Польща vs Україна. Польські зарплати пішли у відрив

Живучи в Україні із закритими кордонами, я не дуже уважно слідкував за змінами зарплат в індустрії у світі. Десь із довоєнних років було враження, що в Україні і в сусідніх східноєвропейськиї країнах компенсація грос приблизно однакова. Ну можливо у випадку Польщі трохи більша, але і податки там 12% замість 6 наших, що означало приблизно однакові суми на руки.

Але нещодавно звернув увагу на топ найми Джина і там, з цікавого, «рядові» посади для українців зникли абсолютно! Зате в Польщі регулярно наймають програмістів (не лідів-архітектів) на 7-8к.

Відкрита статистика показала помітні зміни. В Україні найкращі дані у нашого любимого ДОУ, для Польщі взяв міжнародний levels.fyi:
https://jobs.dou.ua/salaries/?period=2025-06&group=1&position=Software%20Engineer&title=4

www.levels.fyi/...​ocations/poland?offset=30

Що ми бачимо?

Медіанний сініор в Україні має лише 4700 на місяць і 6к в третьому квартилі. У Польщі це вже 6700 і 8к. Різниця на третину. В Польщі крім типових аутсорсерів зараз також дуже багато топових міжнародних компаній, які крім грошей ще дають дуже корисні рядки в резюме. Тобто виходить, що при ± однакових цінах, Польща стає значно приваблішою для кар’єри і життя айтішника ніж Україна.

Що думаєте? З відкриттям кордонів усі поїдуть на заробітки, тільки не на полуницю, а в фаанги?(:

👍ПодобаєтьсяСподобалось17
До обраногоВ обраному8
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Польський ІТ-ринок не такий райдужний, як його часто змальовують для українського пересічного сеньйора.

Співпрацював із кількома компаніями: за моїми враженнями, зарплати, вказані на Just Join IT, дещо завищені порівняно з реальними (якщо говоримо про B2B), а дедалі більше компаній хочуть працювати лише й виключно за UoP (umowa o pracę).
На Levels.fyi взагалі інші рівні; можливо, якщо це статистичні дані FAANG, то це й норма.

Українцю дуже складно потрапити на UoP у польську компанію через бюрократію, суб’єктивність під час найму та інші чинники. Про будь-яке кар’єрне зростання можна одразу забути: junior поляк має значно кращі кар’єрні перспективи, ніж Senior/Tech Lead/архітектор українського походження.

Міжнародні аутсорсери — набагато привабливіший варіант роботи, але й у них є свої плюси та мінуси.

Наприклад, візьмімо «середнього» сеньйора із зарплатою 24 000 zł брутто:

Доходи netto на UoP — 15 793 zł (4 354,98 USD).

Доходи netto на UoP з «авторськими витратами» (autorskie koszty uzyskania przychodu) — 17 201 zł (4 743,25 USD).

B2B без пільги ZUS — 18 933 zł (5 220,85 USD).

Оренда житла — 3 500–4 000 zł (≈ 1 100 USD).

Також слід врахувати витрати на харчування — вони теж будуть відчутними.

Іпотечні кредити — одні з найдорожчих у Європі; працюючи на B2B, про іпотеку можна й не мріяти.

Ринок нерухомості доволі утопічний. Наприклад, у Кракові середня ціна квадратного метра на первинному ринку — 16 269 zł (4 486,24 USD).

Що це означає на практиці:

трикімнатна квартира площею 60 м² коштуватиме близько 1 000 000 zł; паркомісце — ще приблизно 50 000 zł; ремонт — близько 300 000 zł;

будинок за 20 км від Кракова буде трохи дешевший — десь 1 200 000 zł, і, на жаль, це не те саме, що будинок в Україні: часто без подвір’я;

купівля ділянки та будівництво можуть тривати роками через постійні зміни законодавства.

Добре там, де нас немає.

Судячи по форумам знайти роботу в Польщі ще той квест, багато пропозицій на маленькі для Польщі гроші, компанії наймають по УОП, а це приблизно 30% податків. А ще нормальне житло від 1000 євро. Так що чистими наврядчи в Польщі вийде більше

Тут все дуже відносно. Можна відслідковувати польські вакансії від роботодавців на justjoin.it — там є суми пропозицій в залежності від контракту.
Зараз я трохи ще працюю з клієнтами і бачу, що намагаються не аппрувити одразу офери на великі суми, мотивуючи тим, що багато скорочень в бігтех , хочуть ще подивитися ітд. Я не маю репрезентативної вибірки і це суб’єктивна думка.
Наприклад, із останніх оферів в мене був Solution Architect, 9500 y.e, B2B. У 2023-2024 я би могла найняти його за 10+ к, але зараз клієнт взагалі хотів давати 9200.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Die nach Deutschland geflüchteten Ukrainerinnen und Ukrainer fassen auf dem hiesigen Arbeitsmarkt langsam etwas besser Fuß. Der Anteil ukrainischer Beschäftigter habe sich binnen zwei Jahren bis Ende 2024 verdreifacht — auf 0,6 Prozent, teilte das Institut für Arbeitsmarkt- und Berufsforschung in Nürnberg unter Berufung auf seine Stellenerhebung bei fast 16.000 Betrieben mit. Die Entwicklung sei verglichen mit anderen Flüchtlingswellen sehr positiv, sagte IAB-Forscher Alex Kubis. Die Qualifikationen vor allem der Ukrainerinnen passten gut zu den Anforderungen des deutschen Arbeitsmarktes. Gleichzeitig gebe es aber Vermittlungshemmnisse wie etwa Kriegstraumata.

Треба ще додати, що після того, як дозволили виїзджати до 22, чи скільки там, років, значно збільшилась частка нових прохачів притулку у цій віковій категорії. Було 100 на тиждень ( в Німеччині), зараз вже 1000 на тиждень.

кляті фашисти ухилянти не дрімають знекровлюють Україну вивозять майбутнє дітей на гастарбайтери

...
П’ятсот душ у нього тут, переважно молодь; газет вони не читають, радіо не слухають — часу, бачите, немає, важливі наукові дослідження... Отож випромінювання тут б’є мимо цілі, точніше, зовсім по іншій цілі... І він це знає. І він дуже уважно стежить за кожною бодай трошки талановитою людиною. Прибирає до рук змалку, обласкавлює, віддаляє од батьків — а батьки, дурні, аж нетямляться від радості! — і от, дивишся, ще один солдатик стає у твій шик...
(к)

Оновили дані, вже 1400-1800 українців у віці 18-22 приїздить в Німеччину щотижня. В серпні було... 20 на тиждень. Вся молодь тікає після відкриття кордонів.

Вся молодь тікає після відкриття кордонів

Зараз навряд хто знає точну кількість людей в Україні, але орієнтовно молоді 18-22 років має бути в районі 700к. Не думаю, що 15 тис чи скільки там виїхало до Німеччини, це "вся молодь"(:.

Подумай сам, якщо за місяць 15k виїхало тільки до Німеччини, то скільки виїхало у всі країни і скільки ще виїде у наступні роки. І тут найважливіше навіть не сама кількість, а хто їде. Це не тупі хлопці 18-22 років, про таких всі країни мріють.

Я взяв 15к за 8 тижнів, не за місяць. Ну і моє припущення що в перші місяці після відкриття кордонів логічно бачити сплеск за рахунок "відкладеного попиту"(:.
Тобто я не знаю що буде далі, але не робив би екстраполяцію перших місяців на більший період, треба почекати.

треба почекати.

не можна чекати бо молодь то одне але старі не молодішають а лише старішають і просто помирають

орієнтовно молоді 18-22 років має бути в районі 700к.

прямо за твоїх слів 18-22 це 5 років період беремо 700к ділимо на 5 виходить по 140к на рік а отже на темпи мобілізації як сьогодні 300к на рік не вистачить хоч як не крути і то від слова взагалі вже ні як

треба почекати.

тож якщо просто почекати то їх самих уже не вистачить просто ні за які цифри ти сам це прямо написав

після відкриття кордонів логічно бачити сплеск за рахунок "відкладеного попиту"(:.

Не логічно. Це ще мізер. Багато хто ще дозакриває свої справи і виготовляє загранпаспорт.

Це ще мізер. Багато хто ще дозакриває свої справи і виготовляє загранпаспорт

Може і так. Побачимо. Моє припущення базувалось на тому, що ми живемо в країні, де дозвіл сьогодні з’явився, завтра зник. Тому значна кількість тих кому справді хотілося поїхати, не відкладатимуть. І будуть праві в своєму рішенні.

Тут ще треба розуміти, що, на відміну, від нелегалів, українці потрапляють в Німеччину законно, по безвізу. Оті 1400-1800 на тиждень це ті, хто подався на захист. Але, як було й раніше, багато хто їде до родичів, або сам знімає житло, тому їх ще навіть немає у цих підрахунках. Насправді приїздить більше.

Ну і крім Німеччини ще купа країн є. Так що цифра там в декілька разів більша.

Ну і крім Німеччини ще купа країн є. Так що цифра там в декілька разів більша.

Оновлені дані, вже 100000 молодих хлопців виїхали. І це ж за півтора місяці.

Зрозумівши свою помилку влада, ні, не скасувала рішення про виїзд. А підготувала законопроект про кримінальну відповідальність за не повернення в Україну.

Зрозумівши свою помилку влада, ні, не скасувала рішення про виїзд. А

а в чому помилка?

а в чому помилка?

Можливо не очікували таких масштабів

Скоріш за все це було зроблено умисно.

Всё проще: мы им — молодое податное население, они нам — деньги на существование.

Але ж німці та поляки вже кажуть, альо, а хто буде російську навалу відбивати, нам не треба щоб війна до нас прийшла.

Есть мнение ©, что поляки, которые принимают решения, иного мнения. А что говорят те, кто не руководит государством, не так уж и важно.

Та, один экс хтось там в польші щось ляпнув (і не вперше), то

поляки вже кажуть

палундра!)
Те саме скаже і в 2026, та в 2027му.
Можна ще запитати що думають безхатьки на варшава гловна

sud.ua/...​nskikh-muzhchin-18-22-let

польська Конфедерація поки великого впливу хоч не має, але політики з лагеря Мерца то вже більш вагоміше. Все одно то не зовсім звичайні мешканці.

Так а шо пропонують?) не правлячі депутати, ну не пустить німеччина нових біженців, поїдуть в інші країни.
Це або треба приймати на рівні ЄС якісь зміни для новоприбулих біженців, або це все просто популізм та «щось сказати, аби сказати».
Кожен рік з 2023, що в Україні якісь популістичні заяви про біженців/ухилянтів, так і в деяких краінах ЄС.
Це просто такий інфошум, шоб ніхто не засмутився

Якщо вам подобається та ви думаєте, що завтра цих юнаків ніхто не прийме, то ок))) але мені здається, що ретроспективно можна зрозуміти які це делулу заяви.

Якщо німеччина їм буде відмовляти, поляки з радістю заберуть робочу силу собі. По телевізору будуть казати одне, а робити інше)

Те що знайдуть країну де осісти, не сумніваюсь. В Іспанії взагалі байдуже, приймуть всіх. Але що невдоволення в деяких країнах виїздом саме чоловіків зростає, то факт. Подивимось у що це виллється, а алярмістських настроїв в неме нема.

Подивимось у що це виллється

— інформаційно точно буде гірше.
Бо наші для них «не настільки європейці, щоб бути як свої, та і не настільки чорні, щоб підходити під ліву ідеологію», тому можуть в змі пнути при нагоді.

Але що невдоволення в деяких країнах виїздом саме чоловіків зростає, то факт.

Та це очікуваано, пани в Польщі чи Німеччині не хочуть воювати.

Якщо б у росії змінилася влада, то взагалі треба ставити питання європейцям «або вступ в ЄС і НАТО протягом 6ти місяців, або ми в Митний союз як Грузія чи Білорусь, і воююйте собі самі з росією»

або ми в Митний союз як Грузія чи Білорусь

О мама мія, ні. Я не підтримую таке.
Я розумію, що мене ніхто не питатиме.
Але мільйони інших теж проти.

або ми в Митний союз як Грузія чи Білорусь, і воююйте собі самі з росією

тут трохи не так, або українців мобілізують на війну з Європою в перших рядах. Геть так само як це відбуваться на окупованих територіях.

Європа буде так налякана що до цього не дійде, ще й сама свої війська відправить

Геть так само як це відбуваться на окупованих територіях.
в Митний союз як Грузія

а грузін уже відправили? грузіни це ж чечени?

а грузін уже відправили? грузіни це ж чечени?

Осетини на сво війні з перших днів і це вони ще з «незалежної» держави, а всі інші з перших днів там: кавказські народи, якути, буряти і т.д. т.п.
Нас більше має цікавить як там звільнені жителі ордло, а в них з першого дня мобілізація з 18 років, без оцих от контрактів..

Осетини на сво війні з перших днів і це вони

а осєтіні це грузіни? я заплутався в сортах поневолених імперських народів ((

як там звільнені жителі ордло

а жителі у митний союз як грузія чи у саму рсфср як ... кавказькі народи якутії?

або українців мобілізують на війну з Європою в перших рядах.

тоже без українців путін тов. війну з європою не почне? це без усіх чи може задовольнитися частиною і сказати все тепер починаю війну з європою? бо якщо усіх то виходить же ж дедлок бо частина ж українців виїхала як от зараз самі придатні 18-22 і от захопив тов. путін всю Україну всьо каже тепер іду на європу а європа йому так ніт ось же ж у нас мільон цілих українців ще не всі українці захоплено а путін такий тов. от блін і розгубився і не знає що далі робити ну каже тоді ладно тоді перемир’я так правильно?

Але ж німці та поляки вже кажуть, альо, а хто буде російську навалу відбивати, нам не треба щоб війна до нас прийшла.
Пауки встретились. Дон Рэба сидел в напряженной позе, положив локти на стол и сплетя пальцы. Справа от него лежал на куче бумаг тяжелый метательный нож с деревянной рукоятью. На лице министра была приятная, хотя и несколько оцепенелая улыбка. Почтенный Вага сидел на софе спиной к Румате. Он был похож на старого чудаковатого вельможу, проведшего последние тридцать лет безвыездно в своем загородном дворце.
— Выстребаны обстряхнутся, — говорил он, — и дутой чернушенькой объятно хлюпнут по маргазам. Это уже двадцать длинных хохарей. Марко было бы тукнуть по пестрякам. Да хохари облыго ружуют. На том и покалим сростень. Это наш примар...
Дон Рэба пощупал бритый подбородок.
— Студно туково, — задумчиво сказал он.
Вага пожал плечами.
— Таков наш примар. С нами габузиться для вашего оглода не сростно. По габарям?
— По габарям, — решительно сказал министр охраны короны.
— И пей круг, — произнес Вага, поднимаясь.
Румата, оторопело слушавший эту галиматью, обнаружил на лице Ваги пушистые усы и острую седую бородку. Настоящий придворный времен прошлого регентства.
— Приятно было побеседовать, — сказал Вага.
Дон Рэба тоже встал.
— Беседа с вами доставила мне огромное удовольствие, — сказал он. — Я впервые вижу такого смелого человека, как вы, почтенный...
— Я тоже, — скучным голосом сказал Вага. — Я тоже поражаюсь и горжусь смелостью первого министра нашего королевства.
Он повернулся к дону Рэбе спиной и побрел к выходу, опираясь на жезл. Дон Рэба, не спуская с него задумчивого взгляда, рассеянно положил пальцы на рукоять ножа. Сейчас же за спиной Руматы кто-то страшно задышал, и длинный коричневый ствол духовой трубки просунулся мимо его уха к щели между портьерами. Секунду дон Рэба стоял, словно прислушиваясь, затем сел, выдвинул ящик стола, извлек кипу бумаг и погрузился в чтение. За спиной Руматы сплюнули, трубка убралась. Все было ясно. Пауки договорились.
(к)

ну то є старий принцип работає не трогай навіть програмісти так роблять работає не трогай

Зрозумівши свою помилку влада, ні, не скасувала рішення про виїзд.

Яка помилка? Політика України була «не мобілізувати молодих бо їм ще сім’ї заводити».
А випустили їх через те щоб захід не давив з вимогою мобілізнути 18+.

Я порохобот, з зелі як клоуна завжди гнав.
Але тут рішення в інтересах збереження української нації.

Кароч, є мобілізація і закритий кордон — погано.
Нема мобілізації і відкрили кордон — теж погано і зрада)

Але тут рішення в інтересах збереження української нації.

— це як працює?)

Типу замість 18 річних, кинемо 25 річних на фронт, збережемо націю?)

Чи нація ліпше зберігається, коли люди поїдуть назавджи(думаю більшість) і тд?
Це як випустити жінок, бо їм потім демографію рятувати) ну так, поняв прийняв)

P/s радий що хлопці будуть жити життя, теж поїхав би на їх місці.

Але тут рішення в інтересах збереження української нації.

ого круто

а воювати ви узагалі плануєте?

ого круто

а воювати ви узагалі плануєте?

Ні, а ви?

так звісно ось топор війни на городі відкопую змазую

Але тут рішення в інтересах збереження української нації.

зараз ще інтереси пошукаю... о! наркокартелі!

US airstrike destroys another alleged Venezuelan drug boat | FOX 13 Seattle
The Trump administration is reportedly getting ready to attack military installations inside Venezuela, according to the Wall Street Journal.
законопроект про кримінальну відповідальність за не повернення в Україну

Хвилиночку, а хіба когось з молоді 18-22 зобов’язують повертатися? Вони ж наче виїхали вільно і без жодних умов повернення.

Хвилиночку, а хіба когось з молоді 18-22 зобов’язують повертатися? Вони ж наче виїхали вільно і без жодних умов повернення.

Коли вони підростуть, в Резерв+ в них з’явиться повістка, якщо не повернуться, буде кримінальна справа. Власне, вона може з’явитися у будь-який момент, навіть зараз.

Коли вони підростуть, в Резерв+ в них з’явиться повістка, якщо не повернуться, буде кримінальна справа.

Що за байки?
Максимум буде адмін порушення, з копійчаним штрафо

Максимум буде адмін порушення

а як узагалі можна оформити адмін порушення людині яка у країні не живе фізично?

з копійчаним штрафо

на скільки я розумію від 17 тис грн на сьогодні що за курсом гугла...

17,000 Ukrainian hryvnia equals
404.33 United States Dollar

а як узагалі можна оформити штрафом людині яка у країні не живе фізично?

Але тут рішення в інтересах збереження української нації.

то є теж у інтересах нації?

то є теж у інтересах нації?

Так, у інтересах нації. Але тільки окремих її представників, куди ми з вами не належимо.

Що за байки?
Максимум буде адмін порушення, з копійчаним штрафо

Законопроект передбачає кримінальну відповідальність (штрафи до 85000 грн або ув’язнення до 3 років) для осіб, які не повертаються в Україну вчасно.
inseinin.com.ua/...​dalnst-za-vchasne-ne-pove

Це поки що занопроект, хз, чи приймуть у такому вигляді.

Зрозумівши свою помилку влада, ні, не скасувала рішення про виїзд. А підготувала законопроект про кримінальну відповідальність за не повернення в Україну.

і що ти їм зробиш? ))

зроблять опудало як у Ґая Фокса і будуть спалювати щороку на державне свято))

за місяць 15k виїхало тільки до Німеччини,

нещодавно на реддіті бачила вкид на цю тему, типа спочатку сирійці, а тепер українські хлопці, а в Берліні і так небезпечно і що тепер буде з корінними німцями )) але йому там корінні німці і напхали за таке, бо

про таких всі країни мріють.

А чому ж вони до війни тих українських хлопців масово не завозили, якщо вони так мріють про них?
Ну зробили б там якусь особливу візу з доступом до навчання і субсидій схожу на теперішній тимчасовий захист і загрібати би подарунки мішками.
Сірійцям то зробили, а українським хлопцям ні.

Сірійцям то зробили, а українським хлопцям ні.

Ніяких віз для сирійців не існує. Більшість сирійців втекли з країни через Туреччину, далі до Греції або Італії, і далі — до Німеччини. Вони нелегали, але в Німеччині не карають за незаконний перетин кордону, якщо відразу подаєш заяву про надання притулку.

Так вони ж там наче якось потім легалізуються? Сенсу там сидіти нелегально без доступу до усіляких там допомог.
В Британії наприклад ті, хто на човнах припливають, отримують місце в гуртожитку, потім подаються на біженство, коли отримують біженство можуть працювати, навчатись та, головне, доступ до усіляких там субсидій аж до можливості отримати соціальне житло за рахунок Британії. Ну і пʼять років по біженству це постійний внж з можливістю отримати паспорт.
Британцям те не подобається, вони проти, але ж не може держава так просто взяти і не прихистити тих шукачів притулку.
В Германії ж наче якась схожа фігня з тими арабами, хіба ні?

АПД
Нижче відповідь від чатагпт. Тобто для арабів ті самі умови що і для Українців. Хоча навіть краще, бо українцям на тимчасовому захисті ніхто постійного дозволу на проживання навіть не обіцяє, навпаки, все спердоляти їх збираються.

1. Через надання притулку (Asyl / Flüchtlingsschutz)

Це найпоширеніший спосіб серед вихідців із Сирії, Іраку, Ємену, Палестини тощо.

Умови:
• Людина має довести, що їй загрожує небезпека у своїй країні (війна, переслідування, тортури, політичні або релігійні причини).
• Після подачі заяви (в BAMF — Федеральне відомство у справах міграції та біженців) надається тимчасовий статус біженця або додатковий захист.

Результат:
• Отримують Aufenthaltserlaubnis (дозвіл на проживання) на 1–3 роки.
• Можуть працювати, вчитися, користуватися соціальною допомогою.
• Через 5–8 років можна отримати постійний вид на проживання або навіть громадянство.

В Германії ж наче якась схожа фігня з тими арабами, хіба ні?

Сирійці і араби то окрема тема, вони прохачі притулку, в них дуже обмежені права. Вони сидять у контейнерах і ходять на мовні курси, все. Українців з самого початку прирівняли до громадян Німеччини, в них набагато більші права і значно більші виплати. Через це зараз навіть почалася у масс-медіа кампанія, що типу фігня якась, коли приїздить мільйон українців і одразу отримують права німців, при тому, що більшість все ще не працюють.

Тобто для арабів ті самі умови що і для Українців

Ні-ні, ти що, чат помиляється, умови далеко не ті самі

більшість все ще не працюють.

про це можна говорити вічно

не працюють, бо по перше приїхали жінкі з дітьми та пенсіонери, якщо б їхали сім ями з чоловіками, то ситуація була б інша. і по друге, щоб отримати роботу українці повинні мати підтверджену німецьку мову на рівні мінімум В1 та підтверджені дипломи чи інші Zeugnisse, бо німці не розуміють як людина може працювати якщо в неї нема офіційно підтвердженої бумажки про освіту. з таким майндсетом німці ще довго будуть чекати, поки українці почнуть працювати.

по друге, щоб отримати роботу українці повинні мати підтверджену німецьку мову на рівні мінімум В1 та підтверджені дипломи

Ось це як раз німці не враховують, а може взагалі про це й не знають, бо вони ж німці

угу. В NL відсоток працюючих набагато вищий, хоча багато хто не тiльки в голандську не вміє, але й в англiйську ледве-ледве

з таким майндсетом німці ще довго будуть чекати, поки українці почнуть працювати.

імхо як дуже треба буде прикрутять якийсь загально євро специфікатор на визнання навчання на рівні усього єс з напів автоматичним визнанням українських національних щонайменше сертифікатів про середню освіту та окремим переліком автоматичного визнання дипломів переліку вузів які визнаються автоматично

щось на зразок за зразка «резидент єс» а то «освіта єс»

щось на зразок за зразка «резидент єс» а то «освіта єс»

у Дойчланді таке є і якщо диплом на руках, то це не проблема. проблема, коли наприклад працювала людина десь у пекарні усе життя і нема в неї ніяких сертифікатів, навчили її там якось тісто місити та кулічі робити, ну і все. а в Дойчланді так неможна, треба Аусбільдунг 3 роки, а для цього треба німецька не нижче В2 та ще шкільну освіту підтвердити, що також не всі можуть зробити, бо не у всіх ті атестати на руках є. і виходить дебільна ситуація. з одного боку в Берліні щось там 8к незакритих місць для Аусбільдунга і волають, що молодь не хоче більше тісто місити, з іншого боку біженці, що не проти тісто місити, але треба дойч В2 та дипломи-атестати дипломованого тістоміса

треба дойч В2

мля, навiщо? В NL для середньо-спеціальної освіти B1 вимагають, B2 то вже для унiверу. А тiсто мiсити можна й так

А тiсто мiсити можна й так

без німецької мови батон буде смакувати не по німецькі, а якось по іноземному. а це не орднунг.

Ой та ладно, арабський кебаб ті німці жеруть аж бігом.

В 2023 мені довелося ночувати в хостелі десь на північному заході Германії. Ну поїхав туди бо дешево, мене жаба задавила 150 євро за готель платити, якщо тут поруч за 50 хостел є. Там познайомився з сирійцем. Спілкувалися англійською, ну він ще й німецьку знає. Розповідав що німецьку знає, бо довелось вчити щоб паспорт отримати. Приїхав в 2012 як біженець з Сирії. Працює.. ну там щось про сто було та якісь кафе.
Я тоді в Британії сидів, слухав того сирійця, аналізував свої перспективи на британський паспорт та починав розуміти що в цьому світі щось не так.

• Через 5–8 років можна отримати постійний вид на проживання або навіть громадянство.

щоб було громадянство, то потрібно працювати. українцям на тимчасовому захисті теж таке дадуть.

Так вони ж там наче якось потім легалізуються?

ніяк не легалізуються )) legal gap

Так а сенс там сидіти без підтримки з боку бюджету

воруй убивай сиди на потоках бургерів

... як узять рідну сірію то там же ж так не побізнесуєш ні чого особистого просто бізнес з бідних багато не на воруєш бо ж просто не хватить на життя на витрачені зусилля з багатих теж багато не наворуєш бо ж багаті мають кулемет і патрони і ножі відстрелять ноги і відріжуть голову ні якого тобі бізнесу дика країна дикі звичаї

... інша справа цивілізація в кого не плюнь є що взяти просто бізнес

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 21 червня, закликав західних партнерів України виділяти по 0.25% від свого валового внутрішнього продукту (ВВП) на допомогу Україні для виробництва зброї. «Україна є частиною європейської безпеки, і ми хочемо, щоб 0.25% ВВП конкретної країни-партнера виділялося на нашу оборонну промисловість і внутрішнє виробництво», — закликав Зеленський.
Deutsche Welle
А чому ж вони до війни тих українських хлопців масово не завозили, якщо вони так мріють про них?

тому що в Німеччині доки півень у сраку не клюне, все робиться зі швидкістю черепахи чи взагалі не робиться, але коли клюне, то все так само робиться зі швидкістю черепахи, бо 60 років стабільнсті породило населенням з менталітетом розових поні

проблема нестачі молоді та робочої сили — це давня проблема, про яку соціологи казали ще 20 років тому, все це пов язано з бумерами, яких народилося дуже багато в 1946-1965 роках. коли бумери почнуть масово йти на пенсію, то пенсійний системі Німеччині прийде п***а. але у політиків горизонт планування 4 роки (ну це зрозуміло чому, бо рило сидить у корита зараз і хоче, щоб його переізбрали сидіти далі), тому от тількі зараз, ми маємо вперше уряд, який каже «треба щось робити, бо нам п***а».

(щоправда вирішити проблему швидкої інтеграції мігрантів уряд поки що не береться, бо це складно. наразі пропозиція взяти пенсії бумеров, що багато працювали і віддати частину тим, хто працював мало чи взагалі не працював )) )

ну треба ж чимось гордитися. у совку була ковбаса по 8 копійок, а у німців — орднунг

наразі пропозиція взяти пенсії бумеров, що багато працювали і віддати частину тим, хто працював мало чи взагалі не працював

Наразі у німців інша проблема століття. Вперше, німецький канцлер сказав, що мігранти паскудять красивий вид вулиць наших міст, а найпопулярнішим словом у Німеччині стало #stadtbild. Вчора читаю новину про перестрілку на вулиці і 100 коментарів — #stadtbild. Гадаю, для німців це реально шок, бо до цього всі боялися про таке говорити публічно, тільки вдома. На ці вихідні готуються протести проти живчика Мерца.

протести проти живчика Мерца.

ну красава, що я можу сказати )) спочатку в нього проблемою номер один були азюлянти, потім Бюргергельд, тепер мігранти. але нам не звикати до імпотенції в уряді, ми ж з України

#stadtbild

у Зьодера осіннє загострення — каже, що потрібно обмежити в’їзд українських хлопців до Дойчлянду. іноді в мене виникає підозра, що він з російської кормушки під’їдає

www.tagesspiegel.de/...​der-ukraine-14630498.html

А чому ж вони до війни тих українських хлопців масово не завозили, якщо вони так мріють про них?

хлопців не знаю для дівчат один з прямих і досить рівних щляхів був через санітарів там не те щоби прямо важко вивчити пройти атестацію і далі там попит великий і далі ти вже буквально на рівних з німцями на тім самім конкуренції ну ок щоправда як не німець но то буває

... ну і як я вже казав вже з рік чи більше тому виникла окрема ідея «повного євросоюзу лише для громадян але не для країни» яка передбачає фактичне надання саме громадян фактичних прав самого єс як то «безвіз+» який зокрема фактично вже працює під виглядом спрощених програм зміни статусу перебування прямо на місці та так само зокрема євро без віз цільово з метою пошуку роботу і далі відповідно щойно знайшов роботу на місці ні куди більше їхати не треба у консульство в Україні ходити не треба прямо на місці подав папери на зміну статусу все готово чиста бюрократія

... тож ця ідея доводиться до розширення як певного ідеалу де лише самі громадяни мають статус повних громадян єс при цьому сама країна як то зокрема Україна як прямий наочний приклад не має «повного статусу країни держава єс» як то ніхто і звать ніяк селяві просто бізнес

Ну зробили б там якусь особливу візу з доступом до навчання і субсидій схожу на теперішній тимчасовий захист

а нащо? ідея же ж не у субсидії а у применшенні або просто повному прибиранні бюрократії як то «резидента єс» і далі ти повністю на рівних з самими місцевими у питанні проживання як то пошуку житла та роботи як то спеціально додатково ніякі візи тобі більше не потрібні щоб записатися на роботу

... чи там записатися податковим резидентом країни єс яка не Україна подав запит маєш песель як там у пушкіна нашого тараса «знай работай да нє трусь вот за что тєбя глубоко я люблю родная русь» (к)

Вважаю, що проблема в різниці польського та українського ринків ІТ.
Куди піде польська корпорація щоб залучити капітал? Зробить IPO на Варшавській біржі.
В української корпорації нема можливості зробити IPO в Україні. Київстар он в Нью-Йорк їздив щоб зробити IPO!
Знаєте хоч одну економічно успішну країну з розвиненою економікою, банківським сектором, багатим населенням, але без фондового ринку?
Чому в Україні за 35 років не створили нормальний функціонуючий ефективний фондовий ринок?

Чому в Україні за 35 років не створили нормальний функціонуючий ефективний фондовий ринок?

кляті ухилянти ((

Чому в Україні за 35 років не створили нормальний функціонуючий ефективний фондовий ринок?

Зачем фондовый рынок стране, в которой основные активы поделены между несколькими группами? Чтобы было как у больших дядей?

ніт щоби можна було пилососить гроші «мамкіних інвесторів» проводячі його через своє поле дураков для закапування сольдо саме на ньому а не десь там на буржуазних оціх усіх вашіх

може там в лондоні де біржа і собака друг чєловєка а у нас управдом друг чєловєка

ЗЫ: але якщо ти за чисто внутрішню концепцію тоді простіше то є чистий симулякр як продовження ссср де у нас у ссср все своє було включно управдом

Приїхали українці в Польщу до польського пана, називають своїх співвітчизників бидлом, а тим часом польський пан їм каже спердоляйте.

Але це рідкі випадки! От зі мною такого не було і не буде!!!

Приїхали українці в США і пахають на Джона по 12 годин за копійки, не маючи навіть змоги використовувати свої офіційні вихідні. Ну нічого треба терпіти, може не виженуть!! А там може і л1 перетече в грінку

Залишились українці в Україні, а тут війна, атаки русні на енергетику, буси ви незламності та телемарафон.

І кожен своє болото нахвалює)

Приїхали українці в США і пахають на Джона по 12 годин за копійки, не маючи навіть змоги використовувати свої офіційні вихідні.

загалом у штатах нема офіційні вихідні що пан господар назначить то і буде не нравиться не треба працювать на цього пана треба на того хто назначить офіційні вихідні

а тут війна, атаки русні на енергетику, буси ви незламності та телемарафон.

і гроші

І кожен своє болото нахвалює)

за гроші

Якось по дивному ви це трактуєте. В США є вихідні офіційні: котрі субота та неділя. Немає оф вихідних на свята (вирішує твій дядя), проте в Україні їх сьогодні теж нема :(

І тут такий Volodymyr Dvernytskyi на білій кобилі...

цікаво, що кажуть українці, котрі в росії опинились ..

Нажаль, це сумна реальність, але маємо те, що маємо. Ринок і без війни в дуже поганому стані. Плюс AI-інструменти знижують нагрітість ринку.

Раз ми вже ха америку говоримо :)

Прибило інернетом:
www.usatoday.com/...​home-college/86186607007

Пишуть що амерікан дрім зараз варту 5 лямів. Десь так і відчувається :)

Якщо працюють дві люди в родині 40 років, то таку суму фактично кожна подібна родина має.

*Середнього класу. Власне, це і є американська мрія — можливість достойно жити для середнього класу, хіба ні?

як я сміявсь

вам би з німеччини поскромніше буть з вашими впевненими тейками про все на свєтє
але ж де ж там

вам би з німеччини поскромніше буть

В Німеччині те саме, дві працюючі людини за середню зарплатню, мають достатньо забезпечену родину, фактично аналогічну американській мрії з урахуванням дешевших цін.

В Німеччині те саме, дві працюючі людини за середню зарплатню, мають достатньо забезпечену родину

і поїзди

О Дойчебан, .. Анна Петрівна заводить очі наверх і падає знепритомнівши

так з чого ви взяли шо в Америці так?

та ще ассетів на 5 млн, lul

та ще ассетів на 5 млн

Божечки, ти хоч знаєш що таке ассет?:) чи ти навіть інфографіку неосилив:)

та ще ассетів на 5 млн, lul

Це не ассети, почитай статтю. Це скільки ти повинен заробити за все життя, щоб прожити його, як american dream

добре, не все з того ассети
деякі чисті витрати на вітер, правда, гггг

одне тіки неясно, ви так і не відповіли: як з average housуhold income в 78 тис _до податків_ та умовна родина має стільки наскребти?

за Німеччину-то я не сумніваюсь, а от з чого ви рішили шо в Америці так — то загадка

як з average housуhold income в 78 тис _до податків_ та умовна родина має стільки наскребти?

Тому що я беру не average household income, а родину де працюють двоє людей з середньою зарплатнею, тобто це десь $130000 на рік. Зрозуміло, що таких родин меншість, але саме ці родини і будуть жити american dream.

HOUSE fucking HOLD income

це і є «працюють двоє людей», прокидайтесь вже

А як працює один з двох? А якщо одинак живе?
То все ще

household income,

?

С чего ты взял что в американской мечте женщина работает?

за Німеччину-то я не сумніваюсь

Ага, життя у соціалістичній еуропі просто казка. З мізерними доходами, шаленими податками, соціальним баластом на шиї, запеклими ліваками, і ще й напливом мігрантів, який не скоро вдасться розхлебати. Але ви думаєте, що німці вигребуть, навіть не сумніваєтеся за них.
Вони, разом з різними шведами та французаи — перші і головні кандидати на перехід в статус єврокуколда. Точніше, вони вже однією ногою там.
Ще й бонусом агресор, що сидить на сході.
Фу там жити. Єдине, що там лишилося поки доброго — чудовий клімат середземномор’я і західної частини континенту, плюс смачна їжа. Інше все спаплюжили, перетворили колись могутню цивілізацію у посміховисько.

знаючи твою історію і, головне, до чого вона призвела і де ти є наразі — це надзвичайно смішно

Життя розсудить, хто зробив правильний вибір. І я не маю сумнівів, що жити у штатах найближчих 30-50 років буде значно приємніше, ніж у європках.
Я неодноразово обговорював за останні роки цю дилему з друзями — америка VS еуропка. Переконання і аргументація настільки чіткі і це вже така заїжджена тема, що ми щиро дивуємося з тих айтівців, які досі ще восхваляють еуропу як вдале місце для проживання середньостатисничного айтівця.
Вже така пережована ця дискусія, що стомився пояснювати. Це до слова, просто щоб Юрію було зрозуміліше, що я не якийсь псих, що сидить у своєму «манямірку» і виробив собі сам усі ці переконання, ні!- ми регулярно маємо дискусії на цю тему, бо вони виникають через те, що чуваки періодично піднімають спокусливу тему перебратися до еуропи на «віденські круасани і оперу».
Я не кажу за ті рідкісні виключення, коли людина С-левела, чи отримує якісь круті плюшки, типу дивіденди з продажу єдинорога, чи сидить на потоках, і т.п. Ми говоримо за звичайних айтівців сеньйор-лід-менеджер рівня.
Що світить у еуропках? При цьому всьому я не зневажаю єуропу в сенсі її культурних і архітектурних надбань, атмосфери, їжі, «вайбу» їх містечок, як зараз модно казати. Там круто, без сумніву. Дуже гарно, смачно, приємно, розвинена інфра.

Але що вона пропонує конкретно отаким, як я? Якщо би там пропонувалося в перспективі вийти на рівень на моїй посаді за 200-250к EUR (аналог, який я очікую у штатах), то це виглядало би привабливо. Але оскільки там втричі менше пропонується, то про що тут можна говорити? Як там на це будувати якесь більш-менш стабільне майбутнє?
Жити там, щоб прозябати? Щоб сплатити високий податок, в підсумку лишитися з голою дупою? І нічим не відрізнятися від мільйонів інших, які живуть від пейчека до пейчека? Таке життя, пардон, не для тих, хто хоче отримувати належне за свою працю, коли горбатишся так, що подихаєш, роками не буваєш ніде, окрім робочого кабінету, і вкладаєш своє здоров’я і життя в цю роботу. При тому, що половину свідомого життя прожив у цілком інших реаліях (витрачаючи умовно 10-25% з/п, залежно від місяця/року) і ЗВИК до іншого, маючи змогу скирдувати на майбутнє з досить пристойною швидкістю (ну скажімо попереду лише політики та крупні бізнесмени). Я звик САМЕ ТАК, мені потрібно таке життя і максимально близький до цього рівень. Це неймовірно заспокоювало, придавало сил, завжди була впевненість у своєму «завтра» і я був у стані тотального душевного спокою. Тепер, якщо обирати між цими двома світами, то у ЄС рівень стресу для мене особисто значно вищий через непевність у заробітках, які й без того низькі, а їх ще й переполовинюють. Також додає стресу проблема ліваків (не хочу жити у радянському союзі номер два) та мігрантів (тут нема що коментувати, все й так ясно). Рахував уже в різних комбінаціях total cost of living і рівень заощаджень на довгу перспективу — так от, з тими реаліями по доходу, на який я можу РЕАЛЬНО вийти — тут немає сумніву, що штати виграють. Айтівцям середньої руки просто нема що робити у еуропах. Вони там будуть просто прозябати.

Тутай того, часи двух ремоутів по 300к в Штатах начебто закінчились, ні?

Я й не кажу, що всім неодмінно мусять подавати на блюдечку стільки. Але схема розвитку на горизонті умовно 10 років, коли айтівці (яких я ЗНАЮ, конкретні люди, не якісь аноніми з форумів) — мені цілком імпонує.
Так, лише один з них вийшов за 300к (не база, а загалом за рік, разом зі стоками і бонусами), і тільки тому, що працює у конторі з топ-3 світу по капіталізації (легко можна здогадатися, яка саме, вона продає популярні телефони, про які жартують в мемах, що покупці мають готуватися і розминатися перед запуском їх продажів). Інші ведуть трохи скромніший спосіб життя, але однозначно не настільки унилий, яким тут в штатах є медіанна з/п (аля 75-80к).
Кожен з них пройшов давно «вивірений» класичний шлях трудової галєрної міграції, коли ти приїздиш на умовні «120к» (плюс-мінус, це буває від 110к до 140к у більшості випадків, на моїй пам’яті), перші 4-5 рочків сидиш на цьому пайку, зі зростанням +1...3% на рік (навіть інфляцію не покриває, але й на тому дякуємо, це чисто символічно), отримуєш грінку, та й валиш куди заманеться, чи до свого клієнта чи в іншу компанію на пайку х1.5-1.8 (хто як домовиться і продасться). А далі вже хто на що горазд — далі поступове зростання інкаму, плюс нарощення жирку за рахунок стоків та бонусів, плюс пенс фонди. Загалом у більшості відомих мені випадків це дає 200-250к. Що є цілком пристойно, і звісно не виводить нас у еліту, але дає змогу реалізовувати амерікан дрім.

дуже цікаві поінти

справді цікаво, чому у вас оце «заблужденіє» в стилі, що в Європі такого нема.

— зарплати по 100-150к євро існують (стоки теж зверху можна отримати), ну принаймні на своєму прикладі доказав, що і 200+ є
— можливість це оптимізовувати через певні країни і контракти — теж є, не супер легко, але можливо
— пенсійні фонди в Європі існують і теж є дедакшн на певні суми в рік чи у разі виведення на пенсії і ще купа інших моментів.

та історія про яку ви розказуєте, теж вроді присутня тільки в умовному НЮ чи Каліфорнії, але не в інших штатах. Ці два відрізняються і вищими податками, і прямо скаженим кост оф лівін. Навіть необ’єктивно порівнювати з іншими штатами, але саме амерікан дрім буде коштувати там суттєво більше. (Ще дивніше, що в тому ж НЮ амерікан дрім в стилі — будинок/машина впринципі неможливо виконати, якщо не перейти мільйонерну межу)

зарплати по 100-150к євро існують

Десь приблизно на такому рівні як в США існують зарплати на 700-800к

НЮ амерікан дрім в стилі — будинок/машина впринципі неможливо виконати

Це ти про Манхетен? Чи зо мається наувазі під мільйонером межею, 1 млн баксів? Ну це не так і складно в сша.

не погоджусь, бо:

в якісь Варшаві levels fyi:
90% = 105k$+
після податків: 84к$ (по б2б)
в НьюЙорку: 250k$+
після подактів: 159k$

міряю саме по 90% квартилю бо він показує топ10% айті сфери, куди ми типу і цілимось.

різниця після оподаткування вже сама по собі не така цікава, чи треба пройтись по витратах в НьюЙорку? шось я не дуже хатєть, не знаю як інші)

НЮ не найкраще місце для ІТ імхо. Хоча навіть з твого прикладу податки виглядають завищеними. Ти розгюраховував як сингл ернер, без контрібютів в 401к, без дійтей?

звісно, я розрахував так само, як розрахував для Польщі.
дітей нема, і найближчим часом не планую.

Альтернатива Каліфорнія де, буде ще дорожче (зато можна жити Амерікан дрім, але ж податки теж вищі)

НьюЙорк ще проблемний, бо там ти не втілиш амерікан дрім, або втілиш у вигляді компромісу.

так є 401к, але і в Польщі є можливість оптимізовувати деякі податки/інвестиційні рахунки, але вони не такі класні як в США, тому навіть не прописував це.

я свого часу спілкувався за вилки і можливості в штатах, поки не можу сказати, що мені з моїм досвідом давали щось варте переїзду. Можливо це більше історія про фарт + релевантність в моменті

Навіть з цього прикладу — податки не в рази. Хоча, — справді цей кейс буде найменш привабливим.

Левелс доречі, видає 90% в НЮ як 350к а не 250к...

та ні. 100к взагалі не проблема знайти в тій же Німеччині чи Нідерландах. Навіть в місцевих компаніях, не кажучи вже про всякі фаанги. Вище середнього безумовно, але зустрічається постійно.
150к це те ж саме що знайти в штатах 250к — або якась лідершип позиція типу «Head of», або американський біг-тек.

Там де такі з/п, і видатки будуть аналогічні Американським. Сумніваюсь що умовний Берлін дешевший за Остін.

зарплати по 100-150к євро існують.....і 200+ є

Та воно то так, тільки будучи спецом у Європі, який витиснув 200к, то ви у штатах хапнете певно 500к+

порівнювати з іншими штатами, але саме амерікан дрім буде коштувати там суттєво більше.

У моєму випадку я remote i моя з/п не залежить від штату мого проживання. Моя контора з Каліфорнії (на даний момент) платить конкретно мені однаково, хоч я живу у дорогому, хоч дешевому штаті. Можу поїхати, звісно, у Вест Вірджинію чи Північну Дакоту, економити. Мені особисто ок. Але є сім’я, яка проти.

Та воно то так, тільки будучи спецом у Європі, який витиснув 200к, то ви у штатах хапнете певно 500к+

оце типове заблужденія всіх з ким я спілкуюсь)
навіть 300+ я ще не пробивав, хоча компанія з іменем + топ в технологіях + персональний бренд

побачимо, але не бачу перспектив, що 500+ — можна буде отримати легко, а на менше немає сенсу навіть рухатись в сторону США

часи двух ремоутів по 300к в Штатах начебто закінчились, ні?

чого? як писав сам тов. тарас шевченко сергійович знай работай да нє трусь вот за што тєбя глубоко я люблю родная русь!

res.cloudinary.com/...​/ukk3g4gn0ea3du0ooncg.png
А у Європі виходить взагалі все закінчилось, якщо по цьому судити.

скоріше виходить що на американському фондовому ринку надулася величезна бульбашка. Ніколи такого не було, і ось знову.

Оце так життя мрії, горбатитись так що подихаєш і роками ніде не бути крім кабінету) А навіщо таке життя взагалі потрібне?

Тебе змушують на роботі так впахувати, чи це твоя ініціатива? Якщо перше то міняти роботу, якщо друге то щось в собі. Я теж наче більше десяти років гребу, не топ перформер але і нарікань на мене особливих не було ніколи, ну але в середньому більше 6-7 годин на день не працюю, хіба якийсь завал трапиться. Ніякі гроші тобі витраченого життя не компенсують

змушують ... чи це твоя ініціатива?

Спробую коротко, бо вже десь писав простиню.
Двояко. Це такий певний рівень «корпоративного лицемірства». З одного боку, вони няшки і лапочки, закликають тримати ворк-лайф баланс і відпочивати більше (хоча цим вони теж переслідують шкурні інтереси, бо ж як ти потім вигорівший будеш ефективно працювати), а з іншого боку — навалюють купу всього на конвеєр, і все треба «на вчора».
Така виходить, як би мовити, колізія, що мовляв ти відпочивай, звісно, але оце все зроби.
Так-так, звісно всього 5 мішечків рису перебереш до вечора, і все, а так то все, відпочивай досхочу!

Ніякі гроші тобі витраченого життя не компенсують

Теж чиста правда. Але й без них сутужно. А втратити дохід через те, що перестав задовільняти клієнта (delight the customer) така собі ідея. Тому й доводиться балансувати, як можу.
Я не кажу, що всі на моїй галєрі чи навіть на моєму проекті такі, є колеги з інших проектів, що прохолоджуються і розповідають мені паралельну реальність, як вони по 3-5 годин ефективно працюють, а решту займаються своїми справами, але у нас за таке голова полетить через місяць. І ні, таймтрекери ніхто не ставить на комп, просто по результату буде видно.

краще на війну ніж від алкоголізму та труднодні

я про автора цитати «краще на війну ніж...», то не той ВВП що GDP

Оце так життя мрії

американської мрії ))

А навіщо таке життя взагалі потрібне?

щоб потім ще європу спасать од сталіна гітлєра хто там ще у них зі східних європ диктитур пролєтаріату націонал

Також додає стресу проблема ліваків та мігрантів

Маламен, це що, твій новий акаунт? :)

Якщо би там пропонувалося в перспективі вийти на рівень на моїй посаді за 200-250к EUR (аналог, який я очікую у штатах), то це виглядало би привабливо.

Ти говориш про $300000. Таку зарплату отримує дуже і дуже малий відсоток айтішників в США, менше 2%, якщо не менше 1%, це унікуми. Тобто, ти береш якусь топову зарплату там і жалієшся, що тобі не платять таку у Європі? Ну камон :)

Айтівцям середньої руки просто нема що робити у еуропах.

Ти ж зібрався заробляти $300000. Але ж айтівець середньої руки зможе в США такі гроші отримати приблизно ніколи :)

Жити там, щоб прозябати? Щоб сплатити високий податок, в підсумку лишитися з голою дупою?

Ти не залишишся з голою дупою у Європі, як мінімум ти можеш купити житло, виплачувати за нього іпотеку і ці гроші залишаться у тебе. Крім цього, в тебе буде державна і приватна пенсія, яка у айтішників досить суттєва, якщо пропрацювати 30+ років. І це, якщо взагалі нічого не робити, ніяких інвестицій.

Але ж айтівець середньої руки зможе в США такі гроші отримати приблизно ніколи :)

Да ладно, 40 лет нормальной инфляции, без особых потрясений, и вполне будет столько получать :-)

якусь топову зарплату там і жалієшся, що тобі не платять таку у Європі? Ну камон :)

Це не топова, бо 250-300к $ — то цілком реально на довгому горизонті.
Умовно, 200к база (буває і більше) + 20% бонуси (це конкретно у мого клієнта) + решта стоки. Чому ні? Що не так рахував?

з голою дупою у Європі,

Я загалом хочу пояснити, що мені НЕ подобається в принципі європейський соціалістичний підхід, як і канадський — урівняти, відібрати, починаєш більше заробляти — засунемо тебе у інший податковий бакет, щоб ти скотина більше податку платив і все одно жив, як усі, а то, дивися, надумав висовуватися! Не положено! — оце я таке терпіти не можу. Нехай хтось заробляє 40к, якщо мозгів немає, а якщо я можу заробляти 250к, то навіщо мене урівнювати і відбирати якомога більше податку, щоб той, хто заробляє в 5 разів менше, халявив і платив менше податку (саме у відсотках, я не про абсолютні цифри)?
Нехай буде чесно у відсотковому відношенні. Він заробив 40к, сплатив 10к податку, на 30к живе.
Я заробив 240к, сплатив 60к податку, на 180к живу. Оце є те, хто на що заслужив. А вони намагаються хитрожопими способами урівняти населення і зменшити нерівність.

Але ж айтівець середньої руки зможе в США такі гроші отримати приблизно ніколи :)

Якраз може, досвід моїх друзів, знайомих, колег — показує, що може. Вони вийшли саме на такий рівень і вони не є якісь супер обдаровані. Вони звичайні сеньйори і ліди. Дехто менеджер проекту.
Обдаровані заробляють 500к+

державна і приватна пенсія, яка у айтішників досить суттєва

Так і в штатах я собі її формую, приватну, яка поступово обростає відсотками. Чим це гірше? Менше за Європу не буде, точно.
А та порція пенсії, яку я «пропустив», бо перебрався у штати не зі старту у 23 роки, а лише під 40, то я просто з собою привіз. Але не клав на 401к, а тримаю ближче до рук, в ліквідному доступному стані.

Маламен, це що, твій новий акаунт? :)

Не знаю, про що мова.
Зверніть увагу на мій акк — Зареєстрований 12 березня 2012

Нехай буде чесно у відсотковому відношенні. Він заробив 40к, сплатив 10к податку, на 30к живе.
Я заробив 240к, сплатив 60к податку, на 180к живу. Оце є те, хто на що заслужив.

Це ти так кажеш бо розумний і талановитий.
А якби був тупий та нездібний, то хотів би «зрівнялівки» :)

то хотів би «зрівнялівки» :)

ніт він хотів би tax the rich зрівнялівка то у комуністів ссср усср буесср тощо ))

Це так, закон життя, кожен топить за те, що йому зручніше. Було би дивно, якби я переймався проблемами low-income earners.

Нехай буде чесно у відсотковому відношенні. Він заробив 40к, сплатив 10к податку, на 30к живе.
Я заробив 240к, сплатив 60к податку, на 180к живу. Оце є те, хто на що заслужив. А вони намагаються хитрожопими способами урівняти населення і зменшити нерівність.

Насправді, чим ти багатше, тим швидше багатшаєш, відповідно, збільшується соціальна нерівність. Тому, інтелектуальні еліти ще в 19 столітті прийшли до розуміння, що соціальну нерівність потрібно зменшувати, а не збільшувати, тому пласка система оподаткування приречена (та її й немає у США).

тому пласка система оподаткування приречена

то для дебілів і для комуністів які впрочім теж вони )) якось європа з пласкою комуністичною оподаткування так само зберігає старі добрі багаті і аристократію і навіть монархію а розуміння соціальної нерівності то для недо людей )) селяві просто бізнес

Сумнівно. Наразі пласка система оподаткування була б корисною саме для седенього класу в США.

інтелектуальні еліти ще в 19 столітті прийшли до розуміння

Тобто, у цій дилемі вони обрали інтереси тих, хто менше заробляє.
Але проігнорували справедливість, бо принцип

чим ти багатше, тим швидше багатшаєш

то логічно і є закон життя.
Якщо ти здібний і заробляєш і у тебе справа пішла, то закономірно так і має статися.
Чому по принципу соціалістичних ліваків я маю платити більше (у відсотковому смислі) тільки за те, щоб якась менш здібна чи працьовита срака мала змогу платити менше? Урівнялівка знов. Нехай всі живуть однаково, ну чисті совки.

Це для вас справедливість полягає в цьому, але це не всезагальне розуміння справедливості.
Далі пішов булшіт про ліваків, який не потрібно коментувати, бо це набір лозунгів айнрендоподвбниз атлантів.

булшіт про ліваків

Булшіт чи ні, але це не відміняє того факту, що той, хто КРАЩЕ заробляє, по логіці НЕ МУСИТЬ платити за тих, хто це робить ГІРШЕ.
Але все зроблено так, щоб урівняти (чи хоча би до цього наблизитися).

Випадки, коли всі починають з умового нуля, і результати життя показують, хто краще, трапляться рідко (і це точно не про США (от якраз Україна 90х-2000х — це воно, тому у нас стали настільки популярними правацький айнрендівський булшіт)).

Відколи це в Україні

правацький айнрендівський булшіт

Став популярним? В Україні навпаки надрочують на євросоціалізм.

А взагалі, то не територіальний а класовий розподіл.

всі хто хоч трохи з грошами надрачують на лібертаріанство, айн ренд, міллея і тому подібне.

Я про це і пишу

А взагалі, то не територіальний а класовий розподіл

Але ж більшість в Україні без грошей ;)

А та порція пенсії, яку я «пропустив», бо перебрався у штати не зі старту у 23 роки, а лише під 40

Спочатку до 45 грести за L1 похльобку на галері і сподіватися що встигнуть зробити грінку і не доведеться їхати назад. А в 45 план вирватися в топ 5% і заробити на пенсію? :)
Прорахувався, але де?

А в 45 план вирватися в топ 5% і заробити на пенсію? :)

воруй убивай згадай своє коріння!

Прорахувався, але де?

відірвався від свого коріння!

Нормально, якраз все сходиться, калькуляція нормально все показує. Все має вийти. Я маю резерву якраз стільки, скільки рекомендує мати у 40 років пенс фонд і Фіделіті (3 ваших поточних річних зарплати). І лише примножую його, не йду в мінус (поки що, поки не вклав даун пеймент у житло). Тому не вважаю, що я «відстав» від інших середніх американців такого ж віку, як я.
Більш того, я підозрюю, що далеко не всі вони мають 3х річних зарплат на пенс рахунках.
В крайньому випадку, на старість, завжди можна згребти те, що є, та й погнати у дешевшу країну. Вибір є, ніхто не заганяє у безвихідний куток.

грести за L1 похльобку на галері

Я бачу, в цьому топіку зібралося купа крутих перців, які фиркають на L1, бо напевно вони знають і вміють краще. На моїй пам’яті, для нашого брата-айтівця (принаймні з України) це ОСНОВНИЙ канал міграції до штатів. Тисячі айтівців перебралися через цей канал і все вийшло, все змоглося, прижилися і стали на ноги (інфа не з анонімних інтернетів, я маю купу друзів, колег, знайомих, які це успішно пройшли). Більш популярного, простого, реального, та ефективного — я просто не знаю.
Є ще декілька каналів, але вони далеко не для всіх і вимагають значно більше клопотання та пританцьовування (візи талантів, як приклад).
Ну, тепер ще є Трамп кард, звісно, але для товстосумів, тому не рахуємо, нам не по зубам.
Але може я помиляюся, все може бути.
Було би добре, якщо би ви поділилися, на ваш погляд, кращими РЕАЛІСТИЧНИМИ варіантами переїзду до штатів через employment-based міграцію (family-based не розглядаємо).
Бо критики багато (раб, похльобка, терпіти довго), але які у вас пропозиції?
Варіант «нікуди не їхати» — теж не розглядаємо, на це великого ума не треба, я й без сторонніх порад міг лишитися у Києві.

Тисячі айтівців перебралися через цей канал і все вийшло

ти тільки не плутай 2009-2021 роки і 2025.

Так що тепер? Скласти лапки і сидіти тихо? Все пропало, ага.
Те, що змінився рік на календарі — це не має бути блокером для втілення задуманого, яке і так мало би статися у минулому, але не сталося через те, що станом на тоді я приймав таке рішення, не форсити події, а бути там, де мені комфортно і зручно. Але тепер трігернуло і вирішив таки зробити це.

Дякую за добре слово в цьому токсичному потоці!
А всім іншим скажу — так, я й не будував першопочатково надмірних амбіцій та очікувань. Мене влаштує щось «середньотипове» (для моєї індустрії), але воно буде апріорі добряче вище за середнє.

Я приехал по L1. Плохая виза. Хуже h1b, в которой ты раб ;)
Самы существенный мину — если что то пойдет не так — домой.

Я приехал по L1. Плохая виза. Хуже h1b, в которой ты раб ;)
Самы существенный мину — если что то пойдет не так — домой.

До речі, свіже відео про ситуацію в США і про візи. Судячи з усього, вже сотні українців заарештовані і сплять на бетонній підлозі.
www.youtube.com/watch?v=xhkRpVjZ3c0

Посмотрел.
Думаю U4U / TPS отмечается в ICE не нужно. С точки зрения закона — задержания не правомерны.
ICE не слушает никого сейчас, в этом политика президента — беспредел и самоуправство.
Самое плохое, это то что law enforcement agencies не признают себя неправыми даже если являются таковыми. Есть масса кейсов от мексиканцев и латиносов.
Надеюсь все понимают что происходит и почему.

Плохо — да ? массово — нет.
Для желтой прессы — самое оно сделать слона.

LOL
Юрец, это прям гвоздь тебе в крышку
youtu.be/xhkRpVjZ3c0?t=878

Ми оце їхали в авто з дружиною сьогодні і сміялися з цього моменту. Типу, вони мені кабачок ззаду, а я кричу — подобається!

А кабачок виліз після жартів про те, кого вибере Симонян, Кеосаяна чи кабачок. Ну і вчора спір сам собою вирішився.

С точки зрения закона — задержания не правомерны.

Українці по 10 днів сплять на бетоні! З яких пір в америці діють закони, вони там ніколи не діяли. Вони там і американців не щадять, тупо ні за що бьють
www.newsweek.com/...​aid-what-to-know-10787545

Скажи, как долго вы жили в США, с детьми ?

Надеюсь что вообще ни сколько, только это может оправдать "

з дружиною сьогодні і сміялися з цього моменту

"

Скажи, как долго вы жили в США, с детьми ?

У тебе відео, де підтверджують, що вже сотню українців заарештували і тримають в поганих умовах попри те, що вони законно в’їхали на територію США. Таке можливо в Німеччині? Ні, не можливо, бо тут діють закони. Якщо тебе впустили поки йде війна, то ти будеш тут поки йде війна, якщо не будеш звичайно закон сильно порушувати. В США ж коїться повне беззаконня і показуха, коли людей, які нічого не порушували, не перевіряючи, масово, реально масово, гребуть і тримають у якихось незрозумілих центрах депортації в жахливих умовах, куди навіть передачку не можна зробити, на відміну від в’язниці.

Это бла бла бла.

Я понимаю почему женщина дала такой ответ. Почему ? ответ в моем вопросе.

Таке можливо в Німеччині

Мне честно насрать что там в твоей Німеччині.

А вот такие как ты лезут и ковыряют, совершенно не понимая контекста проблемы, ибо зачем на себя примерять, можно просто поржать какие украинцы тупые.

позор

А вот такие как ты лезут и ковыряют, совершенно не понимая контекста проблемы

Просвіти нас, що це за проблема в США така, яка дозволяє поводитися з українцями, як з лайном і бути абсолютно безкарними.

Потрудись найти вопрос, проигнорированный тобой. С этого начнется твое просвещение

просто поржать какие украинцы тупые.

так это же ж они и есть )) у нас в ссср так и было

Дякую за відгук.
Є таке. Але для таких, як «наш брат», думаю, що це найкращий і найреалістичніший варіант. Все буде норм. Наша галєра тисячами перевозить, майже у всіх все виходить (за дуууже рідкісними виключеннями), успіх 98-99%, тому не переживаю занадто. На моїй пам’яті десятки людей тільки з мого кола спілкування (мої колеги з проектів, друзі, знайомі) перебралися за останні 10 років (і не лише через цю галєру, а й інші). І так, я бачив повідомлення від Марка, щоб я не плутав

2009-2021 роки і 2025

— розумію, але нічого, везуть і зараз активно, останні три роки наплив не менший, ніж був у 2015-2020 умовно.
А то тут зібралося багато «всепропальщиків» з якоюсь такою позицією типу «якщо віза рабська і є ризики, то й пробувати не буду».

Я прочитал твои посты, и в целом разделяю твой оптимизм. Именно такие пробьются, а кваканье с болота — доу, ну так палкой их подразнить :)
Разочаровывает одно, сильно. Но не об этом.

Однако, почему я ответил
>за дуууже рідкісними виключеннями), успіх >98-99%, тому не переживаю занадто

Я попал в тот 1% или сколько там %. Поверь моему опыту, если это произойдет, остатся в штатах будет гораздо сложней чем в случае с той же х1б. И тот же марк не прав, с моей точки зрения. Были проблемы всегда и в 2010-2020, просто масштаб меньше и счастливых обладателей больше. Отсюда и эйфория у читателей.

А то тут зібралося багато «всепропальщиків»

Скажу так, этот тот менталитет, что как только они пеереезжают в штаты и получают нонм работу, переобуваются моментально. Стают сытыми вальяжными котами, которым вообще кроме штатов и барбекью на очердном парти ничего не интересно. Остается только, как говорил, палкой иногда тыкать

Еще скажу, что родственница получила h1b, спрыгнула с u4u-tps. Она не в ойти. Это нужно видеть радость человека. Действительно профи своего дела и заслужила.
Что я хочу сказать, ойтишники зажрались и получают поделом сейчас, отрезвление. Тоже заслуженно. Смузехлебы и всепропральщики не в тренде

Что я хочу сказать, ойтишники зажрались и получают поделом сейчас, отрезвление.

имхо это странное ни разу ни так где вайтишники и попали под раздачу что они есть кандидат номер один под перепродажу по головам по часам просто бизнес

... и соотв. вся история с вайтишниками под раздачу это суть есть лишь просто (индопакистанский) фрод на рабочей визе которая должна была быть обычной рабочей визой а вовсе не «лотереей» как я вот сейчас с о.еванием смотрю «экспертов» в телевизоре вроде как даже белый дом успел такой выговорить но у меня руки не доходят посмотреть так ли это на самом деле (что сказал «лотерея»)

ойтишники зажрались и получают поделом сейчас, отрезвление.

ЗЫ: это ты ещё мамкиных инвестором в недвигу будет только дорожать не видел )) канадский социалистический рынок кондо уже обвален флорида тоже читай в дауне но пока выговорить не могут уже калифорния начала выговаривать имею знакомые «миллионеры» которые одни тенанты съехали другие пока не заехали но «миллионеры» (ака «наша дача стоить миллионов 6 может 8») уже прикидывают на пальцах что уже сейчас не ясно стоит ли вообще сдавать потому что расход не покрывается и я вижу сами не говорят но «не сознательно» уже прямо и уже активно ищут куда бы б соскочить при этом же ж «деньги» таки оставив принём то самые 6-8 млн (это только за дачу)

так что зажравшимся поделом там интересное у много кто сейчас будет много не переключайтесь ))

Это нужно видеть радость человека.

чудово розумію (к) (тм)

... но с другой стороны имхо я наблюдаю процессы уже более 20 лет так точно ещё с первой немецкой гринкарды и самой h1b когда она ещё не была «лотерея» и в штаты можно было «просто поехать» тысяч на 60 в год совершенно реально ... интересно сколько это в нынешних ценах... пишет ровно $110,000 в современных деньгах относительно 2001-го года ну в принципе нормально так для старта нормально не в долину конечно

... а так вот всё это время «наши» это такой специальный специфический контингент )) всегда были и что по штатах что по европе одинаково

и в штаты можно было «просто поехать» тысяч на 60 в год совершенно реально.... 2001-го года

Мені ось у 2017 пропонували на 65к поїхати. Ще до ковідів оцих всяких, пахати у офісі, щодня добиратися з Джерсі Сіті на Манхеттен.
Я пару днів подумав, спокуса була, але ні, вибачте, відмовився.
А тепер он деякі кажуть «шо ж ти так довго тягнув, треба було у 2009-2021» їхати — так на таку з/п пардоньте мене, це було не «їхати жити», а «їхати виживати».

Ти ж зі своєю пахаловкою крім офісу світу білого не бачиш. Тому ще не встиг відрефлексувати наскільки легше адаптуватися і «виживати» не в 40 років, а в 32, навіть якщо зп меньше. І зараз ти б вже був з грінкою 5 років як і з зп в 2 раза вище поточної.
А яка різниця яка зп перші роки пахаловки

коли горбатишся так, що подихаєш, роками не буваєш ніде, окрім робочого кабінету, і вкладаєш своє здоров’я і життя в цю роботу
А яка різниця яка зп перші роки пахаловки

He cкажіть, різниця таки є. Швидкість скирдування напряму впливає на те, як швидко вийдеш на цілі FIRE.

наскільки легше адаптуватися і «виживати» не в 40 років, а в 32, навіть якщо зп меньше

Не впевнений у цьому твердженні. Мені що в 25, що в 32, що в 40 — однаково складно при малій з/п.
Тільки абсолютна цифра поняття «мала з/п» міняється.

Швидкість скирдування напряму впливає на те, як швидко вийдеш на цілі FIRE.

Та яка вже FIRE, коли невідомо ще чи встигнеш до 45 хоча б грінкою обзавестися і позбутися кріпацького статусу.

Мені що в 25, що в 32, що в 40 — однаково складно при малій з/п.

в 32 життєвий діскомфорт і обмеження переживаються значно легше, ніж в 40, факт.

чи встигнеш до 45 хоча б грінкою обзавестися

а яка різниця? якщо процес пішов то плюс мінус років 5 навряд більше (я так розумію в індопакістану своя черга хоча вони раз за раз намагаються лобіювати мамкіних лібералів за спільну чергу) то сидиш собі на попі ровно і наробляєш networking щоб коли вже то одразу зіскочити на все готове а не знову в нікуди з нуля

в 32 життєвий діскомфорт і обмеження переживаються значно легше, ніж в 40, факт.

х.з. х.з. )) десь ... о я можу знаю де глянуть зараз гляну... гм... ага точно да має бути 2005-й рік тож у мене вийшов якийсь касовий розрив не пам’ятаю вже чому але мені якось не хватало заплатить за квартиру щось там вже завтра хоча зарплата була вже після завтра тобто там наче всього нічого но я дуже добре пам’ятаю то є відчуття

життєвий діскомфорт і обмеження переживаються значно

і потім чи то 12-го року чи то 13-го року я випадково вже як геть випадково вийшов у майже такий самий касовий розрив де мені не вистачало якраз щось $600 на квитки щоб долетіти додому і дуже вдало знайшлося у кого позичити при чім «онлайн» і полетів наступним ранком але відчуття саме воно

життєвий діскомфорт і обмеження переживаються значно легше, ніж в 40, факт.

... а зараз як то у трохи ніж за 40 оце думаю а власне я би і не помер доживши до зарплати яка так само було щось там за 2 дні так само у аеропорту бо на щастя цілодобовий (бо ж до ранку же ж я ночував без питань) тож тут важко сказати як саме воно сприймається де саме

переживаються значно легше, ніж

ЗЫ: для прикладу я так само випадково ледве не «встряг» уже у франкфурті (майже точно у франкфурті не у мюнхені) бо я тоді якось «звично» подумав що це же ж нормальний аеропорт крутий міжнародний і що працює відповідно цілодобово тож я запланував просто до ранку «перекантуватися» у аеропорту та ще й у бізнес лобі але якось мені стало якогось «переживання» перевірити і виявилося що там є геп з ночі до ранку щось наче з опівночі до п’ятої і це було дивно і «переживалося не легко» хоча я якось швидко знайшов варіант у припортовому готелі якийсь там хілтон чи що там буквально через дорогу

і воно якось відбувалося вже більше як рутина а не так щоби саме як

в 32 життєвий діскомфорт і обмеження

тож імхо з власного досвіду єто другоє (к) (тм) але може то особливості мого особистого національного

... бо в принципі я знаю люди і то мабуть чимало які наче в молодості були якісь там відірви голови путєшєствєніки по самім дірам світу куди я точно не подамся але ось «ніж в 40+» чомусь стали якось дивно побутово та життєво

життєвий діскомфорт і обмеження переживаються значно

хоча в мене навпаки а в людей виходить цей «жирок запас на зиму» чомусь не нарощується з віком

... а зараз як то у трохи ніж за 40 оце думаю а власне я би і не помер доживши до зарплати яка так само було щось там за 2 дні так само у аеропорту бо на щастя цілодобовий (бо ж до ранку же ж я ночував без питань) тож тут важко сказати як саме воно сприймається де саме

$600 наче для резидента/громадянина США посильні гроші для кредитки. Чи вони вже були в мінусах по максімуму?

$600 наче для резидента/громадянина США

youtu.be/iTwnFow42d8

невідомо ще чи встигнеш до 45 хоча б грінкою обзавестися і позбутися кріпацького статусу

Вірю, що встигну, не налаштований на песимізм та негатив. А далі життя покаже, щось там наколядую потроху.

значно легше, ніж в 40, факт

Не впевнений, але не буду сперечатися. Може й так. По собі не помітив цього приколу.

І зараз ти б вже був з грінкою 5 років як і з зп в 2 раза вище поточної.

Тут ваша правда, не можу не погодитися.
Але що вдієш — ми зробили такий вибір, і про це не сильно то шкодуємо, бо фактично те десятиліття провели чудово в Україні, не бідували, не страждали. Тому за свій вибір не гриземо лікті. Вийшло як вийшло. А все решта складеться, як на те судилося.

Нехай буде чесно у відсотковому відношенні. Він заробив 40к, сплатив 10к податку, на 30к живе.
Я заробив 240к, сплатив 60к податку, на 180к живу. Оце є те, хто на що заслужив. А вони намагаються хитрожопими способами урівняти населення і зменшити нерівність.

Питання не у податку, бо вже давно знайдений workaround: якась частка платиться грошима, але частка акціями, які обкладаються наприклад 19% відсотками податку у Польщі.

Також є Швейцарія. Там низькі податки, а ціни мабуть як у Каліфорнії. Але можна ганяти у Німеччину за їжею та одягом.

Питання більше в тому, хто б заплатив велику ЗП у Європі. Таких небагато.

Якраз може, досвід моїх друзів, знайомих, колег — показує, що може. Вони вийшли саме на такий рівень і вони не є якісь супер обдаровані. Вони звичайні сеньйори і ліди. Дехто менеджер проекту.
Обдаровані заробляють 500к+

Йеп, такой же экспириенс.

Не знаю, про що мова.
Зверніть увагу на мій акк — Зареєстрований 12 березня 2012

Учитывая что ваша фотка из профиля DOU гуглится в статье на сайте Lenta.ru под заголовком «Mail.Ru выплатит премию лишенному приза из-за гражданства русскому программисту» , то мне кажется что с вероятностью больше 50% ак сломан каким-то троллем местным.

Ну так, 250К в рік, в США це топ 5%
www.youtube.com/watch?v=S27M2N8PV6I
Але тут в нас Кіосакі на Н1В думкою багатіє

Але це топ 5 всіх професій, а не то 5% айті. Навіщо розглядати вибірку поза айті тут?

Кіосків взагалі мутний тіпочок :)

5% ІТі це більше чим з лікарами та юристами чи ?

Маламен, це що, твій новий акаунт? :)

та ладно тобі
Маламен ніколи такої дічі про Європу не писав як цей пан і ні за який амерікан дрім він не стане горбатитись на роботі

Ти не залишишся з голою дупою у Європі, як мінімум ти можеш купити житло, виплачувати за нього іпотеку і ці гроші залишаться у тебе.

наразі в Європі навіть біженці не сидять з голою дупою

та ладно тобі
Маламен ніколи такої дічі про Європу не писав як цей пан

Я просто слово ліваки побачив :)

ну а що робити? німецькі ліваки у порівнянні з МАГА — це зразок адекватності

чекай мага же ж праваки або принаймні радикальні центристи консерватори

ніколи такої дічі про Європу не писав як цей пан

А я пишу, бо щиро не розумію, що відбулося з величною цивілізацією. Читаєш новини з Британії, Німеччини, Франції, Швеції... і просто диву даєшся, до чого котиться той континент.

ні за який амерікан дрім він не стане горбатитись на роботі

То якщо в штатах можна горбатитися і ТАКИ ХОЧ ЩОСЬ НАКОЛЯДУВАТИ (при належних зусиллях), то у ЄС — перспектива скромніша в рази, там будете горбатитися і в результаті майже гарантовано НІЧОГО так і не наколядуєте. Бо вистачатиме тільки на те, щоб сплатити податки і покрити «базу» — для мене таке життя неприйнятне, як і для більшості моїх друзів. Там вся система збудована настільки «хитромудро» (це м’яко кажучи), що все ніби чітко розплановано, щоб у людей не лишалося нічого на заощаження — видається «пайка» у розмірі рівно стільки, щоб не подох з голоду. Тому ми навіть не задумувалися з вибором країни. Єропа «програла» цей батл з тріском.

Нащо тобі наколядоване в 65+ років?

Нащо тобі наколядоване в 65+ років?

буде радіти, що вдалося

ХОЧ ЩОСЬ НАКОЛЯДУВАТИ

ну от коли доживеш до 65+ тоді зрозумієш.
Але ти, я так розумію, сповідуєш принцил «Live fast, die young»? Яка там у тебе планка по віку?

Чудні питання.
По-перше, не лише в 65+, а й раніше сподіваюся відчалити від цих забігів (якщо повезе).
По-друге, навіть якщо так, а що, в 65+ люди не мають витрат? Все безкоштовно дається чи що? Сплатити податок на нерухомість, комунальні, хавка, авто заправити, одяг+взуття, медицина, якісь мінімальні послуги, ну і може хоч якісь там пару разів на рік вибратися у подорож чи якийсь круіз — це те, що я придумав як програма-мінімум. А як є дитина/діти, то не виключено, що й їм допомогти, бо ніколи не знаєш, як життя складеться, тому зайва копійчина ніколи не буде муляти.

Читаєш новини з Британії, Німеччини, Франції, Швеції... і просто диву даєшся, до чого котиться той континент.

я теж саме чую від своїх друзів німців про США, теж десь щось читають, диву даються і потім «да як так можна жити??»

якщо в штатах можна горбатитися
там будете горбатитися
Тому ми навіть не задумувалися з вибором країни. Єропа «програла» цей батл з тріском.

ну якщо хочеться горбатитися, то Європа дійсно не кращій вибір

ТАКИ ХОЧ ЩОСЬ НАКОЛЯДУВАТИ
НІЧОГО так і не наколядуєте.

це і дійсно дуже прикро, не наколядувати хоча б мільйон
а скільки ти плануєш наколядувати до пенсії?

Там вся система збудована настільки «хитромудро» (це м’яко кажучи), що все ніби чітко розплановано, щоб у людей не лишалося нічого на заощаження — видається «пайка» у розмірі рівно стільки, щоб не подох з голоду

я дуже люблю, коли мені зі сторони розповідають, як що працює у Європі

а скільки ти плануєш наколядувати до пенсії?

Не маю якоїсь чіткої планки по сумі. Чим більше, тим краще. Але так, ваш орієнтир у 1 млн непогано звучить, як нижній ліміт. Хоча, певно, через 20+ років інфляція то все пожере відчутно. Тож, на той момент, скоріш за все, потрібно буде уже 2-3 млн, а краще 5 млн.

я дуже люблю, коли мені зі сторони розповідають, як що працює у Європі

Я не з повітря це все придумав. Маю половину проекту колег (як поточних, так і минулих проектів), які осіли у різних країнах ЄС. І от те, що вони розповідають — це ну зовсім не те, що я очікую як результат своєї роботи. Малі з/п, великі податки, лишається щомісяця хрін цілих хрін десятих на заощадження. Але якби це було тимчасове явище, то ладно ще, потерпіти можна, та й вийти на якийсь притомний рівень доходу. Але ні, безпросвітна безнадьога, без шансів, так все життя і будемо горбатитися в такому режимі. Зате соціалочка, ага, «держава про все подбає!!!» — навіщо таке потрібно? Може, комусь і приємно жити у такому суспільно-економічному ладі, але це не те, чого я шукав в принципі.
Моєму другу пропонували офер у Швеції (Мальмо) у компанії з топ-5 по капіталізації, на 70к USD (еквівалент крон).
Іншому другу теж пропонували у Мюнхені щось аля 65к EUR.
І з того ще оплати половину (чи близько до того) податку.
При тому, що обидва обплювали ті офери і підтерли ними дупу, потім прибули до штатів (один з річним трампліном через Канаду, щоб вийти на L1) і отримали кожен зі старту 180к, це було ще у 2021, а зараз вже обоє на 200к+ і +20% бонусів + стоки близько 20к на квартал.
Згадують тепер ті європейські офери як насмішку, якусь наругу над особистістю.
На Канаду, яку дехто хвалить, у одного з них теж є «зуб» — справа в тому, що їх контора видає ще стоки і бонуси, як відчутна прибавка до з/п, так от канадці оподаткували їх по ставці 55%
Причому навіть після переїзду до штатів він ще цілий рік платив податок за стоки по такій ставці, оскільки воно рахувалося по даті їх набуття, а не даті виплати. Плювався і матюкався далі, ніж бачить. Зненавидів ту Канаду і чути більше не хоче, і нікому не радить взагалі туди ногою ступати.
Якщо мені хтось пояснив би конкретними простими словами, навіщо так жити і навіщо таке життя потрібно, то може б і стало ясно. Але до того — я волію забути про Європу, як страшний сон, і повністю поділяю позицію своїх друзів.

у компанії з топ-5 по капіталізації, на 70к USD (еквівалент крон).
Іншому другу теж пропонували у Мюнхені щось аля 65к EUR.

Мені теж пропонували 60к$, я подякував і сказав що замало бо маю 100к.

Пропонувати можуть будь що, це ж не показник ринку)
А Європа це не тільки країни де можна тільки через емпйлоймент. Аналог нашого ФОПа є в більшості країн — Іспанія, Чехія, Італія, всі східно/центрально європейські країни.

я волію забути про Європу, як страшний сон,

ти так кажеш, наче тебе в Європі хтось тримав і ти нарешті вирвався з цього пікла. щоб щось забути, то треба про це знати. а твоє знання про Європу по ходу це те, що друзі розповідають і що щесь комусь запропонували офери на 65к та 70к, а вони тендітні мімозки не витримали такої образи і відчули це як

якусь наругу над особистістю.

та

обидва обплювали ті офери і підтерли ними дупу

(от тут цікаво, а якщо така людина отримує офер на омріяні 300к, то вона його як ікону на стіну та молиться, показує дітям як найвеличезніше своє досягнення, чи то другоє?)

Малі з/п, великі податки, лишається щомісяця хрін цілих хрін десятих на заощадження.

а ще тут геї

Якщо мені хтось пояснив би конкретними простими словами, навіщо так жити і навіщо таке життя потрібно, то може б і стало ясно.

це питає людина, яка працює 12-14 годин фактично у рабстві з надією колись нарешті отримати нормальну візу і заробити мільйон.

з надією колись нарешті отримати нормальну візу і заробити мільйон

Принаймні тут це реалістично. Навіть і більше реалістично, стелі як такої немає.
А що світить у Європі? Ну от що? Працювати не сильно напружуючись (бо там так напружуватися, як по інший бік океану, не прийнято), годувати армію нероб (включаючи чернь, яку туди масово напустили) на соціалці, сплачувати тонну податків, щоб що? Я мушу їх годувати, чи як?
Все, що я пояснюю, ви ніяк не можете «схопити», чому я так кажу і яка моя думка.
Соціалістична Європа — це НЕ про те життя, яке я мріяв вибудувати.

А що світить у Європі? Ну от що? Працювати не сильно напружуючись (бо там так напружуватися, як по інший бік океану, не прийнято), годувати армію нероб (включаючи чернь, яку туди масово напустили) на соціалці, сплачувати тонну податків, щоб що? Я мушу їх годувати, чи як?

ну от бачиш, в Європі працюють не напружуючись, а ще годують при цьому армію нероб і при цьому всім тут добре. а десь за океаном щоб було добре треба пахати як кінь

Все, що я пояснюю, ви ніяк не можете «схопити», чому я так кажу і яка моя думка.

та ні, твоя думка про штати зрозуміла, було не зовсім зрозуміло, чому людина, яка йде дорогою до життя своєї мрії стількі приділяє уваги, пише та пояснює, як погано живеться у Європі.

ну це як купити автівку нібито своєї мрії, але замість того, щоб радіти та насолоджуватися, людина ходить і доводить іншим, що інші автівки то фу, не про таке мріяв, ніколи б не придбав, і навіщо так жити

ну це як купити автівку нібито своєї мрії, але замість того, щоб радіти та насолоджуватися, людина ходить і доводить іншим, що інші автівки то фу

Не перебільшуй, це як «мріяти про автівку своєї мрії, але замість того, щоб радіти та насолоджуватися, людина ходить і доводить іншим, що інші автівки то фу» :)

Не перебільшуй, це як «мріяти про автівку своєї мрії, але замість того, щоб радіти та насолоджуватися, людина ходить і доводить іншим, що інші автівки то фу» :)

ну чого ти так? якщо в аналогіЇ, то автівка в нього є, поршик якись, але він поки що не їде, його треба відремонтувати, може колись він поїде, але може і розвалиться. він сидить у гаражі 24/7 щось та ремонтує свій поршик. а в тебе там умовний фольксваген, що просто їздить і от чомусь цей факт визиває у людини бурю емоцій, наче його хтось заставляє їздити на тому фольксвагені

Ця розмова почалася не з порожнього місця, де я вийшов на порожню площу і почав кричати у рупор, щось комусь доводячи :)
Все трігернулося з якогось діалогу на тему «штати vs Європа»

А якщо б ваші знайомі змогли більш -менш влаштувати нормальне життя в Європі, ви би поїхали все одне в США, чи тут щось пошукали? Бо досвід знайомих, їх міркування, це все одне чужий досвід

Рахував би, чесно кажучи, все одно.
Дивився би по двох ключових для себе показниках:
— покупна здатність
— швидкість накопичення резерву для вибудування фін. незалежності
І вже відштовхуючись від цього, приймали би рішення. Скоріш за все, воно би не змінилося.
Маю ось теж одну дівчину у команді, нахвалює Швецію (Стокгольм), радіє як дитина, що опинилася «у країні мрій», але про штати не хоче навіть чути (знає не з картинки, у неї родина живе на східному узбережжі, і у відрядженнях в США вона бувала не раз). Не кожен мій колега хвалить штати. Кожному своє.

«штати vs Європа»

тоді зрозуміло, це і справді чудова тема для доу срача, раніше ще було «Україна vs Європа». дуже сподіваюся, що ці часи ще повернуться.

Далеко від дому ваша Америка. А дім — Карпати.

Далеко від дому ваша Америка. А дім — Карпати.

Ох, та ти знаєш, брате, на хвору тему давиш.
Я би зараз з більшим задоволенням десь у Карпатах прикупив би хатку і там би собі тихо спокійно жив, чисте повітря, відмінна екологія, мінімум людей, ніякої суєти, і щоб подалі від нав’язливих людішок і «цивілізації» та поближче до природи.
Але поки це лише мрія. І не факт, що здійсненна.

чисте повітря, відмінна екологія, мінімум людей, ніякої суєти

Ты забыл добавить: минимум медицины, образования и автолавка раз в неделю.

образования

Дитина закінчить школу та й подасться у світи, вищу освіту здобувати, далі їй батьки не потрібні прямо під боком. А ми, старики, можемо організувати тоді своє життя на свій смак.

автолавка раз в неделю

Нема проблем з цим, сідаєш на авто та й у найближчому райцентрі чи обласному центрі закупляєшся. Ми маємо такий досвід, жили деякий час у глуші.

минимум медицины

Див. попередній пункт.

сідаєш на авто та й у найближчому райцентрі

Ага, когда снегу от метра намело или очередным паводком мост смыло. Уже верю.

чи обласному центрі закупляєшся

До которого ехать час+ только в один конец.

Див. попередній пункт.

Как далеко ты уедешь с приступом аппендицита (ну или поломанной ногой)?
Жена водит? Не вопрос: отравились... оба... случайно... колбаски, условно, поели, которую две недели назад во время последней вылазки в райцентр закупили...
А если снегу от метра намело или очередным паводком мост смыло? ;-)

Ми маємо такий досвід, жили деякий час у глуші.

Так ты не путай туризм и эмиграцию :-)
Я «деякий час» в палаточном лагере жил. С удовольствием. Жить так всё время — нафиг.

Ну и да, что будешь делать, когда на твою экологически чистую автономную заимку придут разжиться ништяками, так несправедливо доставшимися городскому Буратине, местные пастушки?

Как далеко ты уедешь с приступом аппендицита (ну или поломанной ногой)?

Та це ще не кінець ©
От коли він до тієї районної лікерні з апендицитом добереться — отоді може бути кінець. ))
Ні, в районних лікарнях можуть бути непогані фахівці, але тут як пощастить — десь травматолог непоганий, десь хірург, десь ще хтось...

Согласись: ты привёл ещё один убедительный аргумент жить в ебенях, подальше от центров цивилизации :-)

з апендицитом

Як добре, що мені його вирізали 15 років тому.

Ні, в районних лікарнях можуть бути непогані фахівці, але тут як пощастить — десь травматолог непоганий, десь хірург, десь ще хтось...

