Ви просили нас кликати гостей, і ми почули. Представляємо спецвипуск подкасту з Дімою Малєєвим. Діма вже давненько в індустрії, тож ми вирішили згадати історію українського ІТ. Тут про перші компи, розвиток чатів і комп’ютерних клубів, офіси компаній на квартирах і в НДІ та ще багато цікавого. Ностальгія гарантована.
Ольга Литвиненко, Product Manager рассказывает, как в Boosters подходят к составлению продуктовой стратегии. Материал будет полезен тем, кто стремится успешно управлять продуктом и желает улучшать свои методы планирования и менеджмента. Да и все, кто задействован в продуктовой разработке, cмогут найти в нем полезную информацию.
Жодна технічна стаття не збере стільки переглядів і коментарів, як чергове дослідження зарплат, історія світчера, який із 3000 грн дійшов до $3000, або поради, як вибити в компанії вищий рейт. Стаття буде корисною для тімлідів, CTO і тих, хто (під)свідомо будує вертикальну кар’єру.
О Scrum написано так много, что никаких открытых вопросов об этом методе управления проектами, кажется, оставаться не должно. Но все ли понимают, что этот Scrum представляет собой на практике, как его внедрять и без чего он не получится? Задуматься об этом полезно всем, кто интересуется современными методиками разработки.
З переходом на віддалену роботу українські IT-фахівці відчули одну значну перевагу — тепер стало все одно, звідки працювати. Тому багато хто наважився на переїзд до іншого міста саме в карантин. Причини для цього у кожного свої: екологічна ситуація, комфорт міського середовища, вартість життя.
Ми зібрали історії п’ятьох IT-фахівців, які під час карантину змінили місто проживання і не пошкодували про це. Докладніше — у статті.
Большинство из вас работали с техническим долгом. Универсального рецепта, как закрыть его максимально эффективно, нет. Но можно создать резюме, которое в этом поможет и уж точно не навредит. Если вы болеете за свой продукт и хотите его развивать, обратите внимание на рекомендации Ивана Шевеленко, Team Lead в Luxoft.
У статті йтиметься про Вінницю і те, чому це технологічне серце України. Дмитро Софина, керівник R&D-центру та голова Вінницької ІТ Асоціації, розповідає, чому повернувся в це місто, щоб будувати ІТ-майбутнє разом із земляками.
Тема тестових завдань завжди викликає бурхливу реакцію у розробників усіх рівнів. Чи ефективний цей метод перевірки кандидатів? Зібрали найбільш типові аргументи «за» і «проти», розпитали розробників про їхній досвід. І з’ясували, як відрізнити погані тестові від хороших і як не втратити вакансію, якщо все ж виконувати тестове не хочете.
Есть ряд стандартных типов контрактов, и каждый из них может иметь различные варианты. Какие вопросы стоит задать, чтобы выбрать подходящий? Наталья Ренская, организационный консультант-коуч, создала детальную инструкцию с примерами.
На думку Дмитра Скорохода, Mobile Developer перетвориться на AR Developer. Уже сьогодні Apple та інші провідні компанії інвестують у технології AR-окулярів. Що це означає для розробників — у статті.
По просьбе DOU IT-специалисты поделились ошибками, с которыми приходилось сталкиваться, в построении архитектуры ПО, выборе технологий, их использовании. Во второй части говорим о согласовании нефункциональных требований, использовании хайповых технологий, особенностях TypeORM и так далее.
Пропонуємо список питань, які ставлять українським розробникам на технічних співбесідах з PHP. Звісно, список не є вичерпним, проте має перевагу: його формували спеціалісти, які проводять інтерв’ю в різних ІТ-компаніях.
11 років ми складаємо рейтинг мов програмування. Уперше ми взяли дані за всі роки та подивилися, як змінювалася популярність мов серед українських програмістів. Представляємо динамічну інфографіку щодо найпопулярніших (тих, що використовують у роботі) та найулюбленіших (тих, які хотіли б використовувати у роботі) мов програмування за 11 років.
Статьи
· C,
C++,
Go,
Java,
JavaScript,
PHP,
Python,
Ruby,
Scala,
Swift,
аналитика,
программирование,
рейтинг,
рейтинг языков
А ще розберемося, що відбувається у рейтингу мов програмування, що не так з регулярними ініціативами щодо податків в ІТ, ну і подаруємо футболку та анонсуємо новий конкурс. Це шостий випуск подкасту DOU. Усім привіт!
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, повідомила про блокування 426 сайтів, серед яких і GitHub. Оскільки такі ухвали виносять не вперше, пропонуємо розібратися докладніше: чому і за що в Україні періодично блокують сайти, чи є юридичні підстави, хто винен і що з цим робити.
Константин Соколинский ушел из компании, чтобы основать свой стартап. Приложение Jets стало первым, которое монетизировало услугу подбора мест в самолете. Константин поделился опытом, почему затея не удалась и как Jets купила немецкая компания. Некоторое время разработчик колесил по Азии и работал на фриланс-проектах. О своем профессиональном пути, путешествиях и выборе места жительства Константин рассказал в интервью DOU.
Интервью
· iOS,
бизнес,
Европа,
интервью,
Канада,
менеджмент,
работа,
разработка,
релокация,
стартап,
фриланс,
Швеция,
Эстония
Як переконатися в тому, що продукт, який ви робите, не є повним непотребом? Матеріал буде корисний як інді-девелоперам, стартаперам-початківцям і людям, дотичним до продуктового менеджменту, так і власникам бізнесів та аутсорс-компаній, які задумуються про розширення сфери своєї діяльності.
Ліза Воронкова — технічна директорка стартапу ComeBack Mobility, який виробляє розумні насадки на милиці. У 24 роки вона створила перший український смартгодинник і разом з командою пройшла стажування у стенфордському акселераторі Alchemist.
Про біотехнології, помилки, яких припустилася під час створення першого стартапу, про практичне застосування технологій і те, чому потрібно тестувати продукт якомога раніше, — Ліза Воронкова розповіла в інтерв’ю DOU.
В аутсорсе вы непременно столкнетесь с legacy-проектами. Эта статья поможет начинающему РМ’у понять, на что обратить внимание, как успешно стартовать, поддерживать и сдать legacy-проект.
Татьяна Куцая, Chief Marketing Officer в YouScan, рассказывает о своих принципах и дает советы для построения эффективной команды маркетинга. Материал будет полезен менеджерам высшего звена, а также тимлидам, заинтересованным в создании здоровой атмосферы в команде независимо от направления — будь это разработка, дизайн или любая другая сфера.
Комментарии