Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Перспективи ринку IT у зв’язку з фінансовою кризою

Для фахового аналізу ситуації я не маю потрібних знань, тому хочу спитатися у спільноти.

Всі, напевне, знають про фінансову кризу (центральні новини всіх новинарів типу news.bbc.co.uk останні дні, хто таки не чув), котра є неслабою загрозою потужним економікам.

Як ви вважаєте, як це відобразиться на ІТ сфері загалом, і аутсорсі зокрема?

Нам вже було добре, коли нещодавно почала укріплюватися гривня, що з’їло десь 5% прибутку, але це ще ладно.

Чого чекати завтра? Чи не буде відтоку грошей з галузі, зменшення активності інвесторів і т.п.?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Рост ИТ обеспечен — 100%

Он будет постоянным и стабильным

Мені складно щось прогнозувати глобально.
Можу лише деякі «важелі» аналізувати.
Єдина відома річ — можливее зниження об’єму інвестицій у все. І з цього можна робити певні висновки про якісь економічні зсуви в той чи інший бік.
Але варто пам’ятати, що банки — це не просто банки, а це люди, які ними користуються. І якщо замість 5 стало 2 — то не означає, що людей стало менше — просто попит на «банки» зросте 8).
Інша справа, що це не зовсім розуміють більшість «сірої маси» і починають рагувати висловами типу — «долар буде рости». І в результаті таких реакцій починають банальний buy того долара, спричиняючи дійсно ріст цього ж самого долара звичайним ростом попиту.
В цій ситуації точно знаю, що я жалію про наявність інформаційних каналів, що спричиняють такі проблеми. Хочеться вернутись в часи Колумба, коли ніхто не знав про якісь там проблеми в янкі або будь де в тому світі. Мабуть через це я і не дивлюсь взагалі телевізор вже 4 роки.
Загалом впевнений, що на сьогоднішній день відсутня стабільна валюта, тому варто якимось чином позбуватись «грязних зелених (синіх, червоних, жовтих і будь-яких...) папірців», а пускати їх в оборот — тільки це підвищить особисту ліквідність.
Бо «банки» — скляні і вони б’ються.
PS|OfftoPic. А в Вордпресу є укр переклад? А то якось соромно мені за домен, в якому девелоперс крутяться...

Атправляю Саабщєнійє

Дуже важко прогнозувати, але...

Як на мене, то вважаю що ринок аутсорсу трохи переформатується — на плаву залишаться продуктові проекти, і професійно організоване тестування. Тобто те, що здатно приносити гроші сьогодні. А ось підтримка чогось застарілого і малорентабельного скоріш за все буде скорочена. Думаю, що з ринку вилетить велика кількість піни — контор організованих під добру кон’юнктуру. А разом з ними велика кількість програмістів ентрі-левела і непрофесійних тестерів. Що буде з профі — сказати важко. Хоча не виключаю нової хвилі професійної еміграції.

Так, про це й мова — процеси глибші. Долар-гривня це був лише маленький приклад нестабільності.
Щодо аренди — слушне зауваження. Почали з’являтися повідомлення, що заморожуються чимало новобудов столиці (по інших містах точно не знаю, але можу сказати, що в Севастополі чимало нових будинків стоять напів-порожні). Для «бомжів» типу мене є надія, що ці квартири будуть змушені випустити на ринок аренди, що теоретично (але у нас все може бути:) ціни аренди мусять принаймні затормозити своє зростання.
Але мова навіть не про це. Ось що пишуть англомовні ресурси про сабж (в двох словах):
З одного боку, компаніям треба буде більше економити щоби компенсувати збитки, а це можна зробити в тому числі й шукаючи більш дешевих розробників за кордоном — це плюс для нас. З іншого боку, є такий момент, що через банкрутства (а вони мабуть продовжаться) в США підвищиться безробіття, тому на компанії будуть тиснути як уряд (а у них ще й вибори скоро, крута тема попіаритися) так і суспільство загалом, мовляв наймайте місцевих, а то буде всім погано.
www.linkedin.com/...321846−19925334 browseCategory=MGM
Скоріше за все, буде якась комбінація цих речей, обов’язково будуть коливання — хтось почне забирати проекти з-за кордону, хтось навпаки — почне їх виводити, в результаті середній рівень аутсорсу залишиться той самий, але не виключено, що просто зменшать бюджети проектів, як наслідок впадуть доходи розробників.

Ще така штука, що може змінитися структура аутсорсу, скажімо розробка нових речей залишатиметься більше в США, а підтримка та сервіс рухатимуть за кордон.

Мне кажется, что бакс/гривня это не главное. Надо смотреть глубже. Компании будут банкротится, ищущих работу станет больше. Следовательно — возрастет конкуренция на рынке труда IT (печально, но это так), компании будут «поджиматься» в плане затрат — приостановится рост зарплат (или даже пойдет вниз, в зависимости от глубины кризиса).

Господа, что-то вы слишком поверхностны.
Назревают куда большие перемены, чем просевшая гривна. Например серия банкротств предприятий и возможно ряда банков. Думаю, упадут цены на продажу недвижиости, и взлетят на аренду. Интересно как это повлияет на движение рабочей силы — из столицы в провинцию, или наоборот? Что будет с аутсорсом? На волне снижения расходов нам подкинут работы? Или будут прикрывать сеть филиалов-представительств? Или все окончательно уйдет в Индию:)?

Много интересных вопросов господа...

Еще, те же 200 грн в месяц можно получить, например, от эквивалента 3К долларов на гривневом депозите.

Да я знаю, был и 5.5, как и 1.8 тоже был. Просто я о том, что наверное точно никто не знает, какой курс будет. Думаю в таких случаях оптимальным вариантом будет карьерный рост программиста, при котором такими колебаниями курса можно пренебречь. Возможно с этими кризисами етс проще стать хорошим программистом, которого заберут во многих местах за большие деньги, чем выпросить больше денег у тех, кому приходится затягивать пояса. И вообще, лучше быть богатым и здоровым конечно:)

2Сергей Волошин:, а был 5.05. это минус 20−25 копеек с каждого бакса зарплаты (например 200 грв если зарплата была 1000$), а в магазинах цены в гривнах.

2cencio, я в этом не сильно разбираюсь, но:
Прямо сейчас на сайте ПриватБанка доллар 4.81/4.87.

См. также: charts.finance.ua/...cash/~/1/usd/36

интересно чем такие утверждения обоснованы? у нас вот тоже зарплата привязана к баксу, точнее к курсу бакса у нацбанка, цены ростут, а курс недавно обвалился... на что руководство неофицально сказало — ждите осени он снова выростет. програмеры поправили спагетти на ушах и пошели дальше кодить:)

Останнім часом все частіше проскакують повідомлення про те, що курс доллара віденосно гривні виросте.

Підписатись на коментарі