залежить певно від видів оплати зазвичай буде якийсь нормальний терапевт (так буває не нормальний теж но тут потрібне планування заздалегідь без нього ні як в городі то є так само буде) який огляне первинний огляд і за потреби пошле куди треба у тім числі на якісь реальні emergency відправлять вертоліт з області або навіть літак я знаю траплялися

ЗЫ: на справді до речі «мала америка» дуже активно з’єднана саме малими літаками вони тут буквально скрізь ну правда трохи окремо від гір а як то по населених територіях як то вздовж берега як особливо то історія поїхати на місцеву аеродром сісти малий літак та злітати в сусідній район у ресторанчик на березі моря ну нормально так мало кого сильно дивує

але загалом ситуація з медициною але за умови попереднього планування тож у провінції від сіті слід очікувати краще буде хіба в сіті у тебе саме власний шпиталь приватний закритого типу бо інше так само будеш сидіти у черзі з усіма контингентом по району бо ж сіті очевидно щильність популяції більша і кількість випадків на окремий шпиталь так само на порядок чи на два більше

ЗЫ: на справді до речі «мала америка» дуже активно з’єднана саме малими літаками вони тут буквально скрізь ну правда трохи окремо від гір а як то по населених територіях як то вздовж берега як особливо то історія поїхати на місцеву аеродром сісти малий літак та злітати в сусідній район у ресторанчик на березі моря ну нормально так мало кого сильно дивує

ШО. ЦЕ. ЗА. ДИКА МАЯЧНЯ.

Дідо, ти знов п’яний пишеш?

Ліл, чувак, він якраз правду говорить, а маячню несеш ти ;) в мене до сусіда так швагро з Луізіани літає регулярно. Малих аеродромів — дофіга

в мене до сусіда так швагро з Луізіани літає

— А мої прєдки були дворянє. А бабина тьотка була якась фрейліна. В нєйо даже своя печать була.
— А мого дєда дядя їбав твою тьотку в жопу во время спірітіческого сєанса.

Малих аеродромів — дофіга

Звісно.
Notion шо кожен може собі дозволить літати в ресторан регулярно — це просто біг фет ліл.

А він і не писав

шо кожен може собі дозволить

Він писав

мало кого сильно дивує

Але ти ж жопою читаєш, жопою думаєш, тому і

їбав твою тьотку в жопу

Це власне короткий підсумок твого розвитку ;)

Ліл :)

лох

Від тебе це звучить особливо жалюгідно ;)

Дідо, ти знов п’яний пишеш?

як штик! що саме тебе турбує у контексті?

... а ну в принципі я вгадав відчув твій контекст

— А мої прєдки були дворянє. А бабина тьотка була якась фрейліна. В нєйо даже своя печать була.
Notion шо кожен може собі дозволить літати в ресторан регулярно — це просто біг фет ліл.

в принципі тут я можу визнавати що слід визнавати далєкі оні од народа і за пролєтаріїв усіх кольорів я можу не знати точно як живуть чим живуть пролєтарії усіх кольорів

... але повертаючись до базового контексту діти також голодують у африці а в судані війна але як саме то є має мене зачіпати у моєму власному контексті доступності малого авіа сполученні по континенту штатів мені дуже важко сказати бо не схоже що то мене якось має зачипати

загалом так імхо більшість (це як обережне не використати «усі») пристойних госпіталів мають власну вертолітну платформу і то нею користуються даже постійно як то людей постійно забирають з траси з аварій певно навіть пролетаріів забирають но тут я не перевіряв

маршрути з медицинськими літаками також відпрацьовані я сам бачив на власні очі доставлять скорою до літака з місцевого шпиталю і далі літаком до аеродрому сіті чи де буде потрібний великий шпиталь і далі ще одної скорої доставлять уже до шпиталю

чи доставляють так дітей голодаючого поволжья так не скажу бо не знаю мені дуже знається що у новинах я бачив щоб доставляли але чи були це бідні діти не можу сказати але можу сказати ніде не бачив згадку щоб були діти покинуті у канаві тощо

щоправда мені здається я можу згадати періодично у новинах як комусь не надали допомогу або направили не у той шпиталь тощо як на мою оцінку частота десь принаймні щомісяці 12 на рік не менше але не сильно більше але перевіряти не буду

ну це якось далеко від «всі літають кукурузниками всюди чисто прогуляться»

це ніхуя не так

регіональні авіалінії п****ць дорогі (відносно відстаней які вони покривають)
це ще не враховуючи практично обов’язкову оренду тачили в кінці мор шруту (бо murrica)
так шо це лише по реальній необхідності
ну + може раз на рік на Реднек Рівьєру у відпустку, як нормально стоїш в своєму рідному Fuckville, Midnowhere County.

самі ж пілотують відносно мала кількість людей
бо і це недешево, в глибинці мало хто може собі дозволити

ну це якось далеко від «всі літають кукурузниками всюди чисто прогуляться»

ну кукурузник тут уже здоровезна машина буде багато більший навіть за той маленький турбопроп класу tbm (daher)

але 1-2 місна цесна якась то є щось на рівні... ну не машини але скажімо на рівні човна

це ніхуя не так

мабуть так але не знаю як то мене має переймати як то чи всі можуть дозволити собі човна? чи порш? ніт ніх. не всі? а ну ок і що мені з того?

регіональні авіалінії п****ць дорогі (відносно відстаней які вони покривають)

х.з. давай я перевірю бо в мене в селі якраз є місцевий аеродром якраз регіональний а не муніципальний (єто другоє буквально)

... отже oaj to ord round trip $298 economy через atl чекати зо 2 години це можна рахувати не багато якраз нормально

чи летів би я ну так там мені їхати 14 годин я перевіряв і хоча воно дається без напряга я перевіряв але мати місцевий аеропорт регулярних авіаліній то велике плюс (так випадково трапилось я його випадково знайшов 18-го року ото якраз восени)

як нормально стоїш в своєму рідному Fuckville, Midnowhere County.

як варіант давай подивимося на міжнародний який мені треба зазвичай це вашингтон як імхо найближчий нормальний міжнародний

oaj to iad через clt загальним часом 4:23 з них 1:30 на пересадку за $416 і далі ідуть варіанти через atl навіть швидше але лише трохи хвилин на 15 але ціна скрізь від $700

тоді 18-го року мені видало ціну мені здеється $200 чи може трохи більше так само через шарлот clt і я в принципі уже погодився але мені не захотілося з пересадкою так само десь 2 години чи 1.5 плюс ще до аеропорту же ж їхати

обов’язкову оренду тачили в кінці мор шруту

тож я просто сів і поїхав сам на своїх щось 6 годин чи трохи більше геть без напрягу як я пам’ятаю я ще знову дуже здивувався що так геть без напрягу пройшло типу просто посидів повтикав у дорогу та у навколо

як нормально стоїш в своєму рідному Fuckville, Midnowhere County.

тож так само по мєсному я би б думаю так само би б не полетів літаком

... ну правда якщо саме регулярними бо там де маленький літачок там починається уже багато цікавого де ти цей хоп до потрібного тобі міжнародного можеш зробити за один хоп і тоді це геть міняє ситуацію з логістичною глибиною глибин оціх

в своєму рідному Fuckville, Midnowhere County.
самі ж пілотують відносно мала кількість людей

та тьма їх вони повсюди як то зокрема періодично б’ються

в глибинці мало хто може собі дозволити

так а в глибинці там ще й ці с/г кукурузники вже як буквально по курудзі ))

... якщо чесно я вже втратив геть суть про що ти за устриць і окремо вже не розумію нащо це мені сорі

отже oaj to ord round trip $298 economy через atl чекати зо 2 години це можна рахувати не багато якраз нормально

Якшо треба то треба — але ж не «в ресторан злітать», так?

але 1-2 місна цесна якась то є щось на рівні... ну не машини але скажімо на рівні човна

Cost of ownership.

Плюс на права здати — це тобі не ДМВшну тітку прокатать два блоки, ггггг

Якшо треба то треба — але ж не «в ресторан злітать», так?

ні я дуже конкретно відповідав на конкретне твоє дуже конкретне

регіональні авіалінії п****ць дорогі (відносно відстаней які вони покривають)

там написано

але 1-2 місна цесна якась то є щось на рівні... ну не машини але скажімо на рівні човна
Cost of ownership.

ну ок давай імітувати двостороннюю дискусію не тільки я сам з собою

... тож скільки за твоєю оцінкою чатжпт whatever є

Cost of ownership.

для

але 1-2 місна цесна

хай буде конкретно cessna 172 для точності конкретного місця дискусії

і скільки оціночно так може коштувати

«в ресторан злітать», так

ну щоб розуміти за які гроші світу ми узагалі говоримо

дякую! ))

www.reddit.com/...​rly_cost_on_small_planes

... отже цифри Single piston $20-$30k ... 30-40k/yr on my SR20 (Cirrus SR20)

там правда ще якісь дивні цільові як то

Most flights would be from toronto to Atlanta and back or different cities but similar in distance.

там 1200 км хіба у них у канаді є ще якийсь атланта і це вже точно не регіональні і не

але ж не «в ресторан злітать», так?

по перше на маленькій машині як то цесна 172 або Cirrus SR20 то буде ну таки важкувато просто летіти бо тривалий час (280 км крейсерська на 1200 км більше 4 годин льоту)

по друге маленька машина просто не долетить але тут не проблема бо «з підскоком» то не є проблема як організаційно (точок по всій території повно) але «морально конструктивно»

тож імхо постійно літать на 1200 км та similar in distance на машині яка летить лише 1089 км то є дивно як на мене і не стоїть у моїх оригінальних

але ж не «в ресторан злітать», так?

але цифри можна брати отже хай буде $10k-$40k при чім тут буде в залежності від нальоту якраз сильно що диапазон 4х

Cost of ownership.

тож $10k-$40k це багато?

як то зокрема там за текстом

100 hours a year is the break even point for own vs rent. Flying less is ok, just expect the costs to be higher.
...
figure your fuel costs per hour and triple it. So 10 gph in a 172 leaned out is $60 an hour, times three is $180 an hour and then 100 hours a year is $18k annually.

отже беручи грубими оцінками скільки це літати 100 годин якщо торонто атланта 4.5 годин в один кінець 9 годин на круг треба грубо 10+ разів злітать торонто атланта або порівняні відстані (якраз як мені з села до чікаги) що майже щомісяця

не певний точно що це за патерн

разом з тим «у ресторан злітать» на крейсерській 280 км ну так само норм імхо годину туди і годину назад більше вже імхо дивно як саме «у ресторан злітать» тож з одного боку на 100 годин треба «налітать у ресторан» 50 раз що майже щотижня і кожний заліт буде коштувати $60 за годину х2 = $120 на паливо в орієнтовних цифрах

... тож ці суми це багато?

Плюс на права здати — це тобі не ДМВшну тітку прокатать два блоки, ггггг

дуже приблизно дуже подібно це ж не комерційна ліцензія як то як мінімум повноціними два двигуни та нічна навігація тощо

та не дуже воно і не подібно, там набагато більше і гемору в вигляді витраченого часу, і грошей

я не бачу щоб там саме «набагато більше» але так само у багатих певно свої причуди мені важко зрозуміти «другоє» та й не цікаво теж

А если снегу от метра намело или очередным паводком мост смыло? ;-)

насправді на emergency приїзд emergency реальна проблема )) останній час постійно активно залучають уже національну гвардію

Ну и да, что будешь делать, когда на твою экологически чистую автономную заимку придут разжиться ништяками, так несправедливо доставшимися городскому Буратине, местные пастушки?

так в городі та сама історія же ж )) я провіряв

Я би зараз з більшим задоволенням десь у Карпатах прикупив би хатку і там би собі тихо спокійно жив, чисте повітря, відмінна екологія, мінімум людей, ніякої суєти, і щоб подалі від нав’язливих людішок і «цивілізації» та поближче до природи.

Ти давно не був у Карпатах. Я оце підписався на канал трускавчанина, дивлюся відео і дивуюся від кількості людей там.
www.youtube.com/watch?v=95C1bO5zr8Q

Карпати — це не лише Яремче. Є такі глухі місця, де вовки срать бояться. Отуди треба дивитися. А то роздуте Яремче — це звісно, «топ» моїх мрій :)

А дім — Карпати.

по той бік тиси чи по той? ))

Європа різна, те, що не вийшло у ваших знайомих мати офери на пристойні гроші, не показник для інших.
Враження від того, що ви написали, наче ви для себе пояснюєте причину, чому зараз ви маєте терпіти трохи складні часи. Це, напевно, трохи легше, чим пояснювати себе, що у знайомих вийшло все: і офери тут, і життя. Але це суб’єктивна думка.

Шпенглер писав «Сутінки Європи» сотню років тому. А Європа все ще стоїть.

Там вся система збудована настільки «хитромудро» (це м’яко кажучи), що все ніби чітко розплановано, щоб у людей не лишалося нічого на заощаження

Насправді рівень заощаджень в Європі вищий в порівнянні із США. Причому він почав падити у обох зонах, імовірно в зв’язку з більшою доступністю кредитів і популяризацією «життя в кредит».
І зараз gross household saving rate в Європі десь 12-15%, що більше ніж було в Штатах в кращі часи (1950-1960-і) але гірше ніж колись.
p.s.
Так, це «середня температура по палаті», і можливо ви в Штатах можете заощаджувати більше. Але це більше все ж до здатності керувати своїми _витратами_, дехто і при високому доході не може кінці з кінцями звести.

то у ЄС — перспектива скромніша в рази, там будете горбатитися і в результаті майже гарантовано НІЧОГО так і не наколядуєте
розплановано, щоб у людей не лишалося

Гарантовано, нічого, горбатитися....

У вас дуже обмежене сприйняття світу) чудово собі люди живуть у Європі.

чудово собі люди живуть у Європі

Нехай собі живуть на здоров’я, але за НЕпоодинокими випадаками я бачу, що «так собі» живуть.

Нехай собі живуть на здоров’я, але за НЕпоодинокими випадаками я бачу, що «так собі» живуть.

Дай нам приклади, ці «непоодинокі випадки», хто там живе так собі у Європі.

Мої колеги з поточного проекту і попередніх проектів (з якими тримаю досі зв’язок), яких розкидало по Європі, сидять на різноманітних позиціях.
Аля сеньйор розробники 60-80к (Польща, Німеччина), ліди — 80-100к (Німеччина), продуктовий менеджер 80к (Швеція), мануал тестувальниця 40к (Португалія). Всі одиниці звів до EUR.
Про схему аналог ФОП розумію (хтось там писав у гілці) — та не всі готові нею скористатися (десь роботодавець не хоче, десь люди самі не сприймають таке).
Що є НАЙБІЛЬШ прикрим і НЕприйнятним для мене особисто (як і моїх однодумців) — це не безпосередньо сам малий розмір компенсації сам по собі. Ні, насправді для мене це практично відсутній потенціал росту в таких умовах. Тобто, майже всі вони практично досягли стелі, вперлися у неї, і «вище голови не стрибнеш», ну, можливо, вони за наступні роки просунуться і видавлять +20-30%, але це не міняє ситуації суттєво, ну от взагалі не міняє, потрібна радикальна зміна, у 2-3 рази. Там це навряд чи можливо, бо, по-перше, є жорсткі «корпоративні вилки» (архаїзм), по-друге, підняття буде віджиратися більш агресивними ставками податку, тобто, воно так спроектовано, що «розжитися тобі не дадуть» — якщо податкова знає, що ти «багатієш», то давай, скотина, ділися з іншими (згідно ставок, звичайно, які так складені).
Якщо би було розуміння, що то так тимчасово, потрібно потерпіти і «перекантуватися», а далі можна юхуууу, стрибай куди хочеш і стелі фактично не існує, все впирається лише у твій потенціал, то ладно, тоді воно того варте. Але ж ні, ці люди (якщо нікуди не звалять або не змінять своє життя) приречені на таке довічне існування, безпросвітне і безнадійне.

Так де приклади життя «так собі», ти нічого не привів. Що саме у них так собі і з чим порівнювати треба.

Так де приклади життя «так собі», ти нічого не привів.

ну він же сказав — їм заважає стеля і не можна юхуууу стрибати куди хочеш

Якщо би було розуміння, що то так тимчасово, потрібно потерпіти і «перекантуватися», а далі можна юхуууу, стрибай куди хочеш і стелі фактично не існує

у людини по ходу сенс життя — це стрибнути юухууу вище стелі

у людини по ходу сенс життя — це стрибнути юухууу вище стелі

Треба чимось себе ж мотивувати, щоб продовжувати грібсти на пташиній L1.
Ні, звичайно бажаємо удачі, щоб все вийшло, без підйобів.
Але наразі це все поки що нагадує розповіді якогось одногрупника, якого долею судьби закинуло в сетевий маркетінг, і ось він вас зустрів «випадково» і прилип баним листом розповідаючи як погано вам «працювати на дядю». І показувати відфотошоплені картинки богатого життя, яке буде якщо підписатися в його структуру і дуже довго горбатитися продоваючи гербалайф. Зато потім як заживете, і стелі нема! А ще ось дивись приклади заробітків старших «по ієрархії», ось у них все вийшло і у тебе теж вийде!

бажаємо удачі, щоб все вийшло, без підйобів.

та що там може не вийти, вийде в нього звичайно — єслі долго мучацца, то что нібудь получіцца

Ні, звичайно бажаємо удачі, щоб все вийшло, без підйобів.

За це дякую.

А ще ось дивись приклади заробітків старших «по ієрархії», ось у них все вийшло і у тебе теж вийде!

А чому не вийде? Ми не в мережевому маркетингу, все чесно і прозоро. Працюєш достйно — отримуєш достойно (якщо потрапив у відповідне середовище, не ведемо мову про кидал). Оскільки іншого шляху легалізуватися/натуралізуватися для себе я ніколи не бачив, окрім як employment-based шлях через візу L1, то нею і користуюся, поки пропонують. Бо далі неясно, що буде. Це надійний вивірений досить спокійний і практично гарантований (принаймні, НІКОГО з моїх поки не вернули за ВЕСЬ ЧАС) варіант, за яким уже 10+ років спостерігаю, як виїжджали мої друзі та колеги, і не бачу в цій візі нічого ганебного, варіант як варіант, з певними обмеженнями і ущемленням, але така «ціна» за переїзд, чимось доводиться трохи жертвувати за привілей отримати ПМЖ. Ніхто не примушує, це свідомий вибір, можна прямо зараз сісти і повернутися додому.
Тому щиро не розумію оцього цькування «фу, ганьба, пташина віза» — це приблизно як чмирити людину молодого віку, яка підробляє на survival job, бо типу «фу, як ти міг опуститися мити тарілки та унітази, чому відразу не став білим комірцем у офісі?». А у сучасній системі цінностей не так — будь-яка робота то є робота, вона заслуговує право існувати, і нема ганебного у тому, що кожен карабкається як може. Студент тарілки миє, щоб заробити і, ймовірно, інвестувати у своє майбутнє, а айтівець з України (чи іншої країни) користується візою L1, щоб вибудувати своє майбутнє, при цьому інвестувати коштів не потрібно, зверніть увагу — бо такі люди прибувають вже з визнаними дипломами, без боргу по кредитам за освіту, без інших боргів, і на з/п хоч і не фантастичну і нижчу очікувань, але все таки у 1.5 рази більшу за медіанну по США (що вже ніфіга собі, якщо врахувати, що це отак «зі старту», і це для айтівця фактично рівень survival, щоб протягнути перші роки). Ну а якщо привозиш власні заощадження, то це пом’якшує фінансові переживання, і завжди є на що спертися, навіть у випадку перекосів по витратах.
Тому — панове, будь-яка робота, навіть низькокваліфікована чи така, що виконується для виживання, є важливою і заслуговує на повагу. І так само віза, яка не є люксовою і утискає на деякий період працівника, не є ганебною, якщо служить цілі рухатися далі. Іноді треба зробити крок назад, щоб потім зробити три вперед.
Хоча те «утиснення» про неможливість зміни роботодавця ілюзорне, бо більшість і не планують стрибати у іншу компанію перші роки, бо ти прибуваєш молодим-зеленим (не в сенсі хард скілів, а щодо пристосованості до нового оточення, країни), пробуєш перші роки налаштувати життя, побут, сім’ю, тож не до зміни роботи (де очікується, що будеш перформити як кінь), а якраз нормально тихо і розважливо посидіти у звичному середовищі, на тому ж проекті, що до переїзду, бо уже звик до клієнта, команди, софта, процесів, і т.п.

Тому щиро не розумію оцього цькування «фу, ганьба, пташина віза» — це приблизно як чмирити людину молодого віку, яка підробляє на survival job

Ну ти ж спочатку порівнював вибір айтішника між штатами і європою, а тепер чомусь приклад про бідного студента.
В тому і різниця, що по європейській блюкард ти відразу біла людина, і твоя дружина теж і має право працювати. І зарплата у тебе ринкова ±, і додому не їдеш відразу, якщо косо на менеджера подивився, чи відмовився попрацювати на різдво.
А через 21 місяць, чи в найгіршому випадку 33 отримаєш місцеву грін карту. І без сльозних вмовлянь менеджера подати твої документи на грінку.
Тут життя емігранта теж не про розслабон — треба теж працювати, вчити нову мову і доводити роботодавцям що ти краще за більш зрозумілих і комфортних їм місцевих. Але без оцього відчуття втрати базової людської гідності і свободи, і з нормальним людським ставленням і правами.

ти спочатку пишеш про своїх друзів, що підтиралися оферами за Мальмо, бо їм там 70к пропонували і взагалі це надруга над особистістю, хоча в Мальмо 70к це нормальна компенсація, яку також отримують і місцеві. тобто по факту їх запросили на такі ж самі умови, що і для місцевих, дали нормальні людські умови праці за європейськими законами і людські умови отримати дозвіл на постійне перебування. але по твоєму це надруга над особистістю, бо грошей мало у порівнянні зі штатами. ну оке.

а потім скатуєшся в демагогію, що будь яка робота це нормально

у сучасній системі цінностей не так — будь-яка робота то є робота, вона заслуговує право існувати, і нема ганебного у тому, що кожен карабкається як може.
Тому — панове, будь-яка робота, навіть низькокваліфікована чи така, що виконується для виживання, є важливою і заслуговує на повагу.

виходить, що будь яка робота це нормально і заслуговує на повагу, але пропонувати роботу, що оплачується за рейтом нижче ніж у штатах, то надруга над особистістю, так?

Тому що дуже просто — якщо можна отримати втричі більше, то варто це зробити.
Спеціаліст високої кваліфікації очікує відповідну компенсацію. А коли тикають суттєво менше, ніж цей спеціаліст мав НАВІТЬ В УКРАЇНІ, то як на це реагувати? Їхати до Європи, щоб прозябати?
Якщо спец міг тягнути у себе вдома умовних 7-8к (чистими), а у Швеції чи Німеччині пропонують працювати за 3.5к, то що це?
Я розумію, що це різні «ринки», штати платять інакше, але ж не настільки впадати у відчай, щоб їхати на офер вдвічі менший (вчисту).

Якщо спец міг тягнути у себе вдома умовних 7-8к (чистими), а у Швеції чи Німеччині пропонують працювати за 3.5к, то що це?

це те, що зазвичай пропонують в Швеції чи Німеччині

а ще це реально крінжова ситуація — україньский айтівець йде на співбесіду до шведів чи німців, заздалегідь знає рейти і знає, що 70к для нього це мало, проходить співбесіду, отримає офер на очикувані 70к і... плюється, підтирається цим офером, бо це надруга над особистістю і краще забути це як страшний сон

я тому і кажу — від себе не втечеш )

Бо ті 70к — то бездушна сіра «статистика», а кожен знає, що компенсація призначається у індивідуальному порядку залежно від результатів співбесіди. Тому й очікування були набагааааато вищі.

Бо ті 70к — то бездушна сіра «статистика», а кожен знає, що компенсація призначається у індивідуальному порядку залежно від результатів співбесіди. Тому й очікування були набагааааато вищі.

а чого тоді не очікували, що американці дадуть набагаааато більше, аніж сіра статистика? бо це ж теж надруга над особистістю пропонувати компенсацію як всім, а не 500к на вході

Бо вище не буває, ніж дають американські топові контори. Очікування якраз були правильні — що у ЄС дадуть по верхньому ліміту їх ринку, хоча би якісь там 120к EUR, що для штатів є нижній поріг їх ринку (умовно з/п зі старта, щоб не подохнути з голоду). Все це я кажу про очікування матьорих спеців з досвідом 15+ років, з потужними хард скілами (софт може чуток прихромують), звісно не для джуномідлів, які може й на 80к у штатах раді приїхати або за 40к у Португалії працювати. Бо отримувати умовно «як всі» — це не те, чого чекаєш в тій точці свого професійного розвитку, коли ти вже «собаку з’їв». Хтось скаже, що «зажралися» — ну ок, нехай так, але погодьтеся, що «не для того мама квіточку ростила».
Тому довелося шукати щастя на іншому континенті. Та й для нашого колективу ЄС ніколи й не був самоціллю, навіть якщо би дали пристойний офер (як вказано вище), це був би лише тимчасовий варіант «перекантуватися», трамплін у майбутнє, а у кінцевому підсумку все одно би лижі гострилися на штати.

Вибачте, я не відслідковувала всю хронологію вашого досвіду, але от стало цікаво: а раніше була можливість поїхати? До війни, наприклад? Галери ж давно возять до США, наскільки я знаю.

а раніше була можливість поїхати? До війни, наприклад?

Так, звичайно, мені неодноразово пропонували, починаючи з 2015 року, на різних галєрах, на різних проектах, від різних клієнтів. Отримав за період 2015-2020, якщо пам’ять не зраджує, десь близько 8 різних пропозицій у 5 різних країн — США, Канада, Німеччина, UK, Польща.
Типові пропозиції до штатів були 65-80к USD annual в ті роки, тож вони були відкинуті.
Канадську пропозицію відразу відкинули з тої ж причини, бо так само було на дні, ті ж цифри у еквіваленті канадських доларів.
Німеччина була 70к EUR annual.
UK було 65к GBP annual. Я відмовився, мій колега спробував, рік пожив у Лондоні, потім повернувся.
Польща, як я тут вище писав, була 30к zl monthly

dou.ua/...​rums/topic/55435/#3009492

тож як ТИМЧАСОВИЙ варіант вирішили погодитися і таки спробувати, великих ризиків не було, та й це була пристойна пропозиція, порівняно з тим, що колись пригадую пацанів везли у 2014 році на 12к zl. Спробували, загалом сподобалося, але повернулися, на проекті було агресивне скорочення, тож було доцільніше знайти нове місце.
У підсумку, скажу так, якщо ваше наступне питання «так а чому не погодилися на США?» — то відповідь проста — тому що для кожної такої пропозиції ми рахували всі моменти щодо cost of living, співставляли поточні реалії України і target країни, і розуміли, що як не крути, а у поточних умовах в Україні краще.
Ковбасники ми, коротше, за термінологією учасників форума ДОУ :)

Та ні, я чомусь впевнена була, читаючи тут вас, що якби не війна, ви би нікуди не поїхали. Бо, як не крути, а Україна платила годні кошти.

якби не війна, ви би нікуди не поїхали

Якщо би я хотів здаватися мега-патріотом, то так би і казав, напевно :)
Але ні, мушу визнати чесно — війна не була фактором ані до посилення мого бажання релокуватися, ані до того, щоб почати більше хотіти лишатися.
Це був нейтральний факт (по відношенню до рішення про релокацію, маю на увазі!)
Трігером стало те, що отримав нарешті пропозицію, яка мене майже вдовільнила. Ну скажімо так, вдовільнила, але ледве-ледве витягнула за нижню межу того «психологічного» ліміту, який я поставив. Але подолала планку — і добре, рішення прийняли.
Дехто вважає, що ми через безпекові фактори звалили, щоб, умовно кажучи, сімейству не руйнувати психіку і не лякатися гучних звуків пів життя після цього. Але я то знаю, що ні, ми якось досить спокійно до цього ставилися у Києві. Може то я такий «хоробрий» тепер, бо у безпеці, хтозна.
Але у будь-якому випадку — ні, війна не була причиною. Тому не рахуємо себе «біженцями», просто трудові мігранти.

Україна платила годні кошти

Точніше, американці платили, і оскільки кост оф лівінг низький (принаймні був тоді, тепер кажуть немилосердно зріс), то й добре.

«Трігером стало те, що отримав нарешті пропозицію, яка мене майже вдовільнила»
Зрозуміла, ну це добре .Бо по тому, що ви пишете, склалося враження, що ледве кінці з кінцями зводите, але у США.
В любому випадку, непростий час і виклик. Як і писала раніше, вже є ті, хто впорався і ви зможете.

до штатів були 65-80к USD annual

Малувато буде. За рік до війни тут проскакувала лінка з офіційними цифрами на які везли наші галери. Там в калі було і 120к$, багато було з 100к$

Там в калі було і 120к$, багато було з 100к$

Радий за них, звісно. Якби мені хтось пропонував стільки тоді, то давно би вже погнав. А так...

Очікування якраз були правильні — що у ЄС дадуть по верхньому ліміту їх ринку, хоча би якісь там 120к EUR

а чого не було очікувань в штатах, що дадуть по верхньому ліміту їхнього ринку? )) ну там хоча б 500к ?

про очікування матьорих спеців з досвідом 15+ років, з потужними хард скілами (софт може чуток прихромують),

щось якось воно не клеїтся — з одного боку матьорий спец, з іншого боку якась дурна віза, можуть у будь-який момент підсрачника дати, постійні овертайми, що голови підняти нема коли

навіть якщо би дали пристойний офер (як вказано вище), це був би лише тимчасовий варіант «перекантуватися»,

тому новопонаєхам і дають в Мальмо на старті 70к, бо нафіх той матьорий спец, що покрутить хвостом і поскаче далі. вони ж в курсі, що виходці зі східної Європи в масі своїй голожопі, нема в них ассетів як у місцевих і питання компенсації там головне.

не для того мама квіточку ростила

я не знаю, мені було б сумно, якщо б моя дитина у 40 років стала емігрантом безправним

а чого не було очікувань в штатах, що дадуть по верхньому ліміту їхнього ринку? )) ну там хоча б 500к ?

Та бо то були би нереалістичні очікування.
Я вважаю так — якщо ОДНА Й ТА САМА контора готова платити спеціалісту Х у штатах (такий бюджет закладено на оплату для нього), то логічно було би вважати, що у ЄС вона готова закладати такий же бюджет на цього спеціаліста.
Я розумію всі ці на*обки про cost of living adjustments для конкретних регіонів/міст, але це виглядає свинством, чому спеціаліст має отримувати менше, якщо компанія МАЄ той же бюджет, просто з принципа НЕ ХОЧЕ платити його у локації, яка, згідно статистики, є дешевшою.
Але ні! У них це так «не працює», хоч трісни.
От ти будеш пахати у штатах за 120к, а у ЄС за 70к — виконуючи ТУ САМУ, ТУ САМІСІНЬКУ РОБОТУ.
Уточню, що той офер в Мальмо, який ви вже неодноразово пригадали, то був від американської компанії, просто вони сказали, що «у цій локації не можемо платити більше» — сху*лі? чому, пардон? а що, з вас убуде, якщо зробите такий офер?
І він через рік махнув до Канади ДО ТОЇ Ж КОМПАНІЇ, де йому відразу зі старту навалили у 2.5 рази більше (за той шведський офер), а ще через рік до США, де вийшло в 3+ рази більше.
І така ж хрінь (як на мене, це намахалово трудящого класу) відбувається у межах США залежно від штату (але не з такими радикальними перекосами) — у Джорджії умовно будеш пахати за 120к, у Масачусетсі — за 135к, а у Калі — за 145к, ВИКОНУЮЧИ ТУ САМУ роботу, будучи на ремоуті.
Як добре, що хоча би десь лишився шматочок того щастя — а саме в українському ІТ — все таки, незалежно від того, чи ти сидиш у Києві, чи в Ужгороді, чи Черкасах, чи Кам’янці-Подільському, зарплата у тебе буде ОДНАКОВА, за ту конкретну роботу, яку ти виконуєш на проекті.
Шкода, правда, що для неайтішного світу це не працює навіть в Україні.

з одного боку матьорий спец, з іншого боку якась дурна віза, можуть у будь-який момент підсрачника дати, постійні овертайми, що голови підняти нема коли

А для нематьорих і того не пропонується, їм просто взагалі ніхто не пропонує релокуватися і спробувати якось на собі новий світ, нове життя. Вони сидять далі вдома і нікому не потрібні, окрім як на офшорі у галєрі.
І стосовно «дурної візи» — існують і кращі, але то вже для матьорих-матьорих, топових спеців, різні візи талантів, NIW, та подібне — але роботодавцю цим займатися просто влом, бо воно на їх погляд того не варте, хіба що для одиничних випадків, коли спец ну просто неймовірний діамант і прям є критично важливим для бізнесу. Ми, звичайні помідори, вочевидь, не входимо до цієї категорії. Тому їмо те, що дають. Ніхто ж не примушує, можна бути в Україні, поки ще якось воно животіє, але нема жодних гарантій, не скажу за всіх, але наш проект може в будь-який момент схлопнутися і скоротити всіх в Україні без розбору (від керівництва клієнта постійно такі натяки проскакують, під соусом «ризикова локація»), замінять індусами та й все. І знову ж таки, більшості навіть не пропонують (що означає, що навіть якщо би вони хотіли і просили, то їм би відмовили, бо не закладено бюджет на релокацію, оскільки спец взагалі не є цінним і легко заміняється іншими). Пропонують переїхати лише тим, хто критичний для проекту і має експертизу, за яку вони готові платити більше.

я не знаю, мені було б сумно, якщо б моя дитина у 40 років стала емігрантом безправним

Нема тут нічого сумного і ганебного, бо, як я вже відмічав:
1) це діло добровільне, це не рабство, що пан примушує і потрібно коритися — ніколи не пізно повернутися назад, якщо не піде і буде не до душі
2) вся ця «безправність» — тимчасове явище, перекантувався декілька років і отримав потім повноцінні права, корона не спаде, а якщо падає, то див. пункт № 1
3) ця «безправність» — ДУЖЕ умовне і відносне явище, це все так тільки з точки зору коментаторів на форумі ДОУ, в широких народних масах не звучить така зневажлива риторика — мігранти як мігранти, мають такі ж права, такі ж перспективи, такі ж шанси, як усі інші навколо — бери в свої руки свою долю, працюй, розвивайся, заробляй, прогресуй — чим умовний L1/H1B «безправніший» за грінкарточника чи навіть громадянина, з точки зору звичайного життя і розвитку? Можливістю голосувати? Ну камон, я навіть будучи громадянином, не факт, що піду голосувати, це не є для мене життєвим пріоритетом. Можливістю працювати на урядові організації? Теж не планую. У всьому решті ми маємо ті самі права (як і обов’язки).
4) як я вже зазначав, такого роду «безправність» часом давить тих, хто звик до ілюзорної свободи — щоб обов’язково було, хоча я не факт, що ним скористаюся взагалі! Типу «хай буде, щоб було»!
От я бачу, тут дуже сильно скиглять з приводу того, що «ОЙ ЛИШЕНЬКО роботу не можна буде змінити 5 років» — то й норм — що саме так турбує? В Україні працюють на одному проекті по 5-10-15 років, і нічого, все влаштовує. Чи важливо знати і усвідомлювати сам «факт, що можу»? Наприклад, я і не планував це робити в рамках цього періоду. Після переїду на принципово нове місце потрібно «перевести дух», призвичаїтися, обжитися, і хочеться хоча би на роботі не стресувати надмірно, будучи у ЦІЛКОВИТО новому середовищі, бо коли все навалиться одночасно, то радості мало, знаєте. L1 імхо якраз має перевагу в тому, що ви переїждаєте в рамках звичного вам робочого середовища, лишаєтеся при тих самих обов’язках, які вам вже знайомі, і хоча би фактор нової роботи не стресує вас, і не заважає адаптації у новій країні.

то логічно було би вважати, що у ЄС вона готова закладати такий же бюджет на цього спеціаліста.

це взагалі нелогічно. будь який роботодавець прагне платити своїм робітникам якнаймога менше

хіба що для одиничних випадків, коли спец ну просто неймовірний діамант і прям є критично важливим для бізнесу. Ми, звичайні помідори, вочевидь, не входимо до цієї категорії.

то матьорі специ +15 років досвіду, то звичайні помідори. скільки вас там?

ця «безправність» — ДУЖЕ умовне і відносне явище, це все так тільки з точки зору коментаторів на форумі ДОУ, в широких народних масах не звучить така зневажлива риторика — мігранти як мігранти, мають такі ж права, такі ж перспективи, такі ж шанси, як усі інші навколо — бери в свої руки свою долю, працюй, роз

розкажи це тому хлопцю, якого депортували з Польщі в Україну, де він прожив 9 років, просто тому, що він по дурості дрона запустив.

У всьому решті ми маємо ті самі права (як і обов’язки).

в тебе нема права змінити роботу, щоб не дали підсрачника.

Нема тут нічого сумного і ганебного

може воно тобі і дійсно несумно і навіть подобається, усі люди різні. ганебного тут нічого не має.

то матьорі специ +15 років досвіду, то звичайні помідори. скільки вас там?

Якось ми у термінології не сходимося. Це все одне й те саме. Так, помідори, і так, матьорі специ з 15+ досвідом в українському айті. Але НЕ Є в жодному разі зірками і діаматами, за які топові контори будуть боротися і платити в рази більше за вилку, розумієте цю різницю?
Так, ці специ круті, так, мають пристойний досвід, отримують в Україні дуже пристойні з/п аля 8-10к, але це ж не значить, що фаанги відразу готові насипати 500к. От десь в районі 200-250к + плюшки — можна сміливо цілитися, якщо все складається добре. Але до чого я хилив, що у Європі мови про 200к взагалі не велося, там тикнули 70к і як у воду перднули. Як може людина, яка заробляла 100-120к ЖИВУЧИ У КИЄВІ, погодитися на 70к в умовному Мюнхені, Стокгольмі, чи Варшаві? Ну от навіщо воно потрібно?
Бо у вас якесь «чорне» і «біле». Типу «помідор» і «матьорий спец» — це діаметрально протилежне. Я просто такі вирази вживаю для різноманіття, але мав на увазі одне й те саме — простими словами, кваліфікований ІТ спеціаліст, розробник з глибоким і різноманітним досвідом (15+ років). А «помідор» — в неіронічному сенсі «розробник сеньйорного рівня».
Почав підозрювати, що ви термін «помідор» розцінили у гумористичному ключі, типу «23-річний сеньйор-помідор».

хлопцю, якого депортували з Польщі

Не має стосунку до штатів. Але так, з штатів теж можуть випердоляти, якщо утнути дурницю якусь, ну там над Пентагоном дрона запустити чи щось таке.

в тебе нема права змінити роботу, щоб не дали підсрачника.

Тут ключове, що я і НЕ ПЛАНУЮ це робити, навіть якщо би НЕ ДАВАЛИ підсрачника. Відчувається?

і навіть подобається

А чому може не подобатися релокуватися до країни, в яку, по суті, планував ще багато років тому, але не складалися всі зірки? Можливо, у нас з вами просто різні «бульбашки» і серед вашого кола спілкування зробити такого роду релокацію — це дійсно сумно, а у моїй бульбашці, власне, релокація завжди була ціллю, тільки не самоціллю («їду аби що!»), а щоб ще й влаштуватися якомога пристойніше. Але питання "їхати"/"не їхати" серед моїх знайомств практично не стояло — це було риторично, ясен пень, що їхати.
Окрім деяких одиничних випадків, які з різних причин ще досі там лишилися.
Різні майндсети у нас з вами, напевно.

в тебе нема права змінити роботу, щоб не дали підсрачника.

Тут ключове, що я і НЕ ПЛАНУЮ це робити, навіть якщо би НЕ ДАВАЛИ підсрачника. Відчувається?

відчувається
ти перекрутив речення, нібито саме ти контролюєш ситуацію, а не тебе поставили так би мовити раком

Як може людина, яка заробляла 100-120к ЖИВУЧИ У КИЄВІ, погодитися на 70к в умовному Мюнхені, Стокгольмі, чи Варшаві?

ну коли у 2015 мій екс чоловік підписав контракт у Берліні там теж було менше ніж в Україні, але нам було якось пофігу, я не пом ятаю, щоб ми взагалі про це думали. пам ятаю, що спитали тут на доу чи вистачить на родину з 3х, нам сказали, що вистачить, ну і все. нас тоді більше цікавило пожити в різних місцях, що ми і робили

і серед вашого кола спілкування зробити такого роду релокацію — це дійсно сумно

серед мого кола спілкування навіть одну годину овертайму перед релізом зробити то вже караул і майже ніхто так не робить. і я дуже вдячна цім людям, в них є чому повчитися.

тебе поставили так би мовити раком

Та хто мене ставив? Я міг просто відмовитися від офера і працювати в Україні далі, на повноцінних правах громадянина, з правом змінювати роботу хоч щоденно.
Я міг перебратися до якоїсь європейської країни, однієї з тих, де є офіси галєри. Раніше можна було у будь-яку, але тепер почали обмежувати. Проте, вибір там все одно достатньо широкий. Більш того, можу це зробити прямо зараз, якщо би захотів!
Але вибрати саме цей офер — це мій свідомий вибір, пройти цей шлях (хоча він і не супер простий), і таки отримати те, що я хотів. Я рухаюся до запланованого, а труднощі на шляху мене не лякають, я їх пройду і не бачу причин їх лякатися. Бо то була би позиція сцикуна і боягуза, здатися при перших же труднощах. Я може й не видатний зразок хоробрості, але там, де мене напряму стосується і зачіпає, готовий битися, як лев, і не відступати.

нам було якось пофігу

Вам може й пофігу, а мені ні. Бо мені годувати сім’ю і будувати майбутнє, і ви чи Юра Глушко не прийдете і не насипете мені мішечок на прожиття.
І якщо вже я тяжко працюю, то хоча би маю працювати за відчутну компенсацію. Якщо вже продаватися, то продаватися задорого, чи не так?
Для мене переїзд до штатів чи умовно Праги/Берліна/Бухареста/і т.п. (якщо би американська історія не сталася) — це не самоціль («їду, аби пожити у різних місцях!»), це мусить бути підкріплено ще й вагомим офером, щоб мої фінансові інтереси були захищені. Бо якщо об них витирають ноги, то пардон, нехай ідуть до дупи — я вже говорив, що я відхилив 8 оферів за 5-річний період, які були начебто привабливі (ого-го в яких крутих країнах і містах можна було би пожити! і Лондон, і Нью-Йорк, і Берлін!), але вони ігнорували і ставили в ніщо мої фінансові інтереси, захищаючи інтереси галєр, в яких я тоді працював.
І тепер скажіть от, ви і Юра Глушко — і хто після цього лох? Якщо вас облапошують на офері і ви їдете тільки тому, що

на родину з 3х, нам сказали, що вистачить

то це я після цього лох? Виходить, що я?
А я би дивився не просто на те, чи

на родину з 3х ... вистачить,

(тобто, з голоду не подохну)
а на те, чи справді це не буде йти в розріз з моїми очікуваннями і планами, бо я не маю звички їхати аби їхати, а ретельно рахую, перш ніж погоджуватися на офер. Галєра теж рахує до копійки, я це точно знаю.
І звичайно, після цього я лох. Окей.

навіть одну годину овертайму перед релізом зробити то вже караул

Та чхати на годину овертайму. Розумієте, ми з вами це інакше сприймаємо, у нас якісь різні цінності і погляди на життєвий шлях. Ви якось не вкурюєте мою філософію, що вона не є ущербною, а теж має право на існування, просто вона інша. І вона не «лохівська», а просто більш хардкорна, я звик з дитинства, що власне нічого мені і моїй родині на халяву ніколи не діставалося, все треба діставати і виборювати тяжкою працею. Життя — не курорт, де я буду на розслабоні сьорбати смузі, а мені і сім’ї хтось забезпечить життя.
Часом складається враження, що ви поводитеся тут як ніженки, «ой лишенько, годину часу треба попахати овертайм! караул!», ой лишенько, у день святого Патріка не вийде взяти вихідний!
Це все дрібниці, суєта, малозначимі нюанси! Є мета, є vision — рухаємося! У мене в житті так не працює, що я захотів щось, і воно мені далося легко, поки я прохолоджувався на курорті. У мене принцип: хочеш — досягни, дуже хочеш — убийся, розтопчися в хлам, але досягни.
Я запланував, що я хочу отримати статус постійного резидента країни, в яку хотів переїхати. Я абсолютно не маю певності, що воно мені реально треба. Але от я ЗАХОТІВ це досягти і отримати. Навіть у такі складні часи і з перешкодами, які зараз виникають.
Так, я цілком НЕ виключаю, що Юра Глушко виявиться правим, і через N років я скажу «та ну його на*», відмовлюся взагалі від тої грінки, та й покочуся кудись деінде. Обов’язково йому повідомлю про те, що дякую, Юра, ти мені відкрив очі і я звалив. Я не боготворю корпоративну америку, не боготворю оці хардкорні овертайми і деяку безправність робітників, які мусять плясати під дудку роботодавця. Юра Глушко собі вибудував якусь картину, що я від того кайфую — ні, дорогенькі, воно мені теж остогидло, я теж періодами хочу їх послати всіх до дупи за кар’єризм і вичавлювання соків з людей, але я пам’ятаю про свою основну мету. Хотів досягти? Хотів сім’ю і свою дупу вивезти у безпеку і «велику економіку», де є майбутнє (так, є трабли, але вони)? Хотів — працюй над цим і не скисай, як розмазня.
Але по вашій логіці, значить, потрібно здатися, забити, при перших же труднощах, бо не комільфо нормальним пацанам/панянкам прогинатися під Джона. Нічого, я маю у дупі того Джона, він для мене лише тимчасове явище у житті, спосіб досягнення мети, до якої я прямую — я отримаю бажане і зміню далі життя так, як мені більше хочеться, на свій смак. А допоки я маю якусь залежність від них, то десь варто і потерпіти, на моє глибоке переконання ці зусилля окупляться і воздадуться сторицею. Бо де ви бачили у житті, щоб вам усе гладко давалося і ви прямо ніде-ніде не наступили собі на горло, щоб потерпіти чуток і таки досягти бажаного?
Я вже давно не 25-річний і не маю надмірних амбіцій та максималізму, і розумію, що всі гроші не заробиш, але й не планую скисати і здаватися, і це тільки тому, що на форумі ДОУ мені розповіли, яка жорстка корпоративна Америка, нагинає мене, і після грінки нас чекає Kristallnacht.

Та хто мене ставив? Я міг просто відмовитися від офера і працювати в Україні далі

та не міг ти, бо від себе не втечеш. у тебе ж своя реальність, де

я звик з дитинства, що власне нічого мені і моїй родині на халяву ніколи не діставалося, все треба діставати і виборювати тяжкою працею.
У мене в житті так не працює, що я захотів щось, і воно мені далося легко, поки я прохолоджувався на курорті. У мене принцип: хочеш — досягни, дуже хочеш — убийся, розтопчися в хлам, але досягни.
Якщо вас облапошують на офері і ви їдете тільки тому, що

на родину з 3х, нам сказали, що вистачить

то це я після цього лох? Виходить, що я?

я тебе ніде не називала лохом і взагалі ти читати не вмієш? у моєму повідомленні написано, що їхали тому, що у той час було цікаво пожити у різних містах, якщо точніше хотілося спробувати різні культури та різний клімат, а не тому, що грошей вистачало на родину. успішна еміграція — це збіг багатьох факторів і більшість з них мають нефінансову природу.

чи ми повинні були як Скрудж МакДак сидіти і рахувати — от вони нам платять стільки, ми заробимо стільки, наскирдуємо стільки, а ні, це фіхня, вони нас хочуть облопошити, отже не поїдемо, будемо чекати іншого оферу, може через 10 років хтось більше дасть ))) що це за крінж? ))) в принципі зрозуміло, що тобі пофігу де жити, де робити, пофігу як ти себе при цьому відчуваєш і як відчуває себе твоя родина, ти готовий розбитеся в хлам заради цілі, яку сам собі видумав і єдиний крітерій це, щоб платили багато. але звиняй, це якби так мовити дуже специфічний майндсет і зазвичай у людей життя складається не тількі з підрахунку дебіта з кредітом.

якби так мовити дуже специфічний майндсет

Я саме про це і казав нещодавно. Саме так, різні у нас з вами майндсети і цінності.
Бо так, краще почекати 10 років і поїхати на те, що хотів, аніж кидатися на першу зустрічну пропозицію, бо у дупі пече їхати. Терпіння, брате мій (ой, сестро), терпіння.

що у ЄС дадуть по верхньому ліміту їх ринку, хоча би якісь там 120к EUR

Тим хто готов платити по верхньому ліміту ринку не треба заморочуватися з візами для якихось малозрозумілих кандидатів з українських галер. У них є з кого вибирати.

Якраз той випадок був, коли не було з кого вибирати на місцевому ринку. Саме тому цих спеців і перевозили. Не з «жалості» до них чи тому, що галєра хотіла «нажитися» (галєри не було у цій схемі, то був прямий офер від американської компанії), а саме тому що шукали толкового спеціаліста на проект.

могли б контора платити 120к було б з кого вибирати.

Прикол, але вони могли і більше. Значно більше! Потім стало відомо у розмові з менеджером з їх боку, що бюджет, який вибили на контрактора, був досить значний — 300к, якщо у Каліфорнію / 270к, якщо дешевші штати / 240к, якщо якісь штати найнижчого рівня типу Західної Вірджинії.
Ну, звичайно, це ЗАГАЛЬНИЙ бюджет на позицію, звідти треба відняти якийсь там корпоративний податок, мед страхування десь 30к на рік (на сім’ю), 401к якийсь там, ну і ще там щось по мєлочі. Але умовно кажучи, їм не було напрягу платити наприклад 180к чи щось типу того. Ну от в чому проблема?
І на німе питання чувака — ТАК І ЧОМУ НЕ ПЛАТИЛИ??? — відповідь — не положено, у Швеції нема таких з/п по вилкам, бо як це так, усі мають 70к, а тобі 180к?
А от перебрався до них — то залюбки, он платять тепер.
Це якийсь сюр.

У них є з кого вибирати.

бгг но вони якраз і заморачуються ))

Не всім потрібно ваше бачення. Не всі мають мотивацію багато працювати. Чи в штатах живуть по 300 років?

У штатах не живуть по 300 років, а лише по 80, якщо вірити офіційній статистиці.
А щодо мотивації багато працювати — то це значить «мій світ» і моє бачення. Я просто інакше не бачу, не знаю, не розумію — як збудувати своє майбутнє. Якщо я припиню це робити, то все посиплеться і піде прахом. Без праці я не збудую взагалі нічого і поїду, у кращому разі, десь у село на ферму хвости крутити чи бомжувати. Тобто, не світить нічого.

Я просто інакше не бачу, не знаю, не розумію — як збудувати своє майбутнє. Якщо я припиню це робити, то все посиплеться і піде прахом

Ви коли так пишете, то єдине, про що думаєш- щоб все було ок зі здоров’ям, і організм витримав. І щоб був план В на випадок, якщо щось піде не так, а жінка поки не працевлаштована.

Плюсую, здоров’я і план Б ніхто не відміняв. Дякую вам за це.

у людини по ходу сенс життя — це стрибнути юухууу вище стелі

Нехай не вище стелі, але принаймні на той рівень, де буде комфортно, зручно, спокійно, впевнено у завтрашньому дні. І якщо є змога це зробити ефективніше у одній країні, ніж у іншій країні, то чому ні?

Бізнес не заводять для того щоб було комфортніше, зручніше, спокійно. На «дядю» куди комфортніше, зручніше, спокійніше і впевненіше працювати, ніж намагатися побудувати бізнес з нуля і вижити з ним. Особливо якщо мова про ту саму Європу, де десятки років різних політичних і суспільних рухів зафіксували дійсно обширні права у «робітників на дядю», на відміну від тих же штатів. Так, це дійсно обмежує максимальні можливі доходи на зарплаті. Але це саме і був трейд офф — більш зрівнені доходи для забезпечення тих самих прав, які дають комфорт, зручність, спокій і впевненість.

Підтомився все це пояснювати, але що мені не подобається у Європі:
— низькі ставки по з/п у нашій індустрії
— обмежений потенціал росту цих з/п
— високе співвідношення витрати/дохід (це НЕ ок, якщо витрати пожирають понад 80% доходу — я знаю, що зараз прибіжать говорити про правило 50/30/20 [база/розваги/заощадження], але ні, я його не сприймаю і не беру як орієнтир у своєму фінансовому плануванні, мені більше по душі щось типу 20-30/0-5/70-80)
— як наслідок попереднього, низький темп накопичення заощаджень для вибудування своєї фінансової незалежності на майбутнє (це неприйнятно, бо цей показник — ключовий фактор)
— [не критичне для мене особисто, але потребує покращення, бо підбішує часом] занадто розслаблений робочий лайфстайл — звичайно, я не кажу, що всі мають кістьми лягти і пахати цілодобово, кожен заслуговує на відпочинок і робочу етику, але коли умовно американська (і канадська) частина команди працює (і НЕВАЖЛИВО, хоч там крісмас, хоч індепенденс), є виробнича необхідність, значить потрібно це зробити! клієнт рве і метає, сраки у всіх горять, не час розслабляти булки, всі в милі і на носі патч або реліз або продакшн інцидент, а розробник з європейської частини команди розслаблено на дейліку інформує, що «завтра мене не буде», бо [підставте потрібне] "у Німеччині день єдності"/"у Хорватії день незалежності"/"у Чехії святого Варфоломія"/"я тут дей офф на завтра надумала"/"ми з друзями їдемо на велопробіг"/"я буду на марафоні"/"ми з колегами будемо на хакатоні" — то це для мене виглядає досить нахабно, бо у людей погано розвинений sense of urgency — ще раз наголошу, що розумію — відпочивати потрібно, але знати міру також варто, коли це доречно, а коли не дуже — я не хочу стати таким самим пофігістом у тому середовищі і викладати болтяру на робочі задачі, з дитинства звик — працювати значить працювати, не час розслаблятися!

низькі ставки по з/п у нашій індустрії

Порівняно з чим? З топовими компаніями США? Давай приберемо США з рівняння, наприклад людина не хоче туди їхати ні за яких умов, далі що? Де зарплати вищі?

обмежений потенціал росту цих з/п

Він може і обмежений, але за 10 років ось у мене зарплата виросла нормально, при тому, що я не робив нічого для цього, ніяких перформанс рев’ю, чи подібної хріні, вона просто росте автоматично, кожен рік на 3-5%.

високе співвідношення витрати/дохід (це НЕ ок, якщо витрати пожирають понад 80% доходу

100k на рік, з непрацюючою дружиною і однією дитиною у Німеччині, це 6k EUR нетто на місяць, 80% це 4800 EUR. 4800 EUR витрати? Ну це буде дуже комфортне життя, де вистачить і на гарне житло, і на гарну їжу, і на авто, і ще на 2 гарні відпустки на рік. Та ще й буде залишатися 20% зарплати для вкладень.

Напиши приклад нетто і витрат для США, скільки там виходить відсотків?

як наслідок попереднього, низький темп накопичення заощаджень для вибудування своєї фінансової незалежності на майбутнє (це неприйнятно, бо цей показник — ключовий фактор)

Твій ключовий фактор — швидко підняти бабла, рекомендую азіно три сокири. Ключовий фактор європейця — мати впевненість у завтрашньому дні, мати можливіть робити плани на роки вперед.

вона просто росте автоматично, кожен рік на 3-5%.

у тебе тариф?

вона просто росте автоматично, кожен рік на 3-5%.
у тебе тариф?

Ні

Де зарплати вищі?

В такому разі, навіть вже в Україні краще (фактор війни і бусифікації поки за дужками). Значно вищі два ключові показники:
— індекс покупної здатності
— швидкість вибудування фінансової незалежності

вона просто росте автоматично, кожен рік на 3-5%.

То її інфляція пожирає зі швидкість навіть більшою за ці відсотки. Мені ось теж піднімають у штатах на 1-3% (більше не бувало поки), галєра умовно «відсипає крихту», але ціни ростуть на 5%, ось рент навіть піднімають щороку на 4% (це типу їхня мінімалка, нижче ніяк). Тому радості з того ніякої, навпаки засмучує, що навіть інфляцію не покривають.

Напиши приклад нетто і витрат для США, скільки там виходить відсотків?

У всіх по різному. Я поки на галєрній пайці не наближаюся навіть близько до свого ідеалу 20-30% (від чого страждаю), але вперто прямую до того, щоб це змінити у майбутньому.
Для тих, хто уже справився з цією задачею (знайомі мені попередники, які є моїми орієнтирами в житті), це орієнтовно десь так (пишемо на місяць для простоти, бо «європейці» не дуже люблять оперувати annual, як прийнято у штатах):
— сімейний гросс дохід = 20k (плюс мінус, бо є й ті, у кого 25-32к)
— нетто (за умови, що одружений і є ~30к standard deduction — податкове вирахування, тобто, «частина доходу, який не обкладається податком») = 15.8k

(примітка № 1: взяв за основу базову схему, де працює лише «він», бо «вона» у більшості відомих мені випадків не працює з різних причин, бо або не змогла знайти роботу або сидить з дитиною або просто «так вирішили на сімейній нараді, що нехай не працює, знаєте, діло сімейне», але у тих, де «вона» змогла, то вважайте жир, повезло — з тих сімей, кого я знаю, також це можуть бути трохи інші конфігурації, аля 15+7, 20+5, 20+7, чи навіть 20+12 — останній приклад то для мене взірцева сім’я, і нехай хтось спробує мене переконати, навіщо от такій сім’ї з сукупним annual гросс під 400к взагалі навіть гіпотетично розглядати убогу Європу, де їм стільки і не наснилося би — якщо прямо тааак нестерпно хочеться «вайбу Європи», то з таким доходом можна її регулярно відвідувати на «віденські круасани та оперу», але не обов’язково там жити)

(примітка № 2: якщо є діти, то федеральний податок зменшується ще на кожну дитину на 2к в рік — не дуже радикально виручає, але теж щось)

(примітка № 3: взято для простоти штат без state income tax; якщо ж у штаті є податок, то відповідно нетто дохід ще чуток понизиться на декілька відсотків 3-6%, залежно який штат обрали)

— витрати сильно залежать від якості орендованого чи іпотечного житла, харчових, шмоткових, та інших життєвих вподобань, хоббі, замовлених послуг (хто за скільки стрижеться і робить маніки, умовно кажучи), але орієнтовні витрати з того, що я знаю, десь такі:
а) мінімалка для плюс-мінус притомного життя (точніше, це підтримка базової життєдіяльності) на двох дорослих під одним дахом (умовно він+вона, без дітей) — 5к (рент 2к за однобедрумну + їжа 1-1.2к + 1к на різне типу комуналка, страховка, медичні дедактібли, якусь там хоч мінімальну шмотку прикрити сраку прикупити інколи)
б) якщо є одна дитина, то мінімальна сума нестримно і вперто росте до 6.5-7к, дешевше ну фактично ніяк не виходить (більше їжі, як не крути, то гурток якийсь, то екскурсія, то гаджет оновити, то на днюху друга дай, то на щось інше дрібне)
в) якщо двоє дітей, то фактично мінімалка стартує від 8-9к, і так далі для 3+ дітей

Відсоток витрат нескладно вирахувати, якщо брати від суми нетто, то це буде від 30% до 60%, залежно від конфігурації сімейства та лайфстайлу, звичок, вподобань.
І зверніть увагу, це я не закладав туди якісь поїздки, дозвілля, якісь додаткові чи непередбачувані витрати. Такі штуки вочевидь підвищать ще на 10-20%

У моєму випадку просто вважайте, що витрати ті самі (мін. рівень), але гросс дохід вдвічі нижчий. От і корінь зла та проблем. Дохід заледве покриває «базу», а потрібно, щоб він стрибав значно вище «бази» — тоді можна говорити про якісь ознаки FIRE та фін. стабільності та впевненості у завтр. дні
(на всяк випадок, «дні» — не від «дно», а від «день»).

Ключовий фактор європейця — мати впевненість у завтрашньому дні

Тоді я теж європеєць, бо у мене такий самий ключовий фактор — я хочу мати впевненість у завтр. дні (від «день», не «дно»), а для цього потрібно що?... що? ... вгадали, розряди на балансі вашого рахунку. Бо як там «кіт наплакав», то про яку впевненість можна говорити. У те, що «держава подбає», я катастрофічно не вірю, бо вона буде дбати «на від’*бись», обіцянки-цяцянки, а мій запит, щоб той завтрашній день був реально забезпечений твердим власним активом.

але знати міру також варто, коли це доречно, а коли не дуже

Уместно, когда тебе с этого есть прямой интерес (у тебя есть — гринка мечты: не будешь жопу рвать — поедешь обратно). Всё остальное — разговоры в пользу бедных.

З.Ы. Эти расслабленные европейцы почему-то делают «на расслабоне» весьма неплохой и, часто, уникальный инженерный продукт. Как же так получается: можно не работая 14×7x365 всё же выдавать продукт ничуть не хуже выгорающей команды с жопами в мыле?

Як то кажуть, більшість випадків коли треба пахати овертайм і відчувати «плече товарища» і оце

sense of urgency

це насправді прикриває пройоби планування і погані менеджерські рішення зверху.

пахать негри елванегри, сонце ще високо!

є виробнича необхідність, значить потрібно це зробити

Ну якщо вам потрібно, то робіть))
Клав я на цю необхідність) залишу ці можливості іншим

Клав я на цю необхідність)

На жаль (чи на щастя), у нашій компанії так не працює.
Сьогодні ти поклав, а завтра на тебе покладуть. Я бачив офбординг за 15 хв. Зранку прийшов на 8.45 і тебе ошарашують отак — з 9.00 ти не працюєш, і паралельно поки це говорять, то акаунти уже заблоковані.
Якщо вмотивовані люди зібралися працювати на результат, то дитячий садочок «у мене боліла голова», «забув сабмітнути», «день незалежності Бурунді», «велопробіг у Чехії» — неприпустимі штуки. Ми прийшли у серйозний колектив професіоналів заробляти бабло на комерційній основі чи у пісочницю побавитися з дітками?

Звучить як хрінова компанія, що бере людей в заручники по л1

Вже колись десь пояснював, що галєра не має жодного стосунку до нашого робочого графіку і тих страхіть, які я тут описую шановній публіці на ДОУ. Галєрним керівникам абсолютно байдуже, що відбувається на проекті у сенсі використання робочої сили. Їх діло — перевезти і платити з/п. А як там клієнт користується нами і нашими мізками — не їх справа. Повна координація роботи наших команд відбувається руками інжинірінг та продуктового менеджменту компанії нашого клієнта. Аутстаф, якщо чесно сказати. Ну, галєрний менеджер не погодився би зі мною, бо він там щось з ними «мітингує» постійно, зі своїми пірами з боку клієнта, але ми то бачимо реальність. Він вирішує виключно адміністративні дрібні питання, а конкретні робочі таски, роадмап, координація команд — все виконується на 100% руками клієнта, бо всі наші команди віддані йому за його бабки у ПОВНЕ розпорядження, абсолютна монархічна влада. І треба віддати належне, що у ставленні до нас вони не розділяють хто там є фул-тайм, а хто є контрактор, всі рівні, для всіх єдині правила, акаунти, техніка (залізо), рівні доступу до ресурсів. Часто навіть не знаєш, чи то контрактор, чи фул-тайм, якщо у деталі профіля не заглянеш, бо у всіх однакові профілі, у контракторів немає якоїсь такої яскравої лейби «КОНТРАКТОР!!!» (типу обережно, дика тварина, ахаха!!) на профілі у Тімс (як було колись на одному з моїх банківських проектів, відомий топовий німецький банк). До того ж, деякі еволюціонували вже і пару років тому були контракторами, а вже стали фул-таймами.

Єдині мої претензії до галєри — це лише два пункти:
1) поділіться баблом, збільшіть з/п
2) грінку починайте робити відразу, а не через рік від start date in the US

Обговорив з місцевим начальством, відповідь була така:
1) сорян, але ні, бо це значить зменшення маржі для нас, а моє начальство це не апрувне
2) сорян, але ні, бо таке corporate policy

дохід (це НЕ ок, якщо витрати пожирають понад 80% доходу

Відкладаю 60% (це з суттєвим округленням в меншу сторну).

коли умовно американська (і канадська) частина команди працює (і НЕВАЖЛИВО, хоч там
крісмас, хоч індепенденс),
сраки у всіх горять

То тобі завидно що

розробник з європейської частини команди розслаблено на дейліку інформує, що «завтра мене не буде», бо [підставте потрібне] "
бо у людей погано розвинений sense of urgency

Може просто таки в Європі краще жити а не оті щурячі перегони?)

Відкладаю 60% (це з суттєвим округленням в меншу сторну).

То супер! Вам вдалося! Я не знаю конкретно вашу життєву ситуацію, споживацькі паттерни, та конфігурацію сімейства, але ви молодець, це дуже похвально! У мене так би теж вдалося, якщо би ми працювали двоє дорослих і/або менше витрачалося на рент і на життєдіяльність сімейства. Але реальність інша, і тому індекс витрат зараз близько 90-95% — рахуйте нуль заощаджень.

Може просто таки в Європі краще жити а не оті щурячі перегони?)

Може! :) Ось там пишуть хлопці, що можуть нас зі штатів погнати, то може там і опинюся рано чи пізно. Тим більше мені не вперше, я вже там жив як постійний резидент два роки, щоправда Польща, ну але спробував. Ще розглядали Німеччину або Чехію в останні роки (це як план Б на сценарій раптового повернення до Європи), є змога там на клієнта працювати. Але остаточного вибору країни так і не зробили досі, все вагаємося (та й просто нема нагальної потреби, не виникає такої необхідності).
Тільки от що мне напружує, що нашому клієнту локація не заважає взагалі ніяк. Вони пресують незалежно від того, де знаходяться працівники, хоч штати, хоч Європа. Тому влаштовують щурячі перегони ДЛЯ ВСІХ без виключень. І той факт, що народ «сміє» відпочивати у офіційні державні свята, то тільки тому, що вони прикриваються законами у країні місцезнаходження і важко проти цього аргументу висунути якийсь прийом.

американська (і канадська) частина команди працює (і НЕВАЖЛИВО, хоч там крісмас, хоч індепенденс), є виробнича необхідність, значить потрібно це зробити! клієнт рве і метає, сраки у всіх горять, не час розслабляти булки, всі в милі і на носі патч або реліз або продакшн інцидент, а розробник з європейської частини команди розслаблено на дейліку інформує, що «завтра мене не буде», бо

а-ха-ха...
при цьому часто клієнт, а точніше його менеджери, самі ніхера не готові навіть мітинг забукати поза своїм робочим часом.
особливо представники однієї національності, які виносять тобі мозок що треба мітинг терміново на сьогодні на ніч, а на завтра вже не можна, бо у них наступні три дні якісь чергові свята чи то з приводу дощу, чи то з приводу слонів...
гірше тільки клієнти ще однієї національності, у яких крім того що робочі дні не так як у всіх, так ще і якась впевненість що ти маєш бути на зв’язку 24/7 сім днів на тиждень і виконувати будь-яке їх бажання «бо тобі платять гроші» і «працювати в їх компанії велика честь».
може варто навчися цінувати свій час і заставляти цінити його інших?
p.s.
ні разу не бачив щоб «американська частина команди» в крістмас працювала. і навіть щоб хтось із менеджменту заїкнувся що мовляв «треба»... вже за тиждень до половина народу десь по відпусткам/дейофам і всі справи відкладалися на після... Можливо, пощастило з компаніями.
чи «американська частина команди» — індуси на h1b?

та це все марно, не старайтесь

тіпу вже місяць і так пояснюють в яку пекельну бульбашку він добровільно заліз, і так, і ще отак

і шо в ніхто направду в гамериці жопу не розриває (окрім нього, гггг), шо все так само «розслаблено на дейліку», тощо, тощо

нічого не працює, він своє долдонить

йому треба шоби драма, садомазо і бітва за урожай, ну шо тут поробиш

в яку пекельну бульбашку він добровільно заліз

Нічо-нічо :) Я усвідомлюю це, але не хочу носа вішати, бо чому мені бути похнюпленим, якщо зараз нічого не зміниш, треба жити, як є. Чому сльози лити.
І одного дня я виберуся з тої пекельної бульбашки.
А от не всі коментатори тут виберуться зі своїх манямірків.

І одного дня я виберуся з тої пекельної бульбашки.

Та не виберешся.

Бо на тих хто жопу рве і працює тєжко — в твоїй любімій murric’і воду возять.

А промоутять інших.

бгггггг

А промоутять інших.

І чому мене не промоутнуть раптом?))
То я стану тим «іншим».

І одного дня я виберуся з тої пекельної бульбашки.

від себе не втечеш

Так точно. А й нема потреби тікати кудись.
Облаштуюсь і все буде, як слід.

Облаштуюсь і все буде, як слід.

що все?

Життя. Робота. Ворк-лайф баланс. Відпочинок. Побут. Резерви на фаєр.
Тобто, все загалом.
Вже працюю над цим.

Життя. Робота. Ворк-лайф баланс. Відпочинок. Побут. Резерви на фаєр.
Тобто, все загалом.

тю, а розмов то було
кожний європеєць, що хоча б якось працює і не ледачий це має

Ворк-лайф баланс, відпочинок, побут — повірю.
Фаєр — слабо віриться.

Пішов к сімейному, а потім до психолога, пожалівся що вигорів, не можеш заставити себе ходити на роботу, війна на батьківщині, стрес — отримав довгий лікарняний на півроку-рік з виплатами порядка 70% від зп — ось тобі і єврофайр :)

Та от тільки шкода, що то ненадовго :)

Фаєр

базіс фаєр прописан у німецькій конституції, тут базовий необхідний мінімум (а це житло, медстраховка, гроші на їжу та одяг) гарантований державою за умови, якщо людина не може робити. звичайно неробам треба постійно доказувати, що робити якось не виходить в них. але на фаєрі людина теж не хоче робити, отже вона нероба і робити не може.

базіс фаєр .......базовий необхідний мінімум

Описаний вами німецький «фаєр» не має жодного стосунку до справжнього фаєр. На жаль. Бо так уже всі би були у Німеччині, якщо би там був такий рай на землі.
Я про той справжній фаєр, коли виходиш на РЕАЛЬНО забезпечений період життя, а не коли сунули «базу» і сиди помалкуй, жерти ж є що.

Описаний вами німецький «фаєр» не має жодного стосунку до справжнього фаєр.

Навпаки, отой фаєр, що тут на форумі розписують, не має відношення, до нормального життя: відмовляти собі у всього у кращі роки, а потім економити на всьому до смерті, хоч не працюючи. А німецький фаєр, як раз, дозволяє комфортно жити і насолоджуватись життям.

комфортно жити і насолоджуватись життям

Не розумію, ХОЧ ТРІСНИ, як можна це робити, коли за душею три копійки, але настрій, як у мільйонера.

Не розумію, ХОЧ ТРІСНИ, як можна це робити, коли за душею три копійки, але настрій, як у мільйонера.

Тобі цього ніколи не зрозуміти, ти не народився в Західній Європі. А я от не розумію, як, маючи мільйон, чи скільки там на акціях, виживати і економити на всьому усе життя, але тільки б не працювати. І називати це фаєр :)

маючи мільйон, ........виживати і економити

Якщо у тебе є мільйон, то вже життя не назвеш «виживанням» і «економією». Особливо якщо з цим капіталом звалити з мерики до трохи більш врівноважених за ціновою політикою країн.

звалити з мерики до трохи більш врівноважених за ціновою політикою країн

штош ти фраєр здав назад

А шо, хтось примушує жити у святій корпоративній америці все життя?))
Ніхто не забороняє варіант заробити тут так, щоб було пристойно і достатньо на решту життя і звалити жити там, де більше подобається.

Не розумію, ХОЧ ТРІСНИ

От саме тому ти і живеш як лох замість жити як людина.
І житимеш так до скону.

І це саме вибір — не розуміти.

Я так не вважаю. Живу так, як зручно і комфортно, маю все свою свідоме життя рівень комфорту і достатку значно вищий за переважну більшість населення (українського так точно, бо більшість життя там прожив поки що на цей момент), та й левову частку американського, і дбаю максимально про майбутнє. Чим це не є комфортним життям? Описані мною складнощі у нашій проектній команді? Ну то це тимчасове явище, сьогодні воно є, завтра нема, горювати від того не слід.
Де ознаки «лохівства» — от поясніть? А то щоразу одна й та сама шарманка, а пояснень нема.
Окрім Kristallnacht, але то не аргумент.

Де ознаки «лохівства» — от поясніть?

Все вже давно пояснили 20 разів по колу.

Чи дать реквізити до сплати?
Але рейт в мене високий, попереджаю.
Не потягнеш.

ОК, зрозуміло. Тобто, суттєвих аргументів нема.
Є лише про те, що КОНКРЕТНО ВАМ ЗДАЄТЬСЯ, що у мене лохівський спосіб життя і ще настане Kristallnacht якраз після грінки.
Значить, пора виправлятися, починати жити «правильним» життям, щоб Yuri Glushko з форума ДОУ оцінив і схвалив. Бо без того ніяк не жить.

Чим це не є комфортним життям?

ну ти ж сам писав, що працюєш 24/7, хоббі нема, проблеми з дружиною, боїшся, що виженуть з роботи. чи тобі так комфортно?

Мені так некомфортно.
Підкреслюю (як і у довгому повідомленні десь тут поруч) — це все тимчасові явища, ціль виправдовує всі засоби і незручності.
The end justifies the means.

як і у довгому повідомленні десь тут поруч

та тут ніхто не читає довгі повідомлення, любітелів почитати ВІЙНА І МИР чи роман ІДІОТ Достаєвського тут нема

Ще й як читають. Бо навіть реагують та коментують.

Так в нього хоббі на доу сидіти. Строчити кілометрові простині на це часу вистачає вдосталь.

та я вже помітила, що десь він п***ить, бо каже, що часу нема, у відпустці 10 років не був, з іншого боку сидить і строчить тут простирадла прикрашені кепслоком

Тю, звичайна прокрастинація. В мене таке теж буває, коли треба щось робити, але не можеш і залипаєш у якусь фігню.

Це на мене найшла така «епоха ДОУ», поактивнічати тут. Якщо ви заглянете у історію, то я тут роками не писав взагалі нічого (або ну може раз на рік якийсь один комент), а це щось «пробило».

Це на мене найшла така «епоха ДОУ», поактивнічати тут.

Це від напрягу на роботі, та й поговорити українською хочеться)

Я так вже раз аккаунт видаляв бо часу забагато тратив

Думаю, що ви близькі до правди.
От тільки шкода, що це лише «попереписуватися», а не «поговорити».

Борис, це Святослав, який знайшов воду :)

Критерії «лохівства» — дуже відносні. Конкретно НА ВАШ СУБ’ЄКТИВНИЙ погляд може здаватися, що хтось живе «як лох». Хтось інший так не буде вважати.
І більш того, ЦІЛКОМ МОЖЕ БУТИ, що на мій погляд, ваш лайфстайл є теж лохівським? А? Я ж не знаю деталей вашого життя, тому не можу нічого заявити, але всяке може бути.

Та насправді обидві позиції лоховські.

Пахаєш як раб без нормальних відпусток та з овертаймами — лох.

Їдеш на 60% від своєї зарплати в країну де більші витрати — лох.

Так вибору нема, якщо б не закриті кордони то їздив би. Не думаю що це підпадає під лоха, хоча може й так.

чи то через якісь етичні міркування

Та ну :)

Розробникам (та й взагалі, всім хлопцям), які

наважилися і спромоглися перетнути кордон

байдуже на міркування у такому ключі, хто там лох, чи не лох. Вони раді до всрачки, що змогли вийти і їм вже байдуже, хто там що думає, і їм не до тих міркувань, бо потрібно будувати життя на новому місці.
Святославе, ви уже півроку чи й більше тут скаржитеся на те, що

знаходяться розробники ПЗ, які умудряються всілякими способами опинитися з іншого боку кордону

але фактично це робиться за пару тижнів — тиждень готуєтеся, тиждень йдете. Якщо би ви почали ретельну розвідку ще тоді, то уже би декілька місяців були теж би там, де температура води +26. Все це реально — якщо потрібно, то й наводку можу дати, там вся інфа є, тільки бажання потрібно. Шкода, що ви пропустили золоте тепле літо і вересень, бо тепер йти значно складніше.

ризикувати бути підстреленим, чи покусаним собаками, чи переохолодженим, чи добряче відлупцьованим

Можливо, простіше умовити дружину на трьох дітей?

умовити дружину на трьох дітей

Там такий нюанс, що навіть за таких вхідних умов не так то просто вибити з тецекашників правильні документи, які дадуть право на виїзд. Будуть ставити всі можливі палки в колеса, аби не дати це зробити.

Будуть ставити всі можливі палки в колеса, аби не дати це зробити.

А хіба не достатньо відмітки про відстрочку, посвідчення багатодітного і свідоцтв про народження?
Свідоцтва дітей підтягуються в дію, відстрочка дається автоматично, але можна і запит подати. В резерві відстрочка відоображається відразу, в ТЦК ходить не треба. Як вони можуть тут ставити палки в колеса?

Все так, але от моєму колезі вперто не давали це більш як півроку. Вже там всі пороги оббив, але ніяк, хоч трісни, направляли на ВЛК, а проходити ВЛК у тому закладі ви самі розумієте — то пряма дорога до мобілізації. Там один пацанчик батько трьох показав усім у черзі на своєму прикладі це — погодився (у надії, що отримає змогу виїхати), а в результаті за 20 хв його «пройшли» ВЛК і він загримів у навчальний центр.
Класик вже казав:
Не вір, мій сину, цьому під*расу.
Канхвету ту тобі він в жопу встромить.

проходити ВЛК у тому закладі ви самі розумієте — то пряма дорога до мобілізації

Брехня

Які будуть аргументи? Маєте статистику?

хотілося виїхати через офіційний пункт пропуску

Тоді це хіба що оформляти якісь дуже хитрозроблені документи, які дадуть таку змогу, а коштує це зараз ну дуууууже немало. Бо просто так, добровільно, вони зараз не випустять за жодних умов.

Чи Ви вважаєте що таких ризиків немає?

Звісно, що є, і дуже багато. Читав трохи гілку «Негативний Досвід» на UFM, то звісно там неприємні речі відбуваються.

З такими високими ставками, як на мене, грати в цю гру дещо ризиковано.

Це саме той класичний приклад про шампанське і ризики. Тут вже хто як вирішує. Хтось таки наважується і йде, хтось думає про ризики. На щастя, це поки добровільно.

неодноразово писали, що ніяких гарантій ніхто не дасть

Саме так! В точку! Саме тому і виникли групи на зразок юфм, бо якщо гарантій нема (навіть за великі гроші), надій мало, ризики вкрай високі, і неілюзорні людолови шастають на кожному кроці, то вочевидь невідворотно виникне група тих, хто захоче взяти контроль у свої руки і таки досягнути бажаного. Вибір лише за вами.

Згадую час до війни — замовник з Калі, в них 8:00 в тебе робочій день майже закінчився, команда з трьох людей, одна з яких манагер, а інший колега в штатах паралельно втиху працює ще на когось і на його фоні, ти топ-перфрмер.. Ну і ЗП, яка наразі час від часу попадає в розсилку топ-наймів на джині. І це все майже без відповідальності..

Не розумію, ХОЧ ТРІСНИ, як можна це робити, коли за душею три копійки, але настрій, як у мільйонера.

а ти шо завжди був таким? ну от коли ти був молодий, студент, то теж сидів і рахував скільки надо батрачити, щоб на файр наскирдувати і мріяв, що колись заживеш?

Ні, я не настільки пропаща душа.
Як і всі, у молодості я був більш наївним і мріяв про якесь величне майбутнє, ось універ закінчу і ЯЯЯЯЯККККК зроблю щось проривне. Тоді думки були більш високопарні, грандіозні, а не про оце все матеріальне, земне, нице.
Звичайно, думав про якісь там базові речі, як покращити фінансову грамотність, як заробити, і т.п. Але не займався long-term financial planning.

Як і всі, у молодості я був більш наївним і мріяв про якесь величне майбутнє, ось універ закінчу і ЯЯЯЯЯККККК зроблю щось проривне.
Звичайно, думав про якісь там базові речі, як покращити фінансову грамотність, як заробити

вас там двоє?

Та я ж і кажу — БАЗОВІ речі, не вдаючися у деталі. Таке є у кожного, навіть відірваного студента.

Вдома є нерухомість. А щастя — це не про гроші.

А щастя — це не про гроші.

Ніхто й не сперечається. Але й без них складнувато його збудувати.

Вдома є нерухомість.

тож слід розуміти також як де є там і вдома? )) удобно ))

відмовляти собі у всього у кращі роки, а потім економити на всьому до смерті, хоч не працюючи.

трішечки не так

відмовляти собі у всьому у кращі роки з надією, що колись можна бути жити непрацюючи

Ну, хтось лише надію плекає, а хтось і реально над цим працює, з усіма грунтовними підставами.

А як ти взагалі бачиш це, ну той файєр? Поки іпотека не буде виплачена навряд можна перестати працювати, потім там скопити суму на сам фаєр, загалом мабуть років 15. Тобто якщо не помиляюсь то тобі буде десь в районі 55 років. Не молодіємо, треба медицина, страховка нормальна, це ж Штати. А з такою тривожністю — «а що буде завтра», а інфляція, а якщо фондовий ринок впаде і т.д. Там запас грошей треба дай Боже. Не дуже вірю що з таким майндсетом люди йдуть у фаєр.

Ні, я абсолютно розумію мрію про Америку, що треба фінансове планування, але якось воно трохи попаяло від цього. Вірю що з таким підходом доб’єшься мети отримати грінку, зарплату, але чи зробить щасливим, тут хз.

Платить ипотеку и копить на fire одновременно? но таким образом это не fire выходит, а обычная пенсия с выплаченным жильем.
В моем понимании fire возможен если очень высокий доход или повезло с ipo. Остальные варианты это самоистязание

Так отож, одна річ починати не в 40, чи залетіти в перспективний стартап перед ipo. А так, ну зараз 150k, через декілька років, коли грінка буде, то стрибнути на 250k. Наче непогано, але якщо купити хату не в болотах Луізіани, то щоб наскирдувати грошей на fat fire, то як у самурая — нема мети, є тільки шлях.

Ох, сколько ошибок.
У меня было и айпио и 250к. Каким то фэт файр и не пахнет.
Жить в задоыщенске на болотах без семью чтоб был fire — это самоуничтожение.

Добавлю
Аналогия north star. Можно следовать но никому не достичь. Направление верное но толкование что все достигнут в корне неверно.
Каждый старается увидеть только положительный исход, собственно отчем все со всех утюгов.

Поки іпотека не буде виплачена навряд можна перестати працювати....... А з такою тривожністю........ Там запас грошей треба дай Боже.

Так, ваша правда.
Як уже неодноразово переконався, то потрібно радикально міняти дохід. Тільки так можна вибитися у фаєр. Інакше то прозябання.
Перечитав ще раз статтю, яку радять у цій темі, хоч вона й застаріла вже, але суть та сама.
dou.ua/forums/topic/32253

трохи попаяло від цього

Є таке, ще в Україні попаяло. Та й дружина у мене з надзвичайно підвищеним рівнем тривожності — а Що буде завтра? А що, якщо...? Ми помремо голодною смертю! Треба щось думати!
Знаєте, давно відома істина, що чоловіки мислять фактами (А — значить А, і на тому все), а жінки — висновками (А — значить Б, а Б — значить В, а В — це значить .... хм ... АААААААА!!! ми помремо гоолодною смертю!!! — включити режим рівня «паніка»). Тому, може й це теж має вплив.
А то тут Юра Глушко каже я лох, бо це вкалую як скажений і світу не бачу.
Та я би із задоволенням десь би там огірочки вирощував і пасіку розвів у Карпатах. І нашо воно мені оце всралося. Але реальність інша.

Вірю що з таким підходом доб’єшься мети отримати грінку, зарплату

Дякую.

але чи зробить щасливим, тут хз.

Прямо в яблучко, брате!! Саме це і мене турбує майже щодня. Чи буду я від того щасливим. І прогнози якісь такі, не дуже позитивні.

Я не психолог щоб комусь казати що робити. З одного боку підтримую прагнення досягти своєї мети, але весь цей стоїцизм, взяття в абсолют no pain — no gain і т.д. вигляда трохи занадто. Так можна себе загнати і не дочекатись цієї свободи, якийсь баланс потрібен. Транкіла, no pasa nada, але і перформити не забувати.

Доречі, я і сам періодично овертаймлю і не те щоб це було прям необхідно. Але і не вважаю що це нормально, навпаки, і не кічусь цим. Воно то реально може треба до психолога, але совецькі люди в булошну на таксі не їздять.

А німецький фаєр, як раз, дозволяє комфортно жити і насолоджуватись життям.

комунізм з чєловєчєскім ліцом націонал соціалізма ))

комунізм з чєловєчєскім ліцом націонал соціалізма ))

Щоб ти знав, в Німеччині сьогодні заборонили номери 1933, SS, NS і подібні.

тю, в нас не те що SS забороненi, а навiть абревиатури сучасних партiй VVD, SGP, CDA, BBB, etc

та я, в принципі, не намагаюсь його відмовити
він свій вибір зробив, те що це явно не робота, на якій йому б дуже хотілося працювати, теж усвідомлює.
коли його це сильно задовбає, то якщо не зробить дурниці типу купівлі будинку, швидко зможе перебратись кудись в Європу.
ну або грінку дочекатись — тут вже хз що там далі із «законодавчими ініціативами» в республіканців.
Он ніби хочуть ввести 25% податок на аутсорсінг — пічалька нам буде.

тут вже хз що там далі із «законодавчими ініціативами» в республіканців

Тю, та це шо — секрет?
Далі підпал Рейхстагу. Далі Kristallnacht. І так далі, далі, далі

Он ніби хочуть ввести 25% податок на аутсорсінг — пічалька нам буде

Так аутсорсінг може бути до (формально) локальної контори, чи не так?

А ця контора — мультинаціональна, в неї відділення і тут, і там, і ще отам.
Або ще простіше: навіть не умовний єпам, а віртуальний Delaware corp а всі ніточькі тягнуться до 5D chess майстрів-ляльководів десь у київській квартирі 8-)

Великі ж корпи вже й так повідкривали такі відділення, на тисячі і десятки тисяч, їм навіть локальна прокладка не треба.

Пічялька дрібним буде які напряму з фрілансерами працювали — ну так а кого їбуть проблеми малого бізнесу в ідіократії?

Я не американський юрист, на кого там конкретно HIRE Act буде поширюватись, а на кого ні, я хз.
З того що пишуть, скажімо
www.hunton.com/...​foreign-service-providers

The bill also authorizes the Secretary of the Treasury to implement additional regulations and guidelines to prevent the avoidance of this tax through the use of related parties, controlled foreign corporations and other intermediaries, or through the use of transfer pricing arrangements.

так що є варіант що ці лазівки прикриють.
а для великих корпів типу TCS чи Infosys їх штатівські відділення добре як 15% від персоналу складають, при тому що ревеню більше 50%.

так що є варіант що ці лазівки прикриють

Так це вже буде повний совєцькій союз.

Тобто, якшо дійде до того шо уряд буде лізти в справи приватного бізнесу настільки — то вже буде інший світ з іншою економікою, і тоді аутсорс чи не аутсорс буде найменшою проблемою, ггггг.

ну не скажи. taxes — це святе, і гайки з кожним роком все більше прикручують. увесь цей «обмін фінансовою інформацією», введення мінімальної ставки податку для корпорацій і т.д. спрямоване саме на те, щоб всіх «причесати» і «обілетити».

