А ще розберемося, що відбувається у рейтингу мов програмування, що не так з регулярними ініціативами щодо податків в ІТ, ну і подаруємо футболку та анонсуємо новий конкурс. Це шостий випуск подкасту DOU. Усім привіт!
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, повідомила про блокування 426 сайтів, серед яких і GitHub. Оскільки такі ухвали виносять не вперше, пропонуємо розібратися докладніше: чому і за що в Україні періодично блокують сайти, чи є юридичні підстави, хто винен і що з цим робити.
Константин Соколинский начал свою IT-карьеру почти 20 лет назад. Ушел из компании, чтобы основать свой стартап. Приложение Jets стало первым, которое монетизировало услугу подбора мест в самолете. Константин поделился опытом, почему эта затея не удалась и как Jets купила немецкая компания. Некоторое время разработчик колесил по Азии и работал на фриланс-проектах, которые потом переросли в свой бизнес. О своем профессиональном пути, путешествиях и выборе места жительства разработчик рассказал в интервью DOU.
Интервью
· iOS,
бизнес,
Европа,
интервью,
Канада,
менеджмент,
работа,
разработка,
релокация,
стартап,
фриланс,
Швеция,
Эстония
Як переконатися в тому, що продукт, який ви робите, не є повним непотребом? Матеріал буде корисний як інді-девелоперам, стартаперам-початківцям і людям, дотичним до продуктового менеджменту, так і власникам бізнесів та аутсорс-компаній, які задумуються про розширення сфери своєї діяльності.
Ліза Воронкова — технічна директорка стартапу ComeBack Mobility, який виробляє розумні насадки на милиці. У 24 роки вона створила перший український смартгодинник і разом з командою пройшла стажування у стенфордському акселераторі Alchemist.
Про біотехнології, помилки, яких припустилася під час створення першого стартапу, про практичне застосування технологій і те, чому потрібно тестувати продукт якомога раніше, — Ліза Воронкова розповіла в інтерв’ю DOU.
В аутсорсе вы непременно столкнетесь с legacy-проектами. Эта статья поможет начинающему РМ’у понять, на что обратить внимание, как успешно стартовать, поддерживать и сдать legacy-проект.
Татьяна Куцая, Chief Marketing Officer в YouScan, рассказывает о своих принципах и дает советы для построения эффективной команды маркетинга. Материал будет полезен менеджерам высшего звена, а также тимлидам, заинтересованным в создании здоровой атмосферы в команде независимо от направления — будь это разработка, дизайн или любая другая сфера.
Вопрос о том, нужны ли IT-компаниям большие офисы, оказался неожиданно актуальным. Вернемся ли мы «на работу» после снятия ограничений? Чем обернется для бизнеса очевидная экономия на кофе и электричестве? Чему предстоит научиться инженерам и руководителям, и кто выиграет в процессе трансформации рабочей среды? Михаил Завилейский, Organisational Architect в DataArt — о том, что ждет ІТ-индустрию в ближайшем будущем.
Поговорим об оптимизации тестирования программного обеспечения? Вячеслав Сахаров, Release Manager, делится техниками, которые позволяют вовремя обнаружить или вовсе предотвратить появление ошибок в процессе тестирования. Основная цель статьи — предоставить целый срез подобных методологий и изложить все знания, которыми обладает автор на эту тему, чтобы показать многообразие подходов.
Дмитро Стрілецький, Python-розробник, ділиться своїм баченням, як треба оформлювати резюме для розробників. Автор демонструє своє CV, яке допомогло йому в різний час знайти роботу в Європі, отримати вищу від ринкової зарплатню та привернути увагу великих технічних компаній.
Сервіс анонімного пошуку роботи Джин представив результати рейтингу найсильнішого HR-бренда серед українських ІТ-компаній за оцінкою користувачів Джина. Рейтинг побудований на основі 135 тисяч голосів від понад 8 тисяч учасників опитування.
Олександр Лисий вже три роки працює в британській компанії контрактором, тобто прямо на замовника, без посередників, але не в штаті. Влаштувавшись туди на позицію Senior Java-розробника, вже за рік став тімлідом, а ще за півтора почав фактично виконувати обов’язки CTO. Але щоб зважитися на роботу за контрактом, йому довелося круто змінити напрям кар’єри — до цього Олександр 11 років працював 1C-програмістом. Про свій шлях, пошуки роботи на Upwork та особливості контракторської зайнятості він розповів в інтерв’ю DOU.
Якщо влітку рейтинг бив негативні рекорди, то у другому півріччі ситуація кардинально змінилася. Компанії повністю оговталися від кризи й демонструють рекордні темпи зростання. До того ж в Україні з’явилася перша ІТ-компанія на 10 тисяч спеціалістів, а ремоут, схоже, з нами надовго.
Мало хто знає, що вже майже рік у Києві працює R&D-офіс Nvidia. Ми поспілкувалися з керівником київського офісу Василем Пастернаком про те, навіщо Nvidia офіс в Україні, про умови роботи в компанії та реальні акції для співробітників, плани щодо зростання, а також чому хард скіли для інженера — далеко не першочергові.
Поговорим о важности контрактов и подводных камнях в их условиях. Ведь только благодаря нескольким пунктам неоднократно выигрывались судебные дела на десятки и сотни тысяч долларов, стороны добивались лучших условий на переговорах или могли в целом не исполнять обязательства.
Дискусії щодо концепту Дія City не вщухають. Тому ми поговорили з ініціаторами проєкту Єгором Чернєвим та Олександром Борняковим про пропозиції ІТ-компаній, збори з резидентів і чому вони повинні вкладатися в ІТ-освіту, а також про те, чи є переваги в Дія City для працівників і що означає договір про непереманювання.
Цель статьи Юрия Гомона, автора BA дайджеста на DOU, напомнить бизнес-аналитикам о методе Root Cause Analysis (RCA) и поделиться опытом его применения для предотвращения багов.
В процессе работы иногда приходится рефакторить свой код. Как правило, из-за изменений в требованиях продукта, программных и аппаратных обновлений, которые каскадом тянут за собой обновление других компонентов. Эта статья будет интересна разработчикам, которые хотят сделать обновление своих программ безболезненной и постоянной практикой.
По просьбе DOU IT-специалисты поделились ошибками, с которыми приходилось сталкиваться, в построении архитектуры ПО, выборе технологий, их использовании. Всего мы собрали 11 кейсов. В первой части рассмотрим случаи о несоответствии шаблона проектирования требованиям, об Event driven state machine, неправильной настройке ORM и прочем.
Опыт DataArt в обращении с персональной информацией может быть интересен не только внутри компании: у них работает 3000 человек из десятка стран. Татьяна Андрианова, Head of HR and compliance, собрала вопросы о защите данных сотрудников, которые время от времени получает от коллег. Ответы на них полезны как тем, кто имеет доступ к личной информации других людей, так и всем, кто работает в международных компаниях.
Комментарии