Огляд ІТ-ринку праці: Ужгород
[В серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України]
В ІТ-індустрії Ужгорода зайнято
Середні зарплати програмістів в Ужгороді:
- Junior — $150-600;
- Middle — $600-1000;
- Senior — $1500+.
Тут можна подивитися більш детальну статистику зарплат за мовами програмування та іншими ІТ-спеціальностями.
Компанії
Більшість ужгородських ІТ-компаній займаються аутсорсингом. Серед найбільших працедавців міста:
ThinkMobiles
Українська аутсорсингова компанія
197 спеціалістів в Ужгороді
Розробляють проекти для стартапів та компаній з Франції, США, Великої Британії, Австралії, а також створюють власні продукти, серед яких EasyQA, EasyERP і Player360.
Можливості для початківців: на базі ThinkMobiles було засновано Guru IT School, мета якої підготувати висококваліфікованих IT-спеціалістів та потенційних співробітників.
Astound Commerce
Американська аутсорсингова компанія
77 спеціалістів в Ужгороді, 470 в Україні
Основні напрями — планування та розробка e-Commerce-рішень для корпоративних клієнтів по всьому світу. Рішення компанії надають можливість здійснити покупку товарів всесвітньовідомих брендів з комп’ютера, мобільного телефону чи планшета. Проекти розробляються на 6 платформах: Salesforce Commerce Cloud, SAP Hybris, Magento, IBM WebSphere Commerce, NetSuite, Kibo.
Можливості для початківців: компанія постійно організовує програми за різними напрямами з подальшою пропозицією працевлаштування. Нещодавно в Ужгороді закінчився Frontend Boot Camp, зараз активно проходить набір учасників на QA Boot Camp — долучитися можуть усі охочі.
PettersonApps
Українська аутсорсингова компанія
43 спеціалісти в Ужгороді
Створюють мобільні додатки та web-проекти. Спеціалізації компанії: Mobile Design, Emerging Platforms, Native Application Development та Mobile Web Application Development.
ABTO Software
Українська аутсорсингова компанія
35 спеціалістів в Ужгороді, 200+ в Україні
Компанія надає повний цикл послуг з розробки ПЗ. Основні індустрії розробки: медицина, урядування, телекомунікації, медіа і розваги, енергетика, освіта, нерухомість, роздрібна торгівля. Основні технології: .Net, C#, Java, C/C ++, Objective C, PHP, Computer Vision, Machine Learning, Data Science. Ужгородська команда працює над розробкою продукту JustAnswer — найбільшого у світі платного онлайн-сервісу, що дозволяє отримувати консультації від понад 10 тисяч експертів — лікарів, юристів, технічних майстрів та інших спеціалістів в різноманітних галузях.
Можливості для початківців: компанія співпрацює з ВНЗ; є програма стажування, що дає можливість найкращим студентам долучитися до команди ABTO Software.
Swan Software Solutions
Американська аутсорсингова компанія
30+ спеціалістів в Ужгороді, 60+ в Україні
Створюють Cloud та Mobile додатки для клієнтів. Основні технології: JavaScript (NodeJS, ReactJS/AngularJS/EmberJS), Java, .NET, Ruby on Rails, iOS, Android та C++.
Jaspersoft
Американська продуктова компанія
30+ спеціалістів в Ужгороді
Компанія розробляє власний продукт — BI-платформу, яка допомагає менеджерам аналізувати велику кількість інформації про свою компанію, відстежувати наслідки прийнятих рішень. Серед клієнтів Jaspersoft — Puma, Ericsson, SoftServe, Alcatel Lucent, General Dynamics.
White Label
Польська аутсорсингова та продуктова компанія
25 спеціалістів в Ужгороді
Компанія починала з аутсорсингу, протягом 3 років цей напрям доповнився проектами для стартапів, мобільними додатками для кінцевого клієнта і кількома внутрішніми продуктами. Основні технології: PHP, NodeJS, Magento CMS, WordPress CMS, JavaScript, мобільні технології (Swift, Objective C, Java).
Можливості для початківців: компанія відкрита для молодих спеціалістів. В 2017 році кілька студентів-випускників проходять практику в White Label.
BoostSolutions
Українська аутсорсингова компанія
20+ спеціалістів в Ужгороді, 30+ в Україні
Надають послуги розробки мобільних додатків та web, а також цифрового маркетингу. Серед експертних сфер — UI/UX Design, Wearables, Cloud Development, Commerce, Game Development, Brand Identity, Market Research, Competitive Analysis.
