Sora — все. Чому OpenAI вбиває свій ШІ-аналог TikTok і до чого тут нова модель Spud
OpenAI закриває свій застосунок Sora всього через шість місяців після запуску.
We’re saying goodbye to the Sora app. To everyone who created with Sora, shared it, and built community around it: thank you. What you made with Sora mattered, and we know this news is disappointing.
— Sora (@soraofficialapp) March 24, 2026
We’ll share more soon, including timelines for the app and API and details on...
Взагалі Sora задумувалась як такий собі ШІ-аналог TikTok із вертикальною стрічкою. Головною фішкою була можливість робити реалістичні діпфейки, але хайп досить швидко спав. Люди награлися, нагенерували купу дивних відео з Семом Альтманом і на цьому інтерес згас.
Але The Information пояснює і більш прагматичну причину закриття. OpenAI зараз кидає всі доступні обчислювальні потужності на тренування своєї нової надпотужної моделі Spud. Компанія бере курс на AGI, Сем Альтман навіть передав контроль над безпекою ШІ та захистом даних іншим топам, щоб повністю сфокусуватися на пошуку грошей для гігантських дата-центрів. Тому підтримувати дорогу розважальну соцмережу зараз немає сенсу.
Мені особисто ці генеровані відео взагалі не подобаються. Зараз в інтернеті вже стільки штучного контенту, що хочеться бачити щось справжнє і живе. Тому я зовсім не здивована, що вони так швидко прикрили цю лавочку.
А ви що думаєте про це, користувались Sora? Ну і цікаво, що ж це за новий Spud нас чекає. Як думаєте, це реально якийсь прорив чи черговий прогрів інвесторів?
7 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарівТому що нейрослоп нікому не цікавий, а ще тому що OpenAI підписали контракт з Пентагоном.
Ну да, саме тому вся стрічка в ньому і саме тому він збирає мільйони переглядів
Він то цікавий, просто не прибутковий, генерація відео вимагає більше ресурсів ніж люди готові платити. А опенаі не гугл, не можуть позволити спалювати так багато бабла.
Це ти про що? Брейнроти в інстаграмі про джорджа флойда та чарлі кірка та тому подібне бомбарділо крокоділо? Це ж школярі-дегенерати з цього кекають, як у тебе з цього стрічка складається? Чи ти про Sora, яку продавали як «убивцю тік тока»? Third-party data suggested that only about 1 percent of users were still active 30 days after installation, suggesting high curiosity but low long-term engagement. By February 2026, reports indicated that the app had seen a 99% drop in active users from its peak.
Ну тобто ти сам підтвердив що людям воно нахй не впало. Чисто як жвачка для мозку потупити. Культурної цінності — нуль, комерційної цінності — нуль, існує лише як дешевий дофамін щоб тримати увагу людей і впарювати їм рекламу між свайпами. Якщо воно зникне — людство нічого не втратить. От коли за ШІ контент будуть платити як зараз за фільми та серіали на усяких нетфліксах та кінотеатрах — от тоді поговоримо. А поки що увесь цей дроч «подивіться який гіперреалістричний кліп на 20 секунд висрала нова модель, голівуд is over» цікавий лише як хайп для усяких tech bros в твіттері. Майбутнє ШІ буде хіба що в ентерпрайзі, для широкого користувача воно не вигідно. А через деякий час приберуть і безкоштовні чатботи теж, бо комерційно воно теж не вигідно.
хз юзаю далі. Чисто того що клод за 20$ ліміти мусор
cybernews.com/...n-ai-sora-crash-and-burn кажуть що
— тому так — тут лише гроші — хтось очікував іншого від Альтмана? :)
Ппц, скiльки всього хорошого можна було зробити за цi грошi...а не оцей тупий ai slop
krasche.a3.kyiv.ua