EuroPython-2011
[этот репортаж нам прислали для публикации на ДОУ, я не являюсь его автором]
Цього року учасникам конференції пощастило — подія відбувалась у Флоренції, яка надзвичайно цікава сама по собі, навіть без Пайтона (shame on me). З одного боку це дуже добре, а з іншого це створювало деякі проблеми для учасників — часу на сон було шкода, і під кінець тижня мій організм почав вимагати компенсації за недоспані ночі :-)
Отже, EuroPython-2011! Проводиться конференція щороку, організаторами виступає місцева асоціація пітоністів, цього разу — «Associazione di Promozione Sociale Python Italia». Кількість учасників становила близько 650 людей, місце проведення — великий готель практично у центрі міста.
Одразу скажу, що організація була на висоті — все, крім вайфая, працювало добре. Помічники були дуже помічні, кава-брейки і обіди — значними і смачними, дівчата-ресепшионістки — привітними і симпатичними :-) Помічники були одягнені в однакові жовті футболки, отже завжди було відомо кого можна попросити про допомогу, або щось спитати.
На кожній доповіді чергував помічник, який в т.ч. слідкував за регламентом, і бігав з мікрофоном по залу у час запитань. WiFi працював дуже погано, хоча це частково вирішили, розкидавши по залам свічі з дротами. Безкоштовними були два кава-брейки і ланч у форматі швецького столу, на якому у якості напою подавали вино... Після такого ланчу на наступній доповіді люди відчайдушно боролись зі сном, тож подавати на ланч вино — не найкраща ідея.
Основна частина конференції — доповіді (talks) — читались паралельно у декількох конференц-залах, які носили кулінарні назви — Spaghetti, Tiramisu, Lasagna... був навіть трек італійською мовою, оскільки значну кількість учасників становили італійці. Серед доповідачів були як професійні тренери, загартовані на численних виступах, так і новачки, яким виступати було досить важко. В тому числі і через проблеми з інлишем, які, виявляється, є у всіх народів, а не тільки в нас. Незважаючи на це, аудиторія все сприймала з розумінням, і уважно слухала доповідачів. Теми були дуже різні — від заглиблення у надра Пайтона до ERP-систем, для розширення яких можна використовувати модулі на Пайтоні. Чимало було доповідей, присвячених «правильному» програмуванню — патерни, правила побудови АРІ, і їм подібні. На деякі доповіді кімнати були перевантажені, тому учасникам рекомендували завчасно записуватись на потрібні теми через сайт конференції. Індикатори перевантаженості доповідей були присутні на сайті конференції, які були відкриті на моніторах у холлі, що було дуже зручно. Кожна доповідь знімалась на відео, усі записи мають бути доступні на сайті конференції. Деякі доповідачі скаржились на відсутність дошок у конференц-залах.
Важливою частиною конференції були hands-on trainings, які мали на меті дати практичний досвід по якійсь темі. Тренінги тривали паралельно з доповідями, переважно протягом цілого дня, як вони виглядали — нажаль не знаю, не відвідав жодний. Кожному тренінгу передував т.з. Teaser-Talk, на якому організатор тренінга готував своїх «учнів» до навчання.
Окрім того, в рамках конференції відбулась Recruiting Session, на якій компанії, зацікавлені у пошуку пайтон-програмістів, презентували свої проекти, і пропонували роботу зацікавленим. Якщо Ви шукаєте роботу, і їдете на подібну подію, не забудьте взяти з собою кілька екземплярів резюме. Тільки не говоріть про це вашому роботодавцю — можуть запропонувати оплатити конференцію самостійно :-)
Lightning talks — для багатьох найцікавіша частина конференції — являє собою блискавично швидкі (<= 5хв.) доповіді, в яких учасники розповідають про свої ідеї, продукти, або просто виходять, і щось говорять, аби їх «по телевізору показали»... Деякі намагаються «впихнути невпихуємоє», і відчитати за цей час повноцінну доповідь, через що зрозуміти їх абсолютно неможливо. А деякі, як от дядько з PSF — просто пропонують скинутись на розвиток Пайтона, а за це отримати сеанс масажу :-)
Сеанс масажу на користь PSF:
Також, у рамках конференції відбувся Code Jam від Гугля — щось на зразок змагань із спортивного програмування.
Паралельно з технічою частиною, проходила частина цікава, яка називалась PyEvents — PyBeer, PyFiorentina, і щось там ще. PyBeer являв собою розпиття пива у місцевому пабі, який мав якусь знижку для учасників. Галас у барі стояв неймовірний, а після пива спілкування пішло значно веселіше (хто сказав, що програмісти — асоціальні люди ??). Була спроба організувати навіть «партнерську програму» для членів родин учасників конференції — тури містом і околицями. Наскільки я знаю, більшість програми відмінили через брак попиту на неї. З розваг були ще артисти, які розважали учасників веселими сценками:
В принципі, все. Респект організаторам, доповідачам, і учасникам. Це була цікава подія, така собі професійна тусовка. Всі доповіді організатори мають викласти на сайті конференції незабаром.
8 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.