AZinec
Американська аутсорсингова компанія
19 спеціалістів в Ужгороді, 23 в Україні
В Ужгороді працюють переважно на проектах, пов’язаних з авіаіндустрією, сміттєпереробкою та футболом. Також в компанії є мобільна розробка для різноманітних стартапів. Основні технології: Angular, React, Node, RoR, Swift, Java/Android.
Можливості для початківців: проводять JavaScript Internship, нещодавно був випуск iOS Internship. Планують і далі розвивати інтернатуру.
Також в Ужгороді є офіси наступних компаній:
- Calista — займаються розробкою сервісів в спортивному середовищі. Всі співробітники компанії працюють віддалено.
- Clever web — створюють сайти та інтернет-магазини для малого та середнього бізнесу. Використовують готові CMS OpenCart та WordPress, які кастомізують під потреби замовника.
- CodeGemz — спеціалізуються на проектах у сферах Big Data, Machine Learning,
m-Commerce та Robotics для клієнтів з Центральної та Східної Європи. - Concilio Labs — розробляють сервіс для готелів, який забезпечує персоналізацію послуг для клієнтів.
- Jabil Circuit — надають послуги з виробництва електроніки: розробляють і виготовляють електричні монтажні плати для найбільших OEMs в широкому колі галузей, в тому числі на замовлення Cisco, Philips, HP та Johnson Controls.
- RailsMuffin — займаються розробкою як стартап-проектів, так і високонавантажених long-term проектів, спеціалізуються на Ruby.
- Smart Gamma — створюють веб-додатки, мають експертизу у Live streaming, VR/AR, CMS, LMS, e-commerce.
- TranSoftGroup — розробляють ПЗ, переважно e-Commerce, для клієнтів з України, Угорщини та США. Офіс знаходиться в Мукачево, проте компанія співпрацює з програмістами і тестувальниками з Ужгорода, пропонуючи їм щоденний трансфер на службовому авто.
- WallTree — надають послуги з розробки мобільних додатків, UX/UI дизайну, web-розробки, мають експертизу в роботі з VR/AR.
- YotaLabs — спеціалізуються на ентерпрайз-проектах для авіаіндустрії та стартапах різноманітної направленості. Основні технології: JavaScript, Ruby, Python, R-Script.
Див. також — Рейтинг ІТ-працедавців Ужгорода
Спільноти та події
Uzhhorod developer meetup 11.0 (source)
Uzhhorod IT Community — група для спілкування студентів та спеціалістів, задіяних у сфері ІТ.
Uzhhorod developer meetup — спільнота для всіх, хто цікавиться веб та мобільною розробкою. Регулярно проводять зустрічі.
Uzhhorod Software QA and Testing Meetup — спільнота QA-інженерів міста, раз на кілька місяців проводять зустрічі.
Uzhhorod SQL Server User Group — спільнота спеціалістів та студентів, які цікавляться базами даних, SQL, NoSQL. Теми зустрічей: Business Intelligence, Big Data, SQL Server Performance, monitoring, SQL Server Development тощо.
Uzhhorod SQL Conference — перша SQL-конференція в Ужгороді, організована Uzhhorod SQL Server User Group за підтримки компанії ThinkMobiles. В рамках конференції: доповіді від провідних фахівців галузі, обговорення та дискусії на теми Business Intelligence, Big Data, SQL Server Performance, monitoring, SQL Server Development і всього, що пов'язано з базами даних.
StartUp Village — виставка-конкурс стартапів. Серед членів журі — провідні спеціалісти та експерти ІТ-індустрії Закарпаття. Крім конкурсної програми, проводиться чимало лекцій та майстер-класів із програмування та брендування, фінансової грамотності та інтелектуальної власності.
Слідкувати за подіями в Ужгороді запрошуємо в Календарі
Освіта
ІТ-спеціалістів в Ужгороді готують на 3 факультетах УжНУ:
Найбільші ІТ-школи:
- GURU IT School (PHP, WordPress, JavaScript, iOS, Android, Unity 3D, UX/UI, QA, робототехніка);
- Uzhhorod QA School (QA, Automation QA).
Студенти УжНУ у фіналі Чемпіонату світу з програмування випередили колег із Оксфорда та Принстона (source)
Перспективи Ужгорода як ІТ-регіону
Діма Фреш, Software Consultant в ThinkMobiles і YotaLabs:
«Ужгород — найближче місто України до 12 європейських столиць. Місто маленьке (від одного краю Ужгорода до іншого
ІТ-індустрія міста стрімко розвивається, особливо останні
Продуктових компаній небагато, а ті, що присутні, є R&D-офісами закордонних фірм. Щодо власних стартапів — за останні півроку я чув, що декілька команд працюють над власними ідеями та планують релізи. Але стартап — це не тільки вдала ідея і реалізація технологій, а ще й професійний маркетинг та менеджмент. А з експертизою в цих областях є певні проблеми.
