Бронювання айтівців, «Дія» відкриває свій код, скільки ж айтівців в Україні — DOU News #138

У свіжому випуску новинного дайджесту DOU News говоримо про бронювання айтівців, відкритий код застосунку «Дія», кількість айтівців в Україні, ШІ-software engineer, який замінить розробників та інші новини українського ІТ та світового тек-сектору.

👉🏼 Підписуйтесь на YouTube, щоб не пропустити свіжі новини

Таймкоди

00:00 Інтро
00:18 Як працює бронювання і які проблеми є на цьому шляху. Досвід айтівців і компаній
03:07 Застосунок «Дія» відкриває свій код
05:57 Скільки айтівців в Україні: лише +1,3% IT-ФОПів за рік, жінки частіше відкривали ФОП, а чоловіки — закривали
07:47 Перший український «Оскар». «20 днів у Маріуполі» став найкращим документальним фільмом
08:51 Компанія Saber, яка має російські корені, відділилася від Embracer з правом викупу української 4A Games
11:19 Devin — ШІ software engineer, що наступає на п’яти спеціалістам
16:29 Лейофів стало менше
18:17 Ситуація з компенсаціями в стартапах
22:17 Новий ШІ-агент від Google DeepMind навчають грати в ігри, як людина
23:19 SpaceX успішно запустила космічний корабель Starship
22:57 Що цього тижня рекомендує Женя:

  • typing.com та monkeytype — тренажери для набору тексту
  • Дюна: Частина друга
👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

2 коментарі

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

7:33 — питання ультранаївне.

1) трохи раніше було сказано, що айтішні КВЕДи (група 62.*) мають лише 14% ФОПів, а отже 86% ФОПів відразу відпадають.

2) далі серед айтішників є велика кількість справжніх ФОПів, таких як я — ми ні від кого не залежимо і нас ніхто і нікуди не може перевести

3) велика кількість айтішників (можливо навіть переважна більшість) — це сісадміни, девопси, аналітики, тестувальники та внутрішні розробники в не-айтішних компаніях. До війни компанії їх самі переводили на ФОП, щоб не платити зайвий податок на фонд оплати праці. Під час війни спеціалісти самі почали звільнятись і просити перевести їх на ФОПи, щоб не потрапляти у звіти до военкоматів. Це поліграфія, меблі, АЗС, готельні комплекси, ресторани, аграрники, спортивні та торгові мережі — компанії-работодавці можливо і хотіли б перейти на режим Дії.Сіті, але держава проти — бо це режим лише для обраних (хто сказав про кумовство?)

Краще взагалі ніякі дані не світить в цій ДІЇ, особливо питання військового обліку.

Підписатись на коментарі