Bun переписують із Zig на Rust? Творець проєкту пояснив ситуацію

💡 Усі статті, обговорення, новини про Front-end — в одному місці. Приєднуйтесь до Front-end спільноти!

На Hacker News здійнявся галас через нову гілку в репозиторії Bun, де експериментують із портуванням коду із Zig на Rust. Ком’юніті одразу почало холівар про зміну мови розробки, але фаундер Джаред Самнер відповів прямо у треді і назвав це перебільшенням. За його словами, це лише експеримент: код зараз не працює і його можуть просто викинути, а мета гілки — на практиці порівняти продуктивність та зручність підтримки обох версій.

I work on Bun and this is my branch

This whole thread is an overreaction. 302 comments about code that does not work. We haven’t committed to rewriting. There’s a very high chance all this code gets thrown out completely.

I’m curious to see what a working version of this looks, what it feels like, how it performs and if/how hard it’d be to get it to pass Bun’s test suite and be maintainable. I’d like to be able to compare a viable Rust version and a Zig version side by side.

Проте загальний тренд на переписування проєктів цією мовою стає все відчутнішим: нещодавно Meta переписала частину WhatsApp з C++ на Rust, скоротивши кодову базу на 50 тисяч рядків, а в ядрі Linux використання Rust офіційно перестало бути експериментом і перейшло в продакшен.

Як вважаєте, чи дійде історія з Bun до реальної міграції проєкту на нову мову?
👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Продублюю із сусіднього топіку, щоб дати більше деталей для красоти

Автор Zig принциповий, ярий противник ШІ і блокує будь-які пул реквести де є сліди ШІ. Навіть з гітхаба уйшов щоб народ не використовував ШІ не тільки для коду, но і для оформлення пул реквестів.

Розробники Bun були незадоволені швидкодією Zig в деяких операціях, навайбкодили фікс, ускорили Zig в 4 рази і створили парочку пул реквестів, які... автор Zig відхилив бо слоп, говнокод, звісно ж )

Розробники Bun форкнули Zig і зробили все по феншую.

Згодом Bun був куплений Антропіком.

Один інженер Bun, використовуючи потужності антропіка, за пару тижнів переписав Bun на Rust — 7к комітів, 1млн. строк кода.

The end

Вже є апдейт:

Джаред Самнер, засновник і головний розробник JavaScript-рушія Bun, визнав успішним експеримент з переписання проєкту з Zig на Rust за допомогою ШІ Claude Code та ухвалив рішення про переведення Bun на Rust.

github.com/oven-sh/bun/pull/30412

В силу останніх подій 🙂

Підписатись на коментарі