В місті регулярно з’являються нові компанії — заходять іноземні ІТ-роботодавці або ж місцеві представники ІТ-спільноти створюють власні фірми. Щодо ІТ-спільноти, в останній рік в місті з’явилось чимало нових груп, які організовують зустрічі та забезпечують обмін досвідом. Місцеві айтішники добре володіють англійською, адже часто бувають за кордоном: звідси 20 км до Угорщини, 5 км до Словаччини, 70 км до Польщі.
Малий розмір міста одночасно можна розглянути і як недолік, так як це створює обмеженність — складніше знайти програмістів, які володіють „екзотичними“ технологіями. Навіть С++ девелопер хорошого рівня є для Ужгорода певною екзотикою :) Тому компанії часто співпрацюють із спеціалістами віддалено або ж пропонують релокацію. І, мушу сказати, досить велика частка людей погоджується переїхати до Ужгорода з інших міст України. Маю багато таких знайомих».
Мирослав Рак, PM в ABTO Software, один з організаторів Uzhhorod IT Community:
«Впродовж останніх кількох років ужгородський ринок ІТ розвивається досить стрімко: кількість ІТ-фахівців у місті зросла в декілька разів, з’явилися нові компанії, місцеві ІТ-спільноти почали проводити регулярні зустрічі.
Ужгород має декілька унікальних переваг: невеликий розмір міста, низьку вартість життя, гарну екологію, близькість до кордонів ЄС та мальовничих гір.
Основним недоліком місцевої ІТ-галузі, на мою думку, є невелика кількість кандидатів з потрібними знаннями, особливо senior-рівня. Багато працівників, шукаючи нові можливості, їдуть працювати до Львова чи Києва, де вибір проектів та компаній значно більший.
Перспективи в ужгородського ІТ є, але має пройти деякий час, щоб якість життя в місті стала більш привабливою, а наша ІТ-спільнота продовжувала розвиватися. Тоді більшість досвідчених спеціалістів залишатимуться працювати в рідному місті».
Игорь Гладун, организатор Uzhhorod Software QA and Testing Meetup:
«Очень радует, что за последние 5 лет в Ужгороде IT-рынок значительно вырос. По моим приблизительным подсчетам, количество рабочих мест выросло в
Основное преимущество и особенность нашего города — это его близость к нескольким границам. Можно на выходные просто поехать в Вену, Будапешт или Братиславу на интересующее тебя IT-событие. И Львов от нас недалеко :) Немало и тех, кто уехал работать в страны Восточной Европы, получил заказы и передает их своим друзьям в Ужгороде.
Преимущество нашего города еще и в балансе между работой и отдыхом. Город маленький, не надо тратить время впустую на дорогу. Вокруг очень много мест для отдыха.
Из недостатков: маленький выбор работодателей и мало „непопулярных“ вакансий, вроде архитектора или Software Developer in Test. Мало продуктовых компаний. Дефицит кадров middle и выше уровня. Львов рядом, и львовские компании переманивают более высокими зарплатами. Достаточно мало разных IT-событий, но радует, что в последнее время многие инициативные ребята стараются их проводить.
На данный момент у Ужгорода туманные перспективы в развитии IT-сектора. Если так будет продолжаться, особого бурного роста не будет. В отличие от других городов, у нас даже нет IT-хаба. Я считаю, необходимо собрать все IT-компании, продумать стратегию обучения новых кадров и реализовать ее. Ужгородский национальный университет и городские власти готовы помочь. Пока что ситуацию с новыми кадрами спасают такие компании, как Astound Commerce и ThinkMobiles, которые являются кузнецами junior-кадров».
Леонід Магарита, менеджер в White Label:
«Ужгород — маленьке місто, але по кількості ІТ-спеціалістів на душу населення — один з лідерів в Україні. Тут сконцентровано більше 10 ІТ-компаній різної величини.
Якщо раніше програмісти з Ужгорода активно мігрували в більші міста, такі як Львів, Київ, то зараз ця тенденція не прослідковується. Завдяки досить якісним умовам праці та високому рівню оплати, розробники не тяжіють до переїзду у мегаполіси, а роблять вибір на користь маленького, але комфортного Ужгорода».
Див. також огляд IT-ринку праці інших міст:
Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів
19 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.