Не лише рекрутери, але й кандидати зникають без пояснень. А ви так робили?

💡 Усі статті, обговорення, новини про HR — в одному місці. Приєднуйтесь до HR спільноти!

Привіт, спільното!

Про гостинг кандидатів з боку рекрутерів говорять часто — це справді дратує та є однією з найнеприємніших та найпоширеніших проблем найму. Але цікаво обговорити й інший бік ситуації, коли кандидат проходить частину процесу, домовляється про наступні кроки, а потім раптово зникає без пояснень.

Що таке гостинг

Гостинг (ghost — привид) — раптове припинення спілкування та будь-яких контактів з іншою людиною без пояснення причин.

Для рекрутерів це теж доволі прикра історія, адже вони витрачають час на пошук, комунікацію, синхронізацію з менеджерами, зустрічі.

Очевидно, причини можуть бути різні. Наприклад, кандидат сильний та бажаний, і його перехопила інша компанія, чи спілкування було невдалим, ну або форс-мажор. Хоча у будь-якому випадку по-людськи було б попередити.

Тож розробники — ви коли-небудь гостили рекрутерів? А чому?

Рекрутери, до вас питання теж — чи часто ви зіштовхуєтесь з кандидатами-привидами?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Буває. Для цього завжди треба мати пайплайн. Бо першопричину ,чому людина зникла на якому з етапів, все одне можна і не дізнатися, а вакансії все одно треба закривати.

Після 4-5ї співбесіди кандидат може зникнути без пояснень, бо зрозуміло, що він/вона вже не кандидат, а безкоштовний консультант ;) Рекрутерам взагалі не потрібно ображатись, якщо вони починають «активний хантинг» лише ближче до літа, а до того часу в них «зимові корпоративи, 8еБ, дні вишиванки і т.д». Вибачте, в кандидатів — літні канікули, ТурДеФранс, Монако, чи просто — переїзд в затишну оселю в селі! Оревуар!)

по-людськи було б попередити.

А навіщо? Ну само відсхоло туди йому і дорога. Сотні аплікацій чи кандидатів то вже давно норма, відібрав пул(кандидатів\вакансій) і зним працюєш.

Доречі перші етапи то чисто чеклісти та автоматизація, навіть якщо там і були якісь дзвінки із ейчарами. Тобото шкіряні мішки є але чисто механічно. Зараз тенденція АІ співбесіди, воно канешно діч але це лише підкреслює що перші зідвони то просто пройтись по чеклісту.

Фідбек хіба що коли в другій половині хайрінг процесу коли вже познайомились і багато спілкувались і вже дізнались багато про компанію\кандидата\вакансію.

На перших етапах тож чисто холодні продажі, мені навіть їх імейли, що вони обрали іншого кандидата, не потрібні в імейл боксі.

Вобщем за що боролись на то і напоролись.

Погроміст — хочу писати код за гроші
Ракрутер — у нас 6 фаз інтерв’ю, і Фідбек займає тиждень
Погроміст — Оок
Ракрутер — ось перший дзвінок
Погроміст — Пройдено!
Рукрутер — Нам потрібен погромист писати код, два ті созвони на завтра?
Погроміст — Окак!
Рукрутер — Тепер фінальне — чекаємо на вас
Погроміст — Ого!
Рукрутер — Позрдавляю, ви пройшли, шлю вам на пошту
Погроміст — працює перший місяць
Ракрутер — Ми запрошуємо на другий дзвінок, вибачте, що не відповідали — фахівець був у відпустці
Погроміст — ...
Ракрутер — Чого у нас кандидати пропадають?

Кандидати зникають, так. Недавно на співбесіді тімлід з однієї компанії жалівся, що їхнього співробітника після оферу забрали ТЦК. Тому вони зі мною спілкуються.

А зараз типу існують компанії, які сміють не пропонувати бронь?

Є такі, що на етапі скринінгу запитують чи є у вас бронь?
Або — приведи ще одного і отримай бронь у нас.
Це мвйже дослівно.

Оооо взнаю наш україньский крупний аутсорс ))

полно таких, в половине случаев местные шлюпки прямым текстом спрашивают есть ли отмазка, болячка, и все остальное, что помешает внезапно загребсти с улицы. Либо пирамида, где за счет новых набирают порог в 50% и самые примазанные и через кумовство получают первыми бронь, а остальные тупо в пуле висят до лучшего времени на бронирование. У кого есть отсрочка имеют выше шанс устроиться чем тот кто не имеет ничего

Підписатись на коментарі