Cursor 3 вже тут! Розбираємо, що цікавого в оновленні

💡 Усі статті, обговорення, новини про AI — в одному місці. Приєднуйтесь до AI спільноти!

Вчора автори Cursor релізнули оновлення Cursor 3. Час розібратися, що ж там цікавого.

Головні зміни

Багаторобочий простір та паралельне виконання завдань

Cursor 3 тепер за замовчуванням підтримує архітектуру multi-workspace. Це дозволяє розробникам та агентам одночасно працювати з кількома різними репозиторіями. Усі запущені процеси (як локальні, так і хмарні) тепер зведені в єдину бічну панель.

Також ініціювати роботу агентів можна з будь-якої платформи, будь то звичайна десктопна програма або вебверсія, чи інтеграція зі Slack, GitHub та Linear. Крім того, функціонал вебверсії перенесли в десктоп, і тепер хмарні агенти самостійно генерують демоверсії та скриншоти результатів своєї роботи.

Додана система швидкої передачі сесій

Також з цікавого, то в оновленні було додано механізм перенесення активних сесій між локальним комп’ютером та хмарними серверами.

З хмари на ПК

Якщо згенерований у хмарі код потребує ручних правок або тестування локально, сесію можна миттєво перенести на комп’ютер. Для швидких локальних ітерацій розробники інтегрували модель Composer 2 із підвищеними лімітами використання.

З ПК у хмару

Якщо говорити про навпаки, то тривалі завдання можна вивантажити на сервери компанії. Це дає змогу закрити ноутбук або перейти до іншої задачі, поки агент автономно продовжує писати код у фоновому режимі.

Спрощення шляху від коміту до злиття PR

Процес перевірки та управління кодом став більш простим та інтуїтивним. Cursor 3 отримав новий, мінімалістичний інтерфейс перегляду змін, який дозволяє швидше редагувати та аналізувати внесені зміни. У матеріалах до оновлення показується, як розробники можуть у кілька кліків підготувати файли, зробити коміт та ефективно керувати PR`ами прямо з оновленого вікна.

Абсолютно новий інтерфейс

У третій версії розробники відмовилися від концепції розширення чи простого форку VS Code, через що інтерфейс був написаний повністю з нуля і тепер повністю фокусується на взаємодії з ШІ-агентами.

Інші зміни

  • Поглиблена робота з файлами зберігає найкращі функції класичного IDE, включно з можливістю швидкого переходу до визначень завдяки повноцінній підтримці протоколу LSP.
  • Інтегрований браузер дозволяє агентам відкривати локальні вебсайти, здійснювати по них навігацію та виконувати контекстні запити прямо в додатку.
  • Cursor Marketplace відкриває доступ до сотень плагінів зі встановленням в один клік для розширення можливостей агентів, а також дозволяє створювати приватні маркетплейси для окремих команд.
  • Швидкий запуск нового інтерфейсу доступний одразу після оновлення програми за допомогою комбінації Cmd+Shift+P для виклику Agents Window.

Детальніше про оновлення можете дізнатися на офіційному сайті Cursor: cursor.com/blog/cursor-3

Як вам нове оновлення? Діліться своїми враженнями!

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Судячи з тієї тонни непотрібних і незрозумілих фіч скоро і курсор можна буде видаляти як і вс код.

Добре, що розвивається. Зміни та нові фішки не погані, до всього звикаєш і кожен знайде свій спосіб взаємодіяти. Продовжую користуватися звичайни IDE інтерфейсом, але кому підходить вайбкодинг, вперед. Класно тепер можна деригувати групою агентів прямо через курсор.

Із статті виглядає наче вони вирішили перейти від IDE до окремої аппки з чатіками назовсім, але насправді IDE нікуди не дівається і навіть в тому блогпості лінка на який наведена вкінці сказано:
>option to switch back to the Cursor IDE at any time.
>We will also continue to invest in the IDE until codebases are self-driving.

Особисто я спробував новий інтерфейс і зрозумів що здебільшого і далі буду користуватися саме інтерфейсом IDE. Чому? Щоб ефективно рев’ювити код авжеж! А також щоб комбінувати ручну розробку і агентну. А інтерфейси з чатиками як показує практика дуже швидко заводять людей в стан коли вони перестають розуміти що відбувається в коді. І це ок для простих проектів та MVP де вже можна майже повністю довіритися сучасним агентам. Але я майже не маю таких проектів)
Вважаю їх реалізацію інтеграції AI в IDE дуже зручною і навіть взірцевою, але і розумію чому вони весь час намагаються промоутити оцю мультиагентність, паралельність, клауд-спрямованість... Все просто — гроші. Користувачі які не бачать результат роботи моделек одразу в IDE, не бачать наростаючих проблем, особливо найпростіших, значить повністю скидають їх діагностику і виправлення на плечі моделек що звісно генерує набагато більше використання токенів, токенів починає невистачати і вони переходять на дорожчі тарифи. Profit!

Підписатись на коментарі