Нещодавно Михайло Федоров оголосив про намір створити в Україні платформу фрилансерів на кшталт Upwork. Ми дізналися, на якій стадії зараз ця ініціатива і на кого вона буде розрахована. А також запитали українських фахівців, які працюють з Upwork, чи потрібен їм український аналог і яким вони його бачать.
У новому випуску DOU Podcast говоримо про менеджмент, та ще й з ким — з міністром Федоровим. Про інструменти, підхід до зустрічей та менеджерські помилки — у відео.
Ми поспілкувалися із сімома демобілізованими фахівцями про пошук роботи в IT: як зі світчерами, так і досвідченими айтівцями. Вони поділилися, перед якими труднощами поставали, чи натрапляли на спеціальні пропозиції для військових і чи вплинув на пошук роботи їхній досвід в армії.
Ми поспілкувалися з Михайлом Рогальським, співзасновником monobank. Розпитали його про те скільки співробітників monobank отримують опціони, які в monobank найбільші кредитні ліміти і які нові продукти планує запускати компанія. А ще — про запуск Koto у Великій Британії і чи все добре зараз з бізнесом загалом.
Редакція DOU відновлює рубрику «Кар’єра в IT», де ми детально описуємо специфіку окремих IT-професій. Цього разу розповідаємо, чим займається QA Engineer, які зарплати в цій ніші та як проходить типовий робочий день. А ще — про те, які навички та знання потрібні для роботи QA, що треба знати про мітинги і які є переваги, недоліки та перспективи розвитку в цій професії.
Щоби зрозуміти мотивацію людей, які переходять зараз в IT, ми поспілкувалися зі спеціалістами, які потрапили в індустрію вже під час повномасштабного вторгнення і працюють в IT до року. Найцікавіші історії про світчинг, пошук першої роботи в умовах перегрітого ринку та деякі розчарування — у матеріалі.
У свіжому випуску новинного дайджесту DOU News розповідаємо про скандал навколо Держспецзв’язку, повернення Сема Альтмана, бронювання ФОПів, триденний робочий тиждень та ще багато інших новин.
Чи доречно просити підвищення зарплати або ж інший проєкт, якщо нинішній не до вподоби, під час повномасштабної війни? Чи готові компанії йти на компроміси з командою тоді, коли на ринку криза? І що робити спеціалістам, якщо роботодавець відмовився піти назустріч у фінансових питаннях? Про це DOU розпитав бізнес, IT-спеціалістів та кар’єрну консультантку.
У третьому випуску 1-2-3 Techno обговорюємо складність самостійного створення аналогу Excel, саботаж замовника-махінатора та просто рефлексуємо історіями з минулого.
Цього тижня Кабмін звільнив очільника Держспецзв’язку і його заступника — їм оголосили про підозру у заволодінні бюджетними коштами. Після цього Віталій Дейнега, засновник «Повернись живим» та колишній заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку, виклав свою думку щодо корупції у Держспецзв’язку. Ми зібрали, що відомо про цю історію зараз, і отримали коментар в юристів щодо того, як справа може рухатися далі.
У 2023 році частка гіг-контракторів в Україні зросла з 1% до 5%. Водночас далеко не всі айтівці знають, що саме передбачає ця форма трудових відносин: що гіг-контракт пропонує для власників бізнесу і які гарантії дає працівникам, що обовʼязково має бути прописано в документі й чи можна мати одночасно кілька гіг-контрактів.
У свіжому випуску новинного дайджесту DOU News розповідаємо про звільнення Сема Альтмана, найпопулярнішу мову програмування, скільки айтівців служить в ЗСУ, створення платформи для ІТ-фрилансерів та ще багато інших новин.
Чим зараз відрізняється найм в ЄС від найму в Україні? Які є неочевидні тенденції на ринку праці? На які спеціальності й технології варто звернути увагу? І який прогноз на найближче майбутнє? Ми поспілкувалися про це з експертами п’ятьох IT-компаній, що працюють на українському та європейському ринках. Їхні відповіді — у матеріалі.
У новому випуску DOU Podcast говоримо про інвестиції для стартапів, де їх шукати, як залучати і чи є гроші в українських інвесторів. А ще обговорили критерії успіху стартапу та трендові напрями для інвестицій.
У новому випуску YouTube-рубрики «X питань» розповідаємо, чим займається продуктовий аналітик, як ним стати, як впливає на розвиток продукту, необхідний стек та які навички важливі.
Тривалість пошуку роботи зростає: 54% айтівців знаходять нову позицію протягом двох місяців і довше. Але більшість тих, хто шукає нову роботу зараз, її знаходять. Ми порівняли дані опитувань за вересень-жовтень та за лютий 2023-го і з’ясували, як за пів року змінилася ситуація на ІТ-ринку праці.
У свіжому випуску новинного дайджесту DOU News розповідаємо про те як OpenAI відривається від всіх, як Ілон Маск ставиться до співробітників, а ще про держбюджет на 2024 рік та редизайн monobank.
Частина IT-спеціалістів вже демобілізувалася і повернулася до проєктів в компаніях. Як відбувається їхнє повернення? Ми поспілкувалися з про це з самими айтівцями та розпитали українські компанії про їхні програми реінтеграції, відпустки та допомогу спеціалістам. Детальніше — читайте в матеріалі.
У другому випуску 1-2-3 Techno обговорюємо, як ЛУН виходив на ринок Східної Європи і стикнувся з проблемою розпізнавання географії в сирому тексті, про фейл з рієлторами та про те, чому не варто доводити себе до вигоряння.
ML Engineer — це спеціаліст, який розбирається в алгоритмах машинного та глибокого навчання і здатен натренувати ці моделі для вирішення бізнес-задач. Ми підготували список запитань для співбесіди на цю позицію. Він не є вичерпним, але, сподіваємося, допоможе виявити прогалини у знаннях і підготуватися до інтерв’ю.
Коментарі