Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Питання профана з приводу веб-програмування і місця веб-програмістів

Туманно опишу свої враження як профана (в області веб- і просто програмування) від веб-програмування. Заодно і поплачусь. Список того що не подобається:
1. Використовується і/чи потрібно знати на тому чи іншому рівні декілька
всіляких мов програмування, фреймворків, CMS, бібліотек. Ще є бл%##nm CSS! Ще є всілякі API всіляких «вконактіків».
2. Питання сумісності між браузерами.
3. Чомусь мені здається, що створення всіх цих інтерфейсів з купою класів,
ідентифікаторів і спаґетті з HTML, JavaScript, PHP etc це недобре, костилі,
велосипедостроительтво і так не має бути. Може замінити це все чимось єдиним і монолітним, напхати в
браузери купу стандартних компонентів з широкими можливостями налаштування і зміни (на кшталт, навігаційного меню) залишивши простір для творчості і польота мислі (але, схоже до того і йдем).
4. Кожну IDE’ешечку для веб-розробки потрібно обвішати майстрами які б
дозволяли масово створювати форми, якісь часто використовувані елементи на
сайтах, елементи з певними іменами для класів і ідентифікаторів і т.п.
Меня мучает подспудная мысль що по справжньому круті ті хто придумує
красиві, зручні свистопєрдящие інтерфейси для сайтів. А веб програмісти, в
основному, просто займаються пересиланням даних з одного місця в інше і
називати таких варто якось по іншому, наприклад, пишу на PHP, Ruby, Java etc (потрібне пікреслити/додати) для web. Типу вказуючи на професійну несостоятельность і певну ущербність даної групи як програмістів, оскільки за вирахуванням певної специфіки, наявної через середовище роботи програм, ніяких таких, які б не можна було перенести в компетенцію (хотів написати прикладних програмістів, але веб-програмування це підкатегорія прикладного програмування) true програмістів, складних (в плані активного використання мозку і потреби в наявності великого багажу знань) я не бачив і не бачу. Окрім заучування чергових прийомів як обійти якісь обмеження чи недоліки, як використати ті чи інші готові компоненти.
Та і взагалі, чи можна називати людину яка не володіє певними мінімальними знаннями з області математики, логіки, комп’ютерної науки зате знає які функції потрібно викликати в тій чи іншій ситуації, програмістом? А якщо ні, то чому?
Він же ж програмний код пише. Тварь я дрожащая или право имею?

Сумбурно написано. Я хотів спитати чи можна віднести веб-програмістів до найнижчої ланки харчового ланцюга як найменш кваліфікованих спеціалістів в області програмування через специфіку виконуваної ними роботи і як наслідок великої к-ті погано освічених людей і поступової деградації.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Попытка вброса засчитана :)

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Відповім на це повідомлення тому, що в ньому я бачу відзеркалення себе в 2000 році, коли я твердо вирішив, що займатися такою гидотою як веб-програмувваням (так і хочеться написали це слово в лапках) я ніколи в житті не буду. Але тоді я не знав, що стану автором маргінального веб-фреймворку через більше ніж 10 років. Хто памятає ті роки, коли ше був ледве живий Netscape і JavaScript ще називався DHTML, те «веб-программування» дійсно було жахом. Проте чи багато змінилося з тих пір?

Дещо змінилося. Але дещо і залишилося. Змінилося те, що зараз технологічний стек дійсно можна зробити компактним без міліардів класів, тулкітів і фреймворків. А незмінилося те, що це чомусь ніхто не робить. Так сталося що моя закляття від такого зубожілого виду програмування як веб, не вберегло мене і довелося займатися розробкою веб сайтів. І ось що я хочу сказати юний друже. Мінімалізм в вебі існує! І я можу це довести.

Декілька років тому ми рительно проаналізували чим займаються наші конкуренти і вирішили використовувати тількі ті технології, які орієнтовані на майбутнє. Так ми одні з перших почали використовувати SPDY веб-сервери, WebSocket протокол, ми перестали використовувати Twitter Boostrap і наші системи стилів CSS займають зараз по 6KB з повним грідом і @media для всіх пристроїв. Ми не використовуємо жодного JavaScript фреймворку, наші JavaScript файли (розміром в 600 рядків) не використовують OOP, підтримують валідацію, бінарні протоколи, UTF-8 утіліти, клієнтські темплейти, Fall-back to XHR за відсутності вебсокетів і т.д. Також ми звичайно не використовуєм jQuery тому що воно було придумане аби знівелювати розбіжності між браузерами, яких на сьогодні вже дуже мало, настільки мало, що jQuery просто непотрібна.

