Пост Аркадія Добкіна, обмеження доступів співробітнику та інформація про заблоковані ноутбуки. Що відбувається в EPAM? Відповіді компанії
Останніми днями в інформпросторі з’являються різні новини, пов’язані з EPAM. Деякі з них спільнота активно критикує.
Спочатку засновник і CEO EPAM Аркадій Добкін опублікував допис в LinkedIn, де висловився проти війни в Україні та будь-яких форм агресії. Водночас у коментарях до допису багато хто пише, що позиція висловлена не досить чітко.
Крім того, днями у ЗМІ та соцмережах поширилася інформація, що працівнику EPAM, який закликав компанію до більш рішучих дій, відрізали доступ до корпоративної пошти та інших каналів.
А 1 березня у соцмережах зʼявилася інформація про те, що компанія заблокувала ноутбуки тим, хто робив DDoS-атаки на російські ресурси.
Ми звернулися до компанії та попросили прокоментувати окремо кожну з цих ситуацій. Далі за порядком.
Позиція Аркадія Добкіна
Допис засновника і CEO EPAM Аркадія Добкіна викликав обурення в ІТ-спільноти тим, що автор не називає росію агресором, вживає надто «мʼякі» слова для характеристики російсько-української війни, не висловлює позицію компанії щодо участі Білорусі в цій війні. Крім того, багато хто звернув увагу на те, що допис зʼявився аж на четвертий день від початку російського повномасштабного вторгнення.
Голова EPAM Ukraine Юрій Антонюк 28 лютого у фейсбуці заявив, що ЕРАМ Ukraine і він особисто засуджують військову агресію з боку росії проти України.
Коментар EPAM
ЕРАМ засуджує військову агресію з боку Російської Федерації щодо нашої країни, яка є безпрецедентною. Те, що відбувається зараз, вже є масштабною гуманітарною кризою у центрі Європи. Ця війна має бути зупинена НЕГАЙНО.
Ми розуміємо, що в Україні вже гуманітарна катастрофа. Нижче ми наводимо, що вже зроблено, але на цьому компанія не зупинятиметься.
- Виділила 10 млн гривень гуманітарній організації Червоний Хрест для подолання наслідків гуманітарної катастрофи. Ці кошти будуть спрямовані на забезпечення медичної допомоги українським військовим та населенню, а також для надання допомоги вимушеним переселенцям. Червоний Хрест вже неодноразово виступав партнером для EPAM.
- Передала понад 440 000 гривень у громадську організацію ASAP Rescue, яка проводить рятувальні операції.
- Спрямувала 100 000 гривень до Львівського ІТ-кластеру для облаштування прихистків для вимушених переселенців. І додатково виділила Львівському ІТ-кластеру 200 000 гривень для надання допомоги Харкову у подоланні продуктової кризи.
- Забезпечуємо технікою державні структури, аби вони мали технічну базу для кібербезпеки.
- Створили спільноту з можливістю здійснювати фінансові донати 5 міжнародним та локальним фондам. Спеціалісти компанії з 40 країн світу, де представлена компанія ЕРАМ Systems, вже перераховують кошти на вирішення нагальних питань. За перші години дії спільноти вже пожертвували десятки тисяч доларів.
Ситуація зі співробітником Максимом Черніковим
Співробітник EPAM Максим Черніков написав листа топменеджменту, в якому закликав скерувати ресурси компанії на допомогу українській IT-армії, окреслити позицію компанії щодо бомбардування міст і вбивства мирного населення, почати інформувати працівників EPAM про все, що робить компанія. Ось скриншот листа Максима Чернікова:
Після цього в EPAM відрізали доступ Чернікову до корпоративної пошти та інших каналів. Про це він сам повідомив ресурсу dev.ua.
Коментар EPAM
Ми завжди дослухаємось до думки колег та готові розглядати прохання чи пропозиції, особливо зараз. Волонтери компанії працюють майже у цілодобовому режимі: ведуть гарячу лінію, координують логістику, розселяють вимушених переселенців, опікуються питаннями кібербезпеки державних установ тощо. Можна приєднатися до будь-якої з цих активностей, варто лише повідомити про свою готовність.
Ми розуміємо, що Максим написав лист через надзвичайне емоційне навантаження, під яким наразі перебуває усе населення нашої країни. Але за своєю суттю він містив ультиматум компанії. У листі колега висуває вимоги, дедлайни для їх виконання та санкції на випадок, якщо вимоги не будуть виконані впродовж вказаного часу.
