Не мовчіть! Як найбільші ІТ-компанії комунікують про війну
Під час війни вкрай важливо не мовчати. Особливо це стосується великого бізнесу. Тож ми переглянули соцмережі найбільших IT-компаній України, щоб дізнатися, як вони комунікують про війну.
6 великих бізнесів із топ-50 не висловилися щодо війни в Україні та не окреслили свою позицію в соцмережах.
Plarium, Trinetix, G5 Entertainment, NIX (у
Цей матеріал ми робимо з метою привернути увагу всіх ІТ-компаній до необхідності висловлювати свою чітку позицію. Зараз Україні важлива максимальна консолідація усіх зусиль. Розкажімо усьому світу, що в Україні війна з росією.
Якщо є майданчики, де ви розповідаєте про те, що робить компанія під час війни, будь ласка, напишіть про це в коментарях.
EPAM
Компанія EPAM виділяє 10 млн гривень Червоному Хресту на медичні потреби українських лікарень і потреби вимушених переселенців.
Раніше засновник компанії Аркадій Добкін висловився проти війни в Україні.
Його підтримав віцепрезидент, глава EPAM у Центральній та Східній Європі Юрій Антонюк:
SoftServe
Компанія SoftServe через благодійний фонд «Відкриті очі» у перший день війни скерувала 5 мільйонів гривень для допомоги Збройним силам України та для забезпечення локальних потреб. Ще 500 тисяч задонейтили співробітники. За ці гроші вдалося придбати 450 бронежилетів, 415 рацій, 805 касок, 50 розвантажувальних жилетів відшили та передали військовим, іншу амуніцію та речі.
У кількох офісах компанії організували штаби, де можна перечекати, поспати, поїсти, отримати допомогу та речі першої потреби. Фахівців намагаються забезпечити житлом: у готелях, базах, гуртожитках, хостелах. Багато софтсервців ділять свою оселю з колегами.
Ще компанія підтримує своїх спеціалістів, які вступають до Збройних сил України або територіальної оборони. За всіма працівниками зберігатиметься щомісячна винагорода.
А ще компанія змінила обкладинку на своїй офіційній сторінці у фейсбуці.
GlobalLogic
Компанія GlobalLogic на своїй інстаграм-сторінці написала, що передає мільйон гривень у допомогу українським військовим, а працівники підтримали ініціативу та продовжують переказувати власні кошти для наших захисників.
Крім того, через війну GlobalLogic надає дві тисячі доларів фінансової підтримки для своїх співробітників. Її отримали усі спеціалісти в Україні, яких зараз понад 7500 осіб. Про це редакції DOU повідомили в компанії.
В офісі компанії зазначають, що багато співробітників передали ці гроші на допомогу українським військовим.
Ciklum
Компанія Ciklum опублікувала допис про те, що підтримує країну та армію та виділяє на неї 1,5 млн гривень. І розширює програму From Patriots to Patriots для пожертв з доходу працівників — Ciklum «подвоїть зібрані кошти та спрямує їх на підтримку українських Захисників і Захисниць».
DataArt
На сайті DataArt є розділ OUR STATEMENT ON UKRAINE:
У перший день війни компанія опублікувала зображення:
Luxoft
Компанія Luxoft на своїй фейсбук-сторінці опублікувала допис:
СЕО компанії Дмитро Лощинін висловив свою позицію так:
Intellias
Компанія Intellias повідомила, що виділила мільйон гривень фонду «Повернись живим». Спеціалісти й спеціалістки компанії пожертвували майже 800 тисяч гривень за тиждень. До збору також долучились засновники Intellias і переказали ще понад 200 тисяч гривень.
Водночас Intellias проводить евакуацію колег зі східних областей. І складає Military Packages для мобілізованих або тих, хто вступає до лав територіальної оборони.
А також змінила обкладинку на офіційній сторінці у фейсбуці :)
Infopulse
1 березня компанія Infopulse написала на своїй сторінці в фейсбуці, що організувала евакуацію своїх спеціалістів, їхніх сімей та домашніх улюбленців у безпечніші локації на заході країни, а також за кордон (Польща та Болгарія) та допомогла із житлом.
Всім спеціалістам виплатили аванс у розмірі доходу за місяць.
За спеціалістами, які приєдналися до Збройних сил України та захищають країну, зберігають фінансову компенсацію. А також підтримують сім’ї колег.
ZONE3000
Компанія ZONE3000 28 лютого додала обкладинку:
А також написали в соцмережах: у фейсбуці, інстаграмі, LinkedIn.
ELEKS
Компанія ELEKS на своїй сторінці в фейсбуці закликала іноземних друзів долучитися до мирних мітингів у своїх містах, публічно звернутися до урядів підтримати Україну військовою, економічною та гуманітарною допомогою.
«У вас більше впливу, ніж ви думаєте!» — написала компанія.
