«Для роботи у нас вам потрібно відкрити ФОП» — норм чи не норм?

Думаю, багатьом знайомі ці слова.

Ви пройшли три (дай Боже :)) кола співбесід, витратили час на тестове завдання, сподобалися команді й нарешті отримуєте довгоочікуваний офер. Аж тут дізнаєтеся, що для початку роботи вам треба відкрити ФОП.

З одного боку, це вже щось на кшталт класики. Усі до цього звикли, а багато компаній навіть надають свого бухгалтера для ведення звітності.

З іншого боку, ФОП — це не трудові відносини, а співпраця за договором. Тобто ви юридично не працівник компанії, а надавач послуг. Відповідно, на вас не поширюється значна частина гарантій, які передбачає трудове законодавство. (якщо я не правий — виправте мене в коментарях)

Також варто пам’ятати, що умови припинення співпраці визначаються насамперед договором. У деяких випадках сторони можуть розійтися досить швидко і без тих гарантій чи виплат, які зазвичай асоціюються з класичним працевлаштуванням.

Окремий момент — відповідальність за податки та звітність. Навіть якщо компанія допомагає з бухгалтерією, юридично відповідальність за діяльність ФОПа все одно лежить на самому підприємцеві.

Особливо дивно це виглядає, коли ФОП просять відкрити ще до початку випробувального терміну. Якщо ви не підійшли компанії через місяць, доведеться закривати ФОП або підтримувати його далі, паралельно шукаючи нову роботу. І навіть якщо між проєктами виникає пауза, то адміністративні питання нікуди ж не зникають.

Чи вважаєте ви вимогу відкрити ФОП нормальною практикою, чи це все ж таки редфлаг і компанія просто намагається зменшити свої витрати та ризики?

Чи готові ви відмовитися від крутого оферу тільки через те, що компанія вимагає відкрити ФОП?

81%
5%
6%
5%
3%
216 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

я за тільки роботу по фоп

Хз чому так всі це хейтять, це те що дало потужний поштовх розвитку іт в Україні і чому так багато сервісних компаній відкрилось в 2010хх , що загалом дало розвиток укр іт і що поширилось медійно в першу чергу в світі,що у нас багато крутих спеціалістів, бо толку що перший компакт ( який був далеко не компакт) був винайдений в Україні і що Катерина Ющенко в 50х рр, винайшла адресну мову набагато раніше ніж «винайшли » офіційно в фортран. Якщо про це ніхто не знав. Вважайте це податкові канікули на десятиліття для розвитку сфери

Тобі від фопа ні холодно, ні жарко, особливо, якщи ти читаєш договора, а ще краще їх пишеш. А для работорговця твоя фопка, це поки що легальний способ ухилятись від податків. Бо тобі він недоплачує, і 20% якіб він мав забашляти державі він тобі також не віддає, але гою продає тебе за 2х ціну від твоєї зп.

що з фоп що без нього недоплачує полюбе

Вигода не тільки для роботодавця. Все таки платити 5% ЄП + фіксований ЄСВ завжди було приємніше, ніж ПДФО 18% (колись було 15%/17% якщо більше за 10 мінімалок) + ЄСВ + в/з (з певного часу).

а це скоро приберуть, бо якось не чесно виходить, що ті хто більше заробляє, податків платить менше. Зроблять, як в Європах, більше отримуєш, більше платиш.

бо якось не чесно виходить

OMG, who ever cared?
If it’s profitable — it’s working.

Зроблять, як в Європах, більше отримуєш, більше платиш.

Most stupid idea ever. In this system people who earn the most will just change the tax residency, that’s it. And who will be the fool?

нормальною мовою пиши, це тіпа якась постіронія на українському сайті висиратись англійською?

Не бачу жодних проблем. Ані дня в житті не працював за іншими формами співпраці, окрім ФОП. Так історично склалося, що бував лише на галєрах, а вони в ті роки (з нульових до 2023) переважно всі працювали саме так. Тому це стандарт «де факто» українського ІТ, принаймні першої чверті ХХІ століття.

DOU наших днів: Яке Community такий і Technical Community Manager...

Відповідно, на вас не поширюється значна частина гарантій, які передбачає трудове законодавство

В нашій країні гарантовано тільки місце на цвинтарі і то не безкоштовно

Можна скористатись крематорієм. Щоб було ще дешевше, треба приготувати бляшанку від кави Folgers 😂

Засновано на реальних подіях/випадках, чи це якийсь авторський слоп?

Чи вважаєте ви вимогу відкрити ФОП нормальною практикою, чи це все ж таки редфлаг

Лол, це ви ще не чули про оплату кешом чи криптою)

О, старі добрі конвертики з хрустящіми 100 баксовими купюрами.
Але давно такого не чув.
Крипта вже не то.

Варіант оплати криптою/кешем — ідеально

Яке «чудове» покоління зараз менеджить ДОУ, де поліграф — це цілком ок, а ФОП — ні

Так ІТ фоп і розвів плутократію в ІТ).