до чого тут податки взагалі?
а «обмін фінансовою інформацією», whatever it means?
і шо саме «т.д.»?

якось в вас смєшалісь в кучу конєлюди

От цікаво

дурниці типу купівлі будинку

одні кажуть це «дурниця», а інші, що збагачувати «дядю-лендлорда» — то «дурниця», і потрібно якомога скоріше брати своє житло (як лише грінка буде, мова не про візовий період). І от де правда захована поміж цих тверджень, не можу проссяти.

так я не буду тобі розповідати що моя думка 100% вірна.
візьми вбий в гуглі/на ютубі щось типу «Buying vs. Renting», почитай, зваж за і против, сам порахуй для свого випадку, далі вирішуй.
за великим рахунком все впирається в прогнозування наскільки швидко буде зростати рентна плата в порівнянні із зростанням(чи не дай бог падінням) вартості будинку і тим який дохід будуть приносити гроші натомість вкладені в акції.
p.s.
на мою особисту думку будинок не є швидколіквідним активом. що є важливим моментом (всякі варіанти типу кредитів під заставу будинку і те що ти мультимільйонер у якого тих будинків дофіга не розглядаю)
UPD.
От, наприклад, аргументи за рент
www.youtube.com/watch?v=ETROzuOFffA

та це все марно, не старайтесь

тіпу вже місяць і так пояснюють в яку пекельну бульбашку він добровільно заліз, і так, і ще отак

мені в приниципі пофігу, людина зробила свій вибір. можна казати, що добровільно, але неможливо втекти від самого себе, отже нема там нічого добровільного. інша справа, що він жив до 40 років на расслабоні, а потім як то кажуть півень у сраку клюнув.

ГГ ЛОЛ! Ну, це дещо спрощений опис мого життєпису, але нехай буде так.
Я не казав, що до 40 жив «на розслабоні», просто працював у звичайному темпі, бували як «розвантажувальні дні», так і аврали, ну як у всіх, без надмірних відхилень.

ти маєш бути на зв’язку 24/7 сім днів на тиждень і виконувати будь-яке їх бажання «бо тобі платять гроші» і «працювати в їх компанії велика честь».

Якщо можна було би додати це на корпоративний сайт нашого клієнта, то це було би їх девізом. Це в точності описує їх ставлення до робочої сили — ми з тебе всі соки вичавимо, лимончику!
Мої менеджери прямо так і кажуть (не публічно на всіх, але на 1-1 созвонах), що «передай своїй команді, що їм за це гроші платять, і якщо будуть викабенюватися, то вони швидко-швидко підуть під ніж».

Можливо, пощастило з компаніями.
чи «американська частина команди» — індуси на h1b?

Змішаний вінегрет різних націй. Так, є індуси, є українці, є навіть мексиканців парочку і чувак з Перу, є чехи (які в США, не в Чехії), є китайці.

«американська частина команди» в крістмас працювала

А щодо цього то так, ви праві, саме чистих американців корова язиком злизує від 15-20 грудня і до 2 січня.
Але перед їх зникненням звучить щось типу «You are on duty, guys! Please delight the customer!»

А щодо цього то так, ви праві, саме чистих американців корова язиком злизує від 15-20 грудня і до 2 січня.
Але перед їх зникненням звучить щось типу «You are on duty, guys! Please delight the customer!»

Господі, яка кринжатина. І які тут ще питання стосовно пташиних прав на L1 і відповідно ставлення до цих безправних працівників?

Так прикол в тому шо в переважній більшості випадків такого нема.

Я був на L1 — в усіх конторах ставилися рівно так само як і до власних employees.

А іноді навіть і краще, бо менше зайобували всяким формалізмом, гггг.
Або через то чому ми там опинилися at first place: бо місцеві не справлялися.

в переважній більшості випадків такого нема.

Так, в переважній більшості так.
А ми отакі особливі, клієнт вимогливий і отак «пощастило».

Їм байдуже, хто на якій візі, чи взагалі не на візі, а у своїй домашній країні. Ставлення однакове до українців, індусів, аргентинців, чехів, і хоч на візі, хоча у себе вдома — байдуже. Платимо — ти пашеш, не пашеш — ти йдеш лісом.
Нe в L1 візі суть.
Суть безпосередньо у самій робочій етиці тої компанії. Не у всіх моїх колег з галєри так, це точно. То лише специфічна проектна бульбашка.

високе співвідношення витрати/дохід

Щось у вас не так з інформованістю. В Європі у супермаркеті ви за 40 євро (або 30 гбп в Англії) купляєте те саме за що в Північній Америці ви заплатите 100-120 доларів.
Якщо ви серйозно захворієте, в Європі ви заплатите за лікування нуль. В США люди дома продають, навіть зі страховкою. І зупиняються хворі на вулиці якщо гроші закінчились. В Канаді, хоча й є універсальна медицина, але все одно якщо щось серйозно то державна страховка не все покриє й доведеться багато платити.
В Північній Америці ви купляєте машину (фінансування+страховка+обслуговування+паливо+дорожні збори+парковка) просто щоб мати можливість взагалі пересуватись, бо якщо там якийсь автобус і ходить раз на годину, реально ними користуватись неможливо.
В Європі, якщо живете не у глухому селі, у вас в місті буде метро, автобуси, і ще лайт рейл або трамваї. Чисті незабльовані та кожні 5-10 хвилин. І щоб відвести дитину на дитячий майданчик, ви приємно прогулюєтесь 5-10 хвилин по широкому тротуару біля будівель старинної архітектури. В Північній Америці? Баранку в зуби та поїхали 5 км (пройти пішки неможливо, бо треба їхати по шосе).

Знаєте прикол про це був.
Американець, 60 років, з/п 200к: я працював усе життя як кінь, їздив годину в офіс кожен день, зараз нарешті маю можливість переїхати у Францію та насолоджуватись чашкою кави з видом на море.
Француз, 25 років, з/п 28к: треба купити каву по дорозі на роботу, яка займає 20 хвилин пішки уздовж моря.

Це ми навіть не починали розмовляти про такі речі як якість продуктів харчування і т.п.

низький темп накопичення заощаджень для вибудування своєї фінансової незалежності

Це врівноважується нижчою вартістю життя та (в багатьох місцях) меншими цінами на нерухомість.
В ютубі є канал де хтось бере якісь роздовбаний в хлам будинок в Північній Америці за 400к. Показує фотки (а вони такі що простіше все це знести та побудувати заново, що буде інші 400к) і знаходить за таку саму ціну замок десь у Франції. Відремонтований, посеред природи та красивого містечка.

розробник з європейської частини команди розслаблено на дейліку інформує, що «завтра мене не буде», бо [підставте потрібне]

Я теж був таким максималістом у 20+. Думав що робота це все і треба на ній вбиватись кожен день. У 30+ зрозумів, що це взагалі не так. І якщо ви не можете бути на сімейному святі через роботу, то ви марно втрачаєте життя на тій роботі. Бо робота приходить і йде, а сімейне свято — ні. Бо діти виростають а рідні старіють, так само як і ви. І що для ваших начальників ви — просто ресурс, який треба викачати по максимуму і потім викинути. Якщо зможуть. Але в Європі вони не можуть. Бо це свинство обмежено законодавством. І що, банально, якщо в людей є можливість нормально жити та відпочивати, то в них буде більша продуктивність. І якщо «клієнт рве і метає», то це їхня проблема, бо це вони не спланували, вони не домовились, вони понесуть відповідальність за свої гроші, але також вони (а не ви!) отримають вигоду після усіх тих безсонних ночей та втрачених сімейних свят, на які ви замість цього впахувати. Ні, якщо в вас 25% екʼюті компанії то це може інша розмова.

Щось у вас не так з інформованістю. В Європі у супермаркеті ви за 40 євро (або 30 гбп в Англії) купляєте те саме за що в Північній Америці ви заплатите 100-120 доларів

Пан теоретик, чи просто балабол?
Я цього літа був якраз в Лондоні. Закуплявся в місцевому Сайнсбері чи як там його. І обігрівав від цін. Якраз циферки 1 до 1 з Остіном, але є нюанс :) Які суттєво вищі від умовного Таргета, не кажучи вже про більші супермаркети.

Те саме в Хорватіі — ціни приблизно на 20% вищі ніж в Остіні, ну тут я допускаю поправку на курортність.

Я цього літа був якраз в Лондоні. Закуплявся в місцевому Сайнсбері чи як там його.

Лондон не в ЄС, там може бути дорого. Ти зайди в німецький або, ще краще, в польский супермаркет і прифігій.

А почему не в датский или финский?)

западло

Вейт е момент. Автор чітко пише

або 30 гбп в Англії

Хорватія — в ЄС? ;)

Ні ну у вас там в Німеччині, мо і дешевше, я там багато років не був, Але це не відміняє факту, що автор вище якусь х-ню написав ;)
Ну реально, втричі? Камон, готовий на це гроші поставити? ;)

Я цього літа був якраз в Лондоні. Закуплявся в місцевому Сайнсбері чи як там його. І обігрівав від цін. Якраз циферки 1 до 1 з Остіном

От я хз які в США ціни.
Але якщо такі як і в Лондоні, то це п**ц як дорого)

Жарт пройшов повз тебе ;) циферки то 1 до 1, а от валюта — інша ;)

Sainsbury’s найдорожчий супермаркет. Наступного разу зайдіть у Aldi або хоча б Tesco.
Різниця в тому що в найдешевших якість продуктів — така сама (тільки може вибір менше).

Нащо, я ж в штатах у Волмарті не закуповуюсь.я правильно розумію, що Алді в 3 рази мінімум дешевший ніж санберіз?

В три рази ні, але у 1.5-2 рази, легко. Залежить від твоєї корзини.

Ну, тобто, якщо сансбері дорожче ніж мій локальний маркет — то, виходить ти що так що так сп***ів? :) хоча я слабо вірю і про два рази. В нас між волмартом і хол фудсом чи сарацином навіть приблизно не така різниця

ти ж розумієш що чим більше вгашених тим загалом луччє

В Європі у супермаркеті ви за 40 євро (або 30 гбп в Англії) купляєте те саме за що в Північній Америці ви заплатите 100-120 доларів.

Ой, та це ви перегинаєте палку, взагалі навіть і близько такого немає. Може відсотків 20-30 є (i тo я сумніваюся), але прямо у три рази??? — немає такого розходження цін на продукти між країнами ЄС і США.
Ми жили у Європі (у Польщі два роки), і ще в декількох країнах «набігами» (по 1-2 місяці, просто «для фану», спробувати місцевий «вайб»), а саме Німеччина, Чехія, Італія — так от, на харчування (при однаковій «продуктовій корзині» на сімейство, ми її не міняємо вже давно) ми витрачали практично так само, як у штатах. Я би не сказав, що є велика різниця у цінах між умовним Нью-Джерсі, Берліном, чи Прагою.

якість продуктів харчування

З цим у штатах все ок. Їжа прекрасна. Якщо, ЗВИЧАЙНО Ж, ходити не у Волмарт, а закуплятися у пристойних точках. І це не обов’язково мережеві супермаркети, а можуть бути просто локальні фенсі магазинчики, які тримають різні національності (українці/узбеки/мексиканці/індуси/німці), у них можна купити різні смаколики і якісні продукти.

приємно прогулюєтесь 5-10 хвилин по широкому тротуару біля будівель старинної архітектури

За це теж люблю Європу. Тільки цього мало для життя.

Я теж був таким максималістом у 20+

Та я вже давно не максималіст, та й не 20 мені, як ви здогадалися :) Але звик працювати на совість. Тобто, принцип такий по життю — або працюємо якісно і самовіддано, або ніяк. Такий вже ж я є, і не вмію працювати, «спустя рукава», не виробилося у мене такого змалечку.
Але так, я підтримую вашу філософію про розумний баланс між роботою та життям, я нічого не маю проти. Я в такому становищі не тому, що мені надмірно хочеться цього (як там Юра підмічав), а тому, що загнали в такі рамки і тиснуть, бо постійно треба «на вчора», і «не зробити — не можна», бо «вже пообіцяли клієнту».

Німеччина, Чехія, Італія — так от, на харчування (при однаковій «продуктовій корзині» на сімейство, ми її не міняємо вже давно) ми витрачали практично так само, як у штатах

Та я на одних яйцях за пару років на порше заощаджу з німецько-польскими цінами, порівняно з США :)

на одних яйцях

Яйця тут зараз фігню коштують, 2.5-3 долари за дюжину (12 штук), тут чомусь прийнято дюжинами продавати, не десятками, як у Європейських країнах.
Був період, коли чуток піднялися, бачив пости з цінами аля 8-10 доларів, чи навіть вище, але у нашому районі не було такого й близько. Що Костко, що Трейдер Джо — тримали прийнятні ціни 4-5 доларів, і вже відкотилися назад на старий рівень.
На їжі сильно ви не наекономите, що у ЄС, що у штатах на одну особу йде плюс мінус 500 доларів/євро. Це вже залізна статистика, на даний момент, вона вивірена і точна, на декількох середньостатисичних сім’ях (тобто, без люксових споживацьких звичок, але і не «на гречці» люди сидять, до речі, гречка тут відносно недорого, 3-4 долари за упаковку 2 фунти у Неткості чи Хемптон маркеті, так що не вийде сказати, що «гречку дорого кушать в америках»).
Чому кажу плюс-мінус — дехто і на 350-400 може витягнути (але це складно, повірте, хоча знаю одну таку, але вона ще «доганяється» доларів на 500-700 по ресторанах/кафе), а деяким потрібно 600 на все про все (без кафе). Все залежить від споживацьким паттернів і звичок.
І все це я наводжу з огляду, що приблизно 90% цих витрат займають витрати у супермаркетах чи фермерських ринках, а решта 10% то ресторани/кафе (типу іноді вийти, 3-4 рази на місяць на 40-50 доларів на трьох щось взяти, може якусь там мексиканську їжу, такос якісь чи індуську, чи азіатську). Ясна річ, якщо співвідношення 90/10 буде рости у сторону збільшення ресторанних витрат, то там буде і 800 і 1000 на місяць, на особу.

Але звик працювати на совість. Тобто, принцип такий по життю — або працюємо якісно і самовіддано, або ніяк.

цікаво як це виглядає і в чому це заключається, ти ж не девелопер і не тестер, де можна закривати багато тасок і багів. Це тіпа ти як менеджер сильно, швидко і ефективно підганяєш інших чи як? Мені просто важко уявити як від роботи менеджера може «горіти» чи не горіти проект, що клієнт не задоволений і все треба на вчора. Я якось звик бачити ситуацію що все залежить від дев, яка він швидко зробить задачу і тестера, як він швидко і якісно все протестить.

Може відсотків 20-30 є (i тo я сумніваюся), але прямо у три рази??? — немає такого розходження цін на продукти між країнами ЄС і США.
Ми жили у Європі (у Польщі два роки), і ще в декількох країнах «набігами» (по 1-2 місяці, просто «для фану», спробувати місцевий «вайб»), а саме Німеччина, Чехія, Італія

Не знаю саме про США (та й буде залежати від місця), але можу порівнювати Канаду (наскільки я знаю, є розходження в цінах із США — молочні продукти дорожчі, яйця дешевші, і т.п., але якщо взяти середній бюджет за місяць, то буде більш менш однаково) та Англію, Іспанію, і ще пару місць. За останні три роки ціни дуже виросли, тому десь буде неточно, але один раз був у Торонто відразу після Лондону, іншого в Мадриді після Торонто. І так, кожного разу виходило що у Торонто десь рази у два-три дорожче, якщо брати один похід у супермаркет на родину. Особливо якщо купляти якісне, яке не завжди знайдеш в найдешевших супермаркетах, і тут ми плавно підходимо до:

ЗВИЧАЙНО Ж, ходити не у Волмарт, а закуплятися у пристойних точках

У Північній Америці суттєва різниця як у ціні, так і в якості між супермаркетами типу Волмарт, та тими що мають більш якісні продукти. Натомість в Європі, якщо зайти в найдешевші супермаркети (Aldi, Lidl, Mercadona в Іспанії), то там якість анітрохи нижче. Тільки вибір менший, але цього майже не помічаєш.

Не знаю саме про США

Чувак, ми в епоху інтернету живемо все гуглиьься, нахіба таку дурною писати? :) ну скажи ляпнув дурницю, з ким не буває ;)

А ти наполегливий :) давай пруф про 3 рази тоді ;)

Спеціально для тебе я зараз відкрив історію по картці та порахував середнє на похід у супермаркет в Канаді, конвертовано в USD:

Longo’s (відносно дорогий): від $73 до $109 в різні періоди
Food Basics (дешевий, багато чого там не хочеться купляти): $62.97

та в Іспанії:

Mercadona (дешевий та хороший, купляв багато за раз): $39.32
Lidl (дешевий та хороший): $19.15
Carrefour (середній): $35.53
Supercor exprés (відносно дорогий, купляв небагато за раз): $27.54

Вибачай але я чеки не зберігаю. Оцінка заснована на регулярних походах у супермаркет в різних країнах, наприклад в Канаді, Іспанії, Англії, та в Хорватії доречі також (підозрюю що ти там теж не в Lidl ходив), та на тому скільки в середньому я витрачав. Хочеш, іди перевіряй. Може звичайно у вас в Остіні усі groceries вдвічи дешевше ніж у Торонто, але наврядче.

Пруф так пруф, ліл :) покажи мені хоч один продукт втричі дорожчий за аналог ;)

Пиши в лілії 5 баксів, а волмарті 150, для чого там ті дрібниці :)

З цим у штатах все ок. Їжа прекрасна.

Серйозно? Знаєте є апка яка сканує штрих-код продукту та показує які компоненти у тому чи іншому продукті шкідливі. Спробуйте. Навіть якісь cupcakes будуть містити allura red і кучу інших канцерогенів та просто лайна як carrageenan, xantham gum, modified milk ingredients, modified corn starch... В Європі банально вищі стандарти як агрікультури так і харчової промисловості. Яйця в Європі не кладуть в холодильник бо це не потрібно, тому що курки вакциновані. І в більшості випадків на мʼясі не треба писати що воно grain fed, raised without antibiotics (і це привід підняти ціни удвічі), бо це стандарт. Chlorinated chicken не існує з кінця 90х, в США усе ще це існує в деяких місцях. В Іспанії, Хорватії, навіть у Lidl, хліб підходиш та береш спечений прям тут у пекарні, ще гарячий якщо вранці. Кладеш його у хліборізку. В Північній Америці таке тільки в дорогих супермаркетах, в звичайних лише пакетований. Візьміть double cream в Англії, прочитайте список інгредієнтів. Там буде один компонент: pasteurized milk. Візьміть якийсь північноамериканський аналог (як-то half and half, або cream cheese, або whipping cream) і прочитайте список інгредієнтів. Візьміть джем у Європі, там будуть інгредієнти: фрукт з якого воно зроблено, цукор, натуральний пектин (я іноді купляю французький Bonne Maman). Візьміть джем у Північній Америці... Ось у мене навіть фото є (продукт США):
res.cloudinary.com/...​/fecsg8c2bgab9zwweoo5.jpg

Ось в інтернеті знайшов список інгредієнтів Bonne Maman. Порівняйте.
waterbutlers.com/...​pg?v=1674524101&width=480

в дорогих супермаркетах, в звичайних лише пакетований

Пмздіти так п***іти :) останавітєсь :)

Загалом дякую за корисні поради, ознайомлюся (без сарказму). Також передам дружині, бо на 99% саме вона у нас займається закупками продуктів харчування (банально має більше часу за мене). І про апку, яка сканує код і показує шкідливі інгредієнти, теж передам.
В цілому, ми свого роду «повернуті» на їжі (від неї пішло, я більш просте створіння) і її якості, тому так, прискіпливо вичитуємо (знову ж так, особливо вона) склад продуктів, вивчає, гуглить, і так далі. Бо для неї теж цей переїзд був трохи як сніг на голову і довелося заново з нуля «вчитися» банальним побутовим манерам закупок їжі — що брати, що оминати. Бо так, все життя ми звикли до української, польської, німецької продукції, а тут світ перевернувся, тож закупка у неї займає багато часу, це не просто «покидав у возик і побіг», а ретельно і довго ходить і прискіпливо вивчає.

потрібна радикальна зміна, у 2-3 рази.

А навіщо? Звічно, якщо людині прям сильно хочеться собі зробити якийсь челендж. Але я до того що на одного зп в 80-100к вистачає з головою на нормальний лайфстайл середнього класу, на сім’ю 2 зп по 80к теж дадуть дуже хороший і якісний рівень життя. Навіщо тоді «радікальни зміни»?

Навіщо тоді «радікальни зміни»?

Бо українці жадібні, і з втраченим дитинством, а з 80k ніхто тебе за людину рахувати не буде :)

Бо українці жадібні, і з втраченим дитинством, а з 80k ніхто тебе за людину рахувати не буде :)

як десь тут сказав пан Борис — це відчувається

як насмішку, якусь наругу над особистістю.
Бо українці жадібні, і з втраченим дитинством, а з 80k ніхто тебе за людину рахувати не буде :)

Щось в цьому є, ваша правда. Теж відчуваю «синдром 90-х». Не настільки гостро, як моя дружина, наприклад («ааа!!! обділили у дитинстві, все найгірше і найдешевше було, обноски з старших дітей, і ніяких гарних штучок, як у інших дівчаток, все лише по мінімуму і брутальне»), то прям травма на все життя, але теж відчуваю.
Але мені принципово не те, щоб просто «отримати багато», щоб хтось там мене вважав за людину і потратити це у моменті (короткий період часу, спустити на цяцьки), а щоб забезпечити більш якісне і стабільне майбутнє, навіть на випадок, якщо я опинюся без роботи на довгі роки (це я про недобровільний сценарій).
І коли дійду до тої точки, коли впевнено зможу кинути роботу і жити далі за накопичене (добровільний сценарій), то обов’язково так і зроблю.

Ну взагалі в Бориса дружина не працює, тож на сім’ю 80-100к це не так щоб і

на соковиті манго вистачить

на соковиті манго вистачить

Воно то вистачить ))) але це такі слабенькі життєві амбіції.

на соковиті манго вистачить

Воно то вистачить ))) але це такі слабенькі життєві амбіції.

краще соковите манго у роті, аніж статевий орган менеджера чудове майбутнє у мріях

ГГГ. Мій менеджер — жінка.

це дійсно все змінює

Ну взагалі в Бориса дружина не працює, тож на сім’ю 80-100к це не так щоб і
дуже хороший і якісний рівень життя

100k на рік при непрацюючій дружині це навіть в НІмеччині дуже гарний рівень життя, не говорячи про Польщу. Люди, ви там не ох**ли? :)

. Чи враховуючи податки в Німеччині одна 100к на сім’ю буде так само як дві по 80к?

та ні, дві по 80к це десь 8к разом нетто в місяць, а одна 100к — то десь 6к буде

та ні, дві по 80к це десь 8к разом нетто в місяць, а одна 100к — то десь 6к буде

Вірогідність, що двоє в родині будуть заробляти більше 80k дуже мала, як мінімум в Ганновері, може в Мюнхені чи Гамбурзі таке можливо. Я знаю буквально одну таку родину, в той час як родини, де хтось один заробляє більше 100k, це звичайна справа.

Вірогідність, що двоє в родині будуть заробляти більше 80k дуже мала, як мінімум в Ганновері, може в Мюнхені чи Гамбурзі таке можливо.

я багато таких родин знаю, іще є знайомі, де у нього 1млн на рік (своя юридична контора + він сам юрист), а в неї там десь 60к чи щось таке (HR в дойче ІТ фірмі).

але то таке, в контексті данної розмови, за моїми відчуттями десь від 70к брутто на родину вже можна якось більш-менш комфортно жити

80+80 чи 100+50 не суть важно, різниця не велика. Обидва варіанта забезпечує комфортний рівень верхньої частини середнього класу в будь-якій країні західної європи.

80+80 чи 100+50 не суть важно, різниця не велика. Обидва варіанта забезпечує комфортний рівень верхньої частини середнього класу в будь-якій країні західної європи.

80+80, для 2+0 це топ 5% сімей Німеччини, для 2+1 це топ 8% сімей Німеччини. Це не комфортний, це топовий рівень.

Ну якщо просрочку по супермаркетам шукати то можливо

Перше. Мова не про Польщу чи Німеччину (всупереч темі цієї статті, хах), а тема вже давно перейшла у русло щодо США.
Друге. Та я цілком погоджуюся, що

гарний рівень життя

(без «дуже»)
можна дійсно на 100к збудувати.
Але ключова мова не про те, а по те, А СКІЛЬКИ З ТОГО ВАМ ЛИШИТЬСЯ НА ВАШІ ЗАОЩАДЖЕННЯ.
Бо жити у нуль — сумнівне задоволення.
І ось чому — тут детальніше:
dou.ua/...​campaign=06102025#3013987

100к понаєху зараз не дадуть. Якщо вдасться хоча б на 80к залетіти, то це вже щастя. І це буде майже гарантовано гібридний формат роботи у великому місті типу Мюнхена або Берліна. Рік тому я намагався в Берліні знайти на родину з трьох житло — ціни стартували від 1800, зараз вже мабуть на 2000 треба розраховувати. З таким розкладом ти навіть не можеш зняти житло, тобі його просто не здадуть, бо в тебе мало залишається коштів на життя на всю родину після оренди, враховуючи що жінка не працює.
100к коли ти вже на 3 класі — то так, більш менш комфортно було б. Але, по-перше, таких зп зараз нема (принаймні для пересічного понаєху без німецької), що неодноразово я чув від рекрутерів за останній рік, по-друге, 80к на родину з трьох у великому місті — це десь на грані бідності, який там гарний рівень.

принаймні для пересічного понаєху без німецької

Дозвольте уточнити. А якщо німецька мова не має жодного стосунку до цього питання, бо роботодавцю байдуже (американська компанія, яка має офіс у Німеччині) і вони готові платити наприклад ті ж таки 100-120к євро (для них це прийнятно і нема напрягу), тоді що?

Тоді вам пощастило, що змогли пробитися крізь спам серед заявок бажаючих і потім ще пройти співбесіди і врешті отримати офер. Але не факт, що пощастить з пошуком житла. Якось спілкувався з одним австралійцем, він в Берліні півроку намагався і так і не зміг винайняти житло. Хоча і німецька у нього є, і робота і в нього, і у жінки, і дохід достатній, тобто вони вписувалися з великим запасом у ті 40% від нетто (чи скільки там згідно цього неписаного закону, що оренда не має бути дорожча ніж якийсь відсоток нетто), але все одно каже було таке, що відмовляли з причиною «недостатній дохід». Він психанув і переїхав до Австрії.
Плюс орендодавці дивляться на робочий контракт — якщо на випробувальному терміні, а його часто ліплять на півроку, то це теж шанси суттєво знижує. Прийдеться довго жити в готелях чи а-ля ейрбнб. А якщо на перший час приїхав сам, без родини, то ще будеш податків сплачувати на першому класі більше, ніж на третьому — 41%.
І на blue card перебувати не те щоб супер легко. Може, не так стрьомно як на американській L1, але все одно, якщо втратиш роботу, то є всього 3 місяці щоб вийти на нову. А з німецькими процесами найму це буде дуже складно. Півроку на пошук зараз — це вважається нормою.

Ну взагалі в Бориса дружина не працює

Це типу кредо по життю чи як? В першу чергу не працює, бо на L1 нема дозволу на роботу для дружини. Якшо працювала б, то на FIRE збиралося б в два рази швидше.

Що, на Вашу думку, може піти не так у цьому геніальному плані?

Піде не так те що ви найменш очікуєте, а саме: ви успішно доїдете до Маямі, і тут бац, ваше резюме ніхто не хоче навіть бачити після 50 аплікацій. Гроші закінчуються, зарплати дружини, яка на вас вже дивно коситься, вистачає лише на аренду маленьких апартаментів низької якості, в районі де вночі чути постріли (бо звукоізоляція ніяка). Ваші збереження закінчуються, частина їх пішла на оплату лікарні після того як ви перечепилися через бордюр вбігаючи від крокодила.

Нарешті ви погодитесь на позицію за 70к де будете впахувати за чотирьох (backend, UI, mobile, QA), використовуючи Cursor, а менеджер над вашим вухом буде нудіти, «ну чому так довго, я ось зробив прототип на лавебл за 15 хвилин» (що він зробив: UI до одної сторінки, який падає якщо вписати букву в інпут для цифр).

Три роки потому, на якійсь конференції ви познайомитесь із пацанчиком з умовного гугла та за банкою пива попросите його передати ваше резюме до їх HR. Якщо ви не вигорите до того часу, то може зможете не зафейліти тести та співбесіди.

І все одно, відтоді ще довгий шлях до FIRE. Отримати іпотеку та виплачувати. Платити за страховку. Платити за машину і т.д. Потім діти підуть...

тож не всіх больних война убила у нас в ссср теж так було

чомусь завжди думав що на L1 дружині працювати можна

Все правильно, дійсно можна.

в мене з’явився новий хитромудрий план,

Чудовий план, схвалюю. Тільки от нема жодних гарантій, що клієнт схоче релокувати її. Це таке діло, що не примусиш.

Це типу кредо по життю чи як?

Ні, ніякого «кредо» — безробіття і не може роботу знайти.
Вона ДУЖЕ хоче працювати і це зараз для мене головна проблема нашого життя, приткнути її кудись у пристойне місце. Але у нас нічого не виходить і тому це ставить під ризики взагалі всю цю затію.
Всі ті розсилання резюме до лампочки, нічого не допомогло, і так вже третій рік.

В першу чергу не працює, бо на L1 нема дозволу на роботу для дружини.

То ви переплутали з H1.
Є у неї дозвіл. По L2 візі (депенанти L1) вона може працювати.
А от на Н4 (депенданти Н1) не можна працювати.

Якшо працювала б, то на FIRE збиралося б в два рази швидше.

Сумніваюся, що вона би потягла відразу заробляти стільки, скільки платять мені. Бо у нас досвід відрязняється... нуу.. напевно разів у 10.
Якщо би десь на 50-70к взяли кудись, то це було вже би велике щастя. Вона й на менше погодиться, аби вже нарешті якось почати.

Да, мабуть переплутав. Знаю що здається і на L1 раніше треба було чекати рік-два для отримання авторизації на роботу, можливо зараз стало вже автоматом.
Значить все ж такі L1 не настільки «на пташиних правах».

Сумніваюся, що вона би потягла відразу заробляти стільки, скільки платять мені.

Точно ні, але порівнювати треба не повний розмір зарплат, а співвідношення другого доходу до скільки у вас наразі залишається вільних грошей після всіх місячних витрат.

Знаю що здається і на L1 раніше треба було чекати рік-два для отримання авторизації на роботу, можливо зараз стало вже автоматом.

Саме так :) це така новина (ну вже не дуже новина, але може бути новиною, якщо ви довго не вникали у це) — з кінця 2022 року вже не потрібно отримувати окремо ворк авторизацію, вона АВТОМАТИЧНО є дійсною з першого ж дня прибуття до штатів по візі L2.

Навіщо тоді «радікальни зміни»?

Бо якщо жити «в нуль» чи близько до того, то що у вас лишиться у сухому залишку, коли ви припините рано чи пізно трудову діяльність?
А ви, напевно ж, хочете її закінчити якомога раніше і «відкинутися на спинку крісла та випити кави», так же? Чи пан махохіст і хоче до кінця життя впахувати? Я — ні.
Я всю свою ідею так ніби не можу читачам на ДОУ донести — все просто як 2+2: щоб умовних 20-30 років відпочивати (не на вулиці, а забезпеченим життям), потрібно те забезпечення собі створити — а це значить, що ви якийсь період часу мусите працювати у «сильний відчутний плюс», щоб оті «надлишки» акумулювати і потім ними скористатися.
А от який саме «період часу» потрібно для цього — це напряму залежить від того індексу витрат (чи заощаджень, якщо так зручніше), яким я тут уже всім мозк виїв.
Будете заощаджувати 10-20% — то треба буде працювати років 100, щоб на 20 років відпочинку напахати, так же? Тобто, нереально, не доживете ні за яких розкладів.
Будете заощаджувати 50% — то значить за 20-30 років справитеся.
А будете заощаджувати 70%, то значить за 10-15 років вийдете на ціль.
Цифри умовні, щоб ідея стала зрозуміла. Ще 10 років тому хотів на FIRE вийти, але воно постійно з часом відсувається. Бо дехто тут думає, що мені в кайф горбатитися (як там пишуть «пахать, нігги, сонце ще високо» чи щось таке), але ні, це не так, я так само віддаю перевагу ледачитися, і тому працюю так самовіддано лише заради того, щоб заслужити собі такий лейзі лайфстайл у майбутньому.

Я всю свою ідею так ніби не можу читачам на ДОУ донести — все просто як 2+2: щоб умовних 20-30 років відпочивати (не на вулиці, а забезпеченим життям), потрібно те забезпечення собі створити — а це значить, що ви якийсь період часу мусите працювати у «сильний відчутний плюс», щоб оті «надлишки» акумулювати і потім ними скористатися.

А я іншу ідею доношу. Ти будеш у найкращі роки впахувати, відмовлятись від задоволень і накопичувати, щоб потім, коли будеш старий і немічний, витрачати гроші.

коли будеш старий і немічний, витрачати гроші.

а треба щоб окрім бути старим і немічним ще бути і бомжом. Старий немічний бомж вже і звучить солідніше, зате можна буде розказувати всім що був айтіншніком і жирував смузі на всю зп....

а треба щоб окрім бути старим і немічним ще бути і бомжом

Він вже виплатить іпотеки, буде мати основне житло, друге житло на морі або в горах, порше, і гарну пенсію. При цьому він ніколи не відмовляв собі ні в чому і не економив, як скурдж мак дак.

Ти будеш у найкращі роки впахувати, відмовлятись від задоволень і накопичувати, щоб потім, коли будеш старий і немічний, витрачати гроші.

Во! Ми вже перейшли ближче до суті.
Так от! Для того, щоб вкотитися у епоху, коли ви почнете «ледацювати і витрачати гроші», будучи при цьому НЕ

старий і немічний

то що треба? Щоб та епоха настала якомога раніше, і не тягнути до фази у житті

старий і немічний

а це можливо, якщо ваш дохід протягом молодого періоду життя буде >> [значно більше] ваших витрат, і таким чином, настане істинне раннє FIRE.
Ніхто ж не каже «обов’язково тягни до 60», і тільки тоді починай. Зароби з 20 до 40, щоб далі кілька десятиліть насолодитися плодами своєї праці. Не можеш — ну знач не повезло, не судилося, будеш пахати до смерті.

Та й взагалі, треба шукати якийсь баланс між цими двома підходами.
Бо з іншого боку, якщо вдаритися у такий варіант, як ви натякаєте (тобто, відриватися, отримувати якомога більше задоволень за свої кровні зароблені, в результаті не сильно накопичувати), то можна на старість опинитися «у розбитого корита», коли і бабла нема, і сил заробити ще — теж нема. Ото попандос буде, я прям ням-ням як «хочу» там бути, у такій точці свого життєвого шляху.

Чи пан махохіст і хоче до кінця життя впахувати? Я — ні.

Пан не мазохист, і саме тому не хотів би 5 років «до грінки» хронічно перепрацьовувати в рабських умовах, як ви тут описували, на зарплату меньше ніж у місцевого вчорашнього студента-айтішника. І все це заради гіпотетичної можливості щось там накопичити і вийти на пенсію в 55.
Якось хочеться пожити життя і до 55, побачити як ростуть власні діти, мати час і сили на щось ще в житті крім чергового sense of urgency супер важливого проекта, по малюванню дропдауна у внутрішній тулзі чергової бездушної корпорації.

не хотів би 5 років «до грінки» хронічно перепрацьовувати в рабських умовах

Та що таке 5 років на фоні всього? Хіба то так багато, що це мало би відлякувати від подальших перспектив? Мені одному здається, що люди з таким форматом мислення, як ви, занадто легко «здаються»? (не в образу вам, але це якось звучить типу «ой побачив перешкоду, все, скис, не буду, не хочу»). Я не скажу, що я прям супер-герой і борюся з труднощами, як лев, але таки де вважаю за потрібне і раціональне, то трохи таки докладаю зусиль і стараюся не здаватися від одного лише виду труднощів.

побачити як ростуть власні діти, мати час і сили на щось ще в житті

Стараюся, щось та встигаю. Ну й окрім того, я жив в Україні до майже 40 років, провадив точно такий спосіб життя, як ви оце описуєте. До свого поточного проекту я теж сильно не напружував булки і жив, як усі плюс-мінус нормальні айтівці, ворк-лайф баланс провадив на прийнятному рівні. Хто ж винен, що от саме цей проект мене засмоктав і саме вони перевезли туди, куди ми хотіли раніше. Так, я не проти працювати напіврозслаблено, як на попередніх проектах, будучи релокованим, але реалії такі, що там після періоду розслабону нас чекало скорочення (а не примарні релокації), а тут хоч і хардкор, але як то кажуть, «не словом, а ділом» — не збрехали, перевезли.

Маламен, це що, твій новий акаунт? :)

у них тут гніздо ))

Ти говориш про $300000. Таку зарплату отримує дуже і дуже малий відсоток айтішників в США, менше 2%, якщо не менше 1%, це унікуми

Нет. Это не так.
Уровень коверкания информации в нужную сторону поражает. Дезинформатор года.

За другие штаты не скажу (хотя у нас команда по всей америке), но среди моих коллег наверное тяжело будет найти того кто получает меньше 300к.

Открой любую вакансию норм компании, в кали (вилки бейз открыты) только бейз для стаффа+ 250к.
синьор средней руки в моей прошлой 270-300. И это далеко не тир 2.

Уровень коверкания информации в нужную сторону поражает.

скажи да? )) газету «правда» об ж. просто так не протрёшь ))

ЗЫ: а я понял моменты

За другие штаты не скажу

+

тяжело будет найти того кто получает меньше 300к.
як мінімум ти можеш купити житло, виплачувати за нього іпотеку і ці гроші залишаться у тебе.

А в чому принципова різниця?
То в штатах те саме — не розумію різницю. Так само по тій же логіці — беремо іпотеку, платимо, і ці гроші лишаться.

А в чому принципова різниця?
То в штатах те саме — не розумію різницю. Так само по тій же логіці — беремо іпотеку, платимо, і ці гроші лишаться.

Різниця в тому, що в штатах ти платиш 4500, і лише 500 з них в тіло. От тільки ці 500 в тебе і лишаються

Я плачу 2600 і з них 2000 ідуть в тіло кредиту.

Я плачу 2600 і з них 2000 ідуть в тіло кредиту.

Ти унікум, всі інші приклади, що ми бачили в інтернеті, а я їх вже 3-4 постив тут на форумі, платять саме 500 в тіло.

Спитаємо у chatgpt

Чи можливо в США, що $2000 йде в тіло з місячного іпотечного платежу в $2600?

Якщо $2600 — це весь платіж із податками та страховкою, то $2000 у тіло неможливо

— Іпотека вже далеко просунулась (через 10–15+ років) — тоді більша частина йде в тіло, бо відсотки зменшуються. Але таке все одно неможливо, якщо $2600, це (Principal + Interest + Taxes + Insurance)

— Низька ставка — наприклад, 2–3% (що було реально тільки, якщо іпотеку взяли у 2020–2021 роках). Але таке все одно неможливо, якщо $2600, це (Principal + Interest + Taxes + Insurance)

— Значні додаткові платежі вносяться «в тіло» (extra principal payments). Але таке все одно неможливо, якщо $2600, це (Principal + Interest + Taxes + Insurance)

То що ж залишається?

Таке можливо, тільки якщо податки і страховка платяться окремо, а не через escrow, тоді $2600 — це лише P&I, і дійсно може бути $2000 у principal, якщо іпотека була взята у найкращі роки 2020–2021

А навіщо ти податки і страховку враховуєш іпотеки?

А навіщо ти податки і страховку враховуєш іпотеки?

Бо в США ти їх платиш, якщо маєш іпотеку

якщо не маєш — теж платиш. То нащо до іпотеки рахуєш =)

якщо не маєш — теж платиш. То нащо до іпотеки рахуєш =)

Якщо не маєш іпотеки і житла, то податки (property taxes) і страхування житла (homeowner’s insurance) не платиш. А взяв іпотеку, плати, бо ти в США.

Я вже ж приводив відео чувака, який спочатку взяв іпотеку, а потім почав думати, як справжній американець. Він платить 4 636 USD на місяць в Техасі. З них у тіло йде аж $853, все інше, це відсотки і різна хня американська.

іпотеки і житла

це різні кейси, чи не так?

а потім почав думати, як справжній американець

це дуже вагомий аргумент. яка мені різниця що там рендомний американець зробив

тому що дивно їх не рахувати, особливо враховуючи податки на нерухомість в техасі.
Коли про оренду мова їде ніхто ж не віднімає вартість податків і страховки, які закладені власником в вартість оренди.

вартість податків і страховки, які закладені власником в вартість оренди

... що наштовхує на думку, як і писав Андрій, що оскільки ви будете платити ці податки і страховку у БУДЬ-ЯКОМУ разі (хоч орендуєте, хоч володієте), то все ж таки логічно їх НЕ включати у розрахунок.

Коли про оренду мова їде ніхто ж не віднімає вартість податків і страховки, які закладені власником в вартість оренди.

не зовсім розумію за що ви тут балакаєте но віднімать доводиться як то прамо зараз то є убиває «рентний бізнес інвестицій маленьких мамкіних інвесторів» селяві просто бізнес

мамкіни інвестори в іпотеки теж почнуть віднімати, коли ринок просяде, а бюджет тільки на тіло кредита і відсоткі :)

Мухи окремо, котлети окремо. Ти будеш платити ті податки незалежно чи ти виплатив іпотеку чи все ще виплачуєш.

А що саме не так з податками в Техасі? За 500к будинок- це всього 7-8к в рік

А що саме не так з податками в Техасі? За 500к будинок- це всього 7-8к в рік

Або 210k — 240k за 30 років, тобто півбудинку будуть податки.

Або 400к-500к за 60 років. Тобто цілий будинок. Не розумію тільки як це до платежу по іпотеці відноситься.

Все не так, цей податок це неначе твоє житло не твоє, а ще згадати що багато штатів де він більший...

Ні. Я ж знаю що оплачується з цього податку, це і школи дітям і благоустрій села, і пожежники і поліція — всі потрібні речі. Насправді набагато більше питань до того куди йдуть федеральні податки.

Як не крути, ми тут з Бджином рахували раз. Що при 120к зарплати в Німеччині і США буде приблизно рівне податкове навантаження (якщо врахувати все все) але фішка в тому, що чим вище — тим США в плюсі

Как раз с налогами не все хорошо там.
Рейт 1.5% и каждый год market price reassestmant.
В кали, несмотря на цена, благодаря prop 13 property tax raise capped.
Влонг ран это выгодней. Например можно встртить проперти которые стоят пару лямов но annual property tax 5-7k.

На скільки каппед? В Техасі теж 10% кап + пенсійний кап. + хомстед дедакшн

У вас там очевидно менший податок бо штат здирає 10# окремо

Increases are generally limited to a maximum of 2% per year under the long-standing Proposition 13

>У вас там очевидно менший податок бо штат здирає 10# окремо

что мешает свалит туда где нет стейт инком такс?

Свалить имея проперти , то да, тебе так не выйдет ;)

М... проперті продається і купується так само як і робота міняється,

Смысл в тайминге событий.
Проехали.

дійсно може бути $2000 у principal, якщо іпотека була взята у найкращі роки 2020–2021

Скоро оці чуваки, які взяли кредит в 2020-2021 році будуть такими ж легендами, як чувакі, яким бабуся залишилися квартиру вартістю в мілліон десь в Мюнхені.

не будуть )) нерухомість впаде (окей відкоригується) ні куди вона не дінеться усі ці мантри що ми зараз повернимо ставку іпотеки до старі добрі часи то є все для недо людей таргетовано

як чувакі, яким бабуся залишилися квартиру вартістю в мілліон десь в Мюнхені.
коли горбатишся так, що подихаєш, роками не буваєш ніде, окрім робочого кабінету, і вкладаєш своє здоров’я і життя в цю роботу.

Ахахха, амерікан дрім як вона є.

Не у всіх так, визнаю. Мені просто попався специфічний клієнт і специфічний проект.
Колеги мені розповідають про інше життя, де вони працюють у штатах по 3-5 годин на день.
Але воно все не вічне. Все мине.
Але принаймні я знаю, за що батрачу.

Колеги мені розповідають про інше життя, де вони працюють у штатах по 3-5 годин на день.

В Штатах, на відміну від Європи, їх викинуть за двері завтра, якщо буде якась ревізія працівників і там побачать, що хтось працює 3-5 годин. А вона зараз буває регулярно, судячи по кількості звільнених айтішників.

гггг, не викинуть

точніше, викинуть можуть будь-кого

але в Святій Корпоративній Америці критерії для «викидання» абсолютно з кількістю відроблених годин, реальною продуктивністю, наявністю релевантного досвіду, тощо, тощо — не пов’язані, повірте

цей дурачок який рве жопу контрактором за копійки і думає шо сам факт рвання жопи його хоч якось захистить — та LOL же ж

рве жопу контрактором за копійки і думає шо сам факт рвання жопи його хоч якось захистить

Кожен з нас розуміє, що нічого не захистить, якщо настане така година. Так, гарантій нема НІДЕ.
Але принаймні, я прихильник підходу, що жити і працювати треба по совісті, щоб у разі необхідності ти міг з чистою совістю заявити — ти старався і ти зробив ВСЕ, ЩО МІГ, у тих умовах, де ти перебував.
Навіть якщо це не допоможе. Але ти зробив максимум з того, що тобі дозволяють твої здоров’я і фізичний ресурс.

не будем руйнувати манямірок, тим більше що людина не сприймає зовнішню оцінку

викинуть за двері завтра

То це не привід сидіти у соц європці і прикриватися соц захистом і профсоюзами. Кожен будує кар’єру так, щоб було чим похвалитися і була висока результативність і відповідно напрацьований траст з клієнтом. А винагорода прийде само собою.
Бо по такій логіці, якщо захотіти і правильно все організувати, то й у соціалізмі можна працівника випердоляти на мороз.

Звільняють дорогих, наймають дешевих H1B готових пахати 5+ років по 12-14 годин
www.youtube.com/watch?v=TwWWw6e9ko0

Звільняють дорогих, наймають дешевих H1B готових пахати 5+ років по 12-14 годин
www.youtube.com/watch?v=TwWWw6e9ko0

Це відео треба подивитися усім фанатам фаангів, які там ще не працювали. Чувак там багато цікавого розповідає.

Одна з компаній звільнила 16000 американців і в той же рік найняла 5000 індусів по H1B :)

Автор 10 років намагався потрапити в гугл і мету і його таки взяли. Він очікував побачити найрозумніших людей у світі, але побачив якихось некомпетентних довбо***в, серед яких він виявився найрозумнішим і одразу став лідом.

У Мета були випадки суїцидів, бо ти там зобов’язаний отримати промоушен кожні 2 роки і якщо ти не можеш, тебе звільнюють. А звільнення, це депортація.

H1B створена для індусів, щоб привозити когось робити брудну роботу, яку не будуть робити американці. В командах Цукеберга або Маска по ШІ немає індусів.

Каліфорнія ненавидить Трампа, бо їх компанії не виживуть без дешевих індусів, а Трамп їх більше не дозволить :)

. В командах Цукеберга або Маска по ШІ немає індусів.

але там інші нефаранги

Так вейт е момент. Буквально кілька днів тому, коли я казав що Трамп це пробує пофіусати, ти писав про соц несправедливість:)

Це відео треба подивитися усім фанатам фаангів, які там ще не працювали. Чувак там багато цікавого розповідає.

германія дуже безшумно провалила свою власну грінкард/блюкард

H1B створена для індусів

ніт h1b створена якраз для нормальних людей а індуський фрод перетворив її на лотерею (за що вже спромігся тупо ляпнути назвавши його «наступна лотерея» но я сам ще не перевіряв джерело як саме то було у інтервью) а індуський фрод орієнтований саме на аутстаф бізнес як бізнес модель привезти будь кого у якій завгодно кількості а потім просто настирливо совать їх скрізь за малий бізнес профіт

Одна з компаній звільнила 16000 американців і в той же рік найняла 5000 індусів по H1B :)
Каліфорнія ненавидить Трампа, бо їх компанії не виживуть без дешевих індусів

до речі їх там не так багато там індокитайців багато помітно більше ніж індопакістанців але далі на схід і на північ то так

та не такий вже там і малий профіт
якшо вдасться проштовхнуть тіло в корпорацію

а зважаючи на американські рівень корупції
тим більше якшо там ше й свої...

Одна з компаній звільнила 16000 американців і в той же рік найняла 5000 індусів по H1B :)

кул сторі бро

Автор 10 років намагався потрапити в гугл і мету і його таки взяли.

шо, в обидві сразу?!

некомпетентних довбо***в, серед яких він виявився найрозумнішим і одразу став лідом

тобто умовні довб***би запромоутили єдиного розумного шоб він їх вів до сяючих висот
тут жє!
з полегшенням такі — «нарешті! ми так на тебе чекали!»

івен кулер сторі бро

Каліфорнія ненавидить Трампа, бо їх компанії не виживуть без дешевих індусів

Скажіть, як ви взагалі виживаєте один без дорослих?

Мабуть Німеччина таки реально very safe place, I’m impressed.

Ой Юра добрався до трешакового каналу.

Одна з компаній звільнила 16000 американців і в той же рік найняла 5000 індусів по H1B :)

Це яка компанія? Бо велика вірогідність що більшість з тих 16к були ті ж самі h1b.

бо ти там зобов’язаний отримати промоушен кожні 2 роки

Тільки на два початкові рівні і майже 3 роки. В гуглі лише для джунів таке. Це досить нетипово по індустрії.

В командах Цукеберга або Маска по ШІ немає індусів.

Знову брехня, купа індусів, китайців в топових командах по ШІ. Багато по h1b.

там хворий булшит реально )) який толкає чувак з ліцом ісконно натурального американця

а скріншоти нафотошоплені

о я згадав цього мудака то є мудак саме за визначенням здається з сієтла ака “мудак програміст міліонер” я його ще здавна помню коли з ох.єванієм дивився його розповіді за то як він став міліонер і ви станете а може не станете бо ви погано молилися ))

ось типа класіка канальна відосіка

youtu.be/ktosDJ3vWn8

7 Things I don’t spend money on anymore... (as a millionaire) | financial minimalism

Ex-Google TechLead on financial minimalism and spending. Check out Ting Mobile for a cheaper cellphone plan and get your $25 credit:

Join me in DeFi Pro and make passive income with crypto.

Join ex-Google/ex-Facebook engineers for my coding interview training:

Learn how to build a $1,000,000+ business on YouTube:

... у нього як я казав ліцо специфічно (американське ага ага) важко вже забути даже мені ))

В Штатах, на відміну від Європи, їх викинуть за двері завтра, якщо буде якась ревізія працівників

а потом на зад в єпропу в окоп ))

зараз буває регулярно, судячи по кількості звільнених айтішників.
Колеги мені розповідають про інше життя, де вони працюють у штатах по 3-5 годин на день.

«Так и Вы рассказывайте» © ;-)

Європа до дому ближче. А дім — Україна.

Нема сумніву. Тільки фактор географічної близькості для мене і моєї сім’ї — то далеко не серед найвагоміших.
Комусь — так, не заперечую, важливо до родини поближче їздити.

Нетреба нікуди переїжджати якщо дім це Україна. Це гарантований провал з таким майндсетом

майндсет ні до чого. просто можна легко і дешево побачитися з родичами/друзями. До війни так було. Зараз все складніше, якщо родичі все ще в Україні.

Скільки таких «побачень» в рік набирається? Я переконаний що успішний переїзд можливий лише, коли «дім це там де ти є». Інакше, тебе буде постійно мучити ностальгія і будеш депресувати.

Ми зникнемо, з таким підходом як ваш. Колись за Чехова в Таганрогському повіті було 70% українців, а на початку 2000-их було 2%, а зараз мабуть біля нуля. Асиміляція страшна річ.

змінилась ДНК, там тепер не R1a гаплогрупа, асимілювались з ким?

Во времена Чехова евреи составляли 35% населения Одессы. В начале 2000-х, 2001 году, 1,2%. И что?

дім там де жопа в теплі © (тм)

дім там де жопа в теплі © (тм)
... и хлопцы стали разбегаться в разные стороны и правильно делают если так дальше пойдёт я тоже разбегусь в разные стороны

— У пана атамана нема золотого запасу.
— Загарніца нам поможет. Запад с намі.

схожий турецький підданий
Множинне громадянство — це стратегічний крок для збереження єдності української нації в умовах війни, глобальної мобільності та великої діаспори.
/ Міністерство Національної Єдності України /
Я переконаний що успішний переїзд можливий лише, коли «дім це там де ти є». Інакше, тебе буде постійно мучити ностальгія і будеш депресувати.

ну і як ти відчуваєш, що штати стали твоїм домом?

Так. Мені тут комфортніше ніж було в Україні. По суті, крім батьків, мене з Україною нічого більше і не звязує.

Мені тут комфортніше ніж було в Україні.

комфортніше — так, але відчуття дому це не відчуття комфорту, а інше відчуття. в мене воно якось закінчилося я не знаю коли, але його і в Україні не було, коли я там в останній раз була і взагалі його ніде більше не відчуваю. я десь чула, що так багану кого з емігрантів, тому і цікаво як воно у кого.

Моє імхо, що такі абстрактні відчуття як дім, дружба і т д — сильно переосмислюються при переїзді, ніби дивився на це збоку і аналізуєш. Коли аналізуєш — краще розумієш. Коли розумієш — менше інтуїтивно відчуваєш.

комфортніше — так, але відчуття дому це не відчуття комфорту

Ну от у мене в Німеччині на даний момент дуже гарне відчуття дому. Я вже змирився, що в Україну ніколи не заїду, тому буду українцем на відстані.

Я вже змирився, що в Україну ніколи не заїду, тому буду українцем на відстані.

ну чого ніколи? може колись воно станеться, що знову поїдеш

тому буду українцем на відстані.

удобно дуже )) они хоть бившая но подлінная руская она такая же ж москвічка как била (к) (тм)

імхо в Україні там оцей радянський традиційний націонал соціалістичний «підмінник» цього «відчуття дому» як «відчуття причасності» ну ось ти піонер значить уже причасний ось ти ругаєш америку єту вашу значить уже причасний ну там дєди воєвалі вот єто всьо

... росіян те саме 1 в 1 ось дивне але з мого інфо простору мені здається чаша сія #внезапно оминула бєларусів но окреме дослідження я не проводив

з інших недо націй то сама історія у індусів )) там традиційний вой на болотах як же ж це так діти не можуть роками поїхать побачить рідних батьків бо у них статус не рівний і чи не пустили на зад в штати і індія краща страна в світі а чого туди не їдемо (тут традиційний уход од отвєта при чому так само можуть без дисонансу виникати питання «перегібів на місцях» як то значна соціальна небезпека як то просто для жінки у соціальних місцях так і взагалі там надворі не за кулеметами кампусів вайті)

... тож для совка «відчуття причасності (дому)» то якраз торт як то виражається зокрема класичним «а там (в америках єтіх вашіх) ти ніхто»

і взагалі його ніде більше не відчуваю.

єто ти зря

що так багану кого з емігрантів, тому і цікаво як воно у кого.

ну я тут не підпадаю під статистику вже виходячи з певних медицинських уже показань но як за себе лічно то ні в одном глазу ))

... класика якої я помню їхав я до себе у хайфу з півдня відповідно на північ і як зазвичай сплутав зворот і зарано звернув і поїхав не шосе до самого хайфи а паралельної звичайної дороги там єсть я на гуглі накину зараз

ранок був точно помню ще до дня і трохи проїхав і воно якось так накотило ну точно десь під києвом теж спробую накинути як вспомню

я навіть зупинився (за правилами у спеціальному кармані для зупинки) і вийшов і постояв понюхав (пахне так але звісно трохи екзотики відчувається) і поозирався ну просто 1 в 1 десь під києвом ну звісно аби не класна розмітка на дорозі кармани оці всі тут понятно «чісто акуратно всьо не по нашему» (к) (тм) але в іншому ну воно

... то чого воно «не як удома»? ))

ЗЫ: зараз осінь трохи швидко стало для мене все але спробую проскочити щоб просто їхати крізь осінній ліс то є мені просто торт ото і є воно

але відчуття дому це не відчуття комфорту, а інше відчуття.

імхо

хайфа maps.app.goo.gl/B25tUz58B4M1cjBf6

київ maps.app.goo.gl/vfwWxBo9Vj4tYJnm8

(ну ок я не зміг точно пригадати місце під києвом)

хайфа maps.app.goo.gl/B25tUz58B4M1cjBf6

київ maps.app.goo.gl/vfwWxBo9Vj4tYJnm8

ну да, десь воно схоже

у мене щось подібне було у Штральзунді та у місті Росток, бо там порт, багато води і трішечки бомжатно, а я жила перші 30 років у Миколаєві і там теж багато води, трішечки бомжатно, ну і природа десь схожа.

але мене таке працює тільки коли вода, вітер, дерева схожі, а коли панелькі совкові бачу у єкс ГДР, то оце не працює, хоча місцями воно прям дуже схоже на Київ

ну я виріс у совковій панельці 5 поверхі ніт мені не працює

... хоча іноді ото було таке відчуття но не не в глушь в бобруйськ чи як там його за анекдотом (ок вигуглив в оригіналі урюпінськ (к) (тм)) але ото кудись у київ щоб кирпична хрущовка не панель ну там ... х.з. ок зараз я вже не можу вспомнить яке то було відчуття (( типу наче «а я би пожив отак годік може два»

Цінні речі це НЕ речі. Це сім’я, друзі, рідна мова, дім де ти виріс, вулиці на яких ти бігав дитиною, історія твоєї сімі, відчуття Різдва і Великодня, різдвяна вечеря і пасхальний сніданок з сім’єю. Могили рідних . (за якими потрібно доглядати). Своя мова ,культура, свої люди,своя їжа.

відчуття Різдва і Великодня

православного чи католицького?

Могили рідних .

це так як класичний метод закопали рідних все земля наша

сім’я

Зі мною

друзі

Розкидані по Європі, від Польщі до Португалії

рідна мова

Зі мною

дім де ти виріс

Немає його, розбитий кцпнею

вулиці на яких ти бігав дитиною

Немає, розбиті кцпнею

історія твоєї сімі

У мене навіть моїх дитячих світлин не залишилось, згоріли разом із будинком батьків

відчуття Різдва і Великодня

Зі мною

різдвяна вечеря і пасхальний сніданок з сім’єю

Зі мною.

Могили рідних . (за якими потрібно доглядати)

Захоплені кцпнею

Своя мова ,культура, свої люди,своя їжа

Зі мною

Могили рідних . (за якими потрібно доглядати)

Навіщо?

свої люди

Так це ж мінус :)

різдвяна вечеря і пасхальний сніданок з сім’єю

Так воно і є + додалася вечеря на день подяки! ;)

А навіщо нам чуже Дня подяки? З тобою буде також «асиміляція». Там зовсім інший менталітет, цінності.
Свої люди +, без награної посмішки та толерантності. Набагато більш відкриті та веселі, там як їжачки сидять по хатах всі (тільки робота — дім — супермаркет — дім). + Важливий зв’язок людини з корінням. ніякі гроші не варті цього

p.s Відчувається, що ви зі східної частини України, де совок залишив великий відбиток. Помітно, що жителі сходу більше кожен за себе, без стадного режиму, аби дупа в теплі. В нас в Карпатах інший менталітет і люди набожні, родинні, сімейні, дуже розвинені.

Там зовсім інший менталітет, цінності.

а у нас управдом друг человека! (к) (тм)

Важливий зв’язок людини з корінням. ніякі гроші не варті цього

youtu.be/hQxAkbMCfrQ?t=3

В нас в Карпатах інший менталітет і люди набожні, родинні, сімейні, дуже розвинені.

православні?

без награної посмішки та толерантності

Ну та, ну та. З кислою мордою, це ж тек мило :)

Важливий зв’язок людини з корінням

Ліл.

Відчувається, що ви зі східної частини України

Ванга, я не знав що Львів вже до сходу записали :)

і люди набожні

Я ж так і писав, щотце мінус :)

До війни до нас батьки і інші родичі приїздили по декілька разів на рік. Наявність прямого рейсу меньше ніж в 2 годинах робило спокійніше навіть чисто психологічно.
Емігранти в штати і канаду ще перші роки приїзжають, а далі вже не хочеться 2 тижні своєї відпустки витрачати повністю на поїздку в Україну, і вони їдуть в Мексику замість цього.

Як раз ускладнення можливості бачитися з близькими стало найбільш болючішою зміною в житті з 2022.

Наявність прямого рейсу меньше ніж в 2 годинах робило спокійніше навіть чисто психологічно.

до війни у мене взагалі не було відчуття, що я емігрант на 100 відстотків, щось посередні, коли є прямий рейс 2 години, то по відчуттям це було як поїхати у сусіднє місто.

коли є прямий рейс 2 години, то по відчуттям це було як поїхати у сусіднє місто.

так 146% я пробував ))

... у мене «поїхати у сусіднє місто» як то «остання миля» було 4 години чи якось трохи менше за харошу їзду

... но там тож окремо 2 участки колий останній участок ще перед останній раз у мене просто вже здали нерви спочатку дорогою а потім ще окремо від родичів коли я намагався то є передачи відчуття ох.єванія то стикнувся з якімось глухим таким «нє ну живой же ж всьо нормально а шо такоє шо ти там ниєш»

(тож так останній раз самій усі пішли нах і той останній участок я тупо не поїхав ну і зокрема я вже не тягнув)

тож оце

по відчуттям це було як поїхати у сусіднє місто.

з київа у сусідній обласний центр то є було таке реалістично як то у іншу країну потім ще поясню на практиці

... особливо виїзд з самого міста та заїзд на зад бо певно таки останній раз тоді то було восени 21-го то воно мене якось особливо вразило до «міста» як то вже в’їзд у бориспіль прямо таке булкаківське

мелколесье степь и дали свет луны во все концы ни огня ни чёрной хаты глушь и снег на встречу мне только вёрсты полосаты попадаються одне

і тут х.як якась там заправка з огнями і тут вот новий поворот і вже вогні вогні вогні вулиці місто прямо так з наскоку і одразу місто місто

коли є прямий рейс 2 години, то по відчуттям це було як поїхати у сусіднє місто.

і так окремо ще далі рівно те відчуття уже до аеропорту благо ще сам бориспіль ще більш менш схожий на обяцінку цивілізації там десь за ним і таки справді там за ним вже буде окремо прямо так з наскоку вже справжні міста вже справжня цивілізація відчуття абсолютно то є саме 1 в 1

то по відчуттям це було як поїхати у сусіднє місто.

а по рівню культурного перепаду соціального то взагалі такого «ну типу вийшов з дому за кефіром нічо такого» то такого ні коли не було вже )) я вже казав колись вже давно ще до війни бо я вже навчився був перемикатися «морчу кірпічом» вже на останньому гейті де вже далі вже борт уже в Родіну там уже прямо і «наші» вже підуть вже не сплутати рідні обличча )) «кірпіча просять» ))

... ото навчився перемикатися і все стало нормально без питань

... а до того у мене тижнів зо 2 входило на «зворотню адаптацію» де я бачив я реально лякав людей отих єтіх вашіх

емігрант на 100 відстотків, щось посередні

українських як то більш наочно на початку ще «нульові» приїзджу так кудись у магазин (супермаркети були ще рідкість до речі) і чисто на автоматі «здрасті» і от прямо бачу як продавчиці от міняються ліцом і лякаються і намагаються якось сховатися бо не знають же ж що робити це ж бо божевільний якійсь а може провєрка а може авторітєт не понятно

тож так абсолютно саме те як ти пишеш ))

то по відчуттям це було як поїхати у сусіднє місто.
бо я вже навчився був перемикатися «морчу кірпічом»

так, є таке. якщо не перемкнеш, то думають, що божевільна якась чи під наркотою

коли є прямий рейс 2 години, то по відчуттям це було як поїхати у сусіднє місто.

сусідні міста з чікаю певно мінєаполіс та мілуокі ну в принципі да міннєссота таки далі годин 6 а вісконсін якраз 2 години норм

скільки летіти не знаю ніколи не пробував з нью-йорка до чікаги певно 3 години летіти бо там прямі до кароліни там далі бо там з підскоком через шарлот майже всігда якщо справді летіти через місцевий у селі аеропорт

то по відчуттям це було як поїхати у сусіднє місто.

з мого особистого досвіду поїхати з тої ж чікаги у село загалом 14 годин за кермом з ночівкою десь по середині воно не відчувається абсолютно такої важкості як їздити по Україні навіть от 4 години «у сусіднє село»

по ізраілю так само

по європі ну мій досвід за кермом сильно менший але не можу пригадати якоїсь важкості

youtu.be/zQLLck4eAqA

То близькі можуть приїздити до вас, як альтернатива.
Ну і більше відеозв’язок вмикати при зідзвонах, то теж дає відчуття присутності (хоч якесь).

дякую кеп. Але це повна хрень і не заміняє зустрічі в реальному житті. Особливо для дітей і бабусь-дідусів. Як у нас, так і у них.

Та ніхто й не казав, що заміняє.
Але краще так, ніж ніяк.

а далі вже не хочеться 2 тижні своєї відпустки витрачати повністю на поїздку в Україну, і вони їдуть в Мексику замість цього.

імхо справа не у часі справа у тім що нема за чим

Нема за чим, а через декілька років якщо не бачитися, то стає і нема за ким.
Ну таке, у кожного свій вибір життєві обставини і відносини з іншими людьми.

ну так але у цю гру можуть грати і двоє як стає і нема за ким то так само стає і нема кому селяві

Стаємо запроданцями та пристосуванцями і вже є нова батьківщина. Вас зламали ...«Вітаю».

Стаємо запроданцями та пристосуванцями і вже є нова батьківщина.

ворогами народу!

Тарас про них ще 200 років тому написав

Люде, люде!
За шмат гнилої ковбаси
У вас хоч матір попроси,
То оддасте.

Ковбасники, що з них взяти

Угу... Поет був великим патріотом, але значну частину життя провів не в Україні, а в Петербурзі, хоча «мріяв про будиночок в Україні». По Україні ж тусив, переміщаючись від одних знайомих до інших, часто ще й подорожуючи за чужий рахунок.
То ж, схоже, «скрутне матеріальне становище» ніяк не дозволяло назбирати грошей на будиночок чи викупити з кріпацтва рідню. Але «широка натура», не «ковбасник». ;)

Жук — теж патріот, трошки ухилянт. Але патріот :)

Такий патріот, що вже четвертий рік все ніяк шлях до ТЦК не знайде.
Зараз мабуть прийде виправдовуватися, шо готов в будь-який момент, як тільки так відразу.

був великим патріотом, але значну частину життя провів не в Україні, а в Петербурзі, хоча «мріяв про будиночок в Україні».

і я заплакавши назад поїхав знову на чужбину

По Україні ж тусив, переміщаючись від одних знайомих до інших, часто ще й подорожуючи за чужий рахунок.

«так вєдь другіх нєт» (к) (тм)

... а до речі за тов. пушкіна діяльність якого заборонена оце якраз тов. путін цитував щось там знову з вєлічія «і друг стєпєй калмик» а я раптом піймав себе рівно на оце

Це не дискутабельно, це зміна контексту з інсторичних аргументів на аргументи повязані з біографією самої людини. Зрозуміло що при совку всі робили те що давали робити. А хто не підкорявся — той до цього часу як правило просто не дожив
(див. коментарі «„Можна бути генієм в ІТ й ідіотом у питаннях людської історії“. Розмова з Грицаком і Ажнюком»)

то зрозуміло тов. пушкін імперський поет аж на стільки що вул. пушкіна у тім самім імперськім харкові першої столичі більшовицької України (нині незалежної соціалістичної) то назва вулиці не є оригінальної назви а так само переназвана на честь сторічча дня народження великого імперського поета

а шевченко тасар який починає рівно там же ж рівно у той самий час тої самої імперії ті самі люди все те саме навіть польща то він вже не є імперський поет а є національний бо таке життя

а шевченко тасар який починає рівно там же ж рівно у той самий час тої самої імперії ті самі люди все те саме навіть польща то він вже не є імперський поет а є національний бо таке життя

Грінку з двумя орлами не дали, візу О-1 як видатному митцю не подовжили, так і став національним поетом і патріотом.

невдало народився так буває пушкін уже умер (1837) а підкорення великого заходу ще не почалося (1865) мігрувати по сути нікуди окрім старої доброї руської імперії

так і став національним поетом і патріотом.

ЗЫ: для прикладу набоков народиться аж 1899-го а сікорський 1889-го

Дуже не вдалий приклад. Вів щоденник російською, дуже любив Пітєр. Напевно ковбаса в пітєрі все таки була краща.

Напевно ковбаса в пітєрі все таки була краща.

метрополія’с отсєль грозіть ми будєм швєду (к) (тм)

зате піндосія з президентом дебілом, мас шутінгами і не менш запеклими ліваками і антиваксерами праваками просто топ) не хочу тебе засмучувати, але останній рік посміховисько знаходиться по інший бік океану від Європи)

Маленьке уточнення: Втретє вибрали президента дибіла.
Ну перший раз Трампа, другий раз Байдена, третій раз знову Трампа (першого разу їм не вистачило)))

Та і наступні навряд чи будуть краще)

Втретє вибрали президента дибіла.

тим часом у європі в третє не вибрали )) селяві просто бізнес

ЗЫ: чи ще лише в перше? ну все ще попереду

ЗЫ: ти ж в курсі що то є совок що для нього навіть власна назва є «а у вас негрів лінчують» (к) (тм)

президентом дебілом

Ніхто не вічний. І це мине. ©
Окрім того, навіть конкретно зараз, я підтримую його внутрішню політику. Він хоч і має крейзонуті замашки (з цим погоджуюся) і є скоріш бізнесменом, аніж політиком (йому найважливіше deal), але він вочевидь хоче кращого для своєї країни, яку він знає і відчуває дуже добре, вже майже вісім десятиліть (на відміну від мене, чи вас, чи Юрія, чи інших українців). Всі його промови і дії завжди націлені на те, щоб припинити робити штати прохідним двором і зосередитися на вирішенні внутрішніх проблем. Тому не українцям судити, що для їх країни добре, а що погано. Але вектор його ідеології — безумовно, принесе більше користі країні, яка до того була в руках ліваків.
Я мігрант, поки що на пташиних правах, так, і тому поки не найбільш бажана персона тут. Але я ЛЕГАЛЬНИЙ і кваліфікований мігрант, тому все буде добре. Судити потрібно за реальними намірами і діями по відношенню до країни і її розвитку, навіть якщо мені щось не сподобалося, тому що я потрапив у «немилість».
Але навіть якщо так, навіть якщо би я його ТОТАЛЬНО не поважав (як ви), то що, життя триватиме лише до 2028 року? Далі ми припиняємо горизонт планування чи що?
ВАЖЛИВО! Я не запеклий прихильник МАГА, але ліваки мені ну взагалііі не імпонують. Тому вибираю меншу з двох бід.
І якщо би мав права, то голоснув би у 2024 однозначно за нього, бо друга кандидатура то було просто непорозуміння.

останній рік посміховисько знаходиться по інший бік океану від Європи

Час покаже :) Все тимчасово, і це зміниться.
Президент США зміниться, а от єврокуколдізм і мігранти (плюс неконтрольований їх наплив) не зникнуть так швидко.

А, ну тут все ясно, мага секта) Такі просто навалюють по методичці ахінею в стилі скабєєвої. Називати бідона ліваком то вже клініка, хоча ваша секта навіть не знає значення слова лівак)

Я більше про товариша Обаму. Але й Бідон не білий та пухнастий.

Ніхто не вічний. І це мине. ©

Так далі ж Венс буде 😂

Краще Окасіо-Кортес або хоча б Ньюсом) А в Нью-Йорку вже фрі палестинець Мамдані на підході в цьому році.

Американські бабці з дідусями ще довго будуть згадувати життя при Трампі, як тут за Льоні.

З мізерними доходами, шаленими податками, соціальним баластом на шиї, запеклими ліваками, і ще й напливом мігрантів, який не скоро вдасться розхлебати.

каліфорнія ))

Фу там жити.

у мене там дача

чудовий клімат середземномор’я і західної частини континенту

трохи не жарко но ні туди ні сюди

плюс смачна їжа.

ну х.з. но я якось спестеріг що на іншім кінці світу ака флоріда #внезапно чогось бідніший асортимент у гастрономі а може то здалося з несподіванки наскоком а може то типу біля курорт було як рахується тепер уже х.з.

Фу там жити.

Щось не сходиться... живу в Європі, де мій чудовий клімат середземноморʼя і смачна їжа?

Європа різна є Фінляндія, Норвегія та Греція, Іспанія, Італія.

Та ж спеціально вказав — то для регіону

середземноморʼя

В умовній Швеції — фу клімат, дякую, навіть безкоштовно не треба. Польща — теж не фонтан, але терпимо. Південніше — вже краще.

Цюріх південніше Польщі, південніше Німеччини і південніше Києва. Він майже на одній паралелі з Одесою, але м’якого теплого клімату тут немає. 6 місяців в рік виглядають десь так youtu.be/...​E2g9Q?si=QPfUBSUBai3prEEb

Так, все правильно. То ж і не середземномор’я.
Помітив декілька років тому, як моє наївне шкільне уявлення про те, що клімат цілковито залежить від широти — було дуже хибне. Насправді має вплив купа факторів.
Весь цей тред ми зачіпаємося через таку дріб’язкову обставину, що я у початковому повідомленні написав трохи неточно. Думав, що зрозуміють, але ні, наваляли.
Мав на увазі так (уточнено):

Єдине, що там (у Європі) лишилося поки доброго — чудовий клімат у тій частині Європи, яка є середземноморським регіоном (і відносно непоганий у західній частини континенту), плюс смачна їжа (теж НЕ У ВСІХ країнах, але переважно в більшості місць смачно)
єврокуколда
Ще й бонусом агресор, що сидить на сході.

Зовсім інша справа козаки, котрі так потужно підтримували Молдову (цікаво через чию територію рашка перекидала своїх бойовиків в Придністров’я), Грузію, Ічкерію та ще раз Чечню.
Вангую що єврокуколди аналізуючи видатки рашки на «безпеку» не будуть перенапрвляти оборонний бюджет на будівництво доріг та пошуку миру в очах

агресора, що сидить на сході.

але в Німеччині дві працюючі людини не можуть утримувати родину, зато утримують 15 арабів, 5 українців, сексуальну революцію, наркопритони мюнхена і нагороду стукачам, за те що вони здадуть тебе, коли ти неправильно подивився на чорнобривці надворі.

Це все велика срака)) «країна мрій» з ліваками, соціалюгами, занудами, педантами, ще й стукачами при цьому.

і только нєсчастниє нєсчастний каждий по своєму (к) (тм)
і только нєсчастниє нєсчастний каждий по своєму (к) (тм)

і толка нєсчастниє турісти несчастні одінаково (к) (тм) (тз)

і толко нєсчастніє турісти

ніт тіко діди ))

ньєт тіко турісти тіко діди тіко з разговорнічкьом

айн фолк айн райх

Чорний Список Юджина

айн юджин ))

С одним доходом.
Американ дрим это как раз большая семья в большом доме с матерью домохозяйкой.

с матерью домохозяйкой

Це точно мрія жінки в США?

А в чому проблема? Знаю купу таких сімей. Знаю навіть з батьком домохазіном :)

А в чому проблема? Знаю купу таких сімей. Знаю навіть з батьком домохазіном :)

В америках мріють бути домогосподарями чи домогосподарками? Як все запущено...

Я не знаю про що вони мріють, але якщо так живуть — мабуть зручно. Хочеш розказати як правильно жити? :)

Зручно драїти три унітази, прибирати 200 кв.м., готувати їжу? Люди це роблять, бо виходу немає, а не через зручність. Про таке неможливо мріяти.

Що значить нема виходу? Влаштуватись продавцем на 20 баксів в годину — жодних проблем. Змісту теж нема правда. Для мене наприклад — чужа людина в домі — не комфортно. Не бачу проблеми помити власний унітаз чи приготувати щось.

Наприклад, в власника фірми на якого я працював, дружина сиділа вдома поки діти не підросли. Тому що наймати няню — не хотіли. В чувака макларен в гаражі, і ще 5 авто, очевидно — від безвиході...

Недовіра до найманого персоналу.

І я його розумію. Свій будинок — це досить приватне місце, а діти — тимбільше.

І я його розумію. Свій будинок — це досить приватне місце, а діти — тимбільше.

Так я про це і кажу, у людей немає вибору, вони змушені сидіти дома і виконувати всю домашню роботу. Це типу вимушене рабство, але аж ніяк не мрія.

це від людини залежить. Якщо комусь зручніше найняьти когось — це не проблема. Якщо ні — це теж не проблема. що значить рабство, якщо в тебе є вибір?
Чому ти думаєш — що твоє уявлення про життя єдиноправильне? =)

це від людини залежить. Якщо комусь зручніше найняьти когось — це не проблема.

Ти написав, що в США мріють буди домогосподарками і мова саме про це, коли ти виконуєш сама домашню роботу. Якщо ти когось наймеш робити домашню роботу і при цьому сидиш вдома, то ти вже не домогосподарка. Хз хто ти, безробітня, чи принцеса, чи які там ще варіанти, але точно не домогосподарка.

я такого не писав....
Ось моя цитата

Я не знаю про що вони мріють, але якщо так живуть — мабуть зручно. Хочеш розказати як правильно жити? :)
Зручно драїти три унітази,

ну там не має великої різниці драїти 2 чи 3

чи в тебе в твоїх 120 квадратних метрах 1?

Щось тут не зрозумів, у мене на 100 квадратів один, двоє людей. Це типу погано?

у Юри новобудова 3 кімнати і там зазвичай 2

Для двох — це ок. Хоча краще 2, якщо гостей приймаєте. Але ж ми про велику родину

В америках мріють бути домогосподарями чи домогосподарками?

ну в америках буває таке, що великі родини, де дітей більше 4 і класно коли у людей є така можливість і фінансово і стосовно жилплощі

Знаю навіть з батьком домохазіном :)

нарешті хоч одна адекватна родина ))

Відповідаю просто в тред, а не комусь особисто :)
Як же весело дивитись на срач в стилі «Кобі Браянт» проти «Шакіл Оніл» :)
Один каже — нада їбашить і ти пізнаєш дзен!
Інший — а нахуя їбашити, коли я пізнаю дзен і так? :)

Написали майже 450 коментів в цій гілці, дотягнемо до тисячі? :)

не 5, а 2.3 що колись відчувався як 1 млн. юсд

В кали ощущается что цифры оптимистичные, особенно housing 1M, даже смешно.

У вас там свій, особливий шлях :)

Ні, ну в 1М ще поки реально вкластися — ось, наприклад — www.zillow.com/...​a-CA-92037/16835738_zpid
Можна й дешевше знайти, далі від узбережжя.

В статье речь шла о доме.
Towhomes и кондо условно попадают в 1м.
Найти то можно и дом в глубоких е...х, но зачем?

ОК, погоджуюся, не додивився, що саме будинок там розглядали.
Ну, завжди є варіант змінити штат, де можна розжитися будинком за дещо скромніший бюджет (500-800К). Полазив на Зіллоу (щось найшло), дивлюся у Техасі непогані пропозиції. А то на східному березі якийсь суцільний треш у такому діапазоні цін.

Ну, завжди є варіант змінити штат, де можна розжитися будинком за дещо скромніший бюджет (500-800К).

И это хорошо! Есть выбор и не всегда в пользу калифорнии.
Зиллоу то класно, можно и дом купить по ремоуту:) нужно ехать и смотреть, причем когда условия не лучшие, например в сезон когда жарко. Да это пара месяцев, но всегда есть ньюансы

Щось забагато антипольскої пропаганди в останні дні в мережі. Знову новий напад на українку у транспорті саме за мову. Причому пасажири взагалі не реагували, тільки якась літня жінка заступилася і отримала теж.
www.instagram.com/p/DO335EOiLAh
А там ще й польский нацист Єжи Тиц загинув на війні зі стороні раші, прийшов вбивати бандерівців
nv.ua/...​-z-polshchi-50546865.html

«У цей момент до автобуса зайшла 50-річна Зенобія Жачек разом зі своєю подругою. Вони стали свідками події.

— Жінка нічого поганого не зробила. Вона просто розмовляла з іншим пасажиром. Йому не подобався її акцент, і він вигукував образи на адресу прихильників Бандери. Він кричав їй тікати з Польщі й повертатися на батьківщину, — розповідає Зенобія в інтерв’ю виданню „Fakt“.

Зенобія не могла цього терпіти й втрутилася:
— Це було нестерпно. Люди не реагували, але я не могла мовчати. Щось мене підштовхнуло.»

тільки якась літня жінка заступилася

літня жінка, 50 років

літня жінка, 50 років

В Україні слово «літня жінка» не має чітко закріпленого вікового визначення, це радше культурно-мовне позначення.

— У повсякденному вжитку ним можуть назвати жінку після 50–60 років, коли вона вже вийшла з активного працездатного віку або наближається до пенсійного.

— У літературній та ввічливій мові «літня» звучить м’якше, ніж «стара» чи «похилого віку».

— Також іноді «літня людина» може означати просто зріла, доросла, але не обов’язково дуже старенька.

Вона виглядає набагато молодше. Я думала їй років 45. Сподіваюсь, що цього чоловіка знайде поліція і спердолить його з Варшави.
Мені ще також віриться, що скоро літня жінка не буде використовуватися для жінок передпенсійного віку.Чи взагалі.

В Україні слово «літня жінка»

я не знаю, як там в Україні

за класифікацією ВОЗ молодості триває до 45 років, середній вік це 45-60, в Європах пенсія починається з 65, очикувана тривалість життя більше 80

а літня людина — це людина похилого віку і асоціюється зі старістю, коли людина потребує допомоги, а в 50 ще дітей деякі народжують

Хз, я чув іншу крайню версію — після 40 то вже старушка, літня жінка, і списаний матераіл.

а я бачила тіктоки де чоловіків після 35 дідами називають

скуфи то коли пузан і шкарпетки до колін

а є ще тема про дідів 35+

ну от наприклад
www.youtube.com/shorts/SuZFq44CYRQ

Гетри і термік, а не підколінки і кальсони!:)

хай буде гетри
буде холодно, буду носити гетри і буду скуфом

Там росіяни позавчора викатили мілфу, до якої Джо Байдер домагався і яка втікла від нього... в рашу :)
antikor.ua/...​la_rossijskoe_grahdanstvo

перше правило життя в оттуда ні коли не мати справі зі співвітчизниками в оттуда (к) (тм)

proved!

... йо шо за говно ти читаєш ))

Там ще пишуть що в Макрона жінка — мужиг:)

Ну то таке, всі ми знаємо хто в рашку преться, майстер булшидо активіст і домашній абюзер Сігал, гвалтівник той що в Мушкетера грав, педофіл колишній військовий зі США. Тобто, скам.

Там ще пишуть що в Макрона жінка — мужиг:)

мушу визнати я бачив його на самім ще початку це в нього вже кінець чи середина другого терміну а тоді ще було х.з. скіко рокі тому тож той момент з дружиною чи хто там я закрив ще тоді і то на глухо тупо снизавши плечима бо я ту недо людську х.ню уже не розумію сорі

Luigi follow only on the ferraris

і домашній абюзер Сігал

я бачив лише інтерв’ю з Katherine Heigl з очевидних як для мені здається причин так само у першій серії Erika Eleniak зі тіх самих так само очевидних як мені здається причин

всі ми знаємо хто в рашку преться

я не знаю сорі не знаю що і робити ((

перше правило життя в оттуда ні коли не мати справі зі співвітчизниками в оттуда (к) (тм)

Молодой человек! Мы, русские, не обманываем друг друга ©

взагалі дивуюсь, як люди таку фігню знаходять — це їм якось алгоритми гугла підсовують чи як???
і так пару раз по «помийкам» пошарився і вважай пропав — постійно буде відповідний контент як підкріплення ))

і так пару раз по «помийкам» пошарився і вважай пропав — постійно буде відповідний контент як підкріплення ))

на моїм власнім шляху от українського націонал соціалістичного радянського інфо простору я пам’ятаю був «кореспондент» колись був базовим джерелом щоденних новин потім стало якось так надокучливо бо стало «якось так надокучливо» потім одного дня я не витримав і просто сказав «та задовбався я» от усього потоку говна який стало і просто перестав читати «кореспондент»

може уже були мої особисті особливості включно з уже тоді якімось медицинськими но «підкріплення» у мене не виникло бо я пам’ятаю як виникло навпаки відчуття полекшення

другим етапом стало весна 16-го року певно травень а може вже початок червня десь період від травневих та паски до 4-го липня я тоді якраз попався у стадії переїзду і одного моменту мене знову вибісило вже до психіатрії ота уся х.ня якої пічкають газети «правда» з України читай буквально (майже) стався напад

і якось може випадково я перемкнувся суто примусово волевим рішенням на якийсь місцевий канал чи то десь східного передмістя сіетлу географічно чи то дес далі орегону не пам’ятаю точно просто ткнув перше що попало з місцевого пальцем і перемкнувся тільки на нього

все що з України виключив взагалі повністю

і дуже добре пам’ятаю те відчуття як стало добре як стало просто ах.єнно і окремо спантеличення саме від того який контраст бо я теж очікував якогось там «підкріплення» тощо а стало просто ах.єнно просто саме до рівня #1 «а що так теж можна було» і #2 «а чого власне узагалі має бути якось інакше бо нащо яка власне ціль якось інакше як то більш конкретно як в Україні»

Молодой человек! Мы, русские, не обманываем друг друга ©

так загалом саме воно Україна ні куди не пішла а позаяк «а слава кпсс взагалі нє чєловєк» то такого як «Україна» сутності окремо об’єкту нема відокремлено від людей тож то все так само люди як було і при ссср як власне і є так само при ссср тільки тепер уже «українці» тож так то саме українці брешуть

оце останнє далося мені здається найбільш складно як то важко чи як так в усьому процесі бо ж як то буквальне цитуючи «мнє за дєржаву обідно» (к) (тм)

ЗЫ: а ну і да тут їх так само повно і от тут уже і починається та сама цікава історія де за класикою свині люди геть однаково москалі анти москалі переводячи погляд з одніх морд на інші лиця відрізнити їх стає уже не можливо

я перевіряв ))

шкарпетки до колін

говорят удобно, не будет варикоза

Ось апдейт:
Policjanci z warszawskiej Pragi-Północ zatrzymali dzisiaj mężczyznę, który w minioną sobotę zaatakował jedną z pasażerek autobusu linii 190.

Kobieta stanęła w obronie obywatelki Ukrainy obrażanej i wyzywanej przez agresywnego pasażera.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna to 38-letni obywatel Polski. Czynności w toku

Тепер треба почекати, що йому інкримінують.

Ахах, там його звинувачують у нападі на польску жінку, а про напад на українку, судячи з усього, навіть не згадають

Тут справа в тому, що поліція сама вийшла до польської громадянки чз резонанс в соцмережах. Тому, зараз йому інкримінують все, що можна.

