×

Легальне отримання грошей в Україні

Привіт.

Рік тому я піднімав тему документів, які банки вимагають для зарахування вхідних валютних переказів ( dou.ua/forums/topic/7079 ). Нарешті справа зрушила з мертвої точки: сьогодня відбулась зустріч помічників депутата Павла Кириленка, який є членом Комітету Верховної Ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики, на якій було обговорено створення та подання до ВР законопроекту, що передбачає скасування таких вимог з боку банків.

Для початку, законопроектом пропонуватиметься внесення зміни до 136-го наказу НБУ, який висуває до банків такі вимоги, які вони змушені «транслювати» на учасника ЗЕД, а саме вимагати контракти на папері з печаткою, а також інвойси.

Перший варіант законопроекту буде викладений на GitHub протягом тижня-двох.

Якщо хто має якісь пропозиції чи готовий до обговорення тексту — відписуйтесь. Чим більше буде відгуків, тим швидше буде написаний та опублікований перший варіант :-)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

@Микола,

А чи планує Ваша робоча група якось вплинути на можливість використання (зняття) зарахованої валюти у готівковій формі? Фактично я не проти обов’язкового продажу 50% коштів які надходять, але решту я хотів би мати право знімати готівкою. Бо це маразм: зараз мені потрібно їхати за кордон, я змушений продавати валюту, знімати гривню, купувати валюту знов (ще потрібно знайти де). Забагато тілозворушень і на кожному кроці я сплачую банкам комісійні...

P.S. Дякую за Ваши зусилля!

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Як справи з законопроектом? Дуже актуальна тема. Якщо не пішло з депутатом, можна винести пропозиції економічній групі Реанемаційного Пакету Реформ platforma-reform.org

До речі де чорновик на гітхабі?

столкнулся с проблемой оформления контрактов и актов на бирже еланс
немогу найти нигде никакого внятного ответа или даже примеров актов\договоров
может уже скоро отменят этот совок?

Не отменят, те кто ждет зря теряет время. Что бы отменить «первичку» — нужно менять всю систему, а конкретно: вводить обязательную налоговую декларацию для всех раз в год и сделать налоговой доступ «ко всему». Ворье у власти на такое не пойдет.
А еще надо прогрессивную ставку налога на прибыль.

Не треба шукати злі наміри там, де все пояснюється значно простіше :-)
Поточні обмеження — наслідок вимог FATF та тормознутості нашої банківської системи: 10 років тому self invoicing та глобальний ринок послуг ще майже не існував.

Можете бути у цьому упевнені. Більшість депутатів досі просто не уявляють собі об’ємів того ринку, на якому ми працюємо :-)

Тобто саме FATF вимагає наявність контрактів, актів прийому передачі робіт, та збереження оригіналів цих документів з «мокрими» підписами?

Чи в нас вона просто криво імплементована, в результаті чого такий совок?

А еще надо прогрессивную ставку налога на прибыль.
Яким чином тобі різниця в податках для різних людей дасть яку легалізуацію чого?

Рада у першому читанні проголосувала за закон про електронну комерцію. Там, зокрема, є пункт, згідно з яким легалізуються правила користування сайтом (Terms of Use). Фактично, коли цей закон приймуть остаточно, в банки можна буде подавати роздруківку цих правил. Щоправда, для EULA англійською більшість банків вимагатиме авторизованого перекладу українською.

Я просто не совсем знаю как оно у них устроено там
В первом чтении приняли, тоесть нужно еще принять во втором? Потом президент подписывает и потом «внедряют» месяца 3-4 ?

Договір і акти стандартні. Просто слід взяти до уваги і дописати в договір речі, описані в пункті 2 dou.ua/...pic/1189/#29094

а как узнать посреднический счет? Его же тоже нужно указать в договоре?

С adsense вообще патовая ситуация. Как юр. лицо нельзя провести — нет первичной документации от гугля. Как физ. лицо — нельзя получать регулярные платежи, например — более 4 платежей в год, иначе незаконная предпринимательская деятельность ...

