DefTech Digest #3: український «ГАРТ 5100», дрон-камікадзе Red Dragon, ядеростійкий шпигун і нова артилерія Європи
Привіт! Це Анна Повстемська, комунікаційниця «УМО УКРАЇНА» — української компанії-виробника fpv-дронів.
У третьому випуску DefTech-дайджесту поговоримо про важку інженерію для розмінування, безпілотників-камікадзе, які працюють без GPS, роботів-шпигунів, що не бояться радіації, а також про те, як артилерія, дрони й керовані боєприпаси оновлюють своє місце в сучасному бою.
Поїхали!
✳️ «ГАРТ 5100»: українська відповідь на мінну загрозу виходить у серійне виробництво
В Україні розпочинається серійне виробництво першого вітчизняного важкого дистанційного комплексу розмінування «ГАРТ 5100». Його створила інженерна компанія XTI Engineering, а всі етапи виробництва (від проєктування до складання) здійснюються на території нашої держави.
Машина керується дистанційно на відстані до кілометра, знешкоджує міни та вибухівку, і за день здатна розмінувати понад два гектари території. Техніка вже пройшла державну сертифікацію та готова до використання.
✳️ Red Dragon — автономний дрон-камікадзе для багатоцільових ударів на великій відстані
Американці представили новий ударний дрон-камікадзе Red Dragon, здатний долати до 400 км і працювати практично автономно. Розроблений компанією AeroVironment, цей безпілотник використовує сучасну архітектуру AVACORE і систему виявлення цілей SPOTR-Edge, що дозволяє йому діяти навіть у зонах без GPS і радіозв’язку.
Red Dragon може нести до 10 кг бойового навантаження і рухатися зі швидкістю до 160 км/год, забезпечуючи оперативне ураження цілей на суші, в повітрі та на воді.
✳️ У США представили першого у світі ядеростійкого робота-розвідника
А тепер від атакуючих дронів — до технологій захисту. У США представили перший у світі шпигунський робот, стійкий до ядерного випромінювання, створений для захисту шахт з ядерними ракетами.
Компанія Bounce Imaging розробила Recce360 — спеціальну камеру, сертифіковану для роботи в умовах підвищеної електромагнітної безпеки. Цей робот працює через броньований оптоволоконний кабель, що повністю виключає радіочастотні перешкоди, забезпечуючи оператору захищений доступ до візуальної інформації на безпечній відстані.
Окрім ядерних об’єктів, система може використовуватися для інспекцій стратегічних об’єктів, підземних споруд і високоризикових зон з контрольованим радіосигналом.
✳️ На FEINDEF-2025 презентовано самохідну гаубицю NEMESIS — відповідь Європи на M109
На міжнародній виставці оборони FEINDEF-2025 у Мадриді компанії GDELS та KNDS представили новинку у сфері артилерії — самохідну гаубицю NEMESIS калібру 155 мм.
Система побудована на гусеничному шасі ASCOD і має повністю автоматизовану гармату з дальністю стрільби до 70 кілометрів. У бойових умовах її можуть обслуговувати лише два військові.
NEMESIS забезпечує можливість кругового обстрілу, високу мобільність і відповідає найсучаснішим стандартам принципу «влучив і втік». Новинка претендує стати європейською альтернативою американській M109.
✳️ SAS Technology представила оновлений Talos II з лазерними керованими ракетами
Ця модель тепер оснащена пусковою установкою Thales FZ602, що дозволяє запускати високоточні
✳️ GBL 2.0: автономні боєприпаси для дронів з електрооптичним наведенням і штучним інтелектом
Ще однієї прем’єрою DEFEA 2025 стала серія керованих бомб GBL, розроблених для легких дронів, від вірменської компанії Locator CJSC.
Ці автономні боєприпаси поєднують штучний інтелект і електрооптичне наведення, дозволяючи точно уражати рухомі цілі без зовнішнього управління. Остання версія GBL 2.0 оснащена двома камерами для ширококутного огляду і точного наведення, а її дальність дії збільшена до 3000 метрів.
Це важливий крок для Єревану, який прагне посилити свою обороноздатність і зміцнити військово-технологічну незалежність в умовах несприятливого безпекового середовища в регіоні.
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів