EPAM розширює свою присутність на фінансовому ринку. Компанія уклала угоду про придбання підрозділу First Derivative, ірландської фірми, яка спеціалізується на наданні технологічних послуг банкам та іншим фінансовим інститутам.
ДП «Цифрова армія» працює над сервісами для військовослужбовців та військовозобовʼязаних. Команда відповідатиме за впровадження та підтримку єдиної системи цифрових продуктів міністерства.
У свіжому дайджесті DOU News обговорюємо розформування ІТ-частин в ЗСУ, звільнення за російський паспорт, DDoS атаки на майже 4 Тбіт/с, економічне бронювання та інші новини українського ІТ та світового тек-сектору.
Месенджер Telegram заборонили використовувати у локальній мережі Верховної ради. Також апарат ВР має впровадити низку заходів для покращення безпеки.
Три ІТ-спеціальності входять у десятку найпопулярніших в Україні. Цього року на ІТ-спеціальності подали на 25% менше заявок, ніж торік, а кількість першокурсників зменшилась на 30%. Аналізуємо вступну кампанію в українські університети 2024 року на дотичні до ІТ спеціальності.
Чи є неефективне волонтерство? Які благодійні проєкти можна назвати успішними? Як спонукати людей підтримати твою ініціативу і чого краще не робити? А як діяти, якщо твої постачальники зривають дедлайни? Ці та інші запитання обговорили під час дискусії «Як волонтерити ефективніше» на DOU Day Picnic.
Нещодавно стало відомо, що Генштаб нібито наказав розформувати Центр масштабування технологічних рішень (ЦМТР). На Facebook-сторінці підрозділу опублікували заяву.
Марія Шевчук, виконавча директорка асоціації IT Ukraine, розповіла про ключові проблеми, з якими стикається український IT-сектор. Падіння обсягів експорту та загроза підвищення податків ставлять під сумнів рентабельність багатьох компаній. Також важливим залишається питання економічного бронювання.
Сьогодні під час засідання податкового комітету Верховної Ради заступник міністра економіки Віталій Кіндратів анонсував впровадження економічного бронювання.
Станом на 2 жовтня на сайті Lobby X доступні 117 актуальних ІТ-вакансій для військових. Найбільше шукають фахівців в області кібербезпеки.
Три місяці поспіль кількість вакансій на DOU тримається на рівні понад 5 тисяч. В топі за кількістю вакансій: Marketing (526), QA (358) та Analyst (335). Середня кількість відгуків на вакансію зросла до 30. В топі за середньою кількістю відгуків: Front-end (106,6), QA (78,1), Java (61,2).
Пропозиція полягає в тому, щоб заборонити IT-фахівцям на «спрощенці» надавати послуги, які охоплює Дія Сіті. Як повідомляє економіст Юрій Гайдай, ця ініціатива отримала несподівану підтримку під час обговорення у податковому комітеті.
З початку війни цифрова інфраструктура та IT-сектор України зазнали втрат приблизно $19,3 млрд, а експорт інформаційних послуг у 2022 році скоротився на 9%. Внаслідок бойових дій постраждали 726 операторів зв’язку, а якість інтернет-з’єднання знизилась.
DOU звернувся із запитом до глобального офісу ABBYY та попросив підтвердити інформацію щодо звільнення росіян з офісів компанії у Сербії, Угорщині та на Кіпрі.
У 2023 році школяр Назар Другов ініціював переклад українською мовою освітніх матеріалів Khan Academy. Нині проєкт отримав понад $350 тисяч фінансування. Самому Назару платформа допомогла вступити до Університету Тафтса. Хлопець розповів DOU про свій проєкт та про те, як він подавався до 21 вишу США.
У лікарні помер викладач Львівської політехніки Богдан Кріль. Він отримав важкі поранення під час ракетної атаки на Львів 4 вересня та перебував у реанімації 29 днів. Медикам не вдалося врятувати його життя.
Мінцифри планує збільшити кількість стартапів в Україні до європейської норми — 500 на мільйон населення, порівняно з нинішніми 33. Розповідаємо детальніше у новині.
Міноборони запроваджує нові повістки з QR-кодами, які можна перевірити через додаток Резерв+. QR-код дозволить дізнатися, чи є повістка чинною, хто її виписав і на що саме вона призначена.
Нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що шукає Chief AI Officer. DOU дізнавався, над якими проєктами зараз працює АІ-команда Мінцифри та чого очікують від майбутнього керівника напряму.
Які є особливості роботи в продукті, яких немає в аутсорсі, і навпаки? У чому плюси та мінуси працювати в різних типах компаній, чи має змінюватися майндсет і як швидше пристосуватися до нового місця. Розповідають ІТ-спеціалісти, які перейшли із сервісної компанії в продукт.
Коментарі