Sigma Software
Sigma Software переказала майже 9 мільйонів гривень на Збройні сили України. Половина з них — особисті пожертви співробітників, зібрані за три дні. Компанія ж подвоїла цю суму. Крім того, закликала айтівців долучитися до IT Army of Ukraine.
N-iX
Компанія N-iX опублікувала інструкцію, як підтримати Україну, для іноземців, і закликала допомогти українцям.
Крім того, компанія розмістила фотографії, де зображено велелюдні мітинги на підтримку України.
Раніше компанія публікувала слова підтримки, які шлють клієнти, партнери та друзі, та розмістила реквізити Національного банку України та Червоного Хреста, куди пропонує переказувати фінансову допомогу.
Grid Dynamics
СЕО компанії Grid Dynamics Леонард Лівшиц, для якого Харків — рідне місто, висловився про війну в Україні так:
І зазначив, що надаватиме гуманітарну допомогу в різні регіони України.
Capgemini Engineering Ukraine
Компанія Capgemini Engineering опублікувала такий допис у фейсбуці на підтримку України:
TemaBit
ІТ-бізнес в структурі Fozzy Group — торгово-промислової групи та українського ритейлера з понад 700 торговельними об’єктами в Україні, розповів, як продовжує працювати під час війни в тих регіонах, де це можливо.
Раніше на фейсбук-сторінці компанії перепостили допис віцепрезидента з інформаційних технологій Fozzy Group Івана Славіогло:
Parimatch Tech
1 березня Parimatch Tech заявила, що відкличе франшизу на використання бренду Parimatch в росії через військову агресію РФ в Україні.
SQUAD
Компанія SQUAD у перший день війни опублікувала такий допис:
А в наступному дописі розповіла, як турбується про своїх колег:
Avenga
Avenga теж допомагає армії. Компанія повідомила, що скеровує військовим 2,4 мільйона гривень допомоги. Причому 1,7 мільйона, за словами компанії, зібрали співробітники, віддавши свої винагороди.
Metinvest Digital
ТОВ «Метінвест Діджитал» створили у вересні в межах гірничо-металургійної групи «Метінвест», де одним з основних акціонерів є Рінат Ахметов. На фейсбук-сторінці ІТ-компанії 24 лютого перепостили допис «Метінвесту», де розповідають, як працюватимуть підприємства «у зв’язку із загостренням ситуації в Україні».
28 лютого з’явився допис про те, що Рінат Ахметов скерував 150 млн грн на допомогу Україні. З них 50 млн — на медикаменти та 100 млн — на допомогу столиці і киянам, йдеться у повідомленні.
А 1 березня Metinvest Digital повідомили, що відкрили пункти збору допомоги для громадян, чиє житло постраждало внаслідок військової агресії проти України.
Ubisoft
Ubisoft виділить 200 тисяч євро на гуманітарні потреби в Україні, зокрема для прихистку і медичної допомоги постраждалим. Кошти спрямують у Товариство Червоного Хреста та в організацію Save the Children. Про це компанія повідомила 1 березня на своїй фейсбук-сторінці з покликанням на пресреліз.
Astound Commerce
Astound Commerce опублікувала звернення Global CEO компанії Michael Kahn.
GeeksForLess
Компанія GeeksForLess теж висловила свою позицію у фейсбуці:
Innovecs
Innovecs розповіла, що співробітники компанії долучилися до оборони країни в лавах української армії, територіальної оборони, дехто волонтером. Крім того, компанія скеровує 500 000 гривень на допомогу Збройним силам України.
Onseo
Компанія Onseo на своїй фейсбук-сторінці повідомила, що евакуаційний рейс, який вони організували до Софії (Болгарія), прибув на місце. 44 людини вдалося сюди перевезти.
AllSTARSIT
Компанія AllSTARSIT розповіла на своїй фб-сторінці про те, як росія незаконно вторглася на територію нашої держави. І закликала підтримати Україну заради збереження демократії в Європі.
AllSTARSIT евакуювала співробітників та їхні родини з Києва, організувала тимчасову релокацію в західні області України і в Польщу, допомогла фінансово з переїздом, зібрала гроші на підтримку української армії. Команди, як йдеться в дописі, продовжують працювати з України та з-за кордону, дехто навіть долучився до ІТ-армії.
AMC Bridge
AMC Bridge повідомила, що переказала у фонди підтримки Збройних сил України 500 000 гривень і організувала можливість для клієнтів підтримати ЗСУ.
Крім того, компанія підтримує колег, які були мобілізовані або вирішили добровільно долучитись чи до територіальної оборони, чи до лав ЗСУ. Зберігає робочі місця та компенсації. Займається і волонтерською роботою.
28 лютого засновники AMC Bridge вийшли на кількатисячний мітинг на підтримку України в Бостоні.
AgileEngine
Компанія AgileEngine опублікувала свою позицію у фейсбуці, інстаграмі та LinkedIn.
Dev.Pro
28 лютого компанія Dev.Pro змінила обкладинку:
А також додала допис:
Viseven Group
Компанія Viseven повідомила, що повністю припиняє вести бізнес на російському та білоруському ринках.