Правда незнаю как адсенс, но в адмобе буквально с месяц назад обновление админки произошло и там в настройках платежей опция появилась — теперь можно вручную выставить сумму при которой баланс будет отправлятся на счет владельцу. Правда не меньше $100, но самое главное теперь каждый может настроить так, чтоб например как раз 4 раза в год поступления и приходили.

Шановний ОПе, де ґітхаб-то? Заливайте туди прожекта, швидше піде.

Вибачте за затримку, але наші зусилля виявились марними зараз будуть зосереджені у більш глобальному «Законі про електронну комерцію».

Хорошая инициатива, где можно следить за прогрессом?
Для начала хотя бы акты убрать, и хорошо бы для бирж вроде одеска продумать свою схему.

Developers From Greece, Luxembourg, Romania, Saudi Arabia, Slovakia, Turkey, Ukraine, And Vietnam Can Now Sell Paid Apps On The Play Store
www.androidpolice.com/...the-play-store

Известны ли детали? Деньги приходят из-за границы, или от Google Ukraine? Договор на бумаге подписывают? Перевод договора подписывают? Инвойсы/чеки выписывают?

Страны, где выплаты осуществляются банковским переводом

Разработчики, аккаунты которых зарегистрированы в перечисленных ниже странах, получают платежи банковским переводом.

Аргентина
Бразилия
Индия
Индонезия
Малайзия
Филиппины
Россия
Словакия
Тайвань
Таиланд
Украина
Вьетнам

Викладайте на Ґітхаб, будемо скрізь піарити.

Думаю в нашій країні щоб пролобіювати закон потрібний людям треба вийти до ВР з вилами і факелами і поставити ультиматум.

Шота ви не в дусі часу, зараз модно з «бубликами».

Зараз — spread the word: чим більшого розголосу набере тема, тим швидше працюватиме колектив авторів :-)

Коли проект буде готовий — почитати текст і, якщо будуть, внести пропозиції вже по тексту, а не абстрактно.

Ну і «по ходу п’єси» цілком можливо, що треба буде підписати якісь листи-звернення чи щось подібне. Але, сподіваюсь, ми зможемо обійтись власним «адмінресурсом» :-)

Що стосується Гугла, то йому нічого не заважає: просто зараз він платить чеками. Про інші способи оплати можна буде з ними говорити, коли ми створимо нормальні умови тут.

Ми і зустрінемось, і запит напишемо якщо знадобиться. І не тільки в Гугл :-)

Що стосується Гугла, то йому нічого не заважає: просто зараз він платить чеками. Про інші способи оплати можна буде з ними говорити, коли ми створимо нормальні умови тут.
Гугл вже платить і банківським переказом

Тут знайшов велике обговорення:
http://searchengines.guru/showthread.php?t=841051

Подтверждаю. Получил недавно с Адсенс на карту нашего банка.

Можете рассказать, какой банк, какая карта? И какие документы в банке требовали? А то в большом обсуждении на

searchengines
я так понял никто еще ничего и не получил

Юникредит, обычная Виза Электрон, долларовая. Получил в течение недели. Никакие доки не требовали. Деньги сразу упали на карту.

До этого получал тоже комиссию с другого сервиса, вот там что-то долго было, около месяца, но перевод сразу на карту не упал. Приглашали в банк и писал заяву что «доход не связан с предпринимательской деятельностью».

в обох випадках був Юнікедит?

Для тех же целей использовал Фидобанк, виза классик долларовая, admob. Admob и так пишет в назначении что-то вроде роялти, но все-равно попросили подписать, что доход не связан с предпринимательством.

Я не ожидал что платеж сразу пройдет и не придется идти в банк. А оно вон как оказалось :) Возможно что назначение платежа (которое указал Гугл) удовлетворило менеджера банка.

