Цього разу, нарешті, зібралися офлайн і обговорили любов Юри до Садового, переваги електромобілів, ейджизм та рейтинги Forbes, а ще кризу в техсекторі США. Слухайте, коментуйте і підписуйтеся на канал.
Однією з найгучніших новин цієї весни на техноринку стала купівля Ілоном Маском компанії Twitter за $44 млрд. Поки власник Tesla і SpaceX шукає найбільш вигідні варіанти придбання нової для себе компанії, ми вирішили дізнатися думки нинішніх і колишніх співробітників Twitter щодо цієї угоди.
З початку війни ми висвітлюємо, як ІТ-індустрія реагує, допомагає та працює в умовах російської агресії. У новому випуску воєнної ІТ-хроніки обговорюємо головні заяви Мінцифри на саміті в Давосі, реп Федорова, збитки EPAM від виходу з рф та повторно обговорюємо теми минулого випуску.
Національний банк України 20 травня дозволив фінансовим установам продавати валюту через каси банків та конвертувати кошти з гривневих карток за кордоном за довільним курсом. Водночас офіційний курс НБУ залишається незмінним. Ми зібрали думки економістів та ІТ-компаній про те, як рішення НБУ вплине на українців та на ІТ-галузь зокрема.
За час повномасштабної війни росії проти України майже 5 млн українців втратили роботу. Через це багато людей почали міркувати про перекваліфікацію, зокрема на користь ІТ-сфери. Серед них і родичі айтівців. Ми опитали низку компаній, які запустили ініціативи з навчання близьких своїх співробітників.
DOU поговорив з директором Асоціації IT Ukraine про наслідки резонансного рішення НБУ, яке фактично дозволило банкам купувати валюту за фіксованим курсом (29,25 грн за долар), а продавати її — за ринковим (~37 грн за долар).
Роман, який очолив підрозділ з 30 айтівців у бригаді штурмової піхоти, поділився з DOU власною історією та розповів про те, чим займається його IT-взвод і чому ЗСУ — це, на його думку, найкраща організація у світі.
Джуни-тестувальники нині дуже активно відгукуються на вакансії, тим часом самих вакансій за час повномасштабного вторгнення росії в Україну значно поменшало. Ми розпитали молодших QA-фахівців про пошуки роботи в нинішніх умовах, поцікавилися у топкомпаній станом справ на ринку Junior-тестувальників і запитали порад щодо пошуків роботи джунами у Senior-спеціалістів.
У новому випуску воєнної ІТ-хроніки говоримо про нові правила валютної регуляції НБУ, банкротство російської «дочки» Google, реформи української освіти та офіс Meta в Україні.
До Дня вишиванки цього року ми запропонували IT-спеціалістам не лише надіслати нам свої світлини у вишиванках, а й розповісти про те, що для них означає це свято та як вони зустрічають його під час війни. Публікуємо найяскравіші фото айтівців у вишиванках цього року.
Питання про те, як увійти в ІТ, не втрачає актуальності, тому ми запускаємо рубрику для початківців про те, як вивчити мову програмування та знайти першу роботу. У цій статті поговоримо про JavaScript. Ми поспілкувалися з досвідченими розробниками та зібрали їхні поради в один матеріал.
У відвертій розмові з DOU за годину до чергової відправки до лінії боєзіткнення український розробник Володимир Камуз розповідає про те, як потрапив в армію, емоційно ділиться роздумами про головні проблеми війська та дає прогноз щодо подальшого розвитку подій на фронті.
Протягом усієї війни ми висвітлюємо, як ІТ-індустрія реагує, допомагає та працює в умовах російської агресії. У новому випуску говоримо про конфлікт Гетманцева з бізнесом, EVO без ФОПів, вакансії в Укрпошті та Дія.Бізнес у Варшаві.
«Як змінилася ваша працездатність за час повномасштабної війни?» — майже двісті українських IT-фахівців відповіли на це запитання DOU. Історії — дуже різні. Хтось не може працювати зовсім, когось «гойдає» від адреналінового піка до апатії, а хтось влаштувався на дві додаткові роботи, аби допомагати ЗСУ.
Багатьох розробників лякає перспектива потрапити на зовсім не профільну службу в ЗСУ. Але сучасне ведення бойових дій сильно відрізняється від воєн минулого, тому технічні спеціалісти цілком можуть знайти заняття за фахом. Ми поспілкувалися з тими, хто, потрапивши в армію, виконує IT-завдання.
Наскільки постраждали офіси та інфраструктура ІТ-компаній у гарячих точках? Що вдалося вивезти та врятувати? Та чи планують компанії повертатися до вимушено покинутих офісів? Відповіді на ці запитання нам дали представники галузі, чиї офіси розташовані в містах, де ведуться або велись активні бойові дії.
З перших днів війни ми висвітлюємо, як ІТ-індустрія реагує, допомагає та працює в умовах російської агресії. У новому випуску говоримо про мобілізацію в Україні, обіцянки уряду про підтримку ІТ-сектору, гранти для малого бізнесу та новини від EPAM, Ajax, Samsung і SoftServe.
Минулого тижня відбувся фандрейзинг для «Повернись живим», де вдалося зібрати 30 млн грн за добу. Тож ми не могли це не обговорити: поділилися закуліссям і розібрали деякі претензії аудиторії, зокрема про комісію та вибір цілі. А ще посперечалися щодо культури скасування всього російського, з’ясували, як працювати з комплексом «я недопрацьовую», і згадали Гільдію ІТ-фахівців.
В Україні третій місяць триває загальна мобілізація. В української ІТ-спільноти назбиралося чимало питань. Про те, як проходить мобілізація, чи потрібно внутрішнім переселенцям ставати на облік у військкоматах за місцем перебування, як відбувається бронювання і не тільки — читайте у статті.
Алексей Малышев — начинающий 24-летний Data Scientist. Больше трех недель он находился в блокадном Мариуполе. О том, как выживал все это время и как удалось выбраться, Алексей рассказал DOU.
Коментарі