Криваве вухо Трампа: замах чи політичний театр?

Міф про кулю, що лише «зачепила», і створення нового мученика

Подія, яку намагаються забути

У липні 2024 року світ здригнувся: на мітингу в Батлері пролунали постріли. Дональд Трамп з кривавим вухом, Секретна служба, паніка у натовпі. Наступного дня — гучні заголовки: «Замах на вбивство».

Але вже сьогодні історія тоне в інформаційному шумі. Нові скандали затопили інформаційний простір, а суспільство готове забути.

Та чи можемо ми дозволити це?

Ідеальна рана

Експерти з балістики нагадують: куля 5.56 мм на такій відстані мала б знести половину вуха та пошкодити череп.

Але ми бачимо лише «подряпину»: достатньо криваву для камер, проте абсолютно не критичну.

Доктор Фредерік Венайґер, пластичний хірург:

«На фото — добре загоєна рана, без жодних ознак реконструктивної операції».

Це ідеальна постановка: є драма, але немає реальної загрози життю.

Провали безпеки... чи дозволений сценарій?

Протоколи Секретної служби вимагають жорсткої перевірки дахів. У Батлері стрілець сидів на даху більше години. Свідки кричали, показували пальцем — охорона мовчала.

Факт:

— Підозрілого бачили ще за 90 хвилин до пострілів.

— Інформація не дійшла до керівників охорони.

— Після пострілів стрільця вбили на місці — без допиту, без відповіді, без шансів з’ясувати деталі.

Це не «невдача». Це або неймовірна некомпетентність, або дозволений сценарій.

Чому наратив вилизали за добу

Перші повідомлення плуталися: «осколки», «шрапнель», «куля пройшла поруч».

Вже через 24 години у медіа залишився один рядок: «пряме влучання кулі».

Питання: чому офіційна версія так наполегливо уникає слова «осколки»?

Відповідь проста: уламки не роблять з тебе мученика. Куля — робить.

Політичний бонус

Через 48 годин після «замаху» рейтинги Трампа різко пішли вгору.

Скандали, суди, розслідування — зникли з медійного фокусу.

Країна дивилася лише на одне фото: закривавлене вухо і кулак у повітрі.

Це був не момент виживання. Це був момент брендингу.

Символ сильніший за факти

В історії вже були лідери, які використовували «майже замахи»:

  • Муссоліні кілька разів «диво рятувався» і ставав героєм для натовпу.
  • Рейган справді пережив постріл — і його одразу евакуювали за протоколом.

Але Батлер виглядав інакше: замість евакуації — пауза на сцені, кулак у повітрі, ідеальна картинка для всіх телеканалів світу.

Чому це небезпечно

Бо міфи не потребують правди. Вони потребують віри.

І якщо суспільство проковтне цей міф без запитань, переможуть ті, хто керує наративом.

Висновок: Батлер — це не замах. Це була історія, яку перетворили на золото. Політичне золото.

І питання, яке залишиться з нами:

Ми справді бачили замах на життя... чи презентацію нового символу?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Криваве вухо Трампа: замах чи політичний театр?

Буває що просто щастить, всього то один замах.
Он на Фіделя Кастро, за оцінками його колишнього охоронця, було від 100 до 200 замахів. А за іншими даними, кубинські спецслужби задокументували понад 600 планів вбивства, складених при різних президентах США — ось це дійсно Фортуна! (або підступні рептилоїди ;-)

Тобто, все за шо б трампуни не бралися — сходе на пси.

Абсолютно все: економіка, міжнародні діла, law enforcement, «бізнеси» самого трам-пам-пама.
Heck, вони навіть марихуану випадково легалізували по всій країні (бо косорукі імбецили).

АЛЕ НЕ ТУТ!
НІТ!

Тут вони провернули ювелірну high risk high reward операцію многахадовачьку.
І зробили все ідеально, прям хоч зараз у підручник.

А шо думаєте про замах на Стерненка?

Не факт, що ми знаємо всю правду. Замахи іноді використовують і як інструмент піару. Треба більше фактів, а не лише гучних заголовків

Якщо він зробив ідеальну рану, то якось шкода гробити такого спеца.

думаю, довірити власну безпеку американським збройним силам, то був вдалий хід

Дональд Трамп з кривавим вухом, Секретна служба, паніка у натовпі.

І чомусь усі забули що був вбитий на трибуні, позаду рижого клована.
Наче б то не людина була а розхідний матеріал.

Людське життя останнім часом якось просіло в ціні, схоже загалом у світі.

