Українські розробники менше бояться конкуренції з ШІ, ніж айтівці на Stack Overflow. Аналітика
Минулого тижня ми розповідали, як користуються інструментами штучного інтелекту українські айтівці. Питання про штучний інтелект були і в цьогорічному опитуванні розробників, яке провели на Stack Overflow. Порівнюємо відповіді в обох дослідженнях, щоб зрозуміти, як відрізняється користування ШІ розробниками в Україні та в світі.
І в Україні, і в світі розробники найчастіше користуються ChatGPT
Розробники в Україні дещо частіше обирають ШІ-інструменти, ніж їхні колеги в інших країнах.
Частка користувачів в Україні і в світі
ChatGPT — безумовний лідер серед усіх ШІ-інструментів як в Україні, так і за кордоном. В Україні його використовують 91% розробників, які користуються ШІ. За кордоном — 82%.
Друге і третє місця також не відрізняються в Україні та світі. На другому місці у розробників-користувачів ШІ — GitHub Copilot (у світі його використовують 44%, в Україні — 36%). На третьому — Google Gemini (22% у світі та 13% в Україні).
Низка ШІ-інструментів за кордоном використовується активніше, ніж в Україні, наприклад, Microsoft Copilot, Claude, Codeium, Perplexity і Tabnine.
Використання ШІ-інструментів в Україні та світі
Користуються ШІ українські та закордонні розробники теж дещо по-різному. На першому місці в опитуванні Stack Overflow — написання коду за допомогою ШІ, а в українських розробників — пошук інформації, рішень і підказок.
Цілі використання ШІ
Українські розробники менше бояться конкуренції з боку ШІ
Ставлення до інструментів ШІ в українських та закордонних розробників теж відрізняється. Більшість українських розробників поки що не мають сформованої думки про ШІ: 60% опитаних фахівців наскільки довіряють, настільки і не довіряють ШІ. За кордоном думки більш полярні: 42% розробників тією чи іншою мірою довіряють ШІ (проти 22% в Україні), 31% скоріше чи повністю не довіряють (в Україні — лише 17%).
Ставлення до ШІ
Українські розробники менше занепокоєні перспективами втратити роботу через ШІ. 82% з них впевнені, що ШІ допоможе їм працювати ефективніше, а не є загрозою. В опитуванні Stack Overflow таких лише 70%.
Занепокоєння щодо конкуренції з ШІ
Аналітика: Ірина Іпполітова
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
16 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.