«Джерела доходу відсутні». Деталі про скорочення і затримки виплат в ІТ-компанії Eddy
Спеціалісти з продуктової ІТ-компанії Eddy повідомили DOU про затримки з виплатами й кілька хвиль скорочень. Цю інформацію нам підтвердили четверо фахівців. Розповідаємо детальніше про ситуацію.
👨🏻💻 Що кажуть фахівці компанії
HR Lead Тетяна Брик розповідає, що мала гіг-контракт з Eddy з травня по жовтень
«Компанія не веде жодної комунікації з власної ініціативи, лише коли ми їм нагадуємо про себе. Кільком колегам відповіли, що „виплати знову переносяться на невідомий термін“», — розповідає вона.
За підрахунками Тетяни, у компанії наразі залишилося працювати орієнтовно 30 спеціалістів.
Як додає UI/UX-дизайнерка Олена Чернишова, раніше у чаті компанії було приблизно 120 людей. За її спостереженнями, під скорочення могли потрапити
Олена співпрацювала з компанією за гіг-контрактом — з 13 червня по 15 листопада. Розповідає, що про своє скорочення дізналася за один день — 14 листопада.
«Однак розірвання гіг-контракту відбулося 31 жовтня. Нам повідомили, що у компанії проблеми (нібито повʼязані з підвищенням податків), і попросили знятися з гіг-контракту. Пообіцяли, що скоро все стабілізується і нас повернуть на нього. Тобто я працювала без контракту ще два тижні після цього, і це ніде не задокументовано», — зазначає вона.
За її словами, остання виплата відбулася 24 жовтня, до цього затримки якщо і були, то незначні.
«Скорочували нас за принципом „хто останній прийшов працювати до команди“, а я була однією з останніх. Втім через кілька днів після мене звільнили і продакт-овнера, який звільняв мене.
Також я знаю, що в моїй хвилі у людей в розірванні гіг-контракту прописано „виплата коштів до 30 листопада“. Але була ще одна хвиля, звільнених пізніше, — у них термін виплати 31 березня», — додає Олена.
Вона зазначає, що скорочені фахівці, які не отримали виплат, спілкуються між собою. Шукають інформацію та адвокатські фірми, щоб перенести цей конфлікт у юридичну площину.
«Хочемо надати розголосу ситуації, щоб така ж історія не повторювалась з іншими людьми», — додає PHP Developer Назарій Южин, який співпрацював з Eddy кілька місяців і підтверджує факт затримок.
Розповідає, що його скоротили у жовтні й пообіцяли розрахуватися в листопаді, але цього так і не відбулося. За його підрахунками, компенсації заборгували як мінімум вісьмом людям.
Те, що компанія винна скороченим фахівцям кошти, повідомила ще одна колишня співробітниця, яка попросила залишитися анонімною. Каже, що мала гіг-контакт з Eddy упродовж восьми місяців.
«Поки працювала, не було затримок більше ніж на два-три дні. Під час скорочення обіцяли розрахуватися відразу з наступною зарплатою. Виплатили половину, потім обіцяли решту в січні. Зараз кажуть, що не знають, коли це відбудеться.
Багатьом скороченим фахівцям теж не виплатили частину заборгованості. HR мені відповіла, що немає зайвих коштів. Водночас я чула, що чинним працівникам зарплату платять і навіть ставку підвищують», — каже спеціалістка.
📌 Про компанію
Eddy — українська продуктова компанія з офісами у Києві та Одесі. Її флагманський продукт — платформа для дистанційної освіти Eddy LMS. У своєму профілі на DOU компанія зазначила, що має 100+ фахівців у команді й продовжує наймати.
Під час написання матеріалу на DOU була опублікована вакансія Middle Unity Developer з винагородою $2000–3000, однак згодом її прибрали.
У червні
📌 Розʼяснення від CEO компанії
СЕО Eddy Іван Волков у коментарі для DOU розповів детальніше про ситуацію та пояснив причини затримок і скорочень.
«Дійсно, у компанії є затримки з виплатами. Основна причина — нам не вдалося залучити наступний раунд фінансування вчасно. Упродовж двох років ми працювали на кошти першого інвестиційного раунду та вели перемовини з низкою інвесторів щодо подальшого фінансування. Однак у зв’язку з певними ринковими обставинами залучити кошти в необхідні терміни не вдалося.
Через це компанія ухвалила рішення перефокусуватися з українського ринку на міжнародний та суттєво скоротити команду.
Раніше ми надавали послуги українським школам безплатно, розраховуючи на монетизацію через платну функціональність для батьків. Проте запуск державного безплатного рішення, а також технічні труднощі показали, що наша стратегія монетизації виявилася неправильною.
Ми принципово не брали державні кошти через високі корупційні ризики, тож було ухвалено рішення вийти з українського ринку шкіл і знайти платоспроможний попит за кордоном.
Наразі ми активно працюємо над залученням платних клієнтів на міжнародних ринках. Плануємо найближчим часом розпочати часткове погашення заборгованостей, але наразі компанія не має ресурсів для повного покриття всіх виплат.
Інвестиційні кошти закінчилися, а оскільки наш продукт в Україні був безплатним, джерела доходу наразі відсутні. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб стабілізувати ситуацію та виконати свої фінансові зобов’язання перед командою».
👩🏻💻 Деталі про зустріч команди 19 лютого
Під час роботи над матеріалом скорочені фахівці повідомили DOU, що керівництво збирає їх на спільну зустріч, щоб обговорити подальший план дій. Зі слів спеціалістів, онлайн-зустріч тривала півтори години, на ній було 48 учасників.
«Тема була така — „грошей немає, але ви тримайтеся“. Домовилися, що упродовж наступного тижня юристи Eddy підготують кожному з нас розписки щодо заборгованості. На жаль, жодних термінів повернення боргів поки що не озвучили. Водночас CEO зазначив, що непохитний у своєму рішенні знайти гроші і розрахуватися з усіма нами», — розповіла Олена Чернишова.
1 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.