Ну отже не все так і погано як тут розповідають

Так воно виходить, що ті, хто живуть давно ( давайте з початку 2022 року) мають або поодинокі випадки, або взагалі ні. Але ті, хто проїздом ітд- мають конфлікт. Чому так- не знаю.

Я два роки тутай мешкаю.
Ну з власних спостережень бачу що багато наших співвітчизників то звичайне бидло, з яким поруч соромно стояти. Я тільки за, коли отих усіх самих розумних спердоляють. Бо ну чесно, ну задрали вже своїм ниттям про те як їх тут зневажають, хоча самі не те що карту побиту зробити, на нормальну роботу влаштуватись не хочуть. Теліпаються десь ото якимись принеси-подай за кеш. Або як приклад оці люди з доу, які сидять на укр форі, бо так податок менше. На чорта вони треба, хай їдуть на Батьківщину, там якраз їх ото повертати збираються.

Чисто суб’єктивна моя думка. З того, що я читаю, з 2022 року всюди +/- по Європі однаково. Просто, умовно, в Іспанії — одні переваги, в Чехії/Польщі — інші..
Скоріш конфлікти ітд виникають чз те, що виїхали ті, хто не планував і не розглядав еміграцію взагалі. Але так сталося.
Я би сказала, що ми всі зараз обкатаємо всі ці бюрократичні нюанси, податки , а далі, хто поїде до інших країн, буде легше.
До речі , я думала, що неможливо так довго лише на ФОП знаходиться тут.
Те, що є ті, хто має ФОП , і є тут податковим резидентом — я таких знаю теж.

люди з доу, які сидять на укр форі

fora.ua

літня, від слово літо,
не весняна, не осіння, не зимова.

Якщо ти звичайний сіньйор на галері, то переїхавши в Польщу після закінчення війни, просядеш по рівню життя суттєво. Розрекламоване B2B тут — це 20% такс + витрати на бухгалтера кожного місяця + неоплачувані відпустка/лікарняні. На галері рідко платять більше 28к злотих на місяць, як правило менше. Я мовчу, що рівень цін тут неспівмірно вищий навіть в порівнянням з сучасними українськими.
Плюс, з кожним роком гайки по JDG закручують. Наприклад, з 26р польський аналог держпраці буде мати більше повноважень перекваліфіковувати договори б2б як трудові. Чим далі, тим більше контор буде мати лише опцію UoP з їх 35-40% такс.
Суттєвий плюс Польщі, а саме Варшави — це наявність офісів більшості big tech компаній, де і зп і робота поцікавіше будуть.

просядеш по рівню життя суттєво

Підтверджую, як той, хто «пройшов» Польщу, жив там два роки. Щоправда, був на UoP, але й B2B добре знаю у деталях. Дійсно, в Україні нам жилося значно «веселіше». Ну й з врахуванням того, що є своє житло у Києві, тому про оренду не думаєш. Частково компенсували витрати на польську оренду здачею київської квартири.
Щоправда, я був у тій категорії, де ви кажете

рідко платять більше 28к злотих на місяць

— бо це не є щось цілковито залежне від галєри, а узгоджується з клієнтом — якщо клієнт готовий платити той рейт, який хоче співробітник, то галєрі не принципово, хоч мільйон платіть. Для них головний критерій — власна маржинальність, хоч трісни, а мінімум 30% віддай. В ідеалі — обдерти на 40-50%
Вдалося вибити 30к злотувок на місяць, податок складав у моєму випадку близько 26%, тому я не знаю, чому ви кажете

UoP з їх 35-40% такс.

Може, за ці роки змінилися податки, хтозна. Не вникав і щось не маю бажання вникати зараз.
Але за ці бабки мій клієнт вимагав теж немало. Фактично, ми на проекті позбавлені права:
— брати дей оффи
— користуватися public holidays (незалежно від країни перебування)
— відпустки хоча й дозволені, але практично не використовуються — на моєму проекті звичне діло, коли люди уже по 5-7 років без відпусток (включаючи мене)
— і окрім того, працємо щонайменше 12 годин на добу (частіше 14 годин)

— і окрім того, працємо щонайменше 12 годин на добу (частіше 14 годин)

4..6 год. задурно? чи 1.5 рейт?

Задурно.
Якщо точніше, то ціна цих зусиль = не втратити цю роботу + отримати документи на постійного резидента.

Щоб не повторюватися, читайте мою відповідь трохи нижче до посту Євгенії Невської — dou.ua/...​campaign=22092025#3009768

Яка наівність, що не «пустять під ніж».

Гарантій нема, це так. Але шанс вищий.
І окрім того, підуть під ніж галєрні швидше. А до того часу просто треба стати не «галєрним», а «своїм» внутрішнім фулл-тайм.

А ви не задумувались над парадоксальною штукою. Якщо би працювали на 2 галєри по 18к мали БІЛЬШЕ часу на себе ніж на цій роботі?

Шкода, але це не вийде з таких причин:
— фізично часу, наснаги і ментального здоров’я не вистачить — у мене робота пов’язана з активною комунікацією з колегами і численними завданнями з перемиканням фокуса, я ж, умовно кажучи, не якийсь QA automation, максимально далека від бізнесу позиція, сів собі і автономно пиляєш задачі, можна й 2-3 проекти паралельно тягнути
— галєра не дозволяє працювати ніде, окрім них — і за порушення цього правила — миттєве звільнення з внесенням у чорний список, мій колега декілька років тому показав всім це на своєму прикладі, як тільки дізналися, то був звільнений з тріском за 15 хв — в буквальному сенсі
— я зараз на такому типі візи, коли я можу працювати ЛИШЕ на одну компанію в принципі, тобто навіть при всьому бажанні чисто юридично не зможу, якби й хотів

Якийсь сюр. Нашо та галера, українцям можно ж і працювати і в2в без галер відкривати?
А потім ще й карту побиту отримати.

А, ну тоді це змінює справу. Я щось подумав що в Польщі. А в штатах так, треба терпіти.

І отак все життя й минає у терпінні :)

Так а заради чого?
Чесно не розумію. Сам колись дуже хотів вляпатися в оце галерне лайно з візою Л1 але мордою не вийшов. Зараз, оглядаючись назад, навіть радий що не вийшло.
Чесно не розумію навіщо туди пертися. Ну раніше фаанги були, але, після декількох хвиль звільнень і почувши історії про те, як у людей рушиться життя після того звільнення (бо таж сама хата в іпотеку і платити нічим) якось не дуже воно і треба.
Самі штати... ну таке... якщо навіть з тією ж Польшею порівняти.
І так, жити треба зараз. А не тоді, коли дозволять.

Всі ці аргументи дуже слушні, повністю з вами згоден.
Для себе, незважаючи на це все, вирішили — ми таки спробуємо. Мости назад не спалені, повернутися ніколи не пізно, якось воно буде. Я маю численні приклади наших друзів і знайомих, які у період 2015-2020 активно перебиралися і все вийшло (всі уже як мінімум з грінками, деякі з паспортами). Тож маю на кого рівнятися, маю підтримку (моральну, але це теж важливо!), маю інсайти та лайфхаки, як не вляпатися (де це можливо уникнути) і не повторяти старих помилок.

Саме так. От тільки це ю4ю, при всіх своїх перевагах, має жирнющий мінус — воно ніяк не веде до статуса постійного резидента (грін карта). А з візи L1 (так само як і H1B) можна стрибнути на грінку — і це настільки вагома перевага, що переважує всі переваги ю4ю.
Загалом, левова частка тих, з тих кого я знаю, хто перебрався до штатів, зробили це саме по цій візі. Тому очікування до своїх наступних 5 років життя були заздалегідь мною виставлені правильно, ніяких неприємних сюрпризів, валити я й так не планував, навіть при хорошому ринку праці, а зараз, коли він ЖАХЛИВИЙ, то й поготів не планую. А отже, «рабства» не відчувається. Воно є, звичайно, але не тисне і не душить так, що дихати нічим. І так зараз просто нікуди валити, коли три роки підряд тривають скорочення і повно безробітних громадян та грін кард холдерів, то навіть якби гіпотетично ця віза дозволяла працювати у будь-якій компанії, ніякого позитивного ефекту це не давало би.

А з візи L1 можна стрибнути на грінку

Є один нюанс тіки: елька обмежена в часі.
Раніше в більшості випадків цього вистачало, а якшо ні — в компаній був план Б перевести робітника на H1 і продовжувати.

Тепер же ж, через свідому політику трампунів, і час процессингу виріс — то не факт шо в 5 загалом вкладетесь, + ще сто тисяч за ейч...

Юрію, а як справи з роботою в Канаді?Чи багато тих, хто із США в Канаду переїжджати планує, або навпаки?
Раніше я тут Майка Горчака ( якщо коректно написала його прізвище)читала, зараз не бачу.

Юрію, а як справи з роботою в Канаді?

Та звідки мені знать?!
Я ж не там.

Судячи з новин і ютуберів звідти, там справи загалом так собі — але ж ці знання доступні вам так само як і мені.

Зрозуміла, подумала,що ви там були теж.

друзі там є

але вони достить давно приїхали, встигли купити дім до кризи, і до того ж вони в Квебеку — а там загалом ситуація троха краща (як не дивно)

так шо вони не показник

На жаль, це так. Не можу не погодитися. Мене компанія подавала як запасний варіант на Н-1В навесні 2025, звісно ж пролетів, як фанера.
Тепер для мене цей шлях закритий. Мусимо встигнути по L-1, що б там не сталося.
Я обов’язково вам повідомлю десь тут у коментарях, як буде розгортатися ситуація.

Я думаю , що у вас або делівері, або той, хто з клієнтом, трохи не вміє відстоювати інтереси людей перед клієнтом. Бо працювати в паблік холідейз, не використовувати відпустки ітд у Польщі — ну, це прям треба постаратися.
Напевно, якщо ви все це зараз проходите, воно того варто, так?

Моя ціль зараз проста — не втрапити у коло тих, кого клієнт безжально пустить «під ніж» за низьку ефективність, бо, як я вже відзначав, вони досить жорсткі і «грають» за суворими (але справедливими) правилами — якщо ти даєш слабкий результат, то ти не потрібен, і відправляєшся за борт на корм рибам. А чому мені це треба — щоб втриматися на проекті і дістатися своєї цілі, отримати постійного резидента за всяку ціну. А далі життя покаже.

працювати в паблік холідейз, не використовувати відпустки ітд у Польщі — ну, це прям треба постаратися.

Щодо цього відзначу — та навіть старатися особливо не довелося — просто про це проінформували команду неофіційно, і цього достатньо. Ніхто не хоче втрачати роботу у такий непевний час, от і тримаються. Це стосується не лише польської частини команди, а співробітників по всіх країнах, де вони мають офіси.

або делівері, або той, хто з клієнтом, трохи не вміє відстоювати інтереси людей перед клієнтом

Все вище галєрне керівництво не бажає сваритися і прогинається під будь-яку дудку клієнта, аби не втратити контракти. Бо там ситуація досить напружена, і все тримається лише на тому, що наші команди володіють великою експертизою. Якщо ж знайдуться фактори роздратування і «непокори» (навіть якщо це порушує місцеве законодавство і норми праці), то вони підуть на крайні міри, і навіть певною мірою «вистрелять собі в ногу», скоротивши абсолютно всі галєрні команди і найнявши індійських та китайських спеціалістів собі прямо у штат, навіть зі шкодою для делівері. Бо вони вже років 3 сплять і бачать, як би здихатися українців і найняти своїх співвітчизників на вакантні місця. Нагадаю, за перший рік після вторгнення вони уже порізали поголів’я втричі, з 150 до 50 осіб, під соусом «ризикована локація».

Ніхто не хоче втрачати роботу у такий непевний час, от і тримаються.

Ага, ніхто.

. Бо вони вже років 3 сплять і бачать, як би здихатися українців і найняти своїх співвітчизників на вакантні місця.

миші плакали та їли кактус

порізали поголів’я втричі, з 150 до 50 осіб, під соусом «ризикована локація».

ти ж «єдиний годувальник» великої родини, на тобі все тримається

Все правильно, так і є. Як це суперечить?

Це не суперечить, констатація факту.

Я бажаю витримки і щоб воно того варте було.
Моя крайня галера не має в США офісів, тому, я лише тут читаю, як воно там. Хоча перша галера там має офіси і, можу припустити, по зашквару, що ви описуєте, це може бути вона.
В любому випадку, удачі.

В любому випадку, удачі.

Дякую!

можу припустити, по зашквару, що ви описуєте, це може бути вона

А воно абсолютно не від галєри залежить, а від специфіки відносин з конкреним клієнтом, з робочою етикою саме у компанії клієнта, бо по суті ми як контрактори живемо саме у тій атмосфері, у їхній, а не у галєрній. Галєра то для нас лише посередник, і вона ніяк не впливає на життя, яке по суті минає під егідою розпоряджень і політик клієнта.
Кожен проект на нашій галєрі — то як окремий світ. Десь лайтово, а десь хардкор; десь жосткі термінатори і спецназ, а десь няшки; десь пашуть нон-стоп, а десь народ за 3-4 години на день закриває всі таски і нудиться решту дня, чим би зайнятися (ТАК, це не вигадка, це реальний робочий день мого друга з нашої ж галєри, який релокований і живе у штатах вже три роки, але працює на іншого клієнта).
Він щоразу з мене дивується, чим же я там займаюся, коли він має час на спортзал, басейн, прогулянки з собакою пару разів на день, серіали на нетфліксі, походи у магазин, читання книг перед сном. Коротше все те, чого я і мої колеги на проекті позбавлені цілковито.

Тут і так, як ви написали , і як я. В мене багато знайомих, хто майже за 10+ років побував на всіх наших ТОР-10 галер. І все — таки, від галери залежить, як воно.
І я знаю, що в 99% роблять так, щоб клієнту було ок. Але ніколи не розуміла, нащо влаштовувати таке рабство в окремих випадках.
Я розумію,що зараз такий час,що всі тримаються більш за роботу, ніж воно того варте.

Розумію. Ну «варто чи ні» теж питання банальне. Годувати сім’ю чи хоча би себе всім нам треба, от і тримаються.

Так, раніше Бобер писав про галеру лише в контексті його експлуатації, як фахівця.
Але тут вже хтось відписував із США, що такий шлях, коли можна працювати лише на одну галеру, проходив, тому це питання часу. Далі — зможете обирати щось краще.

«Бо вони вже років 3 сплять і бачать, як би здихатися українців і найняти своїх співвітчизників на вакантні місця»

Ні, воно так не працює. У нас так було.Залишили локалів, нас- скоротили.
Значить, їх влаштовує,як є.

вони досить жорсткі і «грають» за суворими (але справедливими) правилами — якщо ти даєш слабкий результат, то ти не потрібен, і відправляєшся за борт на корм рибам

Слухайте, а вам не соромно?
Пишатися стокгольмським синдромом?
Привселюдно?

отримати постійного резидента за всяку ціну

гггггг
Я ж вам казав вже шо ви будете жалкувати про це решту вашого життя, так?

Я ж вам казав вже шо ви будете жалкувати про це решту вашого життя, так?

Казали, але розкажіть, будь ласка, чому. По-перше, відмовитися ніколи не пізно, це можна зробити в будь-який момент. По-друге, нам цікаво спробувати на собі американське життя, розвинутися і увійти до вищого сегменту, ну якийсь там аппер-мідл-клас чи якось так. Чому би й ні.

Слухайте, а вам не соромно?
Пишатися стокгольмським синдромом?
Привселюдно?

Не бачу нічого ганебного в тому, щоб розповідати правду, як вона є, ділитися своїми думками, новинами, інформацією, розумінням світу та поточної ситуації. Наче ж форум ДОУ для того і створено. І коментарі в тому числі.
А чому вас це так трігерить?

До речі, я хотів вас дещо попросити, а то весь тиждень про вас згадую, розкажіть трохи детальніше про оце, що ви мали на увазі. Хочу дізнатися, що таке я поки не знаю про американців, що ви знаєте. А то мені з ними жити (принаймні поки що). Тому хочу володіти інфою, як то кажуть «проінформований — озброєний».
Щодо цієї цитати:

як сказать шо ти не знаєш американців вза-га-лі не кажучи що ти не знаєш американців
Казали, але розкажіть, будь ласка, чому.

Я уже казав вам exactly чому: бо якшо вам «пощастить» і ви таки вкладетесь в свої 5 років на ельці — ви опинитесь зі своєю грінкою рівно посеред Kristallnacht.

І ше не факт шо не на ролі єврея.

По-друге, нам цікаво спробувати на собі американське життя, розвинутися і увійти до вищого сегменту, ну якийсь там аппер-мідл-клас чи якось так.

Американська Мрія завжди була фейком.
Товар на продаж, блискучі скляні намиста для дикунів.

Але саме зараз цього не розуміти... я прям не знаю.

Хочу дізнатися, що таке я поки не знаю про американців, що ви знаєте. А то мені з ними жити (принаймні поки що).

Наприклад, шо всі ці горді діти Land Of Liberty in reality are extremely timid.
І підкоряються будь-якому perceived authority.

Тобто, perceived, розумієте?
Наприклад, water company виписало гігантській білл з потолка і out of the blue бо в них щоччік поламався (true story)?
99% відсотків дістануть гаманець і заплатять, максимум домовляться за розстрочку.
Їх реально вражає шо я їх доїбав і скасував це (і то, задо*** часу витратив думаючи шо вони діють in good faith і їх можна урезонити цифрами і логікою, треба було одразу скаргу)

Чи коли замість простої заміни масла на авторизованому сервісі ім напарюють на*** не потрібни пакет послуг на $700 — і вони вздихають, і купляють це зі знижкою в $50?

Останнє взагалі є моделлю ВСЬОГО американського бізнесу, особливо т.зв. «малого».
Як в індії — хоч би на дрібниці, але НАЇБАТЬ no matter what.

І це ж працює саме з американцями, бо... див. вище.

І саме тому фашизація, а потім і нацизация США буде успішною, і ніхто ніякий майдан не підніме — cause, again: Americans are extremely timid.

ви опинитесь зі своєю грінкою рівно посеред Kristallnacht

При всій повазі до вашого життєвого досвіду, але я в це не вірю :)

всі ці горді діти Land Of Liberty in reality are extremely timid.
І підкоряються будь-якому perceived authority.

В такому випадку ми з вами живемо/жили у різних Америках і знаємо різні американські народи. Більш того скажу, я десь на діаметрально протилежному полюсі. За моїми спостереженнями та життєвим досвідом — от що-що, а за гроші чи порушення прав і свобод — тут палець в рота не клади і на шляху не стій, як то кажуть, бо зметуть і затопчуть. Просто так ніхто й цента не дасть, якщо на це нема вагомої причини і ви не «продали» щось. І те ж саме щодо попирання їх прав і свобод — якщо когось ущемити хоч на крихітку, то можна отримати неілюзорних «люлів» миттєво (в основному словесно, але залежно від індивідуума та району, фізичні теж можливі).
У мене радше якраз про українців таке от враження, як ви описуєте — покірних овець, які приймуть свою долю, або підуть і заплатять (не всі, але у моєму колі саме так, може тому, що 90% моїх знайомих в Україні — це айтівці). Американці напроти дуже запальна нація, вони обурюються за будь-які порушення чи несправедливість, навіть дрібні. Скільки знаю таких випадків — когось було спіймано на дрібнісіньких порушеннях, на які в тій же Україні просто би навіть увагу не звернули, а тут реально відкривають ротяку таку, що мама не горюй, починають ескалейтити, інформувати всіх підряд, репортити, і т.д. І просто так це не минеться, все це буде враховано і висвітлено потім у всіх можливих новинах, розсилках, прес-релізах, репортах, базах, і т.п. І якщо можна, ще й в кредитний рейтинг і в штрафні поінти впишуть :)
І це так на всіх рівнях — від локального (типу вашого будинку, вулиці, поверху у апартмент комплексі) до районного, шкільного, штату, державного.
Шкільне. Якась школярка жартома (без зла, просто дитячі приколи) у розмові з іншою школяркою азійського походження вжила у розмові щось про Ching chong — ААААА!! катастрофа!! 1000 листів від директора на всіх батьків району з повідомленнями про це, 5000 обурених полихаючих коментарів під цією новиною у місцевій фейсбук групі.
Інше. Якийсь мужик зранку був на пробіжці, пробігав мимо зупинки автобуса, де школярі стоять в очікуванні перевезення до школи, щось там перемовився словом зі школяркою (кажуть, начебто навіть доторкнувся! о лишенько!) — УУУУУУ!!!!! це трешак був, тема у містечку на місяць обговорювалася, поліція реально затримала чувака і внесла у базу пісюнкових злодіїв району (Sex Offender Registry чи якось так), всі соцмережі киплять та вибухають!
Ще. У школі дитина тихенько грає на уроці у шахи онлайн, ПІСЛЯ того, як виконала правильно всі завдання. От просто щоб не нудитися, не заважати іншим, грає у нормальну інтелектуальну гру. — помітили — АААААА!!!!!! Шкільні девайси виключно для навчального процесу! Зарепортили директору, внесли запис про порушення у систему, виписали догану, повідомили батьків, внесли у список ганебних порушників.
Далі. Сусіди в нашому апартмент комплексі курять травку, яка смердить на весь двір (курити офіційно суворо заборонено з ризиком eviction), шумлять допізна в квартирі (музика реально заважає спати) чи занадто гучно займаються коханням (звукоізоляція паскудна) — тож відразу сиплеться така верениця ескалацій та скарг, що ховайся у жито! Лізінг офіс ледве встигає розгрібати і реагувати.
І так далі, ви зрозуміли. Десь не так став, повернувся, пукнув — шалений крик, осуд, рішуче засудження, внесення у всі можливі бази даних, поліція при потребі, а по можливості ще й штраф. А ви кажете «терпіти» вони будуть — та хрін там, якраз ці то точно терпіти не будуть, я ж кажу, воняти будуть так, що нескоро відмиєшся. Я й сам, власне, почав наслідувати їх у дечому. Уже не раз зарепортив порушення поведінки у нашому комплексі, яке мене трігерить — викинули сміття на паркінгу (отакі свині! прямо неподалік нашого авто, йдеш, а там їх срач), курять траву так, що смердить мені у вікно жахливо (я її терпіти не можу, мені аж ригати хочеться), секс голосно — репорчу, навіть не вагаючись (особисто мене ці звуки не турбують, я переживу, але мене напружує, що це за стіною кімнати нашої дитини)! І не відчуваю мук совісті, що я криса і стуканув. Звісно, без крайнощів, лише по ділу, і якщо мені це прям сильно дошкуляє. В Україні я в 99% закривав на все очі і нічого не репортив, бо надії на якусь реакцію там нуль, плюс там так «не прийнято», бо більшість засуджує стукачів. От мої батьки в шоці з штатів (за моїми розповідями) передусім за те, що тут прийнято репортити на сусідів і оточуючих за порушення (то вони ще не знали тоді про німців, ХА-ХА — ну я вже їм розповів), для них це жах і неприйнятна поведінка для українських реалій, там таких просто зітруть в порошок і поваги не буде навіки. І вони навіть якщо їм дошкуляє, нічого нікуди не репортять. Бо НЕ ПРИЙНЯТО так і крапка. А в америках оцих ваших — прийнято ще й як! Оком не моргнуть, вмить побіжать шум підіймати!
Ну а про публічну площину державного рівня — тут навіть коментувати зайве, якщо ви в контексті їх ключових новин за останні умовно 50 років, то хіба не бачите, які вони люди? Постійно прям в очікуванні, що хтось десь послизнеться, чуть що — закатують істерику і скандал світового масштабу (не те що в рамках країни)!!! Хтось відсмоктав президенту — ААААА! весь світ 5 років обговорює (хоча, ПО СУТІ, ну ж визнайте — державі від того не сталося ніякої шкоди, навпаки, президенту веселіше, настрій піднявся)! Хтось вкрав на державних закупках, виявили корупцію (причому навіть смішну, яку наші українські чинуші підняли би на сміх «ти заради цього напрягався?») — АААААА!!! судовий процес буде тривати роками, висвітлюватися на перших шпальтах. Шалено підірвані люди, шубушна нація, яка трігериться на мінімальну оказію.
Я цим не захищаю корупцію, це лише меседж до того, що терпіти вони НЕ БУДУТЬ.

Їх реально вражає шо я їх доїбав і скасував це

Тут я на вашому боці, я завжди таким був, загартований ще українськими реаліями. І тому тут дію так само — без хамства, без порушень, без фрода — але відстоюю справедливість там, де вона порушується. Довбуся по півроку, не відступаючи, на принципі.
Навіть за нещасних два роки вже мав декілька прикладів (ремонт авто, тарифи та чарджі моб та інтернет оператора, медичні білли), де вдалося відстояти і на тому зекономити немалі або навіть малі (пішов на принцип) суми. Тому підтримую вас, це ок.
Але не сказав би, що американці всі поголовно підуть і оплатять, буде стільки воні і обурення, якщо щось будуть втюхувати не за планом.
А ті кейси, про які ви описали у автосалоні (купіть пакет за 700 доларів зі знижкою 50 доларів), то це скоріш виглядає як мистецтво напарити. Я не знаю жодного американця, який навіть 10 доларів викладе просто так. Завжди мусиш подолати отой «бар’єр» і «продати» цю послугу чи товар. Я спілкуюся з ними з 2010 року неперервно, тому не новачок.
Саме тому, те, що ви кажете оце

Останнє взагалі є моделлю ВСЬОГО американського бізнесу, особливо т.зв. «малого».

— так, чиста правда, погоджуюся на всі сто з конкретно оцим. Але це не примус чи нелегальні махінації, все відбувається добровільно. Кожен вправі відмовитися (якщо це дійсно не є обов’язковим), але так бізнес і працює, щоб з кожного по копійці, та й виторг. Це країна мігрантів, і це зріз всього світу, кожен намагається собі урвати.
Чесно сказати, у мене про український малий бізнес не кращі враження, тому тут це не було сюрпризом, просто перебуваю завжди начеку і не даю втюхати собі якесь сміття. Навіть за те, що типу «обов’язкове», намагаюся сперечатися і огризатися. Наприклад, бісить страхування нерухомості, яке покладене на орендарів (якого лисого? ваша нерухомість — ви й платіть! а вони відповідають — такі закони у цій країні, це ВИ повинні платити), а також щорічне оновлення паркінг бейджиків (так, сума символічна, але сам факт), і ще щорічна «реєстрація» авто — це виглядає як чисто бабло з повітря, обібрати гоїв.

Americans are extremely timid.

Конкретно щодо наших переконань, один з аргументів «ЗА» переїзду до штатів — це якраз те, що вони люди не «тєрпіли» і як не крути, але закон поважають і дотримуються. Якщо я особисто трохи «бунтівна» натура і не був зразковим ніколи (якщо пошукати, то можна знайти по дрібниці), то великий вплив на нашу сім’ю має саме дружина — вона послідовник чіткого слідування законам і правилам, і для неї законослухняність — не порожній звук, а ключова чеснота індивідуума. Саме тому в Україні її перекошувало від того, наскільки там багато несправедливості, нечесності, уникання відповідальності. Штати і ЄС для неї завжди були зразком у цьому питанні. І мене повчає, що я теж мушу навіть не думати про якісь відхилення від правил і законів. Вона приїхала з твердим наміром жити по закону і ніде нічого ніколи не порушувати, їй дуже імпонує оця законослухняність, оця їхня американська трігерна поведінка обурюватися і піднімати бучу чуть що, завжди мені розповідала, що українцям саме цього бракує як нації, бо часто просто мовчки стерплять як телята, нуль реакції та осуду. Навіть тих же поляків ставить у приклад, що вони значно більш підірвані за українців, вони мовчки не сидітимуть, якщо об них ноги витирати, і тому збудували більш успішну державу за останні 35 років, хоча стартові точки у нас були ідентичні (точніше, у поляків на початку 90-х була навіть більша бідося, вони їздили за товаром до України). Тобто, їй подобається цей момент, от тільки з роботою поки не склалося.

LOL
тобто ви навіть совєцьке «не висовуйся», совєцьке ж стукачєство і життя в жеках перед якими совєтські жеки просто нервово курять (HOA як вони кажуть) — записуєте їм в плюс
і в «... порушення прав і свобод — тут палець в рота не клади і на шляху не стій, як то кажуть, бо зметуть і затопчуть»

ну шо я тут можу сказать, окрім: ну-ну, откритій чюдних вам
не кажіть тільки потім шо вас не попереджали

всього найкращого, I’m out of this

тобто ви навіть совєцьке «не висовуйся», совєцьке ж стукачєство і життя в жеках перед якими совєтські жеки просто нервово курять (HOA як вони кажуть) — записуєте їм в плюс

Ні. Я так само не прихильник цього всього.
«Не висовуйся» і НОА — теж не схвалюю. Про НОА то взагалі окрема історія — не подобається, не живи там і не плати! — не буде попиту, то й попустять апетити. Наказувати треба доларом, тобто, економічно.
Стукачество — як і типовий українець, ДУЖЕ не схвалюю в принципі, як явище, але об’єктивно дивлюся правді в очі, це дисциплінує суспільство і тримає в тонусі, допомагає вибудувати більш законослухняну і цивілізовану державу. Але без перегину, як німці!
Нехай мені тисячу разів не хочеться, щоб воно було тут, але просто треба наступити собі на горло і визнати — це реально допомагає.

Хоча чекайте

Оце ж просто смарагд:

Уже не раз зарепортив порушення поведінки у нашому комплексі, яке мене трігерить — викинули сміття на паркінгу (отакі свині! прямо неподалік нашого авто, йдеш, а там їх срач), курять траву так, що смердить мені у вікно жахливо (я її терпіти не можу, мені аж ригати хочеться), секс голосно — репорчу, навіть не вагаючись (особисто мене ці звуки не турбують, я переживу, але мене напружує, що це за стіною кімнати нашої дитини)! І не відчуваю мук совісті, що я криса і стуканув. Звісно, без крайнощів, лише по ділу, і якщо мені це прям сильно дошкуляє. От мої батьки в шоці з штатів (за моїми розповідями) передусім за те, що тут прийнято репортити на сусідів і оточуючих за порушення ... А в америках оцих ваших — прийнято ще й як! Оком не моргнуть, вмить побіжать шум підіймати!

Я навіть не буду питать вас а нахєра ви живете в такій помийці аж за $3000 (across the river у Northeast Philly в такий помийці можна за півціни жить)

Я вас спитаю одне: ви пишете шо багато скаржилися — а результат то який?

Шось про це ані згадочки.

у Northeast Philly

Нам там не сподобалося. Ми спочатку придивлялися, але ну його. Для мене той район унилий як лайно. Ще й платити +4% локал податку (місто бере) — та ні, сорян.
Мені досить таки сподобалося у King of Prussia, ймовірно, ви знаєте це містечко, оскільки у вас в профілі вказані сусідні містечка Коншохокен і Малверн. В одному з них ми починалм наш шлях (оренда). Апартменти у центрі КОР — ну це ж взагалі інша історія, це ж нормальний рівень, не те що оті густонатикані таунхауси того Northeast Philly — ми туди їздимо хіба що за смачною їжею і закупками. І ще парочку знайомих сімей там живуть.

аж за $3000

А де дешевше знайти? І так, щоб школа була нормальна, враховуйте це. Звісно, я може за півціни жити у бомжатнику, але дитину віддавати у школу з рейтингом 3/10 — ну таке.
Зараз дешевше то або сарай, або бомжатня-наркомани, або якщо й щось заледве пристойне, то там школа буде з рейтингом нижче плінтуса. Тому вибору не дуже то й багато. Якщо хочеш жити в норм районі, то мусиш віддати немало, а це зазвичай третину з/п (або й більше) при тих умовах, у які нас ставить роботодавець.

а результат то який?

Пишуть листи і сварять, шукають по камерах і дають прочухана. Ніби допомагає, не 100% ефективність звісно ж, але якось допомагає. Шумний сусід, який смердів травкою, просто сам виселився нещодавно, тому 90% проблем самі собою знялися, життя заграло новими барвами. Все решта досить таки мінорне.

А де дешевше знайти? І так, щоб школа була нормальна, враховуйте це.

Друже,

Я щойно перевірив — в нас на райьонє за ~2500 можна трьохбедрумний півдуплекс знять. Ще й можливо з бек’ярдом.
Школи 8-9.
Та ще й все так-сяк walkable навіть.

«дешевше то або сарай, або бомжатня-наркомани», бггггг, це ж треба, хуцпа в тіпа

а результат то який?
Пишуть листи і сварять, шукають по камерах і дають прочухана
Шумний сусід, який смердів травкою, просто сам виселився

LOL
тобто — жодного

я ж знав шо питаю, і заздалегідь знав відповідь...
ну, подальших вам успєхов в цій невдячній справі, гггггг

в нас на райьонє за ~2500 можна трьохбедрумний півдуплекс знять

Тільки от яка якість того дуплекса — це вже інша тема, правда?
Ми не плануємо жити у бомжатнях. Орієнтувалися відразу на плюс-мінус такий рівень, як ми звикли раніше. Так, воно боляче відкусує добрячий шмат доходу, але йти на компроміс по житлу = ставити практично все під загрозу.
Повірте, я за Зіллоу провів сотні годин свого часу. Я все облазив і в найцкавіші варіанти їздив на перегляди. Все, що «дешева юшка» — ну таке собі, воно не витримує критики. Або локація дупа, або пралка десь спільна, або стан житла уйобіщний, або якісь інші підозрілі вимоги. Тому просто орендуємо у плюс-мінус пристойному комплексі, де все честно, прозоро, з контрактом і чесними відносинами без кидків.

тобто — жодного

Так а що ти від них доб’єшся? Ну посварили, ну пальчиком ай-яй-яй. Скрізь прописані кілометрові абзаци у контрактах, що буде за різного роду порушення. Але для лендлордів то дохід, тому вигнати можуть ну хіба за злісне порушення.
В принципі, якщо не бути на пташиних правах, то можна й собі понагліти. Але не хочу перевіряти на собі. Ми не в тому положенні, щоб так поводитися, та й не такі ми люди, щоб дебоширити чи комусь завдавати дискомфорту, тому сидити тихо як мишки і живемо по принципу «тіше води, ніже трави».
Що ви тут очікували почути, я хз. Що порушників лендлорд особисто прийде і четвертує? По суті, мені достатньо, щоб зникло джерело дискомфорту, а там нехай роблять що заманеться.

Тільки от яка якість того дуплекса — це вже інша тема, правда?
Ми не плануємо жити у бомжатнях.

Ееееееее... вибачте, ви шо — реально несповна розуму? Чи як?

Так а що ти від них доб’єшся? Ну посварили, ну пальчиком ай-яй-яй.

Ну так а хулі ж ви вийобувались своїми скаргами?!

От же ж лох, господи прости, це просто шото.

Знаєте шо, лишайтесь, не вздумайте не дай боже нікуди їхати, murrica це 101% для вас!
Успєх ждьот!

Я не знаю жодного американця, який навіть 10 доларів викладе просто так. Завжди мусиш подолати отой «бар’єр» і «продати» цю послугу чи товар.

ЛОЛ. Взяти хоча б їх медичну систему і культуру «внєзапно» отримати рахунки на десятки тисяч зелених. І якщо не пощастило і щось там десь не співпало з вітієватими правила страховки дрібним шрифтом — заплатять. Бо нікуди вони не дінуться, і в HOA не пожалієшся на рахунок.

Як не парадоксально, але проблеми з американською медициною, чомусь мають в основному європейці, які не асілілі OOPM ;)

The out-of-pocket limit doesn’t include:
Your monthly premiums
Anything you spend for services your plan doesn’t cover
Out-of-network care and services
Costs above the allowed amount for a service that a provider may charge

www.healthcare.gov/...​-of-pocket-maximum-limit
Я про оці ось виключення, які багато кого доводять до плачевного фінансового стану. А когось навіть до відчаю вбивати сео страхової компанії, при чому купа інших людей вважає такого вбивцю за народного героя.

Система страхівок в США — працює хріново. Але з інших причин. А

внєзапно

— просто тому, що вони не розуміють що вони купують, хоча там все досить просто.
НМО — страхує тебе лише в мережі + невідкладна допомога
РРО — страхує повністю. Хоча, я навіть з РРО стараюсь відвідувати провайдерів в мережі, і беру емтімейт ДО процедури.

Решта — зводиться до математики..

Ціна це швидше наслідок злвманої системи.
Причини — це непрозорість ціноутворення.
Монопольні змови і неконкуренція. Має бути можливість купити страхівку як автоцивілку, не вртидорого на маркеті.
Нетворки, які штучно завищують ціни, щщоб робити знижку ін нетворк — ака.фінансові махінації. Що не лише збитки клієнтам наносить, а і державі

Все так, тобто, іншими словами, це скам. Організована масштабна схема викачування бабла з населення. Я теж не в захваті від цього. Але що можна вдіяти — рецепт, як то кажуть, лише один — не хворійте. (жарт, якщо що)

Ну так про це і мова, що ціноутворення таке, що смішно казати про

Я не знаю жодного американця, який навіть 10 доларів викладе просто так

Викладають і 10K «просто так», якщо страхова не визнає покриття з будь-якої із вищезгаданих причин.

То ж є різниця! Вони вимушені платити, якщо їх до того давлять контрактні зобов’язання і суди та покарання у разі невиконання.
А я кажу про випадки, коли добровільно продайте щось американцю, коли він не зобов’язаний то купляти. Душу всю витрясе, поки ви його будете переконувати, що він має розпрощатися зі своїми кровними заради вашого товару/послуги.
Саме тому хитре жидівство і придумало цей скам з контрактами і хитродупою медициною. Просто гігантська машина по викачці $$$$$. Як там кажуть, набагато легше добитися ефекту за допомогою пістолета і доброго слова, аніж просто доброго слова.
Як і оверпрайснута нерухомість та кабальні іпотеки довжиною у життя.

Просто гігантська машина по викачці $$$$$.
Як і оверпрайснута нерухомість та кабальні іпотеки довжиною у життя.

Ну це неважливо. Головне, що хитрого Джо на мякіні не проведеш — 10 баксів просто так з нього не витрусиш.

Ну тому, що це не правда. Американці готові за заміну головки поливайки платити по 200 баксів, чи сотку за заміну конденсатора в кондюху і т д. Там роботи на 5 хвилин. Не кажучи вже, про шалений консюмеризм, коли вони на всяку дрібні тратить стільки, що не встигають кредитки погасити.

Проблема — в фін грамотності.

Проблема — в фін грамотності.

Люто плюсую.

шалений консюмеризм, коли вони на всяку дрібні тратить стільки, що не встигають кредитки погасити.

Тому важливо не «замериканізуватися» і не скотитися у ту прірву, а давати лік своїм фінансами і тверезо розраховувати саме на себе і свій дохід. Чітко планувати сімейний чи особистий бюджет, не спокушатися на імпульсивні витрати.

Американці готові за заміну головки поливайки платити по 200 баксів, чи сотку за заміну конденсатора в кондюху і т д. Там роботи на 5 хвилин.

Ні, не на п’ять хвилин. Спочатку треба розібрати обладнання/діагностувати проблему (що саме зламалось), потім цю запчастину десь замовити/купити, потім замінити. На все це йде час, а іноді потрібне й додаткове обладнання.
Тож 200 баксів за цю роботу може бути цілком резонною ціною.

Навіть я це за 5 хв робив, що казати про «професіонала» ;) такі штуки як котушки до кондюха і головки для сюполивайок — це розхідник який вони завжди мають мати з собою.

що ти «за 5хв робив» — левітував до зовнішнього блоку кондиціонера, розкрутив його без викрутки, діагностував поломку пускового конденсатора без приладів, відпаяв його просто дихнувши на нього, потім дістав з кишені інший такий же і припаяв його подихом?

Взяв маленьку лопатку щ садового інвентаря
Розкопав землю довкола поливайки
Викрутив зламані головку
Втрутив нову головку
Присилав землею

Чому, власне розкрутити без викрутки? Розкрутив з викруткою звісно
Там паяти нічого нетреба, відклацуєш дроти з старого конденсатора і втикаєш їх в новий, і все. Діагностика в даному випадку — займе довше ніж фікс.

ПС, доречі, згадалася, раз приїжджав «спеціаліст» коли в мене поливайка накрилась, після того як інтернет кабель мені прокопуаали, мені було всерівно, бо оплачував провайдер який міняв це. Так чувак так надіагностував що хотів мені контролер міняти. Те що по серед газонк рів — він вперто не помічав :)
В сумі — 200+ баксів за розірваний дріт.

я ж тобі послідовність кроків привів, ти деякі скромно упустив. ок, будемо проводити розслідування:
— як ти добрався до зовнішнього блоку без драбини?
— як ти дізнався що несправний конденсатор?
— звідки ти взяв новий конденсатор?
— як ти дізнався на яку напругу/номінал він повинен бути (і що взагалі ті циферки на ньому означають)?
p.s.
коли відповіш, можемо поговорити скільки, на твою думку, коштують дві години робочого часу майстра, який приїде за викликом ремонтувати кондиціонер.

1. Мій блок кондиціонера стоїть на землі. Як і більшість американських.
2. Реддіт, тепер я знаю як ідентифікувати це за симптомами на практиці.
3. Купив в хоум діпо
4. Там же в хоум діпо мені чувак пальцем ииснув в потрібний. Зате тепер в мене запасний конденсатор в наявності, адже- це 90% поломок.

Я не опустив ці степи, вони просто робляться лише раз в житті ;)

коли відповіш, можемо поговорити скільки, на твою думку, коштують дві години робочого часу майстра

Звідки взялось дві години? І я казав конкретно за те скільки це коштує тобі, а не скільки майтер отримає ;).

Ок, ну тобто твої «5хв» перетворились на «час на пошук в інтернеті» + «час на рохборку блоку і діставання конденсатора» + «час на поїздку в хоум діпо і назад» + «час на установку конденсатора і зборку блока».
Тепер екстраполюємо твій досвід на когось, хто ніколи викрутку в руках не тримав і не знає що таке конденсатор.
І хто вважає не вартим витрачати на це свій час, який, звичайно, в грошах оцінюється (до речі, скільки коштує година твого робочого часу), але ресурс невідновлюваний.
Хз чому ти вирішив що у всіх американців має бути такий же рівень технічної експертизи/підготовки, як і у тебе.
p.s.
«дві години» — умовно скільки часу майтру треба щоб приїхати, діагностувати проблему, поїхати за запчастинами (конденсатором), повернутись і замінити його.

Ок, ну тобто твої «5хв» перетворились на «час на пошук в інтернеті» + «час на рохборку блоку і діставання конденсатора» + «час на поїздку в хоум діпо і назад» + "час на установку конденсатора і зборку блока

Це не так.
В інтернеті це кілька хвилин, перші лінки на редіті і ютюбі
Там нічого розбирати нетреьа, кришечкою на 4ох болотах якщо мені не зраджує пам’ять. І ще кріплення самого конденсатора.
Поїздка в хоум діпо справді займає десь 40-50 хвилин. Але — це разова акція.

Ти один раз проходиш процес, нехай витрачаєш 1-2 години на все про все, далі — в тебе є досвід і всі матеріали під рукою

повернутись і замінити його

Так штука в тому що майстер не має їздити і повертатись. Розхідники в нього мають бути завжди при собі, як і базовий набір інструментів.

Плюс додай до цього, що майстра треба знайти, домовитись, зустріти, апрувнути ремонт- це все теж час.
І найгірше — чекати або платити х2-х3 до рейту за вечірній виклик. А чекати — ніззя, бо ж на дворі пекло ;)

Тепер екстраполюємо твій досвід на когось, хто ніколи викрутку в руках не тримав і не знає що таке конденсатор

Я б не сказав що в мене є якісь технічні навички. Крім цікавості :) але так, або ти вчишся, або оплачуєш, тут без варіантів.

Які саме розхідники? Він же не ясновидячий, йому треба діагностувати проблему. В даному випадку діагностував проблему ти. А щоб її діагностувати, треба мати «час і натхнення». Якщо вдастьсяі витягнути з клієнта модель кондиціонера чи його фото, то може щось і привезе (там того ж фреону кілька типів). А може і не привезе, бо заїде по дорозі подивитись, а ремонтувати в той день взагалі не збирається. Майстри вони того, балувані, тим більше в Штатах. )) Електрики он в Штатах взагалі собі клан профспілки створили і кучу правил, полізеш сам щось ремонтувати то бери дозвіл і запрошуй інспектора перевіряти.

або ти вчишся, або оплачуєш, тут без варіантів

саме так.
p.s.
btw, якщо твій кондиціонер на гарантії, то формально вона ж втрачається. ;)

Ну конденсатори до найпопулярніших моделей це маст хев. Вони у всіх ламаються. Від бували сусідів вже потім взнав, що вони в себе завжди запасний тримають.

Майстри вони того, балувані, тим більше в Штатах

Так і я про те. Якщо ремонт дрібний, то краще навіть не зв’язуватися. Звісно, щось більш серйозне, як наприклад заміна плати була в моїх знайомих — то без варіантів.

якщо твій кондиціонер на гарантії, то формально вона ж втрачається

Я не впевнений еарахунок цього. Теоретично, вони мають довести що поломку спричинило твоє втручання. Принаймі з авто так. Може з кондюхами інші правила — тут хз.

Поїздка в хоум діпо справді займає десь 40-50 хвилин. Але — це разова акція.

тобто ти один разу поїхав і все купив

далі — в тебе є досвід і всі матеріали під рукою

і далі в тебе все є вже під рукою на довгі роки в перед

Розхідники завжди при собі, як і базовий набір інструментів.
А чекати — ніззя, бо ж на дворі пекло ;)

так техас воно такоє ((

тобто ти один разу поїхав і все купив

В даному кейсі — так. Хоча звісно були ремонти що і кілька разів їхати треба було, або доставку чекати. Якщо це не щось термінове типу кондюха — то можна і почекати і не їхати спеціально в магазин а заїхати по дорозі.

і далі в тебе все є вже під рукою на довгі роки в перед

Потім докупляєш по мірі використання. Але це можна навіть онлайн робити.

ой ти наших не знаєш вони все можуть ви всі завідуєтє просто

ні, ну я теж «все можу», але з віком стаєш лінивий і починаєш більше турбуватись про своє здоров’я.
в смислі я можу насос чи газовий котел перебрати, чи там плитку покласти, прокласти електрику і т.д. але це якщо сильно припре (чи коли грошей не було), але якщо можна це спихнути спеціалісту, хай краще він цим займається.
а досвід — він згодиться щоб оцінити чи спеціаліст раптом не «спеціаліст» і не накосячив.
p.s.
я от зараз навіть за вишнями високо не полізу. бо перша думка — якщо я звідти навернусь і щось собі зламаю, нафіга мені тоді ті вишні. он вони в магазині лежать, не треба нікуди лізти. ))

я от зараз навіть за вишнями високо не полізу. бо перша думка — якщо я звідти навернусь і щось собі зламаю, нафіга мені тоді ті вишні. он вони в магазині лежать, не треба нікуди лізти. ))

воно реалістично працює виключно як розглядати саме як хобі і саме виключно як хобі тоді все ок нема питань узагалі хобі то й хобі таке у нього хобі

... но далі там починаються ті самі українці вже як недо люди якім просто так ні чого не можна як то не можна так просто піти і напасти на сусідню Україну ну просто тому що можу тому що так мені захотілося усі ризики несу на себе бо таке мої хобі мій вибір мої наслідки

... але українцям не треба вибір і вже тим більше не треба наслідки

якщо я звідти навернусь і щось собі зламаю, нафіга мені тоді ті вишні.

українцям так само треба виправдання ака «свобода власної думки» ака «другой путь» ака велика ідея яка під усім оцім стоїть бо там важлива саме ідея а не реалізація бо це ти поліз на вишню за ідею а не тому що так тобі захотілося бо ж оте

нафіга мені тоді ті вишні. он вони в магазині лежать, не треба нікуди лізти. ))

воно ж в українців не працює саме «ну я просто взяв і просто зробив саме такий вибір нащо мені його якось виправдовувати мій вибір мої вишні мої наслідки тощо» але потрібна саме сама «ідея про нафіга _усім_ ті вишні»

не _мені_ не _тобі_ але саме _усім_

і так то і є той самий ссср ))

Так і я про це ж. Крім медицини ще міліон прикладів величезних витрат і переплат. Все життя в безкінечних кредитах і в рахунках. Да, для тих хто має таланти система дає хорошу винагороду. Але ця винагорода це типу як лотерейні компанії трубять із всіх прасок про чергового отримувача джекпота, щоб всім іншим теж хотілося купити квиток.

для тих хто має таланти система дає хорошу винагороду

То що заважає увійти у касту отих «талановитих»? Та я розумію, що не всі мають талант (сам не є кимось видатним), але принаймні бути в міру смєкалістим, толковим, розважливим, працьовитим, в міру хитрим — це під силу всякому, при належних зусиллях.
І так ви легко увійдете до топ-10%, а то й навіть топ-5% — а цього вже цілком достатньо для достойного життя.

То що заважає увійти у касту отих «талановитих»?

те саме що і виграти джекпот. 95% гравців його ніколи не виграють.

То ви не рівняйтеся на 95%, ви входьте у ті 5% чому вас турбує решта? — ви ж правда, не з пролетаріату? Ви ж в Україні не були (чи не є) аутсайдером, то й в західному світі не будете (чи не були би, якщо би спробували). Кожен плюс-мінус кваліфікований айтівець, якщо досяг пристойного рівня в Україні, то й в ЄС чи США справиться. Чи ви такої невисокої думки про ІТ спільноту?

це чисто із визначення випливає, що в топ 5% може потрапити тільки 5% людей. А 95% туди не потраплять.
Ну і враховуючи що ти емігрант і починаєш з нуля в чужій для себе країні, то шанси твої ще меньші потрапити в ці топ 5%.

Але. Ти завжди можеш даунщєшифтнутись, якщо не вийде ;)

Не всі вдахи, але державу це не хвилює, вона взагалі забила на не дуже щасливі верстви населення.

Ну живись, по перше, це не як лотерея, бо шлях до ~100к зп досить простий і стандартний. Якщо двоє працюють на такі гроші — це пристойний дохід.
А можна і справді Джексон зірвати якщо пощастить. Але це інше.

Мене особисто не хвилюють проблеми іншої половини американців.

ПС, їх основна проблема не в тому скільки вони заробляють, а як вони витрачають. В нас чувак на фірмі працював на холодному дозвоні, на смішні гроші. Зато на Каділаку їздив :) не кажучи вже, що середній американець щось там 200 баксів третього в місяць на підписки різні

середній американець щось там 200 баксів

Зате крутять економіку. Хочуть — на здоров’я.
Я раніше теж був таким категоричним і «повчав» всіх навколо фінансової грамотності — не пий каву у Старбаксі, роби вдома, не ходи у ресторани, їж вдома, не купуй підписку, слухай безкоштовно на ютубі і дивися на хд-рєзці, не плати електрику, сам поремонтуй, не плати шиномонтажу, сам зміни колеса, і так далі.
Але ви ж розумієте, що навіть якщо гіпотетично ВСІ послідують цим порадам, то мільйони людей, цілий пласт населення, втратять роботу, свій дохід. Вони не куплять в свою чергу щось те, що живить те, що живить вас (або через два чи три дотика чи й більше). В результаті мій і ваш роботодавці скажуть в один прекрасний день — сорян, Андрій, сорян, Борис, давайте на мороз, бо у нас наші клієнти не купили підписку на наш софт (приміром, софт нашого клієнта продається теж по корпоративній підписці, декілька сотень клієнтів платять відносно невелику мзду, але на десятки млн баксів це набігає, так і живемо).
Тому — нехай крутять підписку хоч на 500 баксів, якщо мають змогу, в цьому й основа міцної та стабільної економіки.

втратять роботу, свій дохід

Тут якраз кросівки треба комусь шити :) я не кажу що всі підписки зло. Але, от реально, що можна стільки дивитись на тому нетфліксі, щоб цілий рік його юзати? Я час від часу беру підписку на місяць, і ледь знаходжу що там подивитись... так само х будь яким сервісом. Таких підписок щоб цілий рік крутились, в мене мабуть 4-5. Geminy Pro, last pass, HBO, Peacock, Disney+ та й здається все.

на 500 баксів, якщо мають змогу

Так проблема в тому що не мають, бо живуть від зп до зп.

Це ж було вже© Хіба не цю проблему вирішував ще Обама в 2009?

Обама в основному проблеми створював :) він нічого не зробив для реформи системи, лише накинув грошей бідосям. Наразі, єдиний хто хоч щось для реформи зробив це трамп коли підписав No surprice act за першої каденції...

Так це воно і було. Він навісив на іншуранси обовязок покривати хвороби, які виникли до старту покриття, і збільшив всякі державні програми. Що ще вище преміуми підняло.
Це не реформа страхової медицини, а черговий tax the middle class :)

я навіть з РРО стараюсь відвідувати провайдерів в мережі

+

ггггг

Тримайте тру сторі: на початку цего року стався, ем, інцидент — на виїзді, так би мовити, out of the country.

Ну і шоб не грать з смертю в схованки, щойно я повернувся було прийнято рішення зробити щеплення від сказу.

Зробив.

Потім приходе рахуночок.
Ну, так, чисто поінформувати — бо страхівка заплатила ж більшу частину вже.

Вгадаєте на скільки він був?

Бідоська, не розжився на норм страхівку, за стільки то років? Треба було в шелтері зробити ;) Але помітив, покусали тебе не в США, а закордоном, хз чого агришся ;)

ПС, доречі, на скільки рахунок, в принципі не важливо. Тому, що в рахунку просто сірі мутки провайдера і страхової.
Система працює наступним чином, страхова коли включає провайдера в мережу — хоче знижку 40% скажімо. Провайдера піднімає ціни на 40 відсотків на все і дає «знижку» страховій :)

Бідоська, не розжився на норм страхівку, за стільки то років
бо страхівка заплатила ж більшу частину вже.

От тому ти і Тухєсскій Ренжир — бо дебіл шо не вміє читать.
Чи це розуміння прочитаного стало нєпасільнай задачай?

Ліл, дебіл це чувак який змушений жити в місці яке ненавидить, ну або мазохіст ;) так чого ж страхівку нормальну не взяв, яка все покриває а не

ж більшу частину

? ;)

Доречі, я б на тому місці, в суд подав на провайдера. Очевидно, недолікували ;)

щеплення від сказу

Ми оце в тому році літали в Танзанію, то перестрахувалися і наробили туристичних щеплень (тиф, гепатит, жовта лихоманка) на 1000+ євро (в Німеччині). Платили самі, одразу, при щепленнях. Потім всі ці щеплення сфоткали і завантажили в застосунок страхової. І... всі гроші повернули, приблизно 97% суми, яку ми заплатили.

У вас теж погано з читанням, I figure.
Чи з розумінням прочитанного?

бо страхівка заплатила ж більшу частину вже.

Конкретніше 99%.

Вся мнякотка в суммі рахуночку.

А, це ти просто подибільному написав, ну буває :) давай в гугл барда запитаємо

Чи можна вживати “більшу частину ” до означення 99%

In Ukrainian, it’s generally not appropriate to use “більшу частину” (the greater part) to refer to a specific percentage like 99%.

Here’s why:

“Більша частина” is a general, non-specific term. It implies an amount that is more than half (i.e., greater than 50%), but it doesn’t specify how much more. You would use it for a rough estimate, like “Більша частина мого часу пішла на це” (The greater part of my time was spent on this).

When you have a precise percentage like 99%, you should use a more precise phrase.

Here are some better ways to say it in Ukrainian:

“Майже всі” (almost all) — This is the most common and natural-sounding way.

“Переважна більшість” (overwhelming majority) — This is a good option when you want to emphasize the high number.

“99 відсотків” (99 percent) — If you need to be exact, just state the number.

“Практично всі” (practically all) — This is another natural-sounding alternative.

Using “більшу частину” with 99% would sound a bit odd or imprecise to a native speaker

Можливо, в тебе проблеми з висловлюванням власної думки, бо ти дебіл?:)

Не буду занурюватися у безпосередньо суть суперечки, але просто скажу, що оцим:

бо ти дебіл

ви уподобляєте Юрію, бо вчора він написав мені оце -

ви шо — реально несповна розуму?
От же ж лох, господи прости, це просто шото

Так наче у нас тут дискусія направлена на те, щоб принизити і облити лайном :)
Навіть якщо такі люди, як Юрій, поводяться таким чином, то не варто відповідати тою ж монетою.
Але у Юрія однозначно сильна схильність повчати оточуючих і розповідати, які вони тупі та недалекі, бо якщо йому десь погано, то значить іншим буде погано теж. Прийде кришталева ніч і пустять під ніж, кінець світу. Америка погана і нічого доброго тут не буде — пора вже зрозуміти :) А те, що хтось надумав спробувати себе у цій країні і вибудувати якось своє життя, то не рахується. Навіть якщо я маю перед очима численні приклади друзів та інших колег, які за останні 10 років це пройшли і ЗМОГЛИ, мене це певною мірою надихає, додає сил, тим більше я здавна хотів спробувати цей шлях (але НЕ на мізерну зарплату, яку пропонували раніше, а хоча би на плюс-мінус виживабельну), то йому це байдуже. Валити треба, Америка погана. Але сам продовжує сидіти в ній — мучиться, страждає, але сидить.
Просто процитую, згадався класик:

«Таких ганdонів часто бачив я,
Що всім пизdять: я — гуру, я — учитєль!
Несіть мені усі по три рубля
І мудрості вам дам я до*уя.
А сам читать уміє по складам
І голосно пердить в компан’ї дам.»

Так жеж в цьому і суть. Юра першим вжив це звертання, я просто намагаюсь йому показати- що адресат не той, йому варто перед дзеркалом потренуватись ;)

я ж з тобою, лохом пєдальним, як з людиною дооовго розмовляв

але ж шо ж, sucker’s gonna sucker
can’t fix that

і, в кінці кінців, саме лох — це основа, це скрєпа американської економіки

а ти ще й такий рідкісний шо з власних за це ДОПЛАЧУЄ

як з людиною дооовго розмовляв

І я розмовляв.
Але ви вирішили зірватися, з незрозумілих причин, тільки тому, що вам не подобається моя позиція.
А я не зривався, навіть навпаки мені було цікаво довідатися щось нове, якісь роздуми бувалої людини, яка теж в штатах вибудовувала своє життя.

з незрозумілих причин,

а ви прокрутіть назад до того моменту, та й поміркуйте чому

я знаю це не звично, але це не так боляче як вам здаєьтся

Про бомжатники? Ну я пояснив, як воно є. Я вперто рився на зіллоу та подібних ресурсах і тупо все, що по нижчих цінах у нас на районі, було жахливе або дуже сумнівне, а нормальне житло, яке ми очікували, в діапазоні 2.6-3к. Ми й почали з 2.6к, а потім щороку виходило, що докидали 100-150 баксів, от і вийшли на 2.9к + паркінг + обслуговування будинку, що дає реальних 3к.
І це ще й ціни по божеськи, бо у NY народ платить по 4к+, отам мені було би важко тягнути на даному етапі.
Можливо, не заперечую, що ціни зараз чуток просіли (з якого б то дива, ну ок, може бути!), але так щоб прямо радикально, то навряд.
В будь-якому разі, поки не хочу навіть розстроюватися, бо все одно в цьому місяці підписав контракт на наступні 12 міс проживання тут, де є. Тому вже на рік прив’язані цим контрактом.

sucker’s gonna sucker
can’t fix that
і, в кінці кінців, саме лох — це основа, це скрєпа американської економіки

Все це так, а де не так? Нас усіх обберуть скрізь, якщо міряти тими мірками, як ви пояснювали! Але допоки це йде в унісон з моїми очікуваннями, це саме те, що я хотів — я не ведуся на різне сміття і витрачаю строго тільки на те, що мені потрібно або те, де мене примушують.
Мені підходить заробляти, відкладати, мати заощадження, з часом вийти на більший дохід (власне, якийсь отой омріяний upper middle class with 200k annual). Що тут лохівського — не розумію. Я роблю роботу, заробляю, витрачаю на те, що мені хочеться. Це йде у повній злагоді з моїм способом життя, яке я веду зараз і вів навіть до переїзду в Україні. Бо по цій логіці я тоді в Україні теж лохом був? Ну а що? Заробляю собі 20 середніх укр зарплат (орієнтовно, точно не рахував), можу собі дозволити багато, обзаводжуся нерухомістю, маю значні (по укр мірках) заощадження, яких вистачає на 10+ років, щось там пробую інвестувати і т.п. Точно той спосіб життя проваджу у штатах, ті ж принципи, але дохід не настільки разючо різниться з рештою населення. Але ні — приходить Юрій на ДОУ і каже, що лохівський спосіб життя, все пропало.

а ти ще й такий рідкісний шо з власних за це ДОПЛАЧУЄ

Те, що я тут ДОПЛАЧУЮ — це ви в сенсі, що у перші пару місяців життя довелося витратити більше, ніж заробилося? Так це очікувано, облаштувати життя треба. Але це не було так, що я виклав з власних запасів на рівному місці.
Навіть у невеличкому «плюсі» виявилося — там у Києві продав тачку і трохи майна, виручив за те порядку 60к, тут за 50к облаштували нове життя — тачка близько 40к (з податком, страховкою на перші півроку, реєстрація, та інше) і десятка на обставити квартиру і закупити елементарне побутове. Що тут лохівського, я хз. Чи ви тут за безкоштовно облаштувалися?

власне, якийсь отой омріяний upper middle class with 200k annual

200к — це щось геть далеко до upper middle class

Це пристойна з/п навіть для штатів, яка поміщає вас у топ-5% earners. Так, це не жир, але це те реальне, на що я можу розраховувати у відносно недалекій перспективі. Про більше — я маю сумніви. Не лише на найближчі 5-10 років, а в принципі, на все життя.

[CHATGPT]

Yes, $200,000 per year in the U.S. can certainly place you in the upper middle class, but this depends on a few factors like location, family size, and lifestyle. Let me break it down:

1. Income Ranges:

Upper middle class is typically defined by incomes above the median but not at the very top (which would be the “upper class” or “1%”). Generally, the upper middle class includes households earning between $100,000 to $250,000 per year. So, $200,000 fits squarely within this range.

2. Lifestyle and Expenses:

With $200,000, you can afford a comfortable lifestyle: owning a nice home, sending children to private schools, vacationing, and investing in retirement. However, in places with a high cost of living (like New York City, San Francisco, or Washington D.C.), this may feel closer to a “middle” lifestyle because of high housing and living expenses. In lower-cost areas, this would be considered more of an upper middle class lifestyle.

3. Comparison to Other Income Brackets:

Upper class typically refers to the top 1-2% of income earners, which in the U.S. is generally around $500,000+ per year (although it can vary by region).

So, while $200,000 is definitely in the upper middle class category, it’s not at the very top of the wealth spectrum.

4. Family Size:

For a single person, earning $200,000 would allow a very comfortable lifestyle, potentially even putting them into a high-end upper middle class bracket.

For a family of four, this would be above average and would likely fit squarely in the upper middle class, especially if you live in a place with a moderate to high cost of living.

5. Other Factors:

Education and occupation also play a role in class categorization. A doctor, lawyer, engineer, or entrepreneur earning $200,000 would likely be considered part of the upper middle class, as these professions are often associated with this income level.

In contrast, someone earning $200,000 in a lower-paying profession (like education or the arts) might not have the same financial flexibility and thus might not feel as firmly entrenched in the upper middle class.

Key Takeaways:

$200,000 per year is well above the median and places you in the upper middle class in most areas, but it may not stretch as far in high-cost cities.

It’s comfortable, allowing for significant savings, discretionary spending, and a solid quality of life.

It’s far from the “top 1%” (which usually begins at $500,000+), but it’s definitely not the typical middle class either.

До суті заперечень нема? :) ок ;)

це як повітовий ексгібіціоніст вирішив би вивести дискусію на новий рівень

плащ розпахнув — «а-а-а! шо нема заперечень?! па суті?! НЕМА, ГА?! НЕМА?!!»

та нема, нема

не переживай так, молоко скисне

Ліл, знову якісь фантазії. Ти часто про ексгібіціоністів думаєш? ;) чуваче, це точно тебе покусали, чи може ти вгриз якусь бідну собачку? :)

«стойко переносіть тяготи і лішєнія ... » ©(тм)
може ж ще медаль (грінку через 5 років дадуть)

може ж ще медаль

посмєртно (к)

там по інструкції

Взяв маленьку лопатку щ садового інвентаря
працємо щонайменше 12 годин на добу

та ну нафік

витрати на бухгалтера кожного місяця

Це зайве, айтішна бухгалтерія відносно проста, якщо витратити кілька днів і розібратися. Тут на сайті є стаття, як її вести самотужки.

неоплачувані відпустка

А це — як домовишся з роботодавцем (у мене, наприклад, відпустка оплачувана)

Плюс, з кожним роком гайки по JDG закручують. Наприклад, з 26р польський аналог держпраці буде мати більше повноважень перекваліфіковувати договори б2б як трудові

Якщо замовник не польський, то навряд чи вони що зроблять. А якщо польский — то і зараз на фултаймі с одним замовником незаконно працювати як ФОП.

UoP з їх 35-40% такс.

it depends у мене ~25%

Оцетаг. Якщо вони введуть цей податок, я щиро скажу що помилявся стосовно Трампа, і що він молодець :)

І це ще на додачу до реформи Н1B

Так, а що ж тут гарного? Мені здається, що американські компанії використовують більше айтішників за кордоном, нід в США. Спочатку трамп обікрав населення, бо за різними оцінками ціни у 2025, після впровадження тарифів, виросли на 1.8 — 2%, відносно того, якими вони б були без тарифів. А тепер обкрадає компанії.

Що важливо, але не очевидно, це стосується не тільки прямих контрактів з айтішниками, але і компаній. Наприклад, американська компанія відкрила компанію в Україні, і вже українська компанія наймає співробітників, але американська компанія передає гроші.

Так, а що ж тут гарного

Менше аутсорсингу > більший локальний попит > більша конкуренція за працівника > більші зп. Чого б це я парився за доходи компаній. Умовні гугли з мікрософтами можуть собі дозволити більше сплачувати податків. Та і взагалі, податки це ж добре, чи не так? ;)

— Тату, алкоголь подорожчав, тепер ти будеш пити менше?
— Ні, сину... тепер ви будете їсти менше.

Молодець, нехай спробує перетворити Америку в Китай! Головне — що не Байден!

За що саме ти так переймаєшся? За Епам, чи за Гугл? :) Трамп в даному випадку просто енфорсить PERM комплаянс, ну і попутно на аутсорс ці правила вводить (хіба не справедливо?), на який усі забивали, бо роботи було валом. Ну що ж, часи змінились...

Чув, що Інтел частково націоналізував. Чіп буде наш!

а між ними шайобочка, тройнічокс сер

от от от я чойта подумав шо люди грамотні а дєда просто забувать став що тройнічокс то таке американське імя собствєнне в оригіналі )) но ніт діда ще не здурів ну так хіба трохи не вміючи вже розрізнити мало роські слова нарєчія що окремо цікаво дуже звісно

Але файли епштейна засекречені, можливо там є і тройнічок )) nobody knows

можливо там є і тройнічок

тройнічокс )) це ім’я таке для дєвушки американське щось з індєйського певно

Ти щоб запам«ятати нове слово вирішив його повикористовувати?

тройнічок

Є версія, що Краснов не тільки там був внедрьон як агєнт (тройний, якесь многозначєніє з цими тройніками, пля цеж можна і так вживати «трой-нік» тобти три псевда чи нік Трої).

Та мені вобщем і шайОбочка тоже зайшло ))

ну я особисто думаю шо краснов там канєш був, цей старий кобєль явно свій перчик вигулювати любив

але тут дєло такоє, якщо він був то може там і півсената було ;) не проси дощу, як не готовий до шторму

Ти щоб запам"ятати нове слово вирішив його повикористовувати?

ні це є додаткове відхилення коли трапляється то йде повторення слів наче зациклюється якусь воно має даже власну назву мені лінь відкривати методичку

підказка ШІ:

Повторення слів у реченні або тексті може називатися анафорою (повторення на початку), епіфорою (повторення в кінці), тавтологією (повторення того самого або спільнокореневого слова), або загальним терміном повтор чи рефрен (у поезії).

Я би вжив «рефрен».

ні треба дивитися по психіатрії та суміжних як симптоми а не як літературні інструменти

Це виходить, що іти за гештальтом до Владіміра? В нього є методичка? Може підскаже як то називається?

Президента не трожь якби не він на його місці були би солдати нато

Може підскаже як то називається?

ЗЫ: я до того нашвидкоруч пошукав но нашвидкоруч не знайшов тому просто забив сорі бо в мене ресурсів не дуже багато не забивать сорі

Не цілком очевидний асоціативний ряд. Якось так:
s1.hostingkartinok.com/...​ec7ecca5997cec58a3989.jpg

з.і.
просто хотілось запостить картінко, тому підводив тему потихеньку (Владіміру не показивать, а то загештальтить терапією)

Та я в темі Чіпа, Дейла, Гайки і Вжика і решти Ко, як і історій Скруджа Макдака з Клювдієй

Саме такою я памʼятаю її з часів статевого дозрівання 😋

Гайка то ладно, я пам’ятаю серіал Lexx кінця 90-х, та Еву Хаберман що в тебе на аватарці, ось там була бімба :)

Там ще серія є де вона в душі :)
Були часи.

гм... о! я поняв! то не імя собствєннє тройнічокс то нє пєрєводімая ігра слов з мало роського )) гигиги прикольно не зміг згадати що за річ така тройнічокс бо як я помню такі Gadget Hackwrench тож подумав може щось згубив но потом оппа і вспомним слово ))

тройнічокс сер

діду больше не налівать )) прикольно треба вивчити реакцію

Трамп офіційно вбив Н1В
Trump administration to add $100,000 fee for H-1B visas — CBS News www.cbsnews.com/...​h1b-visa-bill-100000-fee

Трамп офіційно вбив Н1В

Надіюсь українці вже встигли отримати грінки. Для людей, особливо з країн з великими чергами це жесть..
ChatЖПТ оцінює кількість іт-в на H1B в 10-25%

З того, що вдалося знайти, можна припустити, що в технологічних компаніях середній відсоток програмістів з H-1B може бути десь 10-25 %, залежно від компанії та регіону.

Теоретично, Україна виграла би якби не війна — буде більше оутсорсу.
Цікаво коли це вступає в силу, та чи це взагалі приймуть..

Для тих кому не пощастило з H1B, великі корпорації мають офіси в Канаді і Ірландії, де їх співробітники можуть далі чекати на H1B або робити L1 через рік роботи.

буде більше оутсорсу

Якщо трамп введе податок на аутсорс в 25% то не буде

Цікаво коли це вступає в силу

The order, which takes effect on September 21 at 12:01 a.m. ET, effectively bars H-1B workers from reentering the country after that deadline unless their sponsoring employer pays the fee

та чи це взагалі приймуть

Якщо я правильно розумію, це екзекутиви ордер — як постанова кабміну в Україні, вона не потребує затвердження парламентом.

Trump administration to add $100,000 fee for H-1B visas

Per year!

Відтепер, ті хто їхали на 300к, будуть їхати на 200к

Єп, але головне, що ті хто їхали на 100-150к вже їхати не будуть, зовсім

Тобто Трампік обклав свої ж компанії величезними податками. Бо тепер, або плати скажені додаткові податки трампу, або плати ще більше, за переманювання спеціалістів з інших місцевих компаній. Бо навряд чи так багато гарних спеціалістів сидять без роботи.

Гарних спеціалістів, це тих які з Індії на 120к їдуть в сша? Думаю таких валом. Ну доведеться можливо не 120 а 150 заплатити, не збідніють.

Завдання Трампа, як президента, захищати американських громадян а не корпорації. Корпорації роками експлоітали H1B візи проти правил, от він це і фіксає

Тут головне не переплутати, коли Вольксвагену забороняють завод закрити — це для блага загального, щоб не заільняти власних громадян. А коли корпорацію змушуючи наймати на роботу власних громадян — це зло ;)

А коли корпорацію змушуючи наймати на роботу власних громадян — це зло ;)

такое себе «DEI на минималках»
Ты должен нанимать американцев, независимо от того какие спецы тебе нужны или каких спецов ты можешь себе позволить.
Рэкет в государственных масштабах «плати нам бабло за право работать, или мы закроем твой бизнес»

Так працює будь яка держава. Чи ти знаєш вийнятки?

Рэкет в государственных масштабах «плати нам бабло за право работать, или мы закроем твой бизнес»

добро пожаловать в мир государственной советской (национал) социалистической идеологии (независимой)

... и как ты видишь товарищи даже потом всё равно остаются принннём принннём ))

Так працює будь яка держава. Чи ти знаєш вийнятки?

но нельзя вывести из советского человека селяви впрочем нас рать

Завдання Трампа, як президента, захищати американських громадян а не корпорації. Корпорації роками експлоітали H1B візи проти правил, от він це і фіксає

Сміявсь.

Тухєсскій Ренжир Наносить Отвєтний Удар (смотрєть онлайн)

Сміх без причини, сам знаєш ознака чого ;)

Взагалі цікаво, це в тебе типу загострення якісь, раз на тиждень забігати в топік, накидувати на вентилятор, отримувати свою порцію йухів, і зникати :) чи просто хоббі таке дивне?:)

без причини

От тому-то ти а маєш почесне звання Тухєсскій Ренжир.

Бо замість причин в тебе оце:

Корпорації роками експлоітали H1B візи проти правил, от трумп це і фіксає

Germany Woos Indian Workers Spooked by Trump’s H-1B Visa Fee — The New York Times https://share.google/6da3skTqwNmEdNepE

Юра, скоро ці гарні спеціалісти приїдуть в Німеччину :) сподіваюсь ти очікуєш з нетерпінням :)

скоро ці гарні спеціалісти приїдуть в Німеччину :) сподіваюсь ти очікуєш з нетерпінням :)

Вони можуть приїхати, але їх компанії не будуть брати на роботу, бо у Німеччину і зараз можна приїхати без проблем індусу, але їх резюме, в основному, відфільтровують ще до співбесіди. У нас, за останні 15 років взяли тільки одного. Плюс, в Німеччині ж немає такого масового IT, як в США. Хіба що їх хочуть на інші роботи :)

Гу так ваш посол їх ключем, рекламує:) чому їх резюме відсіюють? Вони ж спеціалісти згідно твоїх же слів :)

Вони ж спеціалісти згідно твоїх же слів :)

Підозрюю расизм, але хто ж зізнається

Уже це спростували, не на рік, а разовий платіж!
І застосовується тільки для нових візових подач з наступного циклу у 2026, а не щодо поточних власників цієї візи і продовжень раніше отриманих віз цього типу.

Звідки інфа? Я читаю зовсім інше в інтернетах, що всі контори розіслати нотіси повернутись в США в межах 24 год

Публікація прес-секретаря Білого дому (переклад) —

«Щоб було зрозуміло:

1.) Це НЕ щорічна плата. Це одноразовий збір, який стягується лише за петицію.

2.) З тих, хто вже має візи H-1B і зараз перебуває за межами країни, НЕ стягуватиметься 100 000 доларів за повторний в’їзд.

Власники візи H-1B можуть залишати країну та повертатися до неї у звичайному порядку; їхня можливість робити це не постраждала від вчорашньої прокламації.

3.) Це стосується лише нових віз, а не продовжень і не нинішніх власників віз.

Це буде застосовуватися починаючи з наступного циклу лотереї», — повідомила речниця Білого дому Керолайн Лівітт.

Я читаю зовсім інше в інтернетах, що всі контори розіслати нотіси повернутись в США в межах 24 год

Оце у тисяч айтішників в відпустках підпалилися дупи :)

ніхто на таке ніколи не їхав, LOL

і до речі це не на рік, це разова
яка раніше була ~5000

В Польщі зарплати все ще в рази нижче від американських.

і податки в рази нижчі, і ціни в рази нижчі)

я чесно не знаю, як виглядає економіка кожної окремої людини, але я дивився Калі як класну локацію з хорошими зарплатами, і поки навіть найкращі оффери які там є (звісно по моїй професії та сеньйорності), не дадуть мені стільки net income, якщо не починати економити на якихось витратах.

і податки в рази нижчі, і ціни в рази нижчі

Це неправда :)

не починати економити на якихось витратах

Скільки ж ти отримуєш того нет інкаму?:)

net income,

Вхагалі то рахується ДО витрат, мабуть мається наувазі

discretionary income

навіть відпишу, з моїм податковим навантаженням, я плачу:
14% (після всіх пільгових періодів, буде ближче до 16-17%)

маю змогу кожного місяця відкладати 4-6к eur. (стоки зверху, але їх не рахуємо і надіємось, що з них щось буде, хоч і компнія pre-IPO і запити на викупити — є часто)
комфортно живу на 3-4к eur.

і так, я саме про нет інкам, бо витрати врахував, імхо це дуже важливо розуміти скільки ти можеш відкласти, бо не хотів б в штати їхати тільки заради гросса.

маю змогу кожного місяця відкладати 4-6к eur. (стоки зверху, але їх не рахуємо і надіємось, що з них щось буде, хоч і компнія pre-IPO і запити на викупити — є часто)
комфортно живу на 3-4к eur.

Це не має ніякого відношення до реальності і того, що пропонує Польща. Дай вгадаю, ти працюєш на... американську компанію віддалено. В мене є такий самий приклад у Німеччині, жінка знайома, живе у Ганновері, не у Мюнхенах різних, заробляє більше 200к EUR, працює віддалено на США.

Ну ок. В мене в США ефективна ставка податку 18% за минулий рік вийшла, то де тут?

рази нижчі
нет інкам

Ще раз, нет інкам це після податків і до витрат.

Грубо кажучи 10ка баксів нет в місяць? Чи не топова зп для Польщі? Аналогічний перцентиль в США скільки буде мати 400-500? І ти справді думаєш, що нет залишиться менше?

Враховуючи, як падає долар, особливо сьогодні, то ненадовго.
Такими темпами європейські айтішники скоро доларовими мільйонерами стануть :)

Показово що тебе турбує вартість долара відносно Євро. Мене вартість євро відносно долара не турбує. Чому б це? :)

доларовими мільйонерами стануть

Хоч якась надія в євро айтішника стати мільйонером :)

Юаневими якщо повезе, рубльовими якщо ні.

От незрозуміло, Польща наче зараз на підйомі, ВВП перетнув трильйон, всі соцмережі заповнені польскою пропагандою про економічну велич (може й заслужено), при цьому Польща тягне найбільше грошей з ЄС
www.facebook.com/...​75533&set=a.1034216070343

Як би ці гроші для країн, яким вони реально потрібні. Там де треба дороги будувати, чи мости, чи якусь інфраструктуру, а грошей не вистачає.

Це різні речі ж.

Можна мати економіку з ВВП у трильйон і водночас отримувати дотації. В цьому немає протиріччя.

А щодо «реально потрібні»... Напевно, кожна країна може сказати, що їй гроші потрібніші, ніж іншим 🤷‍♂️

Греції?

Наприклад Греції, де, на відміну від Польщі, досить багато куточків з поганою інфраструктурою.

насправді все дуже логічно, Польща як бізнес який показує найкращий ROI з цих інвестицій, тому вони оселяються в Польщі, а не в інших країнах

який показує найкращий ROI

Хм... я думав, що Польща ті гроші в інфраструктуру вкладає. Яке саме з них РОІ?

Так сам ріст не приносить прибутку. Наприклад, нова дорога- це багато в ввп, але нічого не дає буз росту кількості перевезень. Тому і ROI може бути нуль, як до прикладу в Китайських містах привидах

Та ладно:
— пришвидшує час доставки
— зменшує накладні витрати
— надає створювати інші бізнеси що мають переваги від створеної інфраструктури
— ...

А так виходить що Польща біднїє при рості ВВП 3+%, а ФРН багатіє при колонулевому рості.

Я не кажу що вона бідніє. Але РОІ дуже важко порахувати базуючись лише на рості ВВП. Особливо в перспективі

принципи
— синергії
— вирівнювання рівня (глобально і, зокрема в ЄС) ек. розвитку

Вирівнювання життя це добре мабуть для поляків. Але для німців?

Запитайте в них, може в Польщу на закупи на вихідні перестануть їздити.

Если затраты на строительство дороги и поддержку её функционирования превышают выгоду от описанных эффектов, то, очевидно, ROI будет нуль.

Проложи восьмиполосный автобан Житомир-Ушомир — и он никогда не окупится. Несмотря на

— пришвидшує час доставки
— зменшує накладні витрати
— надає створювати інші бізнеси що мають переваги від створеної інфраструктури
— ...

А що таке є в Ушомирі, що його автобаном возити в Житомир?

Вот, ты уже на правильном пути — задаёшь правильные вопросы :-)
Ещё немного и додумаешься, что не каждое вложение в инфраструктуру приводит к экономическому росту.

Забули в ЄС у видатного квартального експерта з політ-економії запитати куди їм інвестувати.

давайте ви почнемо з бази.

ні гроші в інфраструктуру — хоч і великий структурний елемент, але не єдиний.
також важливий поінт — якщо хтось каже, що з інфраструктурних грошей неможливо роі рахувати — це дуже поганий економіст.

але інвестують тупо у все під ряд: агросектор (кредити, модернізація, субсидіювання), відновлювана енергетика, ІТ стартапи та стартапну інфраструктуру, освітні проекти, туризм/культурна спадщина, підтримка місцевих бізнесів.

так все це дає ріст галузям, і ріст ВВП. По суті Польська економіка останні 20 років одна з тих, яка має найкраще РОІ по Євросоюзу, тому і далі віддають

якщо хтось каже, що з інфраструктурних грошей неможливо роі рахувати — це дуже поганий економіст

Давай почнемо з бази, наприклад, навчимося читати:

Але РОІ дуже важко порахувати базуючись ЛИШЕ на рості ВВП. Особливо в перспективі
це дуже поганий економіст

Як тоді називається людина, яка рахує net income після витрат? ;)

але інвестують тупо у все під ряд

Ну раз інвестують, то ок, я не знав що інвестиції в бізнес також ідуть, власне, тому і написано:

я думав

Одно второму не мешает,можно брать деньги и приумножать их, можно брать и ничего не делать, предположительно для ЕС Польша более выгодный кейс чем для условной Греции

До цих «відкритих кордонів» ще треба якось дожити.

я не думаю что разница в ЗП между Украиной / Польшей / Румынией может быть значительной т.к. условный работодатель из Израиля или США набирает стафф со всех 3х страни и смотрит KPI на $$, и каждый год они ребелансируют — так Румынов в штате прибавилось, а украинцев из Польши убавилось, тех что в Украине плюс/минус остались в том же кол-ве. Т.е. если в Польше зп выросли а в Румынии и у нас нет, то Польша не шибко интересна.

якщо у когось левові витрати... та одяг

тут якраз соціальними сєтями прибило завважив на фото штани хароші у мене є інтерес бо знаю проблему тож поділитися знайома з києва питаю де брала та де взагалі в києві треба брать штани хароші а вона каже штани хароші аж так що брала у франкфурті рік тому

от така ... малята одяк у столиці києві України

Довелось пару моделей SM в мілітарі купити в маленькому містечку за 1700-2300 грн.

Я переїхав з Польщі в Буковель, почав працювати JS-девелопером на jQuery, отримав бронь, купив собі меган, задоволений життям, планую пасти кіз

А пасіку не плануєте заводити? Буде домашній мед

jQuery в 2025 році )))) Ну і мамонт ви ))

там цікавіше «бронь в Буковелі», хз що таке «меган»

Дані з польського ДОУ можна глянути наприклад тут
4programmers.net/...​1-ile_zarabiacie?page=136
повідомлення за кінець минулого — початок цього року

Медіанний сініор в Україні має лише 4700 на місяць і 6к в третьому квартилі. У Польщі це вже 6700 і 8к. Різниця на третину.

це добре для України, бо будуть вакансії.
Бодішопам вигідніше наймати там, де дешевше.

В Польщі крім типових аутсорсерів зараз також дуже багато топових міжнародних компаній

які створюють платоспроможний попит на голови.

Згідно з Numbeo ціни у Києві нижчі ніж у Варшаві на 43 відсотки. Вони далеко не ± однакові. Звичайно, якщо у когось левові витрати, то харчі з магазину та одяг, то так, вигідніше в Польщі, але навіщо так жити.

Згідно з Numbeo ціни у Києві нижчі ніж у Варшаві на 43 відсотки

Та не нижчі вони. Ціни можуть бути менші на якийсь сир з пальмовим маслом або водою і подібні продукти чи товари, і саме такі товари, як найдешевші, потрапляють у статистику. У ЄС навіть найдешевші товари, вони нормальні, я сам купляю деякі найдешевші товари у своїй категорії. Але в Україні купляти найдешевші товари може бути навіть небезпечно, і айтішники купляють більш якісні продукти і товари, а вони в Україні коштують так само, як і в Польщі, а то й дорожче.

Найдешевші товари в Україні це на базарі) але і там не прямо все настільки «небезпечно» як тут розписують. Зрозуміло, що середній німець, та загалом і будь-який європеєць, може собі дозволити значно кращі продукти. Але якщо взяти середнього айтішника у нас, і в Європі, то все тут далеко не так однозначно.

Та і взагалі мені здається «здоровість» харчування це більше питанні категорії їжі, а не дорожче-дешевше у тій же категорії. Якщо людина налягає на десерти наприклад, то тут питання більше у кількості спожитого :)

Та і взагалі мені здається «здоровість» харчування це більше питанні категорії їжі, а не дорожче-дешевше у тій же категорії.

Це саме дорожче-дешевше в одній категорії. Європейські стандарти щодо продуктів вищі, ніж будь де. Зрозуміло, що і в Україні є стандарти, але вони значно нижні та й перевірок фактично немає, а тому продукти можуть містити заборонені і навіть небезпечні добавки. Молочка і ковбаса найкращий приклад, купувати найдешевші продукти у цих категоріях в Україні дуже нерозумно. Приклад йогурт — в Німеччині він натуральний, без штучних барвників. В Україні у йогуртах крохмаль, консерванти та ароматизатори, іноді навіть у кількості, яка не відповідає нормам.

Про кількість сахару в продуктах мовчу, бо за цим ніхто не стежить взагалі.

Найдешевші товари в Україні це на базарі)

Базар в Україні, це найнебезпечніше місце. Там часто нехтують температурним режимом для зберігання продуктів, перевірок на різні сальмонелли або палички практично немає. Все вирощується без контролю, що там за пестициди, може не знати, навіть той, хто виростив. Часто продукти взагалі фейки, ти купляєш типу свіже молоко, а воно з порошку! Або ковбаса гарна, красива, але з наповнювачами.

Ще приклад, у Каневі, де я народився, є сирзавод і деякі знайомі дитинства там працюють. Розповідають, що сир для експорту в Європу виробляється значно кращий, ніж той, що продається в Україні. Абсолютно різні по якості інгрідієнти в одному і тому самому сирі.

Як не дивно, але найкращі стандарти якості в Україні щодо їжі... скоріш за все в маку, бо він, по інгрідієнтам і добавкам, максимально наближений до європейського, а не до американського.

