(UPD) GitLab проводить масштабну реструктуризацію заради ери ШІ-агентів
Компанія GitLab повідомила, що починає внутрішню реструктуризацію задля вивільнення коштів для інвестицій у ринкові можливості агентів ШІ.
Головна мета змін, як зазначили представники компанії — адаптація до реалій сучасного світу.
«Програмне забезпечення створюватиметься машинами під керівництвом людей. Агенти будуть планувати, писати код, перевіряти, розгортати та виправляти. Люди залишають за собою судження, яке має найбільше значення», — пояснив Стейплз.
Щоб витримати такий масштаб, GitLab повністю перебудовує свою інфраструктуру. Оскільки архітектура самого Git від початку не була розрахована на те, що ШІ-агенти будуть цілодобово паралельно робити коміти на величезних швидкостях, компанія переписуватиме базові принципи роботи платформи, роблячи агентів її повноцінними користувачами.
Болючі структурні зміни та нова культура
Щоб звільнити ресурси для інновацій, компанія оптимізує процеси. GitLab зробить структуру плоскішою, прибравши до трьох рівнів менеджменту, реорганізує R&D відділ у 60 автономних команд та скоротить присутність у майже 30% країн.
Разом із цим GitLab офіційно відмовляється від своєї багаторічної системи цінностей CREDIT, яка колись допомогла компанії вирости до мільярдних доходів. Натомість запроваджуються жорсткіші принципи: «Швидкість з якістю», «Мислення власника» та орієнтація на «Результати для клієнта».
«Ми повинні переглянути розмір штату для кожної ролі, щоб переконатися, що ми оптимізуємося заради швидкості та результатів для клієнтів», — зазначив гендиректор, додавши, що ШІ доповнить та прискорить роботу команд.
Реструктуризація проходить відкрито. Співробітники мають час до 18 травня, щоб добровільно взяти вихідний пакет і залишити компанію.
«Сьогодні важкий день... Ніщо з того, що я написав, не робить сьогоднішній день легшим. Я хочу зробити це один раз і зробити це правильно, і не повертатися до перегляду нашої структури в осяжному майбутньому», — сказав Стейплз у своєму зверненні. Водночас для тих, хто залишиться, керівництво підготувало фінансову мотивацію — нову бонусну програму, яка дозволить працівникам додатково отримувати близько 10% від зарплати.
Попри те, що акції компанії після новини впали аж на 8%, керівництво намагається заспокоїти як інвесторів, так і працівників. Стейплз категорично відкинув закиди про те, що компанія просто намагається зекономити гроші в кризу.
«Це не є оптимізацією за допомогою ШІ або заходом зі зниження витрат, — наголосив він. — Ми маємо намір реінвестувати переважну більшість зекономлених коштів назад у бізнес, щоб прискорити нашу унікальну можливість в еру агентів».
Точну кількість скорочених посад та детальний фінансовий вплив цих рішень компанія розкриє на щоквартальній конференції 2 червня 2026 року.
UPD: Деталі скорочень
Стали відомі деталі раніше анонсованих скорочень.
Першою хвилею буде звільнено 14% глобального штату GitLab. Крім того, компанія повністю згортає діяльність у 22 країнах, зменшуючи свою географічну присутність на 37%. Загалом реструктуризація обійдеться компанії у $30-35 млн, які підуть на вихідні допомоги працівникам.
13 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарівЯк це повязано з ші?
Ну, вони закривають офіси та юрособи в тих країнах, а кошти, які раніше йшли на їхнє утримання (а це податки, адміністрування і тд), тепер спрямовують на інвестиції в ШІ :/
Інвестори забрали частину грошів у гітлаб і понесли їх у датацентри )))))
Підем в іншу сторону — Forgejo/Gitea.
нічо не ясно
як (само) звільнення вирішують питання мерджконфліктів, коли кілька агентів в паралель херачать пулл реквести на мільйони файлів?
Прощай, гитлаб
забули додати дешево і «задорно»
Можно обрати два
На 19 версію треба буде обережно апргейдити %)
19.0 буде норм
Хто зна чи будуть патчі під час кіпішу
Будуть :)
forum.gitlab.com/...container-registry/134020