DOU Ревізор в SQUAD: власна лабораторія, 2 тераси та 12 сортів кави
Цього разу DOU Ревізор завітав до SQUAD — R&D-центру, що створює сучасні системи безпеки розумного будинку. Розробники та інженери SQUAD спеціалізуються у напрямах: Research, Embedded, Hardware, Mobile, QA, Infrastructure, Delivery, Product і Design. Компанію засновано у 2016 році, нині вона має три офіси: два в Києві та один у Львові.
В Україні близько 1300 фахівців, з них технічних фахівців понад 900. Більшість з них у Києві, 10% у Львові, а 5% працюють віддалено на постійній основі з різних куточків України та за її межами.
👉🏼Ревізії цікавіше дивитись на YouTube!
В околицях і поблизу
Головний офіс розташований у Києві на Короленківській, 3, у БЦ «Платформа», до якого від автобусних зупинок «Центр зайнятості» та «Володимирська» йти пішки п’ять хвилин, а від станції метро «Олімпійська» — дев’ять хвилин.
Поблизу можна знайти:
- «МегаМаркет» і ТЦ «Олімпійський»;
- заклади «Альпака», La Spezia, Sam’s Steak House, Smartass;
- y самому БЦ «Платформа» є кафе на першому поверсі, а також чимало закладів на будь-який смак біля метро «Олімпійська».
Спеціалісти можуть користуватися підземним паркінгом «Троїцький», що біля ст.м. «Олімпійська» та забронювати паркомісце через WFO-запит. Доступ на паркінг за офісною перепусткою, яка автоматично активується на обрані дні. У SQUAD є 150 паркомісць, які перебувають під цілодобовою охороною.


На паркінгу БЦ команда SQUAD має 38 паркомісць для авто, з них 3 — для зарядки електрокарів. Ще 17 місць для мотоциклів і 39 для велосипедів.
Персональний електротранспорт, як-от самокати чи моноколеса, можна залишати біля своєї робочої станції за умови, що він не заважатиме сусідам.
Офісний побут
Усього офіс займає п’ять поверхів загальною площею 7600 м2. Один з них призначений для зустрічі з гостями та роботи частини операційних команд.
Одразу при вході до офісу спеціальні термокамери безконтактно та автоматично вимірюють температуру кожного, хто заходить.
Більшість команд працює віддалено. Ті, хто хоче відвідати офіс, мають створити запит через внутрішню систему. Спеціалісти, які мають:
- будь-які ознаки ГРВІ;
- контактували протягом останніх двох тижнів з тими, хто хворий на COVID-19;
- або перебували за межами України протягом останніх семи днів
... не можуть приходити в офіс до зникнення симптомів або протягом тижня у разі повернення з-за кордону або контакту з хворими на COVID.
У запиті на відвідування варто вказати й мету візиту. Спеціаліст може безкоштовно отримати обід і забронювати для себе паркомісце. Про ці опції докладніше розкажемо трохи згодом.
Хоч в офісі є 550 місць, наразі одночасно тут перебувати можуть до 150 людей. Тобто приходять ті, хто першими надіслали запити.
Кількість фахівців, які можуть одночасно працювати в офісі, коригують відповідно до карантинних норм. Нині це від 100 до 300 осіб залежно від зони, в якій перебуває Київ. Фахівці самостійно обирають і формують свій графік роботи. Зазвичай усі зустрічі відбуваються між 10:00 та 19:00.
Водночас правильно одягнена маска та дотримання соціальної дистанції є обов’язковими умовами для відвідування офісу. Всі засоби для дезінфекції та засоби особистого захисту можна взяти на рецепціях кожного поверху. Тут є навіть дефібрилятори. Окрім цього, тут розміщені й побутові речі, наприклад парасольки, засоби для догляду за взуттям і його дезінфекції.