Молодці! Чи реально очікувати на якісь зміни протягом найближчих місяця-двох (і на які саме), або потрібно запастися терпінням?

Нажаль, конкретно сказати не можу.

Початковий текст законопроекту, я сподіваюсь, буде опублікований протягом місяця. Якщо особливих зауважень до нього не буде, то протягом двох-трьох тижнів після публікації ми спробуємо представити його на комітеті.

Далі все залежатиме від розголосу, підтримки та публічного тиску на ВР.

Народ! Вы молодцы! Надеюсь все получится! Жаль, я не слишком разбираюсь во всей этой юридической ..., поэтому не знаю чем еще мог бы помочь. Кстати, я слышал есть еще такая ерунда — если у тебя свыше четырех поступлений денег в год, с которых ты просто уплатил НДФЛ, то это могут приписать как укрытие предпринимательской деятельности. Я так за admob рекламу налог платил. Может можно и эту ерундень отменить — с любого поступления заплатил НДФЛ и спи спокойно, все-таки 15% жеж)) Хотя если будет какой другой нормальный путь работать с admob — тоже хорошо!

Дякуємо. Нам теж дуже хочеться, щоб все получилось, бо коли получиться у Вас буде можливість працювати з admob за 5%, а не за 15 :-)

Думаю, найбільшим бонусом від подібного проекту має бути принципова можливість займатись цією діяльністю легально, а навіть не знижена податкова ставка.

Але погодьтесь, податкова ставка у 5% це навіть краще за вишенку на торті :-)

Так я що, я всіма псевдоподіями за. Просто відсоткова ставка це не питання критичне, а от можливість взагалі — це інше.

Я в цьому мало що розумію...
То шо можна буде повністю легально фрілансити ?

звичайно... без контрактів, актів(можливо, навіть без оформлення СПД ФО на 3-ю групу). Просто оплачуєте податки, і Вас не чіпатимуть(банк, податкова тощо)
p.s. I’m kidding , of coz ((

А от ми не жартуємо, а справді націлені на описаний Вами стан справ :-)

насправді, наявність контракту — це вимога FATF (боротьба з відмиванням брудгих грошей), акт виконаних робіт — це національна інтерпретація рахунку-фактури(інвойса) як підстави до оплати .

Був-би дуже вдячний за посилання на відповідний нормативний документ FATF.

Але одразу скажу, що на практиці американські та європейські банки завжди вимагають коректного заповнення призначення ВИХІДНОГО платежу, який має включати в себе реквізити документу, на підставі якого виконується переказ та опис товару чи послуги. У деяких вкрай рідких (раз на пару років) випадках банк може запросити копії документи, які фігурують у призначенні платежу.

Погодьтесь, це категорично не схоже на нашу практику, коли кожного разу для зарахування на твій рахунок ВХІДНОГО платежу, що вже лежить на коррахунку банку ти змушений топати в банк з паперовими документами.

Щодо відповідного нормативного документа FATF відповісти не можу. Але логічно, що відсутність контракту мож інтерпретуватися як «корупція -тероризм» і вимагає додаткової діяльності щодо вияснення джерел та підстав надходження коштів.
Банки задовільняються і копіями без представлення оригіналу (оригінал потрібен у випадку перевірки податковою).
Уже кілька місяців через «Приват24» можна завантажувати скани документів самостійно, що не вимагає «топати в банк з паперовими документами».

відсутність контракту мож інтерпретуватися як корукпція

Так, а може і НЕ інтерпретуватись, оскільки банк — не суд. Крім того, банки просять вказувати реквізити _документів_, якими можуть бути, зокрема, інвойси. Контракти — не обов’язкові взагалі.

Уже кілька місяців через «Приват24» можна завантажувати скани документів самостійно, що не вимагає «топати в банк з паперовими документами».

Це так, але що Ви будете завантажувати, щоб отримати гроші з oDesk, Google Play чи AppStore? Урл їхнього публічного договору?

