GOOG рванув
Тим хто не слідкує за ринком, скажу, що GOOG вже потроїв ціну за акцію з моменту свого виходу на ринок (коло 10 місяців). Так реагують інвестори на нові горизонти, які відкриває Google.
Одним з найцікавіших трендів, який спостерігається в останні місяці є диверсифікація каналів отримання прибутку в Google. Головним каналом для Google донедавна був AdWords/AdSense. З’являється ще один. Google зареєструвало Google Payment Corporation. Для чого?
Як ресурс може «жити»? Його потрібно фінансувати. Як фінансувати. Є варіанти продавати рекламну площу, що давно робили банерами. Є варіант Google AdSense і подібні системи, це дало кращу віддачу. А що робити для ресурсів, які мають унікальну інформацію, яку просто так роздавати не виплачується, а реклама цього не окупить? Є варіанти матеріал продавати. Чим і займаються всі паперові газети і журнали. Були й намагання продавати доступ до ресурсу, деколи успішні — це так звана «підписка», чи «premium membership». Поки що широкого поширення це не дістало. Багато причин. Проблема мікроплатежів — одна з них.
Якщо подивитися на Google — то якось же вони в своїй системі AdSense рахують кліки по кілька центів і не мають з тим проблем!
Поки це не є доконаний факт, але Google має намір допомогти всім, хто займається генеруванням вмісту його продавати. Як? На прикладі сервісу Google Video (який вчора оновився) можу показати. Google дозволяє ваші матеріали закачати на їх сайт. То може бути тренінг, то може бути цікава історія, чи навіть фільм. Ви маєте право виставити вартість перегляду цього фільму. Поки що Google «роздає» тільки безкоштовні відео, а як запустить свою систему платежів, то дозволить відвідувачу зареєструватися в Google Wallet (ім’я поки придумане) і оплачувати доступ до тих відео з свого гаманця на рівні кліку. Хочеш переглянути відео, google питає, чи заплатиш $0.25 за перегляд, після згоди — дивишся.
Яка вигода в Google? Вони мають комісію з твого заробітку. Який? — будемо знати, як запустять сервіс. Але погодьтеся, віддати відсоток на взамін за розміщення матеріалів на google серверах і включення їх в результати пошуків — це небагато. Тим більше, що при такому підході можна і випуски новин закачувати на Google і заробляти на їх переглядах. Не потрібно ні ефір купувати, ні продавати себе телеканалам.
От ми і побачили ще один шлях заробітку Google. А те, що він може стати фундаментом нового Web 2.0 — є всі шанси. Продаючи відео від індивідуалів продавати відео передач великих телекомпаній чи виробників фільмів — стане не так вже й важко.
А там, дивись, і музика так само почне продаватися, і доступ до сайтів, де за прочитання статті будеш платити кілька центів. Не мушу я платити всі $0,10 за паперовий примірник газети, якщо мені цікаві з неї тільки 3 статті ($0.01 кожна). Глянеш і персональні блоги перетворяться в засіб заробітку для авторів.
Якщо хто ще не бачив EPIC 2014 — раджу подивитися. Фантастика, але ідеї закладені є цікаві.
Те що Google рухається в сторону проектів з відкритим кодом (програвач Google Video Plugin написано на базі VideoLAN media player) не може не тішити.
На закінчення — трохи цікавих речей, щоб розважитися, Google Maps недавно оновило сателітні карти. Україна тепер набагато якісніша, а мене особисто вразила найбільша в Європі пустеля, яка виявилася на території України. Вона більша за міста мільйонники!
А ще, сьогодні в вільний доступ відкрили Google Earth, можливість політати над землею, подивитися рельєф і багато інших «смачних» речей.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
2 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.