Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Порадьте стек технологій для проекту-хоббі

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Всім привіт,

Є бажання у вільний час писати якусь софтину у якості хоббі, і хочеться почути різноманітні думки ком’юніті з приводу мов та технологій, які можна для цього використати.

Два слова про те, що я в якійсь мірі вже знаю (в загальному ~10р програмую):
— профільна технологія — бази даних (SQL Server)
— нормально знаю веб (PHP/ZF/JS) і більш-менш С

Що з себе представляє проект, над яким хочу працювати у вільний час:
— така собі нішева ERP для предметної області з якою я добре знайомий
— БД, якась серверна частина [і|або] віндові сервіси, клієнт під Windows, веб-інтерфейс, веб-сервіси

Як результат — хотілось би отримувати завоволення від процесу створення сучасного, швидкого і якісного софта, отримувати в цьому процесі нові знання, освоювати нові технології, ну і, як бонус, в кінці мати якийсь продукт.

Перше що на думку спадає — так як мій профіль одна з майкрософтовських технологій, то вже брати шось їхнє (C# ?) і помаленьку освоювати, а там добавляти що понадобиться.
Тут в мене виникають питання:
— Чи можна на C# один і той же код використати і для веб-морди, і для віндового клієнта, і для веб-сервісів і т.д.? Мається на увазі, наприклад, бізнес-логіку і моделі роботи з БД я складаю в якісь dll-ки, а інтерфейси це вже просто різні вю’хи які з цими моделями працюють. Сам пишу і розумію що 100% можна.
— Чи достатньо швидким буде юзер-інтерфейс? Хочеться щоб получилось щось досить легке, приємне у використанні, не громіздке.

Ну і взагалі, які б мови програмування і технології ви б використали при такій постановці зачач?
Так як це все для хоббі, то будь-які варіанти я б розглянув, аби результат сподобався.
Може зараз щось нове у тренді, чи брати провірені часом технології?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Я б порадив такий стек, щоб можна було не дуже складно знайти помічників,е якщо проект почне їх потребувати.

Ще тут
blog.stackoverflow.com/...survey-results
написано
«41.2% of programmers are really excited about using Node.js next year».

Я бы для хобби-проэкту брал бы чтонить «поинтересней» (да собственно я так и сделал) — хаскель,скалу,или для Микрософт Ф шарп.

Или из этого набора Erlang, Go, Scheme, Common Lisp

Я вот для своих хобби проектов выбрал скалу

Для себя выбрал ASP.NET MVC4+EF+MySQL+Mono
Готовимся к полёту.

Одно другому не мешает, при наличии желания:).

Ruby + Rails + JavaScript + CoffeeScript + NoSQL

И как он будет делать на этом виндовый клиент?

я бы для хобби выбрал бы какую-нибудь незнакомую технологию, вероятно go
провереными временем технологиями хорошо заниматься на работе
ну а всё это действительно можно сделать и на js, там то модели можно будет использовать и на сервере, и на веб-клиенте и на мобильных/десктопах

— Чи можна на C# один і той же код використати і для веб-морди, і для віндового клієнта, і для веб-сервісів і т.д.? Мається на увазі, наприклад, бізнес-логіку і моделі роботи з БД я складаю в якісь dll-ки, а інтерфейси це вже просто різні вю’хи які з цими моделями працюють. Сам пишу і розумію що 100% можна.
Да. Модель сразу начинайте отдельным проектом от вьюх.
— Чи достатньо швидким буде юзер-інтерфейс? Хочеться щоб получилось щось досить легке, приємне у використанні, не громіздке.
Зависит от вас. От ASP.net MVC добится высокой скорости — не проблема. Кроме того — можно очень легко адаптировать приложение к hight load, даже если изначадбно это не планировалось.
В ВебФормах для получения нормальной скорости придётся отказаться от половины фич веб форм. Для десктопа тогда лучше выбрать ВинФормс, работать с ними гораздо неприятнее, но они быстрее и могут быть легко портированны под другие платформы.

я шукав-шукав і все одне повертався до пшп , ну гарний він.
якщо шукаєте сі-подібну альтернативу спробуйте «D language» або «pike language»
воно більш типізовано, і є купа гарних фіч, яких немає у пшп

дотнет краще не чіпати, він нікому не потрібен

Наиболее перспективным в настоящее время представляется такой стек:

  • JavaScript-friendly база данных.
  • JavaScript на сервере.
  • JavaScript на клиенте.

И не стоит тратить время и силы на «клиент под Windows». Не забывайте, что есть еще несколько других десктоп-платформ. А кроме них целый зоопарк мобильных устройств.

Дякую за варіант, годиться, не думав про таке. А от про крос-платформенність думаю, звичайно, але з іншої сторони чимось ступінь взаємодії з інтерфейсом «stand-alone» апплікейшена манить, все-таки є там певні переваги (як і недоліки звичайно). Наприклад, сильно мені не подобається працювати з грідами у вебі, не дуже зручно маніпулувати табличними даними, в тому числі і з клавіатури.

Подумайте над интерфейсом в таком ключе, чтобы максимально упростить, исключить гриды, если это, конечно, вообще возможно.

Підписатись на коментарі