Контра́кт — письмова угода, договір, за яким сторони, що його уклали, мають взаємні зобов’язання
uk.wikipedia.org/wiki/Контракт

Інвойси і проплати — похідне від цього. Думаю, не слід більше заглиблюватися у цю тему. Принаймні, мені))

Це так, але що Ви будете завантажувати, щоб отримати гроші з oDesk, Google Play чи AppStore? Урл їхнього публічного договору?
Українське законодавство вважає контрактами і і договори публічної оферти (яким є той-таки oDesk User Agreement).
Головна проблема у тому, що згідно із українським законодавством контракти повинні містити ряд ОБОВ’ЯЗКОВИХ положень
(zakon4.rada.gov.ua/...s/show/z0833-01) . User Agreement цих положень не містять.
Вирішення цієї проблеми спростило б життя більшості фріленсерів та малих компаній, які хочуть чесно працювати. Приклад рішення: створити список визнаних міжнародних компаній (і постійно оновлювати цей список), договори публічної оферти яких прирівнювалися б до контрактів ЗЕД.

Не тільки фрілансити. Ще продавати аппи на Google Play та AppStore, наприклад.

Накину як фрілансер:
1. Або повне скасуавння необхідності в контракті, або визнання за такий угоду з біржею oDesk-a, Elanc-а тощо. За замовленням вони погоджувались надіслати друковану копію із підписами навіть, але підписуватись на наші необхідні контракти — ніяк.
2. Визнання інвойсів, які знову таки генерує біржа, а краще за все по більш-менш вільній формі. Це як варіант якщо їх не можна сказувати в цілому.
3. Врегулювання ситуації з Payoneer хоча б в якийсь бік.

PS: Писав Шереметі в ФБ, він казав що вони цим вже займаються в них.

Ми наполягатимемо на скасуванні необхідності і контрактів, і інвойсів. Сподіваюсь, тоді Payoneer стане непотрібним.

P.S. Можна посилання на переписку з Шереметою?

Там не було переписки як такої, просто накидав йому проблематики щодо фрілансерів, а він відписав що вже у них цим займаються і вони в курсі. Якщо є чітко пророблена ініціатива, то мабуть варто до них уже змістовніше завітати і якось знайти середнє-арифметичне може. Із задоволенням долучусь.

Да Бог с ними, с инвойсами. Пусть акты убирают. Каждый месяц, посылая акт на подпись, чувствую себя не полноценным. Мне вообще не сразу удалось объяснить что это за херня и зачем оно вообще нужно.

Каждый месяц, посылая акт на подпись, чувствую себя не полноценным.
У Вас “неправильний” банк або неправильне формулювання у договорі із замовником. Акт можна подавати і один раз на три місяці (звісно, якщо розцінювати надходження як “передоплату”, що вимагає відповідних формулювань у договорі).

Акт выполненных работ нужно подавать на каждое поступление денежных средств, так или иначе. Что касается сроков подачи актов, то они, да, довольно-таки плавающие, что-то в пределах месяца (тут, наверняка, варьируется от банка), что не освобождает от их подачи.
В договоре с заказчиком никакие акты, естественно, не упоминаются и близко — это прерогатива нашего ущербного законодательства.

Отмените этот доставший всех, совковый маразм, когда гражданин Украины не имеет права иметь счет в зарубежном банке. Соверенно легальный, с абсолютно легальными и прозрачными зачислениями, с которых уплочены все налоги.
При этом все хитросделанные правители, их детки, внучки, племянники и любовницы имеют этих счетов десятками.

Иметь-то он имеет право, а вот открывать — нет.

Ну не придирайтесь, плз, к словам, понято же о чем речь. В Европе получить любые легальные выплаты можно только через банк.

Я не придираюсь, просто тут важный нюанс. С наскоку про счета не скажу, но с инвестициями работает, если фирму откроют за вас и подарят акции — нарушения закона по факту нет.

Какие «инвестиции» и «фирмы», например, у сотрудника госбюджетного НИИ, или ВУЗа, читающего лекции там, или работающего по европейским грантам 5 раз в году? А огромное количество фрилансеров, которые вынуждены либо рисковать огромнейшими штрафами (хорошо хоть уголовку отменили недавно, а то на 3 года можно было загреметь). Почитайте форумы, это уже давно порванный баЙан, нет легальных способов для физ лица. Только открывать юрлицо, с внешэконом, регистриться в НБУ и еще 10 кругов ада. Это для нормального человека нереально. Уже есть попробовавшие. Равно как и есть профессор, которого за не закрытый счет там, по возвращении домой, оштрафовали на 50000 грн. Все уповают только на то, что «не заметят» или «не обратят внимание на маленькие суммы». Законодательство гляньте, там все расписано.

Я не понимаю, к чему вы. К тому, что законы у нас кривые? Такида. Я просто говорил, что схема «открыть руками иностранца → получить акции „в подарок“ → открыть ЧП» у нас легальна вполне.

Люди у нас беззаперечно талановиті, дірок в законодавстві вистачає, але хочеться, щоб люди могли спокійно працювати і не заморочуватись такими гемороями :-)

Тут до речі ще відкривається можливість самому собі візи виписувати і досягати певної географічної незалежності :3 Плюс працювати із агентами які з певних причин не працюють з Україною напряму.

Так, я в курсі ;-)

А з Україною часто не працюють через отакі дивні вимоги, коли у гонитві за контролем держава просто вбиває саму можливість працювати.

Не поверите, но в мире кроме программерского фриланса существует еще миллоны сопособов зарабатывать деньги абсолютно легально, но получить эти деньги можно только там и только безналом (в нашей интерпретации) через тамошний банк. Для этого необходимо открыть там счет. Другого способа не существует, поскольку это самый обычный легальный способ во всем мире, он прозрачен, всех устаривает и никто его менять не собирается. А это

схема «открыть руками иностранца → получить акции „в подарок“ → открыть ЧП»
с точки зрения любой цивилизованной страны как раз и есть «отмывание грязных денег». И «легально» это толко в связи с дырами в Украинском законодательстве.
Т.е. из всех этих пассов руками, про которые я тут читаю, необходимо и достаточно отметить норму исключительно и только с Украинской стороны, о невозможности легально иметь аккаунт в зарубежном банке гражданину Украины. Потому что открыть там счет при наличии необходимых документов и подтверждений открыть может любой человек, не только гражданин ЕС, например. Все обсуждаемые проблемы исчезнут сами собой. Деньги с обычной Визы/Амекса можно снять в любом банкомате, расплатиться тоже, сделать перевод тоже.

Позволю не согласиться. Покажите, по праву какой именно «цивилизованной страны» такая транзакция будет рассмотрена как «отмывание грязных денег» и по какой именно статье.

Я же недаром взял в кавычки эту фразу. Формально не будет, но суть все понимают и просто закрывают на это глаза.
Не надо цепляться к отделенным словам и фразам, я писал о возможности легально с точки зрения украинского законодательства иметь аккаунт в банке за пределам Украины. С точки зрения любого другого такой запрет — это нонсенс и пережиток совка, такой же как были выездные визы и запрет иметь валюту.

А запрета нет. Просто нужна лицензия нацбанка

(facepalm) Лицензия нацбанка не может быть получена физическим лицом.

Ой-ли? А какие Ваши доказательства? Мои здесь — zakon2.rada.gov.ua/...laws/show/15-93

«А поговорить?» — по другому не скажешь... :-(
Лицензия однократная, на операцию, ее надо получать каждый раз, когда вам понадобиться, например, снять деньги в банкомате с вашего счета там. И сам счет может быть открыт «на время пребывания», а потом его надо закрывать.

Я смотрю Вы невнимательно прочитали определение «операции», а также время действия индивидуальной лицензии нацбанка.

Супер. Наконец нашелся живой человек, который знает как открыв легальный счет в банке Европы, жить и работать тут и легально пользоваться этим счетом как в любой другой цивилизованной стране. Распишите, пожалуйста, последовательность шагов и необходимые действия, цистерна пива/вискаря/итп от благодарных зрителей вам обеспечена, без шуток.

Вверху же есть ссылка на законодательную базу. Подаёте заявку с подтверждающими документами в нацбанк, уплачиваете кучу денег на пошлины, через 3 мес (если повезёт) получаете индивидуальную лицензию на год для совершения описанных операций на описанные суммы, с лимитом что-то около 660тыс грн. Абсолютно неоправданный и дорогой геморрой, сам я этого не делал, но темой глубоко интересовался одно время.

Какие подтверждающие документы? Еще раз — счет может существовать только «на время пребывания», уезжая надо закрывать. Это темой интересуются много лет много украинцев, хорошо хоть это уже не уголовка (до 3 лет). а только админка.

Документы, подтверждающие законность планируемых операций, под которые выдаётся индивидуальная лицензия. Я вверху привёл ссылку на законодательство Украины, где всё детально описано. Если Вы хотите тут меня или ещё кого-то в чём-то переубедить, то приведите ссылку, которая опровергает мои, или подтверждает Ваши слова.

Со счётом «на время пребывания» нет никаких проблем и без лицензии, согласно ст.5 п.4д.

Я пытался извлечь хоть какую-то практическую пользу из Ваших намеков и ссылок на бесполезные, в реальной жизни, источники. По факту пользы никакой, новой информации тоже. Спасибо.

Еще раз — счет может существовать только «на время пребывания», уезжая надо закрывать. Это темой интересуются много лет много украинцев, хорошо хоть это уже не уголовка (до 3 лет). а только админка.
Не понятно, вы расказываете или распрашиваете.

Делюсь проблемой с ТС, а вдруг повезет :)

Я повністю згоден з тим, що це маразм, але прямо зараз це трохи за межами нашої роботи. Але зарубку на майбутнє я собі зробив.

@Микола,

А чи планує Ваша робоча група якось вплинути на можливість використання (зняття) зарахованої валюти у готівковій формі? Фактично я не проти обов’язкового продажу 50% коштів які надходять, але решту я хотів би мати право знімати готівкою. Бо це маразм: зараз мені потрібно їхати за кордон, я змушений продавати валюту, знімати гривню, купувати валюту знов (ще потрібно знайти де). Забагато тілозворушень і на кожному кроці я сплачую банкам комісійні...

P.S. Дякую за Ваши зусилля!

Кроме этого ещё потерять разницу на купле\продаже...

Ще не планували, оскільки руки всього дві :-)

Ви можете сказати, чим саме зараз регулюється зняття валютної готівки з підприємницького рахунку? Або на що посилається банк, коли не дає знімати валюту?

Есть вот такой декрет кабмина: zakon2.rada.gov.ua/...laws/show/15-93. Ст.7 гласит: “Наймодавці-нерезиденти здійснюють оплату праці резидентів виключно у валюті України у готівковій або безготівковій формі.” Есть еще ряд законодательных актов, которые это регулирут. Например Постановление Правления НБУ “Об утверждении Правил использования наличной иностранной валюты на территории Украины и внесения изменений в некоторые нормативно-правовые акты Национального банка Украины” от 30 мая 2007 года № 200 (zakon2.rada.gov.ua/.../show/z0656-07.
Вообще вопрос обналичивания валютной выручки действительно очень важный. У многих долгосрочные обязательства перед банками в иностранной валюте и очень обидно, когда каждый месяц получаешь валюту, но чтобы заплатить по кредиту приходится продавать, а потом опять покупать. С учетом текущего спреда теряется очень много.

По последнему пункту касаемо погашения кредита.
Попросите в банка, в котором выдан кредит, взять Вас как СПД по Вам же как физ.лицу финансовым поручителем (т.е. подписать договор поручительства) По сути маразм — поручительство сам с собой, но это юридическое основание погашать кредит с валютного счета 2600 СПД напрямую на ссудные счета по кредиту физ.лица без покупки-продажи валюты.
Если нужны детали- пишите.

Для командировки можно снять и в долларе/евро не занимаясь долгими и нудными махинациями с продажей и покупкой валюты.

Так, але у моєму випадку то буде брехня ;-) Я б хотів утриматися від цього раз вже ми намагаємося змінити країну на краще.

А можете подробней о процедуре написать? Какие документы нужны, куда нести и т.д.

Спросите лучше у банка в котором вы обслуживаетесь. В двух словах это заявление на получение валюты и смета расходов (билеты, аренда отеля, автомобиль, бензин, суточные).

Это отдельная тема. Давайте хоть одну фичу зарелизим.

Мне видится межбанк как финансовый инструмент, «термометр» реальности курса грн к мировым валютам. Затраты в доллларах внутри страны должны быть исключением. Кредиты в валюте со временем хорошо бы превратить в грн — все развитые страны используют местную валюту. Но задача обеспечения стабильности грн будет более долгосрочной, минимум 10 лет.

Для жалующихся на размер комиссии — в авале комиссия за продажу валюты 0.3% (если «сегодня») и 0.15% если «завтра». Покупать потом обратно товары за usd на амазоне, когда курс стабилен, особых накладок не составляет.

Для деяких стандартних видів діяльності з отримання грошей у частини банків є уже стандартні механізми, наприклад: privatbank.ua/...a/cheki-google
не можна піти далі і для них ще розширити функції банків — грубо кажучи, додати там чекбокс типу «заплатити податок»?

Дякую, не знав. Але особисто я, як людина лінива, хочу з Гугла отримувати не чеки, а ваєри. І при цьому нікуди нічого не носити.

Я в курсі, що Гугл поки в Україну ваєрами не платить. Але це питання також буде вирішуватись :-)

Т.е. с Адсенс, например, нельзя вывести на банковский счет? Только чеком?

У Гугла множина способів виводу грошей залежить від країни отримувача. Якщо виводити в Україну, то тільки чеками. Якщо Ви відкриєте компанію з банківським рахунком у Гонконзі, наприклад, то туди можна буде отримувати ваєром. З Каліфорнії, якщо не помиляюсь.

Це-ж стосується і грошей, зароблених на Google Play.

Печально. Ну, надеюсь, что в ближайшей перспективе что-то изменится к лучшему. Не всегда же нам быть страной изгоем )

Ну от ми і пробуємо щось поміняти.

Докладываю. Вывел с Адсенс на карту. Так что вывод через «ваєр» работает. Примерно за неделю дошло.

Было бы неплохо изучить проблему продажи мобильных приложений. Я знаю, что гугл плей не позволяет продавать из Украины (плохое законодательство?), Амазон высылает чеки, что делает Эппл Апстор я не знаю, но думаю, что получить в белую платеж на предприятие тоже нельзя.

Ви попали в яблучко :-)

Розробка та продаж мобільних додатків є одним з основних мотивів всього цього руху: враховуючи перспективність цих та подібних екосистем знизити адміністративний поріг на вхід на ці ринки для індивідуальних розробників.

Але спрощення документообігу має позитивно відбитись не тільки на цій діяльності :-)

Зараз — spread the word. Чим більший розголос отримає тема — тим швидше працюватимуть розробники законопроекту :-)

Як тільки буде готова та викладена на GiHub перша версія — прийняти участь в обговоренні вже тексту. Ну і якщо буде час та натхнення, то pull requests are welcome :-)

Это большой шаг вперед.
Помимо документооборота большое значение имеет вопрос валюты, т.к. предприятиям ВЭД необходимо:
— Проводить расчеты с зарубежными поставщиками в валюте — всеми доступными способами, включая наличный расчет, чеки и корпоративные карты в валюте;
— Иметь возможность хранить средства на собственных счетах в валюте;
— Возможность использовать банковский интернет-эквайринг в валюте.

