі.
Та і щодо ниття. З яких пір ми порівнюємо перформенс розробника по його гітхабу?
Є у нас наприклад джун який робить по 10 коміків на день а-ля змінити колір кнопки. І є сеньйор який за цей тиждень зробив один коміт із однією строчкою коду. У кого більший перформенс? Ні, не те що ти подумав. Сеньйор увесь тиждень просидів за вивченням тонни логів та безкінечним дебагом щоб зловити триндець яку хитрожопу багу.
Нормальний важливий пост. Тільки треба було його подати в стилі не «мене обідили і не оцінили» а в стилі «в райфазані в ІТ жопа, забудьте про райфазан якщо хочете прогресувати і розвиватись»
Пост не про райффайзен, а про якусь галєру яка писала аппу грузинському банку. Райффайзен звісно також фігня, але давайте слідувати фактам
Не бачу там жопи взагалі, у автора була прекрасна можливість плавно вводити загальноприйняті процеси розробки, потихеньку рефакторити код, навчати співкомандників хорошим практикам. Це дозволило би йому бути в очах топ-менеджерів ледь не супергероєм, що принесло би багато кар’єрних бенефітів.
Замість цього він среться з кожним другим, токсить в паблік і вимагає від команди неможливого.
Загалом то майже кожен перший продукт в цій сфері — не про прогрес і розвиток, тому хз чого тут ще очікувати працюючи в такий сфері. І на секундочку, в Україні банківський сектор один з найбільш розвинутих в digital сенсі.
Є у нас наприклад джун який робить по 10 коміків на день а-ля змінити колір кнопки. І є сеньйор який за цей тиждень зробив один коміт із однією строчкою коду. У кого більший перформенс? Ні, не те що ти подумав. Сеньйор увесь тиждень просидів за вивченням тонни логів та безкінечним дебагом щоб зловити триндець яку хитрожопу багу.
Та синьйор міг навіть не багу ту ловити, а сидіти на 100500 мітингах по бізнес-логіці, плануванню, ретро, ітд ітп. А ще половину часу — на 1:1 зідзвонах з тими ж джунами, які на те і джуни, щоб постійно щось питати
Міряти вклад по гітхабу — це як платити за рядки коду
як команда
Ніколи не розумів чому кервники інтегратори полюбляють називати себе улюбленого — командою. Напевно Адізес краще знає. Людски колективи дуже рідко коли мають колективені повноваження і прийнятя рішень і насправді дуже рідко хто крім лідерів взагалі має власну думку. Більшість колективів — монархічні із жорсткою ієрархією. Win-Win гарвардска школа бізнесу, японскій менеджемент — де вироблена система постійного вдосконалення робочих процессів і т.д. це насправді усього лише 10% від загальної масси.
ловити триндець яку хитрожопу багу.
Теж палка о двох кінцях, в теорії це мали би ловити тести а не дебаг. На практиці звісно як вийде, BTW це часто якраз джуніори знаходять такі речи — бо просто чесно сидять в дебазі з’ясовують бізнес вимоги і т.д. роблять що вчили. Сініори часто і прокрастинують і зайшли вони в ІТ дуже запросто в ті часи коли гребли усіх підряд і вони ніколи і нічого і не вчили, бо треба було закривати позиції доки гаряче на ринку, реферали і т.д. Тайтл то взагалі політична штука.
я дійсно швидко робив малі фікси за допомогою ШІ, це пришвидшило роботу і ви побачите це у скрінах з результатами активності
зря ти це згадав, більша половина ДОУ це якраз ті застарілі solution architect, у яких «парцює на трогай», «шашечки чи їхати», «ти що, самий розумний?», які невиносять ШІ, всі баги у них від ШІ, всі погані пулл реквести які вони ревьювили написані, з використанням ШІ
А ще, довіряти свої дані власникам того ШІ (бо більшість свої інстанси не використовує для цього, звісно ж).
ІМХО, такі пости це завжди гігантський мінус для кандидата.
Навіть на співбесіді не треба жалітись на попередню фірму чи менеджера, це ж відома рекомендація.
Що вже говорити за пости на форумі зі скріншотами.
О так, треба блазнюватись і розказувати як все чудово і світ рожевий та прекрасний. Я захистив себе і відстояв свою репутацію доводячи це цифрами, так що у того СТО пригоріло і він видалив мене зі слаку, аби мої пруфи не побачив овнер галери
О так, треба блазнюватись і розказувати як все чудово і світ рожевий та прекрасний
Саме так, це очікувана поведінка від дорослої (зрілої) люди на роботі.
