Чимало зусиль йде на підтримку робочої атмосфери в умовах віддаленої роботи, і саме про це стаття. Зі схожими викликами ми зіткнулися вперше, багато що доводиться вивчати та впроваджувати в мегашвидкому темпі, а від чогось, навпаки, відмовлятися. В робочому плані карантин став, по суті, довготривалим експериментом, який продовжується і досі.
Это статья для тех, кто хочет стать Android-разработчиком, и в целом для всех, кто желает работать программистом. Несмотря на то, что все примеры касаются Android, есть также много общих советов, которые будут полезны специалистам разных направлений.
В каких сферах Python будет особенно востребован? Сможет ли он стать популярнее Java? Может ли Python-разработчик обойтись без soft skills и реально ли вообще стать идеальным «питонистом»? Павел Сушко собрал факты и последние новости из мира Python, которые должен знать каждый Python-разработчик, если хочет оставаться востребованным специалистом в 2021 году.
Коли Ruby-розробниця Ірина Заяць починала перекладати дитячу книжку з програмування, навіть не уявляла, що на неї чекає. Робота, з якою вона планувала впоратися за кілька тижнів, зайняла майже пів року. З перекладом Ірині допомагали друзі: разом розбиралися, як коректно міг би лаятися робот-пірат, вигадували вигуки, пов’язані з їжею, та вчилися писати код так, щоб він римувався. Про цікаві деталі цієї історії Ірина розповіла в інтерв’ю.
Это подробный гайд о том, как начать гейм-проект, не забросить и дойти до релиза, с акцентом на ключевых моментах и разбором ошибок. Статья будет полезна для начинающих разработчиков, которые уже освоили язык программирования и умеют работать с игровым движком, но не знают, как создать собственный проект, или для более опытных, но которые хотят больше узнать об организации процесса.
Статья поможет читателю лучше настроить свои межкультурные «антенны». Для практической пользы автор постарался разобраться в точках соприкосновения разных культур, определить конфликтные зоны и предложил шаги для улучшения коммуникации.
Эта статья для тех, у кого монолит перестал справляться с решением задач и только усугубляет все процессы. Пригодится и тем, кто только знакомится с микросервисами. Вы не найдете ответа на вопрос, что лучше, зато прочтете об опыте перехода от монолитной к микросервисной архитектуре.
Как найти 8 Senior-специалистов за пару недель, придерживаясь строгого отбора, — в кейсе компании DIGIS. Статья будет полезной командам стартапов, владельцам и руководителям компаний, проектным менеджерам, HR.
Олегу Гавриленку — 32. Майже все своє життя він працював на залізниці в невеликому містечку на Черкащині. Але у 2015 році зі звичного розміреного ритму його висмикнула війна. Після того Олег зрозумів, що не хоче все життя сидіти на станції — тим паче, що робота йому не подобалася. І подався в IT. Про участь в АТО та про спроби порозумітися з Front-еnd Олег Гавриленко розповів в інтерв’ю DOU.
Досвід показує, що кожен запуск продукту не схожий на попередній і не існує срібної кулі для розв’язання, здавалося б, однакових проблем. Протягом цих запусків Марія Шевченко колекціонувала свої граблі та фейли, а потім вирішила зібрати їх і скласти чек-лист, яким і ділиться у цій статті.
Представляємо першу статтю зимового циклу про зарплати — розглядаємо розробників. Їх в опитуванні 5359: Software Engineers, Tech/TeamLeads і System Architects. З важливого — зарплати зросли майже в усіх, у деяких категорій навіть рекордно.
Представляємо один з найдискусійніших випусків подкасту. І це не дивно, адже ми обговорюємо гроші. Перед тим як показати випуск вам, наша команда прослухала його декілька разів. Думки розділилися. Виявилося, що обговорювати гроші в ІТ в Україні важко й навіть подекуди соромно. Тому ми довго вагалися, чи варто залишати це обговорення. І все-таки залишили. Тож послухайте та напишіть вашу думку.
Виталий Калитка, QA Automation Team Lead, решил поделиться своими ощущениями от удаленной работы. Он уверен, что работать в офисе эффективнее, ведь дома вас ждут нефиксированный график, быт, нерабочая атмосфера и угнетенность, а также недостаток общения.
Вся индустрия строится на людях. Более того — на тех, кого катастрофически не хватает. И продукт нашей работы — это продукт взаимодействия этих людей. Так постепенно на первое место выходят задачи развития и удержания талантов, а также организация командной работы. И если эти таланты разделены государственными, языковыми и культурными признаками, то сделать совместную работу эффективной становится не так уж просто. Давайте немного поразмышляем на эту тему.
Мы все знаем, что релизят код, а проект заканчивают. Но будем говорить о том, как делать не надо. А за 8 лет в проектном менеджменте у Павла Устинова, как и у каждого РМ’а, накопилось множество историй из серии «как лучше не делать». Его опыт поможет коллегам подготовиться к возможным неприятностям и не совершать тех же ошибок.
Ця стаття буде корисна тим, хто планує розпочати кар’єру в Data Science і не може визначитися, який напрям найбільш цікавий або найбільше підходить для переходу з інших Software Engineering позицій. Матеріал також буде цікавий HR, що працюють з вакансіями Data Scientist.
Ілля Чуйков, Cloud Dev/DevOps Engineer, розповідає, як його команда збудувала рішення із serverless-архітектурою завдяки сервісам Azure, що зекономило ресурси на розробку та його підтримання. Рішення орієнтоване на збереження єдиної бази коду та управління різними модифікаціями проєкту лише через конфігураційні змінні. Стаття буде корисна усім, хто працює з Azure Functions та іншими ресурсами Azure.
Цього року через карантин офлайн-корпоративи були радше рідкістю. Зате зібрання в зумі, онлайн майстер-класи та надсилання подарунків співробітникам стають уже традиційними. Розпитали компанії, як вітали колег з Новим роком і що дарували.
Вадим Гулич, руководитель департамента тестирования Front-end и Mobіle в «ПриватБанке», рассказывает о построении собственной системы управления тестированием. Статья будет полезна QA, Team Lead и в целом всем участникам разработки, кто хоть как-то вовлекается в тестирование.
У цій статті поговоримо про те, скільки часу потрібно для підготовки до AWS-сертифікації та які ресурси в цьому допоможуть. Також розглянемо, на що варто звертати увагу під час вивчення нового матеріалу і систематизації старого та як краще організувати процес.
Комментарии