Збільш свій прибуток з GWT
«like as Google» ©
Десь трохи більше року тому довелось мені познайомитись з такою технологією як GWT (GoogleWebToolkit). До GWT я мав невеликий досвід роботи зі стратсом і стратс-подібним фреймворком. Мабуть для багатьох знайоме написання інтерфейсу за допомогою JSP і величезної кількості JavaScript. Багато хто мабуть писав аплікації, які працювали тільки під експлорером, можливо дехто навіть займався адаптацією готових аплікацій від IE до FireFox, тож може оцінити наскільки це паскудна штука. Починали ми писати проект на версії 1.4, яка щойно з’явилась, тоді був відчутний брак п’ятої джави, проте вже з релізнутої версії 1.5 цього недоліку всі позбулись. Та й набір компонент розроблених сторонніми розробниками відчутно зріс. Мабуть тому GWT на мене справив надзвичайно позитивне враження. Ніяких (ну майже ніяких) проблем з кросбраузерністю, і взагалі ніякого джаваскрипта вручну (скажімо на 99%). Легка комунікація клієнтської і серверної частини.
Загалом фреймворк розвивається дуже динамічно, з’являється безліч нових, і що важливо корисних, бібліотек. Мені та й багатьом іншим, хто розробляє ПЗ на GWT, інструментарій видається вельми зручним. GWT доволі легко інтегрується з іншими фреймворками і не тільки. Ви можете використовувати GWT разом з Grails, PHP, JSF, Seam, etc і навіть. NET, що, очевидно, значно розширює область застосування. Також, що доволі важливо, можна писати юніт-тести використовуючи JUnit. Важливим аспектом є легке та зручне відлагодження аплікації, адже весь код написаний на джаві та вільно дебагається, як локально так і на серверах, стандартними засобами. Думаю, той хто шукав алертами у скриптах помилки, або намагався сапортити писану на xml/xslt клієнтську частину, мене зрозуміє.
Звичайно є свої проблеми. Мабуть головними з них по перше є часто-густо великий розмір клієнтської частини, хоча при швидкому інтернеті це не так і важливо і друге — це спільна проблема для Flex/Flash/Silverlight/GWT рішень — погана індексація пошуковими енжінами, знову ж таки при потребі обидві ці проблеми можна вирішити, а у корпоративних рішеннях, що працюють у внутрішній мережі ці проблеми ніколи і не виникнуть.
Проте найбільший інтерес GWT мав би викликати у кастомерів. Для замовників і працедавців GWT доволі вигідне рішення з багатьох причин. Насамперед аплікації, написані на GWT попадають під такі модні скорочення як AJAX, RIA чи WEB 2.0, що добре у маркетингу. Плюсом можна вважати і те, що це розробка від Google, гарно маніпулюючи тим, що продукти Google розроблені на GWT чи схожою технологією.
Надзвичайно легкий для навчання фреймворк дозволяє залучати в проект не тільки кваліфікованих девелоперів, але й новачків, у надзвичайно короткі терміни, що знижує вартість проекту. Швидкість розробки аплікації, як на мою суб’єктивну думку, доволі висока, що важливо в часи коли швидкість реалізації ідеї дає конкурентну перевагу.
Зовнішній вигляд аплікацій вражає, адже розроблено ряд бібліотек з набором красивих компонент таких як GWT-EXT (обгорнута в компоненти популярна бібліотека EXTJS), GXT (EXT-GWT), SmartGWT, GQuery (обгорнута біблотека JQuery).
Не раз чув відгуки про те, що аплікація дуже красива, були і побажання, щоб було «like as Google» (що ми доволі успішно і реалізовували). Фанкі бізнес в дії — зустрічають по обгортці, а як пощастить проводжати не будуть:)
Ще одним важливим аспектом може стати швидка, проста і як наслідок дешева підтримка розроблених рішень. Очевидно, що використання GWT на проекті може дати відчутний економічний ефект (такий важливий в умовах фінансової кризи;)).
GWT дає можливість швидко і дешево розробляти сучасні, з чудовим дизайном, високоясні рішення, які завжди цінуються на ринку. Як наслідок попит на GWT аплікації швидко зростає достатньо тільки поглянути на джоб-тренд:
Ну і не будемо забувати про задоволеність розробників, це теж дуже важлива річ (яка зменшує плинність кадрів;)), а розробляти проект на GWT — це таки задоволення.
У наступних статтях я спробую поділитись свої досвідом здобутим на двох проектах писаних на GWT, можливо комусь це буде цікаво.
Невеликий перелік речей, які написані на/з GWT:
- checkout.google.com
- base.google.com
- www.myerp.com/index.php/en
- highnoon.appspot.com
- wishzettel.com
- code.google.com/p/minig
- moderator.appspot.com
- www.clarityaccounting.com/demo
Update:
Для розробки використано GWT+GXT
P.S. Велике дякую Андрію за допомогу у написанні статті.
P.P. S.
Ще одне велике дякую Мирославі за натхнення.
Diyko
[email protected]
Все про українське ІТ в Телеграмі — підписуйтеся на канал редакції DOU
47 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.