Для безпечного переміщення між офісами та офісом і домом спеціалісти можуть викликати Uber, ці витрати компенсує SQUAD.
Співробітники можуть працювати і з-за кордону. Для цього треба створити відповідний запит. Важливо, щоб фахівець працював за київським часом і мав стабільний інтернет-зв’язок.
Офіс доволі великий, орієнтуватися, на якому поверсі той чи інший простір, допомагає система навігації. Складається вона з навігаційних мап, айстоперів попід стелею та вказівників руху по всіх транзитних зонах офісу.


На кожному поверсі є окрема гардеробна зона, де залишають верхній одяг і змінне взуття. Зокрема, на одному з поверхів гардеробна — це окрема кімната. Тут є усі засоби для догляду за взуттям. Офіс пристосований для потреб людей з інвалідністю, які є частиною команди SQUAD. На поверхах, де працюють команди розробки, для верхнього одягу розмістили при вході шафки, а для змінного взуття — невеликі кімнати.
У просторі є спеціальні локери, де можна залишити особисті речі. Інструкції з використання розміщені за QR-кодами на поверхні. Головне — не забути свій код.


У SQUAD немає традиції приводити домашніх улюбленців до офісу. З домашніх тварин тут лише місцеві рибки.


Система вентиляції централізована. Окремо в кожному просторі можна регулювати температуру та інтенсивність потоків повітря за допомогою вмонтованих у стіну панелей.


На кожному поверсі є зона з кава-поїнтами, холодильниками, смаколиками, свіжими фруктами та сортувальними баками.
Сортують пластик, скло, залізо, тетрапак, папір. Також збирають відходи на високотемпературну утилізацію. Для всього іншого сміття є вмонтовані баки Other waste та сенсорні баки в гостьовій зоні біля входу на кожний поверх.
На кожному баку — QR-код з інструкцією. Ще на них є фотостикери з основної тари, що туди потрапляє. Головне, щоб вторсировина була сухою і чистою.
Відсортоване збирають в особистий вуличний бак на кодовому замку, звідки партнери з Центру управління відходами забирають його і згодом досортовують.
До екоініціатив ставляться серйозно:
- Біля принтерів встановлені контейнери для збирання макулатури.
- Біля кулерів — тубуси для сортування одноразових стаканчиків.
- Батарейки та засоби індивідуального захисту збирають біля постів охорони.
- Посуд миють тільки в посудомийках, щоб не витрачати зайву воду.
- Щоб не використовувати пластикові бутлі та не залишати карбоновий слід, у SQUAD відмовилися використовувати кулери (крім тренінг-центру і спортзалу), віддали перевагу стаціонарним фільтрам і пурифаєрам.
SQUAD забезпечує всіх членів команди обідами в офісі, їх можна замовити у чотирьох постачальників на вибір і скласти для себе індивідуальне меню. Перед замовленням пропонують ознайомитись з детальним описом кожної страви, дізнатися її склад, калорійність тощо. Ті, хто не хоче вивчати меню, можуть обрати стандартну страву на цей день, у тому числі вегетаріанську або веганську.
Забрати їжу можна в одному з холодильників верхнього поверху та розігріти у відповідній зоні. Кухня зонована таким чином, щоб розділити потоки між тими, хто хоче розігріти їжу, помити посуд, приготувати собі чай або каву.
У SQUAD є своя кавова культура. Про технологію приготування фільтр-кави тут дбають спеціальні coffee ladies, а у кожній кавомашині є кілька різних сортів кави. Причому на різних поверхах вони різні. Усього у SQUAD 12 різних сортів кави.
На кухні діють сезонні пропозиції. Наприклад, можна спекти собі вафлі або випити глінтвейн. Щоправда, безалкогольний. Діє «безалкогольна політика», у межах якої вживати алкоголь в офісі не можна.
А от Pepsi пити можна — для цього є спеціальна машина, з якої солодкі напої набирають просто у склянку. Взагалі з-поміж напоїв у металевій тарі залишилася тільки боржомі.