Дякую. Але для початку хоча-б документообіг побороти: розробка законопроекту ще не означає, що він буде прийнятий. Нажаль. Хоча ми дуже намагатимемось :-)

Щодо Ваших пропозицій:

— Розрахунки з закордонними партнерами — найскладніше. З багатьох причин.
— А хіба зараз Ви не можете тримати власні кошти на рахунку у валюті? Чи Ви маєте на увазі обов’язковий продаж валюти?
— От про це ще не думали, додамо до плану.

спасибо,
2 — да,
как альтернатива может выступить запрет банкам извлекать выгоду из операций купли-продажи валюты на межбанке.. но этот пункт полезен только при возможности расчетов с поставщиками в валюте.

Ми обов’язково спробуємо підняти це питання в НБУ, але скажу чесно: обов’язковий продаж валюти, як і розрахунки з закордонними партнерами — це питання зі сфери монетарної політики держави, на яку ми всерйоз замахуватись поки не можемо.

Тому план прямо на зараз — це документообіг та валютний еквайринг. Але галочки я собі поставив :-)

слышал печатки вроде-бы совсем отменили (да и не требовали их в банке)
С инвосами(актами) — конечно очень бюрократично — но приватбанк пошел на встречу и с недавних пор можно грузить сканы в client-bank и не ходить в отделение

Мова про повне скасування необхідності носити в банк будь-які документи, оскільки чим далі, тим більше площадок (типу odesk) переходять на self-invoiicing і отримати від них будь-які паперові документи від «дуже складно» до «нереально».

а как без контракта узнать, что деньги пришли за разработку софта а не на поддержку терроризма или же наркоторговли? Я то на вашей стороне, но проблема есть. Хоть бы акты отменить — и то был бы успех.

Пишешь «Hello world», сабмитишь в appstore, ставишь ценник 1000 долларов.
Петя покупает твое приложение.
Ты отправляешь ему «товар» по почте.

Не могу найти ссылку на статью где расказлывалось, что какое-то время в маркете apple висело такое приложение в топе продаж (!) какой-то из категорий.

Повертаю Вам ваше-ж питання: а як за наявності контракту дізнатись, що гроші приходять НЕ за тероризм? ;-)

На тлі тероризму шахрайство з підробкою документів — дрібниця. Тому у контрактах не пишуть, що «виконавець зобов’язується докласти всіх передбачених договором зусиль для підриву Кремля» або «за 5 тон кокаїну». Пишуть «інформаційні послуги». Або взагалі нічого не пишуть і передають бабло білим пластиком.

В результаті получається, що користь від паперових документів — сумнівна, а от шкодять вони зараз цілком реально, примушуючи людей витрачати час, нерви та папір.

а как без контракта узнать, что деньги пришли за разработку софта а не на поддержку терроризма или же наркоторговли?
Это узнавать уже дело СБУ, а никак не банка. Функция банка — принять деньги и передать кому надо. А для того что Вы говорите и липовый контракт сварганить можно, как-будто реально проверить действительно я заключал контракт с жителем Зимбабве или сам за него расписался

Финансовый мониторинг — функция банковской системы.
Прецендент услышал — безработное Физ лицо. Из за рубежа на нее внезапно падает 30 тысяч долларов (я так понял перевод на карту), и блондика приходит их забирать в банке.
На вопрос «кто и за что заплатил вам деньги» отвечать отказалась
Деньги вернули отправителю

Ну так одно дело безработная блондинка, и совсем другое — СПД, имеющий разрешение на ВЭД и который с этих денег ещё и налоги платит

Підписатись на коментарі