Наче б то не людина була а розхідний матеріал.

I dunno how to break it to you...

Багато разів попадав у ситуації де мала місце така неймовірна лажа що складно повірити. Але розгрібаючи усе в ретроспективі розумієш що це усього лише лажа.
А у таких гучних лажах накладається могутні фактори:
— Журналісти, яким треба вижати максимум сенсацій бо це їх хліб
— Чиновники, яким треба по максимуму прикрити свою сраку бо це також їх хліб
— Піаршики яким треба по максимуму із цієї ситуації вижати користі, як і з будь-якої іншої ситуації
Звідси і виходить купа нестиковок та недоговорок, виходячи з яких можна сбацати непогану теорію змови

P.S у нас он досліди з тим же вбивцею Парубія. Злочинця давно вже зловили але всеодно кружляють мінімум 3 версії мотивів і ще не зрозуміло просив Парубій захисту чи ні. Так от коли почнеш досліджувати ще версій 10 знайдеш і усі у твоїй інформаційній бульбашці виглядатимуть правдивими Але насправді не правдива жодна.

автор, Земля плоска, власті скривают!

і шо? яке це для нас має значення?

Для України значення суттєве. Трамп це величезна стратегічна перемога Пекіна в першу чергу. Американців обурила інфляція, мігранти, повісточка і т.д. це можна зрозуміти — та на виході вони матимуть наслідки програшу Другої Холодної війни, а це буде приблизно те саме, що сталось з СРСР з програшем першої і вже йде повним ходом, кризові явища одне за одною. Будь яке вирішення питання по бойовим діям в Україні — в очевидь призводить до повної зміни політичного режиму пост майдана в Україні, це водорозділ як і сам другий майдан, та цей раз вже зміни будуть масштабу 1992 року, тобто кардинальні.

Трамп це величезна стратегічна перемога Пекіна в першу чергу.

шо робиться... невже він агент ще й пекіну?

Ні та сама ідея MAGA аля Ніксон при чому в революційні формі, ні до чого доброго не призведе. Подивиіться що відбувається із ІТ сектором, зокрема Intel. Автопром — флагман американскої економіки давно в дупі, він ще зумів нагадити аиробництву електрокарів, хоча программа підтримки виробництва Байлена почала працювати (і взагалі по більшості показників лемократи вийшли з кризи спречиненої пандемією хоч і за рахунок еміссії і інфляції). Проблеми в Boing аналогічні Intel насправді. Тому Трамп намагається прибрати директора ФРС який тримає облікову ставку, керуючись макро-економічими показниками і т.д. За великим рахунком Трамп і його політика радикальних і різких змін, поставили США в так саму ситуацію як Путін поставив федерацію. Це треба мати особливий талант, щоби відверто пересратися із усіма союзниками і нічого не зуміти зробити суттєвого із ворогами. Навіть Чечель, що відверто ненавидів Сталіна (і навпаки) ніколи собі наскільки прямолінійних дій і висловлювань не дозволяв доки був на посаді (хоча навдміну від Монгомері з яким постійно мав взаємні сварки). Розумний був, усе життя служив в армії і воював.

Купа теорій змов, там де їх нема.
Поліція та секретна служба повністю провалилась. А американці обрали телезірку розважального шоу, де звільняють людей, як знаємо за маніпуляцією суспільством столяли політологи яких фінансував і направляв Ілан Маск (і більше за те ці же самі люди і компанії керували виборчою компанією віктора януковича свого часу і так само виграли вибори — це був два рази судимий, який по ідеї не мав би виграти вибори навіть на старосту двірників в самій тюрмі він був і касті красних). Судячи з відосів з Америки, там і до реднеків вже дійшло — що їх ошукали.
Між іншим свобода володіння зброєю, включно з психічно хворими без усестороньої перевірки (на автомобіль права теж дають не усім підряд, треба проходити навчання, медкомісію та здавати екзамен) — це послідовна політика республіканців, тоді як політика демократів і синіх штатів — жорсткий контроль.
А так двоє (бо замахів насправді було 2) психічно хворих надивилось демократичного телебачення з НЛП пропагандою і вирішило стати національним героєм пристреливши лідера фашистів, доки не пізно. А організація безпеки зустрічей з виборцями насправді така собі. Так само є інсайд відоси з таких закладів, що в нас на футбольний матч будуть потужніші методи безпеки і усеодно на стадіоні будуть фаери та ультрас влаштують потасовки.

Підписатись на коментарі