«Надприбутки не скасовують скорочень»: Cisco звільняє 4000 співробітників заради інвестицій у ШІ
Корпорація Cisco розпочинає масштабну реструктуризацію в своїх стінах. Компанія планує звільнити близько чотирьох тисяч працівників. Причина така ж, як і майже в усіх компанія в технологічному секторі — переспрямування вивільнених ресурсів на розвиток ШІ. І рекордний квартальний дохід у майже шістнадцять мільярдів доларів не став перешкодою для скорочень.
Генеральний директор компанії Чак Роббінс у листі до команди пояснив, що такі заходи продиктовані викликами нової епохи.
«У еру ШІ переможуть ті компанії, які мають цілеспрямованість, оперативність та дисципліну для постійного переспрямування інвестицій у ті сфери, де попит і довгострокове створення вартості є найсильнішими».
Щоб забезпечити собі місце серед цих переможців, компанії доводиться ухвалювати досить неприємні рішення. Скорочення торкнуться трохи менше ніж п’яти відсотків усього глобального штату Cisco. Офіційні повідомлення про звільнення співробітники почали отримувати вже чотирнадцятого травня.
Водночас компанія не приховує своїх надприбутків. Продажі продукції зросли на сімнадцять відсотків, а квартальний дохід значно перевищив очікування аналітиків. Акції Cisco на тлі цих новин стрімко злетіли в ціні більш ніж на шістнадцять відсотків.

Сам процес реструктуризації обійдеться компанії недешево. Загальні витрати оцінюються в один мільярд доларів, і більша частина цих коштів піде саме на вихідні допомоги звільненим працівникам. Керівництво пообіцяло виплатити їм пропорційні річні бонуси та надати допомогу в працевлаштуванні. Також людям залишать річний доступ до навчальної платформи з курсами про нейронки та Security.
Ті ж співробітники, які залишаться працювати в Cisco, повинні будуть інтегрувати ШІ у свої щоденні робочі процеси. Крім того, компанія планує розширювати партнерство з Nvidia.
Дії Cisco чітко вписуються в загальну тенденцію на ринку технологій. Компанія приєдналася до таких гігантів як Amazon, Block, Cloudflare та GitLab, які також повідомили, що звільняють людей не через кризу, а заради швидшої організаційної перебудови та тотального впровадження ШІ. Правда це чи ні — покаже час.
16 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарівHello Claude, today we are going to implement Kafka on rust. И сразу в топы по токенам
це не вперше
2016-й
Cisco Systems to lay off about 14,000 employees:
www.cnbc.com/...000-employees-report.html
Щось мені здається, що через пару років, коли AI «бульбашка» лусне та ШІ почнуть використовувати тільки там де він дійсно потрібен, IT компаніії в описах корпоративних цінностей в вакансіях будуть вказувати щось на кшталт «minimal AI use» або «humans first».
Ваші «через пару років» (які раніше були «через рік») вже три роки тривають
В статті помилка, «дохід» Revenue не показує успішність компанії. Ось база:
> «дохід» Revenue — масштаб бізнесу, але нічого не каже про прибутковість
> EBIT (Operating Income) — прибуток від основної діяльності, чи бізнес взагалі здатен заробляти
> Operating margin (EBIT / Revenue) — ефективність компанії
Для старих компанії, типу CISCO, найважливіші показники це EBIT і Net Income, а не дохід
«Ті ж співробітники, які залишаться працювати в Cisco, повинні будуть інтегрувати ШІ у свої щоденні робочі процеси»
Це зараз поступово степ бай степ у всіх так.
треба інтегровувати АІ щоб було простіше звільнити людей
корпоративна підписка -> створюйте агентів + скіли + всі ваші запити може читати адмін потім.
потім (як люблять в США) звільнення відбувається таким чином, що зранку людина просто не може зайти в систему. Замість неї вже буде бот працювати)
А потім раптово розробники пишуть такий код — github.com/catsmells/emojiC
Уже розповідав один із кандидатів, що за допомогою аі звільнили. Це одна із бігтех, у Польщі.
Та хрін там, не буду я працювати ))))
вони ще хочуть, щоб ти не просто 24/7 працював, а ще й безкоштовно
перекривають ризики лол
Спочатку ти інтегруєш ШІ в робочі процеси, потім тебе ШІ інтегрує тебе на біржу праці
буде трішечки ржачно, якщо воно вийде з під контролю і потім ще і інтегрувачів кудись інтегрує, куди вони зовсім не очікували — бо дивлячись на історію людства, нескладно помітити, що Бог (чи хто там все так прикольно створив) він — ще той жартівник
Такі часи. Поступово ШІ становиться частиною нашого життя.
Му да ки :(