Сам веб фреймворк повністю конкурує на всіх рівнях з найсучаснішими аналогами, та по суті являє собою абстракний релей який підтримує різні бінарні та текстові формати між сервером та клієнтом: BERT, MessagePack, JSON, Binary. Також він підтримує можлівість генерації компактного JavaScript з серверної мови, як це зроблено в одному з технічно найдосконіліших WebSharper. Наш фреймворк займає 2000 рядків. Це настільки мало, що їх можна вивчити напам’ять.

Щодо останнього запитання, чи може веб програмування бути красивим, математично досконалим, компактним і мінімалістичним я хочу не тільки дати ствердну відповідь, але і показати приклад

synrc.com:8080/...c/app/index.htm

В цьому прикладі ти не знайдеш те що ти очікуєш: JSON, XHR, HTML, CSS, REST. Тут тільки BERT, WebSocket, SVG та Erlang. Серверний код цієї гри в контексті веб фреймворка займає 8КБ, JavaScript немініфікований всього аплікейшина (а це досить складна гра, до того ж тут і ростер протокол для чата є) 100KB (так само як і jQuery). Скептики можуть оцінити, тому що ця гра — це приклад, який ми створили щоб дати веб-програмістам відчуття свободи і творчості. Щоб мінімізувати кількість непотрібного коду та нашарувань які змінюються роками, та залишити одну інваріантну сутність:

github.com/synrc/games

По ссылке ничего не работает. Месиво из элементов, ничего не нажимается, даже логин в фейсбук. Браузер — как бы хром. imgur.com/YPG5KPu imgur.com/FoYpMe7

Так, выключил ZenMate прокси, картинка ожила, карты раздались, чатик работает. Без прокси просто dou.ua в рф недоступен )

Синие круглы всплывающие кнопки не нажимаются. Логин в фейсбук тоже.

Под FF зеленые менюшки справа и слева не нажимаются. Логин фейсбук не работает. Чатик пашет.

Фейсбук не работает потому что нужно прописать Facebook App Id для домена.
Это же не продакшен. Баги есть это же пример всего лишь :-) Там есть трекер на гитхабе, можешь прислать патчи.

Haxe класна штука, але не така мінімалістична і не вирішує питання в комплексі.

Ще хочу додати що у мене склалося таке враження що людям тупо пофіг на недоліки, на альтернативи, на вдосконалення, на зручно/не зручно. JavaScript не JavaScript яка різниця. Вивчив щось, гроші капають і нормально.

Читати щось з теми мені влом. Отже так, більшість web програмістів це web макаки (або менш образливо — низькокваліфіковані спеціалісти) які не те ще програмування в цілому погано знають, а навіть в області web орієнтуються фігово. Варто лише відібрати jQuery і PHP фреймворк (не згадую Ruby, Python, Node.js тому що люди які їх використовують ніби більш-менш нормальні), та який там фреймворк, CMS`якусь, і попросити реалізувати щось кроссброузерне з такими всіма любимими MVC і AJAX. Отут от і випливе гірка правда. А якщо заборонити доступ до пошукових систем залишити тільки документацію і декілька книжок, то взагалі буде повний абзац. Середньостатистичний web спец пише на jQuery а не на JavaScript, на Wordpress, Joomla, Drupal, Yii etc а не на PHP. Середньостатистичний web програміст не напише (принаймні в адекватний термін) сайт використовуючи схему MVC. Середньостатистичний web програміст нічого не знає про шаблони проектвання. Середньостатистичному web програмісту абревіатура FIFO нічого не говорить. Середньостатистичний web програміст не читає вумних книжок — він ґуґлить, копіпастить і ґуґлить. Одна з причин чому ледь не всі сайти вантажать десятки і сотні кілобайт jQuery і плагінів до нього полягає в тому що автор сайту не знає як зробити простенький слайдер чи як реалізувати плавну зміну розміру якогось елементу на сторінці.