Про якість українських продуктів мені теж є що сказати. Я роками вчився смажити правильний шашлик. Пробував буквально все. І мʼясо намагався вибирати, і якусь фігню типу мінералки лити в маринад та інше. Якесь або не досмажене, або сухе завжди виходило. В Польщі беру ошийок чи ребра з Ашану, цибуля, перець, 20 хв на вугіллях з того ж Ашану і румʼяний соковитий шашличок готовий, хоч ютуб канал тепер відкривай. І розумію що це не просто так в Польщі фермери протестують проти усіляких там Зелених Ладів та інших контролів їх виробництва. На відміну від України, на жаль

в Польщі фермери протестують проти усіляких там Зелених Ладів та інших контролів їх виробництва. На відміну від України, на жаль

лол, бо в ЄС фермеру кажуть чим удобрювати та коли працювати (щоб безпечно і бджоли не дохли), чим працювати (щоб євронорми на викиди), чим обробляти (щоб не втрачати врожай від захворювань), як збирати, як зберігати (щоб не розвести грибок) тощо.. або чим лікувати тварин, протоколи там всякі щоб не створювати резистентні до антибіотиків бактерії і не накачувати ними людей..

За все це (використання сертифікованих матеріалів, добрив, збільшення вартості через працю в окреслених годинах тощо) фермери отримують шалені доплати, щоб зробити це все конкурентноздатним. Плюс захист від конкуренції з поза ЄС (яких ці норми не стосуються).

а в Україні хей лалалей, заливай шо хочеш, все зʼїдять. Правда часто при експорті в ЄС таку продукцію на кордоні не пропускають, бо заборонені речовини зашкалюють.

а протестують проти зеленого ладу бо багато хто ще платить кредити на техніку, яку тепер треба десь різко подіти і взяти нову. плюс темнота, політичні ігри підсичені російською пропагандою.

Все так і є. А якщо не пропускають то починаємо нити про те, що ЄС поганий, а в нас чорноземи найкращі в світі, на них якусь хрінь виростити неможливо.
Ну а те що поляки проти тих норм то там все просто: умовно на хімії те саме порося росте в два рази швидше. Пересічному Янушу во не цікаво. Трактора купити за якісь гранти цікаво, а порося довше готувати не цікаво. Ото й протестують.

або чим лікувати тварин, протоколи там всякі щоб не створювати резистентні до антибіотиків бактерії і не накачувати ними людей..

Тільки історії про антибіотикорезистентність через використання фермерами антибіотиків — це про Європу)))

ці історії саме про європу, бо там перевірили, знайшли і не замели під килим. а от що тут у нас можна тільки здогадуватись, ну і звісно дивитись в статистиці погранічної та санепід служб ЄС які щороку публікують скільки і якої продукції походження різних країн вони не впустили, або виявили та прибрали з поличок магазинів.

І? Факт у тому, що в Європі фермери використовували, використовують і будуть використовувати безліч антибіотиків для с/г.

Факт у тому, що в Європі фермери використовували, використовують і будуть використовувати безліч антибіотиків для с/г.

«безліч» можна використовувати там де це не контролюється, тому я б прибрав слово «факт» з речення, ще й з великої літери

, яку тепер треба десь різко подіти

славити в Україну, не дякуй

Чому теми про вартість життя завжди зводяться до цін на продукти? Це найбільший кайф в житті шашлик посмажити?

ну так, має ж бути зерно прогресивізму

Сорян, але це не звучить так, що проблема була в м’ясі)

Може й вугілля, хз якою там соляркою ті дрова в Україні поливають щоб вугільна зробити з них.

Ні, саме в мʼясі, руки ті самі, якихось особливих курсів по шашлику я не відвідував. Польский ошийок дійсно мʼякший і чи жирних просто як там більше, чи то не знаю чого, але воно не таке сухе і має зовсім інший смак.

Це правда. В Україні мясо з супермаркету,ну такоє фрукти овочі взагалі жах. Можна знайти хороше мясо, наприклад я завжди в одного мужика на базарі брав, то було хороше, людина просто дбає про клієнтів. В США береш будь що з маркою USDA Choice або Prime — і впевнений — що мясо буде як треба.

В США береш будь що з маркою USDA Choice або Prime — і впевнений — що мясо буде як треба.

Ну, в принципі ці стандарти не повністю гарантують якість: «growth-promoting hormones or preventative antibiotics » - оце по-факту чому ЄС не хоче імпортувати м’ясо з Штатів (ну крім протекціонізму власного ринку, звичайно).
А більшість американських виробників м’яса не хочуть вирощувати м’ясо по стандартам ЄС бо це економічно невигідно. Тому, наскільки пам’ятаю, навіть існуючі квоти на імпорт м’яса в ЄС Штати не вибирають.

Ну я не про хімію (в нас иеж є натурал і органік) А про смакові якості

Знайшов комент, і хочу відповісти, бо він суцільно мимо. Овочі на смак в Європі просто гумові, я не знаю, чи ти ще пам’ятаєш запах огірка з городу. Та й в загальному, штати не славляться кращими овочами, ніж в Європі. За м’ясо не знаю як порівнювати, але загалом америкоси, то не найкращий показник гарного харчування. Ще би розумів, щоб мені італієць писав за якість харчування. Подруга їздила колись на рік в штати на програму FLEX, то вернулась +15 кг.

Овочі на смак в Європі просто гумові, я не знаю, чи ти ще пам’ятаєш запах огірка з городу.

Ти навіть не уявляєш, наскільки ти неправий. Тут абсолютно шикарні овочі, практично всі. Навіть огірки, оті самі, з городу, купляю кожен тиждень
www.edeka.de/...​utaten-a-z/minigurken.jsp
З овочами, як мінімум у Німеччині, проблем немає взагалі. Проблеми є з фруктами, але не критичні.

Загальна похибка совків. Вони їдуть, і купляють огірки по баксу за ун, а потім жаліється що воно ніяке. :)

Не смачні

Давай тест, завтра йду як раз в супермаркет. Які саме овочі не смачні?

Відкрию вам секрет. В супермаркеті доброго не буває практично.
Ви мабуть ніколи не мали городу, саду, поля, не ходили в ліс за чорницями, ягодами, малинами, ожинами.

В супермаркеті доброго не буває практично.

А ще є Святий Миколай і хороші руські

в штати на програму FLEX, то вернулась +15 кг

Мабуть, це проблеми твоєї подруги?

Та й в загальному, штати не славляться кращими овочами, ніж в Європі

Давай ти розкаже, де і що в США ти купував, і тоді зможемо поговорити предметно. Бо наразі — це абищо.

Точно? Я наприклад важу майже як і важив коли сюди приїхав, навіть на 1-2 кг менше. Та і в моєму селі я квадратних американців не бачив. А от цікава закономірність, чим в біднішу місцевість рухаєшся — тим квадратні люди в США ;)

То може проблема таки в подрузі?

pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27393334
The mean arrival BMI percentile for all refugees was 47th percentile. This increased significantly to the 63rd percentile within 3 years of US arrival (p < 0.01).

Ні, проблема в їжі у США, глобальному лідері з ожиріння
Важке ожиріння (4+ стадія) повільно, але невмолимо зростає у США www.cdc.gov/...​fs/501-550/db508-fig4.png

Ні, проблема в їжі у США

Та звідки ви тільки беретесь. Хтось хмушує тих людей пити колу і заїдати донатами?

Це ти вигадав, що хтось примушує. Є факти, що американці жахливо товсті і продовжують гладшати, і уроджені, і новоприбулі.

Rapid Weight Gain in Pediatric Refugees after US Immigration

Ты своей ссылкой только подтверждаешь тезис, с которым споришь :

чим в біднішу місцевість рухаєшся — тим квадратні люди в США ;)

:-)

у США, глобальному лідері з ожиріння

Чтобы утверждать про лидерство, неплохо бы дать сравнение со всеми другими странами, а не оперировать выборкой только по США :-)

Чим бідніша людина, тим більше дешевої та неякісної їжі вона купує. Дешево = ГМО.

Ок. То проблема в їжі чи в людині? ГМО сюди яким боком взагалі?

від нього пухнуть (але це не точно)

але це не точно

Коли бачу квадратних американців в маркеті, то вони завжди з чіпсами і колою... соупадєніє?

40 відсотків американців страждають на ожиріння. Чому цікаво?www.cdc.gov/...​facts/index.html?hl=en-US

поговорим про це
www.youtube.com/watch?v=0C6Tz7XC65E

Тому що жінка там товар, це і так всім зрозуміло.

Ще раз. Вартість життя не дорівнює вартості продуктам з магазину. Принаймні нормального життя. Та якщо ваші левові витрати то ковбаса та сир, то так, в Польщі дешевше.

Але все рівно, значна частка бюджету уходить на унітаз. Так що вартість їжі важлива. Ну і якість їжі також. Бо щось в Польщі стандартні продукти з Бедронці якісніші аналогів з АТБ.
Та що там казати, колись купив ковбаси рідненького салтівського мʼясокомбинату — її не доїли, викинули в сміття. Не розумію як то можно було їсти раніше.

М... ну в мене, наприклад, продукти це найбільша стаття видатків. А на що тратить українськи сіньйори?

А в мене сфера послуг найбільша стаття видатків. Але вірю, що люди, які переїхали в Польщу менше витрачають на сферу послуг через дорожнечу і компенсують це сиром та ковбасою.

Це ие саме що сказати що люди якісну ковбасу заміняють масажем. Я як у Львові раз на місяць стригся, так і стрижуся в Остіні. І не бачу жодної проблеми. Що там що там — це десь на самому дні моїх витрат.

Ви впевнені, що в Україні не можна купити якісну ковбасу за розумні гроші? Не знаю, коли ви виїхали, може в 90-ті. Але якщо витрачаєте в штатах лиш на їжу та одяг, то не бачу сенсу чому туди було виїжджати.

Ви впевнені, що в Україні не можна купити якісну ковбасу за розумні гроші?

За результатами досліджень, в українських супермаркетах 70–80% ковбас — з великою кількістю добавок. Тому так, знайти якісну, напевне можна, але як ти можеш бути впевнений?

У багатьох виробників перевірки бувають рідко. Малий завод у регіоні може роками не бачити інспектора. Ну і корупцію ніхто не скасовував, ти можеш купити докторську з гарною етикеткою, а там крохмаль і соя.

Насправді це проблема. Регіональні виробники з часом зкурвились і нічим по добавкам від глобальних виробників не відрізняються. А в чомусь типу шинки/балика або кількість води зашкалює, або видно сліди ін’єкцій щоб збільшити вагу продукту.
Перейшов на імпорт — італійське салямі і іспанські прошутто і хамон.
Бо польські ковбаси таке ж г... як і українські, як мінімум ті які в Україну завозять.

Якби в Україні на все продукти діяв ДСТУ і були регулярні перевірки з боку Держпродспоживслужби,то можливо ситуація була б краща

Вдома домашнє все. (корови поруч є все купляємо) . Ковбасу робимо самі і знаємо з чого. Город,сад,поле,господарство. (Карпати) Де немає поруч заводів. Бо зараз будуть мурчати що не чисте повітря.

витрачаєте в штатах лиш на їжу та одяг

Я десь таке писав?

не бачу сенсу чому туди було виїжджати

Сумніваюсь що ти його зможеш побачити, з гетто свого ЖК :)

А ще ви якось ігноруєте той факт, що є люди, які вперто і цілеспрямовано збирають на 1) нерухомість і/або 2) забезпечене майбутнє (бо ніколи не знати, як життя повернеться, сьогодні ти сінйьор-помідор із з/п 10к, а завтра ти хрін моржовий і звати тебе ніяк), причому я не кажу саме за FIRE, а хоча би звичайне майбутнє, без ранніх виходів на відпочинок з блекджеком і шлю... панянками розкутої поведінки. Тому повірте, не всім цікава ота «сфера послуг». Я себе уже наводив як приклад. У мене витрати на цю сферу рівні нулю, тому що мені непотрібна жодна з тих послуг, які вони всі навколо надають. Мені потрібен товар, а з ним я вже собі розберуся, що робити. А саме — нерухомість, авто, бензин, їжа, одяг, взуття. Все решта — зачекає (і скоріш за все, ніколи не дочекається). І це не тому, що я джун зелений, я маю пристойну платню вище за 3-ій квартиль для свого досвіду (20 років у ІТ).

Мені потрібен товар, а з ним я вже собі розберуся, що робити. А саме — нерухомість, авто, бензин, їжа, одяг, взуття. Все решта — зачекає (і скоріш за все, ніколи не дочекається)

Я теж жлоб і завжди гроші відкладав.
Але дуже радий що потратив тоді тих кілька штук $ на медовий місяць. З дітьми так не поїздиш, на слонах не покатаєшся)

Гроші грошима, а життя одне. Чи є різниця буде в тебе 150к$ чи 200к$ у 40 років?

Та й більші витрати заставляють заробляти більше, ризикувати, міняти роботу

життя одне

Життя одне, безперечно. Але в тому то й річ, що його потрібно жити після 40 також. І так, звичайно, є різниця чи

буде в тебе 150к$ чи 200к$

бо от саме тої різниці у 50к$ може якраз забракнути у найбільш непідходящий момент.

більші витрати заставляють заробляти більше, ризикувати, міняти роботу

А от за це люто плюсую.

При чому тут факт, на що збирають люди. Тема не про стиль життя, а про його вартість в Польщі та Україні. Люди витрачають гроші на дуже різні речі, саме тому я навів приклад з Numbeo, де збирають узагальнені статті витрат (бо хтось може щодня в стрип-клуб ходити, а хтось витрачає тільки на їжу та одяг). І які аргументи я отримую: 1) їжа в Україні дорожча, а якщо дешевша, то неякісна. 2) житло теж неякісне, тому дешеве. Просто коробка. 3) сферою послуг не користуюсь, не враховуй це. І це якісь здебільшого суб’єктивні враження, які люди хочуть натягнути, щоб виправдати свій вибір. 1) По їжі щось дорожче, щось дешевше. Почну наводити конкретні приклади, то стануть казати — я таке не їм, харчуюсь тільки молочкою, м’ясом та яблуками. За якість читати взагалі смішно, не треба просто купувати найдешевше. 2) У Львові я можу купити будинок з подвір’ям в гарному районі за 150 тис. доларів, що я куплю за ці гроші в Кракові? 3) А сферою послуг користуються більшість людей, тому не варто свій досвід екстраполювати на всіх, якщо не користуєтесь.

У Львові я можу купити будинок з подвір’ям в гарному районі за 150 тис. доларів, що я куплю за ці гроші в Кракові?

а в цей «гарний район» шахеди не долітають?
бо як почнуть масово долітати до Кракова, там імовірно також ціни на житло впадуть.
p.s.
накуя купувати будинок, коли можна арендувати? так, є невеликі недоліки, але це дасть вам більшу свободу пересування, що в нас час досить важливо.

Шахеди це інше питання. Тема дискусії — теперішні ціни в Польщі та Україні, більшість людей ось каже, що у Польщі дешевше. Нерухомість досить ліквідний актив, який можна продати в разі потреби. Лиш не треба знову про шахеди, які роздовбуть будинок. Ціни протягом війни у Львові стабільно ростуть.

Нерухомість досить ліквідний актив, який можна продати в разі потреби.

Розкажи це тим хто жив в Донецьку чи Маріуполі. ;)
Чи купив би ти зараз житло в Херсоні, Харкові чи Запоріжжі?
p.s.
Ціни у Львові (і на заході України) ростуть в т.ч. і за рахунок тих хто зі сходу перебрався. «Ну сюди то точно не дійдуть». Хоча якщо якийсь менш оптимістичний сценарій розглянути а-ля відкриття ще одного фронту в районі західної Білорусі — Львів виявляється не так то і далеко.
Тож я не розглядав би нерухомість як «досить ліквідний актив», скоріше малоліквідний, особливо в умовах України.

В кожного своя стратегія та страхи. Розказати можу тільки за свій досвід. Житло купив у 2016 році на етапі будівництва, разом з ремонтом обійшлося в 45 тисяч доларів. Зараз ціна мінімум вдвічі більша. На оренді з 2018 року зекономив в середньому 400 доларів на місяць. Є й інші плюси свого житла.

В 2014 році теж багато говорили, що в Україні не варто нічого купувати та треба швидше валити, в принципі, як і до того.

Вірогідність відкриття нового фронту з Білорусі і просування фронту до Львова оцінюю менше одного відсотка, що для мене мало, щоб змінювати мою стратегію.

Ну я не пропоную тобі міняти свою стратегію.
Просто констатую, умовно, якщо через місяць рашка в рамках навчаннь з білоруссю перекине стотисячне угрупування кудись в район Бресту, всі (разом з Польщею) почнуть різко хвилюватись і відповідь на питання «де б ви купили житло — у Львові чи в Ужгороді» буде, як мінімум, на користь Ужгорода.

В 2014 році теж багато говорили, що в Україні не варто нічого купувати та треба швидше валити, в принципі, як і до того.

ну і були праві і вже давно облаштувались за її межами.
Україні навіть при помірно-оптимістичному сценарії (підписання мирної угоди протягом півроку) нічого не світить найближчі пару десятків років як мінімум.

Що саме не світить? Дешева та якісна ковбаса в супермаркеті?) Бачу люди облаштувались за межами України та витрати ті самі лишились: їжа, житло та одяг. То хіба плюс, що рашка далеко.

суттєве падіння кількості населення, зниження народжуваності, відсутність інвестицій, зниження податкових надходженнь, неможливість оплачувати з бюджету соціальні видатки і т.д. по спіралі.

А що для Вас перспектива? Для мене це жити у власному житлі без кредиту,їсти еко їду зі свого городу,поля,саду,господарства в Карпатах. Тут я теж емоційно відпочиваю. Отримую задоволення. Все літо до пізньої осені вживаємо органічну їжу з власної грядки. Птицю, яцйця, молочну продукцію, мед з господарств сусідів. Для мене перспектива це иати вільний час на родину,читати книги,час на хобі,рибалку,теніс,плавання. У випадку іпотеки закордоном , ти раб на 25років у гарній обгортці. (є страх втратити роботу,та потрібно вставати кожного ранку на роботу протягом 25років мінімум). Працювати завжди, а взамін вам як слухняному рабу дадуть їжу, квартиру (яка не ваша на найближчі 20-30 років). Тому все упирається в свій рідний дім.
Своя земля, свій клімат, свої люди, своя мова, своя їжа, родичі тощо.

я про перспективи для країни в цілому, а не персональні перспективи. бо персональні перспективи то індивідуально — комусь і при загальних злиднях непогано житиметься — паркан повище, колючий дріт, охорона, щоб всякі злидні не спотворювали пейзаж.
p.s.
а «свій рідний дім» — то скоріше за все одна з речей, яку вам в дитинстві вклали в голову батьки.

комусь і при загальних злиднях непогано житиметься

Помічаю, що більшість українців саме такою парадигмою мислять. Пох.. байдуже, що там у співвітчизників, зате у мене гарний будинок/двір/квартира, а за її периметром мені байдуже що там. Байдуже, що населення злиденне і неплатоспроможне, головне, що у мене мішок бабла. Більшість моїх колег по цеху саме такі. Тому загалом зрозуміла позиція sat-prof — йому важливіше індивідуальне, ніж в цілому рівень суспільства, яке його оточує. А комусь важливіше от саме оточення, рівень країни, навіть за умови, що жити доведеться трохи скромніше (як за рахунок менших абсолютних цифр доходу, так за рахунок зменшення покупної здатності). Тому так, звідси й очевидно як формується вибір — хтось сидить в Україні, бо при неплатоспроможному населенні навколо із середнім доходом у 400-500$ добре жити, якщо маєш 5-8к$ на місяць, ти тоді «like a boss». А хтось віддає перевагу скромніше тулитися на 3-4к$/EUR, але у благополучнішій європейській демократії (ну або США, цифри тільки інші), нехай навіть трохи посасувати по покупній спроможності, але жити у суспільстві, де ще працює закон, суд і порядок. Ну і безпека, хоча події останньої ночі показали, що ми входимо у нову епоху переосмислення європейської безпеки, і це перші дзвіночки, ще нас попереду чекає багато «аха моментів», точніше «ахуй моментів».

при неплатоспроможному населенні навколо із середнім доходом у 400-500$ добре жити, якщо маєш 5-8к$ на місяць, ти тоді «like a boss». А хтось віддає перевагу скромніше тулитися на 3-4к$/EUR, але у благополучнішій європейській демократії (ну або США, цифри тільки інші), нехай навіть трохи посасувати по покупній спроможності, але жити
у суспільстві, де ще працює закон, суд і порядок

Немає такого, міфічної країни де всі добре живуть.
Ти або маєш наслідство від минулих поколінь, або бо доходах в топ 20%.
Тоді в тебе є і безпека, і закон, і суд (бо адвокати, страховки, хороший район дорогі).

А якщо ти біднота то нема ні норм медицини, ні освіти дітям, ні житла, навкруги буде гетто.

А навіщо люди в злиднях народжують?Як їм допоможе в похилому віці дитина,яка матиме 300-400$ доходу ?

Бо рішення народжувати дитину не виключно раціональне, воно зумовлене сукупністю біологічних, психологічних, економічних та культурних чинників.

Плюс навіть в економічно розвинутих країнах з доступом до контрацепції, освіти для жінок і низькою дитячою смертністю, народження дітей, навіть в економічно складних умовах, може бути результатом надії на краще майбутнє.

А навіщо люди в злиднях народжують?

Бо це природньо, продовжувати рід)

Є такий графік, який плюс-мінус відображає ситуацію в країні по відношенню до інших країн: «Income inequality (Gini index) vs. GDP per capita» (дуже показово, бо окремо ці показники можна трактувати неоднозначно):
ourworldindata.org/...​ent-vs-gdp-per-capita-pip
причому там можна побачити як ситуація з часом змінюється.
береш країни які тебе цікавлять, дивишся на прогрес/регрес.
нашу ситуацію я б назвав «стагнація».

Я теж була такої самої думки, поки не пожила в США. Тут ще більший індівідуалізм і багато людей просто виживає. Не буду казати за Європу, бо там не жила. Завжди добре там, де нас нема.

Погоджуюся, сам бачу, що багато людей тут ледве зводять кінці з кінцями і з напрягом закривають кредитки. Тільки є трохи різниці між американським і українським суспільствами — у тому, що українці в середньому заробляють мало у абсолютних цифрах, але при цьому мають мало зобов’язань покривати «базу» (по суті, якщо скромно живеш, то витрачаєш лише на те, що тебе вимушує життя як таке — їжа, одяг/взуття, пальне, комуналка), а у американців хоча й в рази більший абсолютний дохід, але для підтримки «бази» потрібно в рази більше — бо до платежів, які вимушує платити життя, додаються ще платежі, які штучно вимушують платити правила, політики, закони (страхування, податки на нерухомість, дорогущий рент, реєстрація авто, платні дороги, паркінги, локальні збори, різні платежі, від яких просто неможливо відмовитися, ну тобто можливо, але за їх несплату буде покарання у вигляді штрафу чи пені, і це буде ще болючіше для бюджету, ніж просто відразу покірно, як вівця, сплатити). Обкладуть тебе біллами з усіх сторін, і ти шаленієш від того, що є маса платежів, на які ти не підписувався, не був готовим, не планував, не замовляв, не просив!!! а вони прийшли! От це для мене особисто, один з найголовніших мінусів штатів — дуже дорого «просто жити» — в сенсі, що навіть якщо ти майже нічого не спожив, але за просто «факт проживання на цій землі» віддай уже БАГАТО, висока оця «база» для прожиття. Особливо вибішує оцей податок на нерухомість. Тоді як в Україні вона мізерна, там поки що на щастя, такий свого роду «оазис фінансового затишку», бо жити дешево і легко (відносно!). До війни було взагалі кучеряво. А тепер просто ракета може прилетіти в спальню, так що.. отакий нюансик.

так то є правда завжди добре там де вас нема ((

ти раб на 25років

Це вже від вашої спритності залежить. Хтось впрягається на 25 років (навіть на 30 років, бо на стільки найдовше дають), а хтось за 5-10 справляється, ну нехай 15 у гіршому випадку. Тому працюйте, браття, та й буде щастя.

Головне — знайти роботу не більше 20 годин на тиждень. 40 годин — це життя заради роботи, а не навпаки.

Ну тоді й зарплата буде не Х, а Х/2 :)
А більшість роботодавців взагалі не шукають людей на такий графік (20 годин), бо їм потрібні люди на фулл-тайм 40 годин, тому така опція просто відразу відфільтровує купу роботодавців.

Бачу люди облаштувались

Давай програємо в гру, кожен назве що він найцікавішою робив за останній місяць і рік. Подивимось в кого цікавіше вийде ;)

Я за останній місяць був на концерті Брейкін Бенджамін, і 3 Дейс Грейс.
За рік — найцікавіше- це поїздка Лондон / Хорватія

А в тебе?

Це похвально. Але досить одноманітно, не думаєш? Ну, тобто, чи може бути захопливим те що повторюється щотижня?

Хезе. Я не вірю що рутина не може не набридати. Ну ттобто, це весело, але так щоб вау — то лише перші кілька разів :) Я у Львові футбол бігав з співробітниками, було кожен раз весело, але це не найкращі враження в моєму житті :) те саме з sea world san antonio, ,перші рази, був шалений вау ефект, але коли їздив зараз на 3-6 місяців, то вже такого захоплення не виникає

відвідував оперу, балет, цирк, концерти інших виконавців

Ну ти ж розумієш, що цирк буває різний. Подивитись виставу цирку дю солей, це зовсім не те, що я бачив в цирку в Україні ;)

з переглядом високобюджетних супергеройських блокбастерів

Це ті, в який останнім часом щось біля пятірочки рейтинг в іМДБ?

Пішло-поїхало) «Де я був», «що ти побачиш з гетто свого ЖК», «залишився жити у Львові. В тому й проблема». До війни та закриття кордонів я їздив за кордон близько 3-4 разів на рік, якраз дозволяли невеликі витрати вдома. Але й навіть зараз багато вражень за останній місяць: похід в Карпати, вистава в театрі Лесі, літературний фест у Луцьку, барбекю з друзями в лісі. Я не хочу переконати тебе, що твоє життя гірше, взагалі розмова про ціни. Та бачу, що в тебе є потреба доводити собі , що вчинив правильно і в Україні повна срака є і буде.

Україні повна срака є і буде

Маєш сумніви?

Я не хочу переконати тебе

В чому тоді посил «я не бачу змісту в еміграції»?

Очевидно, все дуже просто:
1. Освіта дітям.
2. Доступ до інфраструктури.
3. Привітне оточення.
4. Фінансова складова.

. Але й навіть зараз багато вражень за останній місяць

Пан заброньований? :)

Маю сумніви. Не розумію, чого не доходить, що еміграція не для всіх.

Маю сумніви

це нормально. Кожне покоління має сумніви :)

Не розумію, чого не доходить, що еміграція не для всіх

Я десь таке писав? :) це логічний факт. Я навпаки не розумію, чому до тебе не доходить, що в людей можуть бути інші пріоритети для видатків ;)

Я також такого не писав. Розмова стосувалась цін, і я доводжу свою точку зору, що для більшості людей окрім цін на продукти, також важливі ціни на послуги.

Яка мені, чи тобі різниця що важливо для більшості людей? Якщо в тебе є твій особистий кейс?

Я також такого не писав

Твої слова

Бачу люди облаштувались за межами України та витрати ті самі лишились: їжа, житло

Очевидно що витрати лишились ті самі. Хто звик готувати вдома, той готує вдома. Хто звик їсти в ресторані — їсть рюв ресторані, або ниє на ДОУ як все дорого :) Плюс, додасться нові можливості, хтось їх юзає, хтось ні. Відповідно можливості тягнуть за собою додаткові витрати.

Тобто, — не релевантно.

Тому що розмова про ціни. І з особистими кейсами комусь буде в Норвегії найдешевше, бо він одну рибу їсть і живе в наметі. З таким підходом взагалі нема про що дискутувати. Тому я писав про сайт, який підраховує загальні статті витрат, а це їжа, одяг, житло, комуналка, техніка, сфера послуг, транспорт. А мені пишуть, що манали ми твої послуги, нам такого не треба.

Не думаю, якщо хтось звик їсти в ресторані в Україні, буде так часто продовжувати це робити в Європі. Ціни здатні змінювати звички.

Не думаю, якщо хтось звик їсти в ресторані в Україні, буде

Буде нити на форумі, тут ж такі персонажі.

Тому я писав про сайт, який підраховує загальні статті витрат

Та нічого він не підраховує:) тема нумбео вже не раз обговорювалась, воно абсолютно відфрване від реального життя.

З таким підходом взагалі нема про що дискутувати

Звісно, все вже обсмоктано міліон разів. Хочеш ноготочкі і масажі — Україна в самий раз. Хочеш інфраструктуру і дорогі речі / хоббі — значить тобі на захід.

Хочеш водку сільодку- на схід.

3. Привітне оточення.

Це фейк. У Пана рожеві окуляри.

Справді? Розкажи мені яке в мене оточення :)

Справді. Я теж закордоном багато років.

Ну так які в тебе претензії до твого оточення?

Я думаю з таким має шериф розбиратись :)

Концертів та виставок безліч, тенісний турнір, театри. З поїздок Мілан/Швейцарія скоро Данія, сподіваюся. А ще забрав карту резидента.

Нерухомість досить ліквідний актив

Что-то в нашей деревне недвигу

можна продати в разі потреби

только если скинуть минимум процентов 30 от себестоимости. Те, кто пытается продать хотя бы по себестоимости, продают свой ликвидный актив уже третий год :-)

У Львові я можу купити будинок з подвір’ям в гарному районі за 150 тис. доларів

І залишився жити у Львові. В тому то й проблема ;)

Для Штатів «продукти це найбільша стаття видатків» звучить дуже дивно.
Але може ти лобстерів хаваєш, хз... ))

Іноді. Ну в мене 1.5 кілоьакса на місяць іде, на сімю з 4ох.

“The average U.S. household spends about 11–13% of after-tax income on food”

Підтверджую. На нормальне, збалансоване харчування у США (без лакшері, але і не «на гречці») йде на даний момент 500 долл на місяць на одну особу. Років 5 тому це було зазвичай 300-350 долл. От і маєте. Інфляція шалена, поїдає наші кошти.

А щодо «найбільша стаття видатків» — саме так!!! Після нерухомості, звичайно (рент чи іпотека, у кого як). Це якщо ви не відноситеся, умовно, до любителів гольфу чи маєте якесь інше хоббі, яке виїдає більше за 1500-2000 долл на міс, а є звичайним пересічним айтівцем.

Ну я не рахую тіло кредито як видаток, а як інвестицію. А от відсотки і податки ха будинок — таки рахую в видатка

Справа не у стандартах, а у тому що по-перше нема достатнього спросу на дорогу і якісну їжу

Приклад йогурт — в Німеччині він натуральний, без штучних барвників. В Україні у йогуртах крохмаль, консерванти та ароматизатори, іноді навіть у кількості, яка не відповідає нормам.

Маячня, що пункт 1, що пункт 2.

Маячня, що пункт 1, що пункт 2.

Україна

Консерванти
www.kpi.kharkov.ua/...​ктовими наповнювачами.pdf

Крохмаль
www.kpi.kharkov.ua/...​сного складу йогуртів.pdf

Ароматизатори та барвники, тут взагалі повний набір
dspace.mnau.edu.ua/...​6789/10348/1/Артменко.pdf

Звичайно, що в Україні ти теж можеш знайти йогурти, що будуть більш-менш, як німецькі, але тут прикол, що ти все одно не можеш бути в цьому впевнений. Активія, наче, нормальна.

Німеччина

Візьмемо недорогий йогурт Ehrmann Almighurt, аналог Активії, він дуже масовий і з різними смаками.
www.schummelmelder.de/...​394db/Ehrmann_Joghurt.jpg
— Консерванти відсутні
— Барвники тільки натуральні, порівняй з колекцією «E» в українських йогуртах, де навіть у популярній Активії штучні барвники.
— Крахмаль — є, але тільки модифікований, що жорстко регулюється в ЄС. У багатьох українських йогуртах крахмаль звичайний, але не у всіх, в Активії модифікований.

І це недорогий йогурт. Будь-який трохи дорожчий йогурт буде повністю натуральним, жодних ароматизаторів, барвників чи консервантів, лише натуральні інгрідієнти
media.cdn.kaufland.de/...​d04b88be72c33862958c.webp

крахмаль — є, але тільки модифікований, що жорстко регулюється в ЄС. В українських йогуртах крахмаль звичайний

там ГМО, а тут еко?

там ГМО, а тут еко?

Модифікація стосується обробки самого крохмалю, а не зміни ДНК рослини. Ти пердіти будеш менше з модифікованим крохмалем :)

Маячня, що пункт 1, що пункт 2.

Ось просто пісня, український йогурт. Іди розкажи, який він корисний, але перед цим перевір, щож то за компоненти там
www.molostriv.website/...​урт-вишневий-з-цукром-15

що таке «український йогурт» це мішанка із йогуртів всіх йогуртів всіх виробників що на підконтрольній території?
а що таке «польський йогурт»?

а що таке «польський йогурт»?

Це йогурт виготовлений за стандартами ЄС + виготовлений з любов’ю до клієнта :)
Бо в ЄС теж дозволені деякі сумнівні барвники або інші компоненти, але виробники їх просто не використовують, за власним бажанням.

ясно, бо я подумав, що там має бути якийсь спеціальний «польский дух»

Це усе одна маячня. Подивитися фільм 99 франков.

Чорний Список найдешве з АТБ вважає «українським»

wow.molokija.com В усіх Сільпо

Цей наче нормальний, але і по ціні він, як німецькі йогурти.

Ні, не маячня. Німецькі йогурти- найкращі з того що я їв. А українські — далеко позаду.

Cмачні, погоджуюся. Але й польська Jogobella смакота.

А, ну так. Торгова марка німецька (Zott, наче, так?), ну в Польщі робиться, тому воно мені «польське» =)

Приклад йогурт — в Німеччині він натуральний, без штучних барвників. В Україні у йогуртах крохмаль, консерванти та ароматизатори, іноді навіть у кількості, яка не відповідає нормам.

Не знаю де там він весь натуральний, от я в edeka спеціально купив в скляній баночці, щоб не найдешевший і більше якісний, і от склад:

Hergestellt aus guter Landliebe Milch
Joghurt mit 13,5% Aprikosenzubereitung, 3,8% Fett im Milchantell
Zutaten: Joghurt, Aprikosen*, Zucker, Aprikosensaft* aus Aprikosensul konzentrat, modifizierte Stärke, Zitronensaftkonzentrat, natürliches Aroma, Verdickungsmittel Pektine.
*Frucht im Endprodukt: 10% Kann vereinzelt Aprikosensteinteile enthalten.

Що в перекладі:
Виготовлено з високоякісного молока Landliebe
Йогурт з 13,5% абрикосового екстракту, 3,8% жирності молока.
Склад: Йогурт, абрикоси*, цукор, абрикосовий сік* з абрикосового концентрату, модифікований крохмаль, концентрат лимонного соку, натуральний ароматизатор, загусник: пектини.
*Фрукти в кінцевому продукті: 10%. Може містити кісточки абрикоса.

От той самий крохмаль і добавки. Дешевші йогурти там ще гірше, мабуть.

модифікований крохмаль

Крохмаль є у всіх йогуртах, але в німецьких він модифікований, шукай, що це таке. В Україні далеко не завжди.

добавки

Натуральний ароматизатор — він на те і натуральний

а що ненатурального в крохмалі? це ж не пластик чи щось отруйне

а що ненатурального в крохмалі? це ж не пластик чи щось отруйне

Я ж писав вже, від звичайного крохмалю пердиш багато

бгг ))) я чесно не знала ) тоді це дійсно добре, що німці придумали використовувати щось непердюче

від звичайного крохмалю пердиш багато

так он воно що цікаво звісно де ти його тоді в німечині береш ))

головне щоб загусник не був із витяжки з мозку скажених корів

Базар в Україні, це найнебезпечніше місце. Там часто нехтують температурним режимом для зберігання продуктів

В німецькому Lidl продається дорадо в пластиковій упаковці, неодноразово було, що приносив додому, відкривав — і риба смердить тухлою. По датам норм, а запах в магазині не перевіриш, бо упаковка герметична.

ахах )) пару днів тому в лідлі на касі молоко коробка як повітряна кулька надута, я кажу чоловікові «от будеш сам це пити», а касир «та нам учора завезли таке, воно усе надуте, мабуть десь на складі були проблеми з температурою чи у фурі, що молоко везла»

І підозрюючи це вони продовжують його продавати? Ну а що, написано ж на упаковці що свіже, значить свіже :)

Я ж кажу, якщо порівнювати продукти, то у Польщі дешевше. Однак, нормальне життя це не тільки купівля продуктів з магазину. Це оренда житла, походи в ресторан, театр, масаж, перукарню, таксі, оренда тенісного корту. Вже замахали зі своїми сирами)

До речі, я не так щоб спеціаліст по сирам, але коли жив в Україні то купував польські))

я там навів приклад про житло)
таксі туди ж, зараз таксі часто по оверпрайсу в Києві Львові)
недавно порівнював з друзями, то у Варшаві вийшло дешевше.

ресторан — ще релевантно можна і по 3-6 разів в тиждень як норму тримати.
театр, перукарня — раз в місяць

Тобто якщо ти дефолтна сім’я, яка витрачає житло + продукти — найбільше — Польща може виходити дешевше. (а тепер подумайте самі наскільки це «афігеть», якщо враховувати що Польща безпечніша, інфраструктурно цікавіша, та і якісь міста більш цікавіші по ціна/якість існують

Більшість людей шукає житло оптимальне по ціні-якість і воно дешевше загалом в Україні, одиночні випадки краще не враховувати. Тому краще дивитись на сайти з узагальненими цінами, де вказано що у Києві ціна на оренду на 50 відсотків нижча — www.numbeo.com/...​Ukraine&city2=Kiev (Kyiv. Звичайно, що якість житла у Варшаві мала би бути краща.

Помічаю, що дефольна сім’я, що переїхала у Польщу стає менше витрачати на сферу послуг та більше на дешевші продукти з супермаркету)

А цікавіша, то питання суб’єктивне, мені Львів цікавіший, бо я тут живу, знаю класні місця та сфера послуг набагато крутіша за мій досвід у Польщі.

оптимальне по ціні-якість

Чи під цією фразою треба розуміти відмову в Україні від того що в Польщі вважається базою?

Під цією фразою треба розуміти те, про що написано.

Усюди житло різне, всі фактори не врахувати. В Анталії море близько, зате стіни картонні. В Португалії немає опалення. У Варшаві брудне повітря. Що в Польщі є базою, яка збільшує ціну житла вдвічі?

Що в Польщі є базою, яка збільшує ціну житла вдвічі?

підземний паркінг, низька забудова і двір не-паркінг збільшує вартість житла в Україні вдвічі?

Не думаю, можете проаналізувати ринок.

по ціні-якість і воно дешевше загалом в Україні

Це не так :) але житло це не лише коробка ;)

Це оренда житла, походи в ресторан, театр, масаж, перукарню, таксі, оренда тенісного корту.

Та ти забембав з тими тенісними кортами. 99% населення (і айтівців у тому числі) то взагалі не цікаво і не потрібно. У мене взагалі з процитованого списку нема жодної витрати. ВЗАГАЛІ ЖОДНОЇ!
Не користуюся я таксі, не орендую житло, не ходжу у ресторани і кафе (ми вдома краще робимо), не ходжу у театр і на масаж, не відвідую перукарню, і ТИМ БІЛЬШЕ не граю у теніс, чи то щось інше — гольф, баскетбол, волейбол, крикет.
І так, напевно, у більшості пересічних айтівців. Бо я не є якийсь унікальний випадок.

99% населення (і айтівців у тому числі) то взагалі не цікаво і не потрібно.

Имхо это ваше глубокое заблуждение. По-моему как раз наоборот: 99% населения пользуются теми или иными платными сервисами.

Значить, я у бульбашці, бо мої друзі, колеги, знайомі айтівці — не витрачають багато грошей на оте усе «сміття», більшість витрачають лише на «базу» (їжа, мінімальний одяг, і якщо нема свого житла, то ще рент), а решту доходу накопичують (цілі різні — хтось на власне житло, хтось на «пенсію» або FIRE). Але схильності витрачати на всякі оті «атрибути показушного життя» немає взагалі. Ще скажіть, що персональних тренерів і психологів оплачувати треба, ще того не вистачало.

Значить, я у бульбашці, бо мої друзі, колеги, знайомі айтівці — не витрачають багато грошей на оте усе «сміття»

Вы сделали 7 ошибок в слове «комфорт» ;)
Занятия спортом, такси, рестораны, развлечения, путешествия это про здоровый образ жизни и базовый комфорт. Какое отношение всё перечисленное имеет к «показушности»? Разве что кто-то застрял в совке а-ля «советский человек в булочную на такси не ездит» ©

Ще скажіть, що персональних тренерів і психологів оплачувати треба, ще того не вистачало.

Стесняюсь спросить, а что плохого в персональных тренерах и психологах?

Вы сделали 7 ошибок в слове «комфорт» ;)

Комусь то комфорт, я не заперечую, нехай люди витрачають, звісно — я лише підтримую, бо так вони крутять колесо економіки і дають заробіток людям з інших професій. Про себе і свою «бульбашку» особисто кажу — ну не цікаве воно нам усе, то все лише обуза і показуха. Всіх, кого я знаю, цікавить зовсім інший стиль життя.

Стесняюсь спросить, а что плохого в персональных тренерах и психологах?

У моєму розумінні то лише викачка купюр з вашого рахунку. Комусь допомагає — чудесно. У мене глибоке переконання, що допоки я не наведу лад САМОСТІЙНО зі своєю фігурою (це щодо фітнес тренерів) чи психологічним станом (це щодо психологів), чи мораллю, чи особистісним зростанням, чи кар’єрними цілями (це щодо шарлатанів подібного роду, типу тренери особистісного росту), то ніхто зі сторони не допоможе мені, скільки би я грошей не ввалив у цю послугу. Для мене це виглядає лише як назойлива муха, яка мене дратує, причому я за це їй заплатив. Колись по дурості у молодості оплатив курс тренера особистісного росту за порадою друзів, мовляв там просто неймовірне щось, прям перевідкрити себе і «своє я» — через два заняття плювався далі, ніж бачив, покинув все як страшний сон, і навіть не вимагав оплату повернути. На той час то були великі гроші для студента (2007 рік, 2500 грн). Нехай вони вдавляться ними.
Для інших айтівців, звичайно ж, може бути і не так, людям треба якесь зовнішнє втручання. Причому я не десь «здалеку» кажу — моя дружина теж практикуючий психолог, з університетською освітою, і я бачу, як вона працює. Але я за такі послуги не заплатив би ані копійки. Неактуально.

Погоджуюся зі всіма аргументами. Так, часто буває, що не виходить утриматися від певних витрат такого роду. Особливо, якщо одружений і ще й є діти. Тут хочеш, не хочеш, а «тато, дай». Просто маю на увазі, що себе намагаюся у тому обмежити, та й часу особливо немає, все проектні клопоти. Суворий капіталізм не дає часу і нагоди продихнути.

те, що ви описуєте схоже на показушне накопичування

Може й показушне. І може це навіть хвороба чи фобія у очах деяких індивідуумів. Але у мене є цілком реальна ціль, яка вже озвучена. Хочу 1) нормальну нерухомість (та, що є, зараз не підходить); 2) заощадження для того, щоб у поважному віці не гризти сухарі, покладаючися на якісь мізерні пенсійні виплати від держави, соціального фонду, чи подачки дітей, а розсікати як поважний пенсіонер на кабріолеті, попукуючи у шовкові штани, при цьому знаючи, що у мене за спиною могутність рахунку з 6-7 значною цифрою (не у гривнях, як ви розумієте). Це я, звісно, жартую і додаю гумору з таким описом, щоб розбавити атмосферу, але ви зрозуміли ідею. Хочу не паритися за кошти, мати власну оселю, купувати хорошу їжу, подорожувати (маю стільки мрій, які досі не виконав, локацій, які хочу відвідати, навіть маю чекліст, хоча мені вже й сороковник пробив! і гроші є, але часу завжди нема!).
Більш за все боюся опинитися у нужді, яку вже пройшов у 1990-х роках мого злиденного дитинства, і повертатися туди на старість не хочу. Я й так протягом 2010-2020 р.р. мав необережність спустити значний відсоток своїх заощаджень на те, що не дуже то й було мені потрібно (забагато подорожей, забагато подарунків родичам та іншим, надто дороге авто, яке звісно радувало тіло і душу, але витягнуло у мене масу коштів, ще й при продажу я втратив у вартості таку суму, за яку зазвичай українські айтівці в принципі купують авто =) ).
Вичитав недавно нове для себе слово — виявляється є поняття «пеніафобія» — сильний страх стати жебраком і залишитися без грошей, це вважається фобією. Напевно, це вона, бо ми майже всі «діти дев’яностих».
І ще, як більшість українців, я маю кредитофобію — це панічний страх бути комусь винним, обрости боргами, які, можливо, не вдасться повернути. Хоча визнаю, що уже пару разів долав його у житті і влазив у відносно короткотривалі кредити, але без відсотків, щоб не сплачувати ані копійки переплати. Брав квартири від забудовника не за повну суму, а з розстрочкою на два роки, допоки вона будувалася. Тому це не зовсім і кредит, а просто розстрочка.

Хочу не паритися за кошти, мати власну оселю, купувати хорошу їжу, подорожувати (маю стільки мрій, які досі не виконав, локацій, які хочу відвідати, навіть маю чекліст, хоча мені вже й сороковник пробив! і гроші є, але часу завжди нема!)

Не боїшся, що по досягненню пенсійного віку наскирдовані фантики можуть бути нічого не варті? Як зберігаєш гроші від знецінення (інвестиції)? Думаєш пункти з твого чекліста не стануть дорожчими в майбутньому (очевидно з врахуванням ROI від інвестицій)?

100% ти правий, впевнений, що знецінення буде жорстким на горизонті десятиліть. Інвестую потроху, але якось почуваюся невпевнено у завтрашньому дні, скажімо так.

Яка ситуація на даний момент:
Нерухомість — лише в Україні поки, приносить пасивний прибуток (здаю в оренду друзям), за необхідності продам усі об’єкти (якщо виникне така потреба чи щось підштовхне до цього).
Крипту не купляв, але колись сам намайнив на відеокарті, у свій час, тож маю трохи Bitcoin і Ethereum (частину у мене вкрали, був необережним).
Вклався трохи у S&P 500.
Також частину тримаю у державних облігаціях (Treasuries).
Ще трохи поклав на класичний CD (Certificate of Deposit), депозит звичайний, відсоток лайно (минулого року було майже 5%, тепер щось типу 3.8%), але нехай буде.
Пенсійні вклади — звісно ж, маю класичний 401(k), куди сам скидаю відсоток від з/п і його ж дублює компанія (Roth i IRA не робив, поки якось не до того) — цим фондом керує Fidelity, тому там є деяке зростання, що не може не радувати, вони самі керують портфоліо.
Золото та інші драг метали — не брав, хоча й думав якось, та не наважився.
Колекційні предмети, мистецтво, антикваріат — думав, та теж не наважився.

Це звучить трохи нелогічно бо з одної сторони відчувається низька толерантність до ризику (низькодоходні інструменти типу CD чи Treasuries) і переймання за невизначеність майбутнього, а з іншої сторони робота на підсилення цієї самої невизначеності і збільшення ризиків — відсутність стратегії в інвестиціях (трохи тут, трохи там), надмірна довіра до керуючих 401к, використання інструментів з майже 0 горизонтом інвестицій (CD взагалі має сенс використовувати лише на ультракоротких термінах до 12 місяців, щоб використати ці гроші потім або на споживання або на інвестиції, краще вже HYSA якщо мова про. високоліквідну подушку безпеки, бо як інструмент довгострокової інвестиції це дасть скоріше негативний прибуток з урахуванням інфляції) ітд.

за необхідності продам усі об’єкти (якщо виникне така потреба чи щось підштовхне до цього).

Парадокс в тому, що коли вже виникла потреба чи зовнішні чинники «підштовхуть», то продавати вже пізно (треба було це робити раніше). А раніше продавати не дозволяє класичне FOMO

відсутність стратегії в інвестиціях (трохи тут, трохи там)

То це і є стратегія «не можна всі яйця у одну корзину».

надмірна довіра до керуючих 401к

Там у мене вибору немає. Є вибір лише або вкладати, або не вкладати.

використання інструментів з майже 0 горизонтом інвестицій (CD взагалі має сенс використовувати лише на ультракоротких термінах до 12 місяців

Саме так, я їх заганяю циклічно на ВОА на 7-місячні депозити, бо так мені зручно, не хочу заморожувати ці кошти на довгий період, бо не має зараз такого права. Витрати можуть з’явитися досить несподівано. Плюс я єдиний годувальник у сім’ї. Плюс ми у відносно короткій перспективі таки плануємо брати власну нерухомість у іпотеку, зараз лише чекаємо документи. Плюс мені потрібно ще досить крупну суму сплатити десь наступного року (точну дату не знаю) юридичній адвокатській компанії, яка займається документами (бо у моєї компанії нове полісі, тепер вони не сплачують за документи, кожен мусить сплатити самотужки, вони лише організують комунікацію між працівниками та юристами). От ці всі фактори не відпускають мене. Для мене навіть 7 місяців — це багато! Я мушу мати доступ до коштів практично миттєво. Поговорив з банк менеджером, який підтвердив, що цей CD можна розірвати буде у будь-який момент, але з деякими втратами. Тому для мене зараз дуже важливо ретельно спланувати це все і не потрапити у ситуацію, коли тобі кажуть «чуваче, документи готові, до завтра скидай 30к на наш рахунок за послуги», а у мене вітер свище на рахунку, і нема чим сплатити рент і купити їжі для сім’ї. Все непросто.

коли вже виникла потреба чи зовнішні чинники «підштовхуть», то продавати вже пізно

Ось доповземо до великих вкладень у нерухомість, та й будемо рухатися цим шляхом. А поки сподіваюся, що там воно не знеціниться у нуль, як в умовному Донецьку.

То це і є стратегія «не можна всі яйця у одну корзину».

Диверсифікація це важливий інструмент для обмеження ризиків в інвестиціях, але «трохи тут, трохи там» це не стратегія. Це хаотичний розподіл капіталу без чіткого продуманого плану. Стратегія це мета + план + чітко визначені правила інвестування (скільки, куди, коли, в якій пропорції ітд).

Там у мене вибору немає. Є вибір лише або вкладати, або не вкладати.

Немає вибору = не має вибору провайдера, як я розумію (це має бути Fidelity для вашого роботодавця). Але всередині провайдера має бути вибір куди інвестувати, деякі навіть пропонують Self-Directed Brokerage Account (SDBA) якщо до них звернутися напряму. У керованих фондів зазвичай дуже високий TER (1-2%) і їх перформанс часто гірше ніж у стандартних пасивних фондів з TER < 0.1%. На горизонті 3-5 років різниця невелика, але якщо до пенсії 20+ років це може бути і 50-70% накопиченої різниці в результаті.

Для мене навіть 7 місяців — це багато!

То нащо тоді ця морока з CD? Ультракороткі T-Bills, причому можна через ETF типу SGOV. Це приблизно 0 ризиків, висока ліквідність, ніяких строків, дивіденди >4.5% а не 3.8%, спрощене оподаткування.

Ультракороткі T-Bills, причому можна через ETF типу SGOV

Опа, цікаво. Треба в цю тему трохи вникнути. Дякую.

Є речі, які мають сенс тут і зараз, але вже не матимуть сенсу через 20 років.
Найочевидніший приклад = діти, які виростуть, а ви цього не спостерігали (це дуже цікавий процес, суб’єктивно). А онуків може й не бути.

Ще для мене особисто це прогулянки парком, поїздки на велосипеді, грати у футбол з друзями. Мені у 40+ вже важкувато витримати півтори години матчу, а у віці 60+ це взагалі недоступна розвага. Тому для мене вона зараз має вищий пріоритет, ніж гроші.

І все таки значна кількість людей відвідує перукарню, ходить в театр, кіно чи на концерт, ходять на якісь заняття (мова, танці, співи, музичні інструменти, тощо), або на спорт (абонемент в тренажерний зал, басейн чи спортивну секцію/асоціацію) чи косментичні/спа процедури, ходить в ресторани чи кафе хоча б час від часу (особливо коли у відпустці в іншому місті бо в готелі може не бути кухні). А якщо є діти то це ще більше на секції/репетиторів/гуртки/спорт/культурне дозвілля.

Я думаю що це скоріше через affinity bias. Наприклад серед моїх колег типово проходити тренування і отримувати права на керування літаком чи кораблем, ходити в походи в гори і брати участь у Ironman і Stadtzürcher Seeüberquerung, але я допускаю що це в середньому по професії це може бути нетипово (хоча кількість учасників Seeüberquerung (www.seeueberquerung.ch/de/bilder/fotos) серед моїх колег значно більше ніж кожен другий)

чи на концерт

От тут цікаво. В чому, власне перевага України? В Остіні на розігріві на концертах групи кращі ніж в Україні хедлайнери були ДО ВІЙНИ. Та і в Варшаву, умовна Металіка приїжджала, а в Київ — ні.

Я був на концерті металіки в Києві :) не втримався від спогадів ))

Ох, таки було в 1999, ліл, тоді ще більшість коментаторів місцевих пішки під стіл ходили :)

тобто видатки на сервіси все ж таки не 0.

Доречі видатки на держ сервіси — оформлення документів, паспортів, довіреностей, витягів, сертифікатів ітд — це теж сервіси

Та коли то було. Я був молодим зеленим студентом, і якщо у мене було зайвих умовних 10-20 доларів (у гривневому еквіваленті), то я або спускав на апгрейд комп’ютерного заліза (докупити оперативки, змінити проц+материнку, взяти новий монітор, і т.п.), або піти на концерт цікавого для себе музичного гурту, або мотнутися у Одесу з друзями на вихідні.
Я вам уже розповідаю за більш-менш сформоване життя, коли я почав заробляти відчутніше і став на ноги. А витратити три копійки колись у далекій молодості на щось приємне — ну та це у всіх бувало.
А щодо цього:

видатки на держ сервіси — оформлення документів, паспортів, довіреностей, витягів, сертифікатів

та буває, звісно, але скільки то там.. копійки. Умовно паспорти оформити і ще якісь дрібні моменти порішати — ну скільки, в середньому аля 100 доларів на рік. То не робить погоди у моєму бюджеті. Я про щось таке на кшталт, коли люди вбухують у свої хобі, розваги, сервіси по 1-2-3к$ на міс. Це реальність, я знаю таких! Оце мене непокоїть, що ці люди можуть колись опинитися біля розбитого корита. Але, звісно, так, із гарними спогадами та емоціями!! Це у них не відбереш. Але коштує це нуль і за це не купиш їжі у магазині. Тому я закликаю тримати баланс між розвагами/емоціями та заощадженнями.

Колись був на концерті Within Temptation в Києві в 2008.

Ймовірність того, що та чи інша зірка/група дасть концерт в якомусь місті чи країні залежить від того скільки вони зможуть на цьому концерті заробити, що залежить від ВВП міста (і наявність бази фанів, інфраструктури, безпеки ітд, але якщо усереднювати, то переважно від платоспроможного попиту)

У мене взагалі з процитованого списку нема жодної витрати. ВЗАГАЛІ ЖОДНОЇ!

Я так розумію не тільки з цього списку, а й взагалі подібних трат немає і жодних трат не товари чи послуги, не українського походження (бо в Україні вони будуть дорожче по замовчуванню).

Тоді питання, нафіг так жити? В чому смисл життя?

Смисл життя у цьому випадку — отримувати задоволення від того, що справді його приносить і плюс дбати про майбутнє, не залишаючи його на самотік. А оскільки мені не приносить задоволення все вищеперелічене, тому я тим і не користуюся.
Мені приносить задоволення те, що напряму впливає на мій психоемоційни стан прямо зараз АБО впливатиме на добробут мій і моєї сім’ї у майбутньому. Наприклад:
— мати власне житло, бо звити своє «гніздечко» то передумова нормального життя — я не засуджую оренду, бо це дає певну свободу переміщення, а мінусом власного житла є «прив’язаність до місця», але все ж таки комфорт власної оселі переважує всі інші «проти»
— не паритися про баланс на рахунку, щоб не жити від зарплати до зарплати (чи від пенсії до пенсії, підставте потрібне), а впевнено дивитися у завтрашній день, бо знаєш, що у тебе розрядів у балансі рахунку достатньо, щоб вигребти з практично будь-якої типової життєвої ситуації

Іншими словами, когось радує психолог, фітнес, книга, велопоїздка, спортзал, прогулянка, а мене циферки на рахунку =) і я від того маю навіть більше задоволення)))!

У вас із хобі дивитися як фарба на стінах сохне?

На жаль, за останні 15 років не маю часу на жодне хоббі. Весь час, окрім сну, витрачається на робочі задачі. Колись ще у нульових пробував у якісь хоббі, але бракувало грошей. Тепер є гроші, нема часу.
З усіма іншими пунктами погоджуюся.

Спробую пояснити, якщо ви самі не здогадалися.
Я єдиний годувальник у сім’ї. На мені тримаються декілька людей, включно зі мною. Не працювати — це шлях в нікуди, голодне злиденне існування, особливо у нашій поточній ситуації. Я працюю, щоб забезпечити добробут моєї сім’ї та рідних і якось витягувати забезпечення нашого базового існування, і при цьому балансувати на грані, щоб якось при цьому ще й заощаджувати, щоб у один прекрасний момент, коли роботодавцю заманеться і мене відфутболять під сраку за борт, я не смоктав лапу з сім’єю, а мав якусь пристойну фінансову подушку, яка нас вбереже.
Але ні, це так неправильно жити. І тут виявляється, приходить якийсь nerevar indoril на ДОУ і каже — навіщо так жити? Чудово. Приймаю його пораду, значить йду до дружини і кажу — слухай, тут таке діло, приходив до мене у коментах nerevar indoril, каже я неправильно живу, не маю хоббі, забагато працюю, тому навіщо так жити? Йду проти системи, не буду більше працювати, буду хоббі шукати, бо nerevar indoril каже «навіщо так жити?». Тепер ти і дитина переходите на голодний пайок.
Пропоную тобі, люба дружино, соснути болт, я тобі більше не даю грошей на їжу (вона робить у нас сімейні закупки) та особисті витрати, на бензин теж немає, на страхування немає, на стоматолога немає. Дитину значить у школу голодною відправиш і за гуртки не плати, бо nerevar indoril каже «навіщо так жити?».
А батькам скажу «дорогі батьки, вибачайте, я вам не допоможу на життя і комунальні не сплачу, бо тут приходив nerevar indoril і каже, ну навіііііщо так жити???»
Сподіваюся, так ясніше?

Я єдиний годувальник у сім’ї.

Спробуй переконати дружину працювати. І тобі ментально легше стане, що перестанеш бути єдиним годувальником.

Спробуй переконати дружину працювати

Сімейні поради від розлученого чувака — ну так собі ідея...

ну чого ти так? розлучені, якщо вміють в рефлексію, то можуть дуже корисні поради давати щодо сімейного життя, бо вони пройшли так би мовити повний цикл.

Та навпаки. Він це вже пройшов, тому, має вже казати,як є, а не так, щоб нікого не образити.

Коли розлучена жінка дає тобі пораду, не слухай її — це зруйнує твоє сімейне життя
Коли розлучений чоловік дає тобі пораду, дослухайся — він точно знає, про що говорить

переконати дружину працювати

AXAXA!! У нас ситуація зовсім-зовсім протилежна до того, що ви припустили.
Дружина не працює не тому, що не хоче, а тому що ніяк не щастить з кар’єрою навести порядок. У нас не та ситуація, що вона сидить як «гонорова пані», а я мушу, як строгий чоловік, її «гнати» на роботу і в чомусь «переконувати». Вона ДУЖЕ-ДУЖЕ хоче потрапити знов на роботу. Тоді як її взяли на галєру, вона пахала дуже самовіддано і щиро, як ото знаєте, молодняк студенти у 20 років. І це враховуйте, на хвильку, що нам обом уже пробило сороковник. Їй скажіть зараз, що через годину бути на роботі, і вона прибуде як штик, із посмішкою до вух, що її хоч хтось десь хоче і вона хоче десь важлива, окрім нашої кухні як домогосподарка. Бо вже відчай натуральний. Готова пахати скільки скажуть, овертаймити, робити ВСЕ що скажуть, і це за мінімальну офіційну платню, аби тільки ХОЧ ДЕСЬ взяли, щоб напрацьовувати місцевий досвід.
Коротко історія. Працювала колись давно, у ІТ (початок 2010-х, ще до революції гідності), але не на технічній посаді (рекрутер). Потім вагітність, період немовляти, декретна відпустка. Звісно, кинула роботу.
Потім декілька років, ще у доковідну епоху, дитина дуже хворіла постійно, на садочок неможливо було покладатися як на надійний варіант, щоб мати залізно відрізок часу для роботи. Тиждень у садочку, два тижні вдома з соплями. Ну який роботодавець це буде терпіти? Не йшла, чекала. Так ще ляпнулося декілька років. Настала школа, наче стабілізували здоров’я трохи.
Далі ковідна епоха — вирішила кваліфікуватися на тестувальника. Тільки пройшла інтернські курси на галєрі (більше року), і тут вторгнення 2022, всі проекти заморожено і всі найми припинено. Ще чекаємо рік, нарешті взяли на комерційний проект у 2023. І потім буквально через місяць-другий ситуація різко змінюється, клієнт мені запропонував (добровільно-примусово, якщо точніше) релокацію («пропозиція, від якої неможливо відмовитися») і відповідно, її галєра, як тільки дізнається про наш переїзд, миттєво припиняє з нею співпрацю, бо не готова наймати її у нашій новій країні резиденства. Розпач, плач, розчарування, депресія в домі.
От і все. Тепер знов два роки в трубу на новому місці, б’ється як риба об лід, розсилає резюме пачками-мішками, але все марно, майже нуль відгуку, а там, де є скупий відгук (1% випадків максимум), то «ви нам не підходите, бо а) не той досвід; б) мало досвіду; в) нам треба автоматизитори, а мануальщики то вже минуле століття; г) ви не є громадянином чи постійним резидентом, а на візі нам нецікаво» — відповідно, вже втратила всі надії та перейшла у фазу апатії та емоційного виснаження, погіршення загалного психічного стану через цю серію невдач на кар’єрному шляху.
Власне, я десь у іншому дописі комусь пояснював, що психологічна атмосфера у домівці зіпсована, зокрема, і через цю причину, як одну з найвагоміших.
Фізичну роботу не пропоную навіть, бо слабенька, і так ледве тягне побут, здоров’я уже підірване численними операціями різного роду (були причини, підвело здоров’я), та й вік уже не той, щоб гарувати, і гени такі, що вдієш. Не можна їй фізичну працю. Коротше, ремонти робити, йти на розвозку Амазона, чи ставати до верстата на заводі то точно не її шлях. А на кваліфіковану роботу поки не пробитися, скрізь від ворот поворот. Кому скаржуся на це — всі розводять руками, мовляв «ну що вдієш!! важкі часи! тримайтеся там!!» — отак і живемо! Дякую, що вислухали. Наче побув на прийомі у психолога.

щоб мати залізно відрізок часу для роботи. Тиждень у садочку, два тижні вдома з соплями. Ну який роботодавець це буде терпіти?

Тепер є ремоут (як мінімум для тебе), якщо ви за кордоном то є лікарняні для таких випадків.
Я так вже 5 роки працюю, жоглюючи малими дітьми і роботою.

Фізичну роботу не пропоную навіть, бо слабенька, і так ледве тягне побут,

Так поможи з побутом)
Зварити макарони з сосискою чи прибрати на вихідних/між мітингами.

ремонти робити, йти на розвозку Амазона, чи ставати до верстата на заводі то точно не її шлях.

Є куча робіт де не треба носити важке. І не тільки офісних. Всі виробництва дрібного. Ще є касири і розкладати товар (яких беруть парт тайм на пік години). Знову, якщо за кордоном, то не офісної роботи є багато. В знайомого жінка так фігурки і окуляри пакує, з графіком з 7 до 15. А він дитиною займається зранку, вона вже забирає з садка.

Кому скаржуся на це — всі розводять руками

Ну а що вживу ще скажеш, 15 років пахати, відповідаєш агресивно, ти і ножом пирнути можеш)
Всі хочуть сидіти в офісі чи з дому, розмовляти з людьми чи за компом і за це отримувати гроші. А вакансій для робітників куча, перукарі, прибирання, склади, торгівля, догляд за старими, та навіть водій автобусу/трамваю (де ще й безплатно вчать і жінок беруть).
Якось ж сотні тисяч жінок навіть нелегально працювали у Європі і пересилали гроші в Україну ще до війни.

Я маю знайомих дівчат, котрі у Польщі набирають касирів, пакувальників в бедрьонкі ітд. Так от, не має там парт-тайм , там або нічні зміни, або денні. І там треба тягати, переміщати товари ітд. Чи працюють там жінки — так. Кожен сам вирішує, чи варто на 5500 брутто злотих на місяць , щоб шкодить здоров’ю, чи ні.

Тепер є ремоут (як мінімум для тебе), якщо ви за кордоном то є лікарняні для таких випадків.

Та ми все розуміємо про ремоут. Вона у 2020-2023 р.р. працювала суто ремоут, тестувальником у найбільшій українській галєрі, тільки перші два роки на безкоштовному волонтерському проекті, який підсунули для розвитку навичок на інтерншіпі, а далі почали щось там платити, якісь смішні три копійки. Тепер це вже неактуальна тема, це було колись. І навіть лікарняні, навіть у найбільш лояльній країні, не потягнуть ситуацію, коли 70-80% часу людини немає у офісі. А в Україні тим більше. Я вам про період 2015-2020, до ковідів і ремоутів (масових).

Так поможи з побутом)

Звісно, допомагаю, в міру своїх можливостей і часу.

куча робіт де не треба носити важке. І не тільки офісних. Всі виробництва дрібного. Ще є касири і розкладати товар (яких беруть парт тайм на пік години). Знову, якщо за кордоном, то не офісної роботи є багато

Вона не націлена йти на таку якусь низкокваліфіковану роботу, бо то шлях в нікуди. І що, все життя у Берьонці працювати? Їй цікаво було отримати роботу, де є перспективи для розвитку, тобто якесь там ІТ (от у тестування вклинилася нарешті), якесь адміністрування, логістика, рекрутинг, ейчарство, хантинг, робота з клієнтами і ведення справ, можливо якась робота з інвентарем, базами даних, впорядкування, облік (але не бухгалтерія, на те нема хисту, дуже плутає цифри і не може зосередитися, думає «41», пише «14»... плутає вправо і вліво, здається, має дислексію). Тобто, шукає таке, де є інтелектуальна складова, бодай невелика. А розкладати картоплю і молоко по Бедрьонках, ну ні, людина з вищою освітою не піде цим займатися (окрім якщо критична нужда придавить).

Всі хочуть сидіти в офісі чи з дому, розмовляти з людьми чи за компом і за це отримувати гроші

Саме так, їй треба саме такий тип роботи. Ви дуже близько описали сутність побажань. Не піде вона на прибирання чи водієм трамваю.

не може працювати, хай вчить/вчиться, не може і це — тоді нехай керує (хоча б дома:)

Сумна історія, але точно не найгірше що могло трапитись.
Принаймні ви в безпеці, а все інше, в тому числі робота, набудеться. До речі навчання та пошук роботи — це теж робота, щоб не падати духом і не кидати надію то нехай вчиться далі, це має відволікати від невдач і збільшувати шанси на успіх в майбутньому.

Ваша жінка так сильно хоче на роботу що, мабуть, останні два роки наполегливо вчить автоматизування? І все одно ніхто не відповідає?

Так, ковиряється з автоматизацією, і також з АІ (базові речі). Але щось воно туго йде. Нема віддачі, нема ментора, а головне нема мотивації, бо це не приносить успіху, тому запал згасає (чи вже згас).

а головне нема мотивації, бо це не приносить успіху

А что есть критерием успеха в данном случае?

Отримати офер на комерційний проект. Підкреслюю слово «комерційний», щоб було ясно, що за це мають платити гроші. Не фантики, не обіцянки, не «досвід» та «дружній колектив», не «теплу атмосферу», не «перспективи розвитку», а саме чистий кеш.
Бо вже й так є досвід два роки на волонтерському проекті на тій галері, пиляли для якоїсь контори веб портал за нуль грошей. А чому — бо інтерни, можна і на халяву поексплуатувати. Хоч би якусь там сотню-другу платили чисто символічно, але ні, ані копійки за два роки! Досить.

Не засуджую, але якщо ви умрете, або якийсь нещасний випадок? Тобто, те, що ви утримаєте родину — респект вам, але ваша дружина може хоча для себе працювати, як психологиня. Тут у деяких форумчан теж дружини- психологині, і мають клієнтів, власну копійку ітд. Воно так більш безпечніше виглядає в сучасному світі. І ми ,жінки, працюємо скоріш на випередження ситуації,і щоб якусь мати фін опору, ну і коло спілкування. З подругами поспілкуватися, з колегами.
Бо , виходячи з того, що ви пишете, мені, пардон , нагадує нещодавній топік про смерть розробника в саду від перепрацюваннія.

але якщо ви умрете, або якийсь нещасний випадок?

Страхування і social security? Часто страхування смерті включено як частина від нещасних випадків. Плюс у багатьох, якщо є кредитні карти рівню Gold/Platinum, то там часто є ще додаткові виплати в деяких випадках. А якщо є іпотека, то там буде ще додаткові страховки на такий випадок.

Він просто описує кейс, де всі яйця в однієї корзині. Або щось не розповідає.
Я жодного разу не засуджую, це їх життя.

Я , чесно кажучи, не знаю,як це працює у Польщі.

Не засуджую, але якщо ви умрете, або якийсь нещасний випадок?

На цей випадок є страхування життя, можна завтрахувати на суму, яка покриє і іпотеку, і проживання.

але ваша дружина може хоча для себе працювати, як психологиня.

Ви так говорите ніби він дружині не дозволяє працювати.
Смисл напрягатись якщо чоловік працює?

А причому тут її чоловік? Вона має диплом, може за фахом працювати парт- тайм.
А чому б не спробувати, чи то заборонено?

Не заборонено, але не все так просто. У новій країні її диплом рівний нулю. Він не визнається і взагалі ніхто не розглядає його всерйоз. А на ті роботи, які вона могла би робити, то зараз від ворот поворот.

У новій країні її диплом рівний нулю.

а який в неї диплом і яка країна? в Німеччині я знаю пару жінок, що пійшли вчитися на бакалавра у віці під 40 і потім нормально там склалося в них. і знаю одну, що взагалі без технічного диплома (за фахом дизайнер, працювала редактором у маскві) у віці 45 вкатилася в айті і працює девелопером. ще один кейс, там художниця, закінчила художню академію, але потім був переїзд, троє дітей і не працювала вона років 10. у віці 40+ знайшла гареристку, яка була не проти виставляти її роботи і там почалися продажи. не так щоб багато, але краше ніж дома кукухою їхати, і також вона почала давати персональні уроки для дітей та дорослих по малюванню і там теж якийсь гроші пішли.

який в неї диплом і яка країна?

Психолог. США.
І ще й нуль досвіду у цій галузі від моменту закінчення університету (2008).

Польща не визнає диплом? Ох, я не знала про це. Мені простіше тут було, бо галера з київськ.офісу одразу у вроцлавський офіс перевела і тим самим, я нічого не підтвердж. Але коли інколи зараз ходжу на співбесіди, в мене теж вимагають локальний диплом:), або щось з психології, або з управління персоналом.
Але ще парадокс, в мене 2 виша, але для Польщі було достатньо мого педвузу. Тобто, ніякі бізнес- школи,сертифікати, київ.виш . От так. Тепер, коли мені розповідають про те, що закордоном всі ці бізнес — школи — це мастхев, я їм приводжу мій Луганський пед вуз і де я вчилася на вчительку. Хоча в Україні вклалася в освіту , і в бізнес- школи , тобто, все, що могла знайти щодо управління персоналом.Парадокс життя)

Заплуталася, хто де знаходиться.Пардон.
Хоча там теж складно з роботою. Знайома онлайн йогу викладає, протягом року намагалася щось знайти за фахом, але невдало.

Польща не визнає диплом?

Ее. Польща?
Ну звісно, я теж мав змогу перебратися у Польщу отак легко, в рамках однієї компанії, і байдуже який там диплом. Але це зараз нерелевантний приклад.

Та вже Святослав написав, що ви у США, а я думала, що у Кракові. Заплуталася.

Ви так говорите ніби він дружині не дозволяє працювати.

Саме так! Вище описав — dou.ua/...​campaign=11092025#3006131

Смисл напрягатись якщо чоловік працює?

А от це вже не так! Вона хоче «напрягатися» і приносити цінність (заробляти), та не беруть ніде!

тоді може спробувати навпаки: «спробувати шукати де не напрягатися і не приносити цінність»

Так зараз навіть нереально знайти підходящу роботу, де треба напрягатися, не кажучи про ту, де можна не напрягатися, прохолоджуватися у затінку, і ще й $$$ отримувати.

але якщо ви умрете, або якийсь нещасний випадок?

у мене так друг в сосєднєм районі застрахувся життя і помєр

... а дружина потом вийшла через 20 років і отримала

мільони таке життя

умієш іноді ти в чорний гумор

чорний гумор штош ты вьёшься над моею головой ты добычи не дождёшься чорний гумор я не твой

Отам вище описав нашу ситуацію. Не все так просто. — ось: dou.ua/...​campaign=11092025#3006131

якщо ви умрете

А оце як би воно цинічно не звучало, але то вже стане не моя проблема =) жорстко, але така реальність.

але ваша дружина може хоча для себе працювати,

йшов щойно по вулиці і йшла полька з 4 дітьми, в принципі таку дружину не гріх забеспечувати. Нажаль усі мої укр подруги не готові народжувати більше 1 дитини за життя з їх слів. В такій ситуації краще не просто, щоб вона для себе працювала, а щоб покривала хоча б третину витрат сім’ї

Я чудово Вас, розумію, але не потрібно крайнощів. Якщо все з головою гаразд(!), то з віком можуть початись вже проблеми. Тому власні «забаганки» — це насправді не забаганки, а інвестиції в здоровя, що власне приводить до більшої гармонії. Не потрібно ні на кого «класти болт», особливо на себе.

Непрацююча дружина у 2025 році — це як?

а в чужі труси і ліфчик лізти, це як?

а в чужі труси і ліфчик лізти, це як?

для тебе то нормально

Я не маю нічого проти в даному випадку, нехай людина цікавиться і висловлює свою думку. І так вдячний, що хтось вислуховує на цю вкрай складну у моєму житті тему. Цей тягар, який мене давить.
І нехай лізе в труси і ліфчик, якщо там буде варта уваги порада, то я тільки вдячність висловлю.

Непрацююча дружина у 2025 році — це як? Хіба нема хоч якогось варіанту хоч щось заробляти?

Та звичайна це справа зараз, особливо для жінок контент райтерів і подібних професій, роботу знайти практично неможливо, бо професія витіснена AI. В мене одразу 3 приклади звільнених жінок за останній рік і вони не можуть знайти роботу. Можна в супермаркет на касу піти, але я свою дружину туди не відпущу.

Так, теж думали над варіантом перекваліфікуватися, але ще треба сообразити, на що саме.

за останні 15 років не маю часу на жодне хоббі. Весь час, окрім сну, витрачається на робочі задачі

Якщо 15 років не працювати, то звичайно, окрім супермаркету ніяких інших варіантів не буде.

На жаль, десь так і є. Трохи досвіду є, але він настільки незначний, що не дозволяє «пробити» бар’єр мінімальних вимог роботодавців.

В мене колеги- рекрутери у Польщі вже 9й місяць шукають роботу. Зараз щось дупа повна, хоча і Лінкедин пропонує багато вакансій. Такі часи. В Україну поки не повернуться, бо чоловіки тут.

так то вони не там шукають ))
«Польша. З вересня. Робота на полі. Збір яблук 20 зл/год. Від 18 років»

Віталію, де ви бачили, щоб жінки айтішніків збирали врожай яблук)? Лише apple.
Тому, шукають ,як можуть:)

щоб жінки айтішніків збирали врожай

у протестантів є ідея наближення до Бога через працю. Щось в цьому є, як мені здається.

Хіба нема хоч якогось варіанту хоч щось заробляти

Навіщо заробляти хоч щось? Який зміст працювати, якщо не заробляти нормально?

Починати з чого? З супермаркету? І куди так доростеш? Набагато раціональність, цей час вкласти в освіту.

Ну якщо їх так влаштовуж, то чому б ні? Домашня робота теж дорого коштує. Я приблизно рахував, жля себе в Остіні, вийшло тисяч 45 зелених на рік.від прибирання до оплати нянь. А ще витратитна комют і т д... тож якщо не заробляти нормально, то який зміст? Піти на 30к в супермаркет? Ті смішні гроші погоди в бюджеті не зроблять.

вчитись нема часу

Ну оце інше... це справді погано.

Все правильно, Руслан. Все ви правильно кажете. Тільки одне не так — поточна ситуація ДУЖЕ не влаштовує. Аж настільки дуже, що від цього в принципі уже серйозним чином починає залежати в принципі весь успіх нашої адаптації на новому місці. Якщо далі так піде, то ми просто не будемо «вигрібати» і доведеться міняти все радикально (не знаю, як саме).
Я звісно не кажу, що ми прямо відразу подохнемо з голоду, якщо не буде роботи, я маю деяку подушку (яку буду витрачати на даунпеймент — перший внесок по іпотеці), але це не причина розслаблятися. Тому працюю у такому режимі, щоб зі сторони компанії до мене неможливо було підкопатися за якийсь там low performance. Принаймні, совість чиста, бо я буду знати завжди, що я зробив все, що міг.

Я приблизно рахував, жля себе в Остіні, вийшло тисяч 45 зелених на рік.від прибирання до оплати нянь. А ще витратитна комют і т д... тож якщо не заробляти нормально, то який зміст? Піти на 30к в супермаркет?

Піти на 30к в супермаркет, а поприбирати можна і раз в тиждень на вихідних разом

якщо їх так влаштовуж, то чому б ні?

ДУЖЕ і ДУЖЕ не влаштовує. А ось детальніше — dou.ua/...​campaign=11092025#3006131

дружина може цей час присвятити чи то освіті, чи то зразу роботу знайти

Пояснив у довгому дописі, що все так і було. І вивчилася, і присвятила купу часу, і натренувалася, і навіть знайшла таки роботу (дуже важко, але таки пробилася!!!), а далі переїзд перекреслив усе і далі сидимо біля розбитого корита. Бо ринок праці тут на новому місці цілковито інший. Ось детальніше, якщо цікаво — dou.ua/...​campaign=11092025#3006131

Ага, і найняти ще когось для домашньої роботи, план надійний як швейцарський дзегар.

Так, воно ніби небагато, але навіть те віднімає у неї левову частку сил та здоров’я, яке уже підірване. Тож йти на касу чи на завод навіть не розглядаємо.

Навіщо заробляти хоч щось?

бо хоч щось краще аніж нуль

Навіщо заробляти хоч щось?
бо хоч щось краще аніж нуль

Точно не в Німеччині, враховуючи податкову систему, яка дає найменші податки при непрацюючій дружині або непрацюючому чоловікові.

І ще один пункт, це відпустки. Якщо дружина буде заробляти «хоч щось», але при цьому ми не зможемо брати одночасні відпустки, то навіщо така робота потрібна.

Точно не в Німеччині, враховуючи податкову систему, яка дає найменші податки при непрацюючій дружині.

звичайно, якщо чоловіка цікавлять тількі свої гроші, то воно буде йому невігідно )) але тут мова йде про сімейний бюджет

чоловік 100k на рік, у кармані 5.6k щомісяця
дружина 0 на рік, у кармані 0 щомісяця
разом 5.6k щомісяця

чоловік 100k на рік, у кармані 5.6k щомісяця
дружина 6к на рік (Minijob), у кармані 0.5k щомісяця
разом 6.1k щомісяця

чоловік 100k на рік, у кармані 4.8k щомісяця
дружина 20k на рік (мінімалка, part-time 30годин на тиждень), у кармані 1.2k щомісяця
разом 6.1k щомісяця

Ти ж сама бачиш, що немає сенсу дружині працювати 30 годин на тиждень і отримати аж +500 до сімейного бюджету. Уся податкова система Німеччини кричить — дружина або сидить вдома, або заробляє до 520 євро на місяць, або заробляє багато. Влаштовуватись не невелику зарплатню немає сенсу.

Ти ж сама бачиш, що немає сенсу дружині працювати 30 годин на тиждень і отримати аж +500 до сімейного бюджету.

не бачу
перший рік в Німеччині я теж працювала 20к на рік за 35 годин на тиждень і не я одна така ))

aж +500 до сімейного бюджету

аж +500 до сімейного бюджету це 120к за 20 років якщо просто скирдувати під матрац. вам не потрібно? ну ок.

немає сенсу дружині працювати 30 годин на тиждень і отримати аж +500 до сімейного бюджету. 

от ще один реальний кейс згадала, коли не має сенсу дружині працювати 30 годин за +500 до сімейного бюджету

було це у 2016 чи 2015. непрацююча дружина айтішника з українським дипломом математика, яку звичайно ніде не брали на роботу, знайшла десь у стартапі «рога і копита» позицію трейні дата саєнс, зарплата в неї була аж 12к євро брутто за парт тайм 20 годин. нічо. зараз в неї щось шостизначне по зарплаті. отаке «немає сенсу» у людей вийшло.

немає сенсу дружині працювати........Уся податкова система Німеччини кричить....або сидить вдома, або заробляє до 520 євро на місяць, або заробляє багато. Влаштовуватись не невелику зарплатню немає сенсу.

Так, але то так у Німеччині. А в нашій країні воно трохи не так. Тут в будь-якому разі буде, що чим більше заробиш, тим більше матимеш, бо нема отих диких стрибків по різних бакетах (категорія доходу, чи як воно там). Шкала прогресивна, звісно, але нема фактору «працює партнер чи ні», тому будь-який плюс до гросс доходу = плюс до чистого доходу.

волонтерити

такий кейс теж знаю
там жіночка не працювала ніколи, бо чоловік айті і навіщо ото все, потім переїзд, троє дітей. закінчила якісь курси на психолога, тепер волонтер, працює з біженцями. фактично це її перший досвід роботи психологом, потім буде шукати щось за гроші.

Лише у випадку, коли грошей катастрофічно не вистачає

Лише у випадку, коли грошей катастрофічно не вистачає

лише у випадку, коли людина має рахунок де грошей достатньо, щоб забезпечити себе років на 10 і якщо є діти то грошей повинно бути достатньо мінімум до їхнього повноліття.а так не працювати по своїй волі не маючи достатньо капіталу і в країні без добре налагодженої соц. системи це так би мовити сміливий вчинок

Навіщо на 10 років? В разі чогось, завжди можна дауншифтитись.

Навіщо на 10 років?

щоб спати спокійно

Стаж — сумнівно, якщо не за спеціальністю
Страхування в США іде на пару
Досвід — це так. Ніхто не говорить що треьа відразу на 100к іти. Різниця між піти працювати джуніор дев і касир супермаркету — навіть при однаковій оплаті початковій — колосальна

не мати думок у голові, що джерело доходу, тобто чоловік захворіє, піде, помре, його звільнять, він вигорить, збожеволіє, а інше джерело доходу знайти буде неможливо чи проблематично

все ж таки є різниця, коли джерелом доходу виступає праця і коли джерелом доходу виступає людина

Хіба нема хоч якогось варіанту хоч щось заробляти?

Нема! Два роки відчайдушного пошуку і нуль результату!
НІ-ЧО-ГО! Нічогісінько!
Ось детально — dou.ua/...​campaign=11092025#3006131

емм, пам’ятаю мелькала недавно тема що треба було людей для навчання ллм-ок. хз які там рейти, підозрюю що невеликі, але у мануал qa думаю теж не фонтан.

Так, дякую. Справді, ми це намотали на вуса і вона активно проходить АІ навчання, по можливості.

Непрацююча дружина у 2025 році — це як? Хіба нема хоч якогось варіанту хоч щось заробляти?

Відповідачи на питання щодо непрацюючої дружини в 2025 — а ось детально: dou.ua/...​campaign=11092025#3006131

Я єдиний годувальник у сім’ї. На мені тримаються декілька людей, включно зі мною.

може ще батьків дружини посадиш собі на шию, її брата чи сестру та їх дітей? Їм ж теж треба годувальник, ти про інших взагалі подумав?
А по факту дружина теж може працювати, або витрачати менше, якщо не працює. Батьки я не вірю що витрачають дуже багато, старше покоління не звикло транжирити гроші і здатні адекватно жити не витрачаючи тисячі доларів, тож твоя допомога їм ну це навряд чи прям багато, і вона не впливає суттєво на загальні витрати.
До речі робити інших залежним від тебе це не тільки економічно недоцільно, а і небезпечно, бо якщо ти втратиш роботу на тривалий період або з тобою щось станеться то інші теж не виживуть виходить....

може ще батьків дружини посадиш собі на шию, її брата чи сестру та їх дітей?

Який ви розумний.
Відповідаю:
— батьків дружини — от прям так не вийде, бо лише мама лишилася в живих, тата уже немає, і ТАК, ми їй допомагаємо на життя, принаймні щоб не жила за мізерну українську пенсію, і повністю оплачуємо їй комунальні і мобільний, щоб у неї хоча би за те голова не боліла
— брат у мене самодостатня особа, не айтівець, але вигрібає непогано у своїй галузі
— її брат теж не бідує, підтримки не потребує
— сестер у нас нема

дружина теж може працювати

Спеціально для таких от реплік написав детальний пост — будь ласка — dou.ua/...​campaign=11092025#3006131

або витрачати менше

Якщо би я вам надав наш умовний «фінансовий звіт» за рік (2023 чи 2024), то ви би заплакали, повірте. У нас і так лише базові статті витрат.
Вона в Україні могла собі все дозволити — манікюри-педикюри, перукарі, фарбування, салони краси, кафешки.
Зараз вона не ходить взагалі ні до яких кафе, бо то все немалі кошти. Голову фарбує сама дешевою фарбою з масс-маркету (ніяких проф косметики більше, як колись), стрижеться у китайців за 30 доларів, бо гарні салони хочтуь за це сотку мінімум.
Куди ще менше? Не їсти?

Батьки я не вірю що витрачають дуже багато, старше покоління не звикло транжирити гроші

А я й не кажу, що багато. Мені вони «обходяться» умовно у 2-3 дол на рік. Звісно, що це не б’є по бюджету прям сильно, але то теж витрата. Копійка до копійки... самі розумієте.
Тому так, ви праві, що це

не впливає суттєво на загальні витрати.
робити інших залежним від тебе це не тільки економічно недоцільно, а і небезпечно, бо якщо ти втратиш роботу на тривалий період або з тобою щось станеться то інші теж не виживуть виходить

1) так ніби я цього хотів
2) так ніби у мене є вибір зараз
2) так наче ми спеціально це зробили... читайте отой великий детальний пост, там все зрозуміло

Зрозуміло, ну отже бережи себе максимально, в тому числі психологічно, бо хз як довго це все буде і коли можна буде видихнути. Але головне зараз безпека і здоров"я, якщо з цим все ок то нагнітати і впадати у відчай нема чого.

