Зміни App Store і Google Play в ЄС: що ви з цим робите?

💡 Усі статті, обговорення, новини про Mobile — в одному місці. Приєднуйтесь до Mobile спільноти!

Після років скандалів, юридичних тяганин і ухвалення акту DMA запрацювали нові правила роботи мобільних ОС. Нагадаю про зміни:

На iOS тепер офіційно доступні альтернативні канали дистрибуції в країнах ЄС: сторонні маркетплейси та веб.

26 червня Apple ще раз оновила правила: дозволила прямо в апці «просувати» зовнішні пропозиції (в вебв’ю або нативному флоу) і ввела нову модель комісій:

  • Initial Acquisition Fee — 2 % від суми транзакції, застосовується протягом перших шести місяців після встановлення застосунку.
  • Store Services Fee — стягується протягом 12‑місячного періоду, пропонує дві моделі:
  1. Tier 1: 5 %, охоплює базові послуги App Store (перевірка, підтримка, безпека).
  2. Tier 2: 13 %, включає всі сервіси (автооновлення, глибша інтеграція тощо).
  • Core Technology Commission (CTC) — новий збір за технологічну підтримку, для застосунків із StoreKit External Purchase Link Entitlement.— який не слід плутати з Core Technology Fee (CTF).

Також з iOS 18.6 у ЄС спростили інсталяцію альтернативних маркетів і веб-дистрибуції; пізніше з’явиться API для ініціації встановлення альтернативно розповсюджених застосунків.

На Android же ще з березня у ЄС та в деяких інших регіонах працюють дві схеми альтернативного білінгу:

  • User Choice Billing — поряд із Google Play Billing; комісія знижується на 4% для транзакцій через альтернативний білінг.
  • Alternative billing (без user choice) — лише ваш процесинг у межах апки; зниження на 3%. Обидва режими вимагають інтеграції Alternative Billing APIs.

Що плануєте робити?
— Будете лише в офіційних магазинах чи тестуватимете альтернативи? Може вже тестуєте? Чи були присутні на Huawei ще?
— Яку схему білінгу оберете на Android у ЄС, і чому?
— Як перераховуєте економіку та налаштовуєте аналітику/звітування? Не надто ускладнює це життя?
— Що міняєте в релізах, підтримці та маркетингу під кілька каналів? Чи воно варто того?

Ну і загалом, як сприймаєте зміни — стало краще, чи централізація, попри контроль з боку Google/Apple, була кращою і простішою?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі