Огляд ІТ-ринку праці: Рівне
[В серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України]
В ІТ-індустрії Рівного зайнято
Середні зарплати програмістів у Рівному:
- Junior — $300-600;
- Middle — $1000-1300;
- Senior —$2200-2300.
Тут можна подивитися більш детальну статистику зарплат за мовами програмування та іншими ІТ-спеціальностями.
Компанії
Більшість рівненських ІТ-компаній займаються аутсорсингом, але представлено і продуктовий сегмент. Серед найбільших та найвідоміших працедавців міста:
SoftServe
Українська аутсорсингова компанія
240 спеціалістів у Рівному, 4863 в Україні
Компанія займається розробкою ПЗ для клієнтів із США та Європи, серед яких — HomeAway, Vovici, Avery, Cisco, Medhost. Експертні сфери: корпоративний сегмент, охорона здоров’я, фінанси, роздрібна торгівля, медіа.
В Рівному багато проектів на С++, а також на .NET, Python, Java Web UI та Go.
Можливості для початківців: SoftServe IT Academy запрошує студентів на безкоштовні курси та надає можливість працевлаштуватись після їх закінчення. Навчання триває
SoftGroup
Українська аутсорсингова та аутстафінгова компанія
100+ спеціалістів у Рівному, 280+ в Україні
Компанія розробляє ПЗ для клієнтів з Європи та США. Експертні сфери: Business Intelligence, Enterprise Architecture, Mobile Application Services.
Основні технології: .NET, Delphi, PHP, HTML5/CSS3, Python, Perl, iOS/Android.
Можливості для початківців: SoftGroup Academy — безкоштовні курси з можливістю подальшого працевлаштування. Навчають PHP, Drupal, Wordpress, Ruby, Python, Angular/JavaScript, iOS, Java/Android. Щоб стати студентом академії, необхідно володіти базовими технічними знаннями і англійською.
Renome-Smart
Українська продуктова та аутсорсингова компанія
40+ технічних спеціалістів у Рівному
Компанія розробляє та впроваджує Software і Hardware-рішення для банків, логістичних компаній, ритейлу, телеком-операторів, а також надає послуги з повного аутсорсингу операційної діяльності.
Розробками Renome-Smart користуються банки та фінансові організації 15 країн світу. В Україні продукти компанії використовують 26 Центрів надання адміністративних послуг, а також кожен третій АТМ.
Honeycomb Software
Українська аутсорсингова компанія
30 спеціалістів у Рівному, 40 в Україні
Компанія розробляє ПЗ для клієнтів з США, Канади, Ізраїлю, Швеції, Німеччини та Австралії. Експертні сфери: e-Commerce, транспорт, охорона здоров’я, проекти, пов’язані з благодійністю.
Ноneycomb Software спеціалізується на веб-розробці на платформі .NET. Основні технології: C#, ASP.NET MVC, ASP.NET Core, MS SQL Server, PostgreSQL, MySQL, Angular, ReactJS, Azure, AWS.
Можливості для початківців: компанія надає можливість пройти інтернатуру за детальною програмою з сучасними технологіями. Окрім цього, Ноneycomb Software активно співпрацює з місцевими ВНЗ. Раз на місяць проводить «Годину коду» зі студентами.
Zagrava Games
Українська аутсорсингова та продуктова компанія
30 спеціалістів у Рівному
Студія надає аутсорсингові послуги з розробки ігор, а також створює власні продукти. Команда розробила більше 30 мобільних та веб-ігор, найвідоміші з яких — «The Hunt for Red Panda» та «Chasing Chaster».
Основні технології: C++/C#, Unity 3D, Cocos 2Dx, HTML5, Flash, HAXE, iOS/Android.
Selecto
Українська аутсорсингова компанія
23 спеціалісти у Рівному, 48 в Україні
Компанія займається веб- та мобільною розробкою, а також UI/UX дизайном. Експертні сфери: фінанси, нерухомість (CRM), розваги, соціальні мережі, B2B, охорона здоров’я.
Основні технології: iOS, Android, Python (Django, Flask), NodeJS (Express, Sails, Adonis), JavaScript, TypeScript, PHP (Symfony, Laravel), MySQL, MongoDB, PostgreSQL.
Можливості для початківців: в компанії немає спеціальних програм стажування для студентів, але впроваджено менторство для працівників рівня Junior.