Svitla Systems
У компанії Svitla Systems заохочують донатити у фонд «Повернись живим» і твердять, що українці захищають не лише свою країну, а й свободу, світло, добро, відкритість і любов.
Intetics
CEO компанії Intetics Борис Концевой у своєму дописі в LinkedIn написав про те, що росія вторглася в Україну, та зазначив способи, як можна підтримати нашу державу.
Terrasoft (Creatio)
AB Soft
Компанія AB Soft на своїй фейсбук-сторінці зауважила, що переказала фонду «Повернись живим» понад 198 000 гривень для підтримки ЗСУ.
Wargaming Kyiv
Wargaming Kyiv на своїй сторінці у фейсбуці написали, що виділяють 30 мільйонів гривень Червоному Хресту України. Ці кошти підуть на медичні потреби українських лікарень і лікарів, а також потреби вимушених переселенців та іншу діяльність міжнародної гуманітарної організації.
Yalantis
Компанія Yalantis розповіла, що, крім мільйона гривень, який компанія перерахувала фонду «Повернись живим», продовжує надсилати кошти на потреби армії на спецрахунок, створений НБУ. Спеціалісти здають кров і як волонтерять.
SPD-Ukraine
На своїй фесбук-сторінці компанія про ситуацію в країні пише так:
Сo-CEO SPD-Ukraine Богдан Халяпін теж озвучив свою позицію:
Ось такий вигляд має сайт компанії:
tech/uklon
22 лютого на фейсбук-сторінці tech/uklon з’явився допис про те, як компанія підтримує українську армію. У 2022 році вона втричі збільшила щомісячну допомогу, яка тепер становить 310 тисяч гривень на місяць.
Після початку повномасштабної війни інших повідомлень на фейсбуці компанії немає.
MobiDev
MobiDev повідомила, що евакуювала більшість працівників із сім’ями і працює над тим, що доправити в безпечне місце інших. 60% фахівців компанії повернулися до роботи.
MobiDev закликає розповідати правду про те, що відбувається в Україні та протидіяти росії в будь-який можливий спосіб.
Beetroot
Компанія Beetroot запускає фонд допомоги Україні:
Крім того, компанія вже переказала 700 тисяч гривень з фонду Beetroot Academy на допомогу ЗСУ та поширює в соцмережах інформацію, яка має допомогти зберегти життя і підтримати Україну.
MEGOGO
Компанія MEGOGO видалила всі російські фільми зі своєї бази. Компанія зазначила, що це стосуватиметься не лише користувачів з України. «Ми займаємося закриттям усіх російських фільмів на всіх гео, однак на це потрібен час», — написала вона в коментарях.
Reface
Стартап Reface закликав росіян виходити на мітинги. Компанія запустила акцію на 200 млн користувачів, щоб ті дізналися правду про війну росії в Україні.
У перший день війни компанія опублікувала такий допис:
Playtika
Компанія Playtika виділила $100 000 Червоному Хресту на підтримку тих, хто надає критичну гуманітарну допомогу під час війни в Україні.
Jooble
Jooble запустила розсилку для користувачів з РФ з темою про спад російської економіки.
MacPaw
MacPaw відкрила безплатний доступ до сервісу CleanMyMac для всіх медіа, що висвітлюють війну в Україні.
Крім того, компанія склала словник термінів, пов’язаних з війною в Україні.
Intecracy Group
Intecracy Group продовжує працювати в Україні та виконувати проєкти за графіком. Серед клієнтів компанії уряди різних країн, а серед проєктів портал Кабінету міністрів України, електронні реєстри Мін’юсту, оборонні інформаційні системи.
Про роботу в умовах війни зауважує:
Крім того, компанія зазначає, що розроблятиме програмне забезпечення, яке дозволить повністю замінити російський софт на українських підприємствах та організаціях усіх без винятку форм власності:
Terrasoft (Creatio)
Як повідомила Creatio, компанія переказала два мільйони гривень на армію і повністю вийшла з росії та Білорусі.
А також опублікувала допис в LinkedIn:
Brightgrove
Brightgrove висловили свою позицію у фейсбуці, інстаграмі, LinkedIn
Ajax Systems
Компанія Ajax Systems разом із stfalcon.com за підтримки Міністерства цифрової трансформації України створили застосунок «Повітряна тривога». Він інформує про початок і закінчення тривоги в області, яку обирає користувач. І працює навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона.
За повідомленням компанії, наразі застосунок працює для Вінницької, Волинської, Донецької, Закарпатської, Київської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької областей.
CHI Software
Компанія CHI Software висловила свою позицію на сторінці в інстаграмі.
А в LinkedIn 24 лютого вийшов допис:
Пам’ятаймо, що нині ведеться й інформаційна війна. Якщо у вас є партнери та клієнти за кордоном, розповідайте їм про те, що відбувається в Україні. Закликайте допомагати нам. Ми все здолаємо! Слава Україні та її захисникам!
51 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.