я в школі отримував золоту медаль та вигравав чисельні олімпіади, отримував червоний диплом найкращого технічного університету країни, а живу гірше ніж двієчники які уроки прогулювали.

я думала, що ти зараз скажеш, не «двієчиники», а «моя дружина»

я в школі отримував золоту медаль та вигравав чисельні олімпіади, отримував червоний диплой найкращого технічного університету країни, а живу гірше ніж моя дружина

Дозвольте поцікавитися. А коли ви встигаєте роботу робити? Власне, писати код, юніт тести, технічну документацію, та ще й мітинги з командою та клієнтами.

дружина вирішить що оскільки я доу читаю, значить робота в мене зроблена (що, звісно ж, насправді не так, оскільки навіть якщо переробив усю заплановану на спрінт роботу, можна з беклогу набрати ще роботи) і доручить мені якусь роботу по господарству

ОХОХО!! Оце у мене точно таке. Якщо помітила нерелевантний до роботи контент на екрані, то «ага! я бачу, ти вже не працюєш, тож давай зроби оте і оте і оте», а аргументи «я працюю» не діють, бо ще образиться і буде дутися три дні, тому що «ага, значить, на переписку у телеграм у тебе час є, а дружині допомогти нема часу, оце такі значить у тебе пріоритети!»

Щодо іншого — дякую, зрозуміло. Проте, у нас так не працює. Мітинги особисто у мене займають 5-6 годин часу на день, а ще роботу треба потім робити, і я вже під кінець цих мітингів як витиснений лимон, а ще потрібно відпрацювати продуктивний «день», так нібито мітинги це «не рахується», а власне свою пряму роботу я починаю від самого ранку.
Юніт тест не доручиш АІ на даному етапі, бо він такого понаписує, що за голову хватаємося. Та й коду пишемо багато, бо фічі та покращення несуться нескінченним потоком, начальство С-рівня ублажає клієнтів повним ходом.

На вулицю подихати свіжим повітрям хоча би годину виходиш?

Ні, в 99% на це нема часу, а ще в 1% (якщо чудом є час) — бажання (бо вже так виїло мозок, що не хочеться).

Видається, що ти десь напівдорозі до депресії.

Важко віриться, що вам хтось міг дати пораду не працювати зовсім. Просто є люди які стараються витримати баланс між роботою та сім’єю, і керують своїм часом більш вдало ніж виходить у вас.

Звісно бувають ситуації, коли варто витратити весь свій вільний час (окрім сну, як ви написали) на роботу. Але це має бути варто того. Тобто, якщо ви за перепрацьовані 16 годин на добу отримуєте хоча б мінімум x3 від звичайної 8 часової ставки.

Але зазвичай, люди які в такому темпі працюють, досить швидко вигорають і втрачають працездатність, іноді на доволі довгий період. Що більш небезпечно, якщо дивитись з вашої точки зору —

Не працювати — це шлях в нікуди, голодне злиденне існування

.

Також є і інша проблема. Можна стати заручником такого способу життя. Навіть коли вже буде не потрібно працювати весь свій вільний час, з’явиться повна апатія до будь яких інших активностей. Від виконання яких буде поганий настрій, можливо стрес. І звичайне прохання дружини допомогти щось прибрати, буде викликати лише обурення та бажання сховатися десь в своїй «роботі».

якщо ви за перепрацьовані 16 годин на добу отримуєте хоча б мінімум x3 від звичайної 8 часової ставки.

Про це навіть мови немає. Не те що х3 чи х2 (це взагалі нереально), а навіть умовно плюс пару відсотків ніхто не дасть! Ні за яких обставин не дають, бо «у вас і так рейт нормальний». Навіть заікатися про це начальству не варто. Пробую останніх 5 років — відповідь: нема бюджету, вибачай.

з’явиться повна апатія до будь яких інших активностей. Від виконання яких буде поганий настрій, можливо стрес

Прикро це визнавати, але звик казати правду (навіть незнайомцям на ДОУ — цікавий ефект, мені правду чомусь легше говорити незнайомцям), так от ця правда в тому, що це ВЖЕ сталося, якось раніше тягнуло і до якихось хоббі (мав парочку таких), і до подорожей, і щось вдома упорядкувати, прибрати. А тепер якось впав у фазу повної апатії, якось все обридло, все кисле і нецікаве. Не міг зрозуміти, чому це так сталося. Але прочитав ваше пояснення і запідозрив, що це може бути через роботу.

звичайне прохання дружини допомогти щось прибрати, буде викликати лише обурення та бажання сховатися десь в своїй «роботі».

На щастя, з цим поки справляюся, без агресії та обурення. Але щось інше робити не маю ніякого бажання. Ну оце на ДОУ посидіти іноді можу, чуток посратися у коментах на ютубі, чуток почитати або послухати на радіо нові історії виходів на ЮФМ, чуток якийсь фільмак глянути пізно ввечері, десь після 10 вечора, коли вже тупо нема сил працювати (і то не щовечора, бо буває горбачуся в роботі до півночі чи 1-2 ночі).

оренда тенісного корту

В нас повно безкоштовних кортів.

Це оренда житла

Ти впевнений що це про нормальне життя? Тому, що, мені жити в власному житлі таки більш комфортно.

Однак, нормальне життя

А ще це- оточення, а з цим, сам розумієш, в Україні- печально

Однак, нормальне життя

А ще, наприклад, поїздки, з чим сам розумієш, в Україні печально ;)

я сам купляю деякі найдешевші товари у своїй категорії

Нащо так жити?)) Айтішники (в Європі) — бідні люде©

1. Ціни на житло справді нижчі в тому ж Києві. Unless ти шукаєш — хороший будинок, з парковкою, ± близ центру міста і далі по списку.
Мій приклад — за будинок типу Французький квартал 55 квадратів + тераса на 10 + паркінг, я плачу 1200$ в Варшаві і це близько центру міста (15хв до центру пішком)

В Києві в таку ціну навіть в Французькому Кварталі я не зніму таку квартиру (дуже важливо, що Французький по якості забудови, плотності, і близькості до центру і ще багатьох параметрах — відрізняється в гіршу сторону в порівнянні з моїм ЖК тут)

п.с. В Варшаві вцілому середній новий ЖК виглядає, побудований та обслуговується значно краще ніж Київські ЖК

2. Одяг/Продукти — в більшості дешевше в Польщі.

3. Послуги/Сервіси — значно дорожче, думаю мінімум +50-100%. Особливо, якщо в Україні вам було окей ходити до тих, хто не платить податки/сидить в кеші.

В Варшаві вцілому середній новий ЖК виглядає, побудований та обслуговується значно краще ніж Київські ЖК

Про це взагалі мало хто замислюється, якщо не мав досвіду. Так, я плачу за свій німецький будинок дофіга комуналки, але він в чудовому стані. От прям у зразковому, як ото у Баварії в горах показують ідеально вилизані будиночки в горах.

А от мій український будинок, якому 12 років, наразі в аварійному стані :( Під будинком провалля, підвали і гараж залиті брудом і водою, навколо будинку провалюється асфальт і сам будинок осідає, при тому, що у будинку 25 поверхів. За 10 років, ЖЕК не зробив нічого! У цьому році мешканці самоорганізувалися, послали ЖЕК подалі, і створили ОСББ. Наразі наймаються компанії, які будуть все це вивчати, бо попередньо жодна не дала естімейту, відмовляються, через масштаби робіт. І суд, звичайно, буде проти відомого у Києві забудовника.

я навіть не хочу про це згадувати) це окрема тема, бо в нас люблять жити в стилі — моя хата скраю.

Але аргументи — товстіші стіни, стеля 3.2м, величезні панорамні вікна в кожній кімнаті майже на всю висоту стін, і це все в ціну яку я навіть не знайду квартиру в ЖК, який є класом нижче в Києві.

просто якщо ти готовий на значно гірші стандарти у всьому — це не зробить житло в 3 рази дешевшим, а в Києві так можна.

. За 10 років, ЖЕК не зробив нічого! У цьому році мешканці самоорганізувалися, послали ЖЕК подалі, і створили ОСББ

Та ви прямо рекордсмени по швидкості прийняття рішень)

А от мій український будинок, якому 12 років, наразі в аварійному стані :(

Скільки комуналки платив? Ти ж знаєш, дешева рибка — фігова юшка.

Скільки комуналки платив? Ти ж знаєш, дешева рибка — фігова юшка.

Хаха, типу, якби я платив більше комуналки в Україні, то цих би проблем не було? :)

Ну ти ж не жив у будинках з високою комуналкою, звідки тобі знати?

Скільки комуналки платив? Ти ж знаєш, дешева рибка — фігова юшка.

а що типу можна платити більше ніж просять?

Комуналка залежить від послуг, що нпдаються, резервного, ремонтного фонду тощо. Дехто дико економить на цьому, а потім ниє, як погано

Комуналка залежить від того що тобі жек виставив або осмд. Є платіжка на ххх гривень, ти її сплачуєш і всьо. Якщо заплатиш більше то буде надплата — більше послуг надавати не будуть всеодно

Якщо заплатиш більше то буде надплата — більше послуг надавати не будуть всеодно

Це хто таке сказав? Людина, яка не мала справ з ОСББ?))

Це хто таке сказав? Людина, яка не мала справ з ОСББ?))

Ні, людина, яка мала справу з реальними сусідами. Як більшість вирішує так і стається. І якщо більшість не хоче (платити за) фонтан, ландшафтний дизайн і хутросховище, то максимум будеш мати куций газончик і охорону з пенсіонерами. Плюс 30-40% боржників в багатоквартирному будинку це типу середня норма, і з такими показниками ні про які вчасні ремонти та обслуговування мова не йде, тому всі ті «ощєдла» і виглядають в десятирічний перспективі досить херово. Як і практика судів з боржниками і реальна екзекуція рішень по стягненню боргів.

Блаблабла. Факт у тому, що ти не жив, і фантазуєш

наразі це твоя заява виглядає як фантазія відклеєна від реальності

Моя заява ґрунтується на проживанні в різних ЖК з різними сумами оплат, і, відповідно, сервісів. А твоя — це марічкосвіт і фантазії.

А чого ж ти просто не платив більше, як радиш нам, а переселявся в інший ЖК?

Хлопчик заходить в автобус і купує два квитка.
Водій у ньго запитує:
— А для чого два квитка, ти ж один?
— Про всяк випадок, раптом один загублю.
— А якщо і інший загубиш?
— А на цей випадок у мене проїздний.

1200 это очень хорошая цена (1000 евро). Вероятно ты снимаешь достаточно давно — в последние мои приезды за такие деньги только хлам был откровенный — икейные студии.

А де дивитись пропозиції в Польщі та інших країнах Європи крім LinkedIn

Ну, типу, після припинення війни і після перехідного періоду. Але враховуючи ставлення до українців в Польщі, то я б туди не поїхав. Родичі тиждень там у відпустці були, з Німеччини, і то, кажуть, що більше туди ні ногою, бо навіть за цей тиждень, їх примудрилися принижувати, як українців.

Заяву в поліцію написали? Це дуже охолоджує одразу, бо є кримінальна відповідальність.
Я не захищаю поляків, але в таких випадках одразу йти в поліцію треба.

Ой, а розкажіть як, бо тут хоч навмисно провокуй вже, жодного разу не спердоляли.

Ой, а розкажіть як, бо тут хоч навмисно провокуй вже, жодного разу не спердоляли.

Ось сьогоднішнє. Хлопець запустив дрон у Варшаві — депортація в Україну. Ну добре, він запустив у забороненій зоні, але це просто адміністративний штраф і він його спратив, 4000 злотих, він не шпигун, просто блогер. Але поляки настільки ненавидять українців, що з власної ініціативи (не за дрон) внесли йому заборону відвідувати шенген на 5 років, і депортація в Україну. Якого? У якій ще країні ЄС можливе таке?

Але поляки настільки ненавидять українців, що з власної ініціативи (не за дрон) внесли йому заборону відвідувати шенген на 5 років, і депортація в Україну. Якого?

в чому він один такий і інших не депортують за адміністративку?

(хлопця жаль, але такі їбануті часи)

в чому він один такий і інших не депортують за адміністративку?
(хлопця жаль, але такі їбануті часи)

Єдине пояснення — такі часи, хлопцю 21 рік, виїхати зможе знову, але вже не в Шенген. Я не здивуюся, якщо поляки зараз масово почнуть за адміністративку депорутвати.

виїхати зможе знову, але вже не в Шенген.

а куди? з кордонів наземних більш нема... а ще молдова є тоді аеропорт чємодан турція ага профіт ))

якщо поляки зараз масово почнуть за адміністративку депорутвати.

а у німечині є відміна адміністративного чи кримінального впровадженя коли вже поліція пов’язала?

В новинах польских постійно пишуть що когось в Україну депортують, звісно що переважна більшість за кримінал чи п’яне водіння. Але з концерта Коржа хто там біля червого-чорного флага опинився депортували. За нелегальну роботу депортують, одна б справа якщо давали можливість самому купити квиток, та поїхати за межі Шенгену, а не в бус та укр.кордон.

«Добре, що політика нульової толерантності до іноземців, які порушують закон, продовжується; її слід застосовувати як у Польщі, так і в усьому Європейському Союзі. Ігнорування та не депортація тих, хто порушує закон, навіть правила громадського порядку, зрештою призведе до зростання злочинності серед іноземців. Досить погано, що у нас є значна кримінальна активність серед власних громадян», — каже генерал Адам Рапацький, колишній заступник голови Міністерства внутрішніх справ та адміністрації та засновник Центрального бюро розслідувань (CBŚ).

Мабуть це лише особиста думка цього пана, але її багато хто поділяє. Звісно що по вулицям не ходять, та за укр.мову в бусик та до кордону не відправляють. Але ніколи не знаєш що може трапитись, ось «малий» мій (18 років) з кимось подереться, то нема впевненості що не депортують. Чи якийсь поляк почне чіпляти дітей чи дружину на національній появі, хз чим це може закінчитись якщо нема відеозапису та буде конфлікт. Особисто мені такі тенденції недовподоби.

Але з концерта Коржа хто там біля червого-чорного флага опинився депортували.

Той чувак, що прапором махав, а потім вибачався, зараз у Нідерландах, до речі. Не в Україні.

Ну ось. А хтось може опинитись в той час, не в тому місці і добрий вечір, Батьківщина.

а це взагалі законно? у мене щось була думка, що у ЄС людину не можуть депортувати у країну, якщо там йдуть бойові дії.

(згенеровано чатжпт)
депортація біженця чи шукача притулку з країни ЄС у державу, де йдуть бойові дії чи існує серйозна загроза його життю й безпеці, заборонена міжнародним і європейським правом.

Основні норми:

Принцип невислання (non-refoulement), закріплений у Женевській конвенції про статус біженців (1951) і Протоколі 1967 року. Він забороняє повертати людину «будь-яким способом» у країну, де їй загрожує переслідування, катування або нелюдське поводження.

Європейська конвенція з прав людини (ст. 2 і 3): заборона повернення в країну, де є реальний ризик смерті або катувань.

Законодавство ЄС (Директива про кваліфікацію 2011/95/EU та Директива про процедури надання притулку 2013/32/EU) гарантує, що заявник не може бути висланий до ухвалення остаточного рішення по його справі.

❗ Важливо:

Людину можуть депортувати в іншу безпечну країну (наприклад, якщо там вона вже отримала захист або має можливість його отримати).

Але вислати прямо у країну, де триває війна чи є загроза переслідувань — незаконно. Таке рішення можна оскаржити в національних судах і навіть у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Там є нюанс, якщо людина загрожує нацбезпеці, то можна депортувати кого завгодно і куди завгодно. А, як ти розумієш, зараз що завгодно можна трактувати, як загрозу нацбезпеки. Дрон, це ж щось військове — загроза нацбезпеки. Прапор УПА, це 100% загроза нацбепеці.

такі їбануті часи

в Польщі висилають за прапор УПА, у Німеччині друга за чисельністю прихільників партія на повному серьйозі обговорює концепт чистки німецької раси та рееміграції (добре що це було не у Бундестагу)

www.spiegel.de/...​e3-4808-b484-51fd88f27231

добре що це було не у Бундестагу

Та нічого, ще троха і це питання буде підніматися і там.

якщо почнуть ракети і дрони над Німеччиною літати, то не будуть вони цього робити, бо Карли з Хансами воювати не підуть. точніше Карл піде, а от Ханс з Маркусом з`їбуться у Швейцарію, залишивши Карла з Мохаммедом розгрібати те, що (може і несвідомо) наробила пані Меркель.

бо Карли з Хансами воювати не підуть.

а може наоборот )) прошлий раз непогано так пішли можуть повторить

в прошлий раз вони були ображені і голодні, а тепер ситі і налякані

минулого разу була така «база» як Пруссія, після 2СВ денацифікували

концепт чистки німецької раси та рееміграції

ну в цім є певний сенс як то german americans нещодавно нараховувалося 50 млн (зараз менше) що у порівнянні з населенням самої германії 80 млн не такий уже й поганий ресурс чистоти нації просто бізнес

депортувати у країну, якщо там йдуть бойові дії.

там уже не так всьо однозначно як то госдєп вже змінив рівень загрози з червоного до помаранчевого по полосі західним областям чернігів київ вінниця ще під загрозою а от все що західніше вже ні

одна б справа якщо давали можливість самому купити квиток, та поїхати за межі Шенгену, а не в бус та укр.кордон.

ну може там спонсори які є у процесу хто зна

Особисто мені такі тенденції недовподоби.

а кому до вподоби?

а кому до вподоби?

якийсь п’яний Матеуш під «жабкою» точно задоволений, що спердоляли na front

www.ukr.net/...​s/criminal/113490331.html

Моїй тіткі в Німеччині два рази різали шини. На другий раз вона написала заяву в поліцію, ті по камерам встановили злочинців — це були українці, які жили через 3 будинки. Не захищаю поляків, але то могли бути і не вони.

не «тіткі» а «тітці», тітки це про інше

Сьогодні ще один випадок депортації за адміністративку, а саме — за водіння в нетверезому стані.

Чоловік раніше вже був винуватцем ДТП через п’яну їзду, був позбавлений прав до 2030 року. Але знову попався п’яним за кермом.

Підвели під загрозу нац. безпеки та сказали, що буде депортований

Не здивуюся, якщо завтра почнуть депортувати за такі порушення як перевищення швидкості чи паркування в недозволеному місті. Цю «загрозу нац безпеці» можна притягнути до будь-чого. На вулиці українською розмовляєш — на вихід (бо панів це дратує + українізація польскі отето всьо), ну або панам просто твоє ім’я не подобається (співчуваю людям з прізвищем Бандера 😔). Раз на таке з’явився суспільний запит, особливо серед прихильників опозиції уряду, то чому б не підіграти електорату перед наступними виборами?

Мені ось тільки цікаво, як такі депортації виглядають в деталях. «Загрозі» анулюють його карти побиту/візи/тимчасовий захист? Забороняють в’їзд до країн Шенгенської зони тільки по безвізу, чи заборона стосується навіть гуманітарних причин (чи можливо потім отримати ТЗ в Румунії/Угорщині/Словаччині)? Чи можна самому випєрдаляти в будь-яку країну, чи вони під руки вивозять прямо до свого східного кордону з Україною? Що потім робити з JDG, грошима на польських банківських рахунках, іпотекою?

чи вони під руки вивозять прямо до свого східного кордону з Україною?

Так, бусик і до кордону передають українським прикордонникам з рук в руки. За водіння в стані алкогольного сп’яніння вже як мінімум рік депортують, можливо не всіх, а за рецидив, але перші новини про це вже давно були.

анулюють його карти побиту/візи/тимчасовий захист?

Наприклад хлоп, що дроном літав, жив в Польщі 9 років (з новин інфа), там не захист мабуть, а можливо пмж і не завадило депортувати.

Забороняють в’їзд до країн Шенгенської зони тільки по безвізу, чи заборона стосується навіть гуманітарних причин

Наче повна заборона на в’їзд в Шенген, як при нелегальному перебуванню.

Карту резидента теж анулюють? Чи може набуте громадянство (через резидентство)?

Чесно, не в курсі, я в такі деталі не заглиблювався. Бо не маю карти резидента ЄС (нажаль) як ви і просто вирішив поки пожити в іншій країні. Але маю певні зв’які з Польщею, тому трохи ще дивлюсь що там відбувається.

співчуваю людям з прізвищем Бандера

Antonio, beware!

Чоловік раніше вже був винуватцем ДТП через п’яну їзду, був позбавлений прав до 2030 року. Але знову попався п’яним за кермом.

От кляті ляхи, ніяк не розуміють, що бухим за кермом — то не злочин, а національний вид спорту. Панімать нада

Цей коментар до чого?
Я ніде не висловлював свого ставлення до депортації.

Підвели під загрозу нац. безпеки та сказали, що буде депортований

Це і є загроза безпеці. Якій саме — поляки у своїй країні краще розберуться :)

Все так, я особисто взагалі п’яне водіння в криміналку перекваліфікував би.

Коментар носив інформаційний характер і не мав на меті виправдати водія.

Українці, що мешкають зараз у Польщі (в тому числі і я сам), мають усввдомити, що відтепер випадки на кшталт «у своїй країні краще розберуться» можуть значно почастишати.

От кляті ляхи, ніяк не розуміють, що бухим за кермом — то не злочин, а національний вид спорту. Панімать нада

Ну так то, це і серед поляків національний вид спорту, якщо в Німеччині бачиш конченого на дорозі, який метається, дубасить на всі бабки і створює аварійні ситуації, і це все на фурі, або на машині початку 2000х, це скоріше за все поляк.

«Добре, що політика нульової толерантності до іноземців, які порушують закон, продовжується; її слід застосовувати як у Польщі, так і в усьому Європейському Союзі. Ігнорування та не депортація тих, хто порушує закон, навіть правила громадського порядку, зрештою призведе до зростання злочинності серед іноземців. Досить погано, що у нас є значна кримінальна активність серед власних громадян», — каже генерал Адам Рапацький, колишній заступник голови Міністерства внутрішніх справ та адміністрації та засновник Центрального бюро розслідувань (CBŚ)

Думаю, з власними громадянами вони якось розберуться, а от українські автобидлани їм на додачу до власних точно не потрібні

Уже после первого раза как поймали пьяным за рулем надо было депортировать. Тут своих таких дебилов хватает.

размер наказания должен быть соизмерим с размером преступления.

если для иностранца вождение в пьяном виде означало бы депортацию а страну, где его могут запихать в бусик и отправить на фронт, а для поляка просто денежный штраф, то это как то намекало бы на дискриминацию, что как бы кринжово для европейской страны

(вождение в пьяном виде и любые другие правонарушения не одобряю если что)

Я би сказала, що зараз просто усе під мікроскопом буде. Думаю, тут мета ще показати, що зробив дурницю — одразу депортація тим паче зараз. Інший вже має подумати, а чи варто дурницю робить.

Я би сказала, що зараз просто усе під мікроскопом буде. Думаю, тут мета ще показати, що зробив дурницю — одразу депортація

да, в мене таке саме відчуття. але це може призвести і вже призводить до свавілля чиновників та інших, хто має владу вирішувати долю людини

це може призвести і вже призводить до свавілля чиновників та інших, хто має владу вирішувати долю людини

особисто чув від поліц’янта (при виконанні) погрози, що він мене депортує, після того, як той глянув мій паспорт. Ще сміявся, що в такому випадку Зеленський мене відправить «вальчич в ровє» (він мав на увазі окопи, думаю то він озвучив свої страхи і тих окопів боїться не менше ніж я). І це ні за що, мені просто не пощастило бути поряд і чимось йому не сподобатися. Тоді він обмежився тільки погрозами, але ж в майбутньому можуть і лапувки почати просити щоб не пришили якісь вигадані порушення.

Віза це привілей. Тому позбавити візи — це не покарання.

Віза це привілей. Тому позбавити візи — це не покарання.

тоді навіщо забрали візу, якщо не хотіли покарання?

Тому, що чувак виявився неадекватом?

8 років жив, судячи з усього, освіту отримав у Польщі, все було нормально, а тут хлопець скоїв просто жахливий злочин, запустив дрон.

Мова була про чувака якого двічі п’яним за кермом зловили, а не про дронщика

Мова була про чувака якого двічі п’яним за кермом зловили

а ну тобто якщо поляка двічі за кермом п’яним — то це адміністративне правопорушення і штраф, що якби свідчить, що це вважається у суспільстві не таким серйозним вчинком, що несе небезпеку. а якщо українець, то неадекват і пішов на йух.

Обоє неадеквати. Але в одного право перебувати на території Польщі, а у іншого привілей.

Не знаю як там в Польщі, але в в США — грінки- це таки привілей, який дає право проживати і працювати. Думаю в Польщі мало б бути то саме.

Але в одного право перебувати на території Польщі, а у іншого привілей.

у поляка право перебувати не території Польщі тому що він громадянин цієї країни

у українця право перебувати на териротії Польщі в рамках тимчасового захисту

привілей.

У юриспруденції привілей — це виняткове право або перевага, яку закон надає окремим особам, групам людей, станам чи класам, недоступне для більшості населення. що такого недоступного для інших груп людей мають українці у Польщі?

у поляка право перебувати не території Польщі тому що він громадянин цієї країни

у українця право перебувати на териротії Польщі в рамках тимчасового захисту

Саме так. Тому воно і привілей, а не право. Є ж чіткі правила, чому в тебе можуть забрати ПМЖ. А от громадянства тебе позбавити — набагато важче.

двічі за кермом п’яним — то це адміністративне правопорушення і штраф

У Польщі це przestępstwo (по нашому кримінал)

Совершенно верно, и это правильно.
Вот представь себе что твой несовершеннолетний ребенок плохо себя ведет, хамит, ломает мебель, рисует на стенах, игнорирует твои замечания и т.д. Наверное ты будешь воспитывать его, как то накажешь, но точно не выгонишь из дома.
А теперь представь себе что так у тебя дома начал себя везти соседский ребенок который пришел к твоему в гости? Наверное, если он не реагирует на замечания, ты позвонишь его родителям, попросишь его забрать и никогда больше не позволишь приглашать его в гости. Правда? :)

P.S. Кстати, за езду в пьяном виде в Польше может быть не только административная, но и криминальная ответственность, особенно в случае рецидива.

Совершенно верно, и это правильно.
Вот представь себе что твой несовершеннолетний ребенок плохо себя ведет, хамит, ломает мебель, рисует на стенах, игнорирует твои замечания и т.д. Наверное ты будешь воспитывать его, как то накажешь, но точно не выгонишь из дома.
А теперь представь себе что так у тебя дома начал себя везти соседский ребенок который пришел к твоему в гости? Наверное, если он не реагирует на замечания, ты позвонишь его родителям, попросишь его забрать и никогда больше не позволишь приглашать его в гости. Правда? :)

ты в своей аналогии забыл, что в доме много чужих детей и много кто из них ведёт себя плохо. но ты предпочитаешь выгнать украинского ребенка, а немецкого, американского, французского оставить и вообще им можно, они как родные. ну просто твои друзья немцы и американцы подкидывают тебе бабла и ты зависишь от них финансово, а друзья украинцы сейчас в жопе, поэтому правильно ихнего ребенка выгнать к херам.

но ты предпочитаешь выгнать украинского ребенка, а немецкого, американского, французского оставить и вообще им можно,

Неправда, с чего ты это взяла? Я за то чтобы депортировать неадекватов независимо от их гражданства. У тебя есть пример когда американского или гражданина любого иного государства дважды поймали в Польше пьяным за рулем и не депортировали?

У тебя есть пример когда американского или гражданина любого иного государства дважды поймали в Польше пьяным за рулем и не депортировали?

куча примеров в Германии, когда иностранных граждан, совершивших серьезные преступления, как например убийство, не депортировали обратно в страну потому что там идёт война

потому что немцы соблюдают законы, а поляки нет

Я за то чтобы депортировать неадекватов независимо от их гражданства.

а я за то, чтобы соблюдались законы

куча примеров в Германии, когда иностранных граждан, совершивших серьезные преступления, как например убийство, не депортировали обратно в страну потому что там идёт война

Ну то есть доказательств у тебя нет и заявление что депортируют только украинских пьяниц, а американских нет — это не более чем твое высосанное из пальца предположение.

а я за то, чтобы соблюдались законы

Полностью согласен, я тоже. А какой именно польский закон нарушили депортировав этого неадеквата?

Ну то есть доказательств у тебя нет и заявление что депортируют только украинских пьяниц, а американских нет — это не более чем твое высосанное из пальца предположение.

добре, що воно висосане тільки з пальця. тому що історично вже неодноразово бачили, що коли починається дискримінація національних меншин, емігрантів (до яких ти теж належиш) то згодом вони починають сосати вже щось більше аніж палець. я сподіваюсь історію вчив і тут тобі не потрібні докази.

А какой именно польский закон нарушили депортировав этого неадеквата?

я десь в ціому топіку вже писала, чому в ЄС заборонено депортувати людей в країну, де йде війна і є небезпека для життя. якщо не можеш знайти, то жпт чи джемінай допоможе

починається дискримінація національних меншин

Его депортировали за рецидив вождения в нетрезвом виде, а не за национальность. Не вижу тут никакой дискриминации, лишь абсолютно логичное и здравое желание польских властей оградить нормальных жителей страны от представляющих серьезную опасность неадекватов.

якщо не можеш знайти, то жпт чи джемінай допоможе

Сорри, не собираюсь ничего искать ибо бремя доказательства лежит на утверждающем, если он конечно хочет вести аргументированную дискуссию, а не отсылать оппонента «в гугл» при отсутствии этих самых аргументов :)

Сорри, не собираюсь ничего искать ибо бремя доказательства лежит на утверждающем, если он конечно хочет вести аргументированную дискуссию, а не отсылать оппонента «в гугл» при отсутствии этих самых аргументов :)

я уже написала здесь почему в ЕС запрещено депортировать людей в страны, где есть угроза жизни. ты хочешь, чтобы я тебе персонально повторила или лучше тебе домой заказным письмом отправить, чтобы наверняка дошло и ты смог прочитать?

Его депортировали за рецидив вождения в нетрезвом виде, а не за национальность. Не вижу тут никакой дискриминации,

в Польше 40 000 людей, у которых одновременно больше чем 2 запрета на вождение. то есть они накосячили так, что у них забрали права, они положили болт, сели за руль и снова накосячили так, что у них могли бы забрать права. они не сидят в тюрьме, живут обычной жизнью. а юстиция мычит, что вот надо бы штрафы повысить. www.reddit.com/...​uje_sądowe/?show=original
в это же время украинца за повторное вождение в нетрезвом виде просто депортировали.

снова не можешь увидеть дискриминацию?

я уже написала здесь почему в ЕС запрещено депортировать людей в страны, где есть угроза жизни.

Его же не депортируют в Донецкую область. Поселится «в Карпатах» и ничего его жизни угрожать не будет.

Коли Карпати перестали бути Україною?

усі карпати штолє? )) але можна навіть зустрічне питання а коли саме карпати саме стали бути Україною?

Спробуйте обговорити це питання зі Службою Божою України.

Его же не депортируют в Донецкую область. Поселится «в Карпатах» и ничего его жизни угрожать не будет.

дело не в том куда его депортируют, а в том, что они во-первых это в принципе делают, хотя в ЕС запрещено депортировать людей в страну, где идёт война, во-вторых причина депортации. если посмотреть на штрафы, предусмотренные за вождение в пьяном виде, то в Польше это не такое уж и ужасное правонарушение.

в ЕС запрещено депортировать людей в страну, где идёт война

Это не так. Принцип невыдворения — это запрет депортации людей в страны, где им будет угрожать непосредственная опасность для жизни или свободы. На западе Украине такой опасности почти нигде нет. Это даже если не углубляться в детали исключений из этого правила.

в Польше 40 000 людей, у которых одновременно больше чем 2 запрета на вождение. то есть они накосячили так, что у них забрали права, они положили болт, сели за руль и снова накосячили так, что у них могли бы забрать права. они не сидят в тюрьме, живут обычной жизнью. а юстиция мычит, что вот надо бы штрафы повысить.

Ну не можуть же поляки громадян своєї країни депортувати.
У вас з поляками різні права в Польщі, тому що ви не громадянин.
Приїде якийсь брит, набухається, вріжеться кудись на машині — його також можуть депортувати. А поляка — ні. Але от з UK, скажімо, поляка теж можуть депортувати, якщо він там таке зробить.
То ж при чому тут дискримінація, хз.

То ж при чому тут дискримінація

дискримінація у тому що для поляка це правопорушення означає заплатити штраф, а українцю приписали загрозу національній безпеці і повернули у країну, де є загроза життя

хоча скоріш за все, він заплатив штраф як всі, а потім відомство по справам іноземцев (чи як воно там в них називається) отримало інфу про правопорушення і вони вже прийняли рішення про депортацію. тобто це дійсно не дискримінація у правовому сенсі, а розповсюджена практика, коли відомство по справам іноземцев приймає рішення на свій розсуд. але я не знаю яким іншим словом назвати це.

але я не знаю яким іншим словом назвати це.

Я бы назвал это словом «справедливость» :)

я уже написала здесь почему в ЕС запрещено депортировать людей в страны, где есть угроза жизни.

Ну извини что не слежу за всеми твоими сообщениями... К тому же я просил ссылку на сам закон, а не твою собственную его интерпретацию. А так меня терзают смутные сомнения что Украина в контексте депортации рассматривается в ЕС как страна где есть угроза жизни.

снова не можешь увидеть дискриминацию?

Не вижу никакой дискриминации, вижу лишь абсолютно законное и справедливое желание защитить общество от опасных неадекватов.
Что касается польских граждан, то польское право не предполагает лишения гражданства и депортации собственных граждан.

Я за то

Фишка в том, что полякам плевать за что ты, или за что я.
Решать кого депортировать будем не мы 😀

Тому, що чувак виявився неадекватом?

а неадекватних німців чи американців, що їздять в нетверезому стані у Польщі теж позбавляють права на перебування?

О, гггг, тепер я бачу шо пан Тухєсскій Ренжир натуралізовавсь па взросламу, без трусів.

Справжній американець тепер: жага відсмоктать будь-якому perceived authority непереборна.

Навіть не американському.
Навіть якшо ті про це не просили.

З такими то фантазіями, варто до психіатра звернутись ;)

Вроде как и да, но я чуток опасаюсь, чтобы не начали вообще за всякую херню депортировать.

Простая ситуация: в трамвае тебя пьяный поляк толкнул, потому что ты ему не понравился, ты в ответ толкнул его — полиция, драка, хулиганство, тебя депортируют (а в интернете были случаи беспочвенных наездов на украинцев в транспорте).

Думаешь до такого не дойдёт? Хз, я скорее пессимист в этом плане.

ты в ответ толкнул его

просто вызывай полицию и не трожь дебила

мде... про права людини та просто про елементарну людяність вони мабуть не чули. це все дуже прикро.

Є таке. Самі поляки іноді скаржаться, що польська потрохи рухається в сторону паньства поліційнего

Хлопець запустив дрон у Варшаві — депортація в Україну.

Он не просто запустил дрон в Варшаве, он запускал его над правительственными учреждениями. Можно конечно верить что это наивный мальчик, который не ведал что делает, а не провокатор или шпион. Но польские службы вполне логично решили перебдеть и выслать его нафиг из страны, не вижу в этом какого-то предвзятого отношения.

Он не просто запустил дрон в Варшаве, он запускал его над правительственными учреждениями.

Він запускав його в центральному парку, у якому є декілька державних будівель. У Києві такі державні будівлі по всьому центру міста, наприклад. Але, найголовніше, це адміністративне (!) правопорушення, і він сплатив штраф.

Причина цілком очевидна — війна і страх. У Німеччині взагалі істерія з приводу російських дронів, які постійно висять над базами НАТО. Вже почали затримувати кораблі, з яких ці дрони запускають.
www.euronews.com/...​to-an-even-greater-threat

У 2014 році я був одним з перших, хто знімав Київ з висоти і всім було пох, бо дрони не були загрозою, хоча війна вже йшла. В мене є фотографії, які моїм дроном знімали СБУ-шники і поліція, які просто підходили і просили подивитися, що це за девайс такий. А запускав я прямо під будівлею Головного управління Національної поліції, або навіть прямо біля Кабміну, бо тоді не можна було запускати здалеку, треба було бути прямо біля дрону
www.pizzatravel.com.ua/...​r/ukraina/3/kyiv_z_vysoty

Та хлопу не повезло що запустив дрон після шахедів по Польщі. Під гарячу руку потрапив, запустив би раніше, штрафом обмежився.

не вижу в этом какого-то предвзятого отношения
В Агентстві внутрішньої безпеки перевірили телефони юнака й намагались з’ясовувати, чи його вчинок мав шпигунську мету. Проте ніяких ознак його контактів з представниками іноземних спецслужб не виявили.

А що з дівчиною (та що білоруска)?

Нічого, вона в якості свідка проходить. Без звинувачень.

цікаво що саме вони там запустили. ти ж діджіайки не мали би там у повітря підніятись взагалі, бо зона мала бути заблокована

Український хлопчина разом з білоруською дівчиною запускає дрона над резиденцією президента та урядовими будівлями у Варшаві:

Але поляки настільки ненавидять українців, що з власної ініціативи (не за дрон) внесли йому заборону відвідувати шенген на 5 років, і депортація в Україну. Якого? У якій ще країні ЄС можливе таке?

Цікаво, якщо б це був російський хлопчина з білоруською дівчиною, чи була б цитата такою?

Їхня ненависть недостатня
бо навіть за цей тиждень, їх примудрилися принижувати, як українців.

Цікаво що вони робили, що до них так ставилися. Я ще розумію коли людина працює з поляками, або навіть навчання в школі, але так щоб у відпустці, за тиждень — це треба вміти.

А там треба щось робити, щоб поляки показали своє нутро? Достатьо просто говорити українською (таких випадків просто море) або десь прапор засвітити. Ось сьогоднішнє
www.threads.com/...​na.lokot/post/DOUIKy5jSA3

щоб поляки показали своє нутро

Нагадати як ставились українці до українців спочатку до вихідців з Донецької та Луганською областей після 2014? Або як ставилися на заході України до тих хто тікав від війни після 24.02? І це громадяни однієї країни! Якби до Львова приїхало 20% від населення міста білорусів я би подивився на їх реакцію.
Особисто я вважаю що Польща і поляки демонструють верх толерантності при тих умовах які є та тими стосунками і такою історією яка є.

Отакої, мої батьки чувака з Сум безкоштовно в себе поселили :) жахливе ставлення :) ще й дамбілі бамбас

ще й дамбілі бамбас

ось про це я і кажу — про ці прикольчіки.

Отакої, мої батьки чувака з Сум безкоштовно в себе поселили :) жахливе ставлення :)

Ви самі звідти? Ні. Як Ви можете давати оцінку?

Ви самі звідти? Ні. Як Ви можете давати оцінку

Звідки? Я особисто знаю багато людей які в себе приймали біженців, безкоштовно. Та а що особисто тобі поганого зробили на зх України? І якщо там так хріново ставляться до біженців — чому вони досі там? :)

Звідки? Я особисто знаю багато людей які в себе приймали біженців, безкоштовно.

Тобто ви про це нічого не знаєте. От коли ви будете особисто знати людей з Донбасу і послухати їх історії тоді щось напишете.

Та а що особисто тобі поганого зробили на зх України?

Я більш менш нормально проскочив. Хоча і було пара моментів.

І якщо там так хріново ставляться до біженців — чому вони досі там? :)

Я в вас вірю. Ви зможете самі цей висновок зробити. В якості підказки подивіться мапу бойових дій.

. В якості підказки подивіться мапу бойових дій

Всєй правди звісно, ми нікого нє узнаєм. Для того і дамбілі бамбара;)

Бойові дії охоплюють 4 області. Західні області — ще нехай 6. Навіщо мучитися з тими клятими западенцями?

Тобто ви про це нічого не знаєте

Виключенні завжди є, але вони тільки підтверджують правило. Я не зі сходу, але коли я шукав квартиру в Києві після 2015 то дуже часто мене питали чи я не зі сходу і навіть просили показати прописку, хоча розмовляв я українською. Тому можу уявити ставлення після 2022.

Виключенні завжди є, але вони тільки підтверджують правило

Ну ти ж розумієш, що ця фраза абсолютно безглузда, правильно?

Чи є статистика, якщо це «виключення»? Можливо це якраз правило?

Нагадати як ставились українці до українців спочатку до вихідців з Донецької та Луганською областей після 2014?

У моєму будинку-новобудові у Києві половину квартир у 2014 році купили вихідці з Донецької і Луганської, я тоді навіть викладав фото двору, де абсолютно всі авто були на номерах тих регіонів. І якось нормально все було.

Те самісіньке у моєму будинку у Голосіївському районі. Новобудова 2014 року, якраз співпало в часі. Значна частка номерів АН і ВВ у дворі.

про що це говорить? Люди купили собі квартири і шо?

про що це говорить? Люди купили собі квартири і шо?

І те, що ні тоді, ні досі, до цих переселенців не було ніякого «особливого» ставлення.

Цей висновок ви зробили на підставі факту купівлі квартири? А зняти квартиру вони могли, наприклад в Харкові чи Одесі?

Особливе ставлення було. Мені довелося в часи першої війни багато їздити поїздами. І майже завжди попадалися хтось з Донбасу. Люди жалілися, що їм не здають квартири, чи не приймають на роботу через прописку. Багато з них працювали в Києві, знімаючи койку, а сім’я була в якомусь маленькому містечку, щоб дешевше за аренду платити. В той же час шукала квартиру на аренду в Харкові, то багато власників питали чи не переселенець я, бо не хочуть здавати їм квартири.
Найбільше вразив один чоловік, років 40 (те ж зустріла його в поїзді), який жив в Донецьку, чи поблизу і розповідав, що дитина, якій 7 років знає, що батьки можуть загинути кожного дня, тому в нього є той тривожний чемодан. Для мене тоді це було шоком. Не виїжджав той чоловік, бо в Донецьку була своя квартира, работа, а їхати в нікуди він боявся. Так, можна його засуджувати, що він молодий, міг би вивезти сім’ю, дитину, але я не маю такої звички когось засуджувати, особливо якщо сама через це не проходила.

У моєму будинку-новобудові у Києві половину квартир у 2014 році купили вихідці з Донецької і Луганської, я тоді навіть викладав фото двору, де абсолютно всі авто були на номерах тих регіонів. І якось нормально все було.

І про що це свідче? Що всі з «Донбасу» мали змогу спокійно купити житло в Кийові?

А нагадати вам, як східняки, живучи зачасту БЕЗКОШТОВНО у будинках/квартирах на заході, поливали їх брудом (часто поза спинами, бо в очі сказати нема мужності), щось типу «терпіти не можу їх мову, надто релігійні, укронацисти, ото через таких, як ви, і почалася громадянська війна» (підкреслю, громадянська! бо ті пришелепкуваті й досі у 2025 році вважають, що то українці дамбілі бамбас, а русні — «іх там нєт»)?

Ви це чули від когось чи у вас конкретно ці люди жили ? Яка кількість таких людей в загальному співвідношенні ? В моєму оточенні таких людей немає а я з Маріуполя. Тому давайте ці балачки для інтеренута залишимо. Колись у нас в команді був один патрітор який розказував шо на Донбасі живуть бидло я швидко йому сказав або він це припиняє або я зроблю так шо він не буде працювати в компанії. Ті хто живе на заході не кращі тих хто живе на сході чи півночі.

У мене немає нерухомості на заході України, все моє добро у Києві. Але це — живі приклади з життя нашої родини. Моя дружина з Львівщини, тож це все вищеописане її родина зазнали на собі, у ті роки, коли прихистили деяку кількість східняків, як у 2014-15 роках, так і у 2022 р. І так, це були численні випадки не лише від її родини, а й від їх оточення (друзі, сусіди). У всіх були ідентичні скарги на них. Ніхто з них не мав ніяких упереджень щодо східняків і прийняли з радістю, яка з часом змінилася на те, що їх почали «просити на вихід». Щодо бидла на Донбасі — безперечно, воно є, як і розумні, інтелігентні, освічені люди. І те самісіньке є на заході.

В мене самі приємні спогади дитинства, юності з Маріуполя.Що люди приємні, що природа, море.

Ви це чули від когось чи у вас конкретно ці люди жили ?

Та чули...
А что ето нікто нє работаєт когда празнік?
А как можно єсть житній хлєб, он кіслий.

То що запамяталось з тих часів)

В нас було від львів’ян і інших з західної України таке: чого приїхали — їдьте воюйте; зараз в СБУ зателефонуємо; ми вам тут нічим не допоможемо; чорнороті ітд ;

Багато було лайна, це так. З обох боків. Зараз от мешканці Херсонщині, Запоріжжя теж вислуховують.
Хоча згадую львів’ян, тернополян в чергах на фін допомогу у Вроцлаві, як жертв війни в березні — квітні 2022 року:)

А пані Євгенія може kindly нагадати,а що вона там робила,якщо на заході України і безпечно і западенців там не мало бути? Many thanks

правильно — москвороті

А ще дивуєтесь чому таке ставлення. Ви ж такі самі штампи просуваєте як східняки з вашого посту.

До нормальних східняків ніхто не має таких штампів. Це стосується тих, що «какая разніца?», «а я буду на том язикє, на катором мнє удобно!», «нє указивай мнє на каком язикє говоріть і я не скажу, куда тєбє пойті», «довєлі страну сваімі майданамі!», «ну шо, кастрюлі, получілі гідність і свідомість?», «ви єщьо за Адєсу (май 2014) атвєтітє!», «скажете, шо всу не дамбілі бамбас?»

Так, але більшість з них воює в зсу( це не тільки Дон.і Луг області, але весь схід),а западенці ( це так називали раніше тих, хто на заході жив) в Польщі відсиджують і розповідають, кому як жити.

більшість з них воює в зсу
а западенці в Польщі відсиджують

facepalm.bmp

Та ні, ви подивиться, який відсоток Дніпроп.області, Харк.оьласті, Донецької/Луг по відношенню до жителів Львів. області ітд у лавах збройних сил.
Це були відкриті дані.
Щодо Польщі — це теж правда. Більшість розпродали житло, або по квартирах родичі живуть, а самі виїхали.
Такі зараз реаліі.
Макс, ви же розумієте, що те, що пан Борис тут затіяв, а хто, а як- це ж пінг- понг. Те, що є гавнюки з обох боків- то це факт, але ж є ті, хто просто постраждав від хамства, образ ітд

ви подивиться, який відсоток Дніпроп.області, Харк.оьласті, Донецької/Луг по відношенню до жителів Львів. області ітд у лавах збройних сил.

покажіть будь ласка цю статистику

Щодо Польщі — це теж правда. Більшість розпродали житло, або по квартирах родичі живуть, а самі виїхали.

покажіть будь ласка статистику яка підтверджує ці слова

Макс, ви же розумієте

я бачу тут що ви кидаєте в один мішок всіх разом, прикриваючись якоюсь «більшістю».

Тоді треба питати статистику з того, хто почав. Адресуйте це пану Борису.
Скільки конкретно людей зі сходу ітд.
Я пошукаю щодо відсотка тих, чи інших у лавах зсу. Але я впевнена, що це наводили в аналітичних програмах і вони є у відкритому доступі.

На секундочку, ти ж сама сказала про статистику. Ну нема то нема.

Ось статистика

tsn.ua/...​-nacpoliciyi-2582370.html

Ось ще

www.google.com/...​ntriv-1733819051.html/amp

Не повторюй дурниць

Це не те,там інша була інформація.
Хоча там по Дніпропетровській області теж перше місце, але там інша була інформація.

Як і в топі ухилянтів. Але, наприклад в трпі добровольців — львівська обл. А тепер ще екстраполюємо це на кількість населення.

Я сьогодні мала спілкування зі знайомою, вона заст. редактора новин в одному із укр. видань.Так от, я просила її допомогти з інформацією, що я запросила на запит Максима.
До чого я веду, ось ці посилання, що ти тут поширив, вони перевірені детектор медіа, чи ні, чи відповідними ресурсами? Є посилання на першоджерела , чи ні?
Я до того питаю, що багато фейків і у нас, або стосовно мого запросу, то взагалі посилань на офіц.першоджерела немає. Ця знайома перевірила все. Відповідно, визнаю, що я бачила цю інформацію в укр медіапросторі, але оскільки немає посилань на першоджерела- шерить її не можу. Мені пояснила знайома так:
тут не має бути авторитетом тсн, чи щось.
Бо медіа штучно теж роблять фейк(и) ,як елемент антипропаганди.
Це , якщо що, не продовження дискусії, просто інформація.

Ну і нащо мені напружуватись і робити якийсь рісьорч за тебе?

— западенці ухилянти. Бачила пруфи.
— давай пруфи
— не маю
— на тобі пруфи які це спростовують
— твої пруфи не пруфи

Так це тобі треба, не мені.Це свідома маніпуляція з твого боку, вже, як то кажуть, бачили- знаєм.. Перечитай уважно попередній меседж і зрозумій( там, якщо подумати, є відповідь, ресурси, де пошукати ітд). На цьому вважаю, що крапка.
P.S.Я знаю, що далі ти напишеш ітд- не треба, це маніпуляція.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Да це ти , Андрію, часто маячню пишеш, не я. К ботофермі жодного відношення не мала і не маю, профіль підтверджений понад 11 років. Так що не починай.

це не заважає розпалювати про западенців

Так а хто починав?) Я відповіла, що моя родина пройшла, і мої знайомі.
Тому, хто почав- тому і кажи. А то одразу до мене йдеш — не треба.

Це з тої ж байки про волиньску різню та бамбілі бімбас

Ви її вивели в публічну сферу, що західняки гівнюки. Тепер гамайте

от ті западенці, не дають жити нікому

Ну скажіть вже пану Борису, що тут люди з усієї України і всім є, що згадати з 2014 року.

У вас претензія до Бориса чи до западенців?

Претензія до постів пана Бориса, котрий писав,які зі сходу люди. Як контраргумент, я приводила йому реальні кейси, з чим стикалися і моя родина, в близькі ,і знайомі.
Більші того, я писала ще, що гавнюки по обох боків є.

З реальний кейсів ви робите узагальнення що всі такі.
А це не те що брехня, це розпалювання ворожнечі. Так зрозуміліше?

Перечитайте,що пише пан Борис о людях зі сходу. Я зі сходу, але я жодної такої єрунди не казала, і не проводила себе і мої близьких теж. Так зрозуміліше?

Якщо в умовного Бориса відпадає клепка, то це причина робити узагальнення та писати на публічному ресурсі що всі такі?
Розумі є, чи «абідна»?

А всі одразу з ботоферми, чи що ви там про мене пишете, якщо я зі сходу і бачила х* йове ставлення що до жінок, що до людей похилого віку, бо вони одразу не могли розмовляти українською мовою в 2014 і їм відмовляли в продажі хлібу, або в аптеці ітд?

А це не те що брехня, це розпалювання ворожнечі.

А чому те саме пишете тільки Євгенії, але не пишете Борису? Він також в вашій термінології розпалює ворожнечу. Це тому що вона чорна жінка?

Тому що в чужий монастир з своїм уставом не ходять і права не качають

Тому що в чужий монастир з своїм уставом не ходять і права не качають

В якій чужий? На скільки я знаю Євгенія громадянка України. Чи ви якось поділяєте? Сегрегація чи щось подібне?
Як бачите в цю гру можна грати вдвох :)

Зупиниться, будь ласка. Я і мої близькі максимально коректно себе вели тоді. Він просто провокує тут. Відкрито на конфлікт не йде, і добре. Це вже минуле, було важко багатьом.

Чия б корова мичала. Тему ти почав ;)

не пишете Борису? Він також в вашій термінології розпалює ворожнечу

Де це вже там Борис розпалює?))) Я лише ділюся спостереженнями з власного життя і досвіду.

Де це вже там Борис розпалює?)))

Маю на увазі що Ви писали «схидняки», але коли те саме написала Євгенія про українців з заходу їй почав закидати розпалювання ворожнечі.

Якби я приводив тут свої кейси, з руськоязичними ... тільки нафіга?

Ну отож. Нащо він почав.
Я теж багато не приводжу, що було в ті часи. Бо кому вже від цього краще стане.

Це як дитячий садок. Можна бути мудрішою. Потрібно виховувати як яслях?

Так виховуйте тих, хто почав, я то не розпочинала. Люди багато вже втратили зі сходу і досить втрачають, а ви качелі тут ганяєте, хто кого прихистів, невдячні ітд. Соромно за таке має бути.
Добре, є у вас ще претензії до мене, чи вже і так зрозуміли, що такі теми не треба підіймати зараз і ваш колега хай на іншому сфокусується?

Люди багато вже втратили зі сходу і досить втрачають

Війна жеж, всі втрачають?

ви качелі тут ганяєте

Це точно ми качелі ганяємо? Чи, можливо, зрадонька про негідне ставлення пішла? :)

Андрію, коли ви не втратили майно, то вам не зрозуміти тих, хто втратив.
І має десь собі щось шукати ,переїжджати ітд.
Мені не має чого соромитися, я бачила відношення до жителів сходу, зараз теж саме чую від тих, хто з Запоріжжя/ Херсону в Західній Україні.
Чи це є зрадонька у вашому уявленні?

Андрію, коли ви не втратили майно, то вам не зрозуміти тих, хто втратив

Ну так, якщо втратив майно, то чому його не захищав? Чи чому ваше майно має захищати хтось інший?

Мені не має чого соромитися, я бачила відношення до жителів сходу, зараз теж саме чую від тих, хто з Запоріжжя/ Херсону в Західній Україні

Дивно, от я чув зовсім інше. Може від людини залежить?

1.Ви ж закордоном, так?
2. Хто ображає чи кого ображає?

1. Так. Але ж це не відповідь на моє запитання.
2. Мабуть в обидва боки, чи ні?

1.В моєї родині захищає як раз чуже житло, бо перебуває на гарячих точках( на Донеччині, Харківщини ітд).
Але там даже таких питань не стає, лише від тих таке можна почути, хто не служить, або закордоном.
2. Ви би промовчали, якщо б вас хтось ображав, так?

1.В моєї родині захищає як раз чуже житло, бо перебуває на гарячих точках.
Але там даже таких питань не стає, лише від тих таке можна почути, хто не служить, або закордоном

Так питання озвучили ви ;) і чому, власне це питання не стоїть, якщо- це дуже логічне питання? Ти або flee або fight. Якщо ти тікаєш- значить, значить свідомо жертвуєш своїм майном, в чому проблема? То які тоді претензії до втрати майна?

2. Я б не зводив особисті образи до узагальнень, якби не мав відповідної статистики;)

От я наприклад знаю родину в якої сусіди хату обнесли, поки вони були закордоном;) і це південь України. Можливо, зробимо узагальнення по південних Українцях?:)

Та ну. Люди різні дуже.Багато, хто тікає не за власним бажанням. І потім хочуть повернутися. Згадайте окупації.
В мене у знайомих взагалі поселили якусь родину без їх відома.Викликали поліцію ітд.
Тобто, до пана Бориса і його узагальнення щодо жителів сходу у вас питань не має?

Так і не я. Я відповіла на його коментар і все. І тут ви, трійка, налетіли на мене).
Сподіваюсь,це не образило вас.

Ну так і він відповідав на коментар вище. Але ж у вас нема претензій до чувака вище :)

Так те, що писав, як ви кажете, чувак вище, було в майже у моїх всіх знайомих, колег ітд.
І це стосувалося ще жителів Криму.
Не здавали квартири, принижували , допити в поліції , не відкривали зп картки в банку ітд.
При цьому, як ви кажете, той чувак ніяк не називав нікого ітд. Далі відповів пан Борис з його ярликами- я відповіла теж.
Якщо ви вже хочете виступати суддею, то будьте справедливі.
Буде в вас бажання і час, ви запитайте ще інших людей( з Криму, Запорізької області, Херсонської), ви будете ще більш неприємно здивовані, як люди можуть відноситися до інших. Це тема дуже боляча для багатьох.
Пардон, на сьогодні вже немає часу відповідати. Якщо у вас є якісь претензії- напишіть мені в особисті, зможемо перевести все це в офіційну комунікацію з юристами ітд. Так буде більш раціонально.

Так а статистика є? Бо може виявитись що на кожного обмудка було 10ок тих хто допомагав? Чи статистики знову нема? Я запропонував узагальнити по півдню України, те що моїх знайомих обікрали сусіди — робить весь південь злодіями? Чи ета другоє?

Обмудка- що це?
Що значить знову немає статистики? Я конкретно писала, що пошукаю аналіз щодо участі з якої області людей у лавах зсу, бо я пам’ятаю, що це була публічна інформація. Якщо вона десь є на паблік, то я пану пошерю.
З Вами щодо аналітики не було розмови.
Да і ваш ваш кейс як ви плануєте аналізувати?

Да і ваш ваш кейс як ви плануєте аналізувати

Я не планую аналізувати, я не роблю гучних тверджень ні узагальнень.

Просто, якщо, вже комусь закидати, то варто для того аргументи якісь кращі мати, ніж «мені нахамили»

Так я не маю наміру щось доказувати, виправдовуватися. Це був досвід, я поділилася. Статистика ітд є на сайтах ОДА, і в соцмережах можна почитати людей за ті часи.
Просто, якщо ви вже берете на себе роль судді, то де інший опонент і з вашого боку мають і до нього питання бути?).Тому, пропоную поставити крапку на тому, як є.

Є ще таке поняття як психологія. Так от, негативні відгуки люди набагато частіше залишають ніж позитивні.

відповів пан Борис з його ярликами

Я не заперечую, що є багато розумних, інтелігентних, вихованих людей зі східної частини України. Знаю чимало таких достойних, і впевнений, що ви теж є такою. Ну але реальний стан справ говорить, що прям ну дуууже багато тих, хто виступають із заявами, які я там десь вище наводив (русняві наративи, впертість щодо мови, вішати ярлики «біндєровцев» на людей із заходу, тільки за їх переконання, і т.п.), і що прикро, багато таких траплялося мені і моїй родині на життєвому шляху.

А могли ж поїхати в Кривий Ріг

Тебе зачепило, що я написала, що жителі Західної України погано ставилися до жителів Східної України. Це було.
Було і таке, що і там, і там гавнюки були.
Йди краще IKEA дискутуй. В мене претензій до тебе особисто немає,як і до інших. Є зауваження до поста конкретного юзера. Хай не розпиляє все це.

Да я не посилаю тебе, мені це не цікаво. Вже просто все вияснили.

Да що ти за людина. Не буду я тебе посилати. Ти маєш іншу точку зору -ок. Все. Досить вже.

Це ШІ писав?

Йди краще IKEA дискутуй.

І взагалі, припиняй поширення наративів, що западенці жити не давали і не дають

Ні ,я писала. Просто ми ж все вже подискутувати, про що ще розмовляти.
От і побачила, що ви про IKEA маєте дискурс.
Хоча , коли ти пишеш, що я якась тьотя з ботоферми , то я маю право теж тобі сказати , мов, йди, в іншу тему:)

Чому в тебе немає питань до того, хто почав цей срач? До того пана?

І я не писала, що жителі Західної України не дають жити, я апелювала до того, хто писав, що жителі сходу невдячні і вам жити не дають.
Все на сьогодні по цієї темі. Все вже обсудили, дискурс зрозумілий ітд.
Досвід 2014 року був невдалий,але вже як є.

Тому що ти особисто розповсюджуєш наративи про Західну Україну.

Андрію, у вас є якісь претензії- напишіть мені також в особисті повідомлення, зможемо перевести все це в офіційну комунікацію з юристами ітд. Так буде більш раціонально.

Мені, Женя, є що згадати з 90-х років,коли ти регулярно чув «западенєц», «сєло», «ніпанімаю, можна панармальнаму»? А тепер «прийшла коза до воза» (приїхали з голою дупою до западенців)))

Це ви про себе так, чи вас козою всі називають, да і ще з голою дупою?).Співчуваю.
P.S. Я не ображаюсь на вас, це вас щось тригерить, ось і прибігли в коментарі.Проходьте,як йшли.

тригерить

Мене з самого дитинства трігерило, чому значний відсоток людей в Україні не розмовляли і не розмовляють українською.
Ніколи не розумів, чому не перейти, тим більше, що це ж не потрібно її окремо сідати і вчити, а люди вже її знають, тому це таааааааак легко. Робиться за секунду. Клац — і перейшов.
Але ні, ця тема тягнеться і досі.
Не сприймайте за мовосрач. Не розпалюю ворожнечу. От просто такий інсайт з дитинства. Згадалося.

Я взагалі все це сприймаю спокійно тут. Мене не ображає, не чіпає ітд. Я більш теперішнім живу, тому і не боюся ділитися тим, як було. Да і , що саме важливе, совість чиста. Бо я не принижувала, не ображала нікого і ніколи ні в 2014, ні зараз. І так, я розумію, що ще буде багато лайна в мою сторону від ботів, яких ось жінок , деяких форумчан. Це все шум. Тому, коли вам буде здаватися, що я ображаюся ітд- ні, я, скоріш зроблю вдих/ видих і буду чимось зайнята із реального життя:)

Мене з самого дитинства трігерило, чому значний відсоток людей в Україні не розмовляли і не розмовляють українською.

Може тому ще о цього є історичне підґрунтя? Люба імперія або більш сильна держава нав’язує свій язик, а люді до цього звикають.
Якби умовний Львів був би зараз під Польщею, як думаєте на якій мові він би розмовляв?

Ви вже скінчили давати поради по сімейному життю? :)

так у Львові і так є купа польського суржика у мові. Ровер, польське слово, де окрім Львова важко десь почути

Ровер це бренд, який став назвою. Як і Термос, Ксерокс, Памперс, Прімус чи Спам, а ніяке не польське слово.

Польський «суржик» можна зустріти лише серед старшого покоління, як то філіжанка, кобіта, креденс. Але це дрібна частка словника, — як наприклад, ти вживається ноутбук, комп’ютер, софт і т д. Це не розмова на суржику

Ніколи не розумів, чому не перейти

У мене з дитинства абсолютно інший інсайт. Я закінчив школу у 2001 році, і за весь цей час з українською мовою стикався тільки у школі. Усі навколо розмовляли російською — твої батьки, твої друзі, діти у садочку, у школі, колеги на роботі.

Я за межі свого рідного Приазов’я вперше виїхав тільки у 25 років (не беру до уваги виїзди на 1–2 дні десь на змагання). А до того я майже ніколи не бачив людей, які в побуті користувалися українською. За весь час навчання і роботи пам’ятаю лише трьох людей, які в побуті користувалися українською.

Тому мій інсайт був: «Нічого собі, існують люди, які говорять українською!»

Ггг. Дякую, посміявся. =)
Тоді ми просто у протилежних «світах» жили, умовно кажучи, бо 100% мого оточення дитинства були україномовні. Навіть не 99%, а чесних 100%, тобто я не знав жодної людини особисто, хто говорив російською у побуті. Я з бідної родини, тому ніде далі базару не бував у дитинстві і по Києвах та Харковах не їздив.
Мама вчилася у Харкові, тому розповідала мені, що там багато російськомовних (точніше, всі), але для моєї свідомості то було десь «далеко», не у нас.
Всі точки перетину моїх вух чи очей з рос мовою були дуже обмежені:
— книги (так, не заперечую, тоді більшість книжок у бібліотеці були рос мовою і я все одно перечитав все, що бачив, бо було цікаво)
— телебачення (зокрема, і рос канали) — диктори, репортери, і т.п.
— вчителька рос мови на уроках, і то вона говорила так ЛИШЕ на уроці, оскільки професія зобов’язувала, бо у побуті вона була україномовна

Незважаючи на те, що я не чув живої, саме розмовної побутової, рос мови, а лише «рафіновану» з телевізора, і читав з книг, то звичайно, я її знав і знаю добре, і навіть тести з рос мови і диктанти у школі здавав на 100% можливих балів (начитаність допомагала, хоча часто конкретних правил не знав).

Жодного однокласника, друзів, батьків друзів, і т.п. — я не знав. Ну звісно моє коло знайомств було не те щоб прямо дуже великим, нехай це декілька сотень людей. Але не було у нас таких (до речі, тепер є, за рахунок переселенців зі сходу, знаю там є люди з Краматорська, Сєвєродонецька, Горлівки, ще щось ... всіх не пригадаю).
Тому, власне, я розумів і знав, що «десь» існують люди, які користуються рос. мовою саме у побуті, не «на камеру» чи «на публіку» чи для професійної діяльності, а реально у побуті, у своєму повсякденному житті.
Тому для мене було певною мірою «шоком» (я не падав від цього, але вельми здивувався) і великим відкриттям, коли у кінці 90-х я переїхав до Києва на навчання і виявив, що У СТОЛИЦІ УКРАЇНИ (УКРАЇНИ!! НЕ РОСІЇ) є величезна кількість російськомовних. Звісно, з часом прийшло і розуміння історичного підгрунтя, ЧОМУ так сталося, але це мене щоразу «смикало», мовляв, чому-чому-чому, навіщо-навіщо-навіщо...

чому не перейти

що значить перейти? думати їй? писати їй? відмовитись від рідної мови, мови матері і почати українською думати? думаєте це не буде негативу мати на життя?
Укр мова, мова бюрократії та листування. Але для думок, снів, спогадів є рідна мова у таких людей — російська.

Укр мова, мова бюрократії та листування

А у мене не так. Це мова дитинства, мова мами і тата, мова побуту, мова дозвілля. Ми ДІЙСНО нею спілкувалися, то є мова думок, снів, спогадів))) і рос. мова для мене була чимось «далеким» (хоча, звичайно ж, я її знаю, мої батьки знають, володіють, мама взагалі закінчувала Харківський універ, тому, ясна річ, знає і володіє як рідною). З книжок, з телебачення, з уроків рос. мови у школі.
То просто у вашому світі вона склалася лише як мова документів та бюрократії. Що тут вдієш.

Мені, Женя, є що згадати з 90-х років,коли ти регулярно чув «западенєц», «сєло», «ніпанімаю, можна панармальнаму»? А тепер «прийшла коза до воза» (приїхали з голою дупою до западенців)))

А варіанту не гнати один на одного немає?
Особисто я — коли приїзжав до бабусі був там москалем, а коли вертався в Харків був хохлом. Всім є що згадати.

всьо так помста має бути холодною

... ти диви у мусорських коментоботів нова повєсточка )) цікаво цікаво

якийсь бред висмоктанний з пальця ще з 90-х років. Спробуйте укр мовою у Краматорську заговорити, що буде? І російською заговорити у Львові.

Спробуйте

І що буде? І нічого не буде.
Все ок, всі всіх розуміють.
Я хоч і дещо «радикальний» щодо рос. мови, але воно ж видно, що нічого не буде.
Я у Львові та Львівській області провів значну частину життя (дружина з тих країв), тому можу сказати, що у Львові стільки російськомовних, що ви й не здогадуєтеся. І нічого, живуть, ще поки на гілляку не повісили.
І це я не кажу про свіже покоління внутрішньо переміщених осіб, я кажу про епоху 2005-2022, там є численний прошарок тих, що все життя говорили рос. мовою, бо їх батьки були ще за часів рад. союзу переселені до Львова.

більшість з них воює в зсу( це не тільки Дон.і Луг області, але весь схід),а западенці ( це так називали раніше тих, хто на заході жив) в Польщі відсиджують і розповідають, кому як жити.

Східняк детектед)

А іщо восток карміт запад!!!1

Я так і думала, що ти напишеш. Але даже ти продав квартири чз війну, хоча б міг жити у Львові. І поїхав.
Я не знаю, хто кого кормить/ годує ( я , до речі, ці нормативи читаю лише у жителів західної України, хз, чому ви так це поширюєте), знаю, що багато, хто і жив,там де живе, а не шукав би за всі гроші у Львові і області.

я , до речі, ці нормативи читаю лише у жителів західної України, хз, чому ви так це поширюєте

Це як не знати хто такий Янукович)

Тезис о том, что восточные регионы Украины кормят западные, неоднократно повторяли многие представители власти, начиная от мэра Донецка Александра Лукьянченко и заканчивая экс-министром социальной политики Михаилом Папиевым

censor.net/...​kto_kogo_kormit_v_ukraine

Це часи, коли я в університеті навчалась.
Пам’ятаю, в мене університет в центрі міста був і до нас БЮТ приїжджав, бо ректор входив до списків.
Юльку не дуже любили, бо вона тоді щось негативне казала про всіх.
Так от, нас всіх студентів заперли в кабінетах, щоб ми не могли їй задати питання в укр виші щодо її заяв), бо вона тоді розпалювала ворожнечу.
Тоді по радіо дуже багато було негативної пропаганди в бік жителів.
Те, що місце спеціфічне- так, але майже вся область — україномовна. Те, що в нас укр драм театр і багато виступів укр артистів було ітд.Але кому це все вже актуально.

А де така статистика? Ми маємо більше військових ЗСУ зі східних областей, ніж з західних?

Типо так. Наче з Дніпропетровської обл. саме більш було. Там вони якось розбивали по підрозділах, коли долучилися люди ітд. Буде час- пошукаю. Бо, напевно, це якось змінюється з часом.
Її наводили в аналітич програмі, мов, дані були відкриті.

Ми з Карпат. У нашій місцевості нетерпимість до російськомовних. (відраза на інстинктивному рівні і так було ще з 2014 року). Мабуть, історична пам’ять.
З часів АТО на сході активно здавали наших хлопців. Коли прочитав про вбивство Парубія, одразу якось викликало підозру прізвище вбивці — Сцельніков. Львів’янин? Корінний? Звісно, що це нащадок кацапських нквдистів, які окупували західну Україну в 1939-му. Його історія — виправдання вбивства Парубія — це легенда кацапських кгбістів. Він явно антиукраїнських настроїв. Це мені нагадує деяких форумчан.

Коли прочитав про вбивство Парубія, одразу якось викликало підозру прізвище вбивці — Сцельніков

Коли прочитав про вбивство Фаріон, одразу якось викликало підозру прізвище вбивці — Зінченко ... а, стоп. нєстиковочка ))
p.s.
так переможемо!
www.youtube.com/watch?v=TOkdKeZPD3k

Знаєте, я скільки пам’ятаю, в мене була можливість в Європу їздити ітд( це часи були 2010х, напевно) і батьки ніколи не обмежували внутр.туризм ітд попри те, що пропаганда ітд. Більш того, в мене у брата друг з Івано-Франківської області, і був в нас дуже часто. Ми ще у Луганську вчилися в укр.школі. Я знаю, що гавнюки є всюди, але я взагалі не пам’ятаю в бік жителів інших областей якоїсь ненависті ітд. Я дійсно не бачу сенсу в інтернеті доказувати, що я не менше люблю Україну, чим хтось. Більш того, в 2014, коли почалася травля жителів сходу чз те, що вони поїхали на захід ітд, в мене бурлило відчуття несправедливості по відношенню до мене і родини, плюс, я думала, що батьки загинули чз обстріл, бо не було довго зв’язку взагалі і я наважилася зателефонувати на гл СБУ і запитати, як взагалі захищати себе ітд. Це не їх профіль взагалі, але пан, що був на лінії сказав, що коли є натяг на ворожнечі коментарі, реальні погрози ітд — йти в поліцію, до юристів ітд. І я пішла. Виявилося потім, що як повітрям здуло тих людей, що не те мали на увазі ітд., плакали і прохали забрати заяву ітд. На жаль, це єдиний варіант боротьби з такими коментаторами, людьми ітд. Або скіппати їх, що я і роблю зараз.

. Я знаю, що гавнюки є всюди, але я взагалі не пам’ятаю в бік жителів інших областей якоїсь ненависті ітд

А от зі сторони донбасян щодо інших (а особливо щодо западенців) пихатість та зневага була всі 2000-ні. Ну і кияни не любили донецьких ще в 2000-ні

Да хто кого любив тоді. Часи такі були і пропаганда діяла. Потім це все буде вже історія і будуть досліджувати всі ці моменти.
Давайте я хороше розповім:). У 2022 році евакуювали нас з Ірпіня, Бучі в Рівне. Так от, ми десь біля 22.00 приїхали — тут я хочу щиро подякувати всім людям, що зустрічали, намагалися максимально допомогти банально зарядити телефон, людям принесли речі, дітям- їжу, ітд. Даже ветеринара викликали, бо були і діти, і тваринки, і пані з козою евакуювалася ітд.
Також, коли ми декілька днів жили в отелі, була завжди швидка допомога, люди максимально намагалися чим є допомагати. Пам’ятаю, я на наступний день купила солодощі і пригостила всіх на ресепшн. Хотілося обійняти всіх.

«але я взагалі не пам’ятаю в бік жителів інших областей якоїсь ненависті»
Не пам’ятаєте,бо ображали тих,хто говорив українською
«Більш того, в 2014, коли почалася травля жителів сходу чз те, що вони поїхали на захід ітд, в мене бурлило відчуття несправедливості по відношенню до мене і родини»
Ну а нас травити почали,відколи асвабадітєлі зайшли на нашу землю і? нас травити постійно: рагулі, вуйкі, кастрюлі,продовжувати?
П.С. Я на море не могла на південь з’їздити,бо дістало весь стискатись в очікуванні чергового булінгу через мову або западенський акцент

Їздили б в Крим, або в Європу.Не було коштів? Мені вас не шкода, як і мене ніхто не жалів .Тому, візьміть себе в руки і живіть теперішнім часом. Більш я вам не хочу відповідати.

П.С. Я на море не могла на південь з’їздити,бо дістало весь стискатись в очікуванні чергового булінгу через мову або западенський акцент

а море наше чи западенське? для друга спрашиваю

До нормальних східняків ніхто не має таких штампів.

сам термін «східняк» вам вухо не ріже? Вам подобається коли називають западенцем?

Це стосується тих, що «какая разніца?», «а я буду на том язикє, на катором мнє удобно!», «нє указивай мнє на каком язикє говоріть і я не скажу, куда тєбє пойті», «довєлі страну сваімі майданамі!», «ну шо, кастрюлі, получілі гідність і свідомість?», «ви єщьо за Адєсу (май 2014) атвєтітє!», «скажете, шо всу не дамбілі бамбас?»

Ви все в одну купу валите. І мовне питання і відверто сепаратистки закиди. Що стосується мови — у людини є права говорити на тій мові на якій вона хоче. Це загальні права людини. На це не потрібен дозвіл.
Те що Україна почала ділити людей, після Великої Війни, це найгірше що сталося з Україною після війни. І вихаркувати це Україна буде що дуже довго.

сам термін «східняк» вам вухо не ріже? Вам подобається коли називають западенцем?

Це лише дзеркальний термін до слова «западєнци», яке виникло ще у радянські часи (може й раніше, не беруся стверджувати).

після Великої Війни

А що це таке? Про яку війну мова?

Це лише дзеркальний термін до слова «западєнци», яке виникло ще у радянські часи (може й раніше, не беруся стверджувати).

Я розумію, але і те і те неприємне, погоджуєтесь?

А що це таке? Про яку війну мова?

Те що називають повномасштабна.

Те що називають повномасштабна.

А, зрозуміло. Мене сконфузило слово «після», бо поки що наче ми живемо у часі, коли це «під час».

Я розумію, але і те і те неприємне, погоджуєтесь?

Саме так.

тобто люди привикли працювати (бо скоріш за все празник типу Петра і Павла) і їсти білий хліб, що тут такого?

Ви приїхали в наш регіон. Поважайте нашу культуру та традиції. Я з Карпат, у нас люди набожні./

Давайте разом будемо поважати закони країни, в якій живемо. Якщо день робочий, то робочий, а не як кому захотілося.

давайте, тільки не так: «тут чітать, а тут на паузі ставіть»

ну так їх же не біженці на паузу поставили. І вихідні на Петра і Павла у вас не з 22 ))

тобто вам місцеві забороняли в неділю копати картоплю, виривали гралі з рискалями з рук? як радять тут, потрібно було звернутися до адвоката та поліції, що порушене право на працю, чи що там ще щось

Ну да, я ж послугами інших людей не користуюсь. Слухай, мені якось байдуже як ви там живете, не бачу сенсу більше про щось сперечатися.

В моєї подруги жили і під кінець ніяк з’їхати не могли,подруга не могла від батьків хлопця з села вернутись додому в свою хату. Її подрузі (родичці?) переселенці переміряли одяг і поюзали косметику. Ще можу розповісти як за кордоном східнякам рве опи,що западенці теж приїхали і отримали тимчасовий захист (мовчу вже про верески за ущімлєнія за їзик)

зачасту БЕЗКОШТОВНО у будинках/квартирах на заході

це де такий акт людського гуманізму можна було спостерігати?
Де хто жив, але щоб «зачасту»...

поливали їх брудом (часто поза спинами, бо в очі сказати нема мужності)

Ви що їх прослуховували? Відкрию таємницю — всі всіх обговорюють. Навіть родичі родичів. Але це не є злочином, якщо вони це роблять «поза спинами».

типу «терпіти не можу їх мову, надто релігійні, укронацисти, ото через таких, як ви, і почалася громадянська війна» (підкреслю, громадянська! бо ті пришелепкуваті й досі у 2025 році вважають, що то українці дамбілі бамбас, а русні — «іх там нєт»)?

Прикро. Темні люди. Я тут у перукарки був. Чи то Львівська область чи щось обок. Так ось вона казала, що війна іде бо путін і зеленський на цьому заробляють. Чи мало людей несе дурниці? Чи мають свої упередження?
Тут, в Польщі, щоб було нормальне ставлення до мене, я пропоную сусідам прийти в гості на чай. Що б вони знали, що роги у українців не ростуть і дітей вони не їдять. Могли зробити щось подібне.

це де такий акт людського гуманізму можна було спостерігати?

Дрогобич і навколишні міста (Трускавець, Східниця), звісно, це не було масово, але люди, у яких на той момент була вільна площа, то звісно на перших хвилях емоцій від вторгнення (пригадайте, який був стан умовно кінець лютого-середина березня) були готові щедро допомагати (як житлом, так і їжею, чи транспортом, чи одягом, і купа інших моментів). Але потім емоції вляглися і на осінь вже трохи інша пісенька заграла.

Ви що їх прослуховували?

Та просто достовірно відомо, як вони поливають брудом «біндєровцев», і це у відповідь на вдячність, що ті їх прихистили! Ці «біндеровці» не були в захваті отримати такий зворотній зв’язок.

Чи мало людей несе дурниці? Чи мають свої упередження?

Та чимало, дійсно.

Дрогобич і навколишні міста (Трускавець, Східниця), звісно, це не було масово, але люди, у яких на той момент була вільна площа, то звісно на перших хвилях емоцій від вторгнення (пригадайте, який був стан умовно кінець лютого-середина березня) були готові щедро допомагати (як житлом, так і їжею, чи транспортом, чи одягом, і купа інших моментів). Але потім емоції вляглися і на осінь вже трохи інша пісенька заграла

Так саме про це мова. Багато кому допомогли, так, ці випадки не поодинокі. Але більшість людей шукала житло самі за гроші.

Та просто достовірно відомо, як вони поливають брудом «біндєровцев», і це у відповідь на вдячність, що ті їх прихистили! Ці «біндеровці» не були в захваті отримати такий зворотній зв’язок.

Розумію що це неприємно. Але щось мені підказує, якби це Польща напала з заходу, а люди з заходу України тікали на схід — все було б так само. І була б така сама невдячність і обурення львів’яни на харків’ян за високі ціни, я всяка несправедливість, і докори про мову.
Це треба розуміти психічний стан людини, котра тікає від війни. Вона вже знаходиться в слабкій позиції. І любий негаразд для неї це майже трагедія.
Напишу свою історію, коротенько. Через 3 дні від початку війни я їхав на захід країни і ми вирішили зупинитися в містечку Гайсин вінницької області. Готель почав шукати завчасно, зупинилися, є вільні місця, заплатив гроші 800 грн за ніч. Коли повечеряли, зрозуміли що в номері немає опалення. У мене на руках 8 місячна дитина. На дворі лютий місяць. Я іду з’ясовувати. З дитиною на руках. Вони спочатку включають дурка — тіпа все працює, зараз завхоз зробить. Завхоз каже що воно не працює і не зробить. І знов на рецепцію, дайте теплий номер. Ті кажуть номерів немає. Градус наростає, всі переходять на підвищені. І в якийсь момент мені кидають гроші просто в лице і кажуть забирай гроші і їдь куди хочеш, у нас тут повно бажаючих (і їх дійсно повно бо третій день війни). І я дивлюсь на дружину, і вона мені каже — ні, не сварись бо будемо ночувати в полі в машині. А в мене, нагадаю, 8 місячна дитина на руках. Ми пішли спати в холодний номер.
От як думаєте, які в мене спогади про Гайсин та людей там? Там навіть ніхто не сказав, ну вибачаємось, так вийшло, час такий.
Тож щоб зрозуміти людину треба поносити її бути. У вас свій досвід і людей свій.

а захід країни і ми вирішили зупинитися в містечку Гайсин вінницької області

ЗУ за Збручем, якщо що. Ще би ковід згадав як приймал тепло літак з евакуантами.

ЗУ за Збручем, якщо що.

Ми їхали на захід країни і вирішили зупинитися в Гайсіні. Іншими словами Гайсин був на шляху до заходу України. Якщо що. Читати уважно треба, а не шукати до чого доколупатися.

Ще би ковід згадав як приймал тепло літак з евакуантами.

Я бачу що з емпатією у вас є певні проблеми раз тільки це побачили в моєму пості.

о пішли осибисті випади, мабуть, це така гещтальт терапія

о пішли осибисті випади, мабуть, це така гещтальт терапія

Ви в своєму коменті теж на на висоті галантності були.

є різниця між захистом культурного простору та особистими випадами. Тобто умовному флайману не подобаються нападки умовного Владіміра на культурний простір умовної Західної України, і коли умовному Владіміру не подобається умовний Васісулій Лоханкін який не вимикає лампу після себе в туалеті

нападки умовного Владіміра на культурний простір умовної Західної України

Ви якісь ліки приймаєте?
Особисто я бачу що то у Вас є нападки і упередження до людей зі сходу України. Так що не треба тут вдягати біле пальто.
І Ваші маніпуляції легко читалися, коли ви спілкувалися з Євгенією. Теж мені захисник «культурного простору Західної України» :) Спіймав дівчину на слові і почав розкручувати.
«Розповсюджуєш навратив» :)

Владімір, ти коли станеш Володимиром?

Владімір, ти коли станеш Володимиром?

Ніколи :) Що взагалі за дебільна мода перекладати ім’я? :) Не називала мене мама ВОЛОДИМИРОМ. І не подобається мене ім’я ВОЛОДИМИР. І дружина мене не називає ВОЛОДИМИР. І друзі. Ну якого біса я маю заради отаких як ти називатися не своїм ім’ям? Комусь подобається перекладати — молодці, радий за них, мені не подобається. Комусь окей стати Ганною, комусь ні. Особисто я це поважаю. Але я так розумію це не для людей з культурного простору Західної України :)

Ти мені краще скажи, як так сталося, що такій патріот Андрій да на свободі? За 3+ років не дійшов до ТЦК чи ти ходив а там сказали не треба?

от ти і спалився

Не може бути. Я думав все прорахував. Де я спалився?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Жителі зі сходу завжди тяжіли та голосували не за тих, кого обирали на заході. І маємо те, що маємо... подивіться карту голосувань. А у нас, нажаль, штучне піднесення «багатомовності» веде лише до розмивання держави, яка повинна спиратись не на абстрактну та аморфну «багатовекторну» структуру, а на чіткий фундамент однозначного головного приоритету. На щастя, велика кількість носіїв мови та культури не дозволили московії повністю знищити українську ідентичність. А очевидний крах цієї багаторічної «окупаційної роботи» та виправдання москалями власних зазіхань, кінець кінцем призвели до кривавої та несправедливої спроби у черговий раз «вирішити питання» шляхом війни.

Це марно пояснювати Владімірам, Наташам та іншим Сірьожам про українську ідентичність та культурний простір.

Поясни будь ласка. Якщо умовний Владiмiр Цоуфал переїде в Україну й отримає українське громадянство — йому теж треба буде ім’я змінити? Чи він може залишити своє?

Давай обмежимся для початку випадком, коли людина народилася в Україні, а не видумавати гіпотетичні історії

Так людина тобі говорить, що в нього інше ім’я, а ти все одно намагаєшся його перейменувати.
Наскільки я знаю, в Україні можна обирати ім’я не тільки з затвердженого списку. Хлопець може народитися в Україні й мати ім’я Майкл. Це ж не означає, що його обов’язково треба перейменувати на Михайла.

ясно, «да какая разніца», Владімір так Владімір
glavcom.ua/...​hi-volodimir-1007551.html

Називаючи Володимира Владіміром, ми легітимізуємо російську фонетику в українській мові

... форми імен у російській транскрипції (Пьотр, Раіса, Сєрґєй тощо) суперечать фонологічним засадам української мови і стимулюють ерозію її фонетичної системи, та професора Пономарева, який писав: «Насамперед ми повинні дбати про дотримання вимог фонетики й вимови української мови.

А написання на зразок „Сєргєй“, „Владімір“, „Алєксандр“, „Маріна“ так засмічують і так псують фонетичне обличчя українського тексту, що він стає схожим на суржикові записи якихось жартівників. Про фонетичне обличчя своїх мов дбають усі народи, які поважають себе. Литовці, наприклад, пишуть і кажуть „Александрас Пушкінас“, латиші — „Александрс Пушкінс“, греки шведського ботаніка й зоолога Ліннея називають „Ліннеос“. Герой роману Гюґо „Знедолені“ Жан Вальжан у греків — „Яніс Вальяніс“. Таких прикладів можна навести багато. Це світова практика».

Ми теж пристосовуємо до своєї фонетики не тільки російські та білоруські імена, а й, наприклад, англійські: George Washington у нас Джордж Вашингтон, а не Уошінґтон; Virginia Woolf у нас Вірджинія Вульф, а не Веджінія Вулф. Ми не зобовʼязані з точністю відтворювати звуків інших мов, цього не робить жодна мова світу. Наприклад, є пара імен Bedřich (чеське) і Friedrich (німецьке).

Чехи ім’я Фрідриха Енгельса тривалий час передавали як Bedřich. Зі свого боку, ім’я корифея чеської музики Бедржиха Сметани на німецькій сторінці Вікіпедії подається разом з його німецьким варіантом: Bedřich (Friedrich) Smetana. Подекуди практикують таке й поляки: Джордж Вашингтон у них Єжи Вашингтон, а Христофор Колумб — Кшиштоф Колумб.

Натомість, називаючи Володимира Владіміром, ми легітимізуємо російську фонетику в українській мові. Президента Білорусі тоді теж треба називати Аляксандр Лукашенка, але цього ніхто не робить.

Я з цим повністю згоден.

Думаю, Tasinich теж не буде проти, якщо ти називатимеш його Володимиром, а він себе — так, як йому заманеться і як він вважає за правильне.

Думаю, Tasinich теж не буде проти, якщо ти називатимеш його Володимиром

Можна. Буду ставитися як до дитини котра не може вимовляти деякі букви.

А диплом психолога в ХНУ тобі теж діти, які не могли вимовляти деякі літери, видали?) В тебе ж там Володимир написано)

А диплом психолога в ХНУ тобі теж діти

Ви спочатку навчиться свої думки висловлювати.

