Польський фонд розвитку оголосив про свій перший інвестиційний проєкт в Україні, співпрацюючи з польською IT-групою Euvic. У рамках цієї ініціативи планують розширити присутність Euvic, яка вже придбала кілька українських IT-компаній.
Співзасновники Uklon проінвестували у розробника роботизованих систем Frontline. Сума інвестиції не розголошується, але вона входить в рамки стандартного чеку фонду — $100 000 — 400 000. Про це DOU повідомили у фонді Nezlamni.
1109 нових компаній з іноземними власниками було зареєстровано у 2024 році. Це на 24,2% менше, ніж у 2023 році. 109 нових компаній займаються компʼютерним програмуванням.
У сервісній компанії N-iX нині працює понад 2200 спеціалістів, здебільшого в Україні. Нещодавно вона вийшла на ринок Індії і вже наймає там фахівців. Чи погано це для української команди, де ще планує запуститися N-iX і що буде з українськими офісами — розповів в інтерв’ю DOU Юрій Кушла, VP New Markets N-iX.
Хакери здійснили атаку на українську компанію МХП, яка спеціалізується на харчових технологіях. У компанії зазначили, що це найбільша подібна атака за увесь час.
У ДПС повідомили DOU, що станом на січень 2024 року зареєстровано понад 130 транснаціональних компаній, які постачають електронні послуги на території України.
У 2025 році для українців за кордоном має повноцінно запрацювати система «е-Консул». У планах МЗС — запустити автоматизовані нотаріальні послуги у всіх українських дипустановах.
У цьому відео обговорили, як ефективно поєднувати творчість та роботу, як концерти вписуються у графік та як колеги відносяться до гумору на роботі. Також дізналися, чи готові Влад та Сергій покинути ІТ, якщо стендап приносив би більше грошей. Нумо дивитися!
Костянтин Гладкий — бекенд-розробник, який майже не бачить через генетичне захворювання. Він розповів DOU про те, чому обожнює Python, який радить інклюзивний софт і які є стереотипи про людей із втратою зору. А ще про те, чому MacBook для незрячих це погана ідея і як потрібно виправляти ситуацію з доступністю в Україні.
Для нотаріусів та реєстраторів доступ обмежений на час актуалізації даних. Наразі Мін’юст відновлює взаємодію реєстрів з іншими державними органами.
У свіжому дайджесті від DOU обговорюємо зарплати українських розробників, скорочення у SQUAD та Meta, вихід «Київстар» на біржу Nasdaq у США, перемогу української команди у хакатоні NASA Space Apps Challenge та інші новини українського ІТ та світового тек-сектору. Нумо дивитися та обговорювати!
Затверджені 22 проєкти охоплюють оборону, енергетику, ШІ та подолання екологічних наслідків війни. Термін їхньої реалізації — два роки.
Дещо зросли зарплати досвідчених General QA та Team Lead у Manual QA. Зменшується різниця в зарплатах тестувальників у продуктових та сервісних компаніях. Знижується вплив рівня англійської на зарплати тестувальників. Ми продовжуємо зимовий зарплатний цикл: у цій статті все про QA.
Топменеджер українського банку фінансував російських військових через криптовалютні перекази. СБУ вилучила у нього російський паспорт, техніку та інші докази. Затриманому загрожує до 12 років ув’язнення.
Асистент виконує задачі у фоновому режимі, інтегрується з іншими додатками та працює на основі хмарних моделей штучного інтелекту. Запис до списку очікування вже відкритий на сайті MacPaw.
У Defense-tech компанії SkyLab розповіли DOU про трансформацію команди упродовж 2024 року, кого найматимуть цьогоріч, які розробки для Сил оборони зараз у пріоритетах та яких фахівців знайти на ринку найскладніше.
Дмитро Лапко захоплюється олімпіадним програмуванням, а його наукові роботи для МАНу двічі перемагали у своїх номінаціях. Останній же проєкт Дмитра привернув увагу розробників дронів. Вони запропонували хлопцю фінансування. Чим особливий цей БПЛА, чим приваблює юнака програмування і як він обрав виш — в інтерв’ю.
Проєкт української команди NVS-knot передбачає використання даних спостереження Землі для прийняття обґрунтованих сільськогосподарських рішень.
У Defense tech кластері Brave1 розповіли DOU, скільки розробок зареєстровано зараз на платформі, яких оборонних технологій найбільше потребує країна та на скільки зросте фінансування грантової програми цьогоріч.
Спочатку треба ухвалити закон Chips Act UA — аналог європейського закону про чипи. Також важливо створити гарантії безпеки для партнерів і розробити пільги та субсидії.
Коментарі