На кожному поверсі є вбиральні — чоловічі, жіночі, для людей з інвалідністю, а також душові. Останні особливо популярні влітку, коли спеціалісти приїжджають до офісу на велосипедах.




Робочий простір
Під стандартні робочі місця технічних спеціалістів виділено три поверхи. Усього в офісі облаштовано 550 місць для фахівців, з них 364 стандартні робочі станції в опенспейсах. Окремі кабінети мають лише лідери деяких команд та операційні команди.
Кожна стандартна робоча станція оснащена акриловою фронтальною перегородкою та високими тумбами по боках, що також слугують розділювачами між сусідніми станціями. Окрім цього, всюди дотримана дистанція 1,5 м між людьми. На будь-якому місці є змога налаштувати висоту стола, крісло, а також освітлення, що регулюється за допомогою смартфона (від холодного до теплого та від яскравого до темного).


Зазвичай параметри техніки підбирають залежно від проєктів, над якими працюватиме розробник, тому чіткого стандарту немає. Здебільшого це техніка Apple — MacBook Pro на 16 дюймів і монітор Dell на 23,8 дюйма.
Спеціалістам частково компенсують витрати на обладнання віддаленого робочого місця. Тобто можна придбати стіл, крісло, підставку для ноутбука. До того ж у SQUAD розробили гайд, який допомагає організувати свій час і розібратися з приладами. Ще спеціалістам надають інформаційну підтримку щодо ментального здоров’я, взаємодії з віддаленими командами тощо.
Окрім стандартних робочих станцій в опенспейсах, фахівцям доступні 170 місць у функціональних лаунжах і 16 робочих столів лаунж-формату. Коли спеціаліст надсилає запит на відвідування офісу, може обрати місце в будь-якому з них.
Проводити дзвінки пропонують в одній з восьми телефонних будок з шумоізоляцією, які не потрібно бронювати. Окрім них, у просторі є лекційна кімната й 30 мітинг-румів, оснащених рециркуляторами повітря.
Оскільки кожен поверх офісу має певну тематичну назву (Science, Sci-Fi, Wonders, Music, Deep Thought), то й мітинг-руми назвали відповідно.
Наразі на кількість людей, що можуть перебувати у переговорних, наклали додаткові обмеження. Щоб дотримуватися необхідної соціальної дистанції. Про обмеження нагадують наліпки на вході до переговорних і повідомлення у календарі. За допомогою календарів і бронюють мітинг-руми, далі вони синхронізуються із планшетами, що при вході до кожної кімнати.


Через специфіку задач деяким фахівцям іноді потрібно взаємодіяти із залізом і паяти. Зробити це можна в окремій кімнаті. Вона є на кожному поверсі для розробників, бронювати її не потрібно.
Продукти, що розробляють у SQUAD, тестують у лабораторії. Одна сторона містить багато елементів, що допомагають тестувати обладнання, а інша сторона менш навантажена об’єктами. Тут є змога тестувати ширококутні камери, навіть на 140 або 180 градусів.