Боже, який жах. Я не вірю, що автор на стільки відірваний від реальності, що не розуміє, що ФОП — це найкраща форма співпраці і взагалі одна з речей яка в принципі дала українському ІТ розвитися.
Варіант «обрав би ФОП при виборі КЗпП/гіг/ФОП» набрав би не менше ніж поточний «Ні, для мене ФОП — це абсолютна норма». Але ж ні, треба запилити таку маніпулятивну статтю і варіанти відповіді, ніби маргіналізуючи ФОП.
Ще раз, в наївність автора не вірю, тож питання тільки хто «спонсор» статті? Це державна пропаганда цифрового колгоспу дія.сіті чи просто замовлення від чергового картелю it кластеру?

Просуваються «корисні» тези задля формування правильного світогляду

Державні гарантії, ахахахахахахахаххахахахахахахахахахахахахахахахахахах

Як інакше працювати з іноземними компаніями фрілансеру? Створювати ТОВ? Лягати під інкубатор (до речі, є в Україні інкубатори?)? Або в темну, або ФОП. З українськими компаніями да, це питання. Але якщо їх більше 1 — тоді ФОП доречніше.

А оці ваші

гарантій, які передбачає трудове законодавство

вони зараз з нами в одній кімнаті?

Зазвичай форму співробітництва обговорюють на першому інтервю з hr. B2B доречі це найпоширеніша форма

Потрібна опція «за рівних умов оберу ФОП», певен що таких людей буде немало. Фреймінг цього топіку дуже дивний як на мене.

Справедливо, дякую. Додав опцію в опитування

Вже пізно, ніхто переголосувати не буде, основна частина людей забʼє

Отримати бронювання на ФОП практично нереально, в остальному — ОК. Питання часу, коли діру в вигляді ФОПів закриють, але поки що музика грає.

Або «закриють діру» у вигляді гіг-контракторів імені товарища Фьодорова і пророка його Вискуба. Залежить від того, хто наступний прийде до влади. Теоретично існує навіть можливість реформи КЗпП і податкового законодавства в цілому (вірогідність — приблизно як приліть марсіан), тоді ніяких дір взагалі закривати не буде потреби. Є навіть надія, що колись реформують судочинство і правоохоронні органи, так, що право власності стане нарешті працювати, тоді навіть виникнуть умови для заходу в Україну серйозного капіталу. Але це — вже зовсім фантастичні сподівання.

не закроют, весь ресторанный бизнес сидит на фопах 2гр и скока не ныли не могут сломать эту схему. Абсолютно бесполезно надеяться на

наступний прийде до влади.

то что сколько не менялось правительство мародерство не прекращается, а даже кто публично спалился уже за пределами страны или бесконечные слушания в судах, а сами выходят под залог и продолжают жировать

Господи, та за що? Звідки в вас стільки соціалізму в голові? Схеми — це коли Міндіч nи3дить гроші постачальників Укренерго. Або коли Фьодоров «обілєчує» айтішні галери через Дія-сіті. ФОПи — це абсолютно легальний бізнес.

Стаття застаріла на 20 років

Ви десь з під каменю пишете?
Чи то така дибільна реклама Дія колгоспу?

Give up advertising your dead-born diia-city, people still hold on using FOP scheme even in this retarded employer’s market. PE is the economical liberty. Your digital financial jail “diia-city” is nothing more than totalitaristic communist’s relic.

Зараз взагалі будь яких оферів менше ніж ІТ ФОПів, так шо обирати не доводиться

А що не так з ФОП?

Я надаю послуги багатьом компаніям за кордоном і не бачу ніяких альтернативних варіантів.

Тому мене просити відкрити ФОП не потрібно буде, він вже відкритий як і в більшості айтішників.

Про гарантії дуже смішно, які можуть бути гарантії в Україні? Хто їх забезпечує?

Податки доречі простіші на ФОПі, а відповідальність особиста набагато краща ніж сліпа довіра якійсь компанії в цьому питанні.

Адміністрування ФОПу дуже просте, а коли нема надходжень то ще простіше.

Тим більше тут вже були приклади де кидали людей на ЗП на гіг і нічого.

Від Гіга є користь: подвоїти собі ліміти річні. Щоб повний ПДФО не сплачувати. Тільки де стільки роботи набрати xD

Чому гіг в одному підпункті з наймитом по КЗпП?

ФОП просять відкрити ще до початку випробувального терміну.

якого ще «терміну»?

У випадку ФОП компанія після трьох років може сказати «послуги не були надані — поверніть всі гроші», а актів передачі ніхто не підписував. Або те саме з податковою — договір нікчемний, послуги не надавалися, штраф 100500%

Дуже ризиковано, тому що ФОП скаже — у них все на комп’ютерах є, вилучайте на експертизу

Ну і що з того ФОП взяти? Зате контору пошмонати — саме те.

Я вже не можу знайти посилань, але все ще пам’ятаю драму, коли за перший проект для стріму реклами у вагонах київського метро бабло забрали за рішенням суду назад пост-фактум, бо «сталася прикра помилка».

Поэтому:
1. Не пиши на себя квартиру
2. Никогда не работай с украинскими юр. лицами

А коли ФОП перестав відповідати всім своїм майном?

Ну ФОП — це підприємець, тож це бізнес-ризик.

