Закулісся протистояння OpenAI та Microsoft
На Reddit вийшов пост з цікавими думками про те, як Сем Альтман намагається «відбити» OpenAI у Microsoft. Щоб зрозуміти, що відбувається, треба знати історичні події: OpenAI шість років тому вижила завдяки Microsoft, коли ті вклали в неї $1 млрд і надали свої потужності, але натомість отримали права на розробки і ексклюзивність продавати послуги OpenAI через Azure. Це все сильно викручує руки OpenAI і обмежує їх, а Сем хоче розірвати це порочне коло, але через контракт не може.
Що ж він робить? По-перше, варто згадати, що OpenAI отримали контракт з Пентагоном і стали компанією для створення ШІ в межах оборони США. Тепер будь-які обмеження — це не просто гальмо для «чергової компанії США», а вже й для обороноздатності держави. Зовсім інший рівень питання. Крім того, Альтман купує стартапи через акції OpenAI, що не дає Microsoft доступу до інтелектуальної власності цих компаній (наприклад, нещодавня покупка стартапу від Джоні Айва), а ще залучає міжнародні фонди з Саудівської Аравії, ОАЕ, Індії тощо. Усі вони тепер вимагають хостингу поза Azure і підсилюють аргумент, що Microsoft заважає і гальмує розвиток OpenAI, а отже — і розробку оборонки США.
Альтман пропонує Microsoft розірвати контракт на ексклюзивність і інтелектуальну власність, але отримати 33% акцій компанії, інакше є ризик антимонопольного розслідування, в якому виявиться, що Microsoft навмисне заважає Пентагону.
Може здатися конспірологією, а може Сем настільки хитрий і розумний. Будемо дивитись.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарівХай у ChatGPT спитає як йому викрутись з цієї ситуації.
Ось що GPT каже про це: chatgpt.com/...74-8013-81ee-b4a7096136b8
Загалом тиск на регулятори та антимонопольні комітети — досить результативна штука. Головне, щоб вони потім не почали дивитися в сторону твоєї компанії