Без світла та зв’язку. Як ІТ-компанії Харкова пережили масований обстріл і продовжують працювати
Вранці 22 березня росіяни здійснили масштабну ракетну атаку на українські міста. Харків — одне з найбільш постраждалих. У місті зафіксували понад 15 ударів, через які воно залишилось майже без електрики — знеструмлені близько 600 тис. споживачів. У місті досі перебої зі зв’язком, інтернетом і водопостачанням.
Ми поцікавилися у харківських ІТ-компаній, як вони працюють після обстрілу: чи все гаразд з колегами, чи не постраждали офіси, як вдається відновлювати роботу. Ділимося їхніми коментарями.
❤️🩹LOGITY Tech. «Сьогодні в офіси прийшло 88% фахівців, які мешкають у Харкові»
У Харкові в нас два офіси, і цього разу нам пощастило. У 2022 році один з наших офісів постраждав від ударної хвилі, але тоді все обійшлося заміною вікон і внутрішніми роботами. Ми перезапустили офіси в Харкові наприкінці
Тому фактично були готові до сьогоднішніх подій. Адже Харків наразі постійно перебуває під прицілом. І ми мусимо швидко реагувати на будь-які надзвичайні ситуації. Зі зв’язком у місті сьогодні були проблеми. Але щойно наші офіс-адміністратори вийшли на звʼязок, ми перевірили цілісність локацій, запустили резервне живлення та інтернет і проінформували команду.
У наших офісах передбачені й укриття. В одній з будівель — це облаштований підземний паркінг з проведеним інтернетом. Тож колеги можуть там продовжити працювати під час тривоги. В другому офісі ми розташовані на −1 поверсі, тому навіть немає потреби залишати приміщення у разі небезпеки.
За нашою інформацією, зі співробітниками компанії та їхніми домівками все гаразд. Наші офіси, по суті, стали пунктами незламності для харківських колег. Сьогодні в офіси прийшло 88% співробітників, які мешкають у місті.
❤️🩹ZONE3000. «У нас є безпечний підземний простір»
На щастя, наші представництва в Харкові та Львові минулої ночі не зазнали руйнувань.
У харківському офісі облаштовано безпечний підземний робочий простір, який наші фахівці можуть використовувати і як прихисток під час ворожих атак. В цій локації є генератори, старлінк, облаштовані робочі місця з комп’ютерами. Є місце для відпочинку, кухня, туалет, душова.
Сюди можна прийти в будь-який час. Компанія нині працює переважно віддалено, однак сьогодні наші фахівці прийшли в офіс працювати й зарядити гаджети.
❤️🩹Mojam. «Один з колег навіть трохи працював у машині біля ТЦ»
Офіс у Харкові ми закрили пів року тому, але частина команди проживає у місті та працює віддалено.
Після нічного обстрілу з колегами все гаразд. У всіх зранку не було світла, води і зв’язку. Після обіду більшість співробітників уже вийшла на зв’язок.
Загалом ще взимку ми потурбувалися про автономність: компенсували придбання павербанків чи іншого обладнання, яке може стати в пригоді.
Колегам-розробникам зі стаціонарними комп’ютерами купували додаткові ноутбуки, щоб вони були мобільні. Сьогодні один з колег навіть трохи працював у машині біля торгового центру, де була робоча вежа. Ми не здаємось.
❤️🩹Codica. «Майже всі колеги йшли до офісу пішки»
Зараз у Харкові працює 12 наших співробітників. Вранці у всіх була невеличка паніка, бо вже трохи відвикли від вимикань світла. Майже всі колеги йшли до офісу пішки, і всі дійшли :)
Коли зрозуміли, що світло вимкнули надовго, швиденько завели генератор та почали працювати. На проєктах і клієнтах це жодним чином не відбилося — замовники навіть не помітили, що в нас щось відбувається.
В офісі є оптоволокно, старлінк, генератор. Все підготовлено так, щоб можна було працювати тривалий час. Тож якщо енергетику ще довго не вдасться відновити, ми докупимо бензину для генератора і продовжимо працювати.
❤️🩹ЕРАМ. «Ми тимчасово збільшили кількість місць на 50%»
Після масованих нічних обстрілів команда у Харкові продовжує працювати. На щастя, ніхто з колег не постраждав, їхні домівки, а також офіс не пошкоджені.
Найбільше питань зараз викликають терміни відновлення енергетичної інфраструктури Харкова. Однак команда ще з минулого року готова до перебоїв з електрикою та інтернетом: коворкінг обладнаний додатковими джерелами живлення та зв’язку, а більшість колег завчасно подбали про резервне живлення.
Сьогодні наш коворкінг був заповнений повністю. Також ми тимчасово збільшили кількість місць на 50%, щоб усі наші спеціалісти могли працювати.
❤️🩹MobiDev. «Обговорення зустрічі в офісі почалися вже о 5 ранку»
Наш офіс не постраждав, а генератор і старлінк дуже виручили сьогодні. В локальному чаті обговорення зустрічі в офісі розпочались вже о 5 ранку :) Так що харківські колеги спокійно працювали з офісу та навіть приводили своїх +1. Та частина команди, в якої не зникав інтернет, продовжувала працювати з дому, щоб зайвий раз не виїжджати на дороги без світлофорів.
У нашому офісі є 0 поверх, який слугує укриттям. Де ми і працювали 22 березня. Там є робочі зони, кухня з питною водою, чайники й кавова машина. Усе працює завдяки генератору. У цьому приміщенні безпечно і тихо. Якщо цього разу мережі швидко не відновляться, колеги зможуть приїхати до офісу у вихідні, щоб підзарядити девайси чи попрацювати.
А загалом у всіх співробітників є зарядні станції. А в офісі, окрім генераторів, маємо додаткові станції. Ми шукаємо всі можливості для безперебійної роботи. Нас так просто не зламати ;)
❤️🩹JustCoded. «Ще з минулого року зробили офіс енергонезалежним»
На щастя, усі наші колеги цілі та здорові! Офіс компанії не постраждав, тож більшість співробітників були на робочих місцях сьогодні.
Світло та інтернет у нас є, адже ще з минулого року зробили офіс енергонезалежним. У нас є генератори та сонячні панелі, інтернет отримуємо через старлінки. Відповідно усі співробітники компанії можуть приїхати до офісу і комфортно працювати. Також у будівлі нашого офісу є укриття, і колеги можуть до нього приходити в будь-яку пору.
2 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.