Як саме ІТ-компанії готуються до демобілізації своїх колег? Що б хотіли бачити військові-айтівці від своїх роботодавців по поверненні з ЗСУ? І чи зобов’язані компанії підтримувати айтівців після демобілізації? Відповідаємо на ці питання у нашому матеріалі.
Кабмін ухвалив законопроєкт, який скасовує пільгову ставку єдиного податку (2%) з 1 липня 2023 року. Раніше представники бізнесу закликали владу продовжити пільговий режим оподаткування для ІТ-галузі до 2028 року.
У свіжому випуску новинного дайджесту DOU News говоримо про те, як творець С++ відреагував на заклик АНБ США відмовитися від мови, як Дмитро Шимків придбав 50% military-tech стартапу, а Данило Гетманцев оприлюднив концепт «Податкової в смартфоні» та багато іншого.
На що може розраховувати працівник, якого скоротили з незалежних від нього причин та з ініціативи роботодавця? Чи передбачає законодавство якісь права для ФОПів? Чи можна захистити себе від скорочення під час підписання контракту? Відповіді на ці запитання нам дали юристи Barbashyn Law Firm.
Уряд затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. DOU отримав у розпорядження текст відповідної постанови.
Представляємо третю аналітику щодо зарплат — цього разу про проджект-менеджерів, ейчарів, девопсів та інших ІТ-фахівців. У грудні 2022 року ми отримали 4179 відповідей від цих фахівців. І дивимося, що відбувалося з їхніми зарплатами.
Статті
· Business Analysis,
Data Science,
DevOps,
HR,
product manager,
project management,
sysadmin,
аналітика,
дизайн,
зарплати,
розробка,
ринок
Ексочільник українського офісу Microsoft Дмитро Шимків придбав 50% української компанії AeroDrone, яка до війни розробляла дрони для аграрників, а тепер — для військових. Cума інвестиції не розголошується, як і більшість деталей партнерства.
Данило Гетманцев опублікував у своїх соцмережах план із діджиталізації податкової служби на 2023 рік. Він закликав усіх охочих до коментування та обговорення нововведень.
24-річна харків’янка Дар’я Остапенко 15 років свого життя присвятила музичній освіті, але випадково звернула увагу на IT — і поринула в нову сферу з головою. Нині вона працює на посаді Angular developer. Розробниця розповіла про те, як зважилася на зміни, чому пішла з перших IT-курсів, а також про роботу у Харкові під час повномасштабної війни.
Агентство національної безпеки США закликало відмовитися від використання мов програмування, у яких відповідальність за управління пам’яттю покладена на розробника, таких як C та C++. Творець мови програмування C++ Б’ярн Страуструп у відкритому листі виступив на захист мови і не погодився з позицією агентства.
В мережі 25 січня з’явилися вихідні коди та супутні їм дані низки сервісів та програм російської ІТ-компанії «Яндекс». Архів розміром 44,7 ГБ включає код 79 сервісів та проєктів компанії. В компанії заявили, що «взлому не було».
Масові скорочення за останні місяці показали — криза в IT-індустрії не вщухає. DOU дослідив «шторм» на американському технологічному ринку і те, як швидко звільнені працівники можуть знайти роботу з огляду на обсяги скорочень.
Forbes реконструював шлях до мільярдних статків киян Максима Литвина та Олексія Шевченка. Нині їхній стартап Grammarly — найдорожча компанія з українським корінням. Публікуємо найцікавіші деталі зі статті.
Геймінгова компанія GR8 Tech успадкувала команду спеціалістів під керівництвом Євгена Бєлоусова, який раніше був заступником виконавчого директора Parimatch Tech.
Україна отримає 10 тисяч терміналів Starlink від Німеччини. Нова партія систем супутникового звʼязку має надійти в лютому.
DOU розібрався, хто такий Product Manager, чому без нього не обходиться жоден успішний запуск продукту та які навички й компетенції необхідні таким спеціалістам.
В одному з бізнес-центрів у серці Києва зберігається колекція, що вразить будь-якого технологічного ентузіаста: 382 одиниці техніки від Apple — від «динозаврів» на кшталт Lisa II до легендарного Macintosh 128K. Колекцію зібрала команда MacPaw. DOU побував в гостях у компанії та попросив розповісти про історію цієї колекції.
У 2021 році компанія Aitheon не заплатила більш ніж 20 своїм спеціалістам, пояснивши це тим, що вони нібито неякісно виконали роботу. DOU дізнався нові деталі цієї історії. Спойлер: гроші експрацівники так і не отримали.
Дмитро Кривенко в IT з 1999 року, останні 10 років був співробітником Innovecs, працював як Solution Software Architect. У 2014-му під час першої хвилі мобілізації потрапив у зону АТО. А після повномасштабного вторгнення вдруге став на захист України. 11 серпня Дмитро загинув на фронті. Ми поспілкувалися з рідними, друзями, побратимами, щоб розповісти його історію.
Як розвивалася українська ІТ-сфера у минулому році та якими є пріоритети Мінцифри на 2023-й. Публікуємо головні тези з колонки Олександра Борнякова.
Коментарі