В договорі можна додати пункт «отримання коштів на рахунок є підтвердженням виконання робіт»

ФОП — это лучшее что у нас есть. Начнем с простого:
1. В поликлинике Вас спрашивают место работы, вместо «заместителя сантехника» Вы просто говорите ФОП, и это исчерпывает все вопросы, приятно смотреть на лица медсестер. Это как сказать что ты криптан-темщик, но для здорового человека.
2. Сдаешь квартиру, или офис, добавил КВЭД и вот у тебя легальный доход с небольшой ставкой.
3. Хотим взаимодействовать с банками, кешбеками и тому подобным, государство медленно поддавливает со всех сторон, а у тебя настоящий доход, часть из которого легализован под 2%.
4. Жена решила насильно забрать твои доходы, вытворяя что хочет. Суд: «Ой а доход — это не зарплата, поэтому будем смотреть среднее по стране»
5. Ты решил сыграть в казино под названием «пенсия», но ты сам управляешь сколько платить. На какую часть риска заходить.
6. Вы хотите работать с иностранной компанией (а с украинской лучше не работать, они ведь могут и в суд подать) и как Вы это будете оформлять без ФОП?

Хм, це така прихована соціальна реклама дія-колгоспу чи що? )

чисто по вікну Овертона. От уже і докатились що ФОП — редфлаг.

Вже вiд пари крутих оферiв вiдмовився з-за ФОПа i не шкодую.

Не хотіла б відкривати ФОП, бо були в знайомих історії, як потім важко і довго його закривали. Але буду чесною — тут залежить від компанії, тому не виключаю, що якщо буде класна компанія і умови і лише такий варіант працевлаштування, то розгляну.

якщо буде класна компанія і умови

а у доу зараз інакше? платять в конверті чи офіційно працевлаштовують?

ничего там сложного закрывать, либо делегируйте это дело бухгалтерам. Проблемы будут если вели неправильно или доверили тем, кто вел с ошибками

можна перевести на загальну систему, а через три роки неактивності податкова мала би сама закрити

Якщо не ФОП, то обовʼязково гіг-контрактор. Інших опцій я якось не зустрічав. Як на мене, то краще вже ФОП. Закривати, до речі, ФОП не потрібно. У мене з 2004-го року відкритий, і поки що якось жодного разу не завадив.
Це не для компанії редфлаг, а для держави Україна. Чому майже ніхто не бажає наймати по КЗпП? Мабуть, є на те причини, якщо майже ніхто не хоче. Може, треба вже радянське законодавство якось трохи до ладу привести?

Також варто пам’ятати, що умови припинення співпраці визначаються насамперед договором. У деяких випадках сторони можуть розійтися досить швидко і без тих гарантій чи виплат, які зазвичай асоціюються з класичним працевлаштуванням.

До речі, в США, наприклад, так само звільняють одним днем. Ніхто навіть цьому не дивується. А гарантії виплат, звісно, є тут, недалеченько, у 1975-му році, if you see what I mean.

Можна не закривати фоп звісно. Але продовжувати платити єсв всеодно треба буде.

Пʼять тисяч гривнів раз на квартал? Камон. Заради цього точно не варто витрачати час на закриття ФОП. Зекономлені сили і час краще витратити на пошук наступної позиції. ;)

Час — це півгодини через Дію?)
Лише хіба більше ризик що податкова любить перевіряти вже закриті фоп. Але і це не має бути проблемою.

Закриття та відкриття рахунків ви не враховуєте? Що до безпеки користування Дією — це окрема тема. Як і гіг-контракти.

Ну, вообще, не малая сумма, чтобы просто платить, если ФОП не нужен. Почему бы не закрыть и переоткрыть?

Тому, що ФОП — потрібен. А потрібер він тому, що КЗпП тупо не працює. А усілякі гіг-контракти —це схеми типу спеціальних економічних зон. Скільки вони проживуть — вельми цікаве питання. Але, я нікому нічого не раджу. Якщо вам приносить задоволення закриття і перевідкриття ФОП, можете це робити звісно. Для мене це виглядає як марнування власного часу і ресурсів держави, яка і так вже є вкрай неефективною.

Я не сравниваю с гиг-контрактами. Я о случае, когда у человека перерыв в работе на год или если он поехал поработать в другую страну. Возможно, пошел работать на государство, и там работа без ФОП. Думаю, в таком случае можно закрывать и переоткрыть при необходимости.

Я вже відповів на ваше питання. Хочете — закривайте. Ваша справа. Якщо хто буде питати, можете сміливо відповідати, що я особисто дозволив. ;)

В чому проблема?
Подавати з нулями декларацію?
Перейти на загальну систему?
Якщо «пошел работать на государство», то подаєш декларацію з нулями, а ЄСВ платить государство на яке «пошел работать».

Если перерыв не большой то не получится вернуться на упрощенку, нужно будет год ждать, если больше года то можно и закрыть

Это да. Если ждать меньше года, и это начало года, лучше оставить. При смене работы закрывать смысла нет. При выезде за границу лучше закрыть.

Креатив аніматорів доу досяг апогея

Підписатись на коментарі