Комп’ютерні науки в топах по безробіттю у США
Як виявилося, в США серед усіх спеціальностей у випускників, саме комп’ютерні науки — у топі за рівнем безробіття. І це при тому, що попит на спеціалістів начебто є.
Причин цьому доволі багато. Як не дивно, ринок дуже сильно перенасичений: компанії масово звільняють людей, а те, що можна автоматизувати АІшкою — автоматизовують. Лише в цьому році масові скорочення вже відбулися у Microsoft (при чому двічі), Meta, Intel та інших технологічних гігантах.
До того ж, зросли вимоги. Компанії більше не шукають «просто випускника». Їм потрібен досвід, кейси, круте портфоліо, активний GitHub. І бажано, щоб ще й за невеликі гроші.
Найбільша біда в тому, що система не адаптувалася. Вона ніби й готує фахівців, але майже не дає їм шансів зробити перші кроки. Джун-позицій меншає, багато стажувань безоплатні, а їсти то хочеться.
Молодь треба відразу готувати й казати, що буде важко, а не просто викладати теорію. Звичайного диплома не вистачить. Без своїх проєктів, ініціативи, помилок, практики — важко неможливо буде пробитися. Але якщо це усвідомити на старті, то й шанси підготуватись і все ж таки знайти свою дорогу в ІТ значно вищі.
Не знаю, наскільки це суто американський тренд, але впевнений, що така ситуація не лише в США.
Найкращі коментарі пропустити