Також у Рівному є офіси таких IT-компаній:
- Adyax — створює web-сайти та додатки на базі Drupal для відомих світових брендів і урядових установ. Експертні сфери: корпоративні бізнес-додатки, платформи e-Commerce, ритейл, багатоканальне поширення мультимедіа, сайти на базі платформи Drupal.
- Gekos — створює сайти, займається контекстною рекламою, SEO, SMO, PR кампаніями, консультує щодо становлення бізнесу в інтернеті.
- InternetDevels — займається веб-розробкою на Drupal. Окрім розробок для бізнесу, бере активну участь у технічному розвитку платформи Drupal в цілому.
- QATestLab — надають повний спектр послуг з тестування ПЗ, консультування по якості.
- /shortcute — надає сервіси для запуску цифрових продуктів: Product UX strategy, UX&UI design, Interaction design, Motion graphics, Brand expierence design, Design support (Marketing, Product videos etc).
- Testmatick — займається ручним і автоматизованим тестуванням ПЗ. Експертні сфери: фітнес, готельно-ресторанний бізнес, облік витрат, email-маркетинг, подорожі, фінанси.
- Virtuace — розробляє ПЗ, використовуючи Java та PL/SQL. З 19 березня розпочинає програму стажування для нових співробітників.
- Wedes Web Studio — створює мобільні додатки під iOS та Android для клієнтів з Америки та Європи, веб-додатки та сайти для Рівного, України та Європи. Основні технології: JavaScript, MySQL, Node.js, Angular, Ionic, React/Redux, React Native, TypeScript, RESTful, Symfony, Redis. Для новачків можливе стажування з подальшим влаштуванням на роботу.
- ZoomSupport — займається цілодобовою дистанційною підтримкою користувачів продуктів Microsoft та Apple у всьому світі.
- 32×32 — створює сайти, а також займається їхнім просуванням та підтримкою.
Продуктовий сегмент представлено компаніями:
- AB Games — створює ігри для мобільних платформ та соціальних мереж. Найвідоміша розроблена гра — «HiddenCity: Загадка Тіней», в яку грають мільйони гравців у більше, ніж 14 країнах світу. Компанія відкрита для набору початків до відділу розробки: відбір проходить на основі тестового завдання із написання гри, яке потребує базового рівня C++.
- Axxos — розробляє власний продукт для моніторингу виробничих ліній, оцінки ефективності виробництва, аналітики для покращення рівня доступності і продуктивності виробництва.
- Splynx s.r.o. — займається розробкою платформи для білінга та управління ISP. Продукт використовують більш ніж 400 провайдерів по всьому світу.
За вакансіями в місті можна стежити тут.
Спільноти та події
Rivne IT Talks — зустрічі, присвячені різним технологіям та напрямкам в ІТ. Організатор — компанія SoftServe. Учасниками заходів можуть стати всі охочі.
IT-Weekend Rivne — найбільша ІТ-конференція регіону від компанії SoftServe. Кожного року захід присвячують різним технологіям: минулого року обговорювали .NET та Project Management.
Слідкувати за подіями у Рівному запрошуємо в Календарі.
Освіта
ІТ-спеціалістів у Рівному готують у чотирьох вишах:
- НУВГП (інститут автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки);
- МЕГУ ім. С. Дем’янчука (факультет кібернетики);
- Рівненська філія ЄУ (кафедра інформаційних систем);
- РДГУ (факультет математики та інформатики).
Найбільші ІТ-школи:
- SoftServe IT Academy (.NET, Java, Web UI, C++, DevOps, iOS, QC, ATQC, DataBases, UX);
- SoftGroup Academy (PHP, Drupal, Wordpress, Ruby, Python, Angular/JavaScript, iOS, Java/Android);
- 4WEB (Front-end, Back-end, Mobile, SEO, SMM);
- Kid'IT (Python, Scratch, Tynker, Lego Mindstorm);
- КА «Шаг» (розробка ПЗ, комп’ютерна графіка та дизайн, мережеві технології та системне адміністрування).
Перспективи Рівного як ІТ-регіону
Сергій Сидорчик, директор рівненського офісу SoftServe:
Попри те, що Рівне є досить компактним містом, тут зосереджена низка потужних вищих навчальних закладів, де вчать майбутніх ІТ-спеціалістів. Серед них НУВГП, НУ «Острозька академія», РДГУ, КА «ШАГ». Університети є відкритими для співпраці: минулого року за підтримки SoftServe НУВГП відкрив нову спеціалізацію «Інтернет речей», яка, я впевнений, з кожним роком набиратиме обертів.