у того СТО пригоріло і він видалив мене зі слаку, аби мої пруфи не побачив овнер галери
І наступний СТО перед тим як тебе наймати 100 разів подумає чи вартують твої екстра скіли ризику що ти його підставиш перед СЕО.
А якщо екстра скілів немає то навіть на співбесіду не покличуть.
Кароч, якщо людина пише негатив під реальним ім’ям то вона або тупа або молода=)
підставлю?)) я викрив брехню, де люди трекали 4 дні в таску на сто строчок коду, які можна зробити за годину і це була цілковита практика такої поведінки, якої я не міг дотримуватись через мої етичні якості.
Я мав розмову з СЕО вранці який став на мій бік, поновив мене на посаді, запропонував відпочити за рахунок компанії та якщо я захочу почати з чистого листа. Ба більше, він запитав мене про ще один дзвінок для обговорення бізнес-топіків, тому що я відкрив гнійник його компанії, який всмоктував ресурси в чорну діру бюрократії в джирі.
Ось це і є адекватність на яку я очікував загалом.
Нічого собі! І таке буває? Ну, тоді добре, що так все обернулась. Однак, з часом, ви таки зрозумієте де-які мінуси такої поведінки. )
ну сорі, я не сидів як вони в офісі з тим лицем з яким вони там сидять, я сидів вдома і грав в total war three kingdoms роблячи оверделівері тасок, що тут такого))))))
я сидів вдома і грав в total war three kingdoms роблячи оверделівері тасок, що тут такого))))))
Ну то треба було деліверити стільки, стільки попросили, а в вільний час займатися саморозвитком, щоб потрапити в компанію де вас будуть цінувати
А прийти в нову команду, і задрачувати їх, бо вони працюють не так, як ви вважаєте за правильне — це дуже слабенькі софт скіли. Так, можливо вони і дійсно працюють хріново, і не так як треба. Але і вас не на позицію тім ліда взяли
підставлю?)) я викрив брехню, де люди трекали 4 дні в таску на сто строчок коду,
Так, підставиш.
Ти реально не розумієш що ти підставляєш СТО? Це є смисл робити тільки якщо ти хочеш стати на його місце, але видно що ти не потягнеш навіть позиції звичайного ліда.
То смисл це робити?
Ти кажеш СЕО/власнику —
оцей лох-СТО набрав людей які трекають 4 дні а там на годину роботи. І якість гуано, нема тестів, нічого.
От скажи, в твоїх «етичних цінностях» це буде «підставити»?
А зведеться все до того що ти все одно звідти вилетиш, нормальних стосунків не буде, а ще появиться тайм трекер і куча іншої бюрократії щоб уникнути «4 дні замість години роботи».
Таких як ти треба гнати з проекту щоб іншим працівникам життя не псував=)
мої етичні якості.
Про які етичні якості мова, якщо ти поливаєш лайном людей за їх спиною? Хрестик або труси...
Ну слухайте, ні для кого не секрет що зараз роботи не так багато як раніше було, то був час коли сайнап бонуси платили по косарю за те шо оффер прийняв, зараз умови змінились і обирати доводиться з небагатьох варіантів, навіть не дивлячись на досвід за плечима.
Якби я працював як інші члени команди, я б взагалі зійшов з розуму від синдрома самозванця. Тіпочки помітили 60 строчок коду лягаючи 4 дні на рефакторінг того, що вони до того писали декілька днів. Я намагався бути чесним та прозорим.
Ну на роботі лишаються не продуктивні, а ті, хто вміє підлизуватися.
Якщо не кинули на зарплатню та відпустку — то й файно є.
З часом звикнете до таких обставин.
а ті, хто вміє підлизуватися
теж не факт, від особистості керівника/керівниці залежить. Крім того не на усякій робті взагалі то є сенс залишатись, а на дуже багато яких нема жодного сенсу навіть винайматись для конкретної людини і в конкретних обставинах (ти сам нещодавно писав що краще посидиш в селі, аніж підеш на галеру).
Там стратоплан робив дуже добрий булічний матеріал з цього приводу, на загал вони брали за основу Адізеса.
Найкращі коментарі пропустити