«Крім артилерії, є у нас любов — це ІТ». Чим живе зараз Реактивна Пошта
Привіт, я Павло Нарожний, колись в 2022 я запостив відео першого пострілу Хаймарсу раніше Залужного, він образився і сказав щоб я їх тепер сам і ремонтував. Ремонтую:)
Давно не писали про нас, треба виправлятися.
Реактивна Пошта з весни 2014 року системно підтримує українську артилерію. Захищає, ремонтує, живить.
Ремонтуємо
За роки повномасштабки ми виросли з артилерійських аматорів в системних менеджерів артилерійських потреб, ремонтували такі машини, про які могли тільки мріяти, зробили декілька великих проєктів, створили свій міні арт музей з кришкою від Нептуна. Одним словом, хочеться дожити до внуків, щоб потім беззубими дідами розповідати ці реальні басні.
Тож, зробили та передали артилеристам 4 мобільних станції технічного обслуговування (мСТО) з бюджетом від 2 до 4 млн грн за станцію. Кожна з станцій була «заточена» під потреби підрозділу, який цю мСТО отримав, під техніку, яка у них на озброєнні, це і вплинуло на бюджет.
У 43тю окрему артилерійську бригаду, на озброєнні якої стоїть радянська САУ Піон калібру 203 мм та PZH2000, 155 мм, передали мСТО, заточену на обслуговування двигунів цих артилерійських велетнів. Її ми створили за підтримки expla — компанія профінансувала проєкт, відвідала передачу військовим. Для нас це був дуже емоційний момент — таку підтримку ми безмежно цінуємо.
Для 45ї окремої артилерійської бригади, яка воює на САУ Арчер та М777, ми створили 2 станції з фокусом на ремонт М777, в основному це обслуговування гідравлічних рукавів високого тиску. Гідравліка — основна стаття ремонтів цієї гаубиці.
І в 406 окрему артилерійську бригаду Морської Піхоти — також ремонтний комплекс з упором на ремонт М777.
Але не ремонтом єдиним живе Реактивна Пошта. В окрему артилерійську бригаду, про яку ми нічого не можемо розповідати, передали штабну машину. По суті це пересувний офіс з усіма сучасними засобами зв’язку та резервним живленням, в якому офіцери-артилеристи приймають найважливіші рішення, планують операції, відслідковують і тд. Аналогічна штабна машина була передана в Командування Сухопутних Військ, про неї ми можемо розповісти ще менше.
Це про велике. Із «дрібного» — були передані буквально тони запчастин. Чому КСЛ не забезпечує цим наше військо для мене це питання стоїть дуже давно і відповіді на нього у мене немає.
З унікальних речей — деякі дрібні запчастини, без яких дуже важка артилерія не може пересуватися.
Оснащуємо
Активно будуємо стаціонарні штаби для артилерії і вищого військового командування. Зазвичай це купа електроніки, ноутбуки, комп’ютери, які дозволяють управлять всім артилерійським господарством і успішно знищувати ворога. Можемо накидати розумних слів з британських та американських книг про те як робити штаби, але повірите на слово — все на вищому рівні.
Окрема стаття розходів це артилерійська оптика: бусолі (високоточні компаси), панорами Герца (приціли для гармат). Не питайте де ми їх беремо, але ми передаємо їх значну кількість підрозділам з калібром 152 та 155 мм. Без них кацапи не помирають.
Крім артилерії є у нас і інша любов — це ІТ. Всі 100%, а саме обидва 😊 наших засновника працюють в сфері ІТ, Дмитро Чуканов в медтеху, а автор цього тексту — в фінтеху, чи як воно там правильно називається. Тому суміщаємо приємне з корисним і робимо багато ІТ справ, бо армія не завжди має відповідну експертизу в штаті.
Із останнього — передали відео карти RTX 4090, білд сервера.
Зараз у нас триває збір на обладнання. Який саме проект вони будуть робити мені не відомо, але судячи з обладнання — щось з ШІ. Хотілось би допомагати військовим програмістам більше, але робимо те, що в наших силах.
Піаримо
Ми були доволі активно медійно, доносили телеглядачам і слухачам радіо актуальну ситуацію на фронті, пояснювали ситуацію зі зброєю. Найбільш активні були на Радіо НВ, 24 канал, Суспільне, Українське радіо. Слухайте нас зранку, зачасту о 8.00.
Давали інтерв’ю виданню Bloomberg, Wall Street Journal, Financial Times. На жаль, теми були не дуже оптимістичні — Блумбергу розповіли що об’єм донатів впав на 40% в порівнянні з попереднім роком, WSJ цікавився як ми ремонтуємо артилерійську техніку. Financial Times хвилювало як ми будемо воювати без американської військової допомоги.
Найбільш людяними були розмови зі шведським радіо, вони дуже переживають за нас, їх більше цікавить ставлення нас до війни ніж безпосередньо наявність зброї.
Записали цікавий подкаст на каналі Мейканемо про те, що буде якщо втратимо військову допомогу США. Цікаво, що записали ми його за тиждень до «славнозвісного» (не)підписання угоди. Тут відео, а текст подкасту можна почитати тут.
Найцікавіші матеріали про арту ми залишаємо в нашому лінк трі.
І про прекрасне під кінець. Під егідою Генерального Штабу був проведений цікавий івент. В артилерії СОУ є всього 12 героїв України. До Дня ракетних військ і артилерії (4 грудня) Головне управління комунікацій ЗСУ презентувало календар «Лицарі пекельної заграви», на сторінках якого фотографія кожного з цих 12ти героїв та його особистий підпис. Реактивну Пошту запросили на цю подію як єдину благодійну організацію, яка адресно і професійно працює саме з артилерією вже 11 років. Фото з кулуарів івенту:
Весь тираж цих календарів був переданий нам, для ексклюзивного розповсюдження. Це велика честь — користуватись такою високою довірою у вищого артилерійського керівництва країни, що воює.
Календарі у нас, пишіть 😉
15 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів