Cloudflare скорочує 20% штату через масштабну ШІ-реструктуризацію

💡 Усі статті, обговорення, новини про AI — в одному місці. Приєднуйтесь до AI спільноти!

Компанія Cloudflare повідомила, що скоротить близько 20% свого персоналу у зв’язку з реструктуризацією своєї операційної діяльності на тлі стрімкого впровадження ШІ, або ж правильніше сказати LLM-моделей, в свої процеси. Це становить понад 1100 фахівців по всьому світу. Загалом на кінець 2025 року штат компанії налічував 5156 співробітників.

Причина — ШІ (знову)

За словами співзасновників компанії Меттью Прінса та Мішель Зетлін, Cloudflare повністю переходить на нову операційну модель, орієнтовану на «епоху агентного ШІ». Лише за останні три місяці використання нейронок всередині самої компанії, якщо вірити словам співзасновників, зросло на 600%.

Незважаючи на те, що з початку року акції Cloudflare вже зросли на 30,3%, після оголошення про скорочення та публікації стриманих прогнозів, які трохи не дотягували до оцінок аналітиків, вони різко впали майже на 19% на позабіржових торгах.

Щоб максимально пом’якшити удар для команди, керівництво запропонувало працівникам, які потрапили під скорочення, доволі щедрі компенсації. Ті, хто залишає компанію, продовжать отримувати свою повну базову заробітну плату аж до кінця 2026 року. Працівникам у США також повністю оплачуватимуть медичне страхування до кінця року. Крім того, компанія продовжила період нарахування корпоративних акцій до 15 серпня і скасувала правило обов’язкового першого року роботи, дозволивши новеньким також отримати свою пропорційну частку цінних паперів.

Цей випадок далеко не поодинокий, адже ще в лютому 2026 року платіжна компанія Block також різко скоротила близько 4000 своїх співробітників, що склало майже половину її штату. Причина була ідентичною — масштабна реорганізація заради тотального впровадження ШІ в усі операційні процеси компанії. Також раніше масові скорочення проводилися в Amazon, Meta та Oracle.

Загалом, станом на сьогоднішній день, за 2026 рік під скорочення потрапили 128 270 співробітників, якщо вірити даним сайту trueup.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Розробників із Cloudflare порозбирають як гарячі пиріжки, вже бачив пост від Snyk, що їм раді.

Навіщо розбирати цих, якщо інші компанії також скорочують?

Так проблема же якраз в ці ні акцій і є. Тим часом SpaseX вийде на IPO і очікується старашенний ажіотаж усього 3.49% акцій орієнтовно буде найдорожчим розміщенням в історії NASDAQ. А датацентр для Grok, поросто стали здавати в оренду іншим фірмам, як стало ясно — що не має над прибутків із шаленої маржіою в 350% і більше, а контракт із Пентагоном схоже, що за Google, хоча там усіх по троху. Хоча історично з часів другої світової, Пентагон ніколи не орієнтується лише на одного постачальника, щоб їм ціну не диктували. Навіть більше як 40 років закупляє європейскі пістолети, з локалізацією в США.

не було ніякої заміни людей AI у таких масштабах. Нікого не замінив Т9. Ні копайлот, ні чатік, ні агенти, ні ще якась магічна штучка інтєлєкт не прийшли й не зробили замість компанії роботу 30к людей

є набір крутих тулзів і технологій, які допомагають у роботі: LLM-ки й усе, що з ними пов’язано — RAG-и, агенти та інші підходи; ембедінги, генератори зображень, синтез мови, музики та інші генеративні моделі, мультимодалки й інфра навколо. До цього вже була купа автоматизації класичним ML. Якщо ви колись клацали юніті чи анріал, то могли побачити це ще дуже давно. Просто тоді це не називали AI-революцією, не продавали в кожному другому пості на лінкедині й не робили з цього релігію

AI може допомогти швидше писати тексти, код, документацію, шукати щось, генерити чернетки, ассети, саммарі, картинки, звук, ще куууупу всього. Це реально круто. Але автоматизувати частину задачі — це не те саме, що замінити людину. І точно не те саме, що замінити десятки тисяч людей. Чи змінилось те, як ми робимо певні речі — так, 100%, але воно завжди змінюється. Все завжди змінюється, нічого ніколи не є статичним вічно

роль людини в компанії — не кнопки клацать. Є контекст(і так, не пишіть, про інж. контексту — то інше, зовсім інше), відповідальність, комунікація, перевірка зробленого, інтеграція в процеси, розуміння, що взагалі відбувається в хаосі, і купа дрібних рішень, які не видно в красивій демці на 40 секунд, де ми написали змєйку, крад, і формошльопнули щось

тепер дуже зручно казати: «AI нас зробив ефективнішими, тому ми скоротили 30к людей». Звучить набагато краще, ніж «ми роздули штат», «ми не вміли нормально планувати», «ми наймали під хайп», «ми не витягнули витрати», «нам треба звільнити кеш під інші іграшки» або «інвесторам треба показати, що ми теж AI-first, а ми навіть не знаємо, що воно таке». Якби ШІ реально зробив вас такими «ефективнішими», то ви б скейлонулись і заробляли в х30000 більше, але це не так

сьогодні ми справді маємо круті речі, які допомагають у роботі. Я буквально мріяв про такі тулзи, але вся ця тема, що штучка інтєлєкт прийшов і замінив 30к людей з Ораклу і ще понад тисячу десь іще — це абсолютна дурня. Це не «AI замінив людей». Це «ми знайшли красивий техно-наратив, щоб пояснити звичайні масові скорочення»

+ і ще моментик. Якщо у вас є люди, які настільки вузько спеціалізовані й роблять настільки рутинну роботу, що її легко автоматизувати черговою тулзою, то щось мені підказує, що проблема не тільки в AI. Може, ви якось не так наймали. Не так менеджили. Не так будували процеси. І не дуже розуміли, навіщо ці ролі взагалі існують, нащо вам люди

мені дуже шкода людей, сім’ї і дітей тих людей, які можуть отримати травматичний досвід і різного роду невротичні тенденції, бо багаті дядьки почали брехати, а всі з жадоби і хайпу стрибнули у їхній потяг. Мені здається, що у багатьох відсутнє критичне мислення і достатньо досвіду, щоб тверезо оцінювати ситуацію

Ти однією рукою пишеш що ШІ сильно допомагає і робить віх ефективнішими, а другою рукою пишеш що ШІ до звільнень відношення немає. Хоча здавалося достатньо просто скласти 2+2.

У нас розробники без роботи сидять так як баги пофіксили, продукт менеджери не встигають спеки і вимоги писати для нових фіч (їх робота важче автоматизується). Інженери сидять рефакторингами займаються і тулзи пилять, за які роками не бралися, а зараз з ШІ це дешево. А потім на ДОУ тут будуть писати: «гиги, двіженіє єсть, прогєса нєт» і що «звільнили, бо роздули штат». Щось до ШІ цей штат не був роздутим і всі були перенавантажені. Совпадєніє? )

Bad Times create Good Developers
Good Developers create Good Times
Good Times create Bad Developers
Bad Developers create Bad Times

Робимо ставки коли вони черговий раз покладуть інтернет?

Да не покладут. Не будьте так уверены что ситуация вернется в нормальное состояние. Эти ребята, на верху, будут долго жить и тянуть из этой «фичи» все соки, прикрываю любую глупость. А вот доживут ли девы до момента когда все же они будут нужны, не факт.

угу, бо саме лоу перформера від третьосортної команди яка займалася якимось внутрішнім сервісом чи закритими проектом (а саме такі попадають на layoff а не ключові чи критично важливі інженери), залежить критична інфраструктура

це як говорити що Арсенал вилетить з прем’єр ліги, по продали чи здали в аренду неліквід (кривоногих, вічно-травмованих, лаву запасних, арсенал-2, арсенал-3) а за виручені гроші обновили інфраструктуру щоб основним гравцям було краще тренуватися і відновлюватися

Підписатись на коментарі