Хочу звернути увагу на певну дилему: хоча більшість web розробників погано розбираються (або взагалі не розуміють що і як працює) в web, без jQuery як без рук і виконують дві чи три роботи за одну зарплату їхньої кваліфікації часто цілком достатньо для багатоьох задач бо більшість задач вирішуються встановленням на сервер CMS і плагінів до цієї CMS. Тож чувак який підключає jQuery тільки тому що не знає аналогу document.ready в JavaScript цілком відповідає запитам ринку.

А тепер щодо програмування для web. HTML — це стандартный язык разметки документов во Всемирной паутине і

HTML создавался как язык для обмена научной и технической документацией,...
CSS — це формальный язык описания внешнего вида документа. Ключове слово тут документ. За допомогою HTML & CSS легко створюються статті, документи, тексти. Для цього потрібно лише використати один з купи доступних тегів. Просто написати <em>текст всередині тегу<em> і все. А тепер поглянемо на сучасні сайти. Сучасні сайти це більшою чи меншою мірою мімікрія під прикладні програми на настольних ПК. Тільки мімікрія не повна (пробачте якщо я неправльно вживаю цей термін) а так, 50/50 (читай: не всі сайти це single page application). І от на цих сучасних сайтах велику роль відіграють всілякі елементи GUI як то діалогові вікна, навігаційні панелі, індикатори і т.п. Всі ці елементи реалізовані за допомгою хаків, великої купи тегів div і span (часто зі зміною їхньої стандартної поведінки) в атрибутах class яких перераховано по декілька несуразних імен CSS класів (і ще десятки і сотні рядків CSS для того щоб це все якось працювало). Так багато букв було потрібно для того щоб показати те що ці технології використовуються не зовсім за призначенням. Це ще не згадуючи про особливості роботи з AJAX, про HTTP, невідовідність навіть наявних технологій запитам з боку розробників і користувачів, JavaScript, ах так, JavaScript. JavaScript це просто «чудо». Наприклад, що про нього говорить Brendan Eich:
JS был обязан «выглядеть как Java», только поменьше, быть эдаким младшим братом-тупицей для Java. Кроме того, он должен был быть написан за 10 дней, а иначе мы бы имели что-то похуже JS.
...
что-то вроде PHP, только еще хуже. Его босс Netcsape быстро «зарубил» (в июле 1995, если мне не изменяет память; я сдлелал JS в начале/середине мая), т.к. это был уже третий язык после Java и JS. Было и так трудно обосновать то, что у нас 2 новых языка программирования для web.
habrahabr.ru/post/106274

0.2 + 0.4 == 0.6000000000000001 — це теж JavaScript
new Array([],null,undefined,null) == ",,," // true
500.toString() призведе до помилки. А отак: 500.0.toString() ні. А ще ж в JavaScript є ООП про що теж можна багато чого написати.

купив домен на info (freehost), відображення сайту поки немає, де саме його настроювати? куди переводити домен??? буду радий в допомозі!!! дякую..

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ще є бл%##nm CSS!
Как страшно жить...

Программирование это не дурацкие многопоточные, асинхронные алгоритмы или друпал. Программирование это магия и креоционизм. Если программист не понимает, что каждый раз когда он заставляет бездушное, мёртвое железо печатать на экране «Хелло ворлд!111!!!!» он создаёт новый Мир и вся ответственность за этот Мир лежит на нём как и вся свобода и всё удовольствие или неудовлетворение, то его не то что стоит отнести «до найнижчої ланки харчового ланцюга», а надо вообще поставить на кассу в супермаркете на молОчке с самыми дорогими сырами навечно.

Why I’ll Never Be A ‘Web Guy’ з 2009 в рік Господа

So forgive me for being smarmy and offensive, but I have no interest in being a ‘web guy’. And there are two reasons for this. First, it’s not a challenging medium for me. And second, because the vast majority of Internet companies are filled with bad engineers — precisely because you don’t need to know complicated things to be a web developer. As far as I’m concerned, the Internet is responsible for a collective dumbing down of our intelligence. You just don’t have to be that smart to throw up a webpage.
А так?

Аффтар пиши исчо. Ну и суржик же у Вас. Пришлось перечитывать несколько раз что бы понять.

Це через

погано освічених
та
поступової деградації

Это из-за неграмотного украинского языка. ТС нужно включить проверку правописания и не писать на украинском с русскими словами, что называется суржиком.