Відпочинок і натхнення
В офісі є кімната матері та дитини, де є все потрібне — від підгузків до іграшок. Наразі в будні офіс з дітьми не відвідують, проте спеціалісти SQUAD можуть запросити сюди близьких на вихідні.
Також окремий простір для заняття спортом. Обладнання найрізноманітніше — тренажери, кулі для аеробіки, гантелі. Увійти до спортивного залу можна через чоловічу або жіночу роздягальню з локерами та душовою кімнатою. Тут подбали про засоби особистої гігієни, гелі для душу, є навіть рушники й капці.
Навчальний центр на 80 осіб нині не використовують, багато активностей перевели в онлайн. Навчання відбувається на спеціальній платформі LEARN, яка дає змогу проводити групові тренінги, навчатися за індивідуальними програмами та створювати плани особистого розвитку.
Спеціалісти SQUAD можуть піти на безкоштовні курси з англійської та української мови. Заняття проводять для різних рівнів як у форматі уроків, так і розмовних клубів. Окрім навчальних, є багато спільнот за інтересами. Наприклад, музичні чи книжкові клуби.
Співробітники мають змогу користуватися спеціалізованою літературою. Зберігається вона у шафі біля рецепції, проте книг тут не так багато — більша частина на руках.
До того ж у SQUAD діє Wellbeing Benefit Policy, що передбачає підтримку:
- ментального здоров’я (терапія, остеопатія, консультування з нутриціологом, психологом тощо);
- творчої діяльності (курси з різних артнапрямів, квитки до музеїв та галерей);
- спортивної активності: заняття, участь у марафонах, придбання спортивного обладнання.
Соцпакет охоплює медичне страхування. Програма страхування розширена і покриває будь-які тести та ліки для хворих на ковід.
Першого дня в SQUAD фахівці отримують welcome pack, що складається з брендованих блокнота та ручки, двох футболок, наліпок і термочашки в екоторбі. Кожен спеціаліст може замовити для себе брендовану продукцію. Її доставляють додому або ж пропонують забрати посилку самостійно.
Окремий поверх відведено під зону відпочинку, де можна поспілкуватися з колегами в неформальній атмосфері, а також з’їсти свій ланч. Іноді тут також влаштовують заходи. За рецепцією є гардероб, а далі починається зона з диванами та кухнею.
Тут є змога пограти на музичних інструментах, наприклад на синтезаторі або гітарі.
Поруч із великою кухнею є велика їдальня, де кожний стіл розрахований лише на одну людину.


Останній поверх офісу схожий на велику лаунж-зону, хоча звідси теж працюють.
Для виходу на власну терасу SQUAD обладнали інклюзивний ліфт. Перед виходом можна взяти книгу з бібліотеки, ковдру або ж електроподушку з підігрівом.


Щоб відчинити двері, достатньо їх штовхнути. Вони відчиняться та зачиняться автоматично. Від літньої спеки тут захищає пергола. Вона теж розумна: ідентифікує сильні пориви вітру і складається автоматично, щоб зберегти механізм. Сама тераса світла та простора. Атмосфера доповнюється музикою, яку підбирають вручну залежно від сезону чи особливої події.



Спеціалісти мають доступ до загальної тераси БЦ «Платформа». Палити можна тут або на вулиці внизу.
Лаунж-простори є і на інших поверхах. Наприклад, кожен опенспейс розробників межує з відпочинковими зонами з пуфами, гамаками та кріслами.



DOU Ревізор запитує
Ми провели анонімне опитування серед команди SQUAD, у якому взяли участь 142 фахівці київського офісу. Ми поцікавилися, чи задоволені вони офісом, і попросили оцінити за п’ятибальною шкалою певні характеристики: розміщення, графік і простір.
Найвищу оцінку у 4,9 бала з 5 отримали простір для відпочинку, комп’ютери та периферійні пристрої. Особистий простір теж оцінили високо — у 4,8 бала, а графік і вентиляцію у 4,7. Найнижчі оцінки отримали розташування та парковка — 4,5 та 4 бали відповідно.
За традицією ми поспілкувалися зі спеціалістами особисто й поставили два нескладних запитання: що їм найбільше подобається в офісі та що хотілося б поліпшити або змінити.
Марк, Senior QA Engineer, 3 роки зі SQUAD
Марія, Research Engineer, 1,5 року зі SQUAD
Сергій, Radio Frequency Engineer, 4 роки зі SQUAD
Ну що, ми поїхали далі... А якщо ви хочете, щоб DOU Ревізор приїхав до вас, пишіть нам: [email protected]
Стежте за нами у Facebook.
Фотографка: Леся Коверега
Кожна підписка на наш YouTube підіймає настрій усій команді. Підписуйся.
77 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.