Чому варто запитувати рекомендації про компанію у її колишніх працівників
Привіт! Якщо ви хочете побудувати хорошу кар’єру, почніть скептично ставитися до рекомендацій, які рекрутери публічно пишуть на DOU та LinkedIn. Рекрутери просто хочуть зліпити з вас слухняного кандидата, який догоджатиме роботодавцю так само, як рекрутери.
Про те, що роботодавець може попросити у вас рекомендації від колишніх керівників, знає кожен — про це постійно нагадують у статтях. А ось, що вам, як кандидату, варто так само розпитувати колишніх працівників компанії, рекрутери вже замовчують. Спробуйте знайти хоча б одну таку пораду від рекрутерів на DOU.
Передмова
Спілкування з колишніми працівниками компанії допоможе вам уникнути проблем і, відповідно, зайвого стресу. А також краще зрозуміти, як будувати кар’єру. Це й розглянемо.Уникання проблем
У цьому, звісно, допоможуть відгуки на DOU та інших сайтах. Але врахуйте: роботодавці можуть місяцями затримувати зарплату, годувати обіцянками — і водночас на DOU у цієї компанії буде достатньо позитивних відгуків та жодного про затримку виплат. А потім виходить розслідування від редакції DOU, де працівники компанії анонімно діляться своїми історіями, як роботодавець продовжував наймати нових співробітників, приховуючи проблеми. Побережіть, будь ласка, нерви редакції DOU — почніть розпитувати колишніх співробітників компанії заздалегідь.
Колишніх співробітників компанії ви можете знайти в LinkedIn через пошук людей та фільтр «Past company». Ось, наприклад, посилання на колишніх співробітників «Nova Digital».
Або трохи простіше — через мій інструмент, де біля кожної компанії є посилання «Former employees».
Що писати? Варіантів повно:
Привіт, розглядаю компанію CompanyName для майбутнього працевлаштування. Чи можете її рекомендувати? Чи були якісь проблеми, наприклад, затримки зарплати?
Привіт, розглядаю компанію CompanyName для майбутнього працевлаштування, але насторожує цей відгук [посилання на відгук]. Наскільки відгук відповідає дійсності?
Побудова кар’єри
Є компанії, досвід у яких відкриває вам двері в інші компанії. Наприклад, робота у FAANG робить вас бажаним кандидатом у багатьох компаніях. Це також працює і з меншими компаніями — ви можете переглянути, куди працевлаштовуються колишні співробітники, і написати їм:
Привіт, розглядаю компанію «CompanyName1» для майбутнього працевлаштування. Чи допоміг вам досвід роботи в «CompanyName1» працевлаштуватися в «CompanyName2»?
Переглядаючи колишніх співробітників, ви можете побачити тенденції, що багато хто з них зараз працюють разом в новій компанії, і почнете розглядати цю компанію також для працевлаштування.
Звісно, такі тенденції можуть означати й щось інше, наприклад, ребрендинг, винесення проєкту в окрему компанію або ж замовник викупив співробітників у аутсорсера.
Ви можете додатково подивитися, куди працевлаштовуються співробітники з ваших попередніх компаній, і спробувати працевлаштуватися туди.
Розпитуючи колишніх співробітників, ви також налагоджуєте зв’язки, які можуть стати корисними для майбутнього працевлаштування.
Додатковий контекст
Якщо ви розглядаєте аутсорс компанію, то дуже багато залежить від замовника та проєкту, тож уточнюйте у колишніх співробітників, на якому проєкті вони працювали, або ж самі напишіть, що знаєте про проєкт.У випадку продуктових компаній також варто уточнювати проєкт та команду.
Немає коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.