Попытка вброса засчитана :)

да, и еще, выкинь винду и все ИДЕ, пиши в виме и убунту сервере под vagrant ом

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

чувак, просто: angularjs — nodejs — mongodb, зп будет больше чем у джависта B-)

JSтрендопоезд. Хорошая тема вскочить

100% и это надолго — нода открыла двери ЖСу в сервер, десктоп и робототехнику.
Один простой язык — применение везде: веб, мобайл(фонгап), десктоп-железо-серваки(нода)

Но желательно бы следующую версии таки выпустить, ES 6. Пока что не торт

А фактами подтвердить можно?
Ангулярщики (как и весь фронтэнд) традиционно недооценены в Украине.
Про node и mongo я галантно промолчу

фактами, например? зарплатный стрип?
фронтендеры недооценены? вы шутите! о_О
спрос на ноду и монго велик — предложения 0, из плюсов — нету легаси и намного интереснее, зп — больше.

поиск по слову node на доу выдал аж 2 результата — в Одессе и Харькове

в течение года, пока я следил, постоянно было около 3х вакансий в Киеве. Их немного, да, но они все клевые, а значит достаточно

спрос на ноду и монго велик
около 3х вакансий в Киеве
что-то тут не так:)

ну и «клёвые» достаточно субъективный показатель

скажем так, рынок ниразу не насыщен нодопрограммерами. А самое главное — бизнес тут скоро прошарит что лучше иметь универсальных ЖС девелоперов, чем зоопарк разработчиков-специалистов.
Всем близится ЖСдец %)

рынок ниразу не насыщен нодопрограммерами.
думается это следствие, а не причина
универсальных ЖС девелоперов, чем зоопарк разработчиков-специалистов
поживем-увидим, но пока это явно не так

в качестве пруфов — свежак с нодконфеу:
twitter.com/...466984365309953 — paypal
twitter.com/...479403435196416 — skype
twitter.com/...474894109220864 — microsoft

вы еще кодите не на ноде? тогда мы идем к вам!

После того как прошарит, то попробует на практике. А потом вернется назад, не вижу проблем

увы, чувак, можно отказаться от чего угодно, но от жса отказаться нереально — веб это ЖС. И покуда так, у жса светлое и безоблачное будущее. Безусловно есть класс задач нерешаемых ЖСом, их будете решать вы — скалисты/джависты.

веб это ЖС

Верно. Но вернутся они когда наплюются с серверсайда на нем, где все-таки есть выбор в отличии от браузера

Нода хороша только распространеной культурой написания асинхронных библиотек. Но такую же ноду можно написать и на чем то другом (Node.jar, Vert.x). Вопрос как на этих языках с устоявшейся экосистемой заставить всех поддержать асинхронный интерфейс.

от JS-runtime отказаться пока нереально, но есть coffee-script, opal.rb, ClojureScript и еще 100500 альтернатив

Ну и у читывая сколько лет JS — несколько неожиданно увидеть ненасыщенный нодопрограммерами рынок

Опять же яндекс начал перепиливать свои сервисы на ноду — они вполне довольны ею.

events.yandex.ru/...2013/talks/936

больше пруфов, вот прям чтобы точно — не дам.
Слышал на конференциях, как у них постепенно внедрялась нода, а сейчас на ней строится БЭМ.
Все что делается с 0 или переделывается делается на ней.
XSLT им надоел xD

да, фактами пожалуйста

да, недооценены — у фронтэндеров потолок в полтора раза ниже по местному рынку, мощные ангулярщики и бэкбонщики живенько упираются в 2K, если другими скиллами не разжились

спрос велик? здорово! количество открытых позиций в Киеве на монгу и ноду пожалуйста... хотябы десяток наберется?

ок, я знаю не менее десятка людей зп которых больше 4к
в ЖС скайпчатике, периодически происходят финстриптизы, 2к давно не потолок
в ноджс скайпчптике 50 чел
десятка позиций нет, но вакансии всегда есть, хорошие, на хорошую зп