Завдяки співпраці з випускниками вишів, а також різноманітним освітнім програмам SoftServe IT Academy ми маємо великий потік Junior-спеціалістів, яких вчимо та розвиваємо завдяки внутрішній навчальній екосистемі. Попри це, у рівненському девцентрі SoftServe працює 60% спеціалістів рівня Middle та Senior.
Ми також активно розвиваємось як ІТ-спільнота, працюючи над створенням необхідної інфраструктури для життя та роботи ІТ-фахівців. Днями були анонсовані плани щодо створення у місті Рівненського ІТ-кластеру. На мою думку, спільна робота ІТ-компаній та місцевої влади над стратегічним розвитком ІТ зроблять Рівне ще більш привабливим містом для талановитих людей, які хочуть поєднати життя у комфортному, затишному і красивому місті з роботою в динамічній, технологічній і конкурентній ІТ-сфері.
Існує думка, що люди хочуть їхати у великі міста, такі як Київ чи Львів. Однак зараз дедалі більше людей переїжджають до Рівного з великих міст та з-за кордону, адже тут затишно, як удома.
Олександр Семенюк, СЕО Honeycomb Software:
Рівне є дуже комфортним для проживання, тут наявна вся необхідна інфраструктура. Місто досить невелике, тому більшість спеціалістів знають один одного особисто. Питання репутації компанії є дуже важливим.
IT в Рівному має ті самі проблеми, що і IT України в цілому:
— відсутність кваліфікованих спеціалістів;
— перегрітий ринок праці;
— відставання освітніх програм від потреб ринку;
— міграція цінних спеціалістів до Києва, Львова, за кордон.
Окремо хочу відмітити цікавий факт, що з ростом кількості IT-компаній до Рівного почали повертатися ІТ-спеціалісти. Погодьтесь, що витрачати 2 години на проїзд у великих містах — нераціонально.
Юрій Мамончук, СЕО Selecto:
Рівне має великий потенціал розвитку ринку ІТ. Такі задатки є майже в кожного маленького і, що важливо, непромислового міста. Мотивація проста: великі міста, культурні центри зараз вже перенасичені талантами, конкуренція там не завжди здорова. І, обираючи між рідним містом та його розвитком і великим вже динамічним містом, зараз працівники, напевно, будуть віддавати перевагу першому.Ми помітили, що людині сьогодні не так важливо бути в уже сформованому центрі суспільного життя, як важливо бути його творцем. І на перший план вийшла родина, рідне місто: українці почали цікавитись відродженням своєї маленької батьківщини. Отже, створювати можливості для професійного розвитку в невеликих містах сьогодні варто.
Які тут є перешкоди? Наразі основна проблема не в наявності робочих місць, а у належній підготовці спеціалістів. Перш за все, нам треба забезпечити високоякісну ІТ-освіту у Рівному. Бо погодьтеся, якщо людина поїде навчатися до Львова, Києва чи Харкова, вірогідніше, там вона і лишиться. Статистика показує, що у студентські роки люди здобувають найбільшу кількість контактів і завдяки ним вже обирають роботодавця.
Зі сторони компаній-роботодавців також саме проблема освіти є ключовою при виборі міста для відкриття офісу. Адже спектр кадрів більший у містах, де є відповідні університети та вже згуртовані спеціалісти галузі. Якщо ж говорити про запрошення на роботу працівників з інших міст, то тут мова йтиме не про освіту, а про належну інфраструктуру та розвиток культури. Забезпечивши ці два аспекти в Рівному, ми зможемо побудувати прогресивну ІТ-спільноту міста.
Ми вже почали працювати над цим. Запит від людей на розвиток індустрії є: ми знайшли безліч невеличких команд, які самотужки намагаються будувати ІТ-бізнес. Прогресивні компанії, які представлені в місті, зараз прагнуть об’єднатися для розвитку ІТ-ринку, щоб поділитися вже перевіреним досвідом та застосувати його у цьому місті. Спільними силами ми набагато швидше створимо в Рівному такі умови, щоб таланти не мусили покидати рідне місто, а бачили перспективи тут.
Див. також огляд IT-ринку праці інших міст:
Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів
12 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.