Освіта
Напевне про дану тематику вже згадувалося на сайті, але почуте, побачене мною за кілька останні тижнів сильно зачепило мене.
А саме — стан нашої освіти, а точніше підготовки ІТ спеціалістів.
Його рівень за останні кілька років, чи навіть за останні 10 років практично не змінився, а ринок праці значно виріс і продовжує рости. Більшість великих компаній вдаються до того, що повинні самотужки готувати (завершувати підготовку) спеціалістів перед тим як взяти їх на роботу.
Одна із першопричин такої ситуації в тому, що спеціальні дисципліни у вузах викладають тіж люди, які робили це ще до часів незалежної україни, і викладають теж саме, підфарбувавши його у новий колір.
До чого я веду, а до того, що об’єктно оріентоване програмування викладається в стилі функціонального, що задачі які вирішують студенти є банальними ... і ніхто навіть не намгається змінити дану ситуацію.
Чого може навчитися студент в якого із об’єктно орієнтованого програмування поставлене завдання у вигляді: «написати клас який є вектором і має наступні методи: додати забрати елемент, ВВЕСТИ ВЕКТОР ІЗ КЛАВІАТУРИ, НАДРУКУВАТИ ВЕКТОР» ... і після того ми дивуємося що люди не можуть розділити задачу на абстракції ....
Аналогічна ситуація і з іншими дисциплінами.
Можливо вихід не лише в тому що компанії будуть готувати собі спеціалістів, гнані бажанням заробити більше грошей. на мою думку настав час, коли навчальним закладам варто виступити із ініціативою та запропонувати співпрацю таким компаніям.
Може тоді вдасться знайти гроші для підняття кваліфікації викладачів та заохочення їх до праці із студентами. Також підняти рівень молодих спеціалістів. І що найголовніше — дати спеціалістам вибір на ринку праці, а не віддавати їх у рабство в центри підготовки при компаніях, після завершення навчання в яких вони практично приречені залишитися там працювати.
Думаю, такого роду ініціатива могла б знайти відгук у компаній, що дозволить скоротити видатки на до підготовку. Думаю може хтось із викладачів зацікавиться... і розпочне роботу в даному напрямку.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал редакції DOU
65 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.