Та ще в школі навчився, на відміну від тебе) Ти ж тут пишеш, що будеш ставитись до чувака який тебе називатиме Володимиром як до дитини яка не вміє вимовляти деякі літери. То я і питаю, за твоє версією тобі твій диплом в ХНУ теж діти видали?) Вони ж теж тебе Володимиром там назвали)

У нас щось подібне з британськими монархами: Карли, Єлизавети.

Називаючи Володимира Владіміром, ми легітимізуємо російську фонетику в українській мові

Бачу на грунті патріотизму ти трохи того...

Для початку зміни собі нік. Він псує українську мову.
Далі, виховані люди, завжди питають як її звати, а не називають так, як хочеться.
По в третіх, в знаходжусь в Польщі. І наприклад, полякам взагалі не тисне говорити мені Владімір. Хоча свого такого ім’я у них немає.
В четвертих, я скоріш візьму польську версію ім’я, ніж піду на поступки псевдопатріотам, а попросту нацистів.

Це докотитися до того, що на ДОУ людині розказують як вона має називатися! Наступний крок який? Збирати хто не так говорить чи має не таке ім’я в приміщенні і закидати гранатами?

як все запущено: нацики, чому не в окопі, візьму польське ім’я

нацики

Це так і є. Коли знайомі поляки спитають про націоналістичні погляди українців — маю гарну історію.

чому не в окопі,

І нуль відповідей не це питання. Це раніше люди, котрі вболівали за свою націю, державу воювали. А зараз ховаються від ТЦК і ведуть свою війну на форумах під ніком :)

візьму польське ім’я

Я так розумію читаєш ти вибірково.

Прямо булшіт бінго пан зібрав

Прямо булшіт бінго пан зібрав

Все ж краще чим бути фашистом, дарма що україномовний.

Ти навіть не розумієш значення слова фашист)

Фошизди? Божечки, аж пруть уацапські наративи :)

Фошизди? Божечки, аж пруть уацапські наративи :)

Фашизм:
Головне це ідея відродженні, очищенні нації. Несприйняття меншин за різними ознаками. Прагнення контролю над всіма аспектами життя (навіть яке ім’я носити). Авторитарне управління, нав’язування своїх норм. Відторгнення ліберальних цінностей.
Типові фашики, тільки україномовні. Це ж вже було!

Ліберальні цінності Владіміра — Владімір стверджує, що до 1917го ніякої України не існувало, і що це був одіннарот, який туди сюди бігав. Також ліберальні погляди Владіміра, включають в себе просування наративу, про погане ставлення західників до східняків.

Питання — про якого саме Владіміра мова.

Ліберальні цінності Владіміра — Владімір стверджує, що до 1917го ніякої України не існувало

Держави України не існувало. Це не моя думка, а істориків.

і що це був одіннарот

Пруф балаболка.

який туди сюди бігав

А це дійсно було. Різні служиві люди могли їздити служити з Польщі до Москви. Ти взагалі власну історію знаєш? Мазепа вчився в Києві, потім Варшаві, а служив Петру 1.

Також ліберальні погляди Владіміра, включають в себе просування наративу, про погане ставлення західників до східняків.

Випадки такі були. Але я також писав, що якби це люди з заходу бігли на схід ситуація була б така сама.

Після такого п*здіжа тобі слід вимити рота.

Уууу владімір прорвався.

Це не моя думка, а істориків

Не лише істориків, але і картографів, але є нюанс ;)

Пруф балаболка

протоукри :) От я собі робив тест ДНК. Він мені пише 99.2% східноєвропеєць і ще на 0,7 хтось с Балкан. Тобто він не може виділити: українець чи білорус чи навіть поляк, він припускає ці всі варіанти.
Я це до того, що по ДНК слов’яни майже усі однакові. А у випадку України це ще складніше — бо тут стільки народу туди-сюди бігало що українці є і русі і чорняві.

Те що на території України завжди хтось жив з цим ніхто не сперечається

В часи Русі не було поняття «українці», українці як нація почала формуватися пізніше

Ну як яка? Самоідентифікація. Людина є носієм певної культури. Через 200 років буде якась інша назва.

Ось твої слова вище. Чекаю вибачень ;)

Ти взагалі власну історію знаєш? Мазепа вчився в Києві, потім Варшаві, а служив Петру 1.

Підміна понять народу/нації на частковий приклад особистості ;)

Випадки такі були. Але я також писав, що якби це люди з заходу бігли на схід ситуація була б така сама

Тоді навіщо взагалі цьому надавати значення.

протоукри :) От я собі робив тест ДНК. Він мені пише 99.2% східноєвропеєць і ще на 0,7 хтось с Балкан. Тобто він не може виділити: українець чи білорус чи навіть поляк, він припускає ці всі варіанти.
Я це до того, що по ДНК слов’яни майже усі однакові. А у випадку України це ще складніше — бо тут стільки народу туди-сюди бігало що українці є і русі і чорняві.

Генетично!
Народи характеризує дещо інше. Культура, мова, традиції. Ти хоч щось про це знаєш? Для протоколу і тупих: українці це окрема нація з своєю мовою, культурою, традиціями.

Підміна понять народу/нації на частковий приклад особистості ;)

Почитай про діячів тих часів. Навіть герой Гоголя, Андрій бігав «туди-сюди». Це так, приклад. Ти окрім мови нічого про Україну не знаєш?

Тоді навіщо взагалі цьому надавати значення.

Може тому що в цій темі про це пішла мова? Але це важко зрозуміти людям з упередженнями. Десь щось почув і побіг махати шашкою на форумі шукати зрадників. Твою б енергію та на нуль.

Чекаю вибачень ;)

Вибачатися маєш ти. За розповсюдження неправдивої інформації. Те ще ти написав попросту наклеп.

Ліл, викручуєшся як вуж на сковорідці.
Твої слова якщо витиснути з них суть.
1. Назва держави = ідентифікації народу.
2. До 1917 назви держави Україна не було.
3. На Русі українців не було, вони зявились пізніше.

Тобто, якщо піти шляхом простої логіки, українці зявились тоді коли і держава, в 1917. Якщо ж українців до того не було — значить був ажфн нарот? То де наклеп?

Твої слова якщо витиснути з них суть.
1. Назва держави = ідентифікації народу.
2. До 1917 назви держави Україна не було.
3. На Русі українців не було, вони зявились пізніше.

Я бачу що тобі складно деякі речі зрозуміти. Ось тобі відповіді чата ГПТ
✅ 1. Рік появи України як держави:
Сучасна Україна офіційно постала 1991 року (проголошення незалежності).

✅ 2. Формування української нації:
Українська нація сформувалася поступово, але вирішальний етап — XIX століття (національне відродження, поява літературної мови, ідеї самостійності).

Признати що неправий можеш в любий момент.

Я радий шо ти освоїв чат ГПТ. Що конкретно з витримки з твоїх слів неправильно?

19 сторіччя кажеш? До якої нації належав Котляревський, або, згаданий тобою Мазепа?

З твого тексту

національне відродження

Ти розумієш значення слова «відродження»? Запитай в ЧатГПТ, мо поможе :)

Астрологи оголосили тиждень історії
Кількість «експертів-істориків» в чаті подвоїлась.

народ, зав’язуйте з цим срачем, ви ж дискутуєте на теми в яких є профанами

А от цікаво, як ти вважаєш, якщо б ми могли спитати Мазепу — що б він відповів?

От коли побачу його на ДОУ обовязково запитаю, а наразі питання до живого Владіміра.

Запитав в Гугл барда :)

Він, ймовірно, назвав би себе «русином» або «народу руського». У той час це був термін, що використовувався для позначення населення українських земель, на відміну від «московитів» або «поляків».

Найголовніше, він би акцентував увагу на своїй ролі як гетьмана Війська Запорозького. Його ідентичність була нерозривно пов’язана з державотворчою місією та прагненням до суверенної Української держави. Понад усе, він був відданий ідеї української державності та соборності.

Таким чином, у сучасному розумінні Мазепа був українцем за походженням і духом. Але сам він, швидше за все, визначив би себе через свою політичну роль як гетьман, що прагне створити незалежну і суверенну Українську державу

Шах і мат Владімірісти :)

У мене трохи інша думка. Вважаю, що перш за все він би ідентифікував себе як православного. По-друге — як гетьмана Війська Запорозького (коли ним уже став). По-третє — як шляхтича, який служить московському царю чи польському королю.

Ідеї української державності та соборності, скоріш за все, могли з’явитися тільки тоді, коли він уже став гетьманом. А до того — дуже сумніваюся.

Ну але дійсно — на жаль, не можемо спитати

Круто, в кожного є своя думка. Тільки історично — вона не справджується. Наприклад, в Гітлера чи Леніна ідеї третього рейху і більшовицької Росії зявились задовго до того як воно їх очолили

Але це лірика. Ну в тебе є думка, в мене є думка, в АІ є думка. А судді хто?

Та от ж, вважаю, що у політичних та ідеологічних питаннях — їх бути не може. Бо інакше однакова думка шибко перетворюється на айн волк, айн райх, айн фюрер. Чим більше свободи думок, тим краще.

Та можна хоч в плоску землю вірити. Але стверджувати на українському форумі що українців не існувало до 1917го, прямий шлях гівна поїсти.

Ніби то посил був, що не існувало держави, а не українців як етносу. Але можливо, що я сліпий. Цей оффтопік уже так розрісся, що всіх дописів не встигаю читати

Чувак стверджує що назва формування нац ідентичність. Одже, не було назви — не було нац ідентичності. На питання пояснити за логіку — він не відповів.

Чувак стверджує що назва формування нац ідентичність

А ну знайди де таке стверджував? Чувак, ти знов збрехав, або знов не зрозумів написаного.

Я тобі показав просту логіку, з твоїх же слів. Спростувати ти не осилиа.

стверджує що назва формування нац ідентичність.

Я не можу зрозуміти це речення, або ти думку не закінчив або щось пішло не так. Напиши нормально що ти хочеш спитати і я відповім.

Круто, в кожного є своя думка.

Що за празник лібералізму? Це на тебе не схоже.

А от цікаво,

Мені більш цікаво як би зараз сприймали Т. Шевченка :) З Пітеру не повернувся, хоча вже мав змогу. Спілкувався москворотою мовою товаришував з русачками :)
А мав змогу повернутися до себе, купити хатку, завести бджілок і спокійно малював би собі, писав би собі. Не було ані не волі, а ні інших питань. Вів би здоровий образ життя і не помер би у 47 років.

Я радий шо ти освоїв чат ГПТ. Що конкретно з витримки з твоїх слів неправильно?

А ти ще не освоїв? :) То не складно.
Андрій, я бачу що в історії ви дуб дерево. Десь на рівні балачок з марафону.
Ось питаємо у гугловського ШІ:
Ключові моменти української державності:
Русь-Україна (Х—ХІІІ ст.): Вважається витоком української державності.
Українська Народна Республіка (УНР) (1918): Проголосила себе незалежною державою 22 січня 1918 року, уклавши Берестейський мирний договір.
Декларація про державний суверенітет України (1990): 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила цей документ, що став кроком до повної незалежності.
Акт проголошення незалежності України (1991): 24 серпня 1991 року було відновлено українську державність у сучасній формі.

Про що взагалі ти сперечаєшся? Факти важко перебити. Так Київська русі, Гетьманщина була частиною нашої історії, але як держава, з назвою Україна з’явилася у 1917, а потім у 1991 році.
Є такий український історик, котрий тролить русню в чаті рулетка. Він говорить так само 1917 (УНР) і 1991.

Або приведи документ, де Україну згадують як державу до 1917 або пропоную вже закінчувати.

Ліл, це вже навіть не потішно, ти кола намотуєш.

Не кажучи вже, що не можеш дати відповідь на прості питання. З чого ти взяв що хтось буде відповідати на твої?

Ліл, це вже навіть не потішно, ти кола намотуєш.

Ти ти можеш сміятися скільки завгодно. Але інших аргументів окрім як зачепитися за моє ім’я в тебе немає. Був би в тебе хоч якісь аргумент ти би вже його показав. А так — слив.

Лол :) злив це коли ти пропускаєш питання співбесідника, бо не маєш на них відповіді. Аргументи тобі наводили. В тебе крім ШІ — нуль

Ще раз:

19 сторіччя кажеш? До якої нації належав Котляревський, або, згаданий тобою Мазепа?

З твого тексту

національне відродження
Ти розумієш значення слова «відродження»? Запитай в ЧатГПТ, мо поможе :)

ПС і ще додам:
Ти погодився що русня одномоментно з московитів на росіян перетворилась, з декретом Петра 1, тоді виходить, поки офіційно не було закріплено документом існування України — не було і Українців.

Лол :) злив це коли ти пропускаєш питання співбесідника, бо не маєш на них відповіді.

Я ж перепитав, яку відповідь надати? Ти на морозі. Тому злив.

19 сторіччя кажеш?

Це не я так пишу, це я посилаюсь на чат ГПТ і там написано, щось по типу остаточно.

Ти погодився що русня одномоментно з московитів на росіян перетворилась

Я загалі питання росіян не обговорював. Не фантазуй.

тоді виходить, поки офіційно не було закріплено документом існування України — не було і Українців.

Ти не розумієш різниці між державою і народом. Може бути норд, але не мати держави. Наприклад індійці в Америці.

Чувак, я не знаю що з тобою, але давай просто це припинимо. Я не можу кожного разу обговорювати те що ти вигадуєш і приписуєш мені.

Я ж перепитав, яку відповідь надати? Ти на морозі. Тому злив

Ти не бачиш питань в комент на який ти відповідаєш, прямо зараз? Ти осліп?

Це не я так пишу, це я посилаюсь на чат ГПТ і там написано, щось по типу остаточно

То коли вона сформувалась? Це просте питання.

Чувак, я не знаю що з тобою, але давай просто це припинимо. Я не можу кожного разу обговорювати те що ти вигадуєш і приписуєш мені

Це тому, що ти балабол :)

Я загалі питання росіян не обговорював. Не фантазуй

--- Культура у назві? Чи змінилась культура кацапів у 16му сторіччі одномоментно, коли вони взяли нову назву? А культура українців ожномоментно змінилась у 1917му?
---- Майже так. Людей просто опитували ким вони себе вважають

Це тому, що ти балабол :)

Цей титул забитий за тобою :)
Знайдеш згадки про Україну як державу до 1917 року — заходь.

Ви швидко повернулись. Докази де?
Нема доказів — злив. А доказів і не може бути, бо історію України ви навіть не знаєте на моєму, обивательському рівні.
Плюс ви постійно перекручуєте. Пишу: генетично слов’яни майже не розрізняються. Чувак трактує: написав що росіяни і українці один народ. Фейспалм.
Тому закінчуємо демагогію. Прийдете хоч з якимось доказами, хоч з якимось матеріалом що до згадки про Україну, як ДЕРЖАВУ до 1917 року — продовжимо.
Докази, пруфи, лінки. Без них це демагогія.

А ти сміливий. Тебе в каку мордочкою тикнули, а ти продовжуєш гнути лінію :)

Навіть кацапи називали Україну Україною задовго до 1917 www.ukr-archive.org/...​незалежною-державою-1859р

Наприклад індійці в Америці.

народ індійців? це як? яких саме?

Так вони ж на адно ліцо узькаму чєлавєку!

Це про імігрантів з Індії? А з якого фіга їм держава в Америці?

Навіть там ні всьо так адназначна. Адін язиг адін нарот. А там багато мов :)

народ індійців? це як? яких саме?

Дивна ти людина. Почнеш нормально спілкуватися — поговоримо. Зараз ти в статусі неадекватів.

Уууу владімір прорвався.

несіть нового

Вікі:
Украї́на або Вкраї́на[2] (д.-рус. Оукраина) — топонім у Східній Європі. Вперше згадується в Київському літописі під 1187 роком, у зв’язку зі смертю переяславського князя Володимира Глібовича на Посульському рубежі[3]. З XIX століття назва території обабіч Дніпра, між Доном і Сяном, та Прип’яттю і Чорним морем, заселена переважно українцями.

Ліберальні цінності Владіміра — Владімір стверджує, що

дайте йому ще сто днів і ще сто рублів сто мільярдів доларів

... і карти

дайте йому ще сто днів і ще сто рублів сто мільярдів доларів

відвали, один дурень навигадував херні, написав. Інший прийшов цю брехну підгавкувати.
Якщо є питання — можеш запитати у мене. Якщо вийде нормально думку сформулювати. Знаю у Вас з цим є проблеми.

Владімір, це що за меншина, «Владімірів»?

Авторитарне управління,

це ти в огород ОП кидаєш камінь з Вроцлава?

Відторгнення ліберальних цінностей.

Це «Конституція на паузі»? Це ти куди цілиш?

Типові фашики, тільки україномовні. Це ж вже було!

Типова ЦА Салавйова.

Типова ЦА Салавйова.

:)))))
Я ж кажу — як не припущення то все мимо каси. Думаю треба якусь фору чи щось таке давати. Давайте щось простіше спитаю. Як робить корівка? Як робить курочка? Я в тебе вірю маєш скнокати. А дале візьмемо щось складніше.

яка фора, яка корівка, несіть іншого Владіміра, цей поламався

Все ж краще чим бути фашистом, дарма що україномовний.

Поїдеш в Італію?
Хоч погугли що то означає перед тим як тупо за путіним і комуняками повторювати

Хоч погугли що то означає перед тим як тупо за путіним і комуняками повторювати

Коли писав я звірився.

в Польщі... говорити Владімір

а в іспаномовних країнах?

Vladimiro, наче казали. Чи як? Наскільки я знаю, імена не змінюються.

Там щось середнє між буквами Б і В. Мою колегу зовуть Владислава, але іспанці кажуть Бладислава), ну і ви знаєте, що вони люблять скоротити ім’я і ,умовно, залишають перші 3-4 букви імені. Тому часто кажуть Блада на неї:). Це сугубо по тому, що я бачила.Але я не знаю іспанську. Можливо, там є нюанси.
Відповідно, Бладімір(о) якось будуть вимовляти.

крім звучання ще зазвичай комбінації приголосна-голосна легше та швидше вимовляти ніж приголосна-приголосна, тому напевно іспанська чи японська найшвидші у вимові

Ну я знала, що ви саме напишете,як воно має бути:).
Я по- японські лише рахувати можу числа. Ну і загальні слова знаю.
Вважаю, що мені поки вистачає 3- х іноз мов :)

я не знаю як воно має бути, не спец у тому, то так роздуми)

3-х іноз мов

цілком логічно (і доволі практично) для Європи з її мовним різноманіттям, і монолінгва напевно у меншості

Я мала на увазі, що ви вивчаєте цю мову і ви вже нюанси для себе одразу помічаєте. Бо я з іспанцями сугубо по робочих моментах комунікувала. Приємні, ввічливі люди, чий вайб життя поки що для мене не до кінця розкрито).
Добре, маю вже працювати.

Є деяка принциповість.у деяких людей. Умовно, в мене знайома, пані Урсула, вона розмовляє польською, німецькою і датською. Англійська мова- ні, не чули. Розмовляє сугубо зі мною польською. І коли я щось забуваю, як це казати- так,вона чекає ,поки я згадаю.

Три мови по ідеї — мова країни в якій живете, плюс завжди англійська як лінгва франка, і природньо що плюс своя. Більше буває нп — плюс та яка подобається, чи там де прожили достатньо. Чим більше мов тим краще, але для того дуже багато свого часу треба інвестувати, що не завжди раціональним буває.

Так, але на вивчення німецької мови клієнт компанії наполягав.Тобто, сказав акаунт менеджеру, мов, вона закриває нам вакансії, а ми з нею розмовляємо анг. мовою.Клієнт зі Швейцарії і в них там вся комунікація внутрішня німецькою. Мій лід в плани на рік внес цю мову. Але треба одразу сказати, що мене клієнт записав до німецької, що в них для ньюкамерів викладається. Внутрішні курси.Ну і я паралельно ще вчила. До речі, вони і франц мову теж знали, але просто вся комунікація і письмова була німецькою.За франц мову ви знаєте.Польська- це зараз за умовчанням.Ну і англійська — це база.Якось так.
На жаль, тут актуальна фраза: хто дівчину танцює, той і..Чи як вона там звучить.

Розмовляє сугубо зі мною польською. І коли я щось забуваю, як це казати- так,вона чекає ,поки я згадаю.

В колеги на нашій галері в Польщі на загальному мітингу попросили говорити англійською в публічних зонах компанії між собою.

Бо тих кілька поляків відчувають себе некомфортно бо всі по нашому між собою говорять)

Все правильно зробили.

Тобі було б комфортно, якби компанія в Україні найняла собі купу індусів і вони в офісі постійно щось перетирали б по-своєму?

постійно щось перетирали б по-своєму?

тю я в ізраілі жив мені пох

... ще як колись давно ще за часів януковича колись я їхав у відрядження також з «нашими» то та сама історія )) но я понятно спалився почав здоровкатися з охороною в офісі ну чисто на автоматі шалом шалом ну а шо такоє нікогда штірліц нє біл так блізок к провалу

... і тута дивлюся ти диви і «наші» теж почали здоровкатися шалом шалом ну а шо такоє работає же ж значить не трогай ))

У мене на галері тімка була більш польською, тому, вони переходили на англійську мову. Зараз лід- полька, і ми, дві українки- розмовляємо по- польські, репорти теж.
Коли в офісі буваємо, то всі анг розмовляють, бо в нас ще є пара розробників із Індії, окрім поляків, українців, білорусів. Зараз міні- шлюпка, не галера. Але якщо в мене враження було ,що Вроцлав вже сугубо укр місто, то теж саме зараз про Варшаву. Одні українці, майже.

хіба в польщі нема закону щоб публічно говорити тільки державною мовою? ((

Так треба спрощувати їм життя — «you can call me Vlad» і т.п.
У нас якось в команді було три Сергія, так це взагалі був дурдом — прийшлося всім ніки придумати, бо на мітингах не зрозуміло було про кого/до кого звертаються. ))

Зазвичай, переважна більшість питає,як коректно вимовляти ім’я.
В мене у першому закор паспорті було Ievgeniia, зараз — Yevheniia.
Іспанці коротко Ева казали, але ж це інше ім’я ,тож Еухенія. Смішно, але що робить)

you can call me Vlad

звучати буде напевно Балада чи Волад(о), якщо отримати щось ближче до приголосна-приголосна — може проспелити з Ф (типу Flad), хз

you can call me Vlad

Справа у вимові. Це буде для Владового вуха максимально схоже на Блад. Можливо, краще, аніж Бладимир, але всеж таки :)
У інший бік також працює — Галина (чи навіть гірше, Галіна) для іспанського вуха просто «Курка»

І що тобі вояки казали: «Гуд, Вальдемар, гуд» (тм)

расстріляли мене расстріляли (тм)

І що тобі вояки казали:

Маю питання, як ви ставитесь до російськомовних громадян України? От так щоб чесно.

а в іспаномовних країнах?

Як в іспаномовних поговорим, коли буду в іспаномовних.

В четвертих, я скоріш візьму польську версію ім’я, ніж піду на поступки псевдопатріотам, а попросту нацистів.

це п**ц як в голові насрано....Ще й позорить там нас перед поляками, подумають що тут всі такі тупорилі...

це п**ц як в голові насрано....Ще й позорить там нас перед поляками, подумають що тут всі такі тупорилі...

Та їм досить почитати коменти Kostya Novak, Oleksandr Kirsanov, Evgen Tilichenko та flyman щоб зрозуміти що тут відбувається.
І насрано це якраз у вас :) Ваша логіка яка? Живеш в Україні — маєш називатися українським варіантом імені. Але справа в тім що я живу в Польщі. Таким чином, за вашою (вашої псведопатріотичної зграї) логікою я маю називатися польським варіантом — Włodzimierz. Про що я і написав.

Ваша логіка яка? Живеш в Україні — маєш називатися українським варіантом імені.

неправильно, логіка така що твоє ім"я написано в паспорті, в українському і закордонному, і зазвичай в тому ж лінкедіні люди пишуть як в закордонному. Але точно нормальні люди не пишуть сруську транслітерацію🤦.
Також по цьому можна визначити всрату русню будь-де, навіть російськомовні українці пишуть своє ім"я в умовному тімс так як в укр закордонному паспорті.

неправильно, логіка така що твоє ім"я написано в паспорті

Ти хоч дивився як твоє ім’я тут написано? :) Чи ти і в паспорті Костя? :) А ще іде комусь розказувати.

Також по цьому можна визначити всрату русню будь-де

Ти в СБУ резюме не надсилав? :) Прища на сраці не визначиш з таким підходом. контрразведчік блін :)

Також по цьому можна визначити всрату русню будь-де, навіть російськомовні українці пишуть своє ім"я в умовному тімс так як в укр закордонному паспорті

10 років тому Ігор був Igor, тепер став Ihor. У паспорті все ще маю Igor, та на прутні крутив свідків дієвидла.
Як будемо визначати? :)

Ти, як ті інші Владіміри, пишете на українському форумі, і вам роблять зауваження, на що починаєте бикувати та обзивати фашиками.

пишете на українському форумі

Надайте посилання на це правило.

і вам роблять зауваження

От коли на ДОУ почнуть якісь вимоги з цього приводу робити тоді про щось поговоримо. А на даний момент тут можна називатися як завгодно. А зауваження будеш робити своїм дітям чи хто там у тебе є.

обзивати фашиками

Бо це прояви фашизму. Так буває.

Та чого, хай закопує себе. Потішно дивитися на таке самоприниження.

Бо це прояви фашизму. Так буває.

Тобі б, бовдуру, порадити почати не з русні, а хоча б Умберто Еко щодо ознак фашизму, але ж не у владіміра корм.

а хоча б Умберто Еко щодо ознак фашизму

Умберто Еко читав і про фашизм і інші твори. Він дійсно є видатним спеціалістом з цього питання, але його формулювання не є єдиним.
Ви не тільки звичайний фашик але ще час від часу галюни ловите перебуваючи у своєму всесвіті.

1. Ти не читав
2. Ти не здатний сформулювати будь який закид, і здатен лише приліпляти потішні ярлики (але це було потішно до 2014)

1. Ти не читав

Я ж кажу — галюцинації.

2. Ти не здатний сформулювати будь який закид

Скоріш за все справа в іншому. Це у тебе немає змоги зрозуміти написане.

І відразу скажу, серед усіх активних користувачів ДОУ — ти самий упоротий. Те є і інші, але ті хоч щось в голові мають — в тебе зовсім біда.

Але маю ще питання як до представника ультра правих. Як ти відносишся до російськомовних українців? Взагалі про їх існування, про їх права, на скільки ти їх сприймаєш.

Ничего не меняется)) в стране война, а диванные зигамёты вместо того, чтобы защищать страну рассказывают кому какое имя брать и как в шаровары срать)
Собственно, из-за этого у нас все проблемы и решения их не будет. Дальше будут из Канады рассказывать «какую страну просрали» из-за тех, кто не то имя взял

Собственно, из-за этого у нас все проблемы и решения их не будет.

В Україні ці проблеми будуть і були. Бо як тільки з’являється шанс на утворення нормальної держави відразу сваритися в яких шароварах ходити.
Я вже не одноразово казав — українці мають унікальні скіли робити із друзів нейтралів, а з нейтралів ворогів.
Будучи російськомовною людиною, вирішив — перейду на українську, показати що ми всі разом, що у нас єдність. Ні — вилазить чувирло і каже яке я маю носити ім’я.

О, ще один владімір, в тебе що паспорт сруський і там так написано твоє ім"я?

Питаєш людину, як її звуть.
Людина відповідає.
— Ррряяя, мені не подобається! Зміни ім’я!

В тебе в українському ІД/паспорті також «Влідімір»? Чи це псевдо? Чого так затригерило на правила українського правопису?

Питаєш людину, як її звуть.

а ти впевнений що тебе так звуть? Чи тебе так звуть в паспорті днр/лнр? Поглянь в український закордонний паспорт, там написано як тебе звуть.

Так і скажи, що тобі особисто не подобається, і що для тебе це політичне питання. Ідеологічно невірне ім’я.

При тому собі на пише Костянтин :) Лицеміри псведопатріотичні.

Чи тебе так звуть в паспорті днр/лнр?

Друже, подивись на своє ім’я і прізвище. В тебе російське ім’я і польське прізвище. І туди ж — лізе розказувати хто тут справжній українець.

Друже, подивись на своє ім’я і прізвище. В тебе російське ім’я і польське прізвище. І туди ж — лізе розказувати хто тут справжній українець.

Малоросам я не друг, це по перше. А по-друге, для дітей природи я залишу посилання, і чатжпт говорить приблизно те ж саме
24tv.ua/...​-imya-po-batkovi_n2818176
І якщо ти не можеш відрізнити скорочене ім"я від кацапського варіанту імені то це п**ц просто. В мене якщо що, скорочення, а в тебе — кацапський варіант.
Ну а прізвище не вибирають ні батьки ні їхні батьки, і пішло від старослов"янських країн, але знову ж таки прізвище рідко транслітерують на українську, тому тут нема про що і говорити.

Ім’я міняти не треба. Просто пора уже давно зрозуміти, що якщо ім’я змінює своє написання, залежно від мови, то це не є зміною імені, це лише його трансформація згідно літературних норм.
Евгений (рус) — це і є Євген (укр) (іноді пишуть і Євгеній, так).
Сергей (рус) — це і є Сергій (укр).
Пётр (рус) — це і є Петро (укр).
Нікому ж не спадає в голову заявляти, що Володимир і Владимир то різні імена, бо Владимир (рус) — це і є Володимир (укр). Це лише нормативна літературна трансформація.

А Мігель — це Михайло? Джон — це Іван?

Ну ось я відкриваю новини про вищезгаданого Цоуфала:
— sport.ua/...​461-vladimir-tsoufal/news
— ua.tribuna.com/...​l/person/vladimir-coufal
— www.ua-football.com/...​-zahisnika-vest-gema.html

Чомусь його ніхто Володимиром не написав

Це так не працює для трансформації імен з інших цивілізаційних просторів до системи імен слов’янського простору. Джон лишиться Джоном, Пріянка — Пріянкою, а Махмуд — Махмудом. А от візьмемо поляків, Анджей легко стане Андрієм, Міхаль — Михайлом, Павел — Павлом, Катажина — Катериною, Хелена — Оленою. Просто так типу «не прийнято», але це не заборонено. А російське звучання імен так взагалі легко лягає на українські норми.

Ну от Цоуфала, слов’янина, чомусь ніхто не трансформує. Так само, як сербів чи хорватів:
— uk.wikipedia.org/wiki/Владимир_Назор
— www.wikiwand.com/...​/articles/Владімір_Юговіч
— uk.wikipedia.org/wiki/Владимир_Арсенієвич

Ну от Цоуфала, слов’янина, чомусь ніхто не трансформує. Так само, як сербів чи хорватів:

Так само як не трансформують польських Анджеєв в Андріїв.
В Україну приїхав Андрій Дуда! Вітаємо. Навіть не Дуда — Андрій Дудка.

Ім’я міняти не треба.

Дякую дуже.

Просто пора уже давно зрозуміти, що якщо ім’я змінює своє написання, залежно від мови, то це не є зміною імені, це лише його трансформація згідно літературних норм.

А побажання людини не враховуються? Тож я можу собі взяти яке завгодно ім’я наприклад Граф (є такі випадки) і буду Графом, але якщо я Владімір то маю бути Володимиром?

Нікому ж не спадає в голову заявляти, що Володимир і Владимир то різні імена, бо Владимир (рус) — це і є Володимир (укр).

Дивіться. Нормальні люди, не українськи псведопатріоти, зазвичай питають — як тебе звати, і навіть перепитують, як тебе краще звати, бо є різні варіанти Борис, Боря, Борька. Так от, люди такі істоти, що їм щось подобається, а щось ні. Буває так що людина з ім’ям Владимир любить, коли його називають Влад, хоча це начебто інше ім’я. І нормальні люди, кажуть, окей, я це запам’ятаю і буду тебе звати Влад.
Але в Україні тебе будуть звати так як трактують правила (як до речі теж постійно змінюються), а не як хоче індивід.

я можу собі взяти яке завгодно ім’я наприклад Граф (є такі випадки) і буду Графом, але якщо я Владімір то маю бути Володимиром?

Так =) Як не крути, але мовні нормативи спонукають саме до цього. Це трохи абсурдно, але отак.
Бо то такі сталі правила, які настоялися вже довгий час.

Як не крути, але мовні нормативи спонукають саме до цього.

Мовні нормативи це не скрижалі — їх пишуть і переписують. До 2014 року був закон який дозволяв не перекладати імена. Хто знає які закони будуть ще? Це по перше.
По друге, ДОУ це не анкета в прикордонній служби — кожний юзер має право називатися так, як він хоче щоб до нього зверталися.
Ну і як ми вже з’ясували, ім’я котре мені дали при народженні було Владімір. Пропоную це поважати. Я звертаюсь до інших як вони цього хочуть і хочу цього у відповідь.
Кому ріже око Владімір — це його проблеми і пропоную звернутися по допомогу до місцевих клінік психічного здоров’я. Це не до Вас, це до інших.

Це марно пояснювати Владімірам, Наташам та іншим Сірьожам про українську ідентичність та культурний простір.

Зараз рівно одна ознака патріотизму — в ЗСУ чи ні. Те що ти змінив ім’я, і почав говорити українською після 22 року не робить з тебе патріота чи когось свідомого. А от до фашиста вже близько.

Жителі зі сходу завжди тяжіли та голосували не за тих, кого обирали на заході. І маємо те, що маємо... подивіться карту голосувань.

Так треба було віделитися від несвідомих. Он путін і зараз говорить — віддайте.
А не думали що державі треба було більш виважену політику проводити, не влаштовувати гойдалок, враховувати інтереси всіх? Говорити про когось, що вони якісь не такі — простіше всього.

А у нас, нажаль, штучне піднесення «багатомовності» веде лише до розмивання держави, яка повинна спиратись не на абстрактну та аморфну «багатовекторну» структуру, а на чіткий фундамент однозначного головного приоритету.

Штучне? Ви в якій країні жили?

На щастя, велика кількість носіїв мови та культури не дозволили московії повністю знищити українську ідентичність.

І Польщі ще додайте. Нагадати чому був поворот до московії? А не було б повороту була би тут Польща от моря до моря.

А очевидний крах цієї багаторічної «окупаційної роботи» та виправдання москалями власних зазіхань, кінець кінцем призвели до кривавої та несправедливої спроби у черговий раз «вирішити питання» шляхом війни.

Серед російськомовних українців велика кількість справжніх патріотів які воюють, а багато хто вже загинув.

А не думали що державі треба було більш виважену політику проводити, не влаштовувати гойдалок, враховувати інтереси всіх?

Бацька врахував.
І що з того вийшло?

Так хвилинку, є літературні нормативні норми, як правильно пишеться ім’я. І це регламентується незалежно від вашого бажання.
Не хочу ображати вас особисто і не намагаюся розпалювати ворожнечу, але прийміть до уваги, що граматика української (як і будь-якої іншої) мови існує, не питаючи вас про те, як вам більше подобається.

Так хвилинку, є літературні нормативні норми, як правильно пишеться ім’я. І це регламентується незалежно від вашого бажання.

Норми? Знаємо. Може бути 3 закордоні паспорти в кожного разу по різному написано ім’я або прізвище.

що граматика української (як і будь-якої іншої) мови існує, не питаючи вас про те, як вам більше подобається.

Тобто і написання в паспорті мови не грає? :)
А якщо ви просто з людиною знайомитесь і вона каже, мене звати Анна — ви їй відразу — да пофіг, буду звати тебе Ганно.

Що взагалі за дебільна мода перекладати ім’я? :) Не називала мене мама ВОЛОДИМИРОМ

це просто епік 🤦‍♂️. Ну якщо в тебе паспорт сруський то там можливо і написано владімір, але в українських паспортах написано Володимир.
Ну і як взагалі може подобатись сруський варіант імені...

це просто епік 🤦‍♂️. Ну якщо в тебе паспорт сруський то там можливо і написано владімір, але в українських паспортах написано Володимир.
Ну і як взагалі може подобатись сруський варіант імені...

Те що вам щось не зрозуміло може просто свідчити про ваш рівень інтелекту і виховання.

Твій рівень це просто п**ц, хоч би не позорив професію свою.. До речі відповіді на питання так і не дав, ще раз повторю питання для особливо слабоумних, що написано в українському паспорті і в закордонному? Чи в тебе тільки паспорт рашки або днр/лнр?

Твій рівень це просто п**ц, хоч би не позорив професію свою..

Справа в тому що у тебе немає кваліфікації казати щось про мою професію :)))
Ти просто балабол. Що не пост то мимо каси.

особливо слабоумних, що написано в українському паспорті і в закордонному?

Особливо для слабоумних беру свидотство о народженні і там написано «Владимир». Українська СРС і все таке. мама і папа українці.
Якщо хтось не вірить можу показати адміністрації.
Ще питання будуть від етнічного українця Костя Новак?

Особливо для слабоумних беру свидотство о народженні

Для слабоумних, тебе питали за паспорт а не за документ 40ка річної давності, який був тільки російською)

Для слабоумних, тебе питали за паспорт а не за документ 40ка річної давності, який був тільки російською)

Дурбецилко. Ім’я дають при народженні. А не в 16 років. А паспорт пишуть згідно свідоцтву про народження.
А ім’я в паспорті можна змінити, якщо не знав.

Слухайте, псевдопатріоти, давайте може ваш IQ поміряємо щось у мене враження що один тупіше іншого.

документ 40ка річної давності, який був тільки російською)

я давно не заглядав но мені кажеться український совєцький був двомовний якщо я зможу згадати де... а сєк...

... ага карочі інтєрєсноє сам бланк двомовний но лише напісі бо внутрє є місце тіко для одного варіанту в усі рядки (як то так само є пята графа на родичі) і відповідно у мене записи усі російської хочу повторюся сам бланк там написи двомовні

тут чітать, а тут рибу заворачівать

Справа в тому що у тебе немає кваліфікації казати щось про мою професію :)))

Не треба бути поваром щоб сказати що його суп це лайно. Так само і з тобою. Ну і в твоїй кваліфікації взагалі я бачу 0, так як в психологів не повинно бути так насрано в голові.

Особливо для слабоумних беру свидотство о народженні і там написано «Владимир». Українська СРС і все таке. мама і папа українці.

я питав про паспорт, але якщо ти настільки слабоумний що не розрізняєш документи то ти не тільки не психолог, а навряд чи хоч якусь вищу освіту маєш.

Не треба бути поваром щоб сказати що його суп це лайно.

Сказати можна що завгодно. Експертної оцінки воно не буде мати.

Ну і в твоїй кваліфікації взагалі я бачу 0

То ти ще не знаєш що я думаю про тебе :)))

я питав про паспорт

Ти спочатку покажи свій паспорт де написано Костя Новак. Я вже довів — що ім’я яке мені дали при народженні Владимир. А в паспорті ім’я можна змінити на яке хочеш, навіть на Костю Новак.
«Змінити ім’я та прізвище в Україні можна, подавши заяву до органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), а потім обміняти паспорт у Державній міграційній службі (ДМС). Процедура передбачає отримання свідоцтва про зміну імені, а потім звернення до ДМС для обміну документів, включаючи паспорт громадянина України».
Ще раз для розумово відсталих: ім’я дають при народжені. Паспорт отримають в 16 років. Вже маючі ім’я! Ім’я в паспорті можна змінити на будь яке, в будь якому віці. Людина може змінювати ім’я декілька разів. Так що твоя ідея посилатися на паспорт є помилкова. Не було б війни можна хоч сьогодні подати документи і отримати новий паспорт через деякій час. Фірштейн чи це складно?

І в мене є питання, цікавлюсь для себе.
Як ти ставишся до російськомовних українців? Якщо не складно, надай змістовну відповідь.

"Змінити ім’я та прізвище в Україні можна, подавши заяву до органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), а потім обміняти паспорт у Державній міграційній службі

ти подавав, щоб змінити Володомир на Владімір? от тобі робити нічого.

ти подавав, щоб змінити Володомир на Владімір? от тобі робити нічого.

Як би я подав коли іде війна? :) Але хотів би щоб всі мої документи були з ім’ям Владімір.
А після спілкування з місцевими фашиками тим більше хотів би. Я вже думаю що перехід в переписці на українську теж було помилкою.

Він не ганьбить, а підтверджує реноме професії шарлатанів)

Він не ганьбить, а підтверджує реноме професії шарлатанів)

З ким я сперечаюсь... люди живуть у власних фантазіях. Один спиз*дів оком не моргнув тепер інший.

Мем з ФБ:
— Любімая, я прієду і забєру тєбя із ДНР!
— Куда?
— В ЛНР

ну формально makes sense бо ж лнр наш а днр наш но ще не совсєм тож makes sense

але в українських паспортах написано Володимир.

раніше можна було чи через суд, чи просто за шоколадку, чи може помилка сталася. якщо він народився у совку, то в нього у свідоцтві про народження у зелененький книжці стояло Владимир російською, а потім, коли видавали український паспорт паспортистка могла просто не знати української і вписала Владімір і звідти воно вже перейшло у закордонний паспорт як Vladimir і так далі.

Але ж він йдосі не відповів на це питання. Або в нього паспорт днр/лнр і він орієнтується на нього.

Та він навіть сам на своїй сторінці Володимир пише, а тут в коментах копротівляється) tasinich.com

Та він навіть сам на своїй сторінці Володимир пише, а тут в коментах копротівляється)

Дуже дякую. Виправив.
Взагалі думаю повернути російськомовну версію.

Так а навіщо спочатку Володимир писав?) Ти ж стверджуєш що ти Владімір

Так а навіщо спочатку Володимир писав?) Ти ж стверджуєш що ти Владімір

Я ж не знав що місцевим придуркам це так принципово. Я думав так, моє ім’я Владімір, але держава хоче називати мене Володимир — нічого страшного, всі інші будуть називати як хочу я. Але щось пішло не так.

Я ж не знав що місцевим придуркам

Ти можеш ще нижче скотитись в дискусії? :) сам, наскільки я зрозумів — ти д’Артаньян?:)

Там московський государственний інститут в сертифікатах

Це якщо читати не вміти то можна побачити «московський государствений».
А ось Віталій Портніков і Сирській дійсно закінчили російськи державні інститути.

«московський государственний» — це дрібниці

Не вчився я в «государственних» не мели дурниць. Приватний навчальний заклад, навчання відбувалось в м.Київ. Читай уважно.

Сирський

В мене до Сирського теж багато питань. Але герой України і як би то не було воює. Чи ти хочеш під дії нового закону потрапити?
І ти якось проігнорував Портнікова. Тут бачу там не бачу? :)

а я й прочитав

государственний? :)

але для мене згадка цього «московского» на сертифікаті все одно поганенько виглядає

Вибачаюсь але мені байдуже на твоє сприйняття. Ти анонім з 11 постами. Бувай

А моськовський сертифікат гештальт терапії пише Владімр

Але ж він йдосі не відповів на це питання.

може ще просто не визначився

це як у Європейських країнах є три статі
чоловіча, жіноча, невизначився

Не існує ніякої Західної України, є захід України. Спалився, русачок ;)

Взагалі то є, і якщо ти не хочеш признавати, що западенці і східняки, це буквально два різні народи і світи, які якимось чином живуть під одною дебільною владою, то це твої особисті статеві проблеми.

Не існує ніякої Західної України

а ЗУНР?

не хочеш про емпатію в Нових Санжари поговорити?

не хочеш про емпатію в Нових Санжари поговорити?

Мужик що з тобою не так? Ходиш чіпляєшся, щось там ковиряє, ковиряє. Як той п’яний біля ганделя.

Кажи вже про що ти хочеш поговорити?

мужик в тебе в твоїй особистій дєрєвні з дєрєвєньскими бабами і дєвкамі, гаспадін Владімір

мужик в тебе в твоїй особистій дєрєвні з дєрєвєньскими бабами і дєвкамі, гаспадін Владімір

Не подобається мужик? я думав приємно буде. ти ж мені почав тикати. Думав ми вже стали друзями.

you

підлинило трохи? швидко ти

а ви вмієте в мовосрач
хоча починали на цьому форумі як російськомовний дописувач.
Оце нагнітання... воно навіщо?

Дійсно, вживав рос. мову. Було діло. За посиланням на пост за 2014-ий рік я обурився від того, що навели статистику про 72% україновомних у Києві. На той момент це була відверта брехня :) Зараз ближче до реальності, але теж ще не дотягує.

враховуючи ставлення до українців в Польщі, то я б туди не поїхав

до мене люди з України в Україні гірше відносились, ніж поляки. Тут більше поваги та свободи.

Хлопче, UFM відкритий цілодобово =) і не потрібно нічого чекати. Звертайся, якщо треба наводки.

А може хтось скинути ці вакансії на 9к в Польщі — мені Linkedin постійно щось звідти пропонує, максимум що бачив це 6к.

Тю, ну так там і Netflix колись наймав. Я маю на увазі у звичайних компаніях, куди не потрібно готувати leetcode і декілька десятків історій для behavioural interview.

Без літкоду для individual contributor 9k$ не буде(

Для лідів/архітектів ще реально

Ну пост про «польскі зарплати» а не про те що у Польщі є офіси ФААНГ — вони багато де є; це треба дуже любити Польщу щоб проходити таке інтервью саме у польский офіс. Чому б не в швейцарський тоді? Інтервʼю таке саме, зп в 2 рази вища..

це треба дуже любити Польщу щоб проходити таке інтервью саме у польский офіс. Чому б не в швейцарський тоді? Інтервʼю таке саме, зп в 2 рази вища..

Бо є багато компаній з ЗП рівня гугла але не фаанг.

є багато компаній з ЗП рівня гугла але не фаанг

Так дайте посилання.
---

«ФААНГ» у данному контексті — це більше про стиль та складність інтервʼю ніж про успішність компанії на данний момент. У Дропбокс наприклад інтервʼю нічим від ФААНГ не відрізняється.

Посилання на багато компаній буде чи це просто балачки ?

В якомусь сенсі зп в фаангах в Польщі це пряме відображення польського ринку праці.

Коли я ще працював в msft в Парижі, нам пояснювали як утворюється «база» для визначення зарплати для Парижу — msft бере основних своїх конкурентів на місцевому ІТ ринку і визначає їх TC — total compensation (яким чином я не знаю). Після чого сортує по зростанню і визначає своє місце як, наприклад, топ 2 десентиль, що дозволяє казати «ми платимо топ по ринку праці» чи «ми платимо краще ніж 80% французьких/паризьких компаній» (Salary Benchmarking). Тому в місцях з більшою конкуренцією серед роботодавців і більшою кількістю міжнародних компаній, компенсація робітників також буде більшою (типовий ефект концентрації ринку).

Польський ІТ-ринок не такий райдужний, як його часто змальовують для українського пересічного сеньйора.

Співпрацював із кількома компаніями: за моїми враженнями, зарплати, вказані на Just Join IT, дещо завищені порівняно з реальними (якщо говоримо про B2B), а дедалі більше компаній хочуть працювати лише й виключно за UoP (umowa o pracę).
На Levels.fyi взагалі інші рівні; можливо, якщо це статистичні дані FAANG, то це й норма.

Українцю дуже складно потрапити на UoP у польську компанію через бюрократію, суб’єктивність під час найму та інші чинники. Про будь-яке кар’єрне зростання можна одразу забути: junior поляк має значно кращі кар’єрні перспективи, ніж Senior/Tech Lead/архітектор українського походження.

Міжнародні аутсорсери — набагато привабливіший варіант роботи, але й у них є свої плюси та мінуси.

Наприклад, візьмімо «середнього» сеньйора із зарплатою 24 000 zł брутто:

Доходи netto на UoP — 15 793 zł (4 354,98 USD).

Доходи netto на UoP з «авторськими витратами» (autorskie koszty uzyskania przychodu) — 17 201 zł (4 743,25 USD).

B2B без пільги ZUS — 18 933 zł (5 220,85 USD).

Оренда житла — 3 500–4 000 zł (≈ 1 100 USD).

Також слід врахувати витрати на харчування — вони теж будуть відчутними.

Іпотечні кредити — одні з найдорожчих у Європі; працюючи на B2B, про іпотеку можна й не мріяти.

Ринок нерухомості доволі утопічний. Наприклад, у Кракові середня ціна квадратного метра на первинному ринку — 16 269 zł (4 486,24 USD).

Що це означає на практиці:

трикімнатна квартира площею 60 м² коштуватиме близько 1 000 000 zł; паркомісце — ще приблизно 50 000 zł; ремонт — близько 300 000 zł;

будинок за 20 км від Кракова буде трохи дешевший — десь 1 200 000 zł, і, на жаль, це не те саме, що будинок в Україні: часто без подвір’я;

купівля ділянки та будівництво можуть тривати роками через постійні зміни законодавства.

Добре там, де нас немає.

Також слід врахувати витрати на харчування — вони теж будуть відчутними

Чому тоді з Польщі возять продукти в Україну і продають дешевше українських аналогів?

Давайте розмовляти предметно, наведіть які продукти, будемо аналізувати. Але з власного досвіду якісь одиниці можуть дійсно коштувати дешевше, якщо ви возите для власного вжитку.

Ні, возять саме на продаж. Достатньо зайти, наприклад, в один з багатьох таких магазинчиків у Львові і подивитись на асортимент. Якраз персонально для себе возити не має змісту фінансово, хоча, дехто умудряється в бєдронку їздити. .

Наприклад, сири, молоко, масло, м’ясні напівфабрикати, побутова хімія. Навіть побутова техніка.

Наприклад, сири, молоко, масло, м’ясні напівфабрикати, побутова хімія. Навіть побутова техніка.

До війни самсунг телевізори в польщі були на 30% дешевші.
А ще якщо вернути 23% VAT

В Україні ціни суттєво дешевші на послуги, нерухомість.
І все(

Ну ще пальне дешевше (ну рік тому було, зараз ціна майже однакова), електроенергія, комунальні платежі.
Часом техніка буває дешевше ніж в Європі (від тих хто возить в чорну і не сплачує в Україні податки/мита).
Проститутки дешеві :)

Часом техніка буває дешевше ніж в Європі (від тих хто возить в чорну і не сплачує в Україні податки/мита).

Перевірив, таке дійсно є. Типу у більшості магазинів ціна значно вища, ніж у Європі, але у деяких нижча.

Часом техніка буває дешевше ніж в Європі (від тих хто возить в чорну і не сплачує в Україні податки/ мита

Але на неї немає офоіційної гарантії. Тобто купляти гову техніку без гарантії така собі ідея)

Пане Марек, ви боїтесь українців і тому відмовляєте їх від Польщі?)

Українці це дуже значний % у місцевих faang і аналогах.
Міжнародні аутсорсери з радістю наймають українців бо ті не плачуть якщо є онколл чи мітинги з америкою на 18:00.

junior поляк має значно кращі кар’єрні перспективи, ніж Senior/Tech Lead/архітектор українського походження.

Ну і куди вже техліду чи архітекту рости, отримуй свої 8k$ і радій життю (чи пиляй свій проект на стороні якщо хочеш закрити іпотеку за кілька років).
А от джунам полякам дуже важко, бо хочеться хоча б 1.5× від мінімалки, а це ціна сіньора з Індії чи міда з України) тому їх і не беруть

працюючи на B2B, про іпотеку можна й не мріяти.

Не брешіть, бо я успішно взяв з JDG:)
Навіть скажу більше, якщо є один клієнт то Сантандер застосовує ті самі розрахунки що і при UoP, і теж треба лише 6 місяців ведення діяльності.

Пане Марек, ви боїтесь українців і тому відмовляєте їх від Польщі?)

Aж ніяк, кожен сам робить свій життєвий вибір.

Українці це дуже значний % у місцевих faang і аналогах.

Знову статистика в стилі «А продукти в Польщі дешевші»

Не брешіть, бо я успішно взяв з JDG:)

Звичайно я вам вірю))) Українець з Pesel UKR/тимчасовим побитом + JDG це дуже бажаний клієнт будь якого польского банку. Ну або ще один варіант кредит ваш іпотечний дуже і дуже маленький під ще більші відсотки.

Українець з Pesel UKR/тимчасовим побитом + JDG це дуже бажаний клієнт будь якого польского банку.

Я написав конкретний кейс, а ви далі розказуєте байки)
Сантандер дає кредит якщо є тимчасовий побит, і JDG ІТ 6+ місяців і один клієнт. Або 2+ роки для звичайного JDG (чи якщо дохід не у злотих).
RRSO 1.5 року тому була 7.4%
В кредит було 700к злотих, і 800к перший внесок.

Знаю що зараз ставка виходить 6.9%, от вчора опустили то знову буде нижче)

Можливо поляків як ви і лякає ціна в 4-5к$, але якщо у Львові (де війна) я продав за 2.2к$, то х2 ціна не виглядає дорого.
Гляньте на ціни акцій чи того ж біткоіна. Це не квартири дорогі, це оті паперові фантики нічого не вартують)
Тут один пан який у Цюриху, писав що в них ціна 25к$/m2 у новобудовах.

Знову статистика в стилі «А продукти в Польщі
дешевші»

Купіть лінкендін преміум, і подивіться по працівниках google, revolut в Польщі. HR, бухгалтерія і т.п. місцеві імена, але серед програмістів будуть іноземці (в основному українці і трохи індусів).
На більшість вакансій у такі клмпвнії польська навіть не згадується і не є потрібною. Напевно я тому і застряг на А2 рівні бо практики 0.

Сантандер дає кредит якщо є тимчасовий побит, і JDG ІТ 6+ місяців і один клієнт. Або 2+ роки для звичайного JDG (чи якщо дохід не у злотих).
В кредит було 700к злотих, і 800к перший внесок.

Насправді сантандер видав вам кредит за умови власного вкладу > 50%. Це супер типовий кейс для пересічного українця в Польщі. Це ж треба щоб настільки був відсутній причинно наслідковий звязок.

Це супер типовий кейс для пересічного українця в Польщі.

Це супер типовий кейс пересічного сироїда на JDG який вирішив вийти з нерухомості в Україні.

Це типовий кейс сіньйора з доу, який пише в одному топіку, 200к в нерухомість вкладаю, 300к в акції, ще 500к в сири, а в сусідньому топіку «допоможіть знайти дешеве сто для volkswagen golf 2010».

Та не завидуй ти українським сіньорам, працюй більше, вчись і доростеш до рівня пересічного українського програміста=)
Може тоді і вже і не буде для тебе

Ринок нерухомості доволі утопічний.
Та не завидуй ти українським сіньорам, працюй більше, вчись і доростеш до рівня пересічного українського програміста=)
Може тоді і вже і не буде для тебе

Все з тобою зрозуміло, коли немає що відповісти по суті, треба переходити на особистості)

Насправді сантандер видав вам кредит за умови власного вкладу > 50%.

Колезі по роботі видав з менше 20% перший внесок.
Ще хоч якісь аргументи будуть?хD

Це супер типовий кейс для пересічного українця в Польщі. Це ж треба щоб настільки був відсутній причинно наслідковий звязок.

Ми на форумі програмістів, що тотожно доходу від 3-4к$ для сіньорів.
Це вже не типовий кейс для пересічного українця в Польщі (та й для пересічного поляка теж).

Давайте відновимо хронологію ваших коментів

я успішно взяв з JDG:)
В кредит було 700к злотих, і 800к перший внесок.

Виявилось деякою «неточністю», а саме ви забули додати про власний вклад >50%. Виявиться ще що кредит на кілька осіб а не на одну.

Колезі по роботі видав з менше 20% перший внесок.

Тепер виходить на сцену примарний колега)))

Ще хоч якісь аргументи будуть?хD

Ну от з вашого боку їх і немає)

чел не позорься, найди любой украинский тг канал по ипотеке/жилью в Польше и почитай от дорац за ипотеку по б2б. Сантандер единственный банк который дает после 6 месяцев б2б украинцам без карты побыту ипотеку так, будто ты работаешь по уоп. И даже под 10% первого взноса дает её. Совершенно такие же условия как и у всех

Польський ІТ-ринок не такий райдужний, як його часто змальовують для українського пересічного сеньйора.

український ІТ-ринок прям фонтан

Не те, щоб фонтан, але дивлюся, вакансій повно, і рекрутери останніми місяцями висилають шквал приватних повідомлень на лінкедін. Не дотягує до рівня 2021 року, але теж цілком пристойно.

В якому сенсі звідки? На LinkedIn мені пишуть. Не впевнений, чи так пишуть спеціалістам усіх рівнів і досвіду, ймовірно джунів і мідлів менше штормлять, але на людей з солідним багажем (я в ІТ уже 20 років) великий попит.

Ну вже ж повірте якось на слово. Скріншотити лінкедін не планую. Але міг би, якщо би виникла потреба.

Мої 5 копійок про брутто — нетто на Умові о праці
З 24000 ви отримуєте в кінці місяці 16000 (округлено)
8000 тисяч що «забрала держава»
— частина в пенсійний фонд
— частина медицина для вас, вашої сім"ї, і співідчизників зі статусом УКРПЕСЕЛЬ
— 4% на армію
— дороги, інфраструктура, школи, дармова освіта
— безпека на вулицях і в хатах

Тобто виходить, що при ± однакових цінах

Ціни в Польщі помітно вищі. Навіть сьогодні.

Та в Польщі податки вищі. 6.7k i 8k це ж gross.

З відкриттям кордонів усі поїдуть на заробітки, тільки не на полуницю, а в фаанги?(

Усі країни що приєднувались до єс мали цю проблему

В цьому нема нічо незвичайного, в принципі чи катастрофічного.

Але є нюанс. Хоч та ж польща чи німеччина звісно зацікавлені у білому мʼясі що наповнює економіку і бере іпотеки на всю жизнь, ще менш вони зацікавлені щоб на їх кордонах зʼявилася красная армія. Цього фактора не було в 90х чи 2000х

створювати умови для робочих місць інвестиціями і на тому заробляти краще ніж дотувати вічно

Так шо моя думка — що нам з важким серцем але підтримають штани і зроблять якийсь договорнячок щоб було привабливо жити в Укр, зайдуть всякі наприклад офіси фаангів що платитимуть класні зп і «за забором польска травичка зеленіша» просто зникне

Звісно це все умовно, до цього треба дожити, як і до відкритих кордонів

Ви краще подивіться хто переміг на виборах в Польші і якої політики вони притримуються. Раптом рядові поляки і польский бізнес з’ясував що Україна в ЄС, це додається зовсім не ринок збуту як було в 90-х — а величезний конкурент як по бізнесу скажімо з авто перевозками чи аграрною продукцією, ІТ аутсорсом зокрема для Британії, виробництвом комплектуючих для Німеччин і Франції і тощо, так і по дотаціях з центрального бюджету. Тойже Фіццо прямим текстом сказав путлеру, що Україна має відповідати стандартам ЄС — а доки він при владі, він гарантує, що вона ніколи не відповідатиме цим стандартам доки йде голосування, те саме НАТО — при єдиній умові що путлер гарантує поставки газу (і усі розуміють що за ним стоїть насравді Німеччина, якщо не офіційна влада — то капітали 100%, в цю гру вже грала Меркель). Вангую вся східна Європа з нами гратимеме як із Туреччиною, між іншим Єрдоган це вже явно зрозумів — тому реально інвестиціями займається Туреччина або сама єврокомісія. Для останньої це справа принципу — економічний союз якому можна диктувати немає жодного сенсу, так само рве зад Рютте з НАТО бо військовий союз який не забеспечує безпеки — трата грошей внікуди. Єрдоган явно відновлює мусульманский центр сили, навколо Туреччини знову. Балкани та Україна завжди були в центрі його геополітичної уваги. Особливо цікаве контроль рнику продовольства для арабських країн, які мають нафту.
Ідиотизм ситуації — що нам треба відновлювати з’вязки саме із росією і білоруссю, бо віками ми приходили саме до цього. Та це не можливо з тими політичними режимами, які зараз там і нашим. Це означає війну доки не впадуть або їх режими, або наш — пост майданівський.

переміг на виборах в Польші і якої політики вони притримуються.
Вангую вся східна Європа з нами гратиме

То й шо?

Тойже Фіццо прямим текстом сказав путлеру

Може ще розкажеш що орбан путлєру сказав? То й шо?

Ідиотизм ситуації — що нам треба відновлювати з’вязки саме із росією і білоруссю, бо віками ми приходили саме до цього. Та це не можливо з тими політичними режимами, які зараз там і нашим. Це означає війну доки не впадуть або їх режими, або наш — пост майданівський.

ах ну знов майдан винний, «режими», віками ми йшли до дружби з бармалєями. Де ти цю теорію дістав? З 30секундной історіческой справкі?

У нас не постамайданівський «режим» а законно і демократично обрана влада, а від майдану вже відбулося кілька виборів, да будєт вам ізвєсно

Прекрасна фрактальна траекторія логічного мислення з вражаюче свіжим висновком

коментувати навіть стидно, записав тебе остаточно в зрадойоби

Ну в солодку мрію пропаганди звісно добре вирити. Особисто мені дуже подобаються стандарти ЄС і їх впровадження, з тих же медикаментів та медицини — бо вони трохи, а подекуди і сильно краще ніж українскі науково обґрунтовані, бюрократія буває як корисна так і шкідлива.
З точки зору економіки я євроскептик, нас дуже дуже навряд пустять в ЄС хоч коли небудь як і в НАТО з абсолютно ідентичних причин по факту вхід лише в трех з росією і білоруссю, в пряму війну як економічну так і збройну, ніхто не хоче (а от пограти через Україну в скидку за нафту і газ мила справа). Між іншим вже 10 років від асоціації і : Орбан (явно автокатат корупціонер та ще і з опозицією наробив як Лукашенко) з Фіцо відповідають стандартам, власне і Румунія з Грецією теж, а ми не відповідаєм. Ніхто не знімає не дотацій з бюджету і т.д. і нічого такого не робить щоб змінити політичний режим.
Туреччина так само 66 років від асоціації в ЄС, вже — рузультат Єрдоган і рішуче інша політика. Так може не в цьому справа ? Німеччина взагалі піднялась економічно за рахунок співпраці з федерацією та КНР, та розпродавши запаси зброї ГДР по східній Європі оторимала суттєві капітали, починаючи ще з Шредера — великого друга та бізнес партнера Ельцина. Власне, захід сам розкормив путлера, така економічна модель неофеодалізму і сировинного придатку із пост радянського простору була дуже вигідна. Усе від газу до лісу кругляку і натомість розкощі для верхівки. А СРСР же був загальною бідою і пригнічувателем, яким зараз є Китай, навіть ще гірше танки вводив в Прагу та Будапешт на подавлення кольорових майданів. Ну от тепер з цього усього — вставай студент сессія.

о шлях в єс це вже пропаганда

З точки зору економіки я євроскептик

кого ти дуриш, ти ж митнийоптіміст, чи це був почерк твоєї пресаташе?

нам треба відновлювати з’вязки саме із росією і білоруссю, бо віками ми приходили саме до цього.

довго ж консерва тухла поки не відкрилась

продовжуй, скажи ще щось кучеряве, мені не вистачає розваг, чуствую ща дограєшся

Так а чого продовжувати? Сама тема — в Польші зарплатня в ІТ в два рази більша за Україну. От вам і результат того як вони в нас забрали величезну купу проектів, а як відомо ціна формується на ринку з попиту і пропозиції. Так само перевезли купу народу собі, в сутності на халяву — бо за освіту і т.д. платив українский народ в кінцевому. За період з 2022 мене особисто міняли на саме поляків 4 рази, при чому на джунів, як тільки я витягував проект з дупи. До цього і ліс кругляк і блокування доріг для дальньбійників і виспання зерна і т.д. От звітки взявся весь євро скептицизм — з реальної обстановки на землі.

стараєшся стараєшся, а ці поляки все забирають, от ляхі прокляті, ага зрозумів...
і тому перед обличчям ядерного апокаліпсису ти вирішив лизнути таку знайому руску дупу

Що там було про кольорові майдани? нагадай бо я заплутався

Що, синку, допомогли тобі твої ляхи? ©

До речі, фраза з російського кіно, яка належала проросійському герою.
А так, ляхи більш за всіх мабуть допомагали звичайним українцям на протязі війни. Не владі і не бажаючим кордонів 1991, а саму простим людям.

звичайно, все роздали, свого нема нікого, кого не копни, або фейковий або змоскалений, навіть Тарас і той не такий

Тарас Бульба то вигаданий персонаж россійського письменника Гоголя (російський бо писав виключно російською мовою) якщо що.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Під столом у шухлядці автора лежав бюстик з триєдиним обличчям часів совка, зачіскою Пушкіна і щоками Достоєвського. Іноді він доставав його, протирав від пилу, ставив на стіл, і довго по-філософські дивився в очі бюстика,.. потім зітхав, клав його назад у шухлядку, і видавав сумбурну пам’ятку з усіма йому відомими Максимами.

замість прочитати ті твори, за які комуністи поставили ті пам’ятники.

З якого часу сам факт установлення пам’ятника комуністами можна вважати свідченням цінності особи? Радше навпаки

Так цей vic просто ватан, свідок братських народів з кацапами)

Так вбили-то Андрія не ляхи, а власний батько.

Усіх одразу зрадив усе товариство, а рідного брати повісили на гак за ребро, як наслідок. Усе бо ним крутила дівка, для якої він від початку бидло — хлоп, але ситуативно виявився корисним.
Власне писано то не з голого місця, а з національно визвольної війни і під Тарасом Бульбою закодовано Богдана Хмельницького. Тимішу Хмельницькому, сину Богдана, начальнику контр розвідки довелось вести офіціне розлідування щодо польської мачехи Матрони Чаплинської, з достовіними доказами корупції та казнокрадства, так само з застосуванням солодкої пелюлі. Казначея з якою було доведено прилюбодіяння і корупція, так само стратили. Довести державну зраду не вдалось, хоча усі її від початку підозрювали і були опосередковані докази — документальні.
За гак за ребро турки повісили в Стамбулі Дмитра Вишневецького по прізвиську Байда, зановника Запорозької Січі одного з перших кошових атаманів. Головна причина його потрапляння в полон в Молдові — була зрада.
Ну а під Андрієм, звісно закодовано Івана Мазепу, що був великим союзником Пертра Першого під час відновлення влади у царевни Софьї і зрадив Петра, під час війни зі Швецією. Хоча він звісно так не ваажав, бо Петро Івана реально обскуб і обібрав на військові потреби.

Все так. Як і висновок з того усього перфомансу- русня адін народ, ляхи вороги, Тарас, чи то Хмельницький національний герой.
Чудова методичка, нічого не скажеш.

Це реальна історія і ніяка не методичка. Там як взяти словян — 20 народів, з дуже схожими мовами. При чому тобто поляки в стуності нічим особливо сильно не відрізняються від росіян в цьому сенсі, по усім іншим параметрам найближчі родичи до українців — білоруси, росіяни крівичи — дальня рідня. А поляки навпаки так само — поляне, звідки і назва. І по історії династії П’ястів та Рюріковичив були прямими родичами, одні з одними одружувались. Власне від цього за престоли і землі воювали між собою віками. За Крим (та в цілому Чорне Море) і Балтику та Кавказ московити воювали завжди, це стратегічно необхідно було. Існування української держави як окремого політичногу субьєкту ніколи не було бажаним не для росіян не для поляків.
Те саме взяти скажімо Євреїв та Арабів і ті семіти і ті, але вооють 5000 років за землю. У кожного народу свій інтерес, одні хочуть землю під власну державу, для запеспечення інтересів народу — іншим та держава, як і колись держава херстоносців, в цьому же самому місці, як кістка в горлі.

Цей бот vic з 100500 коментів щодня реально адін народ консерва

Я не писав про «скрізь») Ти теж свідок братніх народів?

Ой, в тебе воші під кокошніком завелись)

З усього перформансу висновок, що не потрібно шукати собі господара то там то сям то за морем. Гамерика, дай дєньгі, Гейропа дай не минай, Раша памагі, Султан позолоти ручку ...

Питання було в тому чи помогли, ти точно інженер?

За період з 2022 мене особисто міняли на саме поляків 4 рази, при чому на джунів, як тільки я витягував проект з дупи.

А ти мабуть думав що за це вони тебе все життя будуть утримувати фінансово і ноги цілувати?
Це нормальна практика, коли наймають, ти робиш роботу, коли робота зроблена то звільняють і залишають когось дешевшого на сапорт, так всі роблять, не приймай на свій рахунок.

Ну не на українського же джуніора поміняли, а мене підвищили куди небудь в CTO ? Навпаки, працевлаштували — молодого поляка, за український рахунок, бо робота по ночах і вихідних там і т.д. без оплатно — це інвестиція. Так само як і навчання і т.д.
ВTW В CTO підвищують зазвичай часто навіть не інженерів взагалі — а : продажників, маркетологів, фінансистів і т.д.. Так працює західний ринок в цілому. Для Intel — прям біда з того. IBM — так само через це, нахитнулось. Apple мало на накрилась і Джобс в 1997-му витягував компанію з шаленої дупи, вона була за крок до краху.

хто тягне, того вантажать, а ти досі віриш пропаганді (такий великий і в казки віриш)

Ну я тепер значно більше вірю пропаганді Максима Горького та речам Володимира Леніна, тобто як то кажуть слухай, що казали старші в дитинстві, бо щось же знали.
А як так далі піде, не здивуюсь, що на пропагандистів чекає головний інсрумент революції. По останнім новинам, деякі вже отримали майже те саме, що і Робесп’єр, і 100% абсолютно те саме що і кумир — Степан Бандера (як написано, не сотвори собі кумира). Між іншим перебування в Німечинні, не сильно допомогло останньому. BTW Цікаво що поляки не люблять ОУН(б) після вбивства ряду польских лідерів і етнічних чисток, як же це так ? Хоча Пілсудський був мразота та ще.

або поні рожевий,
або «право імєю»

Ну не на українського же джуніора поміняли, а мене підвищили куди небудь в CTO ?

Так а чому мали тебе взагалі кудись підвищувати? Ти ж зробив свою роботу, отримав за це гроші, це кінець, договір виконаний. Це ж не означає що в них є десяток відкритих вакансій і от якраз ти туди вписуєшся. І це не означає що тебе прям «проміняли», це не обмін, це взяли когось на сапорт, немає сенсу платити як за сіньйора тому хто буде виконувати задачі джуна-мідла. Деякі беруть індусів, в мене на одному проекті було таке, всіх наших «замінили» індусами, це ж не означає що це через те що клієнт(з США до речі) ненавидить українців, він просто економить(ну і часто коли є один індус то він підтягує всіх з свого села)

Так це і є політика. Відповідь чому найкращій рівень вживання, тобто і багатсва на планеті в США — перемога в першій холодній війні. Щоправда длалеко не для усіх, реально усього для 6% американців іншим так само як і пів планети, нема змоги придбати супер дороге житло, бо нема таких зарплат. В США і найбільші рівні нерівності на планеті. За більшістю покзаників зараз КНР активно забирає позиції і веде другу холодну війну в який США явно не в кращіх позиціях станом на зараз. А Україна як і Сирія, або Ірак, Югославія, Лівія, Ємен і т.д. попала під роздачу. Як і Вьєетнам, Корея, Афганістан, Сомалі та Ефіопія, Аргентина і т.д. під час першої холодної війни.
Перше правило бізнесу по Клоду Монро — захищайте свої інвестиції. Зокрема відмазуйтесь від конфлікту із державою в 20 разів потужнішою по усім показникам, якщо вам це не вигідно, бо за ваш рахунок вирішують свої проблеми. Коли йдете на вибори, якщо вони відбудуться — може краще не кіт в мішку ?

чесно, не дуже розумію нашо ви ведете діалоги з табуреткою

так я вже й не веду, я спостерігаю 🍿

ЄС за 5 років розпадеться, і тема вступу всохне як кайдашева груша.
Запам"ятайте це твіт

Не факт що зовсім розвал, та зараз вже ситуація коли на носі можуть бути ще брекзіти. В тій же Угорщіні або зміна політичного режиму (тому і по вспливали палаци, політичні репрессії і т.д.), або не ясно, що така країна взагалі тоді робить в ЄС — окрім як тягне гроші з центрального бюджету десятиліттями. При усіх інших ЄС так чи інакше німеціький, в першу чегру, економічний проект, в другу французький хоча вони усе ще сильно орієнтовані на Африку. Британії вже не знайшлось економічної ніши, Меркель вижила англійців з ЄС якщо дивитись з ретроспективи. Але до цього скажімо англійський автопром впав, авіабудування наладом дише в сутності лише двигуни залишились і те їх щімлять американскі конкуренти які встановлює той же Airbus, в сутності французький, по виводили массу виробництв і т.д. і т.п. От народ і проголоусував на вихід зі структури.
Напевно сама Єврокомісія чітко має розуміння чим воно пахне, тому і засуєтились. Ну а Трамп — тому вистачає розуму казати публічно, що він хоче розвалити ЄС як анти-американский проект.
P.S. Ретроспективно ассоціація з ЄС для України стала взагалі економічною катастрофою, ми взагалі втратили промисловість і нам буквально диктували везти в Польшу сировину, ліс кругляк наприклад. Навіть руду з Кривого Рогу ми веземо в Італію вже в сирому вигляді. З країни массово вивозили кадри після безвіз і т.д. За великим разунком Меркель наробила без війни те саме, що Гітлер і війну теж з рештою. Для тих же Угорщіни та Греції від ЄС теж мало доборого насправді, а от Румунія опинилась в плюсі, за рахунок Франції.

проблема трохи глибше, це на кштал «створити гомо совєтікус», тільки «гомо євросоюзус» з різношерствої братви, така собі суміш бульдога з носорогом і з боку стрічка

якщо цікаво, тут геополітичний професор лівак пояснює
www.youtube.com/watch?v=s_k6esWheqA

В тій же Угорщіні

В Угорщині як раз очікується зміна уряду і часи Орбана закінчаться. На даний момент проблемна — Словаччина.

Так в Польші переміг такий самий і далі йде. На публічні заяви Мерца не варто так вже звертати увагу, по перше 16 років як хитрозадій Меркель пробути у владі йому навряд світить. По друге — а де Тауруси наприклад, крім заяв ? Заяви безкоштовні, навідміну від зброї, зброю німецький виборець побачить в платіжках, як це сталось з демократами в США. І не фатк що терпітеме це, як в федерації. Як бачите Фіцо без будь яких проблем від лідерів ЄС поїхав собі в Пекін і домовлявся на пряму з Путіним про поставки газу. Чітко при чому сказав прямим текстом, що заблокує за це вступ України в НАТО і в ЄС. І відкрию секрет Словаччині — нафіг не треба стільки газу, вони його пускатимуть далі до Німеччини, головного економічного партнера Словаччини і системного інвестора в економіку. Тобто усе йому дозволили і все узгоджено, не переймайтесь. Головний секрет економічної міці Німеччині в ЄС та світі, як я вже писав — була саме сировина і ринок збуту пост радянький простір, в першу чергу федерація, ще від Шредера.

брекзіти. В тій же Угорщіні

Подушню трохи. Брекзит — це ж «Британія Exit», в Угорщини це, мабуть, буде Hunexit, якось так

Magexit імовірніше, унг- то понімечена назва, якщо склеразм мене не підводить..

це не можливо з тими політичними режимами, які зараз там і нашим

Батька вже підпухає, а ВВП теж до 150 не того

ще менш вони зацікавлені щоб на їх кордонах зʼявилася красная армія.

а там хтось про це думає взагалі? 🤔

До війни не те що фаанги, а навіть таж Ікея не заходила, перли ті меблі контрабасом з Польщі. А після війни от прям прийдуть, ага)

Ікея 1) нікому не потрібна 2) була 3) зараз знову хоче залізти на ринок (проводить маркетингові дослідження на тему повернення)

Де Ікея в Україні була? Були якісь лавки які самі з Європи під замовлення щось возили та і все.
Штурмів і можливості замовити з сайту ікеї не було.
Ну і народу дуже хотілось тої ікеї. Воно то ширптореб, але якісний.

Та ну як? Дійсно спочатку були лавки (сам ще замовляв багато у 2014-2018 р.р.), але потім вони таки відкрилися офіційно у Києві у лютому 2021 р. Щоправда, асортимент не те щоб супер широкий (не порівняти з польським чи тим більше шведським), але теж непогано було.

Та й зараз стоїть магазин у Блокбастері (з ковідівськими попередженнями).

Серйозно? Тобто, коли у Львові є магазин ідея манія чи якось так з цінами 3х, і там зющось купують, то вона прямо нікому не потрібна?

Ікея — це для бідось, які не мають грошей, щоб замовити в меблярів. Меблі з ікеї в 100% виглядають як дешеве одноразове лайно.

На заході воно так і є. Але українці — богом обраний народ, який переплацює х3 і йому норм :) тому Ікея в Україні ознака аппер мідл класу, як індіанці з скляними намистами;)

Не важливо, як воно виглядає, а важливо що його купують. І по ціні в Україні воно, як хороші вироби з дерева.

Може хтось не хоче використовувати пропукану іншими мебель?

Не зрозумів посил. Що ікея нова, що дерев’яні меблі нові. Просто в умовних сша — дерево на замовлення буде х5 по прайсц від Ікеї, а в Україні — в одну ціну.

До чого тут «виглядають», там при переїзді часто вигідніше «одноразове л-но» викинути і в новій оселі купити нове. Для чого носити свій устав в чужий монастир?

Ну можливо у випадку Польщі трохи більша, але і податки там 12% замість 6 наших, що означало приблизно однакові суми на руки.

До війни можна було влаштуватися тілько на умову о праці, якщо в тебе віза чи тимчасове перебування, а це не B2B з 12% податку, а звичайний найм з внесками до 20% з ЗП та прогресивним податком на прибутки. Та й зараз не всі компанії наймають на B2B, деякі тільки звичайний найм на УоП.

Зате в Польщі регулярно наймають програмістів (не лідів-архітектів) на 7-8к.

То літо та долар впав до злотого, нижче плінтуса. Взимку курс зазвичай на 10-15% вище та ЗП в доларі буде вище, але на життя це не вплине бо ЗП у злотих та ціни теж. Чи деякі аутсорсери платять у доларах (злоті по курсу)?

Якщо чувак себе поважає — то він в Польщі на довго не зупинеться. Багато поляків ставляться до українців як до бидла. Сам пожив, сам зустрів таке ставлення і чув від знайомих. Мені 2 міс у Варшаві було достатньо, ну їх цих поляків, противна нація яка бачить в українців конкурентів і ставиться того так. А цікаво куди самі поляки мігрують ?? Норвегія, Британія, США. Ось і подумайте.

Ну так, якщо працювати на фабриці чи на складі то там контингент специфічний, згоден)

чоловіче, булінг відбувається в звичайних офісах. В мене таке було в офісі, в знайомих теж. Які заводи фабрики. Я не дивуюсь чому ні Моно ні Уклон ні інші продукти не зайшли в Польщу. Чому ? Читайте вище

М... а куди Моно і Уклон зайшли крім України? І чому, ти думаєш, що вони конкурентоздатні?

Це ж топ компанії, нє не так, а ТООООП КООМПАААААНІІІІЙЙЙІІІІ!

Зараз ставлення до мігрантів (і українців в такому ж статусі) погіршується у всіх країнах Європи. Це в першу чергу через те, що на цьому питанні маніпулюють праворадикальні партії, а люди, які менш освічені, добре піддаються цій маніпуляції.

В Польщі (а саме в Варшаві) все дуже залежить від оточення з яким спілкуєтесь і від міста/району де живете. Якщо це гарний район, то ймовірність того, що вам хтось щось скаже за вашу національність дуже низька.

Стосовно міграції поляків, то за останні декілька років навпаки все більше поляків повертаються до Польщі з країн, в які вони колись раніше мігрували. Рівень життя в Польщі за останні роки суттєво зріс. Буквально на днях ВВП Польщі перетнуло 1трлн доларів. І це добре помітно по якості інфраструктури, громадського транспорту, доріг і т д

Праворадикальні партії не існують у вакуумі. Існує запит від багатьох поляків — тут понаїхали ці українці, забирають у нас роботу, якісь бізнеси хочуть відкривати взагалі офігіли вони ж мали бути просто біженцями. І ці партії підхвачують ці настрої. Все логічно. І тенденція анти-українська лише посилюється.

Звичайно вони грають на цих настроях, так нажаль влаштована політика. Так само відбувається зараз по всій Європі. Праворадикали набирають все більше популяростні і тема мігрантів для них одна з основних

ОПЗЖ також не існує у вакуумі, в нас виходить теж є запит.... Окрім них ще повно довбодятлів при владі які як мінімум пропонують найтупіші ідеї світу, а деякі з них навіть втілюють в життя. Наші пдрси роблять життя нашим же українцям тільки гірше, то що це означає що в нас населення всі такі відбиті? Ну якщо так то чого очікували від інших країн, щоб цінували та шанували наше «відбите» населення? Також, на жаль, повиїзжали ще більш тупорилі з усіх «відбитих» і роблять нам таку дурну славу.

Лва місяці, Карл.))
Ми в польщі 3 роки, є друзі серед поляків у нас і в дитини, дитину запрошують на дні народження.
Як тут уже писали, польський інтернет переповнений хейтом до українців, але на практиці ситуація протилежна.

дитину запрошують на дні мнародження.

Теж є таке)

польський інтернет переповнений хейтом до українців, але на практиці ситуація протилежна.

Думаю це бульбашка успішого айтішника.
Я теж в Польщі вже 3+, ніякого хейту до себе чи дітей не бачив.
Але то моя бульбашка, на заводах, гірших школах все по іншому.

Це бульбашка однозначно
В звичайних подставувках булінг по нац ознаці це звична річ, ніхто не присікає. Що на умі у батьків, те на язиці у їх дітей. Підростає покоління спердаляторів-дегенератів

а що тут є хтось хто навчається не в звичайних жлубках/подставувках/ліцеях/вищах?

Хочеш сказати всі подставувки ± однакові? Я вважаю що платні школи (чи навіть публічні варшавські) ні разу не звичайні, там контингент буде покраще ніж в середньому.

На пікчах тільки школи подставові. Чим червоніший колір, тим гірше результати екзаменів. Це має гарно корелювати з рівнем насраності в головах дітей.
res.cloudinary.com/...​/iahh8kd9vilmezlchk4b.jpg

res.cloudinary.com/...​/suu1tpswtrpat74bszzn.jpg

Більшість з темно-зелених кружків — приватні школи. Також можна побачити, що бідніші райони міста показують гірший результат. Ну й очевидна різниця між великими містами і трохи поменше (за села навіть не згадую).

waszaedukacja.pl/...​arszawa/szkoly-podstawowe
Крім приватних є купа публічних з порівняно непоганими результатами. Якщо звісно не стоїть завдання навчатись саме в топ1 школі Варшави :)

а от з ліцеями ситуація така, що в приватних результати херові чомусь.
waszaedukacja.pl/ranking/warszawa/licea

Ой, досить вже
Старший в технікум якраз пішов
Оце перший тиждень учиться.
Створили з однокласниками группу в телеграмі та назвали групу Banderowci і вибрали аватаркою прапор правого сектору. Адміністратор групи поляк. В класі два українці з ним разом. Відповідно на 95 відсотків група складається з усіляких там Анджеїв та Янушів з Керолами. Спілкуються в групі на польскій. В групі обговорювали відео з вирізанням серця та фото одногрупника Каспера, в якого штани спали і труси видно.
А вас там все спердоляють

Створили з однокласниками группу в телеграмі та назвали групу Banderowci і вибрали аватаркою прапор правого сектору. Адміністратор групи поляк.

Це все добре, але я б з цим був би уважніше. Завтра якась чокнута мама поляка почує/побачить цю групу поляків просто посварять, а у вас можуть бути клопоти.

не можуть бути, а будуть, бо крайнім зроблять саме його

польша змінюється не на краще

Я це ну зумію, тому прохання або видалитись з тієї групи або попросити її перейменувати вже озвучив

на заході підлітковий епатаж іноді створює проблеми юридичного характеру людині, особливо якщо вона «підліток-переросток», менш розвинуті суспільства в подібних ситуаціях «вчать насильством» (дають п..и)

мабуть деякі скіли етики суспільного життя без стресу неможливо набути, от тільки конструювати «ситуації позитивного стресу» для виховання нового покоління дуже дорого і мало суспільств може собі це дозволити, особливо а умовах правізації, яка поглинає людство

В звичайних подставувках булінг по нац ознаці це звична річ, ніхто не присікає.

Я конечно не претендую на обладание какой-то статистикой по этому вопросу, но мои дети ходят в самую обычную районную подставувку — никаких вышеописанных проблем не было.

Це бульбашка. Вийдіть на якесь свято польське з українським прапором в центр десь Варшави Кракова чи іншого міста. Тут ви відчуєте все «тепле» ставлення
А якщо не дай Бог буде червоно-чорний прапор ОУН-УПА — вас загребе поліція і ще депортує. Дійсно, ну дуже «дружня» до українців країна )

в чужий монастир з своїм уставом не ходять, але кому це пояснювати

В багатьох розвинутих країнах як США, Британія, Швеція, Норвегія, Німеччина український прапор не буде викликати поганої реакції в такій ситуації

це до речі то що називається інклюзія і то шо постсовок ще довго не зрозуміє

що різниця між «кляті геї», «кляті феміністки», «кляті євреї» і «кляті українці» чисто лексикографічна

в старій європі на побутовому і політичному рівні набагато менше якогось такого топорного іншування. Зато на постсовку валом, навіть якщо це країни єс. хз чому

Ну не те шоб німці наприклад не мали якогось особливого відношення до понаєхів, просто воно якось менше прилипає. Покишо. Може через велику кількість турків хз єсічес. Не уявляю якогось німця що буде жалітись що турки забирають у німців роботу чи щось в такому дусі. В основному хейт іде в сторону тих хто «висять на шиї welfare»

Може ще поміняється і в старій європі, брекзіт мав же ці гасла що вільний найм з єс забирає роботу у британців.

Ці країни не мають спільної історії з неньком

В багатьох розвинутих країнах як США, Британія, Швеція, Норвегія, Німеччина український прапор не буде викликати поганої реакції в такій ситуації

Так і є. В цьому році День незалежності достить масштабно скрізь святкували, наскільки я розумію. В Ганновері взагалі у самій топовій локації, перед мерією. Ми там були пару годин, слухали, що німці говорять, які ходили мимо, то реально не було жодних проблем. Навіть поліції не було навколо, одне авто тільки бачили, це реально трохи дивно, бо зазвичай на акціях інших країн повно поліції. Ось це реально гарний показник.

Цього року аж на три дні вже розтягнули, бо багато різних заходів було. Це ось самий центр міста, напередодні, тут була хода містом
www.youtube.com/watch?v=xdgt0C7scpA

червоно-чорний прапор ОУН-УПА

А нахіба? Може ти в Україні з радянським прапором також виходиш погуляти? :)

Вийдіть на якесь свято польське з українським прапором в центр десь Варшави Кракова чи іншого міста

Погугілть фото з дня незалежності України, куча прапорів.
У Вроцлаві український прапор 3 роки висів поряд з польським і європейським на головній площі.
Назвіть мвста Європи де таке було.

червоно-чорний прапор ОУН-УПА — вас загребе поліція і ще депортує.