Жодних обговорень цих вимог із менеджментом компанії не відбувалося ні до, ні після отримання листа, адже Максим не виходив на зв’язок. Подібні ультимативні дії загрожують бізнес-процесам при доступі до корпоративних ресурсів. Задля інфобезпеки доступ Максима до корпоративного акаунту та до корпоративних ресурсів компанії був призупинений.
Ми вважаємо, що під час війни схожі дії є неприпустимими.
Адже зараз компанія фокусується на найголовнішому — безпеці українських спеціалістів, допомозі країні та збереженні бізнесу. Зараз від реальних дій кожного з нас залежить майбутнє країни.
Інформація про блокування ноутбуків співробітникам
У Twitter 1 березня зʼявився допис про те, що EPAM заблокував ноутбуки співробітникам, які робили DDoS-атаки на російські ресурси.
Коментар EPAM
Вчора мережею ширилася інформація про те, що компанія начебто блокує комп’ютери фахівців, які приєдналися до DDoS-атак на ресурси окупанта. Офіційно повідомляємо, що це ФЕЙК. Ця інформація неправдива. Будь ласка, не поширюйте її.
Що відбувається в компанії
У компанії також розповіли про стан справ. Нагадаємо, що в EPAM Ukraine працює понад 13 тисяч спеціалістів. Далі коментар компанії:
«24 лютого EPAM Ukraine активувала BCP (business continuity plan) та продовжує працювати так, як це можливо в умовах військової агресії. Безпека наших спеціалістів — це пріоритет № 1. Також компанія зосереджена на допомозі країні та збереженні бізнесу, щоб українці мали робочі місця, мали змогу утримувати свої родини та допомагали відновлювати країну, коли війна завершиться.
Роботу над проєктами у віддаленому форматі здійснюють ті фахівці та команди, які перебувають у безпеці. Колеги стверджують, що зараз робота допомагає їм відволікатися та менше нервувати.
Упродовж перших двох днів був розгорнутий цілодобовий контакт-центр для координації евакуації та розселення спеціалістів та їхніх родин. За цей час оброблено понад 4500 звернень колег щодо транспортування, проживання та переміщення кордонів з Європою. На базі офісу компанії у Львові організовано пункти, де колеги, їхні родини і близькі з усієї країни можуть розміститися, перепочити та переночувати. Також пункти відкрито в Івано-Франківську та Чернівцях. Наразі цими шелтерами користуються і спеціалісти інших ІТ-компаній. За весь час ними скористалися понад 1000 людей.
Волонтери EPAM координують відправлення колег та їхніх близьких на залізничних вокзалах Києва, Харкова, Вінниці та Дніпра у той час, коли це можливо та безпечно.
А також допомагають з розселенням у населених пунктах західних областей України, організацією перевезень жінок та дітей до кордонів.
Наразі розселено 1400 осіб. Команди європейських офісів EPAM зустрічають колег та їхні родини на кордоні, надають підтримку та забезпечують прихисток.
Іноземні колеги також долучаються до допомоги, організовуючи трансфер всередині своїх країн, надаючи всебічну підтримку вимушеним переселенцям.
Тисячі колег з усього EPAM волонтерять як всередині компанії, так і поза її межами:
- дають прихисток спеціалістам та їхнім родинам у різних містах України та за кордоном;
- спеціалісти з усього світу фінансово підтримують фонд «Повернись живим» та інші волонтерські організації;
- організовують перевезення, закуповують медикаменти та їжу для ЗСУ (вчора польській офіс доправив до України обладнання для супутникового інтернету Starlink);
- опікуються питаннями кібербезпеки разом з тисячами інших ІТ-спеціалістів за запитом Міністерства цифрової трансформації;
- здають кров.
Компанія виплатила раніше щомісячну компенсацію за лютий та запланувала додаткову фінансову допомогу усім спеціалістам в еквіваленті $1000, яка надійде найближчим часом. Усім, хто приєднується до лав ЗСУ, ЕРАМ виплачує бонус у розмірі місячної компенсації. Подальша підтримка зараз пропрацьовується. Усі, хто йде в територіальну оборону, отримають оплачувану відпустку на 10 днів (military leave).
З початку війни компанія перебуває під постійними інформаційними атаками з боку ботів. Атакуються офіційні акаунти у соціальних мережах та канали, створені для евакуації колег. Ми звертаємося до ІТ-спільноти: будь ласка, зберігайте спокій та дотримуйтесь інформаційної гігієни при поширенні інформації про компанію із сумнівних ресурсів та акаунтів! Нам усім є чим зараз займатися".
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
60 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.