в ЖС скайпчатике, периодически происходят финстриптизы, 2к давно не потолок
в ноджс скайпчптике 50 чел
Надо все-таки отличать опрос и замер.
десятка позиций нет, но вакансии всегда есть, хорошие, на хорошую зп
Общедоступные или в полузакрытых тусовках? Это принципиально разные случаи.
P.S. Ссылкой на нодовский чатик поделитесь?
Надо все-таки отличать опрос и замер.
важна не статистика, важно что это есть!
Общедоступные или в полузакрытых тусовках? Это принципиально разные случаи.
общедоступные, например — e-conomic.github.io/openvac — очень классные чуваки, в разное время искали LevelUp, Adstream, OneTwoTrip — все вакансии были на work.ua
P.S. Ссылкой на нодовский чатик поделитесь?
skype:?chat&blob=OzSX_qglvzF5plf2HAXv24-Hot_BA5MBTTsGw1BGTnz5tiDAxVBOG389eCr7B6HFDYlONuc39kh6PkMju6xgmsgKEF2Ddy3NY3vNR59fkhpDnDwJTktmk2EdcTUH0V3nYaBJd61E0byE_lUtGA5ZP7SgZHxO5SgsVocfvp9F_hoWIdhbvc_xln6qO7hg5xD-OFX5SB18Q3Jkj2UeykcJ

ссылка длиннее чем кажется, т.к. оверфлоу спрятан

ЖС скайпчатике
Что это за зверь такой? Конференция JS-ров всея Украины в скайпе?

да — skype:?chat&blob=WBXlCxT9j3dP4GOnAfoXj9MWIUzr1dMCWeDWtxZcM2F2wlv2nCxMsn3Hvb9ORA_wjSmDkrITVG6Yv7wIQmBPBRfhFxIxwidwGAFtoCYJUVO11s_agrSHK__JawpybyDyA6ShmADKj1DnhLmbA5j1w4QkXKi5ghKb38rkMjkRxzzi61GWzKOhDZNZSxUwO7Jo9g0rETwKYNSv9-I1rhvFhS_bUcihKc0

осторожно — линка длинная, просто оверфлоу спрятан

Войти-вошел, а тишина и писать не дозволено. Ну да ладно.
Теперь понял насколько джабер конфы удобнее xD

не дозволено?о_О это скайп конференция если придерживаться правил — все ок, запретить писать в скайп вроде нельзя

:) эта опция не включена

я понял, я их не включал, я модератор

какие нынче жсники пошли. Вот прям до сути докапывающиеся, знающие отлично все фичи используемого инструмента.

мощные ангулярщики и бэкбонщики живенько упираются в 2K

Вот не уверен в таком случае что они мощные. Такие себе, слабенькие. А вот мощные — совсем не такие деньги получают

CSS

Для нормального понимания необходим PhD. Вот у меня нет PhD, потому могу понять только Scala.

А веб програмісти, в
основному, просто займаються пересиланням даних з одного місця в інше

Касается сайтецов визиток и никому не нужных магазинов со 100 пользователями за все времена.

Для нормальных веб-приложений нужны нормальные знания, подходы (и иногда не очень нормальные но производительные)

Советую ТСу бросать PHP, так как не смотря на громадное множество исключений, есть в разы большее количество подтверждений того что он сказал в PHP мире

Невже між PHP і не PHP веб-рощробкою є велика різниця?

Да ну какой Yii, это же самый натуральный лапше-код.

Да ТСу Dreamweaver и Joomla нужны.
Не в этом дело. Если советовать — то мейнстрим. Или хорошо, или никак.

Да ну, его пугают классы с интерфейсами и душа требует кнопок с инпутами. По-моему Dreamweaver + Joomla + FTP-Driven-Development.

Я бы советовал (по убыванию приоритетности) Symfony 2 / Phalcon / ZF 2, backbone / angular и less / sass. Про вагон примочек я даже заикаться не буду. Да вот только ТСу это все нужно, как телеге пятое колесо — вместо рубилова форм на страницу ему придется описывать на каждый чих класс / коллекцию или коллбэк, так и не понимая, что может помочь вебу подняться с днища пищевой цепи разработчиков.

Elena, классы и интерфейсы в ЖС — путь вникуда 0_0
но вы рельсы, вам тяжче понять:)

PHP это точно путь вникуда:)

А чего им набегать?

Эт знаете, сидит такой препод экономики, в потертом пиджачке и рассказывает как правильно строить предприятие. Но реальные бизнессмены на негож не набегают, за то что он чуш порет.

смотря что понимать под «вкуда»:)

Зарепортил объявление про продажу наркотиков xD

Ну не скажите, вот мною любимый JS Фреймворк DOJO состоит из них чуть менее чем полностью и как все работает

при всем моем уважении, у ДОЖО нет будущего, как и у других макрофреймворков

Возможно, как говорится вскрытие покажет :). Просто он (DOJO) иллюстрирует ООП в JS просто на отлично. И показывает что этот подход очень неплохо может там работать где это необходимо конечно.

