ІТ-компанія DataArt підписала офіційний контракт з компанією ITentika, згідно з яким вона забирає собі юридичні особи DataArt, контракти на оренду офісних приміщень, контакти декількох колишніх клієнтів у росії і певну кількість ексколег, які вирішили залишитися в рф.
Оксана Лащенко — Junior Java-розробниця у GlobalLogic. Через сімейні обставини їй довелося з нуля опановувати нову сферу. А за вісім місяців після цього вона отримала перший офер. Про свої перші кроки в професію, вибір мови, тестове завдання на 8 березня, підйоми о 4 ранку, щоб здати домашку, онбординг під час пандемії та багато іншого Оксана розповіла в інтерв’ю.
Навесні фахівці з open data сервісів та диджиталізації агросектору обʼєднались під егідою волонтерського проєкту RebuildUA, аби візуалізувати зруйновану інфраструктуру і тим самим допомогти владі та громадам оцінити збитки, а також скласти план відновлення міст і селищ. Ми поговорили із ними.
Понад 4 місяці війни ми висвітлюємо, як ІТ-індустрія реагує, допомагає та працює в умовах російської агресії. У новому випуску обговорюємо ІТ профспілки, напрямки ведення кібервійни, податки ІТ галузі та багато іншого.
Влаштуватись на додаткові роботи, аби більше донатити на армію? Саме так зробили троє ініціативних розробників, які поставили собі за мету протягом місяця зібрати мільйон гривень для військових на семи роботах. Деталі про те, як їм це вдалося — у матеріалі.
У лютому-квітні надходження в український бюджет від резидентів Дія.City становили 1,3 млрд грн. Держава змінила умови приєднання до податкового простору. Тепер до нього можуть долучитися й компанії, основний напрям роботи яких — хостинг та хмарні дата-центри.
23 червня виробник мережевого обладнання Cisco заявив, що вирішив згорнути бізнес в росії та білорусі. У березні компанія призупинила там бізнес-операції, включно з продажами й послугами.
Нові офіси планують відкрити всі великі IT-компанії України — ті, в яких працюють понад 1200 фахівців. Також розширюватися планують 64% компаній зі штатом 200-1200 людей.
Протягом усієї повномасштабної війни ми висвітлюємо, як ІТ-індустрія реагує, допомагає та працює в умовах російської агресії. У новому випуску обговорюємо створення стандартів метавсесвіту, шахрайські ІТ-компанії, Telegram Premium донати та збій Cloudflare.
Чому розробники обирають непопулярні мови програмування? Поговорили з розробниками, які програмують на Clojure, Rust, Elixir та Objective-C про те, чому вони обрали саме ці мови для роботи та чи справді компенсація на непоширених мовах програмування вища за «середню по палаті».
21 червня Асоціація «IT Ukraine» відкрила Західноукраїнське представництво в Івано-Франківську на базі інноваційного центру Promprylad.Renovation.
У Microsoft повідомили, що більше не продаватимуть технології, які мають визначати стать, вік та емоції людини. Компанія пішла на цей крок зокрема через критику низки науковців та активістів, які стверджували, що таке програмне забезпечення може бути «упередженим і ненадійним».
Українські інженери компанії GlobalLogic уже понад десять років допомагають компанії Avid розробляти програмне забезпечення для звукозапису Pro Tools. Серед клієнтів компанії Avid — голлівудські продакшени, телестудії та медіа. Ми поспілкувалися з молодшим віцепрезидентом з інжинірингу GlobalLogic в Україні Володимиром Воробйовим про особливості роботи з передовим програмним забезпеченням для звукозапису.
21 червня запрацювала платформа «Ментори в тилу» — майданчик обміну досвідом і знаннями, на якому кожен може отримати менторську підтримку від досвідчених айтівців, засновників і менеджерів відомих компаній, як-от Google, Facebook, Amazon, Vimeo та інші. DOU розпитав засновника ініціатива Артура Федоренка про доступні напрямки, вартість сесій і перспективи проєкту.
13 травня окупанти у Херсоні викрали Ірину Горобцову, яка працювала Senior QA в одній з провідних IT-компаній України. Зв’язку з нею немає вже понад місяць, а родичі намагаються надати максимального розголосу ситуації, аби врятувати жінку.
DOU підготував добірку Telegram-каналів українських розробників, продакт-менеджерів, тестувальників та інших IT-спеціалістів, на які можна підписатися й чи не щодня отримувати актуальну інформацію з індустрії.
Ми вирішили запитати ІТ-спеціалістів, які тестові на співбесідах їх найбільше здивували з різних причин. Деякі фахівці стикнулися з нереалістичними дедлайнами, невідповідними їхньому рівню чи посаді завданнями, поділилися цікавими задачами та розповіли про курйозні ситуації.
У статті — найцікавіші відповіді.
Збій в роботі Cloudflare призвів до відключення низки популярних сервісів: Discord, Omegle, DoorDash, Crunchyroll, NordVPN, Feedly, Coinbase, Shopify та ін. У Cloudflare заявили, що вже запустили виправлення і зараз всі сервіси працюють.
Економіка під час війни — це складно і незрозуміло. Щоб трішки розібратись в тому, як все зараз працює, чому Нацбанк приймає такі непопулярні рішення і що буде далі ми запросили Гліба Вишлінського.
«З чим би ви погодились працювати тільки за великі гроші?» — майже 200 IT-фахівців відповіли на це запитання DOU. Для когось виклик — працювати над легасі та нудними проєктами, а хтось згоден і на гемблінг, і інші шахрайські схеми. Найцікавіші відповіді — у матеріалі.
Коментарі