Головний виконавчий директор Intel Пет Гелсінгер скорочує свою базову зарплату на 25%. Його команді виконавчого керівництва зарплати зменшать на 15%. Керівники вищої ланки отримають скорочення на 10%, а менеджери середньої ланки — на 5%.
Компанія «Нова Пошта Діджитал» планує вийти на ринок як окремий гравець та найняти ще 200 працівників до кінця 2023 року. Розповідаємо, кого шукають вже зараз.
В Індії Intellias планує найняти близько 100 ІТ-фахівців, які спеціалізуються на Java, Scala, .NET, C++ та інших технологіях. Публікуємо перелік активних вакансій, які вже є на сайті компанії.
ІТ-ринок США захлиснула криза: масові скорочення, які відбулися в останні місяці у великих міжнародних компаніях, торкнулися й українців. Ми знайшли двох фахівців родом з України, які потрапили під скорочення у Microsoft та Meta, і розпитали їх про те, як це відбувалось і як вони шукають роботу на переповненому ринку.
Айтівці-ФОПи та гіг-контактори можуть також претендувати на бронювання від мобілізації. Як й інші ІТ-фахівці, вони мають право звернутися до Мінцифри та отримати погодження. Розповідаємо найважливіші деталі з сьогоднішнього брифінгу Мінекономіки.
Цього разу DOU Ревізор завітав до української компанії TechMagic з офісом у Львові. У компанії працюють близько 300 спеціалістів, які займаються розробкою веб проєктів різної складності, здебільшого для клієнтів зі США та Великої Британії. Подивімося, як працюється їм у новому офісі.
MobiDev відправляє 19,5% команди з бенчу та сервісних департаментів у неоплачувану тримісячну відпустку, яка розпочнеться з березня. У компанії пояснили, як відбуватиметься цей процес та на які компенсації можуть розраховувати працівники.
OpenAI, GitHub та Microsoft подали заяви про відхилення судового позову стосовно начебто порушення авторських прав під час створення інструменту Copilot. Судове засідання відбудеться у травні.
Як саме ІТ-компанії готуються до демобілізації своїх колег? Що б хотіли бачити військові-айтівці від своїх роботодавців по поверненні з ЗСУ? І чи зобов’язані компанії підтримувати айтівців після демобілізації? Відповідаємо на ці питання у нашому матеріалі.
Кабмін ухвалив законопроєкт, який скасовує пільгову ставку єдиного податку (2%) з 1 липня 2023 року. Раніше представники бізнесу закликали владу продовжити пільговий режим оподаткування для ІТ-галузі до 2028 року.
У свіжому випуску новинного дайджесту DOU News говоримо про те, як творець С++ відреагував на заклик АНБ США відмовитися від мови, як Дмитро Шимків придбав 50% military-tech стартапу, а Данило Гетманцев оприлюднив концепт «Податкової в смартфоні» та багато іншого.
На що може розраховувати працівник, якого скоротили з незалежних від нього причин та з ініціативи роботодавця? Чи передбачає законодавство якісь права для ФОПів? Чи можна захистити себе від скорочення під час підписання контракту? Відповіді на ці запитання нам дали юристи Barbashyn Law Firm.
Уряд затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. DOU отримав у розпорядження текст відповідної постанови.
Представляємо третю аналітику щодо зарплат — цього разу про проджект-менеджерів, ейчарів, девопсів та інших ІТ-фахівців. У грудні 2022 року ми отримали 4179 відповідей від цих фахівців. І дивимося, що відбувалося з їхніми зарплатами.
Статті
· Business Analysis,
Data Science,
DevOps,
HR,
product manager,
project management,
sysadmin,
аналітика,
дизайн,
зарплати,
розробка,
ринок
Ексочільник українського офісу Microsoft Дмитро Шимків придбав 50% української компанії AeroDrone, яка до війни розробляла дрони для аграрників, а тепер — для військових. Cума інвестиції не розголошується, як і більшість деталей партнерства.
Данило Гетманцев опублікував у своїх соцмережах план із діджиталізації податкової служби на 2023 рік. Він закликав усіх охочих до коментування та обговорення нововведень.
24-річна харків’янка Дар’я Остапенко 15 років свого життя присвятила музичній освіті, але випадково звернула увагу на IT — і поринула в нову сферу з головою. Нині вона працює на посаді Angular developer. Розробниця розповіла про те, як зважилася на зміни, чому пішла з перших IT-курсів, а також про роботу у Харкові під час повномасштабної війни.
Агентство національної безпеки США закликало відмовитися від використання мов програмування, у яких відповідальність за управління пам’яттю покладена на розробника, таких як C та C++. Творець мови програмування C++ Б’ярн Страуструп у відкритому листі виступив на захист мови і не погодився з позицією агентства.
В мережі 25 січня з’явилися вихідні коди та супутні їм дані низки сервісів та програм російської ІТ-компанії «Яндекс». Архів розміром 44,7 ГБ включає код 79 сервісів та проєктів компанії. В компанії заявили, що «взлому не було».
Масові скорочення за останні місяці показали — криза в IT-індустрії не вщухає. DOU дослідив «шторм» на американському технологічному ринку і те, як швидко звільнені працівники можуть знайти роботу з огляду на обсяги скорочень.
Коментарі