OOP сильно переоценен, а для ЖС парадигма еще и не нативна. ООП в ЖС уже проиграл, внимание вопрос! Какой жс фреймворк наиболее распространен и где там ООП?

OOP сильно переоценен, а для ЖС парадигма еще и не нативна. ООП в ЖС уже проиграл, внимание вопрос!
Рылли?
Какой жс фреймворк наиболее распространен и где там ООП?
jQuery?
Если да, то вполне кошерное ООП.
Бекбон — ООП (даже с классами).
ЕкстДжС — так это ваапше джава :)
А еще есть КофеСкрипт, но он малесь сдуваетсо.
jQuery?
Если да, то вполне кошерное ООП.
ага github.com/...c/core/ready.js

что касается бекбона, я думаю он уступит ангуляру в среднесрочной перспективе

про экст — без комментов

да как сказать, как кодишь, то нет — есть модули, директивы, фильтры, классов нет — есть объекты

ну все таки классы это не есть неотемлемое требование ооп. И если очень уж хочется, можно рассматривать директивы как классы

классов нет — есть объекты
Страуструпу стояло использовать вместо ООП термин КОП (Класс Ориентированное Программирование).
В реальном мире классы имеют очень мало отношения к ООП.
ага github.com/...c/core/ready.js
Вполне ООП, но куда лучше ООП видно при использовании того самого джКвери.
что касается бекбона, я думаю он уступит ангуляру в среднесрочной перспективе
Не дай бог! Ангулару место рядом с нокаутом, ИМХО.
Ну допустим таки ангулар победит, он типа не ООП?
Джаваскрипт по ООП возможностям уступает только перед Руби (из живых на данный момент языков)
Просто для прояснение ситуации:
ООП не ограничивается «ООП в стиле джава/ЦПП»

ок, понимаю суть проблемы, контекст дискуссии меняет оттенки в головах.
С такой формулировкой согласен.

Да в jQuerry ООп нету. Но идея прототипного наследования мне очень нравится

За совет использовать джумлу — разжаловать в рядовые.
=_=

Практически на любом фреймворке можно писать нормально, отбросив «нехорошие» элементы.

Хватит уже обвинять фреймворки, языки, и цвет кофточки HR — качество кода зависит только от разработчика.

В чем я обвинил Yii? Ну да, код там длиной с товарный состав, нет следования PSRам, стремная венгерка, ненормальная конценция использования { } и тонна других «особенностей», из-за которых программистам придется или напрягаться, чтобы следовать, или на которые в неопределенный момент времени забьет вся команда, и код превратиться в кровавое месиво. Но йии вполне себе развивается, комьюнити плодит к нему какие-то свистелки, проекты на нем пишут. Но можно кодить эффективней, а не придумывать, как обойти гиперкостыль в дебрях базовой абстракции какого-то CModel.

Практика показывает — к любым стандартам привыкаешь. Если на ревью все подряд не пропускать — то все с кодом будет ок. А венгерка и скобочки — тот ещё холивар :)

P.S. ну и если в ядре что-то не нравится — код то открытый. Берёшь и переделываешь по своему. (Но это верно только для долго играющих проектов, для визиток лучше джумла+костыли)

когда-то открыл сайт yii, увидел «Yii::app()->», закрыл

уже достаточно давно есть неймспейсы

Хоспади ты боже мой, вы таки в блокноте кодите?

И шо, там таки нет подсказок?

Ну мы же не картину рисуем, правда? Если для описания класса нужно 10 слов — значит там должно быть 10 слов.

Главное — чтоб код читался.

да уже все используют неймспейсы. вот те длинные названия — из старых фреймворков

Там если плагинов поставить, то ИДЕЯ всасывать будет

Среди нормальных разработчиков — разница минимальна. Но среди разработчиков, которые не очень, PHP — самый популярный.

На PHP — ты прочитал учебник и уже нашел работу и что-то кушаешь. Многие на этом останавливаются, и порождают истории про похапе программистов.

На Java/C# ты не жрешь полгода и штудируешь учебники/курсы, а потом, ищешь работу. Может и не найдёшь — спрос на хреновых джавистов вроде не очень.

