Світова історія знає близько 9000 мов, що ґрунтуються на компʼютерному коді. І лише деякі з них стали безперечними фаворитами сучасних кодерів. Ми розпитали трьох українських айтівців про мови програмування, з якими вони працюють упродовж свого професійного шляху — Java, C++ та Rust.
В новому випуску DOU Podcast говоримо про звільнення і кризу в українському і світовому IT, старожилів в індустрії, питання, які потрібно ставити роботодавцю на співбесіді, а також про вплив ChatGPT на технологічну галузь.
ІТ-ринок США захлиснула криза: масові скорочення, які відбулися в останні місяці у великих міжнародних компаніях, торкнулися й українців. Ми знайшли двох фахівців родом з України, які потрапили під скорочення у Microsoft та Meta, і розпитали їх про те, як це відбувалось і як вони шукають роботу на переповненому ринку.
Цього разу DOU Ревізор завітав до української компанії TechMagic з офісом у Львові. У компанії працюють близько 300 спеціалістів, які займаються розробкою веб проєктів різної складності, здебільшого для клієнтів зі США та Великої Британії. Подивімося, як працюється їм у новому офісі.
Як саме ІТ-компанії готуються до демобілізації своїх колег? Що б хотіли бачити військові-айтівці від своїх роботодавців по поверненні з ЗСУ? І чи зобов’язані компанії підтримувати айтівців після демобілізації? Відповідаємо на ці питання у нашому матеріалі.
У свіжому випуску новинного дайджесту DOU News говоримо про те, як творець С++ відреагував на заклик АНБ США відмовитися від мови, як Дмитро Шимків придбав 50% military-tech стартапу, а Данило Гетманцев оприлюднив концепт «Податкової в смартфоні» та багато іншого.
На що може розраховувати працівник, якого скоротили з незалежних від нього причин та з ініціативи роботодавця? Чи передбачає законодавство якісь права для ФОПів? Чи можна захистити себе від скорочення під час підписання контракту? Відповіді на ці запитання нам дали юристи Barbashyn Law Firm.
Представляємо третю аналітику щодо зарплат — цього разу про проджект-менеджерів, ейчарів, девопсів та інших ІТ-фахівців. У грудні 2022 року ми отримали 4179 відповідей від цих фахівців. І дивимося, що відбувалося з їхніми зарплатами.
Статті
· Business Analysis,
Data Science,
DevOps,
HR,
product manager,
project management,
sysadmin,
аналітика,
дизайн,
зарплати,
розробка,
ринок
Масові скорочення за останні місяці показали — криза в IT-індустрії не вщухає. DOU дослідив «шторм» на американському технологічному ринку і те, як швидко звільнені працівники можуть знайти роботу з огляду на обсяги скорочень.
DOU розібрався, хто такий Product Manager, чому без нього не обходиться жоден успішний запуск продукту та які навички й компетенції необхідні таким спеціалістам.
В одному з бізнес-центрів у серці Києва зберігається колекція, що вразить будь-якого технологічного ентузіаста: 382 одиниці техніки від Apple — від «динозаврів» на кшталт Lisa II до легендарного Macintosh 128K. Колекцію зібрала команда MacPaw. DOU побував в гостях у компанії та попросив розповісти про історію цієї колекції.
Дмитро Кривенко в IT з 1999 року, останні 10 років був співробітником Innovecs, працював як Solution Software Architect. У 2014-му під час першої хвилі мобілізації потрапив у зону АТО. А після повномасштабного вторгнення вдруге став на захист України. 11 серпня Дмитро загинув на фронті. Ми поспілкувалися з рідними, друзями, побратимами, щоб розповісти його історію.
Без hardware зараз нікуди, але завезти його в Україну — той ще квест. Життя бізнесу, IT та держави ускладнюють затягнуті процедури митного контролю, стверджують одразу кілька співрозмовників DOU, що постійно стикаються з «пригодами» на державному кордоні. Ми дослідили, що насправді відбувається на митниці.
У свіжому випуску новинного дайджесту DOU News говоримо про зарплати українських розробників станом на зиму 2023, цензуру в українському інтернеті, бюджетні витрати на «Дію», нові звільнення в IT, доступ до ChatGPT для українців та багато іншого.
DOU разом з юристами розповідає, за що загалом можуть судитися в IT-індустрії, скільки тривають і коштують судові процеси та що робити, якщо ваші права порушили.
Ми продовжуємо зимовий цикл статей про зарплати ІТ-фахівців в Україні. На черзі — огляд зарплат тестувальників. Цього разу зібрали 2364 відповіді від QA. Медіанна зарплата QA не змінилася і становить, як і пів року тому, $2000. Усі деталі читайте у звіті.
Ми поспілкувалися з Мстиславом Баніком — керівником з розвитку електронних послуг у Мінцифри. Мстислав розповів нам про «Дію», проєкти, які нині у фокусі, про те, як у міністерстві реагують на критику, і власні плани.
Ми попросили досвідчених спеціалістів, які працюють чи працювали на одну компанію понад вісім років, поділитися інсайтами: які в цьому є переваги та недоліки, що їх приваблювало в роботі й чому дехто з них залишився в компанії і досі працює, а хтось вирішив йти далі.
Французький освітній заклад «Школа 42», який безплатно навчає майбутніх кодерів, став гучним брендом у світовій IT-освіті. Настільки гучним, що його успіх спробували повторити у нас, — у проєкті під назвою UNIT Factory. DOU поговорив з ключовими постатями, що стояли за створенням власної «42» в Україні.
За останні роки кількість джуніорів в українському ІТ значно зросла. Водночас компанії збільшують вимоги до початківців, тож отримати першу пропозицію роботи стає все складніше. Ми поговорили з представниками трьох компаній, які допомагають українським джунам інтегруватися в галузі.
Коментарі