Не загребе, але все ж.
Для них це прапор тих хто робив Волинь, що було, напевно, наймасовішим вбивстом поляків.
Походіть в Україні з прапором НКВД, радянським чи російським)

Як це ? Недавно наші вивісили такі прапори на концерті у Варшаві, і їх уже депортують. Читайте новини — www.radiosvoboda.org/...​cha-nastroj/33501352.html

Цитую окремо — «Хтось розгорнув український синьо-жовтий прапор. Один із глядачів ‒ червоно-чорний прапор, на що звернув увагу депутат польського Сейму від партії «Право і справедливість» Даріуш Матецький, який опублікував світлину і написав, що «червоно-чорний прапор ОУН-УПА, символ організації, відповідальної за геноцид поляків під час Волинської різанини, майорів у натовпі. Це символ злочинців і катів наших предків».

Мені бридко читати заяви якогось польського поца про це. Я знаю що в багатьох в Західній Україні є родичі які воювали в ОУН-УПА.

А що ви думаєте про Волинь?
Що її не було?
Що вона була, але це не ОУН-УПА зробили а НКВД?
Що вона була, але стихійно українськими селянами?

Почитайте українських істориків або відкрийте українську вікіпедію)

А як відрізнити ОУН-УПА від ковпаківців?

Та тут не кожен ОУН від УПА відрізнити може. А ковпаківці взагалі не там були

Думати про волинь мають історики а не депутутки, хай польскі депутутки за березу картузьку вибачаться перед тим як про волинь відкривати вареника

Червоночорний прапор навіть не був офіційним, це все популістський чос що не має відношення до ОУН чи УПА

Просто піс і праворадикали мутять свою праворадикальну воду.

Але все що вони роблять цим це грають за расіян, ставлять польшу в ряд з орбанами, напружують стосунки в єс і розколюють польське суспільство. Вони ще добалакаються що німеччина їм за депортацію німців рахунок виставить. Репарацій блін захотіли

Думати про волинь мають історики а не депутутки,

Я вас конкретно запитав що ви думаєте, чого ухилятись від відповіді?
Так про будь що можна сказати, історики а не політики мають говорити про Голодомор?

Ну моє відношення приблизно описується «чья би мичала»

Волинь як така була реакцією на багаторічну політику тодішньої польщі й пілсудського, з культурного придушення, пацифікації корінного населення й заміщення його поляками

Сам бандера сидів по тюрмах, брат бандери сидів у концтаборі польскому разом з купою інтелігенції, украінські депутати сейму були придушені в правах, чому б це тоді українцям у селах і степану андрійовичу зокрема любити поляків взагалі?

Але бандери там не було, це легко могли зробити й загони самих селян, хати яких спалили, навіть якщо селяни були причетні до ОУН загалом.

В тебе вирізали сімʼю й спалили хату, то що тобі робити? Ти береш і йдеш по помсту

Крім того волинь це чи не єдиний такий епізод з боку українців і по масштабу неспівставний з діями поляків. За нього вже ледь не кожен през вибачався. І все мало вибачень. Але не волинь турбує навроцького й дуду, але використати це для політичних цілей. То вони беруть цей один епізод і роздмухують кожен рік.

Вони приблизно кажуть: ну ось бачите цей бандера якого ми мучили по тюрмам, потім німці мучили по тюрмам, а потім москалі вбили, за те що він українець — ви цього чувака не згадуйте, бо ми вас депортуємо. Краще ополячуйтесь, а не згадуйте його, вважайте себе винними, і не забувайте вибачатись кожен день, за те що він не робив

Бандера+ОУН+УПА+Волинская резня+червоночорний прапор — більшовицька формула щоб очорнити українську вдентичність. Це все різні речі з різними значеннями. Польщі теж подобається ця формула тепер, щоб очорнити українську ідентичність.

Волинь на нашому рахунку — ок, визнали. Меморіал поставили, през на коліна став. Це не причина спалювати публічно червоночорний прапор, який в той час не використовувався. У ОУН був інший прапор

А от прапор Армії Крайовоі — білочервоний — спалити можна

Вихід тут досить простий, я досі не розумію чому його не бачать. Як їм так свербить бандера, не треба фокусуватись на бандері, а наприклад на шептицькому чи багатьох інших

Є купа інших діячів, яких можна вважати героями явно, а степана андрійовича можна й мовчки.

І треба власні дослідження того що сталося, а не полські чи російські версії

Це не причина спалювати публічно червоночорний прапор, який в той час не використовувався. У ОУН був інший
прапор

Це був прапор УПА

Польщі теж подобається ця формула тепер, щоб очорнити українську ідентичність.

Ну так вихід не прив’язувати національну ідентичність до злочинців які вбивали цивільних.
Але чогось Україна не хоче їх розмежувати

Не було в упа такого прапора, це сучасники приписали

влітку 1941 в Краї був розповсюджений лист Революційного Проводу ОУН(б):
Організаційним знаком є: Чорний рівнораменний трикутник підставкою вгору, на ньому червоний хрестомеч, на хрестомечі золотий Тризуб. Над підставкою буква «О», по лівій стороні знамени трикутника буква «У», по правій «Н» (разом ОУН). Трикутник вміщений на золотому полі[20].

Прапор хотіли але от не затвердили :)

«Хоча прапор було обговорено, ніякої ухвали Революційний Провід ОУН(б) не прийняв. Також, вже через півсторіччя, отримавши статус громадської організації для відновлення діяльності в Україні на початку 1990-х років, ОУНР свої символи офіційно не зареєструвала»

Так шо нема в УПА червоночорного прапора

Це сучасники стали використовувати червоночорні прапори як ми їх знаємо

Так що червоночорний прапор — це якраз символ боротьби за незалежність виключно в теперішні часи, не в 1920-1940і

До упа як крила ОУНб можна приліпити наприклад кольори. Але до ОУН загалом це приліпити не можна взагалі

І кольори таке дєло що можна приліпити і до картини репіна теж — там є синьожовті й червоночорні штандарти

> Ну так вихід не прив’язувати національну ідентичність до злочинців які вбивали цивільних.
Але чогось Україна не хоче їх розмежувати

Так до яких саме злочинців? бандера і не вбивав цивільних, він в карцері сидів. В цьому й прикол цієї пропаганди — ви самі визнайте що ви націоналісти загалом всі злочинці без розбору, і прапор ваш злочинний, а деталі ето неважливо. Навʼязана колективна відповідальність

Я ж чомусь розмежовую, це навроцький нє.

Це не прапор упа
Це прапор національної гідності

ips.ligazakon.net/document/JI00571A

бандера якого ми мучили по тюрмам

Алеж у в’язницю він потрапив не за те, що «він українець», а за організацію терактів і політичних убивств

Якраз недавно по 25 років кільком українцям дали кацапи за «організацію терактів». Отакої :)

Є різниця. Ці українці кажуть, що виконували наказ (вважаю, що так и було). Бандера — ні.

Що значить Бандера — ні? Виконання злочинних наказів згідно законів не звільняє тебе від відповідальності.

Ці українці, як і Бандера — боролись за незалежність України.

Так бандера теж виконував наказ
Керував же оун не він у той час

Ну тоді його можна порівняти з умовним ополченцем гіві, який теж виконував накази. Як ти до гіві ставишся? Поляки приблизно так само ставляться до Бандери

Ні його не можна порівняти з гіві
Тобто ти кажеш що пацифікація це ок бо це було по закону, а бандера значить сидів, бо це тероризм по закону вбити голову польського мвс що керував пацифікацією

зручно, всі поляки праві

Польща колись вибачалась за пацифікацію і за пілсудського?

мені насрать як поляки ставляться до бандери

подобається це полякам чи ні, бандера боровся за українську незалежність, як боровся коновалець, мельник, шухевич і сотні тисяч інших. Проти поляків у тому числі.

Тішуся що це визнано і що в них від цього пригорає.

Ні його не можна порівняти з гіві

Чому? Такий самий місцевий житель, який бореться за незалежність від центральної влади силовим шляхом. Що не так?

Гіві то звичайний кацапський колаборант) Хоча що взяти з маріупольського ватніка владіміра, який копротівляється за узький язик з Вроцлава)

Може тому що гіві на харчах фсб?

чому це умовний гіві такий самий місцевий житель? Хтось масово вбивав і арештовував житєлєй дамбаса до виникнення гіві?

Ти не розумієш про що ти балакаєш чи просто потролити?

Так владімір то і сам житєль дамбаса у якого біндєри, фашисти і узкій язик ущємілі)

Ну да, це буває

степан андрійович ще тисячу років не даватиме багатьом ні спати ні їсти

Я говорю про обраний шлях боротьби — теракти та вбивства. Ти маніпулюєш (у цьому коменті — dou.ua/...​rums/topic/55435/#3004054), кажучи, що Бандеру мучили по тюрмах, але не називаєш причини, через яку він там сидів.

Тому що це нісенітниця. Політичні вбивства країни з якою ти воюєш не є терактом. Україна, Ізраїль, США — роблять це прямо зараз.

Це не ЕТА — яка цивільних в метро без розбору підривала....

З якою країною воювала Польща у 33 році?

З Україною, чи, раптом війна 1917го року закінчилась? Нагадую, що Польща порушила умови Ліги Націй шо спровокувало новий виток війни.

Це називається збройні й революційні методи.

Поляки заарештували бандеру і купу підпілля за теракт проти міністра який вбивав українців

Це має викликати в мене почуття провини?

Та він молодець. Це як наче сьоголні хтось вбив би медвєдєва. Та хай здохне курва, виконавцю одразу героя україни будьласка

кажучи, що Бандеру мучили по тюрмах

Я мав на увазі що поляки звинувачують бандеру за речі які він не міг робити з тюрми. І навязують це українцям

Бандера віддав наказ про спаленя польских сіл на волині? Ні. Ну то і відїбіться будьласка.

Вони це аргументують працями Бандери, де він писав щось типу «поляків виселити на територію Польщі, незгодних знищувати в боротьбі». Як на мене, очевидно. Що мова про тих хто чинить збройний спротив а не екзекуції цивільних. Але вони це трактуючи по своєму.

Хз що там бандера писав, особливо не читав

Але це дивне твердження

Було б це справді так, ніхто б не обмежувався волинню ;)

Тільки Бендара це не про Волинь.

Це називається збройні й революційні методи

Все так, кожен, хто стає на цей шлях, готовий бути вбитим або надовго посадженим.

Поляки заарештували бандеру і купу підпілля за теракт проти міністра який вбивав українців
Це має викликати в мене почуття провини?
Та він молодець

Він молодець для тебе, а для протилежної сторони — вбивця. Річ в тому, щоб перестати возвеличувати вбивцю та терориста.

А якщо дуже хочеться — роби це десь в іншому місці. Це буквально й є нинішня «повісточка» у Польщі.

Але від українців чомусь йде посил: «Ні, це мій герой, тому я буду славити Бандеру, але в Польщі. І ви — поляки — повинні нас зрозуміти, це наш герой»

Він молодець для тебе, а для протилежної сторони — вбивця. Річ в тому, щоб перестати возвеличувати вбивцю та терориста.
А якщо дуже хочеться — роби це десь в іншому місці. Це буквально й є нинішня «повісточка» у Польщі

мені подобається як ти це влучно назвав «нинішня повісточка»

Бо це саме так і є ;)

Він молодець не для мене, а для України, а вже тому потім — для мене. І тому мені насрать на польску повєсточку.

Здається в когось польский чи російський націоналізм викликає симпатію та розуміння, а український націоналізм — раптом вбивці й терористи

Може для тебе й зеленський терорист і вбивця, бо повєсточка? Хтозна. Іноді треба знати точно хто є хто. Якщо в тебе бандера в одному ряду з гіві, то чому там так має бути мало обличь ;)

дуже раджу почитати www.ar25.org/node/34931

Вся ця історія — це мабуть одна з найкращих інформаційних операцій РФ про те як посварити Україну з важливим союзником в контексті інтеграції в ЄС і НАТО.

Згадайте хто взагалі і коли вніс цю тему в український інформаційний простір. Звідки в членів партії регіонів були такі сильні знання в історії і чому для них ця тема була так важлива. Потім раджу почитати про фінансування такої партії як «Свобода» і їх зв’язки з РФ

О прикольна стаття

Так я приблизно в такому руслі й думав про це. Шептицький взагалі для мене божество. Фокус на бандеру штучний.

Почитаю дякую

мабуть одна з найкращих інформаційних операцій РФ

ой та я навіть не сумніваюсь, просто інформаційні операції рф веде не лише на територї україни але й країн європи
Поки ми тут бємося на резинових шлангах, якомусь польскому фермеру покажуть історію про понаїхів що висять на шиї, не працюють, іздять на мерседесах, паркуються як попало і при цьому хочуть задавити його особливу польску клубніку украінською дешевою

Чомусь європейці думають що як війна десь далеко, про їхні мізки у кремлі ніхто не турбується.

100%. А в контексті українсько-польських відносин значно кращою стратегією було б розмежувати та засудити відповідальних за події на Волині від інших учасників націоналістичного руху. Тим більше, що цих відповідальних осіб було не так багато.

І в той же час робити акцент на тому, що разом із поляками ми перемогли у битві під Варшавою проти комуністичної Росії. Можна було б організувати спільні святкування, відправляти українські делегації до Польщі на цей день, оскільки в Польщі це є державним святом. І без цієї перемоги Польща не стала б незалежною країною в міжвоєнний період

Але зараз акцент робиться на спільних образах. В тій же Польщі праві партії типу «Конфедерації» мають звязки з рф. Тому якщо Україна й Польща не прийдуть до якоїсь спільної формули, щоб залишити ці історичні суперечки в минулому, то рф і далі буде використовувати цей конфлікт, щоб заблокувати шлях України в ЄС і НАТО

Ну раз такий культурний пас, то можу статтю трохи прокоментувати

загалом думаю так завеликий фокус на виключно ОУН(б) роздувається штучно і в принципі це інофрмвійна

Але теза що «мілітарний націоналізм» треба викинути, бо це шкодить відносинам з польщею і обмежитись зручними епізодами — теж нє. Це спроба оцінювати події минулого століття сьогоднішніми мірками. Революційні націоналістичні рухи не тільки в нас були. І польщі теж доведеться вибачатись багато за що

Країна має бути готовою боротися за себе збройно, а не лише вегетаріанськими способами. Забирати з історії приклади збройної боротьби за незалежність — нам на шкоду

А злочини, якщо вони мали місце треба визнавати. І це було зроблено неодноразово

Загалом згоден. Лише додам, що національна історія майже кожної країни доволі необ’єктивна. Майже завжди — це красива, трохи штучна історія підігнана під певний наратив, де рідко згадуються помилки і злочини. Німеччина мабуть найяскравіший виняток, але там це було зроблено зі зрозумілих причин.

Тому я би змінив теперішній наратив на трохи інший, з думкою про майбутнє. Тим більше що ніхто і не вимагає викреслити з історії всіх людей, що чинили збройних спротив у боротьбі за незалежність. А таких осіб було чимало

ну тут всім сусідам зручну історію не напишеш

Для навроцького ну це внутрішні вибори, влада, й предмет торга з нами

можу тільки сказати що взаємні претензії — це не привід нас блочити в ЄС чи НАТО. ЄС повен претензій один до одного.

Я маю на увазі з тз що стара європа цього аргументу не зрозуміє, бо в якоїсь іспанії, франції чи німеччини — там скелетів у шкафу між ними побільше ніж у нас. Вони ж століттями собі горлянки гризли

Тому я би змінив теперішній наратив на трохи інший, з думкою про майбутнє.

Як там зеленський викручуватиметься з наративами мені єсічес насрать, це його робота дупу європі лизати ) хай хоч католиком стане.

Але в більшому контексті варто розуміти що захід сам радикалізується і стає протекціоністським. Без власного хребта і щоб мінятись під будьякі вимоги — та по нам катком проїдуться. Українські інтереси теж треба захищати, а не вестися на польські, навіть якщо ми в скрутному становищі

У мене жоден націоналізм не викликає симпатії, я за економічну глобалізацію та відсутність кордонів, але проти комунізму.

Для мене що праві, що ліві, які обирають шлях вбивств — терористи та вбивці, сорти гівна ¯\_(ツ)_/¯

А, то ти з рожевих поні, за все хороше, проти всього поганого? Життя 100 років тому, було трішки інше, не було смузі і веганів :(

Не розумію, як «100 років тому життя було інше» може виправдовувати вбивства

Легко. Навіть зараз вбивство умовного Хуйсейна чи Бен Ладена — цілком виправдане.

Одна справа, коли тебе як каталонця утискають в Іспанії. Але ти маєш ті самі права як і інші іспанці. І зовсім інша, коли тебе як українця утискають в Польщі сторічної давності чи Тібетця в сучасному Китаї.

Легко. Навіть зараз вбивство умовного Хуйсейна чи Бен Ладена — цілком виправдане

Хм, за цією логікою вбити організаторів терактів у Польщі в 1930-х роках — ідея виправдана, я правильно розумію?
Тоді виходить, що щодо згаданого вище Бандери поляки ще м’яко вчинили — всього лише посадили.

Але ти маєш ті самі права як і інші іспанці. І зовсім інша, коли тебе як українця утискають в Польщі сторічної давності чи Тібетця в сучасному Китаї.

Особисто мене в Польщі взагалі не утискають, от чесно. Я вже майже 11 років тут і в реалі, окрім криків в інтернеті, жодного разу з цим не стикався. Питав дружину — вона навела мені один приклад, коли якась людина відмовилась в неї замовити послугу.

Ще раз — я не кажу, що цього немає! Cтежу за новинами, бачу випадки, особливо найгучніші. Але це ж не заохочувана поведінка, і якщо вас реально дискримінують — ви можете звернутися до поліції. І випадки звернень теж є, особливо якщо справа стосується насильства. Є й суди, які стають на бік українців, є вироки навіть за віртуальний хейт.

Не буду стверджувати, що так буде завжди, але дискримінація карається польським кримінальним кодексом

Хм, за цією логікою вбити організаторів терактів у Польщі в 1930-х роках — ідея виправдана

З точки зору поляків, звісно. Як і для будь якого агресора. Але це не поставить її на правильний бік історії.

ще м’яко вчинили — всього лише посадили

Справді, виходить німці з Євреями теж досить гуманно вчиняли і совки з Гулагом, так?

Особисто мене в Польщі взагалі не утискають, от чесно

Тебе не утисками в Польщі 100 років тому? Ок.

Тебе не утисками в Польщі 100 років тому? Ок.

Сорі, я неправильно прочитав контекст, вибачаюся :-(

Справді, виходить німці з Євреями теж досить гуманно вчиняли і совки з Гулагом, так?

Звісно, що ні, обидва — абсолютне зло.

Ну от, а Бандера не абсолютне зло, навіть Пілсудський не абсолютне зло. Він, очевидно зло з точки зору поляків і кацапів, але кого хвилює думка агресора?

німці з Євреями теж досить гуманно вчиняли
Ну от, а Бандера не абсолютне зло,

Ви взагалі в курсі поглядів Бандери на євреїв?)

Почитайте Грицака, шанований історик.
Якщо коротко, то ОУН(б), де б від Бандера, брали участь у вбивсті євреїв, подекуди навіть без німців. Євреї це були вороги на рівні поляків і совітів. Тому в Ізраїлю так і підгорає від Бандери)

uamoderna.com/...​-antyievreyske-nasylstvo

Ахах грицак ну звісно цей могильний проповідник зрадойобні знає краще дєда на фото

zbruc.eu/node/57351

Знаєш хто євреїв ще нищив? Армія крайова

Ну навіть з того що ти скинув, хоч я чесно не сприймаю грицака, він пише

По-перше, немає жодного документа, який би стверджував, що місцеві бандерівці брали участь у вбивствах євреїв з наказу керівництва ОУН(б) чи самого Бандери. Навіть більше, представники ОУН(б) офіційно засуджували погроми як прояви анархії і приписували їх агентурі Москви (втім, не забуваючи при цьому підкреслювати, що не збираються захищати євреїв).

Ну то і що це каже про погляди бандери?

Кста раз уже така тема

Незважаючи на покарання смертю за допомогу євреям, багато українців, зокрема митрополит Андрій Шептицький та родина головнокомандувача УПА Романа Шухевича, намагалися сховати євреїв. Єврейська організація «Яд Вашем» визнала 1755 українців праведниками народів світу. Під час свого візиту до України Папа Римський Іван Павло ІІ відмітив особливу роль греко-католицького священика Омеляна Ковча у порятунку мирних людей у 1942 році і його жертви власним життям заради спасіння євреїв

...

Ну і таки до того як західна була німцями окупована, вона ж була окупована совком

Чекістів-євреїв убивати можна було чи ні?

Керівництво НКВС УСРР в 1930-ті роки на 67 % складалося з осіб єврейського походження[26]. Одним з провідних радянських функціонерів єврейського походження того часу був Лазар Каганович. Каганович був Першим Секретарем Компартії України в 1925–1926 рр.
...
Деякі історики, зокрема автор ґрунтовного дослідження Голодомору і сталінських репресій Роберт Конквест стверджує, що Лазар Каганович несе персональну відповідальність за геноцид українського народу під час голоду 1932–1933 років.

це все правда зовсім нічого не каже про погляди бандери :)

Керівництво НКВС УСРР в 1930-ті роки на 67 % складалося з осіб єврейського походження[26]

Такі ж агрументи були і в Бандери)

Вкурсі. Так Бандера був расистом і українським нацистом. І багато його поглядів хибні. Але, там далеко до абсолютного зла, адже в нього інші мотиви і причини як в того ж Сталіна, Гітлера чи навіть Пілсудського

Це, радше, такий собі український Франко, не той що Іван, а той що іспанець

Так Бандера був расистом і українським нацистом. І багато його поглядів хибні. Але, там далеко до абсолютного зла

Звучить наче виправдовуєте, але виходить не дуже.

Та хз що у тебе виходить. Я констатую факт. В лавах ЗСУ теж неонацисти (наприклад Білецький ) воюють. Чи є вони абсолютним злом?

та я так і зрозумів

але звикай що в сша американський націоналізм, в росії російськй, в польщі польський, в німеччині німецький, а у франції — ой там ваще

а в україні український. Люби її або йди в еротіческоє

за економічну глобалізацію та відсутність кордонів

ага, ти точно людина з 2025го року?

але звикай що в сша американський націоналізм, в росії російськй, в польщі польський, в німеччині німецький, а у франції — ой там ваще

Це поки існують національні держави. Але вони не завжди існували, і вангую не завжди будуть існувати

згоден, але почнеться це світле майбутнє з російської федерації без кордонів?

Чи з російською федерацією кордон можна?

Щось я не бачу орди націоналістів, які бажають з затишної Баварщини їхати ці кордони боронити

баварщина не польща, тут степан андрійович і інші повєсткі, звиняйте. Ополячуйся там владімір :)

Дякую. Вже казав вище — всі нації однаково не люблю :) Це застарілий конструкт з 19 століття, не бачу сенсу йому підражати

ага, поляки будуть раді це почути, не забудь згадати про це коли отримуватимеш це застаріле польське громадянство

можеш почати цей шлях з польської конституції — цього папірця з нелюбими тобі конструктами

ну бачиш, владімір, ти просто хочеш поширення сруського міру) вже і кордони з федерацією не треба. Але парадокс, сам в цьому сруському мірі в своєму Маріуполі чогось не живеш)

Шизик, відчепися від мене :)
Навіщо ти додавався до мене у фейсбук? Такий хоробрий, а через Тису втік, і де зараз? У Румунії чи вже до Іспанії добіг?

та поки не втік, бімбасе) про хоробрість розказує ватан, який бореться з ущемлєнієм узькоговорящих в Україні з Вроцлаву)

поки не втік

Ой, не звізди, я шкодую, що не заскріншотив, як ти цим тут на DOU вихвалявся.

А взагалі, яким треба бути шизом, щоб самого себе лайкати з віртуалів. Скільки вже адміни забанили — двох? Трьох? Чи вже більше?

У моїх повідомленнях ти ніяк не знайдеш підтримки рашки, скільки б не шукав ;) Щодо мови — ти просто занадто тупий і не відрізняєш, де особисте ставлення, а де позиція заради дискусії.

Якщо всі навколо здаються ботами — перевірся, можливо, бот — це ти

але звикай що в сша американський націоналізм, в росії російськй, в польщі польський, в німеччині німецький, а у франції — ой там ваще

а в україні український.

Це все добре, допоки не починають вбивати представників інших націй.

Гіві — працював на Росію і виконував окупаційні накази. Бандера, ж не працював ні на совків ні на німців.

мав вийти з фонаріком на мирний протест?

А що ви думаєте про Волинь?
Що її не було?
Що вона була, але це не ОУН-УПА зробили а НКВД?
Що вона була, але стихійно українськими селянами?

Почитайте українських істориків або відкрийте українську вікіпедію)

Хтось може пояснити, чому Волинь, це настільки велика проблема? Типу, якщо ми визнаємо, що був геноцид, то треба платити, якісь репарації, чи в чому справа? Чи може його не було взагалі, і тому наші стоять на своєму.

Бо шо ми шо поляки досі живемо у світі радянського підручника де ОУН(б), (м), УПА, бандера і волинская резня — це речі синоніми в одному речення й все погане

Треба перестати мішати все в одну купу й говорити про все в одному контексті спалених польских сіл

На геноцид з репараціями там не тяне бо територя була окупована німцями і совками потім, окупант несе відповідальність. Всі претензії в бундестаг і кремль

Геноцид визнати доведеться мабуть, але не бачу чому це треба робити на державному рівні з відповідальністю держави Україна, з якимись репараціями. і виключивши вплив звісно нквс. Але не знаю чи можна це вважати геноцидом навіть. Щоб це було геноцидом — це мала би бути політика нищення поляків на всій території діяльності ОУН, а цього не було

Хтось може пояснити, чому Волинь, це настільки велика проблема?

Наші його визнають, ну принаймі визнавали ще 20 років тому)
Згідно укр істориків, польських жертв ±40к, цивільні включно з жінками і дітьми.
Поляки вже говорять про 100к, і кожного року кількість зростає.

Позиція поляків останні 10 років змінились що це були не просто взаємні ентічні чистки, а «геноцид організований українськими націоналістами». Тому ОУН-УПА і все з ними пов’язане це зло.
Українські історики підтверджують що це було організовано УПА, які вважали поляків і срср ворогами. Німці вважались за союзників.

За означенням геноцид має свої необхідні умови, включно з організацією цього на найвищому рівні влади. України тоді не було, як і української влади, це були польські території під німецькою окупацією, тому Україна не визнає такий геноцид.

Позиція офіційної України — це «спільна трагедія». У ±2018 (хз який точно) Україна заборонила екзгумації через знищені памятників УПА в Польщі і прив’язала відновлення дозволу на відновлення пам’ятників.
Українців теж вбивали, але зафіксовані випадки були після нападів на поляків, тому поляки кажуть що це були акти відплати. Українців загинуло в рази менше (навіть згідно українських істориків). Також є задокументовані докази (і свідчення українців) що полякам був наказ не вбивати жінок і дітей (що все таки було, але лише в кількох селах).

Але УПА, червоно-чорний прапор, тепер це символ боротьби за незалежну Україну (так воно ж і було). І якщо визнати на державному рівні що УПА причетні до Волині, що вони це організували і провели (ну а так воно і було згідно укр істориків), то що робити з тими пам’ятниками, вулицями і героями?

ІМХО, можна поступитись тут полякам, особливо враховуючи що у нас війна і нам треба союзників. Та й для нас це нічого не буде коштувати.
Назвати тих кілька сотень з УПА задіяних у вбивстах (навіть на вікіпедії є прізвища), засудити їх, та й все.
Але то моя думка ухилянта/емігранта, а в людей які сьогодні воюють під червоно-чорними прапорами за Україну вона може бути інша.

Але УПА, червоно-чорний прапор, тепер це символ боротьби за незалежну Україну (так воно ж і було). І якщо визнати на державному рівні що УПА причетні до Волині, що вони це організували і провели (ну а так воно і було згідно укр істориків), то що робити з тими пам’ятниками, вулицями і героями?

Оце найголовніше. За таких умов точно не визнають, бо будуть великі проблеми всередині країни.

Нічого не робити. Поляки ж не визнають Пілсудського злочинцем. Тобто, абсолютно дзеркальної має бути і політика Україні.

Тут з репараціями яка штука... воно в два боки працює, можна операцію Вісла згадати :)

Тут з репараціями яка штука... воно в два боки працює, можна операцію Вісла згадати :)

Та можна і 17 сторіччя згадувати, в нас там дуууже багато проблем с поляками було. Але це ж реально далека історія. Я розумію ще піднімати подібну історію, коли між країнами реальні проблеми, типу як з рашею, але з Польщею немає ж проблем, вони всі штучні і політичні.

Ну так Вісла була після Волині. Тому не бачу проблеми її згадувати.

Імхо, стосовно 17 сторіччя, у нас там проблем з ними не так і багато було. Якраз ця епоха сильно перекручена радянськими і українськими істориками. В основному, все зводилось до того, що українці працювали на поляків, і час від часу влаштовували протест, щоб отримати більше грошей, під час протесту, палили кілька міст, і далі кілька років жили спокійно :)

хм, тобто коли росіяни приходять і розказують як українцям жити у себе вдома це не ок, але український погляд на те як жити іншим у себе вдома є універсалією?

Оце я розумію патужність, тепер у 57 мамкіних націоналістів буде шанс помахати прапорцем УПА десь під Покровськом))

Погугілть фото з дня незалежності України, куча прапорів.
У Вроцлаві український прапор 3 роки висів поряд з польським і європейським на головній площі.
Назвіть мвста Європи де таке було.

Я про інше. Польща живе за принципом «Польща — для поляків». Тут безліч аргументів. І якщо ви сунетесь з нашим прапором саме на якесь польське свято, хай навіть не незалежності, попадете під роздачу, в той же час в інших розвинутих країнах як Британія, Норвегія, Данія, Швеція тощо все буде ок. Люди інші. Все просто.

Ну так поляки просто дикуни, при чому ще більші ніж наприклад ми. У нас є комплекс неповноцінності, а поляки взагалі вважають себе великою нацією, яка всіх ставила раком, а злі сусіди натомість поставили раком їх, і правильно зробили, і тепер вони як совки, тявкають і намагаються корчити з себе незрозуміло що. Поляків буквально не люблять ніде. Навіть в сша де купа культур намішано, і є більш класичні народи до яких ставляться вороже, ті ж євреї, поляки займають одне з найпровідніш місць по хейту до них, бо поляки вони як араби, або індуси вони їдуть зі своїх країн в нову, і не асимілюються там, вони створюють ще одну польшу.

У нас є комплекс неповноцінност

у вас

а з символікою ІРА в Британію? а помахати британським прапором ну, зрозуміло де..

Для них це прапор тих хто робив Волинь, що було, напевно, наймасовішим вбивстом поляків

Це брехня і польска пропаганда, вони намагаються нас змусити признати волинь геноцидом, хоча це були відповідні дії, на такі самі дії армії крайової, яка вирізал в той же час, в тій же місцевості українців, на українських же землях. І по втратам там паритет приблизно. Так що, або хай закриють роти, або хай платять репарації за геноцид українського народу.

хоча це були відповідні дії, на такі самі дії армії крайової

Та ні, швидше це вони відповіли (хронологічно принаймі).
І я це не з полських джерел читав)

Звичайно що просто так людей ніхто вбивати не буде, і є історія приниження українців з 1920 по 1943 поляками, пацифікацій, концтаборів.
Але це не виправдання масового вбивста цивільних, тому, ІМХО, винних у цьому треба публічно засудити і розмежувати ОУНівців причетних до Волині і решту.

Але це не виправдання масового вбивста цивільних

Я і не виправдую, я вважаю, що поляки мають просто завалити свої писки, бо Україна також вміє займатись історичним ревізіонізмом, і тоді ляхам доведеться шукати, де заснувати нову польшу.

В України для цього ревізіонізилка не виросла. Україна тримаєцця лише на тому, шо має союзників. Якшо вона союзників розгубе через плескання язиком де не треба, то настануть кранти.

Може, історію Польщі тоді будуть писати росіяни, як колись, але тобі від того краще не стане.

Це мала бульбашка. Для експертименту — вийдіть на якесь свято польське з українскьким прапором в центр десь. Тут ви відчуєте все «тепле» ставлення

Буквально сьогодні натрапив що поляки у Варшаві побили українців. На жаль це не поодинокі випадки, а їх новий президент-популіст лише підкидає дров у ворожнечу

res.cloudinary.com/...​/n2tm0kwjbdvfhsu8qddt.png

Буквально сьогодні натрапив що поляки у Варшаві побили українців.

Це відбувається буквально кожен день. Але треба знати всі причини, бо українців і в Україні регулярно б’ють, і в Німеччині буває.

Але треба знати всі причини

типу спідниця коротка чи помада надто червона?

типу спідниця коротка чи помада надто червона?

Далеко не всі українці поводять себе тихо за кордоном. Регулярно бачу фотографії, де якесь дуже дороге авто на українських номерах запарковане на тротуарі в центрі Варшави або іншого польского міста. Або сотні придурків, які пішли на концерт Коржа (це вже говорить про їх рівень розвитку) і там розвернули прапори УПА, у Польщі! Звичайно, що конфлікти з такими вилупками будуть і їх будуть пи****и.

Українець у Вроцлаві жорстоко побив водія автобуса: inpoland.net.pl/...​pobiv-vodiya-deportaciya

Там був нюанс. Цей українець, швидше за все, психічно хворий. Він жив на вулиці та вже кілька разів був затриманий за крадіжки. Ось він трохи є на відео, можна оцінити його одяг — youtu.be/5Sd-bAZAvVQ?t=207

Того дня він хотів заночувати в автобусі, але водій йому цього не дозволив, за що той накинувся на водія з кулаками.

Тобто цей випадок взагалі не мав етнічного підґрунтя

Але ж українця тепер все ж таки спердоляли і от вам чудова новина про те, як українців в Польщі зневажають, бо поляка на його місці не спердоляли б.

Але ж українця тепер все ж таки спердоляли

Не розумію які мінуси. Особисто я також задоволений коли неадекватних співвітчизників депортують. Спокійніше на вулицях буде.

На жаль українська пропаганда має іншу думку

І толку з тієї зп коли у Кракові новобудови по 3к євро за метр?

І толку з тієї зп коли у Кракові новобудови по 3к євро за метр?

Це шара. Скільки по твоєму коштує метр у київських жк вартих сіньорської уваги? :)

А що Краків вже столицею став? У Львові від 1к баксів можна знайти

А що Краків вже столицею став? У Львові від 1к баксів можна знайти

Я продав кілька місяців тому по 2200$/m2 у Львові.
У Вроцлаві купляв по 4200$/m2

Тому 3к€ це дуже дешево, тим більше у Кракові

Я про новобудову голі стіни. Львів 1к баксів. Краків 3к євро.

дуже давно не бачив у Львові адекватних новобудов по 1к баксів.
той же Семицвіт в якому половина блогерів, який нормально розташований, але перетворився вже в занадто захаращений-забитий-перегружений ЖК — ціна десь майже під 2к

Давай додамо сюди той фактор, що наприклад він візуально-навантаженням-якістю-підтримкою управляючої компанії — відрізняється доволі помітно в негативну сторону за хороші ЖК в Вроцлаві чи Кракові, які будуть коштувати 3к євро

Я про новобудову голі стіни. Львів 1к баксів. Краків 3к євро.

В Польщі новобудови здають з розетками, розводкою під сантехніку і стінами під малювання.
Тому поняття «голі стіни» в країнах різне)

Чому в автосалоні Інфініті ціни не такі як в рено?? Зрада

В Донецьку ще дешевше.
Яка різниця столиця чи ні, якщо інфраструктурно — Київ порівняно з Краковом діра, ще й ракети літають.

Так Львів це дира в порівнянні з Краковом. Це просто незрівнянні речі.

у київських жк вартих сіньорської уваги?

це однушка біля метро чи шо?

Підтримую! Тут де я в Познані не дешевше.

У Цюріху новобудови 20к франків (>1 мільйону грн) за метр. Але толк з зп все одно є, бо з доходом все одно ймовірніше їх придбати ніж без доходу.

С зп 6к купуєш два метри. В Києві десь початку десятих одна сіньорська зп дорівнювала одному метру. Відносно і недорого ще. Так що годіть скіглити, треба брати весло і гребти в напрямку бетонометрів.

З 9к+ зарплатні можна відкласти прблизно 5 на місяць і при чому не погано собі жити на 4. 60 к заощаджень на рік відповідно 20 м кв. Тобто середні 72 кв м. можна купити за 3.6 роки. Насправді це наприклад можливість для родини завести дитину, бо є де і за, що жити. За наступні 3.6 роки, поліпшити житлові умови і звести ще одну дитину (нагадаю що коли діти різних статей, треба ще одна кімната бо полишать батьківських прав).
От так поляків стає більше, а українців стає сильно менше комрад, дуже проста економічна аріфметика — яка в базісі будь якої політики.
Власне це ми і маємо, типова українка та молодий українець — тікають геть з країни, зокрема до Польщі, по не мають в дома економічних та усіх інших перспектив. Якщо вони це не думають самі — то їх батьки, точно за це думають і кажуть так робити.

Поляки так само втікають з поляндії бо це підмарафечена версія України, не більше.

Ну так вони голосують за владу яка підтримує інтереси поляків, а українці — за Голобородько, тобто популістів, які на ділі підтримують інтереси інших країн, в першу чергу США. Відчуйте різницю, так зараз нам треба наш де Голь. Між іншим він викинув штаб квартиру НАТО з Парижу в Брюсель і виходив з НАТО в 1966-му, коли це було вигідно Франції і повернулись вони в НАТО тільки в 2009-му році. А те що СРСР погрожував ядерною зброєю було Франції не вигідно. І нічого Франція не загнулась в демографічну яму не впала — навпаки Америку затягнула у В’єтнам, що був її колонією. Зараз Франція єдина країна яка має : повний перелік власної оборонної промисловості, 600 ядерних зарядів, підлодки, авіанесучі корабілі, винищувачи і т.д. І потужну ядредну енергетику із 57-ма реакторами власного виробництва та розробки AREVA і т.д. Усі інщі в сутності примусово купляють американску зброю навіть як мають щось своє. BTW Анклави Монакко та Андорра — теж були поставлені на поток темних справ 5-ї французької республіки, про усяк випадок. Під час другої світової війни, Франція в сутності втратила свою державність і не контролювала власну теріторію, тобто почав де Голь навіть не з 0, а з мінусу.

давайте цифри, бо статистка еміграції з Польщі в останні роки змінилась в іншу сторону

Нетто ЗП в Україні вище ніж в Польщі. Відповідно, накипичувати кеш в Україні — швидше. Ваш кеп))).
Ділюсь лайвхаком, веслаєте в Україні і скирдуєте кеш, потім переїзжаєте і квитрачаєте накопичене на купівлю власного житла (за всю сумму або як перший внесок). Після того як житло не входить в витрати, життя заграє іншими красками.

Нетто ЗП в Україні вище ніж в Польщі. Відповідно, накипичувати кеш в Україні — швидше. Ваш кеп)

Ну, якщо дивитись по тим цифрам, що вгорі, то ні. В Україні медіанне нетто сіньора $4700, у Польщі, з 75000 EUR, медіанне місячне нетто 4700 EUR (20—21k zł).

Якщо накопичувати, то краще в США та Швейцарії.

чувак
норм сініор в польщі має від 6.5 до 8к брутто на б2б, відніми 15 відсотків з всіма платежами і будеш мати чисту суму приблизну.
Лід дев позиція в відомих компаніях які є і в україні це 10к баксів верхня межа.
і от з такою зп ти можеш купляти від 2.5 квадратних метра в місяць до 6 навіть якщо береш будиночок і тд.

такою зп ти можеш купляти від 2.5 квадратних метра в місяць до 6 навіть

Кв метр в Варшаві або Кракові — це від 10 000 до 12 000 злотих ( а то і більше)
З зп в 24 000 злотих мінус 15 відсотків налогів ти купиш 1.5 метра.
Чувак.

в Варшаві ... від 10 000 до 12 000 злотих ( а то і більше)

Такі ціни хіба що десь на відшибі. Ближче до нормальних районів ціни за метр на первинному ринку стартують десь від 20 тисяч на трьошки без ремонтів.

Ділюсь лайвхаком, веслаєте в Україні і скирдуєте кеш, потім переїзжаєте і квитрачаєте накопичене на купівлю власного житла (за всю сумму або як перший внесок).

надійний план, як швейцарський годинник © (тм)

Ну у мене двоє знайомих так купили житло, один в Данії, другий в Німеччині. Але переїхали до війни. В золоті часи українського айті схема більш ніж робоча була. Особливо якщо веслати на двох галерах одночасно.

буде скоро це як легенда передаватися з вуст у вуста, як ковбаса по 2.20 при СРСР і справжній пломбір за 20 коп., і в що в космос ракети запускали, таку державу пролюбили

буде скоро це як легенда передаватися з вуст у вуста, як ковбаса по 2.20 при СРСР і справжній пломбір за 20 коп

Та так і є, ті хто купили у 2020-2021, взяли під <1%, фактично без переплати, за 30 років переплата за житло вартістю 500k була 80k, тобто менше 3к на рік. А от якщо взяти таке саме житло зараз, то тільки за перші десять років переплата 270k, або 27к на рік.

Не просто без переплати, а ще й з вигодою, з поправкою на інфляцію.

Не просто без переплати, а ще й з вигодою, з поправкою на інфляцію.

Є таке, подивився ціни, трохи підофігів. Я брав по 5500 за квадрат, а зараз в моєму районі мінімальна ціна вже 6500, це за 3 роки. Тобто, навіть просто зростання ціни, вже перекрило всю переплату. Спочатку гадав, що ніхто не буде купляти з такими цінами і відсотками, і так було перші роки після війни, але зараз люди вже звикли до нових реалій, і знову все продається досить активно.

у 2020-2021, взяли під <1%

а оці коливання ставок вони циклічні ж ? як не прогавити наступний цикл такої шари

а оці коливання ставок вони циклічні ж ? як не прогавити наступний цикл такої шари

Не циклічні, нажаль, наразі немає ніяких ознак, що у найближчі 5 років відсоткові ставки якось зміняться. Але, якби таке сталося, то вартість нерухомості виросте дуже сильно, може навіть у два рази.

not anytime soon :-(

або, іншими словами

давайте вже пістя Третьої Світової
якшо доживете, ггггг

При чому тут держава? Таке якраз і можна було провернути саме через те, що держава не втручалася)

накипичувати кеш в Україні

Смішно. Де ті всі українські айтішники мультимільйонери? :)

В сусідньому топіку обговорюють чи вартує платити за каву дівчині на першому побачені.

Де ті всі українські айтішники мультимільйонери?
......
В сусідньому топіку обговорюють чи вартує платити за каву дівчині на першому побачені.

1 дівчина — 5$ зекономив
200 дівчат — 1000$
Значить 1кк$ якщо 200к дівчат. І ти мільонер)

Ну якось так рахують в книжках мільонер за рік)

Супутні витрати ще треба не забути. Ну там на інтернет, електроенергію, амортизацію телефона та ноутбука.
Це ж серйозна справа врешті решт

а якщо що вона ще за тебе заплатила, то вже майже Уорен Бафет

В своєму плані ви не врахували кілька важливих факторів, а саме як ваш кеш опиниться закордоном.

В своєму плані ви не врахували кілька важливих факторів, а саме як ваш кеш опиниться закордоном

Легально, ми в Україні сплачували податки, вони відображені в податкових деклараціях. Якщо б польська податкова спитала (а таких кейсів не було), то перекладених на польську декларацій було б достатньо.

Це так само як ви поляки за свої гроші купляєте квартири в Іспанії)

Т.е. ты предлагаешь везти $100+К налом, декларируя их на двух таможнях? А нал в Украине копить пару месяцев под матрасом снимая по чуть-чуть каждый день в банке?

Моя зарплата в Польщі 1.200$ (інженер-електронік) на руки.
На жаль це не ті кошти щоб влаштувати гідне життя за ці кошти чи думати про пмж. (на просто продовжити існування та трішки зверху)
Хтось напише що в Україні я б і того не мав. Так пояснюю за 600$ був би вищий рівень в Україні. Бо є будинок, квартира ітд все без кредиту. А тут, нічого немає. І з такою зарплатою недуже світить. Руки інколи опускаються. Не бачу перспектив...хіба вчити англійську краще і пробувати до своєї інженерії щось додати.

Моя зарплата в Польщі 1.200$ (інженер-електронік) на руки.
Руки інколи опускаються. Не бачу перспектив

З мінімалкою будь-де буде важко(

так повертайся тут зараз міл-тек на хайпі, зарплатний віджет в допомогу, думаю 1К$ не проблема буде

Ага прямо в бусік :) Будо би так цікаво комусь с гори в тому числі їх керуючим особам якесь виробництво там і т.п. давно би воно відбувалось.
А як бачите різні Аляски робляться після заяв наприклад Макрона чи Павла, що ми будемо поставляти свою зброю і розвивати власний ВПК, а не платити шалені гроші американцям із величезною переплатою. І потім як з’ясувалось головна мета загального збору аля новий Тегеран, після Аляски, це вимога ще +10% ціни на зброю американского виробництва від Дональда Трампа до ЄС. BTW американска пресса при чому і республіканска вже Трампу кістки перемиває, що він цим догрався що ЄС відправив Фіцо до Китаю в якості парламентаря в сепаратні перемовини і замість покриття американского держ боргу за рахунок війни в Європі, він отримає домовленості ЄС та Китая з федерацією і взагалі втратить головне досягнення ще Рузвельта та Труммана — резервну валюту — Доллар. Наслідки для США від цього будуть в прямому сенсі катастрофічні і вони вже по трохи мають місце.

Висновок: Трамп рептилоїд

Висновок зі старого анекдота:

Зустрічаються ковбой та індіанець. Індіанець тицяє в ковбоя вказівним пальцем, а той у нього двома. На що індіанець складає руки будиночком, а ковбой у відповідь малює у повітрі рукою хвилясту лінію. Повернувшись додому, обидва переказують діалог, що відбувся. Ковбой: Я щойно зустрів дуже войовничого індіанця. Він каже: «Я тобі око виколю». А я йому відповідаю: «А я тобі обоє». Він мені: «Я тебе закопаю». А я йому: «Я тебе втоплю». А індіанець переказує діалог так: Я щойно зустрів божевільного ковбоя. Я його питаю: Ти хто? Він відповідає: «Козел». Я питаю: «Гірський?» А він відповідає: «Ні, водоплавний».

в мене сусід на фурі працює, має на руки 8800 злотих
умова опраці це в польщі і в польщі їздить і кожен день дома і вихідні дома і це умова опраці.
як їздив на німці то зп була 18000 злотих в місяць і на руки 13к лишалось
але дома не було його часто

так це впринципі українська зарплата, 8 тисяч злотих дальнобоєм це 100 тисяч, ну в Україні буде 70 тисяч.

Там емплоймент контракт.
Працедавець ще платить 16% соцвнесків до тих 8к злотих.

Для таких спеціалістів краще обирати якісь багаті країни. По-перше ти не прив"язаний до податків, тому Польща нічим тобі не виграє, по-друге навіть якщо в умовній Данії ти чистими матимеш стільки ж, ти все одно житимеш в більшій цивілізації і відчуватимеш що не даремно працюєш, ну і для майбутніх перспектив теж краще, бо всякі підвищення та індексації в багатших країнах будуть більші(мабуть).

А в чому сенс, самі поляки їдуть так, що вас тримає окрім мови ?
BTW Кажуть найкращій варіант для інженерів та техніків — Нідерланди (там декілька великих портів де є робота).

12 років тому в Роттердамі в громадському транспорті було не проїхати, щоб не почути польську мову. Не знаю, як зараз.

Після БПЛА приманок має побільшати (але це не точно)

з того що я чув — поляки з початком повномасштабки стали активніше скуповувати нерухомість в Іспанії.

Я цікавився в польских колег: «не чули, не знаєм, в нас нема пеньонзів».

не знаєм, в нас нема пеньонзів

...під час розмови чути приємні ритми салси і хтось замовляє «Уна сервеза пор фавор»...

а у відповідь «парлє амєрікано»

Бо є будинок, квартира ітд все без кредиту

Несподівано, мати будинок краще ніж не мати будинку

Наші аутсорсери ломанулись в Польщу і розігріли там ринок.

Я тобі більше скажу, мінімалка на руки вже більше 1к$

У великих містах 4к$ це середня ЗП кваліфікованого працівника з вищою освітою.

Памятаю нас теж «підкормлювали» баблом перед повномасштабним.

Так ніби доу збирає статистику нетто, тоді як у всьому світі зарплати в брутто. Ми тут точно порівнюємо порівнювальне?

ага, з літніх зарплатних даних — у Senior SE в Україні $4700 на місяць, у Польщі Senior SE — $5500. Це якщо все net: dou.ua/...​-report-devs-summer-2025 Різниця є, але не на третину :)

Не на третину, але на квадранс. І це порівюється той самий середньостатистичний українець сеніор дотнет дев в Польщі та в Україні, зарплата в нетто. тож цілком порівняльно імхо.

А що якщо порівнювати українців в Україні з неукраїнцями в Польщі? Тут результати можуть бути вже іншими, по перше. А по друге — треба тоді в Україні збирати дані брутто, щоб якось порівнювати ці дані з рештою світу

Я взяв посилання з Польщі, замінив на Німеччину і бачу, що показники трохи завищені.
www.levels.fyi/...​cations/germany?offset=30
Звичайно, в Німеччині є сіньори, які отримують 98к, але я не думаю, що це медіанна зарплата. Підозрюю, що і 75k у Польщі, це трохи завищена медіана і levels навіщось накручує. Ну, або щось сильно змінилося за останні 1-2 роки, поки ми тут на доу не сралися про зарплати.

Питав в народу з Долини, там кажуть подекуди і в два рази завищено від реальних зарплат.

ну давайте так:
— це в доларах, а не євро (зараз різниця відчутна)
— в Німеччині дещо вищі податки ніж всюди решта
— це звісно не зовсім про «приїхав і отримав свою першу зарплату як експат/приїждий», core аудиторія все рівно місцеві німці, які давно з референсами і переходами по нетворку, що всередньому зарплату тримає вищою

Ця статистика по Німеччині — повний bullshit.

В них p90 — €143.8K. Не буду казати що таких зарплат для senior взагалі не існує, але їх ніяк не 10% від усіх позицій по країні. Та які там 10%, навіть не 1%. В амазон це після 2х років, таких там може 200 інженерів, в гугл — ще 200, ще є кілька компаній поменше. Щось навіть на 1% не набирається.

Констатація давніших фактів, ми стрімко програємо конкуренцію на міжнародних ринках і ринку ЄС зокрема.

Вітаю з підключенням до інтернету)

що при ± однакових цінах, Польща стає значно приваблішою для кар’єри і життя айтішника ніж Україна.

Де однакові ціни? В Польші в 2 рази дорожче, а зарплата всього на 40% більша.

Житло 50%
Аренда двокімнатна квартира в середньому в євро:
Варшава 1100-1200
Київ: 340-636
Продуктова корзина на місяць 40%, в середньому в євро:
Варшава : 300-400
Київ: 200-300
Чоловічій костюм літній массмаркет :
Варшава : 115-230 євро
Київ: 40-90 євро
Літні черевики чоловічі массмаркет:
Варшава: 40-80
Київ : 30-60
Зимові черевики массмакркет:
Варшава: 70-150
Київ : 50-120
Зимова куртка чоловіча массмаркет:
Варшава : 80-200
Київ: 60-150
Парацетамол 10 таблеток по 500 мг:
Варшава : 1-3
Київ : 0.5-1
Таким чином виходить, що життя в Варшаві від 50% до 100% дорожче за Київ.
При цьому Варшава в 2.5 разів дешевше за Берлін та Стокгольм, в двічі за Лісабон та Мадрид і приблизно дорівнює Празі.
Можна ще дивитись такий показник як загальний індекс вартості життя.

Підіть перевірте, раптом галюніки ШІ, бо це в ручну ресерчити пару днів.

Дитячі сади та школу порахували, справді вийшло краще співідношення. Не підозрював, що в Варшаві так дорого виходить саме школа, 13,930.74 € на рік, майже в двічі дорожче за Німеччину. Хоча от Google видає, що це щось не те бо найвища ціна престижних приватних шкіл в Польщі 19 500 євро на рік, тоді як державні школи взагалі за рахунок податків. Звичайна приватна школа коштує 17 000 злотих в середньому на рік, це 3 700€.

звичайна-звичайна

Нічого не коштує (в сенсі — оплачено податками). Я плачу за необов’язковий обід (9 zł на день ~ 2,12 eur). Іноді всякі екскурсії, музеї, ролики, виїзди на природу. Вони, звісно, теж необов’язкові.

А нафіга ті приватні школи?

Ось дивлюсь в рейтинг польських ліцеїв по матуральних балах. І в топ десять я не бачу жодного приватного..

Серед випуску моєї доньки з подставувкі весь топ класа вступив в ліцеї, якась частина по технікумам, ну і пара осіб з заваленим екзаменом вісьмокласника «вступили» в приватні ліцеї..

Єдине, що мені спадає на думку — англійська мова навчання

хм, але для цього майже в кожній публічній школі є двомовні класи

А нафіга ті приватні школи

Українці думають, що треба порівнювати приватну школу закордоном до публічної в Україні. Мабуть так спати легше :) хоча по факту, навпаки, публічна школа в Україні — це ще та діра порівняно з публічною школою в США в норм районі :)

В норм районі, а це якраз такий де хлроша школа — ціна на нерухомість подекуди дорівнює Манхетену.

А можна приклад? Тому що, в нас в типовому шкільному окрузі, топ 10 по США, халупу можна за 600-700к купити, а нормальний будинок за 1-1.5млн

Хавчик у Польщі дешевше (якшо не кафе/ресторани)
P.S.
скільки парацетамолу з"їдаєш щоб це впливало на 40% бюджету?
щодо взуття, порівняй ССС в Києві і В-ві.

скільки парацетамолу з"їдаєш щоб це впливало на 40% бюджету?

До чого тут ? Взято як один з найрозповсюдженіших медикаментів, може комусь знадобиться якийсь засіб від синців, комусь засіб від грибка шкіри і т.д. не важливо, важливо порядок цін. Так більшість народу вживає лише аспирин, та парацетамол, тільки в різних упаковках назвах та формі. Більшість так званих засобів від простуди, що в стакані розчиняються — це звичайнісінький парацетамол та вітамін С, тільки сильно дорожче за рахунок упаковки. Рядова українка зазвичай переплатить за нього в три дорого, це вже інша справа.

До чого тут ? Взято як один з найрозповсюдженіших медикаментів, може комусь знадобиться якийсь засіб від синців, комусь засіб від грибка шкіри і т.д. не важливо,
важливо порядок цін.

Більшість лікарств тут безплатно якщо є рецепт

В Німеччині ? Спору нема, в 2020 робив проект для німецького хелскере, трохи був поглинений в тему. Був сильно здивований, що в них ще не було електронного рецепту, але система сама по собі явно дуже добре влаштована.
P.S. Медична страховка з податків GKV, це зовсім небезоплатно це одразу 14,6% з доходу що року, ще є і PKV (для тих хто сам є підрпиємцем і має дохід понад 66 тисяч євро на рік).

В Німеччині ? Спору нема, в 2020 робив проект для німецького хелскере, трохи був поглинений в тему. Був сильно здивований, що в них ще не було електронного рецепту

Його запустили у 2021 році. Зараз це вже стандарт.

Це рецепт від державного лікаря та ще які додаткові умови? Бо наче з приватними такого нема у Польщі.

якщо конкретні ліки рефундуються, то вони будуть рефундовані незалежно від приватності доктора

Рецепт так, потрібно наприклад на антібіотик чи знеболювальне. Але завжди платив, коли купляв за цим електронним рецептом. Може не будь-яка аптека чи обмежений перелік ліків, навіть серед аналогів? Як це вирахувати взагалі?

Наступного разу зверни увагу на рецепті на відсоток odpłatność-і. Якщо 100% (наприклад ulcamed, tetracyclinum etc) то ти платиш всю суму.
50% (наприклад emanera, cervarix, klacid, vaxigrip tetra etc) то тільки половину.
є ліки з 0%, тобто безкоштовні.
А є ryczałt — платиш фіксовану суму, там кілька злотих буквально.

Відплатність залежить від групи препаратів та до якої групи ти належиш. У дітей, інвалідів та пенсіонерів більшість препаратів або безкоштовні або сииильно компенсовані. Загугли якщо цікаво.

«Рядова українка зазвичай переплатить за нього в три дорого»
Як раз в них аптечки на всі випадки життя). Я знеболюючі шукала, а у Польщі тільки за рецептом. Банально знайшла у сусідки по ЖК.

На усі випадки життя кажете. Підіть перевірте які у вас є засоби для того щоби оказати первинну допомогу при відкритому переломі або ураженні електричним током. В цілому той же Комаровский робив обзор реальних базових знань українців з елементарної базової медицини і що в них вдома (зазвичай залишки того що назначав лікар, в кращому випадку запас того, що раніше назначав лікар переважно безрецептурні препарати і щось бездоказове типу корвалола або взагалі канцерогенної зеленки, гірчіників і тому подібного). Нажаль в школі не викладають базову медицину, хоча мали би. Зараз щоправда массово такмед і тому знань дещо побільшало в народу.
В дісності аптечка для оказання первинної медичної допомоги, буде коштувати в Україні приблизно 3000 євро і частину препаратів типу : опіоідів, адріналіну, цефалоспоринів і т.п. просто цивільним без рецепта не продадуть.
P.S. Google видає, що в Польщі парацетамол і ібупрфен мають статуси OTC і продаються без рецепту в дозування до 500 мг. Як і в цілому в ЄС не можна придбати без рецепта антибіотики.

В мене все є, коли буваю вдома- брат наполягає на тому, щоб на всяк випадок було. Він військовий в мене, тому, моменти з безпекою максимально намагається зі свого боку контролювати.
Це коштує дорого, але всі жгути ітд в мене є.

Я в Польщі шукала знеболюючий темпалгін, він за рецептом лише. Жінки 1 табл в день приймають в перший день ПМС. Особисто мені він ок, і я радилася з лікарем. В 2022 році на початку війни я не мала можливість перевезти аптечку, тому, і написала про цей випадок

темпалгін

це тогрова марка метамізолу натрію, також відома під торгівельною маркою Анальгін (можете порівняти і прочитити інсрукцію, при чому буде та семе дозування 500 мг, різниця в темпалгін доданий антидепресант темпідон ну і як на менене ще він діє навідміну від інших виробників де таблетки в двічі дешевше), теж OTC. Пишуть є польски аналоги Pyralgina та Metamizol Promedo в безрецептурному дозуванні, якраз для жінок. Швидще за усе те, що продається по рецепту під торгівельною маркою це стаціонарне дозування там і т.п.
BTW Власне для полегшення ментсруальних болей протоколи ВОЗ рекомендують ібупрофен як менш шкідливий та маючий антизапальну дію, та радьтесь із лікарем.

пиралгіна продається буквально на касах супермаркетів..

Це я зараз теж знаю. А тоді- ні. Плюс, врахуй момент,що у більшості жінок на початку війни із-за стресу, було взагалі так: або відсутні ПМС по пару місяців , або графік збився ітд.
Плюс, більшість з нас,хто виїхав, або працювали на укр ФОП, або взагалі без роботи, і не було жодного доступного страхування. Лише приватні лікарі.В цілому, було багато нюансів.
Я привела цей випадок, як контраргумент, коли ти радив майже на всі болячки пару препаратів. А воно все дуже індивідуально. Особливо, з ліками.
У інших жінок теж свої нюанси. Але досить, думаю, мого прикладу достатньо.

майже на всі болячки пару препаратів

так це не я радив, у ВОЗ є перелік там насправді не так багато діючих речовин, а от торгівельних марок хоч відбавляй . Усе інше просто маркетинг, за який покупець дуже часто преплачує подекуди в тричі і більше. Ну ще є неякісні препарати від певних виробників, в яких не те дозування там або взагалі крейда і т.д. і т.п. Власне абсолютно те саме що і з роботою в ІТ насправді, якщо подивитесь уважніше. Ті же клауди : AWS, GCP, Azure, мови програмування і тех стеки і т.д. і т.п. — це усе один загальний меркетинг постачальників засобів розробки.

більшість з нас,хто виїхав, або працювали на укр ФОП, або взагалі без роботи, і не було жодного доступного страхування. Лише приватні лікарі.

спецустава була прийнята 12 березня 2022 року. Тому в рамках не-було-жодного-доступного-страхування була доступна буквально вся медична система Польщі одразу по факту перетину кордона. Єдиний вийняток що не можна було підписати декларацію з родинним лікарем через що всі візити оформлювались як одноразові. Проте на можливість отримувати сервіс та рефундацію ліків це не впливало.

На жаль, в реаліях були доступні лише приватні лікарі.Я, коли захворіла бронхитом і в мене була підозра на запалення легенів, були приватні лікарі з їх чаєм з малиною і вітамінами. Я не заперечую ваш месседж,але в мене ось так було.

у вас є засоби для того щоби оказати первинну допомогу при відкритому переломі

тут аби при вигляді спочатку самому не втратити свідомість

Та навіть і по простіше, скажімо пити анальгетики замість візита до дантиста, теж така собі ідея. Так само наш народ може наприклад їми напихатись по 5 таблеток, коли апендицит і потім прям біда-біда.

Ділюсь лайфхаком: я німесіл купував в Україні і пересилав в Польшу Іванкомом)

ну це кста база, я знайомим в польшу антидепресанти пересилав, і боявся, щоб їх за контрабанду наркоти не порахували, але не знайшли.

Якщо що, більшість антидепресантів у Польщі рефундуються. Достатньо піти на прийом до психіатра (можна й приватного) та взяти рецепт.
Я вже півтора року приймаю АД, упаковка сертраліну (в Україні відомий як Золофт) обходиться мені приблизно в 8 злотих ~ 2 eur.

Достатньо піти на прийом до психіатра (можна й приватного) та взяти рецепт.

А в Україні достатньо піти в інтернет і купити скільки захочеш ліків, які ти сам вважаєш за потрібне, без необхідності іти до лікарів за рецептом. Взагалі ліки по рецептам, це порушення прав людини, я сам краще знаю, що мені вживати і в якій кількості, і держава не повинна обмежувати мене в моєму праві шкодити самому собі.

це порушення прав людини

Ні, це захист ідіотів. Мене теж бісить що я маю звертатись до лікаря за рецептом, але, я розумію, що більшість населення ідіоти, які будуть пити 1 таблетку пеніциліну від застуди.

Я колись теж такою дурницею страждав. Батьки присилали ліки. Потім зрозумів, що модна просто в телемедецину подзвонити, сказати симптоми, і наполягатиина тому, що тобі треба антибіотики, тоы їх і випишуть :)

Та він не особо допомагає мені. Зараз я вже це пофіксила, але треба визнати, що більшість медикаментів в нас вдома саме привезені з України.

Польскі препарати на базі німесуліду : Aulin, Coxtral, Minesulin. По протоколам вони рецепртурні в ЄС, тобто потрібен рецепт томущо має підвищений ризик гепатотоксичності тобто може пошкодити печінку (на деякий час взагалі була заборона с початку препарат розроблений був для ветеренарів, потім дозволили із рецептом). Власне в Україні дофіга аналогів прямо із назвою німесулід, що дешевше в 5 і більше разів. Але є ще дорожчі такі самі препарати — ті самі розчинні пакетики тільки більш яскраві, від німесілу ще в два рази дорожче виходять. Нащі мед робітники його рекомендують після вакцінації, напевно більше як рекламу. Євпропейське агенство із лікарських засобів та ВООЗ рекомедуть як обезболююче та жарознижуюче — ібупрофен (при болі із запаленням, зокрема менструальних) та парацетамол (для дітей виключно).
BTW Анальгін (метамізол натрію) в США взагалі заборонений, оскільки в рідкісних випадках може спричинити навіть летальний ісход, через агранулоцитоз (критичне зниження лейкоцитів в крові, тобто людина задихається сокільки кров не переносить кисень).

Взято як один з найрозповсюдженіших медикаментів

.
Я офігів коли мені мама сказала що вітаміни в Україні 500-900 грн, тоді як в сша аналогічні я за 7.5 бакса купую...

Очевидно, українці дуже багаті люди :)

За 350 грн, в тому числі американскіх вітамінів скільки завгодно. Інша справа, що абсолютно ті самі з трикратною націнкою — то звістно. Сумка китайського виробництва Луі Вітон, в Сохо, вже має націнку в 38 разів. Тобто її виробництво в Китаї разом із нормою прибутку $1000 (що безумовно дуже дорого), а в брендовому магазині вже $38 000 як Тойта Кемрі в жирний комплектації. І насправді там не така вже і велика норма прибутку, як не дивно, бо там оренда приміщення по ціні площь МКС, зарплата продавчинь модельної зовнішності з двома вищими освітами і т.д. і т.п. бо інакше, благородна мадам це не купить просто, чи скатається в Китай або пощьє на замовлення. Продається таке хібащо раз на місяць. Те саме із американськими вітамінами, по 900 грн вони швидше за усе лежать доки ціну не скинуть. Я так престраствся до американского крему для гоління свого часу.

абсолютно ті самі

Справді, давай порівнювати яблука з апельсинами.

Припустимо навіть однакові ціни. При українських доходах — це сюр.

Ти там про парацктамол писав. Береш банку за 10 баксів при ціні таблетки 2 цента в США, якої тобі на 2-3 роки вистачить — це неймовірний удар по бюджету :)

Ps подивився в Україні, 7 центів. Тобто, згідно твоїх калькулятор, в сша жити в 3 рази дешевше?

Дивіться, ту харчову добавку, що ви висилали до редактування я знайшов в іншій інтернет аптеці (не такій розкрученій) по ціні $6.9. В інструкції написано: розробка — США, виробництво Індія.
2. Україна в цьому сенсі, не відрізняється від США, в діяльності транс націоналтьних корпорацій. Десь пів року тому, на цьому форумі мені довелось відправити пруфлінки із вакансію на вивіз сміття в Києві із значно кращіми умовами, сучасним обладнанням МАN, бронюванню від ТЦК, супсидуванню житла та більшою зарплатнею і т.д. ніж працівнику атомної станції. У людини був когнетивний дисонанс і вона не могла цьому повірити. Деякі бологери, які переїжджали тимчасово під час пандемії в Арканзас та Оклахому, на пожити, з Нью Йорка, теж казали, що усі сусіди охрінввали коли дізнаватись які ціни у великих містах і зарплати так само (а питання звісно були — нахіба ти переїхав?). При цьому в Арканзасі в містечку біля так само атомної станції, по відео рівень життя явно був значно кращім. Власний катер в Нью Йорку явно не массове явище. Престижніше не дорівнює якісніше — але дорівнює дорожче.

Я скидував amazon vs rozetka як найбільш популярні сервіси.

Вивіз сміття завжди був порівняновисокооплачуваним. Але я не розумію, до чого ця аналогія. Мова ж про співвідношення вартості житла до доходів в різних локаціях, а не про різницю в оплаті праці між різними професіями.

Власне, суть посилання, лише в тому, що вартість життя не варто міряти ціною парацетамолу, оскільки- це ну дуууже мала частина бюджету.

вартість життя не варто міряти ціною парацетамолу,

Там житло першим пунктом, а парацетамол тобто один з медикаментів останнім. По цифрам виходе, що як не крути Варшава в двічі дорожча за Київ. Індіанаполіс чи Атланта з Солт-Лейк-Сіті теж набагато дешевше за Нью Йорк та Сан-Франциско.

По цифрах виходить дорожчим лише житло, решта, фантазії АІ/нумбео. Ти ж розумієш, що ти сперечаєшся з людьми, які фізично були/є в Польщі і щось там купували, і наводив як аргумент АІ?

А щодо житла. То є причини на те що м2 в локації 1 уоштує більше ніж м2 в локації 2.

Дорожче хіба житло.
Продукти ± такі самі або дешевші.
Масло, сир, мясо в Польщі суттєво дешевше.

Одяг/взуття теж дешевші якщо порівнювати ту саму фірму

Аренда двокімнатна квартира в середньому в євро:
Варшава 1100-1200
Київ: 340-636

Ого, в воюючій країні з обстрілами міста в цілих 2 рази дешевше ммм))

В цій воюючій країні багато кому доводиться переїжджати, тому є скажений попит на аренду.

тому є скажений попит на аренду.

Скажений попит? Якщо не рахувати прифронтові міста, то Київ це зараз останнє місце куди треба переїжджати. Та і мільйони за 3+ роки виїхало.

мільйони виїхали але їх авто чомусь стоять в заторах щоденно, якась загадка

мільйони виїхали але їх авто чомусь стоять в заторах щоденно, якась загадка

В заторах стоять авто внутрішньо переміщених, а мільйони реально виїхали і продовжують виїздити

По відчуттях, в Україні не набагато дешевше, більш того, або на рівні, або дорожче ( я саме Ірпінь з Вроцлавом порівнюю, бо часто вдома буваю і маю можливість споживати і продукти харчування ітд)

Чоловічій костюм літній массмаркет :
Варшава : 115-230 євро
Київ: 40-90 євро
Літні черевики чоловічі массмаркет:
Варшава: 40-80
Київ : 30-60
Зимові черевики массмакркет:
Варшава: 70-150
Київ : 50-120
Зимова куртка чоловіча массмаркет:
Варшава : 80-200
Київ: 60-150

То мабуть різне купляєш або порівнюєш тільки звичайні крамниці, а наприклад якщо подивишся той самий спорт одяг того самого бренду, то у Польщі і дешевше і вибір більше, набагато більше крамниць та великих супермаркетів, та ще пропозиція на інтернет маркетплейсах непорівняно краща. Навіть можна взяти якийсь локалізований бренд, який суттєво дешевший глобальних.
Також у Польщі більш поширені знижки, навіть починаючи вже з літа.

Принаймі в мене такі враження від життя у Харкові до 2021 року, досить часто замовити за кордоном було дешевше навіть з додатковими витратами, бо вибір та знижки. Може у Львові чи Києві ситуація трохи краща та різниця буде несуттєва.

в мене такі враження

ключовий момент. Особисто мені теж так вважалось коли я в переше потрапив в ЄС, ще років 15 тому в Угорщіну. Але потім з’ясував, що я просто не шопився вдома нормально не виділіяв не це стільки часу і усе тут є і давно (а за кордоном нема такого інтертейменту і у відрядженні зовсім не такий графік роботи). По цінам так брендові речі, які на заході масс маркет типу : Addidas, Nike, Calvin Klein, Columbia і т.д. в Україні будуть дорожче за рахунок бренду і маркетингової націнки. Все інше і з непоганою якістю, якщо на бренд відносно пофіг — завались і дешевше вийде. Реальне шопінг Єльдорадо нассправді це Туречиина, а не ЄС, тільки треба їхати не в санаторій в Анталії, а в Істамбул наприклад. А от в Китаї нема чого робити, там на масс маркеті буде дорожче за Україну, для себе вони лайна не тримають — це продукція з певного сегменту для різних країн (тому Барабашова давно здувся і лайно, Сирійці пропали — а китайці і вьєтнамці везли товари для Африки щоби мати певний навар і прибуток).

Реальне шопінг Єльдорадо нассправді це Туречиина

Згоден, був у звичайному турецькому супермаркеті у Денізлі, це столиця провінції де Паммукале. Реально дешеві текстильні вироби.

якщо на бренд відносно пофіг

у Харкові спорт бренд — це хоч якась гарантія що тебе не наїбали якості. Що воно не розпадеться на молекули через тиждень чи місяць. А так це може бути й недорогий бренд непоганої якості, наприклад Scarpa взуття.

Там написано масс маркет, це загальні данні. 2. Відчуття це не цифри, крім того у нас фізично, ще з часів російської імперії — поїздка за кордон, це модно ! Тобто враження, тим більше коли купляєтся товар китайського виробництва. Особливо серед тих хто ходить виключно в брендах і хлібає смузі youtu.be/ewkaGqEH508?t=4186
Навіть доходиь до того, що євреї фанати Hugo Boss — марки на ім’я виробника форми для СС, та члена НСДАП, в тій формі робили голокост. Так само деякі етнічні євреї стриглись під гітлерюгент в 14-15 роках. Така культура. BTW Американці натомість помішані на цифрах і на статистиці. Так що відчуйте різницю.
3. Я більше 15 років відпахав в електронній торгівлі, тому сорян — цифри рулять, відчуття це глибоко особисте. І тим не менше абсолютно переважна кількість покупців приймає рішення емоціонально, а не раціонально. 80% усіх покупок і усього, взагалі роблять жінки. Є статистика американської асоціації роздрібної торгівлі. Що цікаво єдине що жінки купляють раціонально — це автомобілі, чоловіки в більшості випадків емоціонально і це парадокс.

Тобто враження, тим більше коли купляєтся товар китайського виробництва.
Я більше 15 років відпахав в електронній торгівлі

Тоді підкажи будь ласка, де більше націнка на той самий китайський товар? В Україні чи у Польщі? Наче за рахунок більшої сплатоспроможності та вищої конкуренції, у тч великої кількості мережевих супермаркетів, повинно бути менше у Польщі? У цьому разі в Україні продають (не той самий) товар з меншою собівартістю.

Звісно націнка в Польші, не плутайте із маржою тобто нормою прибутку. При приблизно однакових податках, в Україні самі в курсі як влаштована митниця. А от скажімо оренда або робоча сила по ціпочці продажів від доставки до торгівельної організації, в Польщі дорожче.
2. Якщо ви візьмете не массмаркет, чи навіть просто пересічний якийсь масс бренд для західного світу, то в Україні буде набагато більше ціна і маржа, бо бренди значно краще маркетингово розкручені ще з 90-х і т.д. Те саме скажімо фаст фуди, в Україні замість їжі продають друкований маркетинговий папір, порції на заході значно більші. Ми це спеціфічний ринок, на заході саме такий в кольорових та емігранських кварталах. Скажімо певні бренди алкоголю стоять там за склом під замком, тоді як алкоголь значно дорожче стоїть відкрито. І різниця в тому, що перший бренд розкручений по різним хіп-хоп тусовкам і популярний в чорношкірих та латиноамериканців.

хєрня,
мені харчування на сімю з 4 людей виходить дешевше в польщі ніж в україні.
цю різницю видно навіть по коштах які залишаються.
Садки і школи можуть бути безкоштовні.
Топові школи аля брітіш скул це дійсно 13-14к євро в рік
є інші двомовні які виносять близько 10-11 в рік.
рівень життя вищий, от і ціни вищі.
Хоча от поміняти масло в авто, сервіс то 1 в 1 як в нас.
Я давно не був в україні але не памятаю щоб міг купити молоко за 20 грн літру.
а тут по акціях в бедронці ізі.

Я давно не був в україні але не памятаю щоб міг купити молоко за 20 грн літру.

в таку ціну ні пальмового ні соєвого нема

в бедронці це часта ціна якщо одразу 6 штук береш.
І то є звичайний продукт який в ашані без акцій вартує близько 4 злотих.

О, Швеція... Анна Петрівна заводить очі наверх і падає знепритомнівши.

лол

Житло 50%
Аренда двокімнатна квартира в середньому в євро:
Варшава 1100-1200
Київ: 340-636

далі навіть не цікаво читати)

приїхав в Польщу 3.5 роки назад.
Варшава центр житло 55кв+10кв тераса (те що в нас називають бізнес клас) як от Французький квартал чи Аурум (візуально як останній) — 1200$ (так зараз таке можна десь від 1400 вже шукати, але все ж) парковка + кладовка включені

якщо вірити вам і логіці порівняння це мало б вкластись в 600$ в Києві) але за такі гроші ви навіть квартиру в подібних ЖК не винаймете
___
про одяг взагалі смішно) все життя їздив і купляв одяг в Зарі/Бершці/інших магазинах в Польщі(чи далі в Європі), бо навіть без повернення ват — там дешевше було. А ви розказуєте якісь зворотні казочки (справді якісь українські бренди, які роблять мало якісно і дуже дешево можуть коштувати дешевше польського місцевого бренду, але який сенс)
___
продукти — в тіктоках уже місяцями вірусились ролики де порівнювали ціни в Сільпо/Керфур чи Ашан Ашан — в Польщі 10-20% все дешевше)

ви живете в уявному світі сер

Як мінімум все те, що є результатом «рабської» праці співвітчизників і що не може бути експортоване. Не обов’язково в 2 рази, але суттєво дешевшими в Україні є:
Клінінг, няні, репетитори, стоматологія, приватна медицина, масажисти, ремонті роботи, вантажники, послуги СТО, фотографи, таксі, громадський транспорт, кафе, ресторани, доставка їжі, перукарні, косметологи, манікюр, фітнес-тренери, юридичні послуги, бухгалтери, театр.

Мабуть ремонтні вже не дуже дешеві, бо нема працівників?

до речі так.
ремонтні роботи, вантажники, таксі — виросло в рази.

інколи просто є недоступним, і ти не знаєш, що робити і де шукати (перші два)

Це так, але на це не так і багато грошей іде в середньому. Принаймі в мене.

приватна медицина

Про це можна буде говорити тоді, коли вона зявиться в Україні. Наприклад, коли перестануть збирати гроші на лікування в америках

але на це не так і багато грошей іде в середньому

А на що ж таке сироїди витрачають багато грошей, що в Польщі є дешевшим або хоча б за тією ж ціною що й в Україні? Якщо не споживати якісь неймовірні кількості дешевої польської молочки/м’яса і не хворіти на шопоголізм (маю на увазі дешевший одяг чи взуття).

В Україні дорожче тільки їжа (далеко не вся) і техніка (теж не вся).

Про це можна буде говорити тоді, коли вона зявиться в Україні.

В Україні немає приватної медицини?

А на що ж таке сироїди витрачають багато грошей

особисто в мене основне джерело витрат в місяць — це їжа — приблизно 1500$ в місяць
Відпустки — приблизно 1к в місяць
Страхівки і податки за будинок 1к
Відсотки за іпотекою — 600
Шопінг — 500
Комуналка 300

---

Їжі, відпустки і шопінг — в Польщі дешевше.

В Україні немає приватної медицини?

В Україні є приватна медицина? Чому тоді дітей на інєкції в Сан Антоніо возять?

Cost of living in Kyiv (Ukraine) is 51% cheaper than in Warsaw (Poland)
Cost of living in Lviv (Ukraine) is 73% cheaper than in Warsaw (Poland)
www.expatistan.com/...​ng/comparison/warsaw/kyiv
www.expatistan.com/...​ng/comparison/warsaw/lviv

Cost of living in Kyiv (Ukraine) is 51% cheaper than in Warsaw (Poland)

Скоріш за все ще більше, бо у Києві немає куди витрачати. У цих рейтингах дозвілля враховується дуже обмежено, кіно, якийсь роллердром та й усе. В реальності, у Польщі набагато більше можливостей для дозвілля і на дуже багато більші витрати. Та в мене в Німеччині один парк розваг на два дні потягне більше, ніж усе дозвілля у Києві за рік.

Не знаю, що там в Німеччині та Польщі із безкоштовними заходами, але у Словаччині лише у моєму місті стільки усього безкоштовного, що я не все відвідую (місто 50 тис осіб): концерти, театр, фестивалі, «пішохідна вулиця» із розвагами для дітей та дискусіями для дорослих, є дискотеки із безкоштовним входом (або за символічну плату 3 євро), у цьому році був кінофестиваль фільмів під відкритим небом. На платні я теж ходжу (як концерти наших українських зірок, концерт Rammstein, фестиваль Pohoda, аквапарк чи СПА, парк розваг із дітьми), але і безкоштовних дуже багато. Відверто, я не помітила, що витрачаю тут більше, аніж в Києві до вторгнення, але життя в мене стало більш насиченим. Плюс можливості туризма на вихідні, дуже багато де можна дістатися авто.

Медіанний сініор в Україні має лише 4700 на місяць і 6к в третьому квартилі.

це ще ті, що втрималися на «старих місцях», нові найми пропонують так, що «обняти і плакати»

в моїй ніші мінус третина від пікових значень (на інерції ковіду, але траплялися і під час і в 2019 навіть)
але пропозиції то таке, погано, що їх самих стало мабуть на порядок менше

мінус третина від пікових значень (на інерції ковіду

до цього можна спокійно додавати інфляцію акумульовану за період 2020-2025. Це десь в районі 25% для США і 45% для Польщі. Для України даних не знайшов, але думаю у нас рівень доларової інфляції за цей період не нижче ніж в США.

Причина відома, і це не ШІ

польскі компанії мають пул західноєвропейських клієнтів, вони перепродають інженерів трохи дешевше ніж це буде «інхаус стафф» для замовника

досвідчену людину запросто можна продати по 60-70 ойро за годину, причому це внутрішній продаж в рамках сервісної компанії (айтисупорт в цьому випадку, не конвеєр клепанія нового, як на галєрах продаючих чистих програмерів, там мабуть вищі ставки), а потім вже західньоєвропейський офіс продасть по 100 кліенту, бо йому так краще ніж за подібного платити 120-150 і мати залежності

тобто з 10-11к ойро запросто можна не на уопі дати інженеру 7к і це на сервісній галєрі під час кризи найму і скорочень (цифри перепродажу не зі стелі)

Тут все дуже відносно. Можна відслідковувати польські вакансії від роботодавців на justjoin.it — там є суми пропозицій в залежності від контракту.
Зараз я трохи ще працюю з клієнтами і бачу, що намагаються не аппрувити одразу офери на великі суми, мотивуючи тим, що багато скорочень в бігтех , хочуть ще подивитися ітд. Я не маю репрезентативної вибірки і це суб’єктивна думка.
Наприклад, із останніх оферів в мене був Solution Architect, 9500 y.e, B2B. У 2023-2024 я би могла найняти його за 10+ к, але зараз клієнт взагалі хотів давати 9200.

Так звичайно що конкретні суми контрактів сильно відрізняються. Головне відкриття для мене було в тому, що медіана і 3й квартиль в Україні в номінальних доларах особливо не змінилися за останні роки, а от в Польщі схоже виросли і немало.

Я би порадила дивитися,що саме за компанії.Умовно, в Польщі є лінійка бігтех- там одні зп, є середня — це наші галери, продуктові там.Можливо, це може впливати , що за рахунок бігтех, Польща привабливіше виглядає. Але це суб’єктивна думка.

Ну це на жаль одна з давніх серйозних проблем ІТ індустрії в Україні, яка з війною загострилася ще сильніше. Бігтеків, як і просто сильних міжнародних продуктових компаній, у нас одиниці.

Тут на форумі є з Варшавського офісу Гугла. Можна б було попитати , загалом, як в них справи, якщо можна про це публічно розповісти

Польский бігтек то хіба що бренд.
Зп може й трохи вище ніж на українських чи польських галерах, але там усюди умова о праці, яка опускає той бігтек на дно.
Десь на рівні менеджменту там може й цікаво, але рядовому сіньоре девелоперу там робити нічого. Ну хіба що прийти в офіс та посидіти в одній з тих 30+ поверхових башт в центрі Варшави.

Нічого в ціх висотках не має класного, ось зараз в нас там офіс.Бачу постійні проблеми з паркінгом у багатьох, плюс, в обід черги в кафе ітд. Але ж блін в центрі Варшави. Тут кожному своє.
Я чула колись від тих, хто цілив в ці бігтех в Польщі , одну з мотивації, що потім легше буде в ту саму Іспанію, чи іншу країну промоутися. Не знаю, чи воно так, чи ні.

О, я в спортзал ходив весною в одну з тих висоток. Ну там тренер до якого ходив в спортзалі в висотці працював, ходив саме до нього. Парковка в тому районі то епічно. Збудувати фіговину на 50 поверхів без паркінгу це треба вміти. Машиною іноді за пару кварталів паркувався від того спортзалу. Ну поки звідти да назад дійдеш то і кардіо зробиш)
Щоб в іншу країну, ну не знаю, і без бігтеків туди можно потрапити за бажанням. Да і часи коли в фаанги потрапити було мрією вже минули.

Ну, у всіх різні цілі. Для мене особисто важливий рівень компенсації+ деякі компанії я принципово не розглядаю.Все інше- що шукати на галеру людей, що в бігтех — принцип однаковий. Більш того, із-за довгого рекрутмнент процесу не всі інженери хочуть витрачати час.
Щодо висоток- так, там багато чого цікавого, починаючи від паркінгу ітд.Але це маркетинг, коли всі намагаються десь в центрі кучкуватися. Мені соромно,але не було і дня, щоб я не спізнювалася.Бо то корки, то ремонт доріг ,то інше

лет пять назад если и пробегали какие-то вакансии с Польше, зп там была на 20-30% ниже местных
при том, что жизнь там заметно дороже

Судячи по форумам знайти роботу в Польщі ще той квест, багато пропозицій на маленькі для Польщі гроші, компанії наймають по УОП, а це приблизно 30% податків. А ще нормальне житло від 1000 євро. Так що чистими наврядчи в Польщі вийде більше

В Україні також не швидко йде пошук, якщо хочеться щось хороше знайти. Це нормально(:.

нормальне житло від 1000 євро

Так і в Києві чи Львові нехай не 1000 євро, але доларів 800 треба платити за оренду чогось більш-менш нормального.

Львів — від $380 до $600 /вже потужні варіанти/ тому не треба перебільшувати

Можливо, я в першу чергу про Київ писав бо тут живу. Просто чув, що у Львові оренда навіть дорожча. Але радий якщо лише за $600 можна зняти потужний варіант(:.

Роботодавці користуються ситуацією і наймають дешево, бо ми все одно нікуди не дінемось.
Крива попиту і пропозиції, все закономірно.

У мене є сумніви, що відкриття кордонів, про яке говорять, відбудеться. )
Я не бачу для цього причин. )

Польща стає значно приваблішою для кар’єри і життя айтішника ніж Україна.

Польща стає значно привабливішою вже через те, що там немає нашої влади, прокурорських, Дія.Сіті і агента Гетманцева.

користуються ситуацією і наймають дешево, бо ми все одно нікуди не дінемось.
Крива попиту і пропозиції, все закономірно

Так, причому це навіть не те в чому їх варто звинувачувати. Якщо товар чи послуга здешевшали, то з точки зору бізнесу не раціонально цим не скористатись.

У мене є сумніви, що відкриття кордонів, про яке говорять, відбудеться. )
Я не бачу для цього причин. )

Ну от для молоді відкрили ж. Тут або вже закривати для всіх (що вже мабуть пізно робити), або шукати схему, що працюватиме з відкритими кордонами на довгій дистанції. Думаю що нехай не одразу і не для всіх, але поступово відкриватимуть.

Коли прочитав про вбивство Парубія, зразу якось викликало підозру прізвище вбивці — Сцельніков. Львів’янин? Корінний? Звісно, що це нащадок кацапських нквдистів, які окупували захід України в 1939-ому. Його історія-виправдання вбивства Парубія — то легенда кацапських кгбістів. Він явно антиукраїнських настроїв. Це мені нагадує деяких форумчан.

У мене є сумніви, що відкриття кордонів, про яке говорять, відбудеться. )

Теж чомусь здається що ще років 5 після закінчення гарячої фази буде якщо не військовий стан то близько до нього. Тайвань от 40 років в ньому жив, але там і не дінешся особливо нікуди.

Теж чомусь здається що ще років 5 після закінчення гарячої фази буде якщо не військовий стан то близько до нього.

Не здається. Вчора Буданов підтвердив, що після закінчення війни кордони відкривати не будуть

Підписатись на коментарі