Я хотів спитати чи можна віднести веб-програмістів до найнижчої ланки харчового ланцюга як найменш кваліфікованих спеціалістів в області програмування через специфіку виконуваної ними роботи і як наслідок великої к-ті погано освічених людей і поступової деградації.

Надо было с этого начинать xD

Ну от чому, наприклад я, пішов (намагаюся йти) цим напрямком? Значною мірою, в основному, тому що ця сфера мені здалася казуальненькою а мови програмування які в ній використовуються простішими, чи принаймні достатній рівень оволодіння мовою меншим. Познайомившись ближче я став менш однозначним в цьому переконанні. Але все одно мені здається що писаки програмних продуктів (не сайтів) чисто для виконання в середовищі ОС є більш кваліфікованими програмістами (хоча б в середньому) ніж програмісти з приставкою веб. А веб-програмування це таке собі дно.

Поясніть для початку, кого ви взаглі собі уявляете, коли кажете «веб-програміст». І що ви собі уявляєте, коли кажете «сайт».

Я собі уявляю людину яка пише програми для виконання на стороні серверу або клієнта. Ну, для сайту, веб-сторінок. Для забезпечення їхньої функціональності.
Ну а під сайтом якраз це:


сукупність веб-сторінок, доступних у мережі (Інтернеті), які об’єднані як за змістом, так і навігаційно. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.
і уявляю.

Тебе намекали что гостевуха на narod.ru и twitter.com — сайты. Но все-таки есть отличия

Та ви, що! Я ж не троль. І чому ніхто не говорить нічого поганого про веб-розробників?

Може замінити це все чимось єдиним і монолітним, напхати в
браузери купу стандартних компонентів з широкими можливостями налаштування і зміни (на кшталт, навігаційного меню) залишивши простір для творчості і польота мислі (але, схоже до того і йдем).
Фронт от бэк энда не отличаешь? Так вот, в браузере выполняется фронт, похапе не имеет к этому ни малейшего отношения.

Я мав на увазі щось на зразок Mozilla Brick

І способи роботи на зразок C++ GUI with Qt Tutorial — 2 — Creating a Simple Project, Use C++/CLR Windows Forms to create a cheap GUI calculator in Visual Studio

>идешких генератор для свинг интерфейса.

и как любой кодогенератор, он генерирует не очень хороший код, так что все равно все ручками (

вы на каком языке вообще пишете? где не придумали украинский вариант, вставляете русский?

Машинный перевод, ИМХО. Текст явно писался по-русски.

Думаю, тобі варто ознайомитися із нормальними фреймворками. Наприклад, Django або Rails для серверної сторони, Foundation або Bootstrap для швидкої семантичної верстки HTML (ясне діло — тільки на етапі створення прототипу, потім, по хорошому, це мають переверстати спеціально навчені люди). Якщо на стороні клієнта має бути щось більше схоже на програму, аніж на сайт — можливо варто застосувати якийсь JavaScript-фреймворк.

І все відразу стає набагато прозоріше і цікавіше. Ніякого спагетті (ну хіба що спеціально старатися). Все гарно, струнко і по поличках. Рутинні речі зручно розрулюються засобами фреймворку, але, разом з тим — у тебе повна свобода дії, твої можливості практично нічим не обмежені.

На мою думку, погана слава веб-програмування пов’язана із важким спадком PHP. Сьогодні на ньому, до речі, також можна писати гарно, але хто ж тепер витравить із інтернету всі ці тони «підручників», «інструкцій» і «уроків», із підбірками яскравих прикладів, як робити не треба. Ще один негативний фактор — ототожнюванням із веб-програмістами хлопців, що ліплять веб-сайти на джумлі, вордпресі і т.п.

Насправді ж сучасна розробка під веб — цікава і перспективна штука, із задачами на будь-який смак і рівень підготовки. Просто треба підійти до неї із правильної сторони. Краще — не через болото PHP. :]

Веб-разработчики — тоже программисты? blogerator.ru/...he-programmisty

чи можна віднести веб-програмістів до найнижчої ланки харчового ланцюга
Ні, не можна.

«спеціалістів» => «фахівців», etc.

Використовуючи суміш мов для свого повідомлення, ви могли б бути терпиміші до різноманіття мов в веб-програмуванні.

Підписатись на коментарі