Борис Дрожак — IT-фахівець і співзасновник Rovertech, компанії, що розробляє НРК для розмінування і логістики. Історія компанії почалася з допомоги одному військовому. У інтерв’ю DOU Борис розповів, скільки грошей він вклав в компанію, чому довелося закрити ресторан і які виклики постають перед defense tech.
У свіжому дайджесті DOU обговорюємо месенджер Signal та українських правоохоронців, відмову ШІ писати код, DDoS-атаку на Х, звільнення співробітників в DOGE та інші новини українського ІТ та світового тек-сектору.
Зростають медіанні зарплати технічних фахівців найвищого рівня (Engineering Director, СТО), а також СМO і HRD. У СЕО та фаундерів позитивних тенденцій немає. У останній статті зарплатного циклу дивимося, скільки заробляють C-level, Directors, VP і Heads.
У новому випуску поговоримо про ринок праці: яких вакансій зараз найбільше? Чи високі шанси отримати роботу мають жінки? І на які зарплати вони можуть розраховувати?
Чи додадуть нові методи авторизації у «Резерв+» і скільки разів можна оновлювати в ньому дані? Як змінився підхід до розлогування у застосунку? За яких умов продовжать відстрочки? А також що з автоматичним взяттям на облік чоловіків в Україні та за кордоном — розповідаємо в матеріалі.
Говоримо з Олександром Косованом, засновником MacPaw, про те, як компанія оговтується після ракетної атаки на офіс, чи завершилася історія з обшуками, як вплинули на роботу скорочення всередині команди та чи працює MacPaw Village.
Які ключові завдання Мінстратегпрому зараз, навіщо програмне забезпечення прирівняли до компонентів озброєння? Скільки компаній залучено в український ОПК станом на зараз? Чи взаємодіє міністерство з ІТ-спільнотою — розпитали в заступниці міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.
У свіжому дайджесті DOU News обговорюємо ІТ-експорт, скорочення у Welltech, ринок праці у лютому, новини від Apple, негативний вплив ШІ на людей та інші новини українського ІТ та світового тек-сектору.
Найвища медіана у юристів ($2415), найнижча — у сапорт і адмінперсоналу ($900-1100). Поступово зростають медіанні зарплати фахівців з маркетингу, продажів/біздеву, PR -менеджерів та техрайтерів. У рекрутерів — негативні тенденції. Представляємо звіт про зарплати нетехнічних фахівців в IT.
Статті
· Customer Support,
HR,
Sales,
support,
technical writer,
аналітика,
зарплати,
маркетинг,
рекрутинг,
ринок,
юрист
Андрій Шерман — опенсорс-розробник, який на початку великої війни був у Європі. Майже після двох років там він вирішив повернутися в рідний Дніпро. «Непрості рішення варто ухвалювати: що вони складніші, то крутіше», — розповідає він. Про це рішення і розробку проєктів Drizzle — читайте в інтерв’ю DOU.
На початку березня стало відомо, що США тимчасово зупинили допомогу Україні. США є найбільшим споживачем українського ІТ-експорту, а наші захисники використовують американське озброєння та розвіддані. Розповідаємо, як тимчасова зупинка допомоги від США впливає на українську економіку, військових і до чого готуються учасники ІТ-ринку.
Є тенденція до зростання зарплат у Product та UI/UX designers. Продуктові компанії пропонують дизайнерам вищі зарплати, ніж сервісні, а розмір компанії найчастіше не впливає на зарплати фахівців. У цьому випуску зарплатного циклу детально розглядаємо зарплати дизайнерів в ІТ.
— Шукаємо кандидатів у сфері R&D з готовністю до мілітарної двіжухи, — гукає представниця однієї з компаній на «Арсеналі талантів». Це ярмарок вакансій DOU та Lobby X для людей, зацікавлених в оборонних технологіях. Значна частина аудиторії — IT-фахівці, які шукають роботу в defence tech. Як все пройшло — розповідаємо в репортажі (наприкінці багато фото!).
У лютому компанії опублікували на DOU 5856 вакансій — на 589 вакансій менше, ніж у січні. Була рекордна кількість miltech-вакансій — 478. У Android конкуренція зросла до рекордних 59 відгуків, у iOS/macOS — 49,6. Усі деталі читайте в свіжому аналізі вакансій та відгуків на DOU.
У свіжому дайджесті DOU обговорюємо зарплати DevOps, скандал навколо Revolut та НБУ, закриття Skype, апдейти зі світу ШІ та інші новини українського ІТ та світового тек-сектору.
Найбільша продуктова компанія в Україні за кількістю технічних фахівців — Evoplay. На другому й третьому місцях — Ajax Systems і Genesis. 40% компаній зростали торік, у 26% — все стабільно, у 35% помітне падіння кількості тех фахівців. Представляємо рейтинг найбільших продуктових IT-компаній в Україні.
Вадим — 31-річний девопс, який 1,5 року поєднував дві фултайм-роботи й один парттайм. І встигав виконувати усі завдання за вісім годин. Нині його дохід $12к. В інтерв’ю фахівець розповів про свій графік і поєднання кількох фултаймів і чому не хоче зростати вгору.
Віднедавна з боку президента США звучать заклики до поступок заради мирної угоди і згортаються програми для підтримки українців. Ми поспілкувалися з представниками діаспори про те, яка панує атмосфера у Штатах і чи їм вдається адвокатувати інтереси України.
Після всіх антиукраїнських заяв Ілона Маска виникло питання: чи можуть відключити Україну від системи Starlink. Ми зібрали думки військових, фахівців «Повернись живим» та очільника «Аеророзвідки» і розповідаємо, як потенційне від’єднання може вплинути на українців і які є альтернативні засоби зв’язку.
За пів року знизилися зарплати Junior та Middle DevOps Engineers. Зарплати SRE та DevOps Team Lead мають тенденцію до зростання. Продуктові компанії платять більше девопсам, сервісні — сисадмінам. Продовжуємо наш зарплатний цикл, сьогодні про зарплати DevOps, SRE, Security, SysAdmin та DBA.
Коментарі