Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

На підставі чого банки вимагають контракти, інвойси та іншу муть

Доброго дня, колеги.

Потрібна допомога клубу :-)

Преамбула: прийшла весна і вирішив я позабирати гроші з партнерів. ФОП (єдинщик, 3я категорія), валютні рахунки та інша державонав’язана машинерія налаштована. На щастя, перед замовленням першого виводу поцікавився в банку, чи не вимагатимуть вони у мене якісь документи...

У відповідь почув, що наперед всього мені треба їм принести контракт з кожним, хто відправлятиме мені гроші, а потім на кожен переказ носити їм інвойс, акти виконаних робіт та іншу муть. Welcome to Ukraine, baby.

На питання «а з якого власне х.. я маю тягати всю цю макулатуру» банк нормально відповісти не зміг: вони сходу послались на 136й наказ НБУ та на закон про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті. Я чемно подякував та пішов читати. Виявились три речі:

1) 4-й розділ 136-го наказу НБУ, який прямо вимагав

копії: договору з нерезидентом, актів та інших документів, що підтверджують здійснення експорту (імпорту) продукції, виконання робіт (надання або отримання послуг), здійснення експорту прав інтелектуальної власності, та інших документів.

був скасований 255-ю постановою того-ж НБУ у 2008-у році.

2) У законі про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті взагалі нема нічого про право банків вимагати якісь документи.

3) (витікає з перших двох) у моєму банку сидять барани.

Є бажання з баранами пободатись, але перед тим як лізти в зарубу хочеться перевірити існування іншої нормативної бази, про яку банк може й не знати, але яка регулює вимоги щодо контрактів, інвойсів та іншої макулатури.

Тому питання: чим ваші банки аргументують такі вимоги?

UPD: відповідь отримано. Це таки постанова № 136 Нацбанку України, пункт 4.2, а я неправильно проінтерпретував текст 255-ї постанови.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Обязаьельно ли в контракте должна быть указана общая сумма?

З точки зору логіки — ні. Вимоги до зовнішньоекономічного контракту можуть бути прописані у законі про ЗЕД, почитайте його будь-ласка: zakon2.rada.gov.ua/...aws/show/959-12

Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)
zakon2.rada.gov.ua/...s/show/z0833-01\
Там читаем 1.6 Ціна та загальна вартість договору (контракту).

В самом Законе про ЗЕД только общая формулировка:
(см. ст.6 zakon2.rada.gov.ua/...aws/show/959-12 — сюда не кидаю ибо «многабукф»).

Это отвечает на мой вопрос несколько полнее — надо. Спасибо

І тим не менше, у двох доступних мені прикладах працюючих ЗЕКів загальної вартості нема, оскільки це суперечить предмету контракту.

Ну можно написать ориентировочную (или как по ссылке выше “предлагают” —
При розрахунках ціни договору (контракту) за формулою
зазначається орієнтовна вартість договору (контракту) на дату його
укладення.).

То что конкретный банк согласился с отсутствием общей или ориентировочной стоимости еще не значит, что он поступил правильно и что в следующий раз не попросит указать (их раз в год обычно проверяют сверху и могут дать нагоняй).

Я лично в контрактах пишу — что стоимость контракта не может превышать определенного лимита (ну или "объем работ не может быть больше чем “и тд и тп). Заказчику это никак не вредит (просто нужно объяснить, зачем это нужно). Устраивает всех. Если вдруг оказывается, что лимит превышается — просто новое дополнение к контракту.

А вообще все сильно зависит от банка. В свое время из-за “тормознутости” валютного отдела покинул один банк и перешел в другой. Стало намного проще %)
Причем название банка тут не играет роли — зависит от конкретных людей в банке и их отношения к вам.

Так, згоден. І дякую за посилання на положення :-)

1) 4-й розділ 136-го наказу НБУ був скасований 255-ю постановою того-ж НБУ у 2008-у році.

В текущей редакции раздел 4 присутствует: zakon4.rada.gov.ua/...s/show/z0338-99

Я думаю, что, возможно, ты не учел следующее:

6. Розділи 4 і 5 виключити.
У зв’язку з цим розділи 6 — 8 уважати відповідно розділами
4 — 6 з відповідною перенумерацією їх пунктів.

Так, ти повністю правий. В оригінальній редакції поточний п. 4.2 був пунктом 6.2. Я зарано зрадів :-)

Посмотрите здесь:
dou.ua/...or-programmers
и здесь:
zakon4.rada.gov.ua/...how/959-12/page

Детали сейчас нет времени гуглить, но суть была примерно такая:
* Инвойсы и контракты требуют все банки без исключения и это не их собственная прихоть.
* Самим банкам это все не нужно, от них данные документы требует то ли НБУ, то ли налоговая. Поэтому до получения от Вас необходимых документов ни один банк не имеет права давать Вам совершать какие-либо операции с пришедшей валютой.

поэтому до получения от Вас необходимых документов ни один банк не имеет права давать Вам совершать какие-либо операции с пришедшей валютой.

тем не менее совершают)

мне средства поступают на мой текущий счет с задержкой в один день если не предоставленны документы, правда до конца месяца все равно надо принести, иначе банк пишет гневное письмо в налоговую. Некоторые коллеги, которые обслуживаются в других банках вообще носят акты раз в полгода и им средства исправно поступают на текущие счета.

Можете банк указать? (Можно шепотом и маленькими буквами)

почти в любом можно договориться (по актам) , точнее там есть срок — толи месяц , толи 90 ден, за который надо акты поднести

Я обслуживаюсь в кредитпромбанке. Ciklum’s legacy :)

но договор то вы (и они) банку предоставили ?

да, в самом начале один раз. Думаю тут речь идет об актах и инвойсах которые нужно носить каждый месяц.

Напишите в договоре «100% предоплата» и будите тоже носить документы раз в полгода, хотя сейчас репрессии идут надо носить раз в три месяца.

для того, чтобы вносить изменения в договор необходимо согласие двух сторон)

Очевидные вещи не стоит писать. Видимо Вы уже разобрались и дискуссию продолжать необязательно.

Ну от Укрсоц також після нетривалої суперечки з їхнім валютним відділом погодився, що банк прийме, зарахує, половину продасть і буде місяць чекати документів. Але, вони сказали, якщо через місяць документів не буде, то вони писатимуть листа у податкову і накладатимуть якісь штрафи. Підстави цих дій пообіцяли викласти у понеділок, оскільки поки ми лаялись, в них